firoeRten, die de eeouien trotseerden De onrust in Spanje ONZE GROENTEVEILINGEN PUROL Mei Wiegeki Plaatselijk Nieuws Uit den Omtrek Nieuwstijdingen Laatste berichten Monarchie of Republiek OVERZICHTEN EN PRUSNOTEERINGEN NOORDSCHARWOUDE. De Revue ,,'t Zal wel Gaan". Het groote succes van de Revue ,,'t Zal wel Gaan", en de buitengewone belangstelling daarvoor, heb- hen, teneinde alsnog aan de vele verzoeken te vol doen, een vierde opvoering noodig gemaakt, welke voorstelling op .Zaterdagavond 21 Februari a.s. in „Concordia" te Noordscharwoude zal plaats hebben. Belangstellenden verwijzen wij voor nadere bij zonderheden naar de annonce in dit blad. NOORDSCHARWOUDE. Gisteren heeft de openbare sluisverpachting bij opbod plaats gehad van de Gemeentesluis alhier. Pachte werd de heer P. de Moei voor f 1670.00. De vorige maal werd door hem de sluis gepacht voor een bedrag van f2010. NOORDSCHARWOUDE. Bij dezer dagen gehouden aanbesteding van di verse kunstmeststoffen ten behoeve van leden der vereeniging „Tuinbouwbelang" alhier, werd aan de firmma H. H. E. Haijtema te Alkmaar, als laagste inschrijfster: de levering opgedragen van: 12900 Kg. Zw. Ammoniak; 5700 Kg. Chilisalpeter16600 Kg. Kalkapsleter; 950 Kg. Ureum; 32950 Kg. Superphos- phaat; 17700 Kg. Patent kali; 10300 Kg. Kalizout 40 pCt.; 500 Kg. Nithrophoska en 2500 Kfe. Land- bouwkalk. óp het terrein van de ramp gearriveerd en met verschillende geestelijken verleenden zij dè eerste geneeskundige hulp. Ook de burgemeester van Venlo, mr. B. M. Berger, en tal van burgerlijke autoriteiten waren spoedig ter plaatse. De politie hield de honderden, die zich op het vernemen van de droeve tijding naar de plaats van de ramp hadden gespoed, op een behoorlijken af stand. Brokstukken van de autobus werden over een lengte van honderd meter langs de spoorbaan ge vonden. De kap van de bus lag aan de andere zijde van den spoorweg. Het onderzoek naar de oorzaak. vensaUdrbvo,onJware- aefnvxaddoetanesejihonrshr De marechaussee stelde onmiddellijk een onder zoek in e ntegen 3 uur arriveerde het parket uit Roermond, de subst. officier van justitie mr. dr. P. J. W. Rieter en de rechtercommissaris mr. F. A. J. Marres. Over het resultaat van dit onderzoek valt uiter aard nog niets mede te deelen. Vast staat, dat de baanwachteres, mej. Ebben, wier man als ploegbaas en oudste zoon als wegwerker verder op de lijn aan den arbeid waren, te laat uit haar huis kwam om de spoorboomen neer te laten. Men deelde ons nog mede dat de vrouw, moeder van een groot gezin, in hoogst overspannen toestand naar het ziekenhuis te Venray is overgebracht. (Hbld.). KRABBENDAM. Nu per 16 Februari de inventarisatie van stapel producten weder heeft plaats gehad, blijkt wel hoe droevig of het met de voorraden is gesteld. Bij de leden van de tuinbouwvereeniging „Ons Belang", al hier, was gerekend naar de voorraad op 1 Dec. j.l. nog in procenten aanwezig van roode kool 12.4; gele kool 47; Deensche witte 37.7; uien 42. Voorradig heden 1.9 waggon roode kool (19.6); gele kool 4.4 wagon (6); Deensche witte 4.8 wagon (25); uien 2 wagons (2.4). Totaal 13 (54). Tusschen haakjes zijn de cijfers van 16 Febr. 1930 aangegeven. Per Telefoon. W ARMENHUIZEN. VERVOER STEENKOLEN. Het vervoeren en lossen der steenkolen ten be hoeve van het Gasbedrijf alhier over 1931, is gegund aan de laagste inschrijvers de heeren W. de Vet en D. Berkhout. SINT PANCRAS. Zaterdag j.l. is de heer H. A. Jellema geslaagd voor het candidaatsexamen in de theologie aan de Rijks universiteit te Utrecht. DE DROOGMAKING DER ZUIDERZEE. Protesteerende visschers. In een door ruim 400 visschers en belanghebben den bezochte vergadering te Volendam heeft men Zaterdagmiddag onder groot enthousiasme adhaesie betuigd aan de actie van het landelijk comité tot behoud van de Zuiderzee. Met algemeene stemmen heeft men besloten tot toezending van het navolgende telegram aan den minister van waterstaat: „De Volendammer visschers en houders van ne- venbedrijven, in vergadering bijeen, dringen er bij Uwe Excellentie met klem op aan, dat een onpar tijdig onderzoek worde ingesteld naar de noodlottige gevolgen van de algeheele sluiting van de Zuider zee, alvorens over de inpoldering zal zijn beslist." BOOTENHUIS AFGEBRAND. Zaterdagavond brak in een groot bootenhuis aan de Freibrücke te Pichelsdorf (D.), brand uit. Toen de brandweer ter plaatse verscheen, stond de ge- heele loods, waar ongeveer 80 groote en 3 kleine booten opgeborgen waren, in vlammen gehuld, zoo dat de brandweer niet veel meer kon doen dan uit breiding voorkomen en de resten te blusschen. De schade is aanzienlijk en slechts voor een gering gedeelte door de verzekering gedekt. Buitenland AUTOBUS DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Drie dooden, elf gewonden. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur is een autobus van den heer G. Kupers te Venray, die een gere- gelden dienst onderhoudt tusschen en Venray, op den spoorwegovergang onder Blerick door trein 1730 - welke om drie minuten over een uit Venlo vertrok ken was - gegrepen en bijna twee honderd meter De autobus werd versplinterd. Van de achtien in zittenden werden drie personen op slag gedood, vijf zwaar en zes licht gewond. De baanwachteres had vergeten de afsluitboomen tijdig te laten zakken. Nadere bijzonderheden. Om 1 uur was de autobus van den heer Kupers uit Venlo vertrokkèn. Vijftien personen, die uit de omliggende plaatsen naar Venlo waren gekomen om de Zaterdagsche markt te bezoeken, hadden in de bus plaats genomen. Even vóór den overweg in de spoorlijn Venlo-Roer- mond bij den wachtpost 66 aan den Horsterweg te Blerick loopt de breede straatweg ongeveer honderd meter evenwijdig met de spoorbaan. De autobus, be stuurd door den chauffeur Wieferink, reeds iets vóór den trein, welke om drie minuten over één uit Venlo was vertrokken, uit^ Gelijk met den trein kwam de autobus aan derr «verweg en omdat de boomen niet gesloten waren, reed de bestuurder door. Toen de bus midden op de rails was, werd zij door den trein gegrepen en, hoewel de machinist nog uit alle macht remde, kon hij niet verhinderen, dat de auto ongeveer honderdvijftig meters werd meegesleurd. De schok was ontzettend. Angstige kreten klonken langs de spoorbaan en van alle kanten snelden men- schen naar de plek des onheils. Uit de nabijgelegen kazerne rukte onmiddellijk een colonne militairen uit om hulp te verleenen, De slachtoffers. Al spoedig bleek, dat drie inzittenden van de autobus op slag waren gedood. Het waren de heeren F. Winkens uit Venray, G. Moorees, 17 jaar oud, uit Horst en J. Swinkels, gehuwd en vader van negen kinderen, uit Venray. Zwaar gewond werden de heer G. Peeters uit Horst, wien een gedeelte van den schedel was afge slagen, en die stervende werd opgenomen; diens zoon G. Peeters Jr. en mej. Peeters, de echtgenoote van den eerstgenoemde. Voorts de heer L. Kleven uit Horst, wien beide beenen verbrijzeld werden en die aan rug en borst zwaar gewond werd en de heer H. Joosten, wethou der van Grabbenvorst. Minder ernstig weerden gewond: de heeren E. van Leuken, H. Vollenberg, mej. Swinkels, echtge noote van den overleden heer Swinkels, de heer Krausch en mej. W. Krausch-Hulkens en de heer Van Dijk, allen uit Venray. De chauffeur, de 35-jarige A. Wieferink, die onge veer een half jaar in dienst was bij de autobus onderneming van den heer Kupers, kwam er met wat vleeschwonden betrekkelijk goed af. Toen de botsing plaats greep had hij de tegenwoordigheid van geest om een der lantaarn voorap de locomotief te grijpen en er zich aan vast te klemmen. Op deze wijze werd de man van een wissen dood gered. De hulpverleening. Zooals wij reeds zeiden werd de eerste hulp ver leend door militairen uit de nabijgelegen kazerne. De dooden werden in militaire ziekenwagens weg gevoerd, terwijl particuliere auto's, welke op den weg passeerden, werden gerequireerd om de gewon den naar Venlo te vervoeren, waar zij in het St. Josephziekenhuis liefderijke verpleging vonden. Inmiddels waren de doctoren Aug. Poulissen, G. van Hellemondt, Eug. Dubois en P. Janssen uit Venlo i ZWARE SNEEUWVAL IN OOSTENRIJK. Te Weenen is zooveel sneeuw gevallen, dat het geheele verkeer erdoor ontwricht werd. Twee-hon- derd-een-en-twintig sneeuwploegen en duizenden sneeuwruimers zijn aan het werk gesteld om in de I eerste plaats te traimrails vrij te maken. In de bui tenwijken was het tramverkeer geheel stopgezet, terwijl zelfs in de Ringstrasse het verkeer dikwijls gestremd werd doordat tramwagens ontspoorden en dan door den kraanwagen van de brandweer weer in de rails gebracht moesten worden. Tengevolge van den sneeuwval waren verschillende electrische leidingen soms geruimen tijd zonder stroom. De spoorweg naar het zuiden en naar Stiermarken is tot ver in beneden-Oostenrijk drie meter hoog dichtgesneeuwd. Op sommige plaatsen komen zelfs de sneeuwploegen niet vooruit. De sneltrein naar Rome en Venetië en de sneltrein Triëst-Weenen was ingesneeuwd. De goederentreinen konden in het ge heel niet rijden. In het Noorden en op den Frans- Jozef-spoorweg slaagde men er in het verkeer zonder groote storingen in tact te houden. Pas tegen den middag hield de sneeuwval op. SPOORWEGONGEVAL IN FRANKRIJK. De sneltrein Parijs-Luxemburg, die om 14.20 uit Parijs vertrekt, is bij het binnenrijden van het sta tion Bazancourt ontspoord. Zeven personen werden gewond. Het spoorwegongeluk was te wijten aan ver keerden wisselstand. Behalve de locomotief zijn 3 passagiersrijtuigen omgevallen. Onder de 7 gewonden bevindt zich de hoofdconducteur, die er ernstig aan EEN VERGISSING, DIE GELD KOSTTE. Geruimen tijd geleden had de filmster Juanita Hansen, zoo wordt uit New York gemeld, het ongeluk in het hotel, waar zij logeerde, ernstig letsel op te loopen, doordat zij toen zij in de badkamer den kraan van de douche opendraaide, plotseling overgo ten werd met kokend water. Het ongeluk bleek een gevolg te zijn van het feit, dat op de koud-water douche, het woord warm en op de heet-water-douche koud stond aangegeven. De filmster diende tegen het hotel een eisch tot schadevergoeding in, die thans door de rechtbank is ingewilligd, zoodat de hotel-onderneming aan miss Hansen een bedrag va nhonderdduizend dollar moet uitbetalen. DE MIJNRAMP IN CHINA. De „Times" meldt uit Peking, dat de directie van de Zuid Mantsjoerijsche spoorwegen volhoudt, dat bij de ontploffing in de mijn te Funchun (China) geen menschen o mhet leven zijn gekomen. Chinee- sche persberichten uit Moekden beweren echter, dat 3000 Chineezen en 30 a 40 Japansche mijnwerkers zijn verbrand toen de directie de mijn liet afslui ten om uitbreiding van den brand te voorkomen. Uit Shanghai wordt gemeld, dat de regeering den autoriteiten heeft verzocht een onderzoek in te stellen. SSSKi^S^r-'." Drie honderd jaren zijn. sinsdien verjoopen en wij zijn dan ook geneigd een zekeren eerbied te ge voelen voor den ouderdom van onzen vaderlandschen hutspot, een eerbied, die ongetwijfeld in omvang zal toenemen als men bedenkt, dat een der hoofdingre diënten van dezen schotel, namelijk de wortelen, reeds meer dan vierduizend jaar geleden op de aarde voorkwamen. Onderzoekingen hebben aangetoond, dat in de jongere steenperiode zoqowel wortelen als schorse neren en erwten in Europa, maar speciaal in Zwit serland, voorkwamen, waar de paalboeren groenten verbouwden, die zij ongetwijfeld uit de in het wild groeiende planten geteeld en langzamerhand ver edeld hadden, waardoor zij aan smaak wonnen La ter, in het bronzen tijdperk, kende men ook linzen en nog weer iets later een dik soort boonen. Perzië kende van ouds spinazie die onder den naam „Ispany" met graagte werd gegeten. Via Per zië werd deze groentesoort naar Indië overgebracht, waar men haar Isfany heette. In den loop der eeuwen werd ze in Klein-Azië en Arabië onder den naam Isfanadsj geteeld. De Arabieren brachten deze groentesoort op hun verdere veroveringstochten naar Spanje en daarmede wellicht voor het eerst naar Europa; want nog altijd blijft het een open vraag of ook de Grieken en Romeinen dit gezonde voedsel reeds kenden. Van Spanje uit bereikte de spinazie Frankrijk; het duurde geruimen tijd eer deze groente ook in andere Europeesche landen burgerrecht mocht ver werven. Kloosteroorkonden uit de veertiende eeuw noemen Spinargium een aangenaam vastengerecht. In de vijftiende eeuw brachten de monniken het groene goedje naar Midden-Europa en naar Italië. Onze hedendaagsche kool, die over de gehééle we reld bekend is en in niet minder dan honderdtwintig verschillende soorten wordt verbouwd, vond reeds bij de Grieken en Romeinen waardeering. De ver onderstelling, dat ook de Egyptenaren haar reeds verbouwden, werd door latere wetenschappelijke onderzoekingen als onjuist gequolificeerd Van de Romeinsche auteurs, die in hun geschriften over het verbouwen van tuingewassen berichten, roemt Cato, de oudere, de kool als „de beste groente." Ge zond en lekker nemt hij dit gerecht. Toen zoo goed als nu, werd de kool met vet en kruiden op ver schillende manieren klaargemaakt. Zelfs kende men ten tijde der Romeinen reeds een soort zuurkool, die niet spoedig aan bederf onderhevig was. De fijngesnipperde groente werd. met zout en azijn be handeld. De fijnste koolsoort, namelijk de bloemkool werd in het begin van onze tijdrekening reeds in ver schillende Oostersche landen geteeld. Pas in den loop van de veertiende eeuw kwam dit gerecht, via Italië, naar de andere Europeesche landen. Het ver bouwen van bloemkool ging betrekkelijk langzaam, omdat lang niet ieder klimaat daarvoor geschikt bleek. Aan de veroveringstochten der Romeinen danken de Europeesche landen de kennismaking met ver schillende fijnere groentesoorten. Asperges, artisjokken, en verschillende soorten ramenas stonden in de Romeinsche keuken hoog in aanzien Als merkwaardige bijzonderheid kan in dit verband gereleveerd worden, dat de door de Ro meinen in Gallië en Germanië geïmporteerde groen tesoorten door de tuinders in deze militaire kolonies dikwijls beter werden verzorgd dan in Italië zelf. Zoo lezen wij bij Plinius, dat Keizer Tiberius die „een echte lekkerbek was" voor zijn tafel een extra fijne soort wortelen uit Germanië liet komen. Van de in dezelfde koloniën, volgens Romeinsch voor beeld, gekweekte ramenas, bericht Plinius met eenige overdrijving, dat ze zoo groot werden als een pasgeboren kind. De door de Romeinen uit het Oosten overgenomen artisjokken werden, speciaal in Egypte, reeds eeuwen lang verbouwd. Dat de Egyptenaren zich niet alleen voor het ge was als groente interesseerden maar ook den eigen- aardigen vorm wisten te waardeeren, blijkt onder anderen uit de afbeelding op de muren van vele grafkamers, waarin vaak het motief van een artis jok voorkomt. De Saracenen brachten deze fijne groente naar Sicilië en Spanje. Gedurende de renaissance kende men het gerecht in Italië en eenigen tijd later werd het ook in Frankrijk, Duitschland en Engeland graag gegeten. Tegenwoordig leggen Zuid-Frankrijk en de Fran sche koloniën in Noord-Afrika zich op de artisjok- kenteelt toe, vooral gedurende den winter wordt de groente dan van daar naar Europa geimporteerd; waar de kweekers een goed afzetgebied vinden; om dat artisjokken alleen in de warmte kunnen gedijen Niet alleen de artisjokken ook de asperges wareij bij de Egyptenaren reeds bekend, getuige de vele tee- keningen, waarbij laatstgenoemde plant als motief diende. Hoewel ook de Romeinen deze bijzondere; groente naar waarde wisten te schatten, moesten toch nog meer dan duizend jaar ver loopen, eer men de asperge Noordelijk van de Alpen leerde waardee ren En selfs toen waren het alleen nog maar de geraffineerde fijnproevers die haar naar waarde wis ten te schatten. De groote massa be schouwde asper ges meer als een soort sla en dan nog een soort die niet tot de smakelijkste kan worden gerekend. Pas sinds de achttiende eeuw werd ze in Europa algemeen verbouwd en kreeg ze den naam van een fijna groente, die zij ook thans en zéér terecht, nog draagt. Wat de salade betreft, beter gezegd wat de diverse planten aangaat, wier sappige bladeren in den vorm van salade worden genuttigd, blijkt, dat Europa ze pas in den loop der middeleeuwen leerde waardee ren. Oude kronieken spreken van slateelt op groote schaal in de buurt der Italiaansche kloosters en het waren ook de monniken die de planten naar andere landen overbrachten, waar ze eveneens door kloos terlingen werden verbouwd. Later kweekte men deze groentesoorten overal. Reeds eeuwen geleden werd sla met olie en azijn, een weinig zout, kruiden of citroen bereid; in dat opzicht is er waarlijk al héél weinig veranderd. In het Bijvoegsel van het „Algemeen Handelsblad' van j.l. Zaterdag kwamen onder bovenstaand hoofd eenige niet onbelangrijke gegevens voor omtrent onze groenten. Mogen deze met belangstelling worden gelezen. Wortelen, Schorseneren en Erwten zijn gezond Tot de nationale gerechten, waarop wij, Neder landers, het auteursrecht kunnen doen gelden, zal, dunkt ons, ook wel de „hutspot" behooren, die elk rechtgeaard Leidenaar op 3 October dient te eten als herinnering aan het ontzet van de sleutelstad „DE WANDELAAR" Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoon derbeek te Laren, onder redactie van Rinke Tolman de Februari-aflevering van „De Wandelaar", maand blad, gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming heemschut, geologie, folklore, buitenleven en toe risme. Henk Vink voert ons weer de boeiende wildernis sen van de Biesbosch binnen en met G. van Beuse- kom roeien wij op een Februariedag op onze vogel- rijke plassen. In een artikel over vlinders rept ook G. J. Klokman J.Azn. van het talrijk voorkomen der gehakkelde aurelia's in 1930, terwijl dr. J. F. Steen huis een beschouwing ten beste geeft over het ge bruik der nieuwe geologische kaart van Nederland H. F. Wiegman vraagt, vooral ook in verband met onze vogels, aandacht voor allerlei groenblijvende en besdragende heesters. Met dr H. van Capelle reizen wij opnieuw naar de tuinen van Ollioules in Zuid- Frankrijk, terwijl H. Clewits dichter bij de deur blijft, wanneer hij ons inlicht over het werk van 't Staatsboschbeheer in Drenthe. Prof. dr. A. M. Brouwer vertelt smakelijk van oud heidkundige opgravingen in Zuid-Limburg en D. J. Per Telefoon AMSTERDAM, V. D. 17 Februari 1931. Uit LONDEN. Uit Madrid wordt gemeld dat koning Alfonso zou hebben besloten zijn kroon in gevaar te brengen om Spanje van de revolutie te redden en hem zelf nog een kans te geven aan het bewind te blijven. Het schijnt vast te staan, dat, naar aanleiding van gevoerd besprekingen, dat de bejaarde leider der li beralen, Sanchez Guerra, heden den koning den lijst van ministers zal aanbieden. Deze aanbieding zou Dinsdagmiddag om 12 uur geschieden, waarna de koning voorloopig afstand zal doen van zijn rech ten. Wanneer deze berichten uit Madrid met de feiten overeenstemmen, dan zal de koning toeschouwer zijn gedurende den tijd, dat het land zijn vertegen woordigers voor het Parlement zou kiezen en het Parlement een nieuwe Grondwet voor Spanje vast stelt, waarna beslist zal worden over de vraag of Spanje een monarchie zal blijven dan wel een requ- bliek zal worden. Uit MADRID. In de vroege ochtenduren van heden werd te Getave het regiment veld-artillerie gealarmeerd en werden alle uitgangen naar en van Madrid bezet. Alle voertuigen en voetgangers worden aangehouden en onderzocht. Op de vraag van journalisten naar de be teekenis hiervan, werd geantwoord dat men het niet wist en dat slechts gegeven bevelen moesten worden op gevolgd. In Getave konden de journalisten niet doordrin gen. In Madrid is het rustig en laat het zich niet aan zien dat er een revolutie dreigt. Volgens latere berichten zijn de troepen te Getave in de Kazerne teruggetrokken. Uit HELSINGFORS. Na zijn verkiezing tot president van Finland heeft Svinhufvud zijn functie van minister president neer gelegd. Zijn functie wordt voorloopig waargenomen door den huidigen minister van finantiën Vennola. Gisteravond brachten de studenten den nieuwen president een groote hulde door het houden van een optocht die langs zijn woning trok. Svinhufvud verklaarde dat hij over zijn plannen als Staatspresident nog niets kon zeggen. Holsteyn deelt et ehen en ander mee over het Yokohama-hoen. De verschijning van het rijk-geil- lustreerde natuur-historische verzamelwerk „De luister van het land" gaf ten slotte C. A. Schilp een geestdriftig artikel in de pen. Zeer uitvoerig is de rubriek „Van en voor de le zers" (natuurhistorisch allerlei). Tientallen illustra ties zijn oudergewoonte tusschen den afwisselenden tekst gestrooid. Moeders nemen voor de roode. ge smette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat is Doos 30 en 60 cl.. Tube 80 cl. Bij Apoth. en Drogisten VEILINGS OVERZICHT. Aanvoer in de afgeloopen week aan beide veilin gen samen: 93 wagons Roode-, 66 wagons Gele- en 86 wagons Deensche witte kool, benevens 24 wagons Uien en 2 wagons Peen, tezamen 271 wagons. In de overeenkomstige week van het vorige jaar resp. 163, 84, 138, 16 en 3 of tezamen 404 wagons. Het wintertje is weer zeer gauw voorbijgegaan. Wel was in deze week de temperatuur nog vrij laag en werd zoo af en toe een sneeuwvlokje gezien, maar de hoofdzaak was tdch weer storm en regen. Ook het feit dat het in Duitschland kouder schijnt te zijn dan hier, doet weinig af aa nde merktstem- ming en deze is zoodanig dat we nog maar blij mogen zijn, dat de prijzen nog vrijwel op het oude peil bleven en niet zakten. Voor Roode Kool zijn de nateeringen in deze week iets hooger geweest als in de vorige. Goede kool ging nu vanaf f4.00 van de hand en het meest gewilde goed kwam tot f6.50 per 100 Kg. Afwijkende kwa liteit bracht van f 2.50 tot 5.00 op. Voor de andere soorten kwam echter in de gang van zaken heel weinig verandering. Zaterdag was de Gele kool iets grager, maar over het algemeen werden lagere prijzen gemaakt als vorige week. Deze liepen meestal van f 2.00 tot f 3.00 per 100 Kg. terwijl het allermooiste goed f3.30 of 3.40 kon maken. Met Deensche witte kool bleef het geheel bij het oude. Behoudens enkele partijen die f3.60 of 3.70 konden maken, bewogen de prijzen zich van f 2.00 tot f 3.40 per 100 Kg. naar gelang van gewicvht en kwa liteit. Het is wel vreemd dat, terwijl elders voor andere wintergroenten, zooals Boerenkool, bevredigende prijzen worden gemaakt, het met de sluitkool nog steeds niet beter wordt. In Uien was deze week een flinke afzet en een i vluggen handel. De prijzen zijn nog steeds veel te laag, maar de betere stemming had toch tot gevolg, 1 dat de mooiste partijen nu boven de f2.50 per 100

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2