Uit den Omtrek Burgerlijke Stand Rechtzaken KOEDIJK. Vergadering van de afd. Koedijk van de Noordhol- landsche Vereeniging „Het Witte Kruis", in de zaal van den heer Groot. Vrijdagavond vergaderde bovengenoemde vereeni ging. Tegenwoordig waren buiten het bestuur 6 16 I^voorzitter, de heer M. 'Mulder, opende de verga dering met een woord van welkom en hoopt dat de geringe opkomst een bewijs is, dat het werk der vereeniging wel goed wordt gevonden. Het voorne men om tot aanstelling van een eigen zuster over te gaan is niet gelukt. Hierna komen aan de orde de notulen der vorig? vergaderingen, welke alle worden goedgekeurd. Naar aanleiding van deze notulen deelt de voor zitter mede, dat door het uitstellen van eene beslis sing door den raad van St. Pancras in 1930 niet is overgegaan tot aanstelling van een zuster over de Witte Kruisafdeelingen. De voorzitter doet nog eenige mededeelingen in verband met de Algemeene Vergadering te Haarlem, waarin o.a. werd besloten door het Hoofdbestuur een prae-advies te doen uitbrengen inzake gezamenlijke inkoop van materiaal. Betreffende de gehouden vergadermg, waarbij de heer Bos werd uitgenoodigd, kan worden geconsta teerd dat op 12 Maart a.s. 3 kinderen zullen worden uitgezonden naar een vacantiekolonie. Indien de toestand in de gemeente dit mogelijk maakt zal worden overgegaan tot de werving van leden. Hierna volgt het jaarverslag over 1930. Het aantal leden bedroeg op 1 Jan. 268, waar bij kwamen 14 nieuwe leden en door vertrek en overlijden afgin gen 6 leden, totaal op 31 Dec. 176. Huisontsmetting had 4 maal plaats en goederenontsmetting 3 maal. De wijziging der statuten werd goedgekeurd. 1 T. B. C.-patiënt werd gedurende 90 dagen in een sana torium opgenomen. Het magazijn en de verplegings- artikelen bevinden zich in goeden staat. De rekening over 1930 geeft in ontvangsten f 1416.83 en uitgaven f 615.39, batig slot f 801.44. Deze rekening wordt aldus goedgekeurd. De rekening voor de T. B. C.-bestrijding geeft in ontvangsten en uitgaven f460.86, waarin is begrepen een bijdrage van het Witte Kruis van f 159.86. De begrooting wordt na toelichting door den voor zitter vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 1496, verband met deze begrooting zal worden over wogen om over te gaan tot aanschaffing van een zuurstofapparaat, een nieuwe ligstoel een overdekte brancard en eenig ander materiaal. Vervolgens heeft de verkiezing plaats van een bestuurslid, wegens periodieke aftreding van Jb. Groot. Daar deze niet meer in aanmerking wenscht te komen wordt als zoodanig met bijna algemeene stemmen gekozen P. Mulder Pz. die deze benoeming aanneemt. De voorzitter brengt nog een woord van dank voor al hetgeen de heer Groot in het belang van t Witte Kruis heeft gedaan. In verband met de ver schillende meeningen over de kwestie inzake de aan stelling van een zuster vraagt de heer Beets nadere inlichtingen waarna hem medegedeeld wordt het verloop der gecombineerde vergaderingen en een schrijven aan den Raad der gemeente St. Pancras. In verband met een bespreking met de Vereeniging voor Gezinsverpleging werd door de besturen der Witte Kruizen deze zaak aan die vereeniging overge laten, waarbij echter nimmer de bedoeling heeft voorgezeten, dat het „Witte Kruis" geheel onkundig zou worden gelaten van het verloop van een en De heer Sloof merkt dan ook op, dat de houding van de Witte Kruisverenigingen tegenover de ver eeniging voor Gezinsverpleging royaler is geweest, dan omgekeerd het s^val was. Gezinsverpleging heeft de medewerking gevraagd en toen deze was verkre gen zijn de Witte Kruisverenigingen overal buiten gelaten. Wat de woonplaats van de zuster betreft, merkt spreker op, dat de gemeente Koedijk 30 jaar lang subsidie heeft betaald en de particuliere bijdragen van de ingezetenen aan den Kanaaldijk meer be dragen dan de verleende subsidie van de gemeente, zoodat het redelijk was geweest in elk geval de ge meente Koedijk te hooren in verband met de woon plaats van de zuster, daar de vereeniging zeer goed weet, dat reeds met de vorige verhooging van sub sidie op een woonplaats In de gemeente was aange drongen. De heer Hart merkt op, dat het tijd wordt, dat voor de gemeente Koedijk alleen een zuster wordt aangesteld, daar er wel meer werkzaamheden als wijkverpleging alleen kunnen worden opgedragen. Vervolgens wordt nog besloten dit jaar een Emma- bloem-collecte te houden. Bij de rondvraag vraagt de heer Sloof een bij drage van f 10 voor de uitzending van kinderen. De heer C. Beest stelt voor f 25 welke voorstel na toelichting gesteund wordt door den heer Jb. Otto en aangenomen wordt met een meerderheid van stemmen. In verband met een mededeeling van den heer Beets, dat de tent bij C. Koning is gebruikt voor bergplaats, wordt medegedeeld dat er op zal worden gewezen, dat dit niet meer voorkomt. Hierna sluit de Voorzitter onder dank voor de aangename besprekingen deze vergadering. KOEDIJK. Zaterdagavond brak alhier brand uit in de woning van A. Hart op Oostwijk. Door een spoedig optreden van de brandweer bleef de brand beperkt tot de zolderverdieping van genoemd perceel. De bewoners waren afwezig. De oorzaak van den brand is onbe kend. Het perceel bekwam groote waterschade. SINT MAARTEN—EENIGENBURG. Vrijdag vergaderde de vereen. „Burgerplicht" ten huize van den heer K. Visser. Aanwezig waren 16 leden. Voorzitter, de heer J. Zutt, opende met een welkom aan leden en pers deze bijeenkomst en de hoop uitsprekende dat de bespreking van heden voor de vereen, vruchtdragend mogen zijn. Hierna lezing der notulen welke zonder aan- of opmerkingen werden goedgekeurd en evenals het jaarverslag, waaruit ik aanstip dat de vereen. 17 leden en 2 donateurs telt en in het afgeloopen jaar nagenoeg 1 dag per week door de leden bij zieke leden werk was verricht, verwierf secretaris dan een goedkeuring der vergadering. Uit het jaar verslag van den penningmeester bleek dat de ont vangsten dit jaar waren f 21.50 uitgaven f 11.90 batig saldo f 9.90. Saldo 1929 was f 57.72 zoodat in kas was f6Nadat de penningmeester de jaarlijksche contri butie had geind kwam salaris bestuur ter sprake waarbij werd goedgevonden het salaris en presentie geld te laten als voren zijnde voor voorz., secreta ris en penningm. f 2.50 en f 0.50 presentiegeld. Als bestuursleden werden herkozen de aftr. leden A. Kossen en K. Kalf Jr., welke deze benoeming aanvaarden. De werktijden bij ziekte bleef bij de oude regeling en wel bij ziekte 6 weken en 7 halve weken aaneen, en wel van 1 April tot en met 1 Nov. van 66 en de andere maanden van 75 uur. Bij de rondvraag bracht de heer Blom, dank aan de vereen, voor de loyale hulp bij zijn ziekte onder vonden. De heer D. Stoop bracht een nieuw lid voor de vereen, aan. Het bestuur brengt hierna het boete stelsel in bespreking en wel de f 1— boete bij het niet be zoeken der vergadering. Daar 1 lid niet aanwezig is en dit wel een verzuim zal zijn der betrokkene stle het bestuur voor, geziien de slechte tijd om van boete af te zien voor dit eene jaar daar anders uittreden te vreezen is. Het bestuur krijgt machti ging om bij deze naar hun beste wil en weten te handelen. Hierna sluit voorzitter onder dank de vergadering. SINT MAARTEN. Verloren een kinder handtasch met kleine inhoud. Inlichtingen verzocht ter secretarie. Plaatselijk Nieuws OUDKARSPEL. De Operettevereeniging „Caecilia" liet dezer dagen haar kinderkoor optreden met het uitvoeren van de kinderoperette „De Heks van de Boschhut", een ope rette in vier bedrijven. De groote zaal van het Huis te Brederode" was voor dezen avond goed bezet, met belangstellenden en ouders, om het optreden van de kinderen bij te wonen. Het is en blijft toch een voldongen feit, dat het optreden van de kinderen steeds blijft bekoren, om de kinderlijkheid en de ongekustelde houding van de spelenden in hun diverse rollen. Wanneer kinderen spelen krijgt men toch onwille keurig den indruk dat zij als het ware beleven wat zij zelf moeten vertolken, en met hun kinderzieltje zich verplaatsen in het ongeluk van de kleine prin ses, en in het meeleven wanneer alle mogelijke moeite wordt gedaan om de lieveling van het land uit de handen van de heksen te redden. Zooals deze operette ft gemonteerde, dan kunnen wij niets anders zeggen, dat zij bekoort door de echte kinderlijke opvatting van den inhoud, en de echt kinderlijke vertolking van het gegeven. Wij kunnen ons voorstellen dat het voor den di recteur den heer Zaal, een ware opoffering is, om de kinderen te brengen daar waar hij ze hebben wil om te zorgen dat het spel zoo volkomen mogelijk tot zijn recht komt. Maar wij mogen tegelijkertijd verklaren dat het hem waarlijk goed gelukt is, om te bereiken wat hij zich tot doel had gesteld. Met een Bekorende ernst, die zoo juist typeert het kinderlijk meeleven werd door de kinderen het beste gegeven dat zij konden geven, en geen wonder was het dan ook, dat menigmaal een gemompel van ouderlijke bewondering en waardeering opging, wan neer een of ander tafereeltje sterk imponeerde. Juist de kinderlijke naiviteit was van grooten in vloed, en de heldere kinderstemmetjes, die toch soms even zwak klonken als gevolg van zenuwachtig heid, gaven aan het geheel een bekoorlijk geheel. Zoo hebben wij het den geheelen avond gezien en gevoeld en wij gelooven van met ons ook alle an- Maar een woord van hulde mogen wij zeker alle kinderen brengen, voor de wijze waarop zij hun rollen en versjes hadden ingestudeerd. Niet een maal, dat er iets haperde. De pakjes waren allerliefst, en werden met die eigenaardige kinderlijke bevalligheid gedragen, die het tot een lust maakte om dezen avond bij te wonen Maar niet minder mag dit woord van waardeering aan het adres van den dirtceur worden gericht, want aan zijn kundige leiding is het toch te danken dat de kinderen in staat werden gesteld om voor het voetlicht te brengen datgene wat wij hebben gezien. „Caecilia" mag voor het kinderkoor op een schit terend geslaagden avond terugzien. Na afloop werd nog een aardige attractie gehouden om de kas te stijven en om dezen avond eenigs- zins finantieel te doen slagen. Wij zouden zoo zeggen, laten de ouders wier kinderen nog geen lid van het kinderkoor zijn, met het geven van toestemming daarvoor niet langer wachten. De leiding is uitstekend, en de kinderstemmen worden er op oordeelkundige wijze ontwikkeld. Wij zouden bijna wenschen, dat daardoor de mo gelijkheid werd geschapen om meerdere malen van een kinderoperette te profiteeren. OUDKARSPEL. Gisteravond vergaderde de begrafenisvereeniging ten huize van den heer K. de Hart. Aanwezig waren 24 leden. De voorzitter, de heer A. Swager, wijdt in zijn ope ningswoord eenige woorden aan het werken der vereeniging in het afgeloopen jaar. Spr. betreurt de geringe opkomst, maar hoopt niettemin dat de te houden besprekingen in het belang der vereeniging mogen zijn. Door den heer W. van Dok worden hierna als seccretaris de notulen van de vorige vergadering gelezen en onder dankzegging onveranderd goed gekeurd. Jaarverslag. Door denzelfde wordt dan het jaarverslag gelezen waaruit we overnemmen, dat er 6 bestuursverga deringen zijn gehouden, 1 ledenvergadering en 1 vergadering met het personeel. Tevens werd een aanspreker benoemd. De pakken van de dragers zijn nagezien en er is een nieuw pak bijgekomen. Het ledental steeg met 34 tot 722. De samenwerking tus- schen en personeel valt goed te noemen. Aan het slot wordt aan allen dank gebracht voor de prettige samenwerking. Mededeeelingen. De voorzitter doet mededeeling dat een bel in den toren is aangebracht. De pakken zijn nagezien. Een nieuw pak is gemaakt. Door de gemeente is het verzoek om een nieuw kleed niet toegestaan. Bericht van verhindering van het bestuurslid, den heer K. Schuit, om de vergadering bij te wonen. Door het bestuur is besloten dat het dragersperso- neel geen medewerking meer mag verleenen aan be grafenissen van particulieren. Zulks aan de hand van art. 5 van het reglement. Dat het bestuur van meening is, dat op open plaatsen aan het doorgaand verkeer gelegenheid moet worden gegeven een lijkstoet te kunnen pas- seeren. Dat door het bestuur is besloten dat menschen die nog 51 jaar zijn nog lid van de vereeniging kun nen worden tegen betaling van dubbele contributie en betaling daarvan met terugwerkende kracht vanaf 41 jaar. Dat als uitkleedster is benoemd Mej. D. Nazeit. Dat door het bestuur een brief is opgemaakt, die door een voorlooper in een sterfhuis moet worden afgegeven ter lezing, opdat de familie weet, welke diensten door de vereeniging worden verricht, en voor welke men geheel vrij blijft, al kunnen deze laatste ook aan den voorlooper worden opgedra gen. Dan zegt voorzitter dat het vorig jaar door het personeel om loonsverhooging is gevraagd. Bij den bond is onderzocht wat door andere vereenigingen wordt uitbetaald, naar aanleiding waarvan door het bestuur is besloten geen loons verhooging toe te staan. Alleen aan den klokluider zal een loon van f 2.00 worden uitgekeerd, gelijk aan dat van de dragers. Aan de costuumbewaardster een loon van f25 en aan den bedienaar van de automaat f 15. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Finantieel verslag van den Penningmeester. De heer A. de Boer zegt namens de Comm. van onderzoek dat alles in volkomen orde is bevonden, waarop deze heeren een woord van dank ontvangen voor hun moeite. De ontvangsten hebben bedragen f 1672.85", de uitgaven f 1795.66", nadeelig saldo fl22.8l. Het bezit van de vereeniging bedraagt thans f 1481.71. De penningmeester, de heer Kat ontvangt een woord van dank voor zfjn gehouden beheer. Voorstellen voor den Bond. De voorzitter zegt dat het Bestuur heeft besloten om in het vervolg balans te maken en afschrijving toe te passen, om een zuiver overzicht van de ver eeniging te krijgen. Aan de bij den bond aangesloten afdeelingen zal worden verzocht dit eveneens te doen. Door den heer Moeijes wordt voorgesteld om bij het begraven op andere plaatsen, het geheel te doen overnemen door de daar gevestigde vereeniging, op de grens van die gemeente. De heer Jb. de Boer zou hiervoor geen reclame willen maken om de netheid van begraven zoo hoog mogelijk te houden. Door het personeel wordt thans overgegaan tot het verkiezen van een adviseur, ter bepleiting van hun belangen bij het bestuur. Hiervoor wordt gekozen de heer Jb. de Wit, terwijl deze op de bestuursvergaderingen aanwezig zal zijn, wanneer dit door het bestuur gewenscht wordt of zoo hij zelf iets heeft te bespreken. Bestuursverkiezing. Aftredend de heeren A. Swager (niet herkiesbaar) K. Schuit en J. Meiner met resp. 17 en 20 stemmen worden herkozen. De tweede nieuwe vrije stemming brengt geen meerderheid, zoodat een herstemming plaats vindt tusschen de heeren P. Kuiper en J. Bood. Thans wordt met 13 stemmen gekozen de heer Bood, terwijl 10 stemmen op den heer Kuiper wor den uitgebracht. De herbenoemde en benoemde heeren aanvaarden hun benoeming en hopen hun krachten te geven aan het belang der vereeniging. Nadat de voorzitter zich thans een oogenblik verwijdert wordt hem bij zijn terugkomst namens de vereeniging het eere-lidmaatschap aangeboden als erkentelijkheid voor het vele dat hij voor de ver eeniging heeft gedaan. De voorzitter dankt bestuur en leden voor de eer hem te beurt gevallwen. Benoeming afgevaardigden naar de Bondsvergadering. Hiervoor worden gekozen de heeren A. Swager en J. Keizer, met als plaatsvervangers de heeren Jb. de Boer en F. Moeijer. Benoeming 2 leden nazien nieuwe reke ning. Hiervoor worden aangewezen de heeren J. Bood en L. Dekker met als reserve de heer C. Klinkert. Rondvraag. Op voorstel van den heer A. B. Visser wordt beslo ten opnieuw aan de gemeente te vragen om een nieuw kleed, daar het andere er zeer onoogelijk uit ziet. Zelfs zoo dat er van betrokken families klachten binnenkomen. Een commissie, bestaande uit de heeren Jb. de Boer, P. Kat en F. Moeijes wordt benoemd, om na te gaan welke de juiste kosten zijn voor een afge huurde begrafenis, zulks in verband met het feit, dat de heer Moeijes beweerde dat de kosten te hoog waren. Mocht deze bewering juistheid bevatten, dan zal het teveel betaalde worden gerestitueerd. Besloten wordt dat de voorlooper zich moet hou den aan zijn instructie, en na afloop van een begra fenis mee terug gaat naar het sterfhuis. Tenslotte wordt nog besloten, dat de jaarverga deringen bij die leden-kasteleins zullen worden ge houden, die hun lokaliteit ten behoeve van die jaar vergadering voor het publiek sluiten. Hiermede is de agenda afgehandeld en wordt de vergadering onder dank aan de aanwezigen en de Pers gesloten. In de hierna gehouden bestuursvergadering werd tot voorzitter gekozen de heer J. Keizer en tot vicei voorzitter de heer Jb. de Boer. Tot bondsbestuurslid werd gekozen de heer J. Keizer en tot plaatsvervanger de heer Jb. de Boer. OUDKARSPEL. Burgerlijke Stand over de maand Februari 1931. Geboren: Volkert Nicolaas, z. van Jan Rentenaar en Jannetje Nat. Bartholomeus Joan, z. van Johannes Hoogland en Geertruide Margaretha de Groot. Elisabeth Maartje, d. van Maarten Swart en Grietje Smit. Cornells, z. van Cornelis Hink en Jansje Kraakman. Niesje, dochter van Jan Compas en Grietje Bruin. Cornelis, zoon van Hendrik Stenneberg en Geetje Pranger. Overleden: Willem Karei Stam, 30 jaar, echtg. van Pietertje-Zwaan. Vetrokken personen: Pieter Kieft, van Oudkars pel A 185 naar Harenkarspel A 5; Jan Schoon, van Oudkarspel A 253 naar St. Pancras, Kerkelaan A 188; Margaretha A. Oudhuis, van Oudkarspel naar H. H. Waard; Jacob Zut, van Oudkarspel naar Noord- scharwoude; Theodorus H. B. Souer, van Oudkars pel A 155 naar Uitgeest, Assumerweg 900; Paulus Kramer, van Oudkarspel A 149 naar Heiloo, Sta tionsweg 99; Johannes Molenaar, van Oudkarspei A 109 naar Lagerhalle (Duitschland)Jacobus Mole naar, van Oudkarspel A 109 naar Lagerhalle (D.); Ingekomen personen: Albert de Vries, van Abbekerk A 33 naar Oudkars pel A 155; Aaltje Plakman, van Eindhoven Bosch- dijk 323 naar Oudkarspel B 21; C. C. Ch. Swaanen- beek, van Haarlem KI. Heiligland 43 naar Oudkars pel A 383; Geertje Bakker, van Broek op Langen dijk, Wllhelminastraat 581 naar Oudkarspel A 135. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 27 Februari. De geleerden konden het niet eens worden. Op 16 Januari stond te recht de heer A. v. d. I bankdirecteur te Alkmaar, ter zake van een hem te laste gelegde aanrijding te Heiloo van een wiel rijdster op 't 'moment dat gezegde heer een voor hem rijdende vrachtauto wenschte voorbij te rijden. Alstoen werd tegen den heer v. E., die pertinent bleef ontkennen iets met deze aanrijding te maken te hebben gehad, gevorderd f 60 boete of 60 dagen, doch de kantonrechter wenschte de zaak nog eens nader onder de loupe te nemen en gelaste aan houding en het hooren van nog eenige getuigen. Thans had de voortgezette behandeling plaats en werden gehoord vrachtrijder Baltus en den gem. veldwachter van Heiloo. Veel nieuws werd niet naar voren gebracht en de ambtenaar persisteerde dan ook bij zijn genomen requisitoir, doch verminderde zijn eisch en vorderde thans f 50 boete of 50 dagen. De heer v. d. E. toonde echter niet den minsten lust om den strijd op te geven en hield een uitvoerig betoog om aan te toonen dat hij de bedoelde aan rijding niet kón hebben veroorzaakt. Uitspraak 13 Maart. Dat werd een reuze duur varkentje. Van den varkensfokker H. te Schoorl had op 22 December een der aanwezige varkens tamelijk on verwacht den geest gegeven en door den koopman D. L. werd dit doode dier, benevens nog een viertal levende varkens gekocht. Het doode varken werd door hem voorloopig afgekrabt, kop, pooten en in wendige organen verwijderd en het restant mede gegeven aan een vrachtrijder, die het kadaver afle verde aan den aldaar wonenden slager J. K., ter verdere afhandeling. De heer Kleinjan, dierenarts te Alkmaar en be last met de keuring van geslacht vee had er echter in figuurlijken zin de „lucht" van gekregen en stelde een onderzoek in met gevolg, dat hij het doode varken ontdekte in een loodsje van den slager, be dekt door een zeil. Waar hier een overtreding van de vleeschkeuringswet had plaats gehad, werd pro cesverbaal opgemaakt en een vervolging ingesteld tegen slager K. en den handelaar L., welke heeren heden terecht stonden. De heer L. beweerde thans dat bedoeld varken niet was bestemd voor winkelvleesch' doch voor eigen gebruik. De slager had knorrepot voor dit doel ten behoeve van L. afgeslacht. De verdediging werd evenwel niet geaccepteerd en zoowel slager als koop man ieder tot f 60 boete of 60 dagen veroordeeld. 20 gulden schoon geld over. De vrachtauto-chauffeur, Pieter Sch., uit Alkmaar die bij verstek veroordeeld was wegens ernstige be schadiging van het door den bejaarden koopman Stekelbosch uit Oterleek bereden voertuig, dat te gen een carambole met de zware tractor met aan hangwagen onmogelijk kon concurreeren, was tegen het vonnis in verzet gekomen welk verzet heden werd behandeld. De vader van den opposant, de sluiswachter van de Zeswielen, trad thans op als getuige a décharge en verklaarde, dat hij direct na de aanrijding de noodige stappen had gedaan om den heer btekelenbosch tevreden te stellen. Deze heer beaamde zulks en toonde na nadere kennis neming de heer kantonrechter zich bereid wat water in den wijn te doen, reden waarom het vonnis wèl werd bekrachtigd doch de opgelegde boete vermin derd tot f 20 of 20 dagen. Hij kon dat allemaal niet bijsloffen. De handelaar Simon H. te Alkmaar, die zijn za ken per driewielde fiets afdoet, werd onlangs veroor deeld wegens het rijden onder den Berger tunnel en stond nu terecht omdat hij op 17 Febr. de Appel- steeg, thans ook voor rij wiel verkeer verboden, had doorgepeddeld. De verdachte scheen in het zelfde geval te verkeeren als de man van wien vader Cats beweerde, dat hij een oud huis had te greijen, 'n jong wyf te vryen en ook de klok moest gadeslaan, zoodat hij niet wist wanneer hij had gedaan en deelde mede geen tijd te hebben om op al die bordjes te letten, na welke afdoende toelichting hij werd veroordeeld tot f3.00 boete subsidiair 3 dagen hechtenis. Stroopen is een hartstochtelijk amusement. De heer A. H. te Egmond binnen had in den laten avond van 26 Januari, om kwart voor 12, dus lang na kinderbedtijd zich met een jeugdig vriendje C. T. B. in de duinen bevonden, ten einde met behulp van een carbid lantaarn wat verschrikte konijntjes te bemachtigen. Deze zaak had reeds op 13 Febr. 'n deel van het programma uitgemaakt, doch werd aangehouden ten einde den verbalisant te hooren. De behandeling werd heden voortgezet en gezegde heer H. veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen terwijl zijn kleinen compagnon op grond van zijn jeugdigen leeftijd zonder straf aan de ouders werd terugge geven. Een weinig méér attentie ware gewenscht geweest. De vrachtchauffeur J. C. L., in dienst van den heer van Zutphen te Beverwijk, was op 12 Januari op den Assummerweg te Uitgeest aan 't manou- vreeren met een door hem bestuurde vrachtauto en lette bij het achteruitrijden niet op een komende autobus uit Beverwijk met gevolg dat een aanrijding plaats vond en de autobus werd beschadigd. Daar schadevergoeding, het scheen geen prima adres te zijn, uit bleef werd aangifte door den autobus-chauf feur Blom van Akersloot gedaan en de roekelooze bestuurder heden veroordeeld tot f20 boete of 20 dagen, benevens f 25 schadevergoeding aan den heer Blom voornoemd. De politierechter zit daar niet voor spek en boonen. Het gebeurt meermalen dat opgeroepen getuigen voor de strafrechtbank te weinig aandacht schen ken aan de hun uitgereikte* dagvaarding en dus te laat of in 't geheel niet verschijnen. Voor welke nalatigheid zij zeiven in onaangenaamheden komen en de kans beloopen nog strenger gestraft te worden dan de verdachte, tegen wien zij getuigenis moesten afleggen. Een van die pechvogels was de 18-jarige land- bouwbediende Jacob d. Z. uit Hoogkarspel, welke heer op de politierechterzitting van 12 Januari als getuige was gedagvaard in een strafzaak tegen de heeren Onneveer en Wever. Deze getuige liet zijn neus juist aan den deurwaarder zien toen de plech tigheid reeds was afgeloopen en plukte heden de wrange vruchten van zijn nonchalance in den vorm van f 2 boete of 2 dagen, een in verhouding met den omvang van de overtreding trouwens zeer clemente straf. Een dag in de war! Met hetzelfde watertje kwam voor den dokter de 41-jarige timmerman A. Sm. te St. Pancras, die op Maandag 19 Januari had moeten verschijnen in een zaak voor den kinderrechter, maar eerst des avonds kwam tot de ontstellende ontdekking van zijn ver zuim, terwijl hij voortdurend in de heilige overtui ging had geleefd, dat hij eerst Dinsdag moest op treden. Hij klaagde zijn nood aan den veldwachter Dost, die hem echter ook al niet veel troost kon geven, doch heden, toen de verstrooide timmerman terecht stond, kon bevestigen, dat de nalatige ge tuige inderdaad wel wat in de put had gezeten, ook met hem werd dus consideratie gebruikt en ging de opgelegde straf de 3 gulden boete of 3 dagen geluk kig niet te boven. De populaire en veel geliefde Berger winkelsluiting. Een der uitverkorenen van God Mercurius, de win kelier C. M. B. te Bergen had volgens dagvaarding zijn winkel in den avond van 20 Februari geopend en beschikbaar gesteld voor het koopgrage publiek, welk strafbaar feit was geconstateerd door veld wachter Tamminga, die natuurlijk als plichtsgetrouw ambtenaar niet verzuimd had om proces-verbaal -op te maken. De heer B. stond dan heden terecht en beweerde niet te hebben verkocht. De veldwach ter had 6 avonden vruchteloos op hem geloerd, wel gaf de heer B. toe, personen ontvangen te hebben die hem moesten spreken en die hij door den winkel had toegelaten uit eerbied echter voor de verorde ning had hij die zakenvrienden weer door de achterdeur laten vertrekken. De tegenspraak van, den heer B. gaf alsnu den kantonrechter motief het zaakje aan te houden tot volgende week, ten einde den veldwachter als nog te hooren.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4