OlZË GROENTEVEILINGEN Uit den Omtrek AGENDA OVERZICHTEN EH PRUSNOTEERIttGEH Laatste berichten litiek te winnen, die slechts daarin kan bestaan, de minderheidsrechten van de in Macedonië leven de Bulgaren met betrekking tot school en kerk te verzekeren, misschien ook enkele kleine verbeterin gen aan de gedeeltelijk zoo ongelukkig getrokken grenslijn te bereiken. Voor een verbetering van de politiekée verhoudingen tusschen Sofia en Belgrado is voor alles noodig een modus vivendi voor de minderheid te vinden. Dit alles is slechts langs den weg der ondehanaelingen te bereiken. Hier zou iets te doen zijn voor een Balkanbond, waarover den laatsten tijd zooveel werd gesproken en die nu reeds voor den Nobel Vredesprijs in aanmerking wil komen. (Nadruk verboden.) N. V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILLNG. De Pers wederom niet toegelaten. Wij lezen in de „Alkmaarsche Courant"": Zaterdagmiddag kwamen de aandeelhouders van I de N.V. Alkmaarsche Exportveiling in buitengewone algemeene vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer A. F. Thomsen, de gedelegeerde van het gemeentebestuur van Alkmaar in het bestuur de zer N.V. De agenda vermeldde het bouwen vbgk vbgkyvbgwyk De agenda bevatte het bestuursvoorstel tot het bou wen van een nieuwe groenteloods en het eventueel verhoogen van het bestaande veilingsgebouw, den verkoop van de oude loods en in verband hiermede het aangaan van een geldleening. De kosten van een en ander zullen ongeveer f 15000 bedragen waarvan de N.V. in staat is ƒ5000 uit hare kasmiddelen beschikbaar te stellen. De gemeen teraad van Alkmaar besloot Donderdag 12 dezer met op een na algemeene stemmen zich voor de betaling van de rente en aflossing van de door de.N.V. te sluiten geldleening van f 10.000 garant te stellen, voor welk bedrag negentig tuinders kooplieden en anderen zich tegenover de gemeente als achterborg hebben verbonden, ieder voor een bedrag van f 100 terwijl een vereeniging van grossiers zich voor f 1000 verbindt. Toen wij Zaterdagmiddag ter vergadering versche nen, om verslag te maken van de behandeling de zer kwestie, die gelijk gemeld reeds in het openbaar in den Alkmaarschen gemeenteraad ter sprake kwam, bleek al spoedig, dat wij ongenoode en onwelkome gasten waren. De voorzitter deelde ons voor den aanvang der vergadering mede, dat vol gens een besluit van de algemeene vergadering de, pres niet op de vergaderingen der N.V. zopde wor den toegelaten. Aan dit besluit kon de voorzitter niets doen, zooals hfj opmerkte. Wij konden gaan. De voorzitter opende dus de vergadering, zonder onz eaanwezigheid, en leidde bovenvermeld agenda punt in. Toen het woord was aan de vergadering stelde een der aanwezigen voor, de pers op deze vergadering toe te laten, alvorens met de behandeling verder te gaan. De heer Thomsen: Er is een besluit van de alge meene vergadering dat de pers niet wordt toegelaten Daar kan ik niets aan doen. Een ander merkte op, dat hem van een dergelijk besluit niets bekend was en dat hij prijs stelde op een onpartijdig en behoorlijk verslag, terwijl in een communique van het bestuur de ware toedracht der zaak niet tot haar recht komt. Spr,- doet het voorstel om de pers toe te laten. De voorzitter. Dat is niet aan de orde. Het is geen punt van de agenda. (Tumult.) Daar het voorstel niet aan de orde was, deed genoemd lid pertinent het voorstel de pers toe te laten. Dit voorstel werd ondersteund doormeerderen. De voorzitter: Het kan niet in behandeling komen Ik ga er niet verder op in. (Tumult.) Het lid: Het is toch algemeen gebruikelijk wat is er tegen de pers toe te laten. (De voorzitter hamert.) Een ander lid: Nooit is een dergelijk besluit geval len. (Opnieuw gehamer.) Nadat nog een der aanwezigen opmerkte ,dat da vergadering dan wel uiteen kon gaan, en meerdere hier genomen voorstellen kon noemen, waar niet zoo sterk d ehand aan was gehouden, vroeg de voorzit ter, wie over het voorstel van het bestuur het woord verlangde. Daarmede was een einde gekomen aan het inci dent en begon de discussie over het bestuursvoorstel Een verslag zullen wij hiervan niet geven, daar wij overtuigd zijn dat onze lezers alleen prijs stellen op een door ons zelf gemaakt verslag. Nieuwstijdingen DE JOODSCHE INVALIDE. DE TREKKING VOOR FRIESLAND. Gisteravond is voor de Joodsche Invalide de trek king gehouden van de afd. Friesland. Het huis viel op 18640 welke eigenaar een bakkersbediende bleek te zijn uit Leeuwarden. De auto viel op 12570. WEDEROM DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Zaterdagmiddag is op den onbewaakten overweg nabij de spoorburg over de haven van Beverwijk de 79-jarige K. G. F. door een uit de richting Uitgeest naderenden trein overreden en gedood. De machi nist die het ongeluk zag aankomen, bracht den -trein onmiddellijk tot stilstand doch het was reeds te laat. De trein had zes minuten vertraging. Het stoffelijk overschot is naar de algemeene begraafplaats al daar overgebracht. PARTIJTJE DIAMANT VERDWENEN. Een koopman in diamant deed bij de politie aan gifte van de vermissing van een partijtje ruw dia mant dat hem op 3 dezer uit Keulen per aangetee- kenden brief werd gezonden. Hij vermoedt dat deze diamant na aankomst in Amsterdam is ontvreemd, doch elk spoor ontbreekt. BIJ VERGISSING SUBLIMAAT INGENOMEN. Twee agenten hebben assistentie verleend in een perceel aan den O. Z. Achterburgwal te Amsterdam, waar de bewoonster, oud 53 jaar, bij vergissing su blimaat had ingenomen. Zij had nl. uit een bloempot waarin zich een zakje met snoepgoed en een glijk- soortig zakje met sublimaatpastilles bevonden, het verkeerde zakje genomen. Onmiddellijk verleende doktershulp heeft de vrouw het leven gered. DE GEVAARLIJKE SCHEERSPIEGEL. In de slaapkamer rook een bewoner te Amsterdam een brandlucht. Bij onderzoek bleek er een plekje op het behang te zijn geschroeid. Wat was de oor zaak? Men ontdekte dat de zon in een lensvormige scheerspiegel was gevallen en dat de stralen waren terug gekaatst op het behang. De spiegel werkte als brandglas en zoo:was het behang gaan schroeien. DE MOORD TE BILTHOVEN. Naar de Crt. verneemt, is de inlandsche bediende Sono, die er van verdacht wordt mevrouw Soeparwi en haar beide kinderen te Bilthoven te hebben ver moord. volslagen krankzinnig geworden. Hij moet naar het krankzinnigengesticht Willem Arentzhoe- ve te den Dolder zijn overgebracht. BOERDERIJ AFGEBRAND. Zaterdagmorgen brak brand uit in de kapitale boerderij van den heer G. Buis te Blankenham bij Blokzijl. Het vee kon grootendeels worden gered. Vier kalveren kwamen in de vlammen om en eenige- dieren liepen brandwonden op. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het spelen met lucifers door kinderen. Verzekering dekt de schade. Toen een echtpaar Zondagavond aan de woning van de ouders der vrouw aan de Hoefkade te den Haag aanbelde werd de deur geopend door een man, die vertelde dat de familie niet thuis was en dat hij oppaste. Dit antwoord wekte argwaan en toen daar na de oppasser met een geldkistje onder den arm uit de woning kwam werd de hulp ingeroepen van twee agenten, die hun ronde deden en denoppasser meenamen naar het politiebureau waar op hem, be halve het geldkistje een portemonnaie met f 30 en enkele zilveren en gouden voorwerpen gevonden wer den, alles fakomstig uit de wonmg, waartoe hij zich naar nu bleek door opensluiting toegang had ver schaft. De inbreker, een 58-jarige man, is een beroep inbreker die al 26 jaar gevangenisstraf achter den rug heeft. In zijn woning werd een volledig arsenaal van inbrékerswerktuigen gevonden. MOTOR- ONGELUKKEN. Veelvuldig ongeval bij oefenwedstrijden. Zondagmorgen heeft op den Spaarnwouderweg tus schen den Aalsmeerderweg en den Sloterweg in de gemeente Haarlemmermeer een ernstig ongeluk plaats gehad. Op deze weg werden door motorrijders oefenwedstrijden gehouden. Op zeker moment toen drie motorrijders met zeer groote snelheid over den weg reden, komende uit de richting Schiphol, raakte 1 de voorste rijder, doordat iemand uit het publiek plotseling den weg overstak, zijn stuur kwijt. Hij kwam te vallen en werd ernstig gewond. De tweede rijder kwam over hem heen en sloeg in zijn val te gen een motorrijder met duo langs den weg staande. Ook deze motorrijder werd ernstig gewond evenals de man, die met zijn motor langs den weg stond en de jongen, die op de duo zat. De derde motorrij der kon niet tijdig genoeg zijn vaart inhouden en kwam op zijn beurt te vallen over de verongelukte motorrijwielen. Ook hij werd ernstig gewond. De gewonden werden naar verschillende ziekenhuizen te Amsterdam overgebracht. De toestand van drie ge wonden bleek vrij ernstig doch niet levensgevaarlijk De beide andere licht gekwetsten konden zich naar huis begeven. Zondagimddag reed de motorrijder J. J. wonen de te Heemstede, met zijn broer C. J. die op de duo had plaats genomen, in de richting Bennebroek. Toen hij den Heereweg wilde nemen raakte hij ver-- moedelijk zijn stuur kwijt en reed tegen een uit de richting Bennebroek komende auto. De gebroe ders J. werden van het motorrijwiel geslingerd. Bei den werden per autobrancard naar het ziekenhuis te Haarlem vervoerd. Het motorrijwiel werd geheel vernield. De auto kreeg lichte schade. EEN OPLICHTER. De autoverhuurder A. O. te Ten Boer werd Vrij dagmorgen uit café „de Unie" te Groningen opgebeld om onmiddellijk aan dat café te komen en dan naar Assen te rijden. De huurauto van den heer O. was juist in reparatie, doch de verheugde autoverhuurder in deze tijden van malaise, tuk op een rit, begaf zich met de auto van den heer van der Zijl, den propa gandist van den bond voor staatspensionneering, op weg en stond spoedig op de groote markt voor het café de Unie. De heer F. H. S., die den heer O. had ontboden, sprak den rijlustigen chauffeur aan en begroette hem allerhartelijkst. Een tientje zou de heer O. hem wel willen voorschieten om zijn schulden bij den eigenaar van het café de Unie te kunnen voldoen. De heer O., niet uitgegaan om geld uit te geven doch om te ontvangen ente ver dienen, kon aan dit vervoek niet voldoen. Zijn dorps genoot, R., kellner in de Unie was echcter op ver zoek wel bereid even tien gulden voor te schieten aan O. De heer S. zou in Assen een vordering van ruim tweehonderd gulden incasseeren. Chauffeur en cliënt namen in de Studebaker plaats en in flinke vaart ging het naar Drente's hoofdstad. Hier en op den terugweg tarkteerde de cliënt meer malen den bereidwilligen chauffeur der auto. Uit Vries belde de heer O. den heer van der Zijl op. hoe laat deze den wagen noodig had. In Groningen gekomen zette de heer O. zijn cli ënt in een van de deftige wijken der stad af en reed met de toezegging, dat betaling eerstdaags zouvolgen, zonder argwaan vroolijk huiswaarts. Een half uur later was de heer van den heer Zijl reeds weer met den wagen op het propagandapad. Een der dorpsgenooten door den kellner R. ge waarschuwd had echter al spoedig den heer O. uiti zijn waan bevrijd. De autoverhuurder en rijwiel hersteller J. G. D. die ook al een avontuur had ge had met den huurder der auto en de heer O. gingen met den veldwachter H. Benninga naar Groningen. Na geruimen tijd zoeken ging men in arren moede nog weer eens kijken in café de Unie waar de heer S. juist was aangekomen. Hij werd onmiddellijk gear resteerd en te Ten Boer in voorarrest gesteld. Za terdagmorgen werd hij aan een verhoor onderwor pen. Vanmorgen is de verdachte naar Groningen overgebracht. De heer O. kan intusschen naar zijn geld omzien.- VERVOER VAN LANDBOUWPRODUCTEN. Vragen over reductie op spoorwegtarieven. Het Tweede Kamerlid de heer van den Heuvel heeft den minister van Waterstaat de volgende vra gen gesteld: Daar uiteraard de minister bekend is met de om- tandigheid dat de export van groenten spoedig een aanvang zal moeten nemen, is de minister met het oog daarop niet van oordeel, dat binnenkort zeker heid behoort te bestaan omtrent de verlaging van de spoorwegvrachten voor tuinbouwproducten? Kan de minister mededeelen of het rapport van de voor dit vraagstuk benoemde commissie met enkele dagen is te verwachten? Mocht dit niet het geval zijn, is de minister dan bereid als voorloopige maatregel eenigszins belang rijke tarief reducties voor het vervoer van tuinbouw producten toe te staan? Wij lezen thans dat er ook vele schuldeischers zouden zijn in Nederland Frankrijk en Engeland. (Hbld.) GEEN BUITENLANDSCHE INDUSTRIEELE STU DENTEN MEER TOEGELATEN IN AMERIKA. Doak de minister van Arbeid maakt bekend, dat het in verband met de uitgebreide werkloosheid noodig zal zijn, bepaalde wederzijdsche overeen komsten met het buitenland ongedaan te maken, krachtens welke buitenlandsche studenten op in dustrieel gebied tot eht land worden toegelaten tot het tijdelijk uitoefenen van een betrekking voor het verkrijgen van ervaring in de Amerlkaansche industrieele instellingen. Schoonmaak Ondanks vuil en stof, dat Uw handen met de schoonmaak opdoen, blijven ze zacht en mooi door ze vooral 's avonds in te wrijven met Purol Doos 30 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten: Buitenland NOODLOTTIGE VERGISSING. IN NOORD-CAROLINA. Vijf drankverbodsambtenaren trachtten een postr auto aan te houden, die zij bij vergissing hieldeii voor een vrachtauto die onwettigspiritualiën ver voerde. De bestuurder der auto dacht dat hij met roovers te doen had en maakte gebruik van zijn vuurwapen, waardoor hij een hoofdambtenaar dood de, doch zelf ook werd doodgeschoten door geweer - .vuur van de ambtenaren. WEER EEN OVERVAL. BUIT 9000 MARK. Twee gemaskerde mandieten zijn te Solingen het kantoor van de gemeenteram binnengedrongen ei* hebben onder bedreiging met revolvers de beambten gedwongen de sleutels van de brandkast af te ge ven. Na de beambten te hebben gekneveld, roofden zij 9000 Mark. FAMILIE VAN VIJF PERSONEN GEDOOD. Op een boerderij op negentig mijl ten noorden van Newcastle vond de politie den eigenaar door in den deuringang met een geweerschot in het hoofd In het huis vond zij de verkoolde overblijfselen van zijn vrouw en vier kinderen. De politie gelooft, dat de boer zijn familieleden heeft doodgeschoten en daai na de boerderij in brand gestoken. DE MILLIOENENZAAK TE MECHELEN. Wij deelden reeds mede. dat de door middel van geldleeningen en beursspeculaties vele slachtoffers gemaakt hebbende moeder-overste uit Mechelen, zuster Magdalena, naar de gevangenis te Vorst (Brussel) is overgebracht. Ger. M. V. „In Gods Woord is onze kracht." Sint Pancras. J. Westra Gel. Bel. Art. XXXVII. B. Muurling M. O. Per Telefoon LANGEDIJK. VEILINGSOVE it/, <oH f. In de afgeioopen wytk be-tj. cg de aanvoer van stapelproducten 129 wagons roode- 107-wag.ens ge le en 112 wagoiio Ueei.sclie witte 1 bmevens 16 wagons uien en 2 wagout peen, tezamen C 6 wagons tegen in de overcenko- sti^e week van 1950 resp. 156, 82, 16a, en ca 2 tezamen ij-8 wagons. Ofschoon dus de /oi:r<>aa over het geheei veel ge ringer is dan het vorige iaar, was ei ii. afzet niet s„cn groot verschil Htt is dan ouü een drukke „eek geweer De jmsti ligheden hebben :dit ock in de hand gewerat. Nu de k in prijs was op- geloopen was er ee t algemeens animo om op te rui mor en men .ïad er ook den tijd toe, omdat het landwerk nog niet mogei js was. Vcrral van ROODS KOOL is, gereken!, naar den hel.' ekkelijk gerede voorraad zee veel geveild, en het heeft er n! van of men alles in de maand Maart nog wil afzetten. Trouwens met den handei in teze soort jleil het den gelieeleh week goed en w er alleen enige reactie op tierang t- en de aar.voer buiteps"ewL'on groot was Enkele malen kwam het voor dat f 14 per 10C kilogram,, yëxu te-Meed, aCL-reengenomp-! noteerde het mooiste góed Van de r.. est gewilde grootte van f 12.50 tot f r3 56 rn ging de grootste kool slechts zelden lenerten f ld,— van ds hand, terwijl doorschot van f9 tot f li opbracht. Z, "als gezegd, w.u-en de prijzen Zaterdag iets lager en varieerden deze van f9 tot f 13 wat wel groo- terdeels aan hst groote aanbod mag werden toege- sclr reven. Ahhans had .st zakken der prijzen voer de ande-e koclsoorten duits' j< een andere oorzaak. Voer deze wrs de week vïjI min.cz g oiaiig d^o de vorige en ent blijkt wel du'tie.ij.: dat het uf/etgrUïod hiervoor veel meer begrensd is dan voor de roode Kool. Vooral met de Deensche witte kool, is dit hot geval. Na de plotselinge opleving hiervoor is het aan bod heel wat grooter geworden en blijkbaar zijn te gen de verhoogde prijzen die ook nog in het begin der week tot bij de f7 liepen geen nieuwe bestel lingen gevolgd. De inzinking was dan ook beduidend Slechts bij uitzondering kon Zaterdag f5 gemaakt worden en er kwamen ook noteeringen voor. van f 4 of minder van doorschot zelfs beneden f 3 'ger 100 kilogram. Niet in die mate maar toch eveneens beduidend was dit het geval met GELE KOOL. Wel isimt af zetgebied hiervoor ruimer dan voor pëenenf'maar een gemiddeld aanbod van 18 wagons pér dag bleek toch teveel voor de bestaande vraag al is deze dan ook veel beter dan een maand terug. Van ruim f7 in de vorige week liep de prijs voor Jjet jjjpoiste kleine goed tot f5.50—6.50 terug en kWamüir voor grootere kool de laatste dagen noteeringen voor van f44.50 soms nog lager. Waar het niet mogelijk was UIEN uit de hokken te halen was de markt in het begin der j&ge^aange wezen op den voorraad die tijdig voor de vors? naar huis was gehaald en was alle hoop gevestigd op-nog betere prijzen dan de vorige week. Inderdaad is dit ook gebleken en is zelfs een noteering van f 6 per 100 kilogram voorgekomen, bij een gemiddeld peil van f44.50. Echter kon ook dit geen stand houden en werd de laatste dagen niet meer dan f 3.20^-3.70 betaald. Intusschen is dit toch gemid deld een betere prijs dan de vorige week. Uiteraard kwam er zeer weinig PEEN ter veiling. Alleen Zaterdag was er eenig beduidend aanbod. Dit kon voor een tot f2.80—3 per 100 kilogram verbe terden prijs geplaatst worden. Hoewel het winterweer voorbij is, is de temperatuur laag gebleven en is het weer voor bewaring zoowel alsverzending zeer goed. W ARMENHUIZEN. Aanvankelijk leek het in het begin van deze week op dezelfde voet zou worden geveild als men de vori ge week eindigde. Later in deze week kwamen de bezoekers van de veiling tot de ietwat..treurige ont dekking, dat de prijzen toch wel iets te hjfog waren om te blijven gehandhaafd. Hoewel de aanvoer van roode, gele en deensche witte kool in deze week verminderde zijn de prijzen toch tengevolge van de abnormaal groote aanvoeren aan den Langendijk gedaald. De algemeene verwachting van hen die het wetaen kunnen, is, dat het zeer spoedig gedaan zal zijn met den aanvoer van stapelproducten en in het bijzonder met die van roode kool. ROODE KOOL. Hoewel de voorlast.niet zoo heel groot meer is, is er toch nog een flinke hoeveel heid roode kool geveild. De kwantiteit van den aan voer deed wel eenige afbreuk aan de grijzen. Jl. Maandag is sinds weken achtereen nogal voor een belangrijk bedrag verkocht, Toen betaalde men voor de eerste kwaliteit groote roode kooUvtftï f99.6, per 100 kilogram. En voor de kleine roode kool le kwaliteit f 13—13.70 per 100 kilogram. Tot jl. Donderdag iiep de hooge noteering roode kool van de kleine eerste kwaliteit tot de f 14 per 100 kilogram. Dit is de hoogste noteering van het geheele seizoen geweest. De groote roode kool liep bij de groote aanvoeren op tot f.10.50. De laagste noteering van groote roode kool eerste kwaliteit bedroeg Dinsdag f 9.70 per 100 kilogram. Mede ten gevolge van het steeds maar meer aanvoeren van kool zijn de prijzen na Woensdag iets teruggeloo- scheelt het plm. een halve gulden per 100 kilo pen. Mei de roode kool wat betreft de kleine gram. De groote roode hebben hun oude prijzen van het Begin dezer week weten te behouden. Lager dan f9.20 per 100 kilogram is voor de groote roode kool eerste kwaliteit na jl. Woensdag niet besteed. De noteering van de roode kool bedroeg jl. Zater dag van f9.20—13.40 per 100 kilogram. De tweede kwaliteit roode kool werd in deze week verkocht voor f 6.30 tot f 12.30 per 100 kilogram. De totale aanvoer van roode kool bedroeg in deze week 234175 kilogram tegen 248225 kilogram in de vorige week. GELE KOOL. In het begin van deze week was ook eenige verbetering te bespeuren in den handel van gele kool. Tot en met jl. Donerdag bedroeg de noteering van de eerste kwaliteit gele kool van f 5.50 tot f6.80 per 100 kilogram. Op jl. Vrijdag was de keldering in de prijzen niet te weerhouden. Vergeleken bij de prijzen van den dag te voren zijn de prijzen van de kleine als van de groote plm. f 0.80 teruggèloopen. Na jl. Zaterdag was de handel in gele kool nog stug. De prijzen van de eerste kwaliteit varieeerden toen van de f 4.20 tot f 5.80 per 100 kilogram. In deze week werd de tweede kwaliteit gele kool verkocht voor f 3.20 tot f 5.60 per 100 kilogram. De totale aanvoer van gele kool bedroeg deze week 60750 kiligram tegen 72300 kilogram in de vorige week. DEENSCHE WITTE KOOL. Algemeen was men AMSTERDAM, 17 MAART (V.D.) UIT LONDEN. 60 OPVARENDEN GERED VAN DE VERGANE ROB- BENVANGER „VIKING." Uit St. Johns New Foundland) word gemeld, dat heden middag 60 van de 150 opvarenden aan boord van de robbenvanger „Viking" die nabij de noord oostkust van New Foundland door een hevige ontplof fing is vergaan, in veiligheid zijn gebracht. UIT BELGRADO. TALRIJKE PERSONEN GEWOND EN EEN GEDOOD BIJ DE 4 BOMAANSLAGEN. Hedenmorgen tegen half 7 hebben in de wijk waar de regeeringsgebouwen zijn gelegen bomaanslagen- plaats gehad, die gezien de uitwerking, grondig zijn voorbereid. Tegelijk met een bomaanslag op het ministerie van Onderwijs, vonden bomaanslagen plaats op het ministerie van finantien, op het ministerie van Ver keer en op d emilitaire Academie. Alle 4 gebouwen bekwamen groote materieele scha de, terwijl een aantal voorbijgangers werden gewond. Door de laatste ontploffing werd een officier der militaire academie gedood. UIT ROME. DE AARTSBISSCHOP VAN PISA OVERLEDEN. In den afgeioopen nacht omstreeks kwart voor 2 ,3 te Pisa in den ouderdom van 72 jaar overleden de Aartsbisschop van Plsa. van meening, dat bij de hooge prijzen van de roode kool de noteering van de deensche witte kool wel Iets zou oploopen. Die verwachtingen werden slechts bewaarheid tot medio dezer week In het begin de zer week betaalde men voor een le kwaliteit deen sche witte kool f 5.70—6.80 In de tweede helft dezer week bedroeg de noteering voor hetzelfde soort f4 20—6. Op jl. Zaterdag betaalde men voor de deen sche witte kool niet meer dan f 4.80 per 100 kilogram De noteering van de tweede kwaliteit deensche witte kool bedroeg in deze week f 2.70 tot f 5.50 per 100 kilogram:-.Aangevoerd werd in totaal 81650 kliogr tegen 49220 kilogram in de vorige week. GELE UIEN. Gewone gele uien werd verkocht voor f3.30 tot f4.80 per 100 kilogram en de grove gel uien van f2.80 tot f3.50 Aangevoerd in deze week 41300 kilogram tegen 35375 kilogram in de vo r'raEN. 1850 kilogram peen groote werd verkocht van f2.30 tegen 10475 kilogram in de vorige week. NEP. Slechts 135 kilogram nep verkocht men voor f 1.70 per 100 kilogram. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. 16 Maart. Andijvie f4.40 per 100 stuks. Boerenkool f 3 per 100 stuks. Boeten rf 5.20 per 100 kilogram. Gele kool f 1.50 —2 80 per 100 kilogram. Kropsla f 11.60 per 100 stuks Prei f8.20—13.30 per 100 bos. Rabarber f 14 per 100 bos. Roode kool f7.20—13.40 per 100 kilogram. Spinazie f 1.33—1.60 per 8 pond. Spruiten f 10—26 per 100 kilogram. Uien f 1—3.20 per 100 kilogram. Wortelen f 1.50—2.90 per 100 kilogram. Witlof 1ste kwaliteit f 10—14 idem tweede kwaliteit f 7—10 per 100 pond. AMSTERDAM. Marktoverzicht der vorige week, ingezonden door JAC. KNOOP, makelaar in aardappelen, groente en fruit Nassaukade 158, Telefoon 81431 te Amsterdam. De' verkoop van Zeeuwsche bonten gaat goed en nog steeds met hooger prijzen. Blauwen gaat lang zamer, dit soort is niet zoo gevraagd als bonte poter soorten. Kalme handel, Verder soorten goede vraag. Heden 16 Maart werden de volgende prijzen ge maakt per hl. Zeeuwsche bonten f6.25—6.75. iadem blauwen f 5 go6,25. idem eigenheimers f 4. 755.25. Blauwe en'bonte poters f2.50—2.90. Ypolder bravo's f4.30- 5. idem bevelanders f3.75—4. idem poters af 2 20— 2.50. Flakkeesche eigenheimers f 4.75—5.25. Spuische eigenheimers f 5—5.25. Friesche borgers f 4.30—4.50. Vlaamsche eigenheimers f 425—4.50. Vlaamsche Indus trie f 3.75—4. Winter Malta per 100 kiliogram f 12— 13. Drentsche zand per 50 kilogram baal f2.25— 3.25. W ARMENHUIZEN. 14 Maart. Roode kool le kwaliteit f 9.20—13.40 idem 2e kwaliteit f8 7011.30. Gele kool le kwaliteit f4.205.80 idem 2e kwaliteit f 3.20—3.80. Witte kool le kwaliteit f 4.20 —4.80 idem 2e kwaliteit f 2.70—4.50. Nep f 1.70. Drie lingen f180—2.10. Uien f3.30—4. Grove uien f280 —3.30. Peen 2.30. Aanvoer 61200 kilogram roode kool 14950 kilo gram gele kool 15725 kilogram witte kool 75 kilogram nep 10875 kilogram uien 1850 kilo gram peen. ALKMAARSCHE EIERVEILING. 14 Maart. Aanvoer 270000 kipeieren. Prijzen 56—58 kilogram f44.30. 58—60 kilogram f4.104.50. 6062 kilo gram f 4 204.60. 6264 kilogram f 4.305.80, bruine 60—65 kilogram f 4.50—5.30. Aanvoer 32000 eend eieren. Prijzen f 44.10 per 100 stuks. LANGEDIJKER GROENTECENTRALE. 16 Maart. 20000 kilogram roode kool f 7.80—12.10 idem doorsch. f 6 207.70. 56000 kilogram gele kool f 3.906.10 id. doorschot f3.70—4.70. 25000 kilogram deensche wit kool f 3.50—4.70. 15700 kilogram uien. Grove f 3.40— 3 90. uien f 3.20—4.20. drielingen f 2.20—260 1000 ki logram bieten f 450. 8000 kilogram peen "f 2—2.60. idem kleine f 0.901.10. 17 Maart. 48000 kilogram roode kool f 9.6012.60 idem doorsch. f711.90. 108000 kilogram gele kool f3.206.40 idem doorschot f3.40—6.10. 46000 kilogram deen sche witte kool f3.30—5.20 21300 kilogram uien -r grove f 3.60—4.30 uien f 3.80—4.60 drielingen f 2.60— 2 90 11800 kilogram peen f 1.502. idem kleine f 1 —1.20. f N OÓRDERMARKTBOND 16 Maart. 11000 kilogram uien. Uien f 3.20-4.20. Drielingen f2.20—2.30. Grove f 3—3.80. 23900 kilogram roode k. f 9.4012.60. 8400 kilogram gele kool f 3.505.50, 27300 kilogram deensche witte-kool f 4—5.10. 17 Maart. 22100 kilogram uien. Uien f 4—4.40. Drielingen f 2.50 —3.20. Nep f2.70—2.80. Grove f 3.20—4 7100 kilo gram peen f 130—2.40. 220600 kilogram roode kool f9.10—13.50. 78800 kilogram gele kool f 4.20—6.20. 202400 kilogram deensche witte kool f4.205.40. 700 kilogram spruitkool f 3.807.40. ALKMAAR. 10 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 51 vette koeien f 230—360. 3 vete kalveren f 70—165. vette kalveren per kilogram f 1.201.50. 236 nuchtere kalveren slacht f 8—26, fok f 18—28. 640 vette var kens zware per kilogram f 0.410.46. zouters per ki logram f 0.42—handel goed.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2