Bij Hoofdpijn Hh De beschrijvingsbrief der op 25 dezer te Haarlem te houden algemeene vergadering werd vervolgens door den Voorzitter voorglezen en' gaf als blijk van werkzaamheid in de Centrale organisatie, terwijl alle daarop voorkomende punten de volle instem ming der vergadering mochten verwerven. Bij den N. M. B. zal namens de afdeeling 't Veld op voorstel van het bestuur een voorstel worden ingediend om in het vervolg het artikel slaboonen voor de veiling te voorzien van een keurletter A. B. of C. ter voorkoming van den ongewenschten toe stand welke zich betreffende dit artikel in het af- geloopen seizoen opbenbaarde, tengevolge van wille keurige afkeuring enz. Tot afgevaardigden naar de in April te houden vergadering van den N. M. B. werden bij stemming aangewezen de heeren W. H. Bierman, Th. J. Stade- gaard en Nic. Wit Jacz. en tot hunne plaatsvervan gers de heeren J. Veldman Cz, P. Groen Jz en J. Bakker Jr. terwijl besloten werd dat de plaatsver vangers van dit jaar het volgende jaar de afgevaar digden zullen zijn en dan vervolgens ieder jaar door het verkiezen van plaatsvervangers in die richting zal worden voortgegaan. Bij de daarop volgende verloting vielen de prijzen ten deel aan de heeren P. Brink, J. Poland Jbz., S. Ligthart Jz., Herm. Poland en W. H. Bierman allen een maan, J. van Baar een stel vleeschvorkjes, Jb. Berkhout Sr. een bonbonmandje, Bern. Ruiter een Rookstel, Nic. Wit Jacz. Tabakspot, D. de Groot een gezelschaprookstel en J. de Boer Sz. een bonbon doos. Bij de rondvraag gaf de heer Y. Poland zijn ont stemming te kennen over het wegen der producten aan de Veiling wat nogal eens tamelijk verschillen oplevert bij het gewicht wat men afzendt. Meerderen geven hunne ontevredenheid in die richting te kennen, doch algemeen is men over tuigd, hoe ongewenscht het ook zij dat degene die de partij ter veiling aanvoert zelf moet uitzien, dat daarmee geen fraude gebeurt, wat door som migen aldaar wordt beproefd. De heer W. H. Bierman, verzoekt het volgend seizoen het keuren der aardappelen voor onze afdee ling wat vroegtijdiger te bevorderen, omdat' wijaltijd de laatste beurt krijgen. Ven bestuurszijde wordt toezegging gedaan in die richting werkzaam te zul len zijn. De heer J. Bakker Jr. gaf zijn ontevredenheid te kennen over het afkeuren van een partij bewaar- kool dezer dagen door iemand ter markt aangevoerd, welke partij als zoodanig niet kon worden afge keurd, doch waarvan men algemeen de gedachte koesterde dat die afkeuring was geschied, omdat de partij te hoog was afgemijnd. Spreker verzocht daarom eens te willen nagaan of de instructie van den Keurmeèster wel in orde was en of herziening daarvan niet van belang kon zijn. Dit zal ter be- voegder plaatse worden onderzocht. Aan een verzoek van laatgenoemde om een verslag dezer afdeeling ook in het Orgaan te laten opnemen zal de secretaris voldoen. De heer A. Molenaar bepleitte oprichting eener afdeeling voor bloembollencultuur, waarbij de heer H. Poland zich aansloot. Na eenige bespreking wordt verdere uitwerking daarvan verdaagd tot een vol gende bijeenkomst. De heer J. de Boer zou het ven groot belang achten indien eens een spreker werd aangevraagd tot uiteenzetting van de Ziektewet. De voorzitter doet toezegging dat daaraan de vol gende maan zal wordenvoldaan. De heer S. Ligthart Jz. brengt een dankwoord aan het bestuur voor hunne bemoeiingen betreffende verkrijging van reductie op de landpachten. De heer G. Bruin Cz. verzoekt te willen bevorderen dat in de marktberichten ook in de toekomst de prijzen van uitschot zullen worden vermeld. Het be stuur zal in deze een verzoek richten. De heer P. Groen Jz. verzoekt medewerking dat steeds gelegenheid zal zijn om producten die daar voor in aanmereking komen aan de Veiling per *00 Kg. te kunnen wagen. Spr. zegt, dat men er vaak mee schermt dat er geen gewichten voor aanwezig zijn en meent dat zulks bij een goed geordende vei ling niet mag voorkomen. Meerdere leden beaamen deze klacht en het bestuur zal zich deswege met de leiders dezer aangelegenheid in verbinding stellen. De heer J. Th. Burger bepleit het gezamenlijk aankoopen van kunstmeststoffen, wat vooral in een tijd als deze van groot belang is, omdat men aller- wege is aangewezen om zoo goedkoop mogelijk in te koopen. De Voorzitter zegt, dat wanneer men een publieke inschrijving wenscht, hij zich persoonlijk daarvan als Commissaris van de N. V. Handelsraad zal ont houden, hoewel hij de leden in deze gaarne gele genheid geeft tot vrije uiting van hunne meening. De heer Th. Wijnker en enkele anderen meenen dat publieke inschrijving alleen het gewenschte re sultaat kan opleveren om tegen de gescchiktst moge lijke prijs van dat artikel te kunnen worden voor zien. De heer P. C. Jong, gevoelt ook voor massa-inkoop speciaal met het oog op de menschen die binnenkort over crediet tot aanschaffing van kunstmest zullen beschikken, doch spreker meent dat men zich in deze op wat ruimer standpunt moet stellen en de ge dachten eens moet laten gaan in 't verleden. Waar voor is de Handelsraad in het leven geroepen, vol gens spreker speiciaal om den woeker en het be drog te bestrijden. Waar ieder blijkens uitlatingen bij gevoerde besprekingen verklaart dat hetgeen de Handelsraad levert van beste kwaliteit is en steeds aan de gehalten voldoet, meent spr. dat ook speciaal de leden van den L. T. B. een zedelijke plicht heb ben om vooral in een tijd van malaise het instituut Handelsraad wat door den L. T. B. in het leven is geroepen te steunen, waarom spreker zou willen voorstellen de benoodigde hulpmeststoffen in massa bij den Handelsraad te bestellen en daarbij den Voorzitter als Commissaris dier instelling te verzoe ken, te willen bevorderen dat de laagst mogelijke prijs zal worden berekend. Dit voorstel in stemming gebracht wordt met over- groote meerderheid van stemmen aangenomen waarna tot commissieleden voor deze aangelegenheid werden aangewezen de heeren F. C. Jong, J. Th. Burger, C. de Boer, A. Bruin en Herm. Poland, waar opgaven van de benoodigde hoeveelheden kunnen worden gedaan tot 1 Maart a.s. Niemand meer het woord verlangend ging de voorzitter tot sluiting over en hield een opgewekte en aanmoedigende toespraak om met ijver en in Godsvertrouwen, te trachten door deze moeilijke tijden voor het bedrijfsleven heen te worstelen. gen overgebracht. Van de dertien koeien verdron ken er vier. VROUW UIT HET RAAM GEVALLEN. Bij het ruiten wasschen. Gitseravond was mej. Jansen wonende in de Kloosterstraat te Nijmegen aan de achterzijde van haar woning bezig ruiten te wasschen. De vrouw verloor daarbij haar evenwicht en stortte van een aanzienlijke hoogte neer. Het bleek dat zij beide beenen had gebroken en bovendien inwendige kneu zingen had opgeloopen. Dr. Goedkoop verleende de eerste hulp, waarna de vrouw naar het Canisiusgast- huis werd overgebracht. Hedenmorgen was haar toe stand naar omstandigheden redelijk wel. EEN JONGEN OEVERREDEN. Gistermiddag is te Heerlerbaan een zevenjarige jongen door een auto overreden Met een hersenschud ding en in zorogewkkenden toestand werd het kind naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd. TRAGISCH. In de Joan Maetsuykerstraat te Den Haag ls het kindje G. 8. van ongeveer een maand oud, in zijn bedje gestikt, doordat het met het neusje in het kussen kwam. De politie heeft een onderzoek inge steld doch van eenig misdrijf is haar niets geble ken. EEN GEVAARLIJKE HUISELIJKE BEZIGHEID. Maandagavond was mej. M. Jansen wonende in de Kloosterstraat te Nijmegen aan de Achterzijde van haar woning bezig ruiten te wasschen. De vrouw verloor daarbij het evenwicht en stortte van aanzien lijke hoogte neer. Het bleek, dat zij beide beenen had gebroken, en bovendien inwendige kneuzingen had opgeloopen. De vrouw is naar het ziekenhuis overgebracht. JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Het zesjarig zoontje van den heer J. Twisk te Wognum, dat plotseling den weg overstak, is door een autobus aangereden. De kleine bekwam een her senschudding en overleed spoedig daarna. EEN VARKENSHOK ONDER ELECTRISCHEN STROOM. - 18 VAN DE DIEREN GEDOOD. De dienstbode van den landbouwer van der G. te Heel kreeg, toen zij bij het inspecteeren der var kenshokken met de omheining in aanraking kwam een schok. Hevig ontsteld waarschuwde zij den zoon des huizes, die zich op de hoogte ging stellen. Bij de stallen gekomen werd ook deze met een smak op den grond geworpen. Na den stroom der electrische leiding te hebben af beurd was. Groot was evenwel de ontsteltenis, toen men in een groote hokken, waar zich 21 vette var kens bevonden, er 18 dood vond liggen. Het bleek dat een draad der electrische leiding was doorgebroken, die op het hok was gevallen en dit onder strom stroom had gezet. Buitenland INBRAAK IN GRAFKELDERS. Schandelijke ontwijding van graven. Een dezer nachten hebben onverlaten een Ber- lijnsch kerkhof, waar vele familiegraven zijn, een nachtelijk bezoek gebracht. Zij zijn over een muur geklommen en hebben zich toen toegang verschaft tot den grafkelder van de familie Rabitz. Twee van de vier kisten, die hier staan, hebben zij openge broken, waarna zij onderzocht hebben of op de daarin liggende lijken zich sieraden bevonden. Na dit lugubere bezoek zijn zijn ingebroken in den grafkel der van generaal v. Zingler. Ook hier hebben zij ge tracht een kist te openen, doch schijnen bij dat werk door eenig vermeend onraad gestoord. Van de misdadigers is geen spoor gevonden. Of zij werkelijk sieraden hebben meegenomen, kan thans nog niet met zekerheid worden gezegd, daar eerst de bloedverwanten van de overledene door de politie gehoord moeten worden. MIJNRAMP BIJ AKEN. Steun van den rijkspresident. Naar het W. B. meldt, heeft de rijkspresident ais steun voor de nagelaten betrekkingen der slacht offers van de nieuwe mijnramp, uit zijn fonds een bedrag van 10.000 M. beschikbaar gesteld. Nieuwstijdingen VEE-AUTO-AANGEREDEN. Twee mannen gewond, vier koeien verdronken. Tusschen Vierverlaten en Poffert is de vee-auto van den heer H. Vogel uit Zevenhuizen, geladen met 13 koeien, op weg naar de veemarkt te Groningen in den flank aangereden door de vrachtauto van de firma Westhof, die van het terrein der fabriek den weg opreed. De vee-auto sloeg over den kop en ge raakte in het Hoendiep. Twee meerijdende veëkoópT lieden geraakten te water en werden gewond. Zij werden naar het Academisch Ziekenhuis te Gronin- MISLUKTE AANSLAG OP HINDENBURG. Een onbekende het paleis binnengedron gen. - Door een rechercheur ontwapend, Dinsdagmorgen om ongeveer half twaalf heeft een onbekende man, die blijkbaar niet wel bij het hoofd is, getracht een aanslag te plegen op rijkspresident Hindenburg. Dat zijn opzet mislukte, is alleen te danken aan het kordaat optreden va neen recher cheur, die er noder eigen levensgevaar in slaagde den indringer te ontwapenen. Om 11.20 was de man het paleis van den rijks president langs den keukeningang binnengekomen en had zich zonder dat iemand het bemerkte, naar de kamer van den rijkspresident begeven. Hier werd hij aan de deur tegengehouden door een rechercheur die hem vroeg wta hij wenschte. De man verklaarde dat hij den rijkspresident om ondersteuning wilde vragen, waarop de rechercheur hem antwoordde, dat hij dan een schriftelijk verzoek moest indienen „Daarvoor heb ik geen tijd meer" zei de man, „want ik heb nog maar twee uur te leven." Op dat oogenblik hoorde men in de kamer voet stappen die de deur naderden. Denkende dat Hin denburg kwam trok de indringer een revolver, die, naar later bleek met scherp geladen was. De re chercheur wierp zich op den man en sloeg hem den revolver uit de hand. Tezamen met den chauf feur van den rijkspresident die op het lawaai van de worsteling toesnelde, wist de rechercheur den indringer te overmannen en in de boeien te slaan. De man werd naar het hoofdbureau van politie gebracht en in verzekerde bewaring gesteld. Hij weigert echter tot dusver hardnekkig zijn naam te noemen en op vragen, van de politie te antwoor den. Volgens een later telegram van het W. B. zou de man Broll heet n in 1902 in Opper Silezië geboren. Broll heeft verklaard, dat de eene kogel waarmee zijn revolver geladen was, voor hemzelf was be stemd. HET DURE LEIVEN. Stand ophouden door Anglic, bisschoppen. De Anglic, predikant Blunt in Engeland die voor een benoeming tot bisschop van Worcester heeft be dankt, vertelt, dat hij liever predikant t'e Derby blijft, daar de aangeboden bisschopszetel te weinig honorarium geeft om in dat hooge ambt te kunnen bestaan. De bisschop van Worcester moet het slot Hartiebury bewonen, en de hofhouding vraagt steeds f18750 per jaar, terwijl het trektement slechts f 37500 bedraagt. De gestorven bisschop van Worces ter dr. Pearce, verklaarde eens, dat hij alleen maar rondkomen kon, omdat hij zijn eigen secretaris en zijn eigen kapelaan was. De bisschop van Peters borough, die een traktement heeft van f 56.250 klaagt eveneens over de kosten van zijn hofhouding. HET NOODWEER IN ITALIë. Het slechte weer in Italië hield ook Maandag nog aan. Te Tursi kwam iemand om het leven door- daat het huis, waarin hij vertoefde, onderspoeld was en instortte; Te Morello heeft een bende wol ven achttien schapen verscheurd en ook van andere plaatsen wordt gemeld, dat de sneeuw de wolven naar de vlakten heeft gedreven, waar zij kudden schapen aanvallen. Hier en daar organiseert de bevolking klopjachten. NA HET UITZITTEN VAN ZIJN STRAF VRIJGE SPROKEN. In 1922 is dé wachtmeester van politie, Joh. Moritz te Berlijn veroordeeld wegens diefstal van 14.000 Mark ten nadeele van den koopman Müller. Hij heeft zijn straf uitgezeten en is nadien altijd bezig geweest om zijn onschuld te bewijzen. Enkele maanden geleden is hem dat gelukt, door een getuige te vinden, die verzekerde dat de vrouw van Müller zelf den diefstal had gepleegd en den beschuldigde daarvoor had laten opdraaien. Nadat dit bekend was geworden is de vrouw naar het buitenland gevlucht en thans is de wacht meester, die sedert zijn veroordeeling uit den politie dienst was ontslagen, vrijgesproken en gerehabili teerd. DÉ BEROÓVING IN BELGIë. De dader uitgevischt. Eenigen tijd geleden hebben wij melding gemaakt van het feit, dat een inwoner van Dordrecht in den nachttrein Keulen-Brussel - terwijl hij ingeslapen was beroofd werd van 400 frs. en f 350, zijn gouden horloge met ketting en verscheidene papieren. De Belgische politie heeft thans, meldt „Het Laatste Nieuws", kunnen uitmaken, dat de dader een Algerijn is, luisterende naar den mooien naam van Moely Aldeloekar ben Ahmet, in Constantine geboren. De zaak is als volgt bekend geworden. In den nacht, waarin de berooving geschiedde, had het treinpersoneel een vreemdeling aangetrof fen in den trein Brüssel-Luik, die slechts een biljet had tot Tienen. De vreemdeling werd in Luik vast gehouden om zijn reisgeld Tienen-Luik bij te passen, maar heeft van de drukte gebruik gemaakt om in den op vertrek staanden trein uit Keulen te sprin gen, waar hij in den coupé den slapenden Dor- drechtenaar aantrof, dien hij beroofde. Het treinpersoneel heeft later, toen het signale ment, dat de beroofde van den vreemdeling kon ge ven, bekend gemaakt was, den man herkend. De Al gerijn wordt thans gezocht. Binnenland Vragen aan den minister. Het Tweede Kamerlid de heer Zijlstra heeft aan den minister van Binnenlandsche zaken en Land bouw de volgende vragen gesteld Is het den minister bekend dat een hoeveelheid van 8000 balen Russisch aardappelmeel bestemd is om naar Groningen te worden vervoerd? Indien dit den minster bekend is, of hem even tueel bij onderzoek de juistheid hiervan mocht blij ken, is hij dan niet van oordeel, dat een soortgelij ke invoer, vooral indien hij groote afmetingen mocht aannemen, den onlangs door de Tweede Kamer aan genomen maatregel, inzake de aardappelmeelindus- trie in zijn werking ernstig zal schaden? Is de minister voornemens ter zake maatregelen te nemen en zoo ja, welke? IN HET SCHILDERSBEDRIJF IS HET COLLECTIEF CONTRACT AANVAARD. In een vergadering va nhet hoofdbestuur van den Nederl. Schildersgezellenbond met de vertegenwoor digers der afdeelingen van dien bond te Amsterdam is het contract, zooals het door de werkgevers is ge accepteerd, aangenomen met slechts enkele stemmen tegen. Het voorstel van het hoofdbestuur en Bonds raad, om overeenkomstig het voorstel der patroons den duur van het contract op twee jaar te bepalen, werd aangenomen met 2853 stemmen voor en 2331 tegen. in overeenstemming gebracht kunnen worden met de hoofdlijnen der koloniale politiek zooals.deze in de schriftelijke mededeelingen aan de Staten Gene raai door den Minister van Koloniën gedaan, met groote duidelijkheid zijn geteekend. Persoonlijke ka raktereigenschappen kunnen een bepaalden vorm geven aan onderlinge verhouding, maar in het we zen dér zaak mag op de hoofdpunten der koloniale staatkunde verschil van Inzicht tusschen Opperbe stuur en Gouverneur Generaal niet aanwezig zijn. De thans geldende richting der koloniale politiek zal de keuze van den persoon bepalen en niet omgekeerd. STIJGEND VERMOGEN DER NEDERLANDERS IN VERGELIJKING MET 1920-1921. Dalende inkomsten. Dé eerste aflevering van het „Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek" bevat de uitkomsten der Vermogensbelasting. Daaruit blijkt, dat het gezamenlijk vermogen der bevolking in de laatste 10 jaar niet onaanzienlijk is DE KEUZE VAN EEN NIEUWEN GOUVERNEUR- GENERAAL VAN INDIE. Voorbarige berichten In verband met het aftreden in September a.s, van jhr. mr. A. C. D. de Graeff als gouverneur- generaal van Ned. Indië, zijn er, aldus „de Tijd" in den laatsten tijd namen genoemd van personen die volgens de meening van sommingen vóór den zetel te Buitenzorg in aanmerking komen, nl. de heeren - in alfabetische volgorde - Beelaerts van Blokland Minister van Buitenlandsche zaken, de oud-ministers H. Colijn en jhr. van Karnebeek, het lid van den Raad van State, mr. Kooien, de oud-president der Javasche bank mr. Trip burgemeester de Vlugt en oud-minister Weiter. We zouden deze lijst nog met enkele namen kun nen aanvullen, zoo scrhijft het blad, doch welk nut hebben de publicaties, zoolang de benoeming zelve toch niet is gedaan. Medegedeeld is, dat dr. H. Colijn niet in aanmer king wenscht te komen. Ook jhr. Beelaerts van Blok land zou voor de belangrijke functie niets voelen. Doch uit een en. ander blijkt toch volstrekt niet, dat een der genoemden, indien, ter wille van 's lands belang, op hem een dringend officieel beroep zou worden gedaan, zich ten slotte niet voor de benoe ming zou laten vinden Alle berichten dienaangaande zijn derhalve voorbarig. Met zekerheid kan thans alleen worden medegedeeld dat degene die als opvolger van jhr. de Graeff te Buitenzorg zal worden benoemd, zich eerst moet vergewissen, of zijn persoonlijke inzichten geheel In 1920-21 bedroeg het aantal aangeslagenen 159.449, het bedrag der vermogens in millioenen gulden f 13.589 en het bedrag der belasting in hoofd som in duizendtallen guldens f 13.007. In de jaren 1921-1922 gingen deze cijfers achteruit tot resp. 166.262, f13.234 en f12.665. In 1922-1923 daalden zij nog meer, n.l. tot 161.498, f 12.324 en f 11.690 en ook het volgende jaar gaf daling te zien n.l. van 1923-1924 tot 162.188, f 12.183 en f 11.534. In 1924-'25 demonstreert zich een stijging tot 164.198, f 12.214 en f 11.563. De stijging zet dan geleidelijk door tot in 1929-'30 bereikt zijn de cijfers 192.943, f 15.666 en f 14.400. De bevolking is van 1 Januari 1921 tot 1930 toege nomen met 14.09 pCt., met welk percentage een ver meerdering der gezamenlijke vermogens correspon deert van 1915 millioen, zoodat, rekening houdend met de toeneming der bevolking, het totaal der ver mogens over 1929-1930 161 millioen is toegenomen in vergelijking tot het totaal over 1920-1921. Vergelijkt men het aantal aangeslagenen in de verschillende vermogensgroepen, dan blijkt, dat dit van 1920-1921 tot 1923-'24 (het jaar met het laagste bedrag der vermogens als gevolg der malaise) alleen voor de groep aangeslagenen met vermogens bene den f50.000 is gestegen en voor de andere groepen te zijn gedaald. Van 1923-24 op 1928-29 en van 1928-29 en 1929-30 zijn voor elk der vermogensgroe pen de cijfers steeds gestegen. Het aantal aangeslagenen is het grootst in de groep vermogens in duizendtallen van f 16-f 20. Het aantal aangeslagenen voor f 1000 duizendtallen en hoger was in 1920-21 1239 en in 1929-30 1362. Er zijn dus bijna 1400 millionnairs in Nederland! En hun aantal steeg in tien jaar met 123. Het totaal aantal aangeslagenen in de vermogens belasting bedroeg in 1920-21 159.449 en in 1929-30 192.942. Het tijdschrift bevat nog nadere gegevens en zal die ook publiceeren voor een aantal afzonderlijke gemeenten. Een soortgelijke statistiek geeft het bureau van de Rijksinkomstenbelasting. Deze is ontegendeel in opbrengst achteruit gegaan. De bevolking is van 1 Januari 1922 tot 1930 toege nomen met 12.25 pCt. met welk percentage een ver meerdering der gezamenlijke inkomens correspon deert van 526 millioen, zoodat rekening houdend met de toeneming der bevolking, het totaal der inkomens over 1929-1930 nog 533 millioen achterblijft bij het totaal over 1921-1922. (Hierbij moet men natuurlijk rekening houden met de sindsdien ingetreden waar destijging van het geld). Bij de vergelijking van het totaal der inkomens van jaar op jaar dient er rekening mee te worden gehouden, dat na de invoering van de wet op de dividend en tantiémebelasting op 1 Mei 1918 een aantal eigen zaken, vennootschappen onder firme e.d. zijn omgezet in N.V., als gevolg waarvan sinds dien slechts dat gedeelte van de gemaakte winst in de belasting valt, dat aan de N.V. onttrokken wordt. Het blijkt, dat het aantal inkomens tusschen f 800 en f1400 het grootst was en bleef, n.l. in 1921-22 31.62 pet. van het totaal en in 1929-1930 41.77 pet. en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt's Grieppoe- ders - Hoofdpijnpoeders. - Verkoudheids- poeders. - Kiespijnpoeders. - Hoestpoe ders. - Maagpoeders. - Rheumatiekpoe- ders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. GRIEPSIANA. Al praat men in het huis van den gehangene over den strop, of Je nu over griep praat of niet, het helpt je toch niet, als je je verbeeldt, dat je door dat booze woord maar uit te spreken, ook de ziekte vermijden kunt. Wanneer je op het oongenblik een van je ken nissen tegenkomt, en je informeert naar zijn ge zondheid of naar die van zijn familie dan hebben ze of juist griep, of ze zijn juist beter. En is dat niet zoo, dan hoor je een week later van een van hen dat die kennis van je in bed ligt. Met griep natuurlijk. Gewoonlijk gaat dat zoo: Van je naast familieleden heeft één een zieken bezoek gebracht, ondanks vele waarschuwingen, bi] een grieppatiënt. Twee dagen later ligt dat familie lid ook in bed. Hij is erg dwon, hoest, is verkouden, en ongenietbaar. Voelt zich dóódziek, veel zieker dan iemand anders zich óóit gevoeld kan hebben. Maar jij. weet - en hij weet het ook wel - dat het maar een heel gewoon griepje is de dokter heeft het trouwens ook gezegd en je verzekert hem, dat het wel los zal loopen. Maar hij moet vooral niet te vroeg op straat gaan. Er zijn zóóveel gevallen waar bij de menschen een chronische bronchitis op den

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2