Bij Ruwe Handen PUROL. Doos 30 cl. Nieuwstijdingen Binnenland Plaatselijk Nieuws ZUÏDSCHARW OUDE. Bij de alhier gehouden onderlinge wedstrijden van de sociëteit „Op Maat" was de uitslag voor kolven: -le pr. J. Reyme, 168 punten; 2e pr. Jb. de Geus, 157 p.; 3e pr. A. Berkhout, 155 p.; 4e pr. C. Berkhout, 153 p.; 5e pr. P. Molenaar, 142 p.; 6e pr. P. Boon, 141 p.; 7e pr. P. Goet, 139 p.; 8e pr. Joh. Glas Pz., 137 p.; 9e pr. J. du Burck, 137 p. Eerste serie prijs P. Glas 60 punten. Tweede serie- prijs J. de Geus Pz., 56 punten. Voor kaarten was de uitslag: le prijs P. Kramer; 2e prijs K. Kwint; 3e pr. A. Dekker; 4e pr. Jb. Voogt. diep» wonde die nog geheeld kon worden, maar dan moe#menjan goedln wille zijn, Want ledëre dag die voorbijgaat is een verloren dag. andere wijze worden aangesneden dan met sabel- De hangende vraagstukken kunnen zeer wel op een houwen. Hij van zijn kant was volkomen bereid ze KANTOORHOUDER GEARRESTEERD. pér was. De man is vermoedelijk van Belgische na- rustig té bespreken aan de conferentietafel waarbij j de G^rVu^sche^pqliuë isle Deventer" gearres- tionalitelt, Men neemt aan, dat hij is overvallen, dan op het tapijt diende g^racht^worden+alles j^or heef H; Huiziriga| die tot 15 December jl. doodgeschoten en vervolgens in de Maas is gewor- wat 'onmisbaar is om zich met elkaar te verstaan, n.l. goede trouw, oprechtheid en de eerlijke wensch het eens te worden. Echter moest men beseffen dat men discussi eerde met een eendrachtige natie, die zeker is van zich zelf, een natie die van belang is en recht heeft op haar plaats in de zon. ZUIDSCHARWOUDE. De Algemeene Vergadering van de Langendyker Groentecentrale zal dit jaar gehouden worden in deze gemeente. ZUIDSCHARWOUDE. In den loop der heeft het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" alhier tal van prijzen behaald en is succes sievelijk van de derde afdeeling in de eere-afdeeling gekomen en wel in vrij snel tempo. Het heeft in dien tijd een collectie medailles, kransen, takken enz. ver kregen, die de moeite waard zijn te worden uitge stald. Zij vormen een schat van prijzen. Al deze tropheëen zijn thans op oordeelkundige wijze ge rangschikt in een smaakvol uitgevoerde kast en op gehangen in de voorzaal van café Kramer, waar het corps altijd zijn repetities houdt. Wie een indruk wil krijgen van de lauweren, door „Kunst na Arbeid" in een kwart eeuw geoogst op het pad der wedstrijden van fanfarecorpsen, beschouwe deze rijke verzame ling, die getuigenis aflegd van de schitterende pres taties van een aantal fanfaristen, die onder emi- nenten leieding, met ernst en vasten wil bezield, het ideaal van beoefenaars van kunst na den arbeid zeer dichtbij benaderd hebben. IN DE GEVANGENIS GEBOREN. Een aanstaande moeder, een gescheiden vrouw, werd te Londen ter dood veroordeeld, wegens moord op haar zoontje van 9 maanden, dat zij, door ar moede aan wanhoop ten prooi, van het leven had beroofd. De tenuitvoerlegging werd officieel opge schort tot na haar bevalling, doch inmiddels werd de straf in levenslangen dwangarbeid veranderd. Thans wordt gemeld, dat de vrouw in de gevan genis het leven heeft geschonken aan een tweeling, een jongen en een meisje. AMERIKAANSCHE MILLIONAIR SPRINGT IN ZEE. De Hamburg-Amerika Lijn deelt mede, dat op 8 Febr. des middags even na het uitvaren uit de haven van New-York van het Hapagschip „Deutschland naar Hamburg, een Amerikaansche passagier, zekere James Cooper, over boord is gesprongen en verdron- ken. Het schip stopte direct, reddingspogingen wer- den aangewend, doch het reeds te laat. De om het leven gekomen Amerikaan was millionnair. NOORDSCHARWOUDE. Gevonden voorwerpen. Een Rijwielbelastingplaatje. Inlichtingen bij de ge meentepolitie. IHt den Omtrek ALKMAAR. „DE EEUWIGE STILTE" De Zuidpooltocht van Captain Scott. Dinsdagavond werd de film van genoemden titel in „Het Gulden Vlies" afgedraaid. Na een inleiding van natuuropnamen, waarbij wij zien het mooie Bretgne en Auvergne, en Afrika, wordt deze rolprent in 7 acten gegeven. En bij het zien van deze film denkt men onwil lekeurig weer aan den zoo ongelukkig afgeloopen Pooltocht van Noblle, en krijgt men een beeld van de ontberingen en het lijden van de mannen, die in deze onherbergzame oorden doordrongen. Het is de uitrusting van de „Terra Nova" waar mede de film aanvangt, gevolgd door het vertrek en de aankomst aan de ondoordrinbare ijsbarrière. Het is verfilming van den geheelen tocht naar deze streek van ijs en sneeuw. Met onuitputtelijk geduld heeft de filmoperateur het leven van de pinguins bestudeerd en op beeld gebracht. Dan het vertrek naar de Zuidpool, het maken van de levensmiddelen-depots voor hen, die na het be zoek aan de Zuidpool, daar hun voorraden zouden kunnen aanvullen. Het is een film van groote beteekenis en geeft een fijn beeld van „de witte hel" in het barre Zuiden. Waar deze film wordt gegeven, kunnen wij ten zeerste een bezoek aanbevelen. OUDE NIEDORP. R. K. KIESVEREENIGING Zondag 1.1. werd aan de leden gelegenheid gebo den om hunne stem uit te brengen betreffende de volgorde der candidaten voor de komende Staten verkiezingen, waarvan de uitslag was als volgt: Uitgebracht 204 stemmen, van onwaarde geene. Politiek advies 58 stemmen; H. F. van Nuland, 48 stemmen; Jac. Groen Az„ 87 stemmen; A. v. d. Berg; 2 stemmen; C. Kramer Cz., 3 stemmen; H. Nolet, 6 stemmen. Buitenland MERAPI-SLACHTOFFERS. Een Pauselijke gift. Naar wij vernemen is door bemiddeling van den Pauselijken Internuntius te den Haag aan prins Hendrik als voorzitter van het Merapi-comité na mens den Paus een gift van f 4000 geschonken voor de slachtoffers van den Merapi. 4.894.6000 WERKLOOZEN IN DUITSCHLAND Per 31 Januari jl. stonden bij de arbeidsbeurzen in totaal 4.894000 werkloozen ingeschreven. Dit is 129000 meer dan per medio Januari en 510000 meer dan per 1 Januari. Het aantal crisiswerkloozen bedroeg per 31 Januari 2.555.000. ER UIT VREEMDELING. EJn liefst zoo spoedig mogelijk. President Hoover heeft aan het congres een extra crediet gevraagd van 500.000 dollar voor het immi gratiebureau ter bespoediging van de deportatie van vreemdelingen. VREDELIEVENDE TAAL VAN MUSSOLINI, De „Intransigeant" publiceert, naar het B.T.A uit Parijs meldt, verklaringen door Mussolini gedaan aan den bij zonderen berlchtgeven van het blad. Ondervraagd over zijn rede voor de sprekende film antwoordde Mussolini, dat hij toch duidelijk genoeg gesproken had. Vervolgens herinnerend aan den door hem in den herfst uitgesproken zin: „Wij zijn bereid om te vech ten als wij aangevallen worden", voegde de Duce er bij„wij zullen nooit het eerst aanvullen." Mussolini verklaarde dat het Italiaansche volk vredelievend is, want het heeft geen ander ideaal dan zijn beschaving nog steeds te vervolmaken. Er is, zoo zeide Mussolini verder, een ietwat onbe hagelijke verhouding tusschen Frankrijk en Italië. Hij alleen was niet bij machte daarin verbetering te brengen. En in dit verband gewaagde hij van een- teerd de heer- - beheerder was va nhet kantoor Gorinchem der Han dels- en Landbouwbank. Hij wordt verdacht van het plegen van onrechtmatige handelingen, waarmede 80 tot 90.000 gulden gemoeid is. Hij heeft voor den commissaris van politie te Go rinchem een bekentenis afgelegd, en zal ter beschik king worden gesteld van den officier van Justitie te Dordrecht. FAMILIEDRAMA. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is onder Bellingwolde (Gr.) de landbouwer J. Bakel door zijn stiefzoon vermoord. De dader en zijn vrouw zijn in hechtenis genomen. WERKTIJDVERKORTING. Bij Stokvis te Arnhem. De N.V. W. J. Stokvis Kon. Fabr. van metaalwaren heeft den werktijd voor het farbiekspersoneel be perkt tot de eerste vier werkdagen der week Dit geldt voor tweehonderd man personeel. WERKLOOZEN. Het aantal werkloozen in Engeland bedroeg op 2 Februari 2.624.236. Dit is 31.586 meer dan in de voor afgaande week en 1.116.638 meer dan verleden jaar. ZIJN SCHOONHEIDSKONINGINNEN GELUKKIG. Daar is bijvoorbeeld Liesl Goldarbeiter, het mooie en lieve Weensche meisje, dat het eerst den titel van Miss Universe" behaalde. Zij accepteerde niet de schitterende film-, variété- en tooneelaanbiedingen, doch trouwde met een jong en rijk industrieel Zij zouden heel gelukkig kunnen zijn als die mooie Liesl kon doen wat zij wilde, doch haar schoonheid ver biedt haar dit. Sinds geruimen tijd heeft zij zulke ernstige hoofd pijnen dat zij geen plezier meer in het leven heeft. Alles duidt er op, dat haar oogen de oorzaak van de pijnen vormen. Maar een gewezen „Mis Universe* kon toen geen bril dragen, nietwaar? Ook de Grieksche schoonheid van verleden jaar lijdt aan dezelfde kwaal en zij zijn nog meisjes van goeden huize, beschaafd en ontwikkeld. Wat komt er echter terecht van de vele arme, onontwikkelde mooie meisjes, wier gezicht haar eenig kapitaal is en die deze schoonheidswedstrijden als haar eenige kans op rijkdom zien? Is het een wonder, dat zij zoo nerveus zijn bij de keuring", dat zij, hoe hongerig misschien ook, niet kunnen eten, dat angst op haar mooie gezichtjes te lezen staat? Is het wonder, dat verleden jaar een 21-jarig meisje, toen zij hoorde, niet uitverkoren te zijn, zich in de zaal naast de keuringszaal dood- SCïn°dèze schoonheidswedstrijd ligt tragiek verscho len voor haar, die winnen, en voor haar, die ver liezen. LOONSVERLAGING BIJ TEXTIELFABRIEKEN. De firma H. ten Cate Hzn. en Co. de n.v. Katoen mij. vh. Gebr. Scholten, en Co., de n.v. Hedeman Jr Textielfabrieken, de firma J. Bos, de n.v. Stoom spinnerij Twenthe en de n.v. Textielfabrieken Al melo, welke fabrieken aangesloten zijn bij de fabri kanten vereeniging te Almelo, hebben met ingang v. 2 Maart a.s. een loonsverlaging aangekondigd op al le loonen van plus minus 1 procent. Vermoedelijk is deze maatregel een gevolg van de handhaving der zakelijke bedrijfsbelasting door den gemeente raad. Indertijd hebben de fabrikanten gedreigd deze belasting op de arbeiders te verhalen wanneer de raad niet tot afschaffing overging. Gisteren is aan alle arbeiders van deze firma s de volgende mededeeling uitgereikt: Met ingang van 2 Maart 1931 zal door ondergetee kenden een loonsverlaging van pl.m. 1 procent op al le loonen worden toegepast. Aan hem of haar, die op deze nieuwe arbeidsvoorwaarden niet wenscht in te gaan wordt bij dezen ontslag aangezegd met ingang van 28 Februari 1931. Door verschijning op 2 Maart 1931 in de fabriek wordt men geacht accoord te gaan met de nieuwe arbeidsovereenkomst." ONEERLIJKE DIENSTBODE. Een familie in de Hobbemastraat te Amersfoort heeft aangifte gedaan van vermissing van f355 en een ring Dezer dagen werd de 16-jarige dienstbode in verhoor genomen. Na aanvankelijk te hebben ont kend werd later in haar mantelzak de ring terug gevonden terwijl het geld bleek gestopt te zijn tus schen goed bij haar ouders thuis. Hiervan bleek f 25 te ontbreken, die zij had uitgegeven voor allerlei zaken. EEN MOORDAANSLAG. Dienstbode aangevallen. Gisteravond omstreeks half acht is een 24-jarige dienstmeisje, dat te Bussum in betrekking is en naar haar verloofde te Valkeveen fietste, op de brug in de Valkeveenschelaan door iemand, die haar al eenl gen tijd gevolgd had, aangevallen. Een postbode, by wiens nadering de aanvaller zich uit de voeten maak te, vond het meisje buiten bewustzyn liggen. De ver loofde die haar tegemoet was gefietst, kwam ook juist ter plaatse. Het meisje werd een villa binnengedragen waar na zy vervoerd werd naar de Majellastichting. Hier werd een hoofdwonde en een schedelfractuur de laatste door den val van haar fiets, geconstateerd. Van den dader ontbreekt elk spoor. Toen het meisje by bewustzyn kwam, kon zy zich slechts herinneren, te zyn aangevallen door iemand die haar sinds geruimen tyd gevolgd had. Op welk% wijze zy is aangevallen wist zy niet meer. DE GRIEP IN HET LEGER. Het garnizoen Ede besmet. Dienstplichtigen die moeten opkomen en voor het garnizoen Ede bestemd zyn, worden voorloopig te 's-Gravenhage gelegerd. Voor zoover mogeiyk, ontvan gen de hierby betrokken dienstplichtigen opdracht om zich naar den Haag (Waasldorp) te begeven in plaats van naar Ede. Degenen, die te Ede opkomen, zullen by aankomst dadeiyk van daar naar deh Haag worden vervoerd. BRUTALE OPLICHTING TE AMSTERDAM. Dader in den trein gearresteerd. Een in het Centraal Station te Amsterdam gevestig de firma is gistermorgen de dupe geworden van een zeer brutale oplichting, welke haar echter, dank zy het feit, dat de dader kort nadat hy zyn slag had geslagen kon worden aangehouden, op twee dubbel tjes na geen finantieele schade berokkend heeft. Het gebeurde heeft zich als volgt toegedragen. In den loop va nden morgen werd genoemde firma intercommunaal opgebeld en toen een der firman ten zich naar le telefoon begaf, werd hem door een stem aan den anderen kant medegedeeld, dat hy sprak met een bevriende relatie te Rotterdam, waar. van de naam werd genoemd. De firmant werd ver volgens ervan in kennis gesteld, dat de broer van deze relatie zich binnen enkele uren by de Amster damsche firma zou vervoegen met een kwitantie ten bedrage van f 1500. Den firmant werd dan ook verzocht, dezen persoon, den heer O., dit bedrag te willen uitbetalen. Inderdaad vervoegde zich dan ook niet lang daar na de heer O. ten kantore der firma te Amsterdam, waar hem zonder dat men eenigen argwaan koester de, genoemd bedrag tegen afgifte der kwitantie werd ter hand gesteld. De heer O. verwyderde zich daarop met gezwinden pas en het was deze vreemde haast, die de aandacht trok van een der kantoorjuffrouwen Dadeiyk stelde zy haar principalen van het vreemde gedrag van den heer O. In kennis met het gevolg, dat een dringend telefoongesprek werd aangevraagd met de relatie te Rotterdam. Tot haar ontsteltenis kreeg de directie der Amsterdamsche firma toen te hoo ren dat men te Rotterdam van niets wist. Inallerijl begaven zich daarop de kantoorjuffrouw en een der firmanten naar het politieposthuis aan het Stationsplein. Na een korte opsomming der fei ten vergezelde een agent hen toen naar het station ten einde te trachten den vluchteling op een der perrons of in een der treinen nog te achterhalen In den beginne had deze haastige speurtocht - o.a. werd de trein naar Antwerpen onderzocht - weinig succes, doch eindeiyk ontdekte men O. in den elec trischen trein naar Haarlem. Hy werd da.deiyk door den agent gearresteerd, By zyn fouilleering werden op 20 cent na de f 1500 op hem gevonden, benevens een spoorkaartje naar Antwerpen. O., die 32 jaar ond is, en werkeiyk een broer van de Rotterdamsche relatie der hoofdstedeiyke firma is, werd naar het buraeu Warmoesstraat gebracht, waar hem door commissaris L. Hoogendoorn een ver hoor werd afgenomen. Hy heeft daarby bekend, zelf de Amsterdamsche firma het door hem verzon nen verhaal per telefoon te hebben gedaan. Hij was van plan met de f 1500 een zaak te Antwerpen te be- ginnen. Heden is hy voorgeleid voor den officier van Justitie. Ook werd O. gezocht voor een te Utrecht gepleegde oplichting. REVISIE-VERZOEK VAN SALOMON LIEBERMAN. Naar het Persbureau Vaz Dias verneemt, heeft Sa lomon Lleberman, die kort geleden gratie heeft ge kregen en deswege uit de Byzondere Strafgevangenis te Scheveningen ontslagen is, thans wonende te Brussel, het voornemen by den Hoogen Raad der Nederlanden revisie aan te vragen van het arrest van het Gerechtshof te Amsterdam, waarby hy werd veroordeeld tot twee jaren gevangenisstraf, met af trek van één jaar preventieve hechtenis, terzake van zyn handelingen in de affaire van de „Veendammer Hypotheekbank". Te dien einde heeft hy zich ge wend tot mr. F. Pauwels, advocaat te Amsterdam, met het verzoek deze revisie-behandeling op zich te nemen. In verband hiermede heeft mr. Pauwels zich naar Brussel begeven voor het voeren van nadere bespre kingen. pen, na van zyn geld te zyn beroofd. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Gisternacht is de heer L. v. G. uit Nymegen op digd, terwyi de heer van G. zelf het linkerbeen brak den Meerssenerweg te Maastricht met zyn auto te gen een boom gebotst. De auto werd ernstig bescha- en een hersenschudding opliep. De tanden werden hem uit de onderkaak losgeslagen en de benedenlip tot den mondhoek werd afgescheurd. De veronge lukte is overgebracht naar het ziekenhuis Calva- riënberg. De oorzaak van het ongeval is onbekend. GESTOORD IJSVERMAAK. Maandagmiddag vermaakten zich een aantal broe ders en studenten van het Missiehuls te Steyi-Tege- len op het ys van de ondergeloopen uiterwaarden der Maas. Ook een kloosterzuster was daar met een tiental pensionaires van het St. Jozefklooster, aldaar. Plotseling zakte een der dames door het ys. Twee andere dames snelden toe om te helpen, maar ook zij zakte door het ys. De broeders en studenten vormden een z.g. ketting en op deze wijze gelukte het de drie pensionaires te redden; de kloosterzuster was evenwel niet te bereiken, aangezien het water te diep was en het ys afbrokkelde. De broeder I. sprong tenslotte gekleed in het yskoude water en na veel inspanning gelukte het hem de bewustelooze kloos terzuster te grypen en boven water te brengen. Daarop konden beiden uit hun hacheiyke positie worden bevrijd. DREIGENDE STAKING TE IJMUIDEN. Het conflict in IJmuidens visscherybedryf neemt een ernstig karakter aan. De organisaties zetten er alles op om haar eischen ingewilligd te krygen. Naar „de Tel." verneemt, bestaat het voornemen van de vischhandelaren te eischen geen door loggers aange voerde visch te koopen en indien hieraan geen ge volg wordt gegeven, een algemeene staking te procla- meeren. HET LEENINGSFONDS EN DE CRISIS. Thans is Ingediend het wetsontwerp tot aanvul ling en wyziging van de Leeningwet 1914 en tot heffing van opcenten op den tabaksaccyns op ciga- reDenèonsiderans van, dit wetsontwerp doet uitko men, „dat het wenscheiyk Is, enkele met de huidige crisis onmiddeliyk verband houdende uitgaven te brengen ten laste van het „Leeningfonds 1914" en in verband daarmede de inkomsten van dat Fonds tydelyk te versterken, hetgeen een wyziging en aan vulling van de Leeningwet 1914 noodig maakt." De opcenten op den tabaksaccijns op cigaretten. Deze versterking zal, in overeenstemming met een ook in de Kamer reeds geopperd denkbeeld, het meest doeltreffend kunnen worden gevonden door een tydelijke opcentenheffing op den tabaksacccyns op cigaretten De heffingsduur ware te stellen op de jaren 1931 tot en met 1933. Naar eene globale raming zal de opbrengst der opcenten op den tabaksaccyns op cigaretten eene jaarlyksche bate opleveren van ongeveer f5 mu= lioen In genoemde wet is den wederverkoopers een ter- myn gelaten van drie maaden tot opruiming van hun voorraden. Daar de opcentenheffing alleen de cigaretten betreft en dit artikel niet op langen ter- myn in voorraad wordt genomen, is thans een over gangstijdperk van één maand gesteld tot opruiming van voorraden NEDERLANDER BEROOFD. In den nacht op Zondag is een Nederlander een expediteur uit Dordrecht en wonende te Antwerpen, in den expresstrein Keulen-Brussel overvallen door een bandiet, die te Luik instapte. De expediteur werd neergeslagen en beroofd van een geldbedrag van f 400, zyn papieren en andere kostbaarheden. Een vrouwelyke passagier, die in een aangrenzende coupé zat, trok by het sttion Nossegem aan den noodrem. De roover wist echter in de duisternis te ontsnappen. ROOFMOORD. Maandag is uit de Maas by Grevenbicht opgehaald het ïyk van een man, wiens hoofd ernstige verwon dingen vertoonde. De burgemeester waarschuwde het parket te Maastricht. Des avonds is de sectie op hetl yk verricht. Daar by is komen vast te staan, dat de man een schot wonde aan het hoofd had. Een aanteekening op trouwring en horloge duid den aan. dat de naam van den verongelukte J. Jas- OPCENTEN OP DEN TABAKSACCIJNS. Bezwaren der sigaretten-importeurs. In een te s'-Gravenhage gehouden vergadering van de Nederlandsche Vereeniging van Sigaretten-im porteurs is het voorstel van den minister van finan ciën om 30 opcenten te heffen op den tabaksaccyns op sigaretten, nader onder het oog gezien. De zeer drukke bezochte vergadering deelde una niem de meening, dat de gèvolgen van deze accyns"- verhooging - indien zy door de Kamers wordt aan genomen - van zeer ernstigen aard zullen kunnen zyn voor de importeurs van sigaretten. Immers zyn dezen reeds zeer gehandicapt door de hooge invoer rechten, die op het artikel drukken, n.l. 45 pet. en waardoor het byna niet mogeiyk is, tegen de binnen- landsche sigarettenindustrie te concurreeren, thans worden de moeiiykheden om de voor het publiek zoo gewenschte Egyptische sigaretten eenigszins be hoorlijke pry zen in te voeren nog vergroot. Kunnen de binnenlandsche fabrieken de voorge stelde accynsverhooging gemakkeiyk dragen, waar deze voor een groot deel al gevonden zou kunnen worden door beperking der exorbitante uitgaven, ver oorzaakt door cadeaux, welke door de Nederlandsche sigarettenfabrikanten in de doozen van hun artike len worden by gepakt, de importeurs, die steeds hun kracht hebben gezocht in de zeer hoog staande kwa liteit hunner artikelen, hebben geenerlei marge, waarin zij de verhooging kunnen onderbrengen. Het zal dus te voorzien zyn, dat de voor een groot deel van het publiek zoo gewilde Egyptische import sigaretten in prys zullen moeten stygen, hoewel naar in de vergadering van de zyde van enkele Im porteurs werd geopperd de mogeiykheid toch onder het oog dient te worden gezien om eerst af te wach ten wat de binnenlandsche fabrikanten doen ten op zichte van hun detailpryzen en in verband daarmede ook een eventueele handhaving van de winkelpryzen van de geïmporteerde sigaretten te overwegen. Met klem werd in de vergadering erop aangedron gen den minister van financiën in een request te verzoeken, het zwaar drukkende invoerrecht op de sigaretten te doen vervallen of belangryke te ver- Naar nog werd medegedeeld zou deze kwestie de volle aandacht hebben van de Egyptische Regee ring, waarby niet uit het oog dient te worden verlo ren, dat de Nederlandsche handel en industrie zeer groote belangen hebben bij een onbedreigden uitvoer naar Egypte.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2