Vereeniging Tuinbouwbelang Abdijsiroop 21 Een bedriegelijk masker II II -ill is si -tl 1 Stop vlug dien GRIEP-aanval „Geeste verschi Manden. Rapporteur de heer K. Wagenaar. In totaal zijn aangekocht 478 maanden voor een bedrag van f397.99. Glas. Rapporteur de heer Jn. Lindeboom. In het afgeloopen jaar zijn door de commissie omgezet 4 kisten glas a f20.00 per stuk is f80.00; 45 Amerik. Gr. lijsten a f 1.45 per stuk f 65.25. Totaal voor f 145.25. Zaad. Rapporteur de heer Y. Kaan. Ook nu week hoop ik u een overzicht te geven van hetgeen door de Koolzaad-commissie in het afgeloopen jaar is verricht. Er was weer begonnen met 600 stuks zetkoolen, van de beide bekende soorten elk 300 stuks, er wer den uitgezet in totaal 400 stuks, de opbrengst zaad, was dit jaar echter bijzonder laag, er is geteeld slechts 24 pond zaad, waardoor de kostprijs van het zaad dit jaar zal moeten zijn ongeveer f 14 per Door ongesteldheid van ons medecommissielid, de heer J Smit, was onze commissie het laatste gedeelte van het vorig jaar niet volledig, laten we hopen, dat de heer Smit, in een beteren gezondheids toestand bij de zijnen wederkeert. Mede door het uittreden van den heer N. Stam, bleef samensteller dezes, alleen als commissie-lid over waarna door het bestuur der vereeniging de heeren Abr. d. Geus en K. v. Dijk werden aange zocht om de Commissie weer voltallig te maken. Beiden waren zoo bereidwillig om die taak op zich te nemen. Door de commissie, zijn dit jaar geen oogst resul taten opgenomen, omreden dat het gewas er niet naar was om een goed overzicht te verkrijgen. Inmiddels moesten dezen herfst weer zetkoolen worden gezocht (en daar er in 't Geestmer-Am- bacht geen geschikt veld was zijn ze gezocht uit het zaad der vereeniging uit een mooi veld in de Wie- ringerwaard van de heeren van Dijk en de Geus) die zich tot heden nog zeer goed houden, en op de oude bewaarplaats voor bestuur en leden ter be zichtiging liggen. Van het nieuwe zaad zal weer 5 maal 1 ons ter beproeving verstrekt worden, waarvoor alsnog gele genheid is zich op te geven. Hopende dat het zaad oogst 1929 dit jaar weer in zijn geheel door de le den zal worden afgenomen besluit ik dit verslag. Wortelzaad. Rapporteur de heer C. Henke. Hierbij een kort overzicht onzer werkzaamheden over het afgeloopen jaar. Hoewel wegens opheffing bedrijf niet bij dezelfde, konden we toch weer een contract afsluiten, nu op Groet, met den heer M. de Zeeuw. De teelt was dit jaar zeer goed, bewijze wel de hoeveelheid van 75 pond tegen 46 pond het vorig ^Dus onze vereeniging beschikt over 37'/s pond prima zaad, geteeld van prachtige wortelen, het welk ik onze wortelbouwers ten zeerste kan aanbe- Wat de prijs precies zal zijn maakt het bestuur wel uit en weet ik dus natuurlijk niet, doch zal zich wel bewegen om den prijs die door de Zaad- handel berekend wordt. Hopende dat ons zaad een goed en zuiver gewas mag opleveren sluit ik hiermede dit verslag. Door den heer L. Mallekote wordt het verslag uit gebracht van de correspondenten van den Planten- ziektekundigen Dienst, hetwelk van den volgenden inhoud is: Wanneer wij aan onzen plicht voldoen door ver slag uit te brengen over de werkzaamheden van den Plantenziektekundigen dienst over het jaar 1930, dan zij opgemerkt, dat wij daaromtrent geen nieuws kunnen mededeelen, aangezien alle rapporten in den loop van December 1930 in de plaatselijke bladen zijn gepubliceerd. In 't algemeen kunnen wij meedeelen, dat wij van de zijde der tuinbouwers weer op voldoende medewerking konden rekenen. De verkregen resultaten zijn helaas weinige, wat wel geen verwondering zal wekken, door de ont wikkeling van het gewas door de vele regens en door de aantasting der koolgalmug alles te wenschen over liet. Onder zulke omstandigheden moeten de proeven, al worden ze ook met nog zooveel zorg genomen, mislukken. De toegepaste middelen tegen draaihartigheid bleken niet in staat, dit kwaad op afdoende wijze te bestrijden. Gunstige resultaten bleven of achter wege of gaven geen sprekende cijfers. In den loop van den zomer zal dan ook speciaal op de levens wijze van het insect worden gelet, want zonder dat is het louter geluk een doeltreffend bestrijdings middel toe te passen. Waarnemingen door de tuinbouwers zullen zeer op prijs worden gesteld. De voortgezette proeven tegen het vallen, n.i. net dompelen der planten in een sublimaat-oplossing, FEUILLETON 16) VEERTIENDE HOOFDSTUK. Eenige uren later waren allen in de eetzaal bijeen. De overste was stil en de algemeene stemming ietwat gedrukt. Van Edvard was niets te zien. Ebba voerde een fluisterend maar levendig gesprek met den schilder. Mathilde's gelaat had zich ditmaal getooid met een waas van zwaarmoedigheid. Wel spanden de luitenant en de graaf om strijd al hunne beminne lijkheid in, ten einde haar te verstrooien, maar de zon der genade begunstigde zelfs hen met geen enkelen straal. De blik van kapitein Stuart was bijna onafgebro ken op haar gevestigd en het zou moeilijk geweest zijn de uitdrukking van dien te vertolken. Toen het ontbijt was afgeloopen verdwenen Ebba en de schilder. Kapitein Stuart nam afscheid; hij was voornemens voor een uaar dagen naar de stad X. terug te keeren, maar beloofde daarna te zullen terugkomen. De ritmeester verklaarde dat ook hij wel eens naar de stad wilde en dus den kapitein zou vergezellen. Nadat allen, behalve de graaf, zich hadden ver wijderd, naderde Mathilde den overste en zeide: „Goede oom, wees niet vertoorn op den armen Edvard. En toen zij het hoofd tot hem voorover boog waren houding en gelaat zoo wegslepend, dat d e graaf meende nooit iets heerlijkers gezien te hebben. mislukten. De koolplanten bleken ee ndergelijke be handeling niet te kunnen doorstaan. Dit is opmer kelijk, daar elders van een schadelijke werking niets gebleken is. Op beperkte schaal hopen wij dat jaar nogmaals een proef te nemen. Ook de bestrijding van knolvoet heeft niet mogen leiden tot het gewenschte resultaat. Wel mochten wij eenig succes boeken by de be handeling der plantenbanen tegen beschadiging door aardvlooien. Wij gebruikten daartegen Nikol. Hoewel de resultaten niet onverdeeld gunstig waren, zijn wij toch over de uitwerking tevreden. Men diene er vooral op te letten, dat gespoten wordt by zonnig weer- dan zitten de vlooien op de planten; by regenachtig weer bevinden ze zich in den grond en het spreekt van zelf, dat men dan heel weinig tref- kawij durven Nikol gerust aanbevelen en stellen ons gaarne beschikbaar om assistentie te verleenen. Nikol is - dit weten wij uit eigen ervaring - ook een uitstekend middel tegen bladluizen. 346yKoK0.tcelihretaten,j[|nkqohetfhenshrdlucmfy Voor het eerst hebben wij een proef genomen met het ontsmetten van uienzaad, waaraan tevens een bewaringsproef was verbonden. De heer Y. Kaan stelde zich hiervoor beschikbaar. Over eenige weken zullen de cijfers op de vergadering van correspon denten worden meegedeeld, waarna publicatie volgt Wij willen hierop niet vooruitloopen. en volstaan met de mededeeling, dat wij over het resultaat tevreden zijn Graag zijn wij bereid in 1931 de proeven te herhalen, liefst bij meer dan een bouwer. Het ontsmetten van koolzaad wat algemeen inge burgerd is, zal dit jaar weer op de gebruikelijke manier plaats hebben. Te zijner tijd zal op voldoende wijze worden be kend gemaakt, op welke uren enz. zulks kan ge- SCWilsbesluiten ons verslag met den wensch, dat 1931 voor het tuinbouwbedrijf een gunstig jaar moge ztin en dat ook ons werk als vertegenwoordigers -r^.KH Hof Hnol «zal brengen hetwelk wij ons voor oogen hebben gesteld. Tevens is de heèr Mallekote bereid gevonden rap port uit te brengen over de proeven welke genomen zijn met aardappelen, die onvatbaar zullen blijken te zijn voor wratziekten. Dit rapport luidt: -M-w o fl 7 o o G ai I o O üs a «fig s S. 51 'O'Oto all ïïïïS <8 w Xl A JO «.2.2 3 7d a> O v <L> <D O) T3 <L> *N bfl *3 '5 *3 m ö-S bD cv a S a03 1 's s 3 O ,G. Kriel §82 8 cj o oo in c O O O 8 SSSS gO i§ oog 285 228 325 320 340 O C is g 3 Furore heeft het best voldaan van alle. Ze is rood van schil, witvleezig mooi rond van vorm en uit stekend van kwaliteit. Robijn is ook rood van schil, doch geelvleezlg, laat rijp, doch munt niet uit in kwaliteit. Noordeling is best van kwaliteit, de knollen zijn geel van schil, wit van vleesch en rond van vorm. Enkele knollen zijn langwerpig. De voorzitter dankt de rapporteurs voor de uitge brachte verslagen en de commissies voor hunne werkzaamheden. Ook de heer Mallekote worden woorden van dank gebracht voor zijn duidelijke en overzichtelijke ver- slagen. Vervolgens heeft plaats de verkiezing van een lid van het bestuur, aftredend de heer G. Barten, herkiesbaar. De aftredende wordt met overgroote meerderheid van stemmen herkozen en verklaart: onder dankzeg ging voor het in hem gestelde vertrouwen zijne herbenoeming te aanvaarden. Naar aanleiding van een vraag, die tot den heer Mallekote is gericht betreffende selectieproeven om te komen tot betere en nieuwe koolsoorten, wordt door spreker een uitgebreid rapport voorgelezen. De heer Mallekote verklaarde zich bereid, het rapport voor belangstellenden gaarne ter Inzage te stellen. Voort zij vermeld, dat de proeven tot stand zijn gekomen met medewerking van Ir. Hazeloop, rijks- tuinbouwconsulent te Alkmaar. Hierna wordt het woord gevoerd door Jhr. A. L. v Spengler, die den heer Barten van harte geluk- wenscht met zijn herbenoeming. Spr. zegt met zeer veel belangstelling te hebben gevolgd de openings rede, die niet al te pessimistisch klonk, doch zelfs getuigde van optimisme, vertrouwen en zelfvertrou wen. Vooral het laatste heeft een ieder noodig. Uit hetgeen de voorzitter memoreerde van vorige jaren, is gebleken dat alles steeds terecht is gekomen. Spreker hoopt vurig, dat de leden de rede van den voorzitter en van den secretaris zullen lezen en herlezen en vertrouwen zullen blijven stellen in hunne voormannen, waardoor zij behouden blij ven in zulke tijden als thans. Spr. is aangenaam getroffen door de prettige en aangename samen werking, die op deze vergadering heerscht, waaruit blijkt dat er geen wantrouwen tegen het bestuur ^Spreker hoopt dat de voorstellingen welke dooi den voorzitter in zijn rede naar voren zijn gebracht het volgend jaar bewaarheid zullen worden, i De voorzitter dankt den burgemeester voor het gesprokene. Aan de orde was nu het punt der agenda: Voorstellen voor de algemeene vergadering van den „Noordermarktbond". i De heer Kliffen deelt mede, dat het bestuur van den Noordermarktbond zelf met eenige punten naar voren zal komen en wel betreffende het 1/4 procent, om dit te doen verdwijnen en de pensioenregeling voor het personeel der veiling. Deze laatste wordt door spreker voorgelezen. I De heer Y. Kaan wenscht centralisatie voor de kespr gacht de tegenwoordige zeer oneconomisch en is van meening dat minstens 9 maanden van het jaar de keurmeesters van den Noordermarktbond tevens kunnen optreden voor het U. C. B., het geen een flinke besparing geeft. De heer Kliffen acht zulks wel mogelyk in de toekomst, doch is dit niet aan het bestuur, maar kan dit in de vergadering van het U. C. B. ter sprake worden gebracht. De heer Kliffen merkt op, hoe goed of het ook be- De heer Mallekote deelt mede dat een nieuw mid del voor rattenbestrijding beschikbaar gesteld zal worden n.l. Zelio-pasta. Dit middel is moeilijk toe te dienen. Nadere mededeeling hieromtrent volgt. De heer K. Wagenaar Wz., vestigt nogmaals de aandacht op het harde stoomen met vaartuigen. De Burgemeester zegt, dat er geen Gem. verorde ning bestaat. Spr. vraagt of er wel aanleiding is om te klagen. Spr. gelooft niet dat de tuinbouwers hier debet aan zijn. (Gelach) De heer van Dijk stelt voor om het bewaarloon voor de aardappelpoterbewaarpla-ats niet verder te verhoogen. doch een grens te stellen, Door denzelf den spr. worden de kunstmestprijzeh medegedeeld. Door den heer Kliffen wordt de zetkoolregeling voorgelezen. De heer K. Wagenaar deelt mede dat de reke- ingn van de ijsboeiexploitatie als volgt is. Ontvang sten f 570.05, uitgaven f 66.35, alzoo een batig saldo van f 503.70. Hierna volgt sluiting. Griep is een ziektetoestand, die door Abdijsiroop op een bijzondere wijze Wordt bestreden. Abdijsiroop houdt de ontwikke ling en het verder razen van een griep aanval tegen, door de taaie slijm - bezwangerd met ziektekiemen - uit te drijven. Abdijsiroop kalmeert het hoesten, verzacht de plekken, die ruw en rauw zijn in Uw keel, en Uw gestel ondervindt den gunstigen invloed. Onovertroffen bij Hoest - Griep - Bronchitis - Asthma. AKKER'j „Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50. Fl. 2.75. F!. 4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) m n ii 't VOORUITGANG IN DE KINDERVERPLEGING BIJ HET CENTRAAL GENOOTSCHAP. Niettegenstaande herhaalde klachten uit de af- deelingen over finantieele bezwaren en daardoor verminderde uitzending, is het totaal aantal ver- ue neer xvnueu o- - pleegdagen in 1930 vermeerderd met 6373 en tot doeld is, dat de taak van den keurmeester door j 255722 gestegen, iS O X) G IS" 2 03 De Zeeuwsche Blauwe en de Bravo dienden voor vergelijking. De andere 6 zijn soorten, immuun voor wratziekte. Van elke soort waren 300 poters geplant op onge veer 1 Are oppervlakte. De knollen van Bevelander zijn niet mooi van vorm, hoekig en sommige popperig. Friso gaf ook meerdere onregelmatig gevormde aardappelen, veel groenen en bijzonder veel kleine aardappelen. Jubileum gaf verscheidene knollen met bruine plekken. De soort is heel laat, lang groen gebleven en geeft haar knollen ver van den stam. velen te licht wordt opgevat. De keurmeester moet op verschillende plaatsen en bij verschillende fir ma's tegelijk zijn, hetgeen niet mogelijk is. Spreker is de meening toegedaan, dat overal op bezuiniging wordt aangestuurd. De heer Ootjers is het eens met den vongen spre ker en acht het ook niet mogelijk. Spr. wijst erop dat het toch al vereenvoudigd W Door den heer Y. Kaan wordt voorgesteld om als punt van de vergadering van den Noordermarkt bond te plaatsen, dat uitgesproken wordt dat een vereenvoudiging bij het keuren der producten inge voerd wordt. Met algemeene stemmen wordt dit aangenomen. Op voorstel van den heer K. van Dijk wordt een voorstel aangenomen om een verbetering te krijgen in de wortel- en uiensorteering, n.l. om de kleine wortelen en drielingen op 1 dag te veilen. Rondvraag. Door den heer J. Ootjers wordt medegedeeld, dat voor de leden roodkoolzaad van 1929 beschikbaar ge steld wordt tot 1 Maart, tevens bloemkoolzaad (Le- cerf kortbeen en tusschensoort) en wortelzaad. De voorzitter stelt voor om in het vervolg de jaar vergadering 's middags te houden. Aldus besloten. De heer D. Kansen deelt mede, dat een klein quantum riet beschikbaar is alsmede zijn koolkra gen beschikbaar. De heer J. Kliffen deelt mede, dat Dinsdag 17 Februari de biljetten voor de inventarisatie terug gehaald zullen worden. De heer Houtkooper stelt voor om 's middags zal- veruien te veilen, daar deze dan mooier aangevoerd kunnen worden. De heer Ootjers zegt, dat dit practisch niet uit voerbaar is. Spr. deelt nog mede dat ook zaad van zilveruien beschikbaar is. „Bemoei u met die zaken niet, Mathilde," ant woordde de overste kort, „maar zie veeleer toe dat gijzelve jegens uwe bedienden billijk zijt." Hiermede verliet ook hij het vertrek. Mathilde die in deze den graaf als een verzoenende engel had willen toeschijnen, werd vuurrood bij dit antwoord en toen hare blikken op den graaf vielen, zei zij met geveinsde verrassing: „Gij hier, heer graaf! Ik dacht dat ook gij waart heengegaan." „Ach, genadige vrouw," antwoordde hij, „ik was een onbemerkt getuige van de voorspraak die uw goed hart u ingaf voor dien kleinen misdadiger." Mathilde, nog altijd onder den indruk van het antwoord haars ooms, fronste de wenkbrauwen en sprak op eenigszins ongeduldigen toon: „Wees zoo goed, graaf, mij te verlaten. Het bevalt mij niet u aanhoudend op mijnen weg te ontmoeten." Maar waardoor toch heb ik mij onaangenaam gemaakt," vroeg de graaf terwijl hij een schrede nader trad. „Door te blijven waar ik u verzoek heen te gaan," antwoordde Mathilde en verliet de kamer. Somber sprak de graaf voor zich heen: „Zij is grillig." Maar slechts onbestemd nog zweefde die meening hem voor den geest. Ebba en de schilder hadden zich inmiddels naar de woning van den opzichter begeven en hielden daar eene gewichtige beraadslaging. Op de uitgetrokken eettafel lagen de stukken der verbrijzelde buste en daarbij stonden Ebba en haar geleider. „Gelooft gij, mijnheer Wall," sprak Ebba, „dat er mogelijkheid bestaat om de stukken weêr ineen te zetten." „Wij willen het beproeven," luidde het antwoord. „Maar niemand mag er iets van weten vóór het ons gelukt is," was Ebba's oordeel. Het surplus in Januari en Februari 1931 bedraagt reeds rond 4500 dagen, vergeleken met de overeen komstige maanden in 1930, een bewijs dat de waarde der winterverpleging ieder jaar meer bekend wordt. Begin Maart zullen reeds 8 van de 10 koloniehui zen in exploitatie zijn. Het blijkt duidelijk, dat hoofd- en afdeelingsbe- sturen hun uiterste krachten inspannen om het in volkskracht en -gezondheid belegde kapitaal te ver sterken, door tijdige hulp aan het zwakke kind. In tal van plaatsen zijn of worden propaganda- vergaderingen belegd, waar met steun van mooie, toepasselijke films meerdere belangstelling wordt gewekt voor de kinderuitzending. Inlichtingen zijn steeds verkrijgbaar op het alge meen administratiekantoor te Egmond aan Zee bij A. C. Bos. PROPAGANDA-MIDDAG VOOR DE KINDER UITZENDING IN FRIESLAND. Zaterdagmiddag 14 Maart, om half drie, zal in de Cinema Palace, Wirdumerdijk te Leeuwarden door het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies een propaganda-vergadering voor Friesland worden gehouden, waar tevens de kolonie-films worden getoond. De vergadering zal worden geleid door den heer Welling, inspecteur van het Lager Onderwijs te Leeuwarden, terwijl door A. C. Bos te Egmond aan Zee het nut en de organisatie van de kinderuit zending zal worden ingeleid. Toegangskaarten, ook voor personen uit omlig gende provincies, zoover de voorraad strekt ver krijgbaar bij Mej. T. Reisma, Verl. Schrans 33; bij Mevr. Kingma-Falkema, Emmakade N.Z. 63 en bij den heer H. F. Ferwerda te Leeuwarden en bij A. C. Bos te Egmond aan Zee, Willem Lodewijkstr. Marie op hare beurt begaf zich naar het hoofd gebouw ten einde naar Edvard te vernemen. De overste zal op zijne kamer de courant te lezen terwijl hij dikke rookwolken voor zich uitblies. De deur werd geopend en Marie trad binnen. Op het geluid harer voetstappen hief de overste het hoofd op en keek haar aan. „Wat wilt gij, Marie?" vroeg hij. „Lieve oom, mag ik Edvard gaan zien?" smeekte Marie terwijl zij den overste naderde. „Neen; want zijne straf is juist niemand te mogen zien. Vindt gij dat te streng?" „Volstrekt niet, maar -" „De u eigene weekhartigheid drijft er u toe hem te willen troosten, nadat hij zich zoo slecht gedragen heeft. Toen gij alle rechten op den knaap aan mij afstondt, behoorde daartoe dus ook het recht zijne fouten te straffen." „Oom," riep Marie en hare oogen stonden vol tranen, „oom, gij weet hoe innig ik dit kind lief heb en hoe onbegrensd ook mijn vertrouwen is op uwe goedheid. Laat mij daarom slechts een paar woor den tot hem spreken." „Wat wilt gij hem dan zeggen?" „Al wat men hart mij ingeeft. Bedenk dat de arme knaap vader- en moederloos is, dat hij op niets ter wereld steunen kan dan op de goedheid van anderen in plaats van de liefdevole zorgen zijner ouders!" „Maar, Marie, waarom hebt gij hem dan zyne moeder ontnomen?" vroeg de overste, en er lag in zijnen toon eene onmiskenbare aanklagt. Marie boog het hoofd en fluisterde snikkend: „Al weder die argwaan." „Gij hebt gelijk," antwoordde de overste. „Ik heb er eenmaal mijn woord op gegeven den knaap aan te nemen zonder naar zijn geboorte te onderzoeken, en eene toespeling hierop is dus niet geoorloofd. Daar hebt ge den sleutel. De knaap zit in de groene kamer achter slot." Marie greep de hand des oversten en drukte ze met hartelijken dank aan hare lippen vóór zij de kamer verliet. Eenige oogenblikken later zat Marie in de groene kamer en hield den scheienden knaap vast aan hare borst gedrukt. Woorden vol ernst een zachtmoedig heid vloeiden van hare lippen. Zij zocht hem duide lijk te maken, hoe zijn dolle streken allerlei onaan genaamheden en verdriet ten gevolge hadden, en hij zijne kinderlijke grappen steeds veel te duur kocht waar zij aan anderen leed berokkenden. Edvard sloeg zijnen arm om den hals der liefde volle troosteres, beloofde haar, nimmer weder te zullen gehoor geven aan zulke invallen en schreide zich moede aan hare borst. s Eindelijk verliet Marie haren kleinen bescherme- ling en sloot zijne gevangenis weder achter ziet toe waarna zij den overste den sleutel terugbracht. „Wel, hoe stond het met Edvard?" vroeg deze. „Toen ik kwam, verkeerde hij als in wilde wan hoop; maar nu is hij bedaarder, hoewel hij het u veroorzaakte verdriet nog bitterlijk beweent." ,Zoo!" was alles wat de overste antwoordde; maai niet lang daarna ging hij zelf zijnen kleinen ge vangene weder in vrijheid stellen, terwijl hij zeide. „Kom voor den dag, Edvard! Gij kunt met ml) naar de smelterij gaan." Snikkend vate de knaap zijne hand. „Jongen, wilt ge wel eens gauw ophouden me schreien? Dat hoort niet voor een knaap. Kom, w) willen het gebeurde vergeten." Toen Marie bij Mathilde binnentrad vond zij deze druk bezig met tegen Lisette uit te varen, omda* haar toilet niet naar den zin was. „Wel, wel, 't is recht goed van u eindelijk eens hier te komen!" riep Mathilde hare stiefzuster toe „Ik zou wel eens willen weten waarmede gij uwe» tijd zoek brengt, want bij mij zijt gij nooit - hoewe' gij daar op uwe juiste plaats zijn zoudt, als Spreke De Onder

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 6