Buitenlandsche Brieven Laatste berichten Roode Handen PUROL Groentevervoer optreden lult.-Kolonel Kamp, als opvolger van Kolo nel Van Rogge, die eerlang met pensioen gaat. Ir. S. L Louwes te Zwolle, is benoemd tot Commissaris voor de uitvoering van de Tarwe-wet. Aan dr. Posthuma, den oun-minister, en aan mr. dr. Frowein, directeur-generaal der Staatsmijnen, is het groot officiers-kruis in de OranJe-Nassah-orde verieend, n a. van hun diensten, ais commissaris-generaal bij de Jongste Belgische tentoonstellingen bewezen. Aan prof ur P. N. van Kampen is op zijn verzoek om gezondheidsredenen eervol ontslag verieend als hoog leeraar in de dierkunde, vergelijkende anatomie en physiologie te Leiden.- Uit de doodeniijst: Uit de dpodeniijst: - Alex Faassen, de oüd-tooneelspeler, op 91-jarigen leeftijd, Den Haag. W. B. Frieke, zeer bekende, figuur in de sfeer der theosofie, 83 jaar, Amster- Uit de Jongste „criminalia" teeken ik aan, dat: een lange reeks van inbraken plaats had. 0.m. in Den Haag, waar in het hartje der oude stad, de Veenestraat, uit een huis f 1200 aan effecten en f40.aan contanten werd geroofd. Te Rotterdam, aan de Groene Hilledijk, hebben „krakers" voor f 1000 aan waarde geroofd. Bij den 24-jarigen betaalmeester van een veiling- vereeniging te Naaldwijk werd een vrij aanzienlij kas-tekort ontdekt. De man is voortvluchtige. Er dolen thans oplichters rond, die allerlei „trucs" toepassen om aan duiten te komen. Vooral de z.g. ambulante „geldwisselaars" zijn gevaarlijk. Te Rot terdam trachtten zij bij ee nslager hun slag te salan, maar de winkelier was hun te kwiek af. Zij vlogen in het politioneele net. In onze tweede kaap stad poogde een andere stedeling, zich voor predi kant uitgevend, geld in z'n zak te krijgen. Hij is tot nu toe aan de straffende Hermandadhand ont snapt. Zegt 't voort!men zij op z'n hoede. Een daags tevoren: uit de gevangenis onslagen man pleegde in een trein tusschen Oss en Den Bosch een moordaanslag .op een .mede-passagier Te Rotterdam wist men een drietal valsche mun ters te vatten. Wederom een lange reeks van ongelukken. De „roode haan' heeft weer verbijsterend luide gekraaid. Te Arnhem ontstond brand in een huis aan den Klarendaalschen weg. Een 71-jarige dame, wier kleeren bij het Rachel-opstoken in brand geraakten, is daarbij op gruwelijke wijze om het leven geko men. Bij den onbewaakten overweg te Neede werd een auto, waarin drie Roomsch Katholieke geestelij ken waren gezeten, door een locomotief gegre pen. Een van de heeren, een kapelaan uit-Groenlo is daarbij om het leven gekomena De belde anderen zijn gewond. Een sigarenmagazijn in de Lange Burchtstraat te Nijmegen is in de asch gelegd. Te Enschedé werden twee groote perceelen een prooi der vlammen. Op Schiphol had een vreeselijk vlieg-ongeluk plaats. Het militaire vliegtuig F 32 stortte neer. De luitenant-vlieger Wulfers is daarbij gedood. Een confèctie-fabriek aan de nieuwe Achter gracht te Amsterdam'is vrijwel door brand verwoest. Voorzoover noodig voeg ik hieraan wederom toe: 't zijn slechts grepen uit de massa der incidenten, hier gegeven. Tot de tijdingen uit niet lugubere sfeer behoort bijv. deze, dat de Amsterdamsche Raad zijn goed keuring heeft gehecht aan de verkoop van terreinen aan de N. V. Nederl. Automobielen-fabriek. Ford komt dus in de hoofdstad. De minimum-lengte voor dienstplichtigen' fs ver hoogd tot 1.60 en 1.55 M. Volgens sommigen ook een verblijdend „teeken des tijds". Den 19en a.s. zal ThorbecRe's nagedachtenis wor den gehouldigd te Amsterdam op het Thorbecke- plein, bij het standbeeld, ter herinnering aan het honderd jaar geleden zijn, dat de groote liberale 8taatsman tot hoogleeraar te Leiden werd benoemd. Het geval, dat den oud-minister prof. Slotemaker de Bruine ongevraagd ontslag is verleend, tegen 1 Juli a.s., als hulpprediker te Wassenaar heeft al heel wat stof doen opwaaien. Deze „muis" zal wel blijkén te behoren tot de diertjes, dewelke achteraf „lange staartjes" hebben te vertoonen. Paschen komt naderbij. Maar, zoo is reeds gewaarschuwd, op 5 en 6 April a.s. zullen wij nog niet van bloembollen kun nen genieten. Eerst in 't laatst van April, zoo luidt de pro fetie verder, zal de tocht naar de Leidsch-Haar- lemsche streek, wat bloembollen-pracht, loonend zijn. Op het stuk van meteorologiscvhe voorspellingen is men gaandeweg wat-sceptisch geworden. Waarom dan niet t. a. van deze profetie? Tot Paschen hebben we nog een paar weekjes tijd. En het Maatsche zonnetje krijgt almeer kracht! Hopen en vertrouwen wij dus ook in deze. Plaatselijk Nieuws ZUIDSCHARWOUDE. De heer B. van der Wal heeft zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad aangenomen. OUDKARSPEL. De Oudkarspelsche Tooneelvereeniging, die zie zoo langzamerhand! tot een aardig tooneelgezel- schap hééft ontwikëld, heeft het voornemen op den 5 en 8 AApril eene uitvoering te geven ten lokale van den heer Vis, te Oudkarspel. De vereeniging heeft in studie genomen ,,'n Partijtje' Poker", -dolle Amerikaansche klucht in 3 bedrijven. Kluchtspelen zijn nu juist niet gemakkelijk en dat^ men de keuze op dit stuk heeft laten vallen mag.een bewijs zijn, dat men zich sterk voelende het aandurft" met een derge lijk Jstuk voor het voetlicht te treden. „Jong leven"- bWeit op. - Wij verwijzen verder naar de in dit nr. voor komende advertentie. - OUDKARSPEL.,. Het wordt "onrustig in deze. gemeente., Bij drie personen is een, poging) tot inbraak aangewend, nl. bij. de heeren K. W. Möller, Jn. Eecen^ïout- liandel en méj. de wed. Nijman. Er werd echter niets ontvreemd. De politie stelt een onderzoe in. ONDERWIJS AAN SCHIPPERSKIN DEREN. Er is een officieel rapport omtrent het on derwijs aan schipperskinderen verschenen, waar uit blijt, dat duizenden, kinderen van den leerj-i plichtigen leeftijd nooit of nagenoeg nooit onh derwijs ontvzangen. AAan het overzicht ontleenen wij voorts, dat er in ons land in 1930 waren in totaal ll',55<7 schippersinderen van den leerplichtigen leeftijd Hiervan waren 4277 inderen niet op éSn school ingeschreven, dat is 37 pQt. DE ARBEIDERSKLASSE EN DE CRISIS. EEN INITIATIEF-ONTWERP VAN DEN HEER WIJNKOOP. De heer Wijnkoop heeft een voorstel van wet ingediend, houdende regelingen ter bestrijding van de nadeelige gevolgen) der economische cri sis voor de arbeidersklasse. f In art. 1 wil de heer Wijnkoop zien bepaald, dat iedere arbeider die werkeloos is, een uit- keering ontvangt op den grondslag van zijn volle loon. Onder arbeider verstaat de heer Wijnkoop in het algemeen ieder, die den leeftijd van 14 jaar heeft bereikt en in zijn levensonderhoud alleen kan voorzien door zijn arbeidskracht te gen betaling ter beschikking van anderen te stellen. Onder vol loon verstaat art. 2 van dit wets ontwerp een bedrag gelijk aan 'het loon dat voor den arbeid, dien de rechthebhendle als norma len bcroepsarbeider verricht, in de plaats van" zijn inwoning pleegt te worden betaald. Op het recht of op de grootte van de uitkeering heeft, het gezinsinkomen geen invloed. Volgens art. 3 wordt de uitkeering berekend van den dag af, dat de loonarbeid van den, rechthebbende feitelij eindigt. Zij wordt ver strekt gedurende den geheelen duur der wérk- Art. 4. luidt: Aan iedereen die in den zin van deze wet werkloos is, wordt bij het inwerkingtreden dezer wet, wanneer de werkloosheid reeds drie maanden of langer heeft geduurd, verstrekt een uitrusting in kleeding en schoeisel voor zichzelf en voor hen, voor wie hij te zorgen heeft. Volgensart. zevcabiê vanitutupjw!shrdlucmfwyp Volgens art. 5 moet in alle werken met het doel van werkverschaffing het loon ten minste gelijk zijn aan het loon dat voor dergelijke werken of daar mee overeenkomenden arbeid in de plaats van in woning van den betrokken arbeider geldt. De werktijd in alle bedrijven mag volgens art. 6 voor personen boven de achttien jaar ten hoogste zeven uur, voor personen van 16/18 jaar ten hoogste zes uur voor personen van 1416 jaar ten hoogste vier uur bedragen. In voor de gezondheid schade lijke bedrijven en in mijnen worden deze normen nog met een uur verminderd. Overwerkvergunningen kunnen niet worden verleend. Aan de verdere bepalingen van het voorstel wordt ontleend dat de zorg voor de naleving van de wet wordt opgedragen aan plaatselijke commissies, ge kozen door de arbeiders. De in dez ewet genoemde uitkeeringen worden betaald door de openbare kassen. Daartoe worden in de eerste plaats aangewend de gelden die thans voor leger en vloot zijn aangewezen. Indien de daar voor vrijgekomen gelden niet toereikend zijn, wordt het meer benoodlgde geld verkregen door verhooging van de belasting in het vermogen en de successie, alsmede door andere kapitaalsheffingen. Toelichting. Blijkens de Mem. van Toel. heeft de voorsteller bij het indienen van dit wetsvoorstel geenszins de illusie gemaakt dat ondanks het feit, dat het niets anders beoogt dan de rechtmatige elschen der door de crisis geteisterde arbeidersklasse op het terrein der werkloozenzorg te formuleeren, de bezittende klasse zonder meer zal inwilligen. Haar rechten, geformuleerd in dit wetsvoorstel, zal de arbeidersklasse alleen door den scherpsten buiten parlementairen strijd op de bezittende klasse moe ten veroveren. Nieuwstijdingen CHARLEY CHAPLIN. Koning Albert van België heeft ter gelegenheid van zijn kortstondig bezoek aan Parijs, om afscheid te nemen van Doumergue, die als president aftreedt, Charley Chaplin ontvangen ten huize van den^ Bel gischen ambassadeur. Een onderscheiding. Een B.T.A.-telegram. uit Parijs meldt, dat Charley Chaplin op het ministerie van buitenlandsche zaken de versierselen van hèt Legipen van Eer zijn over handigd. SNEEUWSTORMEN. In Athenè woetd sededert gisteren een hevige sneeuwjacht, die de stad en de gansche omgeving met een dikke laag sneeuw heeft bedekt. Naar uit Saloniki wordt gemeld, wordt ook Macedonië door de sneeuw geteister. GEWELDIGE BRAND. Een terrein van ruim anderhalve hectare met huizen en winkels is te Pakakkoe, aan de Irawaddy- rivier, door een noodlottigen brand vernield. Meer dan duizend personen z n dakloos. De aangerichte schade wordt op drie-en-een-half millioen bulden geschat. Dé vloek der overproductie. WASHINGTON, Maart 1931 Het moet gezegd worden-, dat Hoover met z'ii presidentschap aan alle kanten pech heeft. De werkloosheid neemt steeds grooter afmetingen aan, vele banken gaan failliet, de binnenlandsche markt is flauw en de uitvoer neemt af. Daar komt nu den laatsten tijd nog bij, dat het land reusachtige hoeveelheden petroleum produceert, en wat "de toestand critiek maakt deze overproductie is niet te remmen. Een overpro ductie van grondstoffen heeft altijd tot een eco nomische crisis gevoerd, hetzij doordat de af gewerkte producten geen koopera vonden. Men heeft alle mogelijke middelen beproefd om een dergelijke overproductie te keeren en soms heeft men er ook wel tijdelijk succes mee. Ertsen en metalen kan men bewaren en intusschen de pro ductie geleidelijk inkrimpen. De rubberrestric* tie heeft een tijd lang resultaat gegeven, doch nu is men er toch' van teruggekomen. Koffie kan men ook langen tijd bewaren, zij wordt daardoor zelfs beter. Daarom kocht de Amerikaansche re- g.eering de overtollige voorraden, op en nam zij koffie aan als onderpand op geldleeningen, om het product, van de markt verwijderd te houden Tenslotte leed de staat echter zulke groote ver liezen op deze koffievoorraden, dat het systoom in duigen viel. Zoo zijn bijna alle pogingen om den prijs kunstmatig hoog te houden-, mislukt 'Hoe staat het nu met de petroleumprijzen Die zijn reeds lang'een zorgenkind der Amerikaan sche economen geweest. De gulden tijden, dat de Vereenigde Staten de wereldmarkt voor petroy leum beheerschten, zijn voorbij. Zij hadden toen. weliswaar een veel kleiner petroleumgebied dan na. Het omvatte alleen een paar Noordelijke'/ Oostelijke en Midden Westelijke staten, maar er was "Toen ook geen cuncurrentie van Rusland, 1 Azie en Zuid Amerika. Etn daarbij is oók een bin nenlandsche concurrentie gekomen, die misschien nog de gevaarlijkste is. Bijna elke staat telt een grooter of kleiner aantal boorputten, en overal stroomt wat rijkelijker of wat spaarzamer de vloeibare brandstof uit den grond. En de prij zen dalen maar steeds. Men heeft inkrimping der rodueptie aanbevolen en die ook inderdaad met ernst doorgevoerd, bij die oliebronnen, 'die geheel of gedeeltelijk in handen van de regeering zijn Daarmee heeft men de prijsdaling echter niet tot staan kunnen brengen. Senaat en volksvertegen woordiging hebben de wenschen der petroleum industrie inzake beschermende rechten en beper king van den invoer tot het uiterste ingewilligd maar ook daardoor is de prijs slechts weinig ver beterd. Het blijkt nu wel dat de geologen zich zeer vergist hebben bij hun taxatie van de hoeveelhe den petroleum, die zich in Amerika 'en elders in den grond bevonden. In de jaren i|&n den wereld oorlog las men dikwijls waarschuwingen tegen het verkwistend omgaan met de vloeibare jbrandstof De voorraad zou nog) slechts voor 50 jaar vol< doende zijn. Intusschen zijn alleeff'HP^Dklaho- ma en Texas al zulke rijke bronnen aangeboord, dat alleen de productie van deze 'Kevie staten genoeg zou zijn voor de behoeften van Amerika terwijl er dan nog een flinke hoeWtflhaid zou kunnen worden uitgevoerd. Deze milde gaven der natuur zijn echter een bron van zorg voor economen en finantiers geworden. Zij zoeken te vergeefs naar wftdelijke maatregelen om den prijs te doen stijgen. Hun meest wijsgeerige uit spraak is nog, dat men in het geheel niets moest doen. Dan zullen op een gegeven oogenblik de prijzen zoo sterk gedaald zijn, dat bij een groot aantal bronnen de exploitatie niet meer loonend is. Dan vermindert de productie van zelf, waar door dus ook de prijzen weer zullen stijgen. Deze redeneering is eenigszina speculatief, ondanks de dalende prijzen zoekt men nog steeds naar nieuwe petroleumbronnèn, die dan ook tel kens worden aangeboord. Menschelijke maatre gelen zijn hier onmachtig. Het is zelfs twijfel achtig, of men ietsl zal bereiken met de pogin gen, die nu door geleerden en ^hnif$] -worden gedaan om nieuwe toepassingen voor de petro- eum te vinden. Ofschoon de kans altijd blijft bestaan, want er is- geen laboratoipiuni of. men houdt zich met dit vraagstuk bezig. (Nadruk verboden.) tlU I Ik- Per Telefoon ■dun AGENDA AMSTERDAM. 28 Maart. V. D. Uit AMSTERDAM. EEN ARBEIDER GEDOOD EN EEN GEWOND TEN GEVOLGE VAN EEN KETELONTPLOFFING. Hedennacht omstreeks kwart over één is op het terrein van de Amsterdamsche Droogdokmaat schappij, terwijl men bezig was met herstellingen, een carbidketel met een geweldigen knal in de lucht gevlogen. Wij vernemen nader dat het ongeval pilaats had op een vlot langszij het stoommschip ;$rpen%. het welk ligplaats heeft ln het Julianadok. Op dit vlot waren drie lasschers Jbezig met ver richtingen bij het roer van het schip, waarvoor zij gebruikten branders, die gevoed won^an. door een carbidketel, die midden op het vlot Was geplaatst. Omstreeks 1.15 uur ontplofte de ketéUpiét.fcep, ge weldigen knal. Een der lasschers, een 33-jarige arbeider die op een ladder stond, kreeg het grootste d.eel van de ketel tegen het lichaam, waardoor hij tegen de romp van het schip werd doodgedrukte Eén der beide arbeiders, eveneens 33-jaar, kreeg brandwonden. De doode werd naar het Binnengasthuis over gebracht. De gewonde kon, na voorlopig te zjjn verbonden, naar zijn woning worden vervoerd. '...a. en ruwe, schrijnende handen door .schoonmaak of door nat of ruw werk in he'f algéttléen', bor den weer spoedig gaaf, zacht en blank door 'fJateX Vooral ook 's avonds inwrijven. Doos 30 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. INGEZONDEN Geref. J. V. „Soli Deo Gloria". Afd. I Broek op Langendijk. Agenda voor Zondag 29 Maart. D. Wagenaar. Gel. Bel. art. 17: J. G. Glas. M. O. Schets 13. Geref. J. V. „Soli Deo Gloria", Af<j. U. Broek op Langendijk. Agenda voor Zondag 29 Maart. Abr. Vroegop. N. T. Schets 65. „PauluS' derde Zendingsreis". O. Koedijk Jz. A. R. art. 8. „De Volksinvloed" C. J. V. „DE HEER ZAL T VOORZIEN.' BROEK OP LANGENDIJK. Inleiding KI. Huibers. Mare. 15 1—47. Vrij onderwerp. KI. Wagenaar Jbz. Voordracht. Jn. Wagenaar Pz. Predikbeurten ZONDAG 29 MAAR. OUDKARSPEL. Ned. Herv. Kerk. Geen samehkomst. NOORDSCHARWOUDE. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur Ds. Staal. Bevestiging van lid maten. Extra collecte. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 uur en nam. 4 uur Ds. A. Dragt J.Hz. R K. Kerk, Noordscharwoude. Voorm. 7 uur Vroegmis zonder preek. Voorm. 10 uur Hoogmis met palmwijding zonder preek. Nam. 6 uur Lof met Lijdensmeditatie door Kap. van Ginkel over: Jezus en het kruis. DONDERDAG (Witte Donderdag). voorm. 7 uur De Plechtigheden, nam. 7 uur Plechtige aanbidding. VRIJDAG (Goede Vrijdag). Voorm. 7 uur De Plechtigheden. Nam. 7 uur De Plechtige Kruisweg. ZUIDSCHARWOUDE. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. G. de Leeuw van Dirkshorn. BROEK OP LANGENDIJK. Ned. Herv. Gem. Voorm. 9.30 uur Ds. A. E. van Baaien. Bevestiging van nieuwe lidmaten. Nam. 2.30 uur Ds. A. E. van Baaien. Doopsgez. Kerk. Voorm. 9.45 uur Ds. A. de Jongh. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 3 uur Ds. J. Drenth. Bed. H. Avondmaal en Dankzegging. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 uur Leesdienst. Nam. 7 uur Ds. J. Donner. SINT PANCRAS. Zeer geachte Redactie, Zou voor onderstaand stukje ttlisschTeif benige ruimte in uw blad aanwezig zijn? Bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het stukje getiteld ^.Na der onderzoek gewenscht", voork'dhiêMè'ïn het nr. van Dinsdag jl„ zou ondergeteekende nog wel eens iets willen schrijven over onze brand- bluschmiddelen. We gelooven, dat de schrijver wel een beetje te bang is, en zich nou niet zoo erg ongerust behoeft te maken. Dat door een samenloop van omstandigheden de beide^gspmten" niet in orde waren, had misschien wel kunnen worden voorkomen, althans een klein béetje meer belangstelling voor deze museumstukken ware wel gewenscht. Doch daar wij tegenwoordig zeer rijkelijk voorzien zijn van moderner middelen en zeer gemakkelijk te bedienen br^^kranen, nou dan behoeven we ons eerlijk niet zoo gauw ongerust te maken als er eens een ,imandje is. Als we rekenen, dat in tien minuten water werd gegeven bij de laatste brand in Broek en in een tijd van zegge een 'kwart i$jp item middel van dezelfde kranen met vier sfairgeh water kan gegeven worden op éénzelfde punt, nou, dan kunnen we best tevreden zijn, hoor! Bén ding zou misschien nog wel wenschelijk zijn, dat ieder burger weet waar hij in geval van brand de slangen enz. kan bekomem. Daarom zouden wij willen aanraden om bij deze perso nen een bordje aan het huis te bevestigen, waarop staat„Brandslangen hie aanwezig." Wanneer deze bordjes werden geplaatst bij de bewaar ders. nl. Wl Giltjes) en J-. M. de Jong en het gemeentehuis dan zal na verloop vaneenigen, tijd ieder wel weteni waar hij in tijd van nood moet zijn. Bn dan nog een eerbiedige vraag aa-n onze gemeente: „Voorzie toch dengene, die „spuit", van een „waterdichte" jas, opdat hij die thuis kan aantrekken als hij naar den brand gaat, dan is hij tenminste zeker, dat ,,de jas" bij den brand is als hij er zelf ook is, en. nikt., hangt bij den een of anderen winkelier, die misschien wat minder gauw wakker is als onze braHdblu|schers. Stel je voor, dat ej een warfier spuit'ên ja. hoort: „Nou mannen, even pauze, eerst oliepakken aan trekken, anders worden jullie nog natter." Wer kelijk, het is niet» aangenaam, als men zoo üit huis van daan is, om je even doornat te laten gie ten. Men zou allicht geneigd zijn om den brand weer aan te steken, om z'n kleeren te drogen. Em dan weer Nogmaals dank voor de plaatsing, J. RALDER Abz. Broek op Langendij. Jellema. Nam. 6.30 uur Ds. Jellema KOEDIJK. H. Avondmaal. Dankzegging. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. l April (Woensdagavond 7 uur Wijdingsavond). Ds. v. d. Kichroom. Solo zang Mevr. Kikkert, dub bel gemengd kwartet. HEERHUGOWAARD. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 uur leesdienst en nam. 2 uur Ds. van Meijerveld uit Alkmaar. ""WAGONLADINGEN, Noordscharwoude. Zaterdag 21 Maart 44 wagons Maandag 23 Maart 13 wagons Dinsdag 24 Maart 40 wagons Woensdag 25 Maart 24 wagons Donderdag 26 Maart 22 wagons Vrijdag 27 Maart 22 wagons Totaal 165 wagons WAGONLADINGEN, Broek op Langendijk. Zaterdag 14 Maart 38 wagons Maandag 16 Maart 12 wagons Dinsdag 17 Maart 33 wagons Woensdag 18 Maart 28 wagons Donderdag 19 Maart 25 wagons Vrijdag 20 Maart 27 wagons Zaterdag 21 Maart 35 wagons Maandag 23 Maart 7 wagons Dinsdag 24 Maart 28 wagons Woensdag 25 Maart 19 wagons Donderdag 26 Maart 21 wagons Vrijdag 27 Maart 20 wagons Marktberichten LANGEDIJKER GROENTECENTRALE, 27 Maart. Aanvoer: 50000 Kg. roode kool ƒ6.3011.30; door schot ƒ7.10—8.60; 48000 Kg. gele kool ƒ2.50—4.50; doorschot ƒ2.003.60; 17000 Deensche witte 3.00— 4.10;. 800 Kg. uien: grove ƒ2.30; uien ƒ2.80—3.00; drielingen ƒ1.30; 3900 Kg. peen ƒ2.10; idem kleine ƒ1.00—1.20. LANGEDIJKER GROENTECENTRALE, 28 Maart. Aanvoer: 6400 Kg. roode. kool ƒ5.8010.90; door schot ƒ3.90—8.10; 66000 Kg. gele kool /3.60—5.30; doorschot ƒ1.60—4.00; 44000 Kg. Deensche witte ƒ2.30—2.90; 11600 Kg. uien: grove ƒ1.40—1.60; uien ƒ1.40—2.1D; drielingen ƒ0.60—0.80; 2800 Kg. bieten ƒ3.40—5.60. NOORDERMARKTBOND, 27 Maart. Aanvoer:~-4900 Kg. uien ƒ1.40—2.30; drielingen ƒ1.90—2.00; nep 2.20; grove ƒ1.40—2.10; 100 Kg. peen ƒ1.60—1.80. 113900 Kg. roode kool ƒ6.20—12.20; 35700 Kg. gele kool'ƒ3.40—5.20; 96600 Kg. Deensche witte ƒ3.10—4.10; 330»-Kg. Kroten ƒ6.00—6.10. NOORDERMARKTBOND, Aanvoer: 19000 Kg. uien ƒ0.70—1.70; drielin gen ƒ0.90—1.70; nep ƒ2.00—2.30; grove 0.701.50; 4200 Kg. peen ƒ1.60—2.20; 141400 Kg. roode kool ƒ5.80—12.40; 58200 Kg. gele kool ƒ2.20—4.70; 143800 Kg. Deensche witte ƒ2.50—3.70; 175 Kg. Kroten ƒ1.7» WARMENHUIZEN, 26 Maart. Aanvoer: 51675 Kg. roode kool ƒ5.0011.20; 2e kw. ƒ5.10—9.70; 9750 Kg. gele kool JSjSO—5.10; 2e kw. ƒ1.50—3.00; 30300 Kg. witte koOl ƒ3.30—ƒ4.40; 2e kw. ƒ2.20—3.40; 5600 Kg. uien: drielingen ƒ1.10- 1.30; Uien ƒ2.00—2.50; grove uien 2.00—2.20; 800 Kg. peen ƒ1.40—1.70; 175 Kg. aardappelen ƒ4.10—5.10. WARMENHUIZEN, 27 Maart. Aanvoer: 35725 Kg. roode kool ƒ5.90—10.60; 2e kw. ƒ4.00—7.40; 2050 Kg. gele kool ƒ3.20—3.50 2» kw. ƒ1.80—3.30; 18075 Kg. witte kool ƒ2.70—3.70; 4776 Kg. uien: drielingen ƒ0.60—0.80; uien ƒ1.60—2.30; grove ƒ1.40—1.60; 3125 Kg. peen ƒ1.40. SCHAGEN, 26 Maart. 10 gelde koeien, magere /l»0 260; 56 kalf koeien ƒ240—380 362 nuchtere kal veren ƒ8—20; 98 overhouders 2836; 15 paarden ƒ100500; 38 magere varkens ƒ1926; 34 ld. vette /c.400.42; 111 biggen ƒ10—15; 10 konijnen ƒ1—2.5» 20 kippen 12.25.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2