Rechtzaken Uit den Omtrek VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Maandag 23 Februari. Een bedriegelijke steuntrekker. De 30-jarige opperman, Gerrit van SI., wonende te Alkmaar opende de rij der verdachten gere- auireerd ter politierechtersziting, naar aanleiding van de omstandigheid, dat hij, hoewel geplaatst op de ziekenlijst en als zoodanig ontvangende weke- lüks f 23 81 ziekengeld, zich niettemin als een ge zonde werkelooze by dé arbeidsbeurs had aangemeld zich geregeld meldende om te stempelen, waarna hy de gestelde uitkeering opstreek Dit dubbele stiel duurde van af 12 September 1930. Volgens toelichting van den verdachte verkeerde hiT in de meening dat dr. Maats, die hem behan deld? hem genezen had verklaard. In deze zaak werden gehoord drie getuigen, de H. H. v. d. Heuvel Tip en Kleimeer. Eerst gemelde heer, directeur der gem. arbeids beurs had verdachte ingeschreven deze plaatste geregeld zijn handteekening en had niet medege deeld dat hij ook zieken ondersteuning genoot. By wijze van straf is verdachte gedurende eenigen tyd van de lijst afgevoerd. Thans was hij weer op die ^Daarop1 verscheen de heer A. Tip, aannemer te Alkmaar, als getuige, welke heer als vertegenwoor diger der Algem. Bedryfsverzekenng aan verdachte tot van af 15 Aug. tot 4 October geregeld f 23.81 per week had uitbetaald. Voorts had de heer Kleimeer, gemeente-ambtenaar aan verdachte van af 12 September f 5 40 en op 5 October f 8.10 uitbetaald. Verdachte erkende alles wat hem tenlaste gelegd was, doch noemde zijn frau- de eenvoudig „een samenloop van omstandigheden. Op grond daarvan had de officier geen lust een voorwaardelijke veroordeeling te requireeren en zag ZEd. zich gedwongen 14 dagen gevangenisstraf te V°Naerafsnog gehoord te hebben de heer Wiggers, ambtenaar der reclasseenng, die verdachte niet spontaan en wispelturig, hoewel overigens niet kwaad noemde, veroordeelde de politierechter den verdachte, een huisvader met 5 kinderen, hoewel met eenige schroom voorwaardelijk tot 2 maanden gev. met een proeftijd van 3 jaar en onder toezicht stelling van het Leger des Heils. Een gevaarlijke vechtersbaas. De 21-jarige arbeider, Gerrit Cornells P. te Texel, is een jongmensch, dat men, wanneer men met hem In conflict komt, terdege in het oog moet houden Hij stond althans heden terecht ter zake een zeer ruwe behandeling, die hij in den nacht van 26i op 27 December den 18-jarigen leerling der Zeevaart school Nellesteyn, had doen ondergaan. Verdachte had namelijk Nellesteyn onverwachts aangegrepen, hem ruggelings op den grond gewor pen en hem daarop onthaald op eemge zeer ge- vaarlijke schoppen of trappen, toen de mishandelde hem omtrent dezen onverhoedschen overval in be- hoorlijke termen onderhield. Beide personen behoor den tot de bezoekers van een uitvoering in Hotel Texel" Een beduidende aanleiding tot de mishan deling kon niet gevonden worden. De verdachte heer V. bleek niet accoord te gaan met de hem tenlaste gelegde feiten en beweerde niet geduwd of getrapt te hebben. Integendeel werd hii zelf door den mishandelde aangevallen en ge slagen. De nachtwaker Kalis had de heeren met elkander zien „rollen". Op een gegeven moment scheen Nellesteyn zijn bekomst te hebben en werd hij weggedragen. Later hoorde Kalis, dat Nellesteyn een schop tegen het onderlijf had gekregen. De heer officier was niet voldaan over het verloop van de zaak en vorderde vrijspraak. Vonnis conform eisch. Nog een handige Texelaar. De niet verschenen heer Cornelis K., metselaar te Texel had op 5 Januari den bloembollen handelaar Corn.'Koopman een opstopper toegedeeld, na vooraf te hebben aangekondigd, dat hy nu eens zou afre kenen. Verdachte vermeende dat Koopman hen geia schulidg was en wenschte dit nu van hem te ont vangen. Hü zeide toen welwillend: Betaal me of ik geef je een klap voor je kop en voegde toen de betaling uitbleef, de daad by het woord. Eisch f20 boete of 20 dagen. Uitspraak oveieen komstig eisch. Tweede en laatste voorstelling. In de zaak contra den heer Corn. Alb. R. uit Enkhuizen, ditmaal niet verschenen, die op o Jan. zekeren heer van Galen tegen de Enkhuizer keien zou hebben gewerkt, werden nog een tweetal nieuwe getuigen gehoord. Deze heeren verklaardeni een stemmig, dat van Galen wel een duw had gekregen tegen zijn schouder, doch niet was gevallen, tisch f 20 boete of 20 dagen. Vonnis dito. De stukgeaaagde sluisdeurketting. De 58-jarige heer Frans V., landbouwer te Oterleek, stond terecht ter zake dat hij in Augustus van het vorige jaer een ketting van de sluisdeuren der water- keering van den Polder de Schermer had doorge zaagd en aldus de waterkeering had verbroken. Welk feit door den verdachte, verdedigd en als raadsman bygestaan door Mr. H. P. M. Kraakman. WDe duikerbewaarder Klop verklaarde dat de ket ting was verbroken en evenmin was aan getuige bekend, dat verdachte bij hem over den hoogen waterstand had geklaagd. ,a De heer V. erkende zulks, doch verklaarde dat hy wel degelyk had geklaagd by den voorzitter van den Polder, den heer Nierop, doch De heer Klop deelde nog mede, dat de ketting tot tweemaal werd verbroken. In deze agrarische kwestie werden voorts nog de Poldermeester m eenige getuigen a décharge gehoord welke laatste heeren van harte getuigden zeer blyde te zijn ge- weest dat het sluisdeurtje geopend was. Getuigen, allen bouwers, hadden veel last yan het hooge water. De polderopzichter Nierop erkende dat verdachte had geklaagd over het hooge water, aan zyn klacht was eeen eevolg gegeven om technische redenen. Degheerg Ser had alléén artikel 350 tenlaste gelegd en vorderde na een meer uitvoerige uiteen zetting van den toestand in de Schermer f 25 boete Mr Kraakman hield daarop zyn pleidooi en stelde daarin zyn meening tegenover die van den heer officier van Justitie. Pleiter was van meening, dat zyn cliënt niets meer had gedaan dan het noodige om zyn eigendom voor schade te beveeiligen. Niet temin werd er veel van zijn tuinbouwers producten bedorven, zooals pleiter meer in byzonderheden aan toonde, wat verdachte had gedaan, kon worden be schouwd als noodweer. „Ne cessitas non habet le gem". Nood breekt wet, citeerde verdediger en con cludeerde ten slotte, na -eenige critiek te hebben uitgeoefend op den activiteit van het polderbestuur, verdachte slechts een zeer lichte straf op te leggen. Volgde nog een eenig debat over het begrip „nood- weer" tusschen officier en verdediger. De politierechter deed daarop uitspraak en veroor deelde den heer V. tot f 5.00 boete subsidair 5 dagen hechtenis. Zijn eigen broeder bestolen. De 23-jarige koopman, Auke H., gedomicileerd te Gramsbergen, gemeente Emmen, thans in voorarest werd voorgeleid ten einde terecht te staan als ver dachte van diefstal gepleegd op 31 December van een portemonnaie, waarin f25 in hard geld, bene vens een rywielbelastingmerk, een en ander het eigendom van zyn broeder, Klaas te Anna Paulowna woonachtig. Verdachte bevond zich tydens het ple gen van het feit ten zynen woonhuize en zocht daar werk Doch al zoekende kreeg hy heimweh en ver schafte hy zich op de boven omschreven minder oirbare manier contanten, om den reis naar huis weer te kunnen aanvaarden. Onderweg werd hy echter gearresteerd en in verzekerde bewaring ge steld. De benadeelde broeder had inmiddels het gestolene op f 5.00 na, weer terug ontvangen. Hy is bereid zyn afgedwaalden broeder weer in liefde op te nemen. Het reclasseeringsrapport bleek ongunstig te zyn. De officier was evenmin optimistisch en voor een voorwaardeiyke veroordeeling gunstig gestemd. Eisch derhalve 4 maanden gevangenisstraf Mr Wynne, verdediger van verdachte, gevoeld wel iets voor een voorw. straf en nog veel meer voor aftrek van preventief. Verdachte had 7 weken in voorarrest doorgebracht. Pleiter verzocht dus den politierechter een en ander in overweging te willen n6De "officier brak nog een lans voor den reclas- seeringsambtenaar wiens rapport door verdediger W Vonn?sgetenledótte 3 maanden onvoorwaardeiyke gevangenisstraf. Verdachte nam genoegen met deze uitspraak. Weigerachtig het erf te verlaten van een schuldenaar. De heeren Jan. D., 'n 34-jarig brandstoffenhan- delaar en Fred Str., oud 23 jaar en kruidenier bei den wonende te Harencarspel, stondenterechtwe- ges het feit, dat zy op 20 Januari zich niet op de eerste vordering hadden verwyderd van het eif in gebruik by den heer J. Meester. Het scheen, dat beiden voor geleverde waren geld hadden te vorderen en vielen zy hem daar over niet alleen herhaaldelyk lastig, doch weigerde ook zyn erf te verlaten. De heer Meester bevond zich aanvankelyk by een buurman alwaar verdach ten hem op zochten om hem tot betaling te animee- ren. Toen dat uit bleef, volgden zy Meester tot aan zyn woning en op zyn erf. Zekere heerP. Smit loge van den gedupeerde getuige, had het geheele incident bygewoond. Volgens den heer St. zou Mees ter hen hebben uitgenoodigd by hem te komen, aan gezien hy wenschte te betalen, wat ontkend werd, wel had Meester gezegd: kom morgen, dan zal ik je b8Delesympathie van den officier was meer aan de zhde van verdachte dan aan die van Meester, die klaarbiykelyk de verdachten financieel er in had laten vliegen. Die houding was schandalig meende de officier. Ten slotte vroeg de officier voor St vrij spraak en tegen D. met tegenzin f 0.50 boete of 1 dag. Vonnis conform eisch. De voordeur van de kostjuffrouw ingetrapt. De 51 jarige koopman, Pieter H., te Alkmaar, ver scheen op de verdachten bank naar aanleiding van het feit dat hy op 8 Januari de voordeur van het door Trijntje Ruiter, een gescheiden 50-jarige vrouw, bewoond perceel had ingetrapt. De verdachte had gedurenden eenigen tyd met haar samengewoond en eenige kostgeld betaald. In den avond van 7 Januari had verdachte gepoogd de woning binnen te dringen, hy verkeerde toen in kenneiyken staat van dronkenschap en werd door een agent van politie verwyderd en in arrest gesteld. Den volgenden avond verscheen H. opnieuw met het hierboven vermelde resultaat. Gevorderd werd f20 boete of 20 dagen. Vonnis f 15 boete of 15 dagen. Glasruit ingemept. De 24-jarige bakker, Jac. Joh. van D., te Helder had op 8 Januari in een vernielzuchtigen bevlie ging van het bekende „kegelhuis" aldaar een glas- rUDeVbakkèr| kennelyk opgewonden, in gezelschap van eenige andere luidruchtige dienden, had bier gecommandeerd, wat hen niet werd verstrekt. Koffie beliefden de heeren niet, waarop een hunner uit de inrichting werd verwyderd. Hierna had boven aan geduide vernieling plaats. De schade bedroeg f 3.50. Volgens verdachte had hy geen bier, maar koffie besteld, ook had hy de ruit niet ingeslagenmaar was dit feit door een kameraad gepleegd. Deze heer heette Magendans en was matroos vliegtuigmaker. ifsch f25 boete of 25 dagen. Vonnis conform re quisitoir. Onvoegzame woorden uitgebalkt. De niet ter zitting aanwezige heer Cornells L. te H H Waard, had op Maandag 19 Januari den arbei der Marinus Grijs uit St. Pancras zonder eenige aanleiding uitgescholden voor huichelaar en nog veel erger. De gekrenkte heer Grys diende een klacht in by den burgemeester van H. H. Waard. De be- leedigde was voorheen in den kost by L-en vertrok ken omdat hij niet tevreden was over de behandeling van zijn garderobe. Dit was misschien de oorzaak van 'sheer L.'s toorn. Eisch en vonnis f 10 boete of 10 dagen. mtemtöÊSmOi zvricf niot nf Hnt. in Spn- ARRONDISSEMENTS RECHTBANK ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 24 Februari. Uitspraken vorige zittingen. Hooger beroep Leerplichtwet. G D. Wieringen, f 10 boete of 10 dagen. J. K. Wieringen, f 10 boete of 10 dagen. F. V., Texel, f 6 boete of 6 dagen. Neeltje B., huisvrouw P. B., Helder, vrijgesproken. W J L., Helder, f 25 boete Of 25 dagen. W. d. B., Helder, f 100 boete of 10 dagen P. G. Texel, 2 maal f 10 boete of 2 maal 10 da g8J W., Texel, f 15 boete of 15 dagen, j W Texel, f 10 boete of 10 dagen. C. A. W. Texel, f 25 boete of 25 dagen. H. B., Hoorn, gedetineerd, Rywieldiefstal, 6 maan dCJb.gvV D., Anna Poulowna, gedetineerd, misdr. art 247 Wetb. van Strafr. 10 maanden gev. waarvan 7 maanden voorw. met 3 proefjaren. Het Staphorster Boertje in Hooger Beroep. De 62-jarige heer Lambertus Stegerman, bekend als „Het Staphorster Boertje", die door den kanton rechter te Helder ter zake onbevoegd uitoefenen der geneeskunde tot f400 boete was veroordeeld, was van dit vonnis in hooger beroep gekomen daarby als raadsman en verdediger bygestaan door mr. Bruinkool te Schagen. Dr. C. J. Olree, arts te Anna Paulowna, werd in deze appèlzaak in de eerste plaats als getuige a dé charge gehoord. Deze getuige had m behandeling gehad mej. Zon en was voornemens haar in een ziekenhuis te doen opnemen,-waaraan zy geen ge volg had gegeven. Later kreeg Dr. Olree deze patiente opnieuw in behandeling. Haar toestand was toen zeer verergerd en bleek het den arts, dat zy medicynen had ge bruikt van een ander, onder meer ook een zalf en een drankje, aangezien Dr. Olree deze niet had voorgeschreven. De samenstelling was hem onbe kend. De appellant, die den indruk maakte een be jaard eenvoudig buitenmannetje te zyn, ontkende de vrouw te hebben behandeld en haar persooniyk ook geen medicy nen te hebben verstrekt. Op de desbetreffende vraag van verdediger ant woordde de arts, dat het gebruik van de zalf den toestand niet had verergerd. De bedoelde patiente, de 57-jarige Maartje Schui temaker, thans weduwe, wonende te Anna Paulowna had aan een huidziekte geleden, omdat de medi sche hulp van dr. Olree naar haar meening niet het gehoopte resultaat had, stelde zij zich onder behandeling van verdachte, die te Helder op de Westgracht zitting had. Deze garandeerde haar gene zing en stelde haar poeders ter hand, waarvoor zy f 3 verschuldigd was. Des avonds moest zij terugko men en ontving toen van een juffrouw een door liem met zalf gevuld fleschje, waarvoor zy f5.00 moest betalen, waaraan zy echter geen gevolg gaf By het gebruik van de verstrekte medicy nen ver ergerde haar ziekelyke aandoening/. Getuige had daarover gecorrespondeerd met den heer Stegerman Deze had haar een brief geschreven, welke brief op de zitting aanwezig was. Na eenige aarzeling er kende de verdachte dezen brief te hebben geschreven Precies wist hy niet meer, het was al zoo lang ge leden. Mr Ledeboer, de president der meervoudige straf kamer noemde de houding van Stegerman kinder- achtig. Tydens het consult met juffrouw Zon was geen an der persoon aanwezig. Verdachte kende de juffrouw niet meer en ont kende haar behandeld te hebben. Hierop werd gehoord de 65-jarige arts Taverne optreedt. Eens in ae maana meiu ui. .Lavend Stegerman zitting, doch hy wist niet of dat in Sep tember te Helder ook was geschiedt. Getuige geloof de niet meer dan een keer of drie-vier geassisteerd te hebben. Enkele malen onderzocht getuige de pa- tienten. Indien zij tuberculose hadden, behandelde Stegerman hen niet. Na dit verhoor kon de dokter met het oog op zyn drukke praktyk vertrekken. Een drietal getuigen a decharge, waren niet ver schenen, tot teleurstelling van den verdediger, die veel prys stelde op het hooren van enkele dier getui gen, vooral mej. Kwak te Helder. De officier zag de noodzakeiyk niet in om de zaak uit te stellen. Hy achtte de verklaring van mej. de wed. Zon betrouw baar en aannemelyk. Wat Stegerman betrof die scheen aan ieder vinger een dokter te kunnen krij- gen De officier had wel eens gehoord, van een jon gen die aan lederen vinger een meisje kon krijgen, maar een boertje die aan iederen vinger een dokter krygt is weer iets nieuws in dezen modernen t.yd. Spreker becritiseerde voorts krachtig die genees- heeren, die een dergelyke onbevoegde als verdachte, nog willen assisteeren. Voorts kwalificeerde de offi cier de houding van Stegerman als ontzettend flauw en kinderachtig en wees op het gevaar dat deze kwak zalvers veroorzaken. Tenslotte requireerde de offi cier bevestiging van het gewezen vonnis. Hierop werd het verzoek van verdediger tot aan houding in raadkamer overwogen en toegestaan. De zaak werd alsnu voor onbepaalden tyd geschorst. Alweer overtreding leerplichtwet in hooger beroep Mej. Sara Gl. gehuwd met den heer H. een met kinderen gezegende Heldersche huisvrouw, had niet voldoende gezorgd dat haar dochtertje Wilhelmina geregeld de school had bezocht en had deswege voor den kantonrechter te den Helder terécht gestaan. Aan haar was een officieele aanzegging uitgereikt Het meisje was tot September 1930 leerplichtig en had de vakschool waarop zy geplaatst was verlaten. De moeder had haar dochtertje thuis gehouden, omdat zy met ziekte in haar gezin had te kampen De officier vorderde bevestiging van het vonnis, waarby verdachte tot f 20 boete of 20 dagen was ver oordeeld. Daarop volgde een dergelyke appelzaak tegen dezelfde verdachte, mej. Sara Gl. te Helder. Eisch f 10 boete of 10 dagen. Vervolgens werd nog een derde hooger beroep zaak tegen mej. G. voorgedragen. Eisch f 10 boete boete of 10 dagen. In eerste instantie was verdachte vrij gesproken. Een gecombineerde vechtpartij op Nieuwjaarsdag. De heeren Petrus D. en Hieronimus Sn. beiden niet verschenen, hadden zich in den avond van 1 Januari te Bovenkarspel schuldig gemaakt en wel van den getuige Stoz uit Grootebroek die door hen werd geslagen en getrapt. Petrus D. gaf Stoz zulk een geduchten slag op het hoofd, dat hy neerviel en eenige oogenblikken buiten bewustzyn raakte. De heer Keeman ontving-.-een slag op zyn hoed en daarna een schop tegen zyn zitvlak. Ook de hr. Laan bleef niet schotvry en had eenige trappen en slagen te incasseeren, onder meer een kwaadaardige slag tegen zyn oor en raakte deze stryder bloedend verwond Ook de heer Groen die in gezelschap verkeerde van verdachte, pikte nog een vorkje mee en had Stoz tegen het hoofd geslagen. De heer offi cier vorderde tegen ieder f 30 boete of 30 dagen. De geruchtmakende ontvoering door Jean de Belg. Twee jaar gevangenisstraf geëischt. In de middagzitting werd behandeld de nog res- teerende zaak welke betrof de sensationeele schaking van een Hongaarsch meisje, dat door den landbou wer Jan Blom was thuisgehaald. Voor dit feit, het onttrekken van dit meisje aan het toezicht van ge- melden heer J. Blom, stond dan heden terecht de 28-jarige „Serrist" Jean Baptist Hector R., een Bel gisch onderdaan laatst wonende te Rotterdam en levende met genoemde Hongaarsche en thans gedeti neerd in het huis van bewaring. Dit jonge mensch was te Wognum op het tooneel. verschenen en had daar een pension gezocht. Hy kwam in kennis met de destyds 20-jarige Marge t Anna Varga en raakte met haar verloofd, hoewel niet met veel enthousiasme van de zyde der pleeg ouders. Op 11 Mei bleek het meisje plotseling ver dwenen vermoedelyk in gezelschap van den Belg, die eveneens uit Wognum vertrokken bleek te zyn. De pleegmoeder vond later by het bed opmaken onder het hoofdkussen een brief, waarin het meisje haar vlucht mededeelde. Het paartje werd opgespoord te Rotterdam, en de ontvoerder gearresteerd en in voorarrest gesteld. Het meisje, dat heden door omstandigheden niet als getuige kon verschynen, was door den Belg lee- lyk bedrogen want hy was getrouwd en had met zyn vrouw eén echtscheidingsprocedure, maar de echt scheiding was nog niet uitgesproken. De heer Blom, die als getuige werd gehoord, beweerde den verdachte te hebben gezegd, dat Margot onder zyn voogdy stond hetgeen door den Belg werd ont- Hy beweerde ook aan Margot te hebben gezegd, dat hy getrouwd was. By den rechtercommissaris, had verdachte erkend te hebben geweten, dat het meisje 19 jaar en min- derjarig was. De jongelui hadden zich op 11 Mei verwyderd onder voorwendsel te Hoorn naar de bioscoop te willen ^Gehoord werd ook burgemeester J. Commandeur van Wognum, die verdachte aldaar eenige malen had verhoord in kwaliteit van hulp-officier van Jus titie hadden bewogen uit wognum re touchmu. vu.- gens verdachte was de houding van Blom's vrouw tegenover het meisje grootendeels daarvan de oor- Zaverdediger hield voorts een uitvoerige juridische beschouwing over de onttrekking die aan verdachte was te laste gelegd en ontkende dat het opzet om te onttrekken niet was bewezen. Ten slotte betwistte pleiter of Blom het wettig gezag over het meisje had uitgeoefend. De pleeg kinderen van Blom verkeerden in een absoluut rechtloozen toestand. Blom meende wel voogd te zyn, doch was het rechtens niet. Elndeiyk besprak pleiter nog den persoon van den verdachte en zyn verhouding tot het meisje en beeindigde zyn breedsprakig betoog door het ten laste gelegde feit niet geleverd te achten, reden waarom hij concludeerde, dat verdachte zou worden vrij gesproken, subsidiair by eventueele veroordeeling een lichtere straf zou worden opgelegd. Tot besluit volgde nog een geanimeerde '„iscussle tusschen den officier en verdediger. Uitspraak a.s. Dinsdag. De Belg had aan den burgemeester erkend, dat hy geen toestemming had van de pleegouders, en hy wist dat het meisje minderjarig was hetwelk thans door verdachte werd tegengesproken. De Belg insinueerde nog dat hy aan de pleegmoe der gevraagd had om met het meisje te mogen verkeeren want de heer Blom had thuis niet veel te zeggen. Het meisje droeg op haar hart een geschreven yer- klaring in zyn voordeel doch die was door majoor Korver weggenomen. De majoor der ryksveldwacht de heer Pieter Kor ver deelde mede, dat verdachte hem had verklaard te hebben geweten dat het meisje beneden de 20 jaar was en geen toestemming had. De inlichtingen omtrent het verleden van ver dachte waren ver van gunstig. Hem werden verschil lende misdryven ten laste gelegd, waarvoor hy ge straft was geworden. De majoor verklaarde later nog geen breif te heb ben vernietigd. Wel had het meisje een breif aan haar pleegouders geschreven, en deze brief had verdachte haar afenomen en in de kachel geworpen Ook werd nog gehoord de rechtercommissaris, mr. Ubbens, die ontkende dat verdachte had verlangd het verhoor van Blom's vrouw. Vervolgens verkreeg de officier van Justitie het woord. Deze nam aan dat de pleegvader Blom tot het uitoefenen van gezag over het meisje bevoegd was. Eveneens stond vast dat verdachte kennis droeg van de minderjarigheid van het meisje. De verdediging van verdachte berustte op foefjes en verdachtmakingen, alsmede op zoogenaamde ver klaringen van menschen die er niet waren. Het lag in zyn iyn om te verzwygen dat hy gehuwd was. Evenmin was juist, dat hy in echtscheiding was. Dit was klinkklare leugen. Er was niets van aan. Het paartje heeft een reis gemaakt in Frankryk,, Spanje, Luxemburg en België. In Frankryk werd hy nog gearresteerd. Na al die omwegen zyn ze ten slotte in armoede in Rotterdam terecht gekomen. De officier maakte daarop ook duideiyk onder welke omstandigheden Blom het wettig gezag over het meisje had verkregen. Verdachte verbleef te Brielle en te Rotterdam onder valschen naam, die van Victor Boudewyns. Het meisje is zyn slachtoffer geworden, zyn strafregister wijst uit de onbetrouw baarheid van verdachte. De officier hoopte dat h.j Vergadering der vereeniging het „Witte Kruis in het café van den heer Gerritsen te Sint Pancras, onder leiding van den heer C. Kloosterboer De voorzitter opent met den wensch dat de be sprekingen kort en zakelyk mogen zyn in belang van de vereeniging het „Witte Kruis". Naar aanleiding van de notulen geeft de heer A. Schuur eenige opheldering omtrent het door hem in de vorige vergadering gesprokene over een lig- tent. ,,'t Was myn bedoeling, zegt spreker, om indien een ligtent noodig mocht blijkeh, en de financien van de vereeniging schieten te kort, dit te onder vangen om by gemeentebestuur enz. om subsidie te 'tg Jaarverslag over 1930 luidt, het vereenigings- leven over 1930 had zyn gewone beloop, byna hebben we 500 leden, doch het bestuur wilde geheim houden hoeveel precies omdat de 500ste vry van contributie ^Het3 materiaal en het gebouw zyn als steeds in de beste orde, daarvoor kunnen wy dan ook niet anders als onze goedkeuring aan den magazijnhouder en zyn vrouw aangeven. Een ligtent is nog aangeschaft om dat we die meer als noodig hadden. Er haden 5 bestuursvergaderingen en 2 leden- vergaderingen plaats. Het bestuur onderging een verandering wegens vertrekken van den heer Sinjewel, daarvoor werd gekozen G. Boey Az. De functie van secretaris-pen ningmeester werden gesplitst en worden thans waar genomen door de heeren A. Hoogland en J. Bos- kaDrie kinderen werden door middel van het Witte Kruis naar herstellingsoorden gezonden. Er had een vergadering plaats by den heer Ger ritsen met Koedijk om te benoemen een zuster wykverpleegster, doch dit is door opschorting van de gemeente verbroken, en tenslotte wilde Koedyk geen samenwerking meer. Tenslotte is hier toch een zuster benoemd. Moge zij werken ten behoeve van de lydende menschheid. uan De penningmeester had een van f 1398.08. Uitgaaf f 1362.54 met een inmiddels nog by gekomen post van f 8.23 was het saldo f 40.77 en nog geplaatst op de boerenleenbank f 50. Door den heer H. Hart is de rekening in de beste orde be- V°De6 heer Schuur wilde1 een betere uiteenzetting, zoo hooren de leden nog niets. Zal een grootboek voor worden aangeschaft. De heer C. Kloosterboer brengt verslag uit van de Bondsvergadering o.m. is f 5000 beschikbaar gesteld voor „Bosch en Heide". Dr. Spienngs, die ook onze candidaat was, is gekozen in het hoofdbestuur. Ma teriaal zal zoo veel mogelyk collectief en in eigen land worden gekocht. Ingekomen stukken. Van het Oranjekruis is een schrijven ingekomen over Eerste Hulp by Ongelukken. Hier ter plaatse ziin 7 geslaagde cursisten van de Eerste Hulp by Ongelukken en nu wilde het Oranjekruis een exa minator aanwyzen voor nog betere uitwerking. La de rondvraag brengt de burgemeester, de heer J Kroo- nenburg naar voren dat hy gaarne zou zien dat het Witte Kruis", evenals hier al vele vereemgingen en corporaties doen of zullen doen f 25 subsidie verleent aan Gezinsverpleging". Indien de vereeniging dit, doet, krygt zij ook ambtshalve zitting in het be- S^Het bestuur acht zich echter in de benoeming der zuster miskend en wil daar niet van weten. Veel wordt over dit punt gediscussieerd, zelfs door sommige leden zeer heftig. Na vele besprekingen vraagt de heer Schuur het woord en brengt hulde aan den burgemeester en het gemeentebestuur van Sint Pancras, dat zy zoo zyn opgekomen voor de belangen van Sint Pancras zuid gem Koedyk. Spreker memoreert hoe de verpleeg ster reeds 30 jaren heeft bestaan en steeds gewoond heeft aan Koedyk-kanaal, waaraan ook zy haar belastingen hebben moeten betalen. Spreker vindt het daarom zeer aangenaam, dat de verpleegster thans aan deze zyde van het kanaal woont. Het be stuur van het Witte Kruis vindt, aldus spreker dat het gepasseerd is, maar dat is zyn verdiend loon, want het bestuur heeft al 5 jaar geleden „de zaak verpleegster" op sleeptouw gehouden. De heer Snel antwoordt den vorigen spreker met vurige woorden en zegt daarby dat edel en onedel hebben geholpen om de verpleegster hier tekrygen. De heer Muurling vraagt beleefd aan den voor zitter of het niet mogelyk is de besprekingen op even vredige wijze te houden als by het begin der V6rfea heer ëLek mompelt: „Het is politiek. - Het is P°Tensk>tte wordt het bestuur vry mandaat gege ven om alsnog als lid toe te treden van Gezins verpleging en eene subsidie te verleenen van f 25. Tevens een afgevaardigde te benoemen, indien dit door Gezinsverpleging wordt gevraa.gd. De heer Hoogland raadt den leden ten sterkste aan, materiaal dat half gemist kan worden, onmid- dellyk terug te brengen, met 't oog op de vele ziekte gevallen, dus dien tengevolge veel materiaal in ge bruik is. Hierna sluiting. SINT MAARTEN-KOLHORN. Zondagavond gaf de Kolhorner Cinema-onderne mers, de heeren v. d. Klooster en Fredenks, in her lokaal van den heer R. Kuiper, gelegenheid tot eeo genotvollen avond met vertooning ,eener film, gew teld: „De stem van het geweten." Veel belangstelling hadden wy niet verwach gezien de nabye ligging van Schagen, doch oo* dit viel nog niet tegen. n Nu, hetgeen gepresteerd is was keurig werk.eeD heel rustig en helder beeld als deze bioscoop voor bracht en ook het uitgebeelde voldeed volkomen aan de verwachtingen en is door de aanwezigen met aai dacht gevolgd. Een guitig stukje na deze eenigszW ernstige film deed de menschen weer iets ont spannen en ze voor het a.s. baltje paraat ma Ook hiervan werd een passeiyk gebruik gemaakt.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4