Plaatselijk Nieuws ZUIDSCHARW OUDE. Maandagavond hield de Coöp. Boerenleenbank II alhier, ten lokale van den heer H. Stoffers, hare Algemeene Vergadering. i Aanwezig waren 51 leden, terwijl van een aantal i bericht van verhindering wegens ziekte enz. was 1 ingekomen. De Voorzitter, de heer S. de Boer Kz., opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom en verheugde zich over de goede opkomst. Spr. memoreerde, dat de Bank het vorig jaar een droe vig verlies heeft gehad, wegens het overlijden van haar kassier J. Kroon, wiens gedachtenis wij steeds in eere zullen houden, wegens het vele en nuttige werk, door hem voor de Bank in aangename sa menwerking verricht, doch troost zich ermede, dat in zijn opvolger iemand is gevonden wiens kwali teiten in veel opzichten met die van Kroon overeen komen wat accuratesse betreft. En de algemeene toestandinaanmerkingnemende En de algemeene toestand in aanmerking ne mende, kunnen wij terugzien op een gunstig verloop voor 1930 in het algemeen en in het bijzonder wat betreft de rente-betalingen, aangezien alles is verrekend, wat een hoopvolle stemming geeft, vooral Indien de algemeene gang van zaken zich nog wat verbeterd. Spr. besluit zijn rede met den wensch, dat de naaste toekomst in het teeken van vooruit gang moge staan. Als secretaris wordt de heer M. Vlug en als stem- opnemers de heeren J. Kalverdijk en Ant. Oud aan gewezen, die dit met genoegen op zich nemen. Vervolgens leest de kassier-secretaris de notulen der vorige algemeene vergadering, welke zonder op- of aanmerking met dank voor de nauwkeurigie sa menstelling, worden goedgekeurd. Het volgende punt betreft het jaarverslag over 1930, hetwelk door den heer Vluk wordt uitgebracht. Spr. geeft den toestand en werking der Bank weer, vanaf zijn optreden als kassier in OOctober van het vorige jaar, aangezien het daarvoor gelegen tijdvak waarschijnlijk niet van zooveel belang is en in ieder geval buiten zijn bereik ligt. Spr. betreurt het, dat de vorige kassier deze Alge meene Vergadering niet heeft mogen beleven, aan gezien dit jaar de kroon op zijn werk is gezet, zooals straks zal blijken, want thans is het verlies, inder tijd door Alkmaar geleden, niet alleen geheel weg gewerkt, doch er blijkt zich naast de bezittingen al een aardige reserve te vormen. Het bestuur was bijna steeds op zijn post en de Raad van Toezicht heeft elk kwartaal de boeken ge controleerd en in orde bevonden. De verhouding tusschen Bestuur, Raad. van Toezicht en Kassier noemt spr. volmaakt. Alle medewerking heeft spr. van Bestuur en Raad van Toezicht mogen ontvan gen, waarvoor hij zijn oprechten dank betuigt. Ook de kassier Kroon kan spr. met dankbaarheid her denken, welke hem nog zoo nu en dan, voor zoover zijn ziekte hem dat veroorloofde, met verschillende dingen van dienst was. Aangezien het aanvaarden van een functie als Kassier van eeKassier van een Coöperatieve Boeren leenbank terdege zijn moeilijkheden meebrengt, is Spr. er gelukkig van overtuigd, dat hij de zaak thans flink machtig is. Alles is in overleg met het Bestuur gedaan. Moeilijkheden zijn niet voorgekomen, inte gendeel is de administratie belangrijk vereenvou digd. Van 19 tot en met 26 Januari heeft de groote inspectie plaats gehad vanwege de overdracht der boeken enz. aan den nieuwen Kassier. Op 1 Jan. 1930 hadden wij 133 spaarder mét f89379.08. Op 1 Jan. 1931 hadden wij 133 spaarder met f91407.51. Op. 1 Jan. 1930 waren er 49 voorschotten gegeven met f69063.77. Op 1 Jan. 1931 waren er 46 voor schotten gegeven met f 64329.05. Op 1 Jan. 1930 13 Loop. rek.-houders met debet f44119.70. 1 Loop. rekeninghouder met credit f600. Rek. C. C. B. credit f23748.62. Op. 1 Jan. 1931 17 Loop. rek-houders met debet f 54122.61. Op 1 Jan. 1931 Rek. C. C. B. credit f 31218.47. Er waren op 1 Jan. 1931: 56 spaarder tot f50.—; 17 spaarders van f50— f 100; 29 spaarders van f 100500; 8 spaarders van f 500f 1000; 14 spaarder van f 1000f 2000; 6 spaar ders van f2000f5000; 3 spaarders van f5000 en daarboven. Alle voorschotten zijn op tijd vernieuwd of heeft de vastgestelde aflossing plaats gehad. Twee voorschotnemers hebben voor het betalen van rente, welke tesamen f 218.96 bedroegi, een maand uitstel ontvangen. Thans is alles voldaan. Spr. hoopt van harte, dat de toestand in onze streek het volgend jaar van dien aard zal zijn, dat alle bedragen van rente enz. met gemak en OP TIJD zullen kunnen worden voldaan, daar dit de admini stratie in groote mate vergemakkelijkt. In 1929 waren er 731 dagboekposten. In 1930 waren er 789 dagboekposten met een ont vangst van f 321879. 24. en 'n uitgaaf van f 317464.91. De netto jaarwinst bedraagt f 989.62. Met de kas sierswisseling hebben wij ongeveer f200 extra uit gaven gehad. Daartegenover is er in 1930 door Alk maar opnieuw f 500 uitgekeerd. De bezittingen der Bank, bestaande uit effecten, reservefonds, enz., bedragen op het oogenblik f2039.71. De schuld bedraagt nog f206.51. Saldo be zittingen is dus f 1833.20. Het verltessaldo kon dus gemakkelijk uit de bezit tingen worden afgeschreven, doch dit is vastgesteld op 50 pCt. van de netto-jaarwinst dus in den loop van dit jaar verdwijnt het geheel indien op de een of andere wijze geen schade voor de Bank ontstaat. De Bank had in 1923 f 12000 schuld. Einde in 1930 f 1800 bezit. Verschil f 13800. Is dus in 7 jaar per jaar ongeveer f 2000 vooruit gegaan. 4 leden zijn in 1930 uitgetreden en 1 lid is over leden. 3 nieuwe leden zijn in 1930 ingeschreven en dit jaar trad weer 1 lid toe. Het aantal leden be draagt thans 75. Spr. brengt de leden nog de beste wenschen en dankt het bestuur en dé Raad van Toezicht voor hunne tot het welzijn van onze Bank bewezen diensten. Op deze wijze voortgaande zullen wij weer spoedig over een sterke ruggegraad beschikken, in den vorm van een flinke reserve, welke zoowel rekeninghou ders, voorschotnemers en spaarders ten goede komt. Onder applaus wordt dit jaarverslag goedgekeurd en de Voorzitter brengt den heer Vlug zijn harte- lijken dank voor de samenstelling van dit eerste jaarverslag. IJoor den heer K. Kout wordt mede namens den heer J. v. d. Busse verslag uitgebracht van hunne controle van de uittreksels voor de Balans. De heer Kout verklaart, dat aUe eindcijfers juist zijn en adviseert tot goedkeuring, waarmmede de vergade ring accoord gaat. De voorzitter brengt de heeren zijn dank voor de moeite van deze controle. Het vol gende punt brengt de wijziging van Art. 2 van het Huishoudelijk Reglement aan de orde. Na voorlezing van het oude en daarna van het nieuwe volgens „Maandelij ksche Mededeelingen no. 156, wordt deze wijziging door de vergadering bij acclamatie goed gekeurd. Bij de nu volgende verkiezing van 2 leden van het Bestuur, worden de heeren Jb. Kroon Az. en Ant. Mooy met bijna algemeene stemmen herkozen. Ook het aftredend lid van den Raad van Toezicht, de heer P. Berkhouwer Cz. wordt met algemeene stem- Ruwe en Roode Handen door koude, door Schoonmaak of ander werk, moet men vooral 's avonds inwrijven met Purol men herkozen. Alle genoemde heeren nemen hunne benoeming aan met dank voor het in hun gestelde vertrouwen. De Voorz. dankt de heeren Kalverdijk en Oud als stemopnemers voor de moeite. De voorzitter deelt mede, dat de voorschot en Rek. Courant-rente debet is verlaagd tot 4 3/4 pCt. terwijl de spaarrente en de vergaeding van Rek. Crt. credit-bedragen is bepaald op 3 65/100 pCt. bij on derling overleg door Bestuur en Raad van Toezicht. Verder kunnen in het vervolg weer voorschotten worden verstrekt met eenige jaren looptijd, evenwel met de bepaling van een jaarlijksche aflossing, na der door het Bestuur te bepalen. Volgens rapport der Inspectie blijkt, dat de wer king der Bank en het beheer goed zijn. De admini stratie blijkt in bekwame handen te zijn gekomen en het is te verwachten, dat deze in de toekommst zeer goed belooft te worden, aldus het rapport. De Voorzitter verzoekt verder, voor werkzaamhe den de Bank betreffende, zooveel mogelijk op het zittingsuur op Woensdagavond 7—8 te willen komen, aangezien wij er dan op rekenen en de tegenwoor dige kassier niet over zooveel vrijen tijd beschikt als de heer Kroon voorheen. Op de rondvraag vraagt de heer Bruin de betee- kenis van de letters G. A. achter Coöp. Boerenleen bank n. Ten onrechte staat op het convokaat G. A. Dat moet zijn O. A., is onbeperkte aansprakelijkheid. G.A. is gedeeltelijke aansprakelijkheid en U.A. is uit gesloten aansprakelijkheid. De heer Kramer komt de post „Buitengewone uiitgaven" op de Balans wat hoor voor. Door den kassier wordt hem erop gewezen, dat hierin zijn begrepen f 500 aan de C. C. B, betaald ter aflossing van het nog bestaande verliessaldo. De heer Kramer gaat hiermede accoord en waar de rondvraag verder niets oplevert, gaat de Voorzitter tot sluiting van deze bizonder geanimeerde en vlot verloopen verga dering over, met den wensch. dat het de leden in alle opzichten en in het bizonder ook finantieel goed moge gaan. BROEK OU LANGENDIJK. Uitslag verkooping te Broek op Langendijk, gehou den door Johann W. C. Kroon, notaris te Zuidschar- woude op Dinsdag 17 Maart 1931, des avonds 6 uur, in het Café „Marktzicht", te Broek op Langendijk. Onder Broek op Langendijk: 1. Een akker Bouwland in den Spieringhoek, bij den Wagenweg bij den Oosterdijk „Arie Kostelijk" (9). 2. Een Dito, naast de vorige, „Pieter Hopmans" (8). 3. Een Dito, bij den Oosterdijk, „Jan Dapper" (12). 4. Een Dito aldaar „De Fok" (5). Kooper Jn. Vroegop Jnz. voor f82.56 per snees. 5. Een Dito Harkeweidsgroet (14). Kooper K. Wagenaar JKz. voor f 56 per snees. 6. Een Dito aan de Zomersloot, van de Groet van J. Bos (12). Kooper K. Wagenaar JKz. voor f 34.00 per snees. Onder Koedijk: 7. Een Dito van Oversgroet aan de Zomersloot (23). In huur tot Kerstmis 1931 bij G. Wagenaar J.Gz. Behoorende tot de nalatenschap van den heer D. Slot Pz. Kooper Jb. v. d. Molen voor f 36 per snees. BROEK OP LANGENDIJK. Dat er in dezen tijd van malaise en economische ontwrichting nog personen zijn met ondernemings geest is een verblijdend verschijnsel. Hiervan getuigt wel de heer A. ten Bruggencate, welke op het Station-emplacement hier ter plaatse, een electrische pompinstallatie heeft laten bouwen voor petroleum en benzine met 3 ondergrondsche tanks, welke te samen een inhoud hebben van 65000 Liter. Door de welwillendheid van den heer B. werden we in de gelegenheid gesteld, dit voor ons zoo ge heel nieuwe bedrijf, van meer nabij te bezien. Al dadelijk werd de indruk gevestigd dat met het oog op brandgevaar, rekening was gehouden. Zoo was de electrische motor door een kamertje van beton opgetrokken, afgescheiden van het geheel. Wat aangaat de werking der installatie, worden de vaten door middel van 2 kleinere bovengrondsche tanks (vul-apparaten) automatisch precies op maat gevuld, terwijl een dubbele filter de vloeistof zuivert Is het vat vol dan loopt de overtollige vloeistof weer terug in de ondergrondsche tank. Evenzoo kunnen 1de wagons, welke door middel der spoorlijn naast de installatie komen te staan, in een minimum van tijd in de ondergrondsche tanken geledigd worden. Wanneer we opmerken dat voorheen alles precies op maat stuk voor stuk moest worden afgewogen, terwijl bij harden wind en slecht weer soms veel vloeistof verloren ging, dan is het niet teveel gezegd dat deze installatie een reusachtige verbetering is voor het steeds grooter wordende bedrijf van den heer B. We wenschen hem dan ook in zijn groot- sche onderneming nog veel succes in zaken toe. BROEK OP LANGENDIJK. Woensdagmorgen half vijf werd de bevolking uit hun slaap opgeschcrikt door het geroep van brand en het kleppen der alarmklok. Alras beek dat het huis bewoond door D. v. d. Berg en toebehoorde aan de Gezusters Bakker in de Vier Staten, in lichtelaaie stond. Spoedig werd de brandspuit gerequireerd en de motorspuit der Gasfabriek, maar terw 1 de eerste na een tijd pompen bleek defect te zijn en de tweede een rustplaats kreeg aan den kant van den weg in Zuidscharwoude, wegens een defect wiel, werd de slang op de watersleiding gezet, welke er in slaagde den brand te beperken bij het perceel, waarbij bleek dat de overlangs gelegen brandkranen een groote verbetering zijn in het brandweerwezen. Naar we vernemen was niets verzekerd, terwijl de oorzaak onbekend is. Het was gelukkig dat het betrekkelijk stil weer was, anders hadden de gevolgen niet te overzien ge weest in deze volkrijke buurt. SLUITINGSAVOND INSTITUUT VAN ARBEIDERSONTWIKKELING. FILMAVOND EN LEZING OVER INDIë. Dinsdagavond half 8 werd door genoemd instituut een filmavond gegeven over Indië in de groote zaal van „Concordia". De voorzitter, de heer J. v. d. Abeele, opent deze bijeenkomst met een woord van hartelijk welkom inzonderheid gericht tot den spreker van dezen avond, den heer W. J. Smit, die zich bereid heeft verklaard, eene inleiding te zullen houden over de zeden en gewoonten van Indië's bevolking. Nadat ook de pers is welkom geheeten, zegt de voorzitter, ondanks de opkomst vrij goed is, toch een grooter aantal aanwezigen te hebben verwacht, daar aan dezen avond zeer veel zorgen zijn besteed Spreker dankt bij voorbaat de medewerkenden van dezen avond n.l., den heer W. J. Smit, voorts den operateur, den heer de Ruiter en den pianist, den heer van Twuyver, die geheel belangeloos me de werken tot het welslagen. dan zijn ze reeds den volgenden morgen weer gaaf en zacht. Parol in doozen van 30,60 en 90 ct Bij Apoth. en Drogisten. Liefdadigheid kent de Inlander niet, wel echter voor zijn familie. Zie eens hunne handeling tegenover de Melaat- schen, die absoluut worden uitgestooten ondanks hun verschrikkelijk lijden. Zij worden prijsgegeven aan de liefdadigheid van vreemden. Ten opzichte hiervan wordt door het Gouvernement veel op dit terrein verricht en niet in het minst door het Leger des Heils. Bij natuurrampen is de Inlander niet te bewegen om bij te dragen aan de leeniging van de in nood verkeerenden. Zoo werd de schade met de uitbars ting van de Merapi, geschat op twee ton, opge bracht door Hollanders. Een teeken van mindere beschaving uit zich in de wreedheid tegenover de dieren. Nu rijst de vraag: „Hoe moet de Europeaan staan tegenover den Inlander?" Zijn houding moet zijn: absoluut rechtvaardig en geduldig, rustig en toch beslist in zijn optreden. De trouw van den Inlander is groot, waarvan bewijzen in overvloed zijn. Hierna volgt een bespreking van de verschillende stammen en in korte trekken laat spreker de Atje- hers, Batakkers, Dajaks (Koppensnellers), Menado- neezen, Balieërs en tot slot de Papoea's de revue passeeren. Voorts verhaalt spreker op interessante wijze va» de typische en eigenaardige gebruiken en gewoonten bij geboorte, huwelijk, overlijden, ziekte enz., welke een duidelijk beeld geven van de aanhankelijkheid van de Adat. Tot slot wijst spreker erop, dat er in Indie op ve lerlei gebied nog zeer veel valt te verrichten in het belang der beschaving en ontwikkeling der Inland- sche bevolking en besluit met de woorden van Jan Pietersz. Coen, die op de puinhopen van Jacatra net tegenwoordige Batavia heeft gesticht: „Ende deses pereert niet, aan Indië is nog veel te doen." Het krachtige applaus was wel een sprekend be wijs van de waardeering der aanwezigen en was dit ook ten volle verdiend. Op eenvoudige, niettemin duidelijke, interessante wijze heeft de heer Smit velen in de gelegenheid gesteld een blik te werpen in ons Insulinde. Het on derwerp was voor velen leerzaam. De belangstelling voor dezen avond, er waren pl.m. 75 aanwezigen, getuigde ervan, dat voor onze Tot slot wenscht spreker allen een genoegelijken avond en verleent het woord aan den heer Smit. Spreker vangt aan met er op te wijzen, dat de ontwikkeling niet alleen is geconcentreerd op de schoolsche kennis, doch dat ook noodig is de gees telijke ontwikkeling. Toen spreker werd aangezocht eene lezing te hou den, was de groote moeilijkheid welk onderwerp te kiezen. Spreker meende niet beter te kunnen doen dan eene lezing te houden over onze Koloniën, die steeds spreker's belangstelling hebben getrokken. Onze Koloniën zijn van enorm belang voor ons land en wenscht spreker vooral de arbeiders eenigs- zins op de hoogte te stellen met ons Insulinde. Echter wil spreker in geene deele aanspraak maken op volledigheid, daar Indië zoo groot is, en zooveel verschillende stammen, gebruiken en gewoonten zijn, dat, al zou iemand 20 jaren in Indië hebben ver toefd, het hem nog niet mogelijk is om volledig te zijn. Spreker vervolgt en zegt: Indië is een open land en de Inlanders worden meerendeels beschouwd als „sloebers". De aandui ding moet men niet zoo grof opnemen, doch de Inlander is veel lager gesteld als de Hollander. Het groote bezwaar om goede kennis van Indie op te doen is gelegen in de groote afstand Holland- Indië, daar men één maand onderweg is om er te komen, daarbij genomen de enorme oppervlakte, die Indië beslaat, n.l. meer dan de breedte van Europa. Het groote belang van Indie voor ons land is, dat Indië ons op de derde plaats der Koloniale Mogendheden heeft gebracht. Engeland staat num mer één, dan volgt Frankrijk en dan Nederland. Voorts neemt Nederland één der eerste plaatsen in den handel in. Alle handel, die in Rotterdam en Amsterdam wordt aangebracht is Indische handel, waaraan een groot leger ambtenaren werkzaam is Spreker wenscht op dezen avond geen politiek te behandelen, doch zal zich bepalen uitsluitend tot de concrete feiten. Beschouwen wij eens, aldus spreker, de natuur, j cultuurondernemingen, de typische landsgebrui ken en tot slot de Inlanders zelf. Al deze onderwerpen kunnen zoovele avonden VU&preker zal zich dezen avond bepalen tot de iti- W Na den oorlog is de belangstelling voor de onbe schaafde volken aanzienlijk vermeerderd. Indië zelf is 50 maal zoo groot als Holland en telt, volgens de volkstelling van 1930, 60 millioen bewoners, waarvan alleen op Java 42 millioen, dat 4 maal zoo groot als Nederland en dus zeer dicht bevolkt is, waar Nederland nog geen 8 mu- ll0Het typische is, dat 95 procent op het land woont, in z.g. „Kampongs." - De bevolking behoort tot twee rassen, n.l. het Maleische en het Papoeasche ras. Het eerste ras woont op alle eilanden, het tweede in Nieuw Guinea. De bevolking telt zeer vele rassen, welke allen WWatncfegodsdienst betreft, heeft de christelijke zeer weinig wortel geschoten ondanks het vele wat door dé Zending wordt gedaan. Bijna de geheele bevolking is Mohammedaansch. In korte trekken gaat spreker na hoe vroeger de Hindoesche godsdienst werd beleden, waarvan de prachtige tempels nog de overblijfselen zijn De taal is zeer verschillend en heeft zich, daar de rassen elkaar onderling niet kunnen verstaan, m den loop der jaren een omloopstaal ontwikkeld, ge- naamd-Passar-Maleisch, waarvan een ieder zich in geheel Indië bedient. Wat zijn Inlanders? Het antwoord hierop is. Precies zooals wij allen met gebreken en deugden. Zij hebben vele eigenaardige kenmerken, die hen veel van ons doet verschillen en welke voortspruiten uit de Mohammedaansche godsdienst, d.i. Wan- hoopsgodsdienst. Ook hangen zij het Animisme (zie- legeloof) aan. Een derde punt is de Adat (de oude overleveringen), die streng wordt volgehouden. Dit laatste is wel het grootste beletsel voor de ^Landbïzlt kent de Inlander niet. Het land is eigendom of van het Gouvernement of van de Vorsten en wordt in erfpacht gegeven of is in eigen dom van de Kampong. Wijl er dus geen landbezit bestaat is sparen on bekend en staat de Javaan altijd in schuld, hetgeen hij veel mooier vindt, dan eventueel bezit te heb- b<De Inlander is zorgeloos en gemakzuchtig. De Europeaan zegt, dat hij lui is, wat niet juist is. Hij doet niet meer, dan hij doen moet. In tijden van den oogst werkt hij met heel zijn gezin van den vroegen morgen tot den laten avond en leven zij hoofdzakelijk van rijstbouw. Deze bouw is zeer eigenaardig en vindt plaats op de rijstlanden, sawahs genaamd, die steeds onder water moeten staan. De bevloeiing der velden ge schiedt op primitieve wijze. Het water wordt door een groot rad naar den top der bergen gebracht, waarna het afvloeit op de onder elkaar liggende landen. De rijstbouw is in zijn geheel handenarbeid. Ieder gezin heeft 7/10 H.A. land noodig om van te kunnen leven. Het onderwijs, in casu het schoolsche systeem zal jaren duren alvorens dit zich geheel heeft ontwik- keonder de bevolking leeft steeds eene hoffelijkheid en wordt altijd zeer beschaafde taal gesproken. Ook de volksfeesten staan op veel hooger peil dan bij De zorg van den Inlander voor zijn ouders vindt plaats zonder de minste drang. De onderwerping komt hieruit voort, dat de In lander zich als eenling niet zeker gevoelt, waardoor het voor volksmenners zoo gemakkelijk is om een groote massa achter zich te krijgen. De Inlander bezit een groote welvoegelijkheid en heeft een groot schaamtegevoel. Daarom is het niets bijzonders dat een Inlandsche vrouw in de rivier langs den weg zich baadt en niemand zal ook maar de minste on welvoegelij heid hierover uiten. Alles bij één genomen, is de Inlander een kin derlijk mensch. Hij houdt zeer veel van kunst waar van de batiks, kunstig gedreven koperwerk, het prachtige houtsnijwerk getuigen. Vaak wordt gezegd, dat hij „stiekum" is, doch dit is eene geslotenheid van karakter, want hij vindt het ongepast zich te uiten tegenover vreemden. Dat hij vuil is, komt wel door de geweldige plan tengroei, waardoor het niet mogelijk is zijn erf rein te houden. Ook in huis is zulks niet gemakkelijk, daar de huizen worden gemaakt van gras, bamboe en klei. Het vele ongedierte vindt daar zijn oorzaak in. Daarbij nog de volslagen onbekendheid met hy giënische begrippen, waaraan den laatsten tijd zeer veel zorg door het Gouvernement wordt besteed. Een typisch voorbeeld is wel het aantal artsen, hetwelk 900 telt, terwijl er in Holland 5200 zijn. Door de groote afstanden is het voor een arts niet zoo gemakkelijk een loonende praktijk te krijgen. Koloniën veel wordt gevoeld en wij hopen dat de heer Smit in de toekomst meerdere avonden met dit onderwerp zal optreden. Wij zijn er van over tuigd, dat het getal luisteraars zeker zal verdub- b6Tot slot van dezen avond volgde de film: „Indië in Vogelvlucht." Deze film in 2 acten laat indië zien in vogelvlucht en weergeeft een vluchtig beeld van de Indische eilandengroep met zijn prachtige weelderige plan tengroei. Zeer interessant waren de beelden omtrent de bewerking van de rijstbouw, het leven en werken op de verschillende plantages, terwijl wij ook ken nis maakten met de majestueuze Gouvernements gebouwen. Nadat door den voorzitter een woord van harte- lijken dank was gericht tot den spreker en de medewerkenden togen allen ruimschoots voldaan huiswaarts. Het was een interessante avond! Uit den Omtrek OUDE NIEDORP. Door het bestuur der R. K. Kiesvereenigmg „Een dracht Maakt Macht" te Zijdewind, is uit de inge komen candidatenlij sten voorgedragen voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen de volgende alphabetische groslijst opgemaakt waarvoor t.z.t. een stemming betreffende de officieele rangregeling zal plaats hebben. Bakker, J. Sr. (aftr.) De Weel. Bierman, W. H. Zwarteweg. Boer, de C. (aftr.) 't Veld. Droog, J„ Zijdewind. Goudsblom, W., Leijen. Klaver, P., Zijdewind. Kolkman, W. Zijdewind. Molenaar, A., 't Veld. Schiebroek, J. H., 't Veld. Slijkman, Wouter, Moerbeek. Stam, S. Sz., Slootgaard. Tromp, P. J. Zijdewind. Wijnker, P., Zijdewind. OUDE NIEDORP. Harenkarspel. Uitslag der veiling bij afslag van het bedrijf be hoord hebbende aan J. Meester Jz. te Slootgaard Tijdens de afslag belef de toestand geheel onge wijzigd terwijl daarna nog een paar perceeltjes ver handeld werden. Aldus werd toegewezen aan: G. Moras te Slootgaard huis met 72 Aren 80 Cen tiaren weiland, voor de som van f 3059. Anthonius Pancras te Slootgaard 67 Aren weiland voor de som van f 1279.50. K Beers Jz. en D. Ursem te H. H. «Vaard en P. Burgmeijer en P. van Trienen te 't Veld .bouw land groot 63 Aren (padakker) voor f 848.00. P Klaver, te Zijdewind en H. Zomerdijk te t Veld Bouwland groot 63 aren 40 Centiaren voor f 1219.00. C. Schipper Dz. (F. C. Jong) nieuwe koolschuur met 95 Aren 30 centiaren bouwland en kade voor gaard bouwland groot 44 Aren voor f 943.50. Totale opbrengst alzoo gebleven f 9519.00. OUDE NIEDORP. Bij beschikking van den Commissaris der Konin gin in de Provincie Noord-Holland d.d. 9 Maart is aan Simon Bakker en Cornelis Petrus Tesselaar, ingeschrevenen der lichting 1932, voor goed vrijstel ling verleend wegens broederdienst. OUDE NIEDORP. De keuring voor den dienstplicht lichting 1932, zal dit jaar voor deze gemeente worden gehouden te Winkel (Raadhuis) op 8 Mei. OUDE NIEDORP. Aan de jaarlijksch te houden keuring te Winkel zijn 11 ingeschrevenen der linchting 1932, uit dezë gemeente onderworpen. W ARMENHUIZEN. heidamkcbewijssvaEfZa-v//hievanrreinvelfdoshrdlu Voor de vacante betrekking van Hoofd der School aan de O. L. School te Schoorldam hebben zich 5 sollicitanten aangemeld. W ARMENHUIZEN. Aan onderstaande dienstplichtigen ingeschreven voor de lichting 1932 is voor goed vrijstelling van den dienst verleend wegens broederdienst, t. w.: A. Liebing; A. N. Gomes; W. Goudsblom; P- Jonker; W. Latenstein; J. van Loenen; P. C. Nicolai; W. Sevenhuyseja; M. Smit; P. Smit; J. Spaans; L. Suiker; W. A. Wiering; S. van Wonderen. In totaal waren voor deze lichting ingeschreven 27 dienstplichtigen en heeft de grootste helft broe derdienst.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 6