Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol Bij alle Drogisten. Rechtzaken bouw en velen namen zich de moeite deze sprook jesachtige verlichting te aanschouwen. De zaal binnentredende, vormden de aanwezigen een groot contrast met den middag. Vertoefde toen slechts één enkele dame te midden van de aanwe zigen, het zwakke geslacht was thans in grooten getale aanwezig. Al spoedig heerschte een feestelijke stemming en de zaal was al spoedig ruim gevuld met feest vierenden. Een rijk voorzien programma werd ons ter hand gesteld en al spoedig klonken de tonen van het or kest onder leiding van den heer Jac. Prijs dat zich al direct mocht verheugen in een spontaan succes. Hierna werd door den voorzitter, in wiens handen de leiding van dezen avond berustte, een woord van welkom uitgesproken. Dat deze openingsrede weder doorspekt was met kernachtigheden, afgewisseld door luim en scherts en mengimaal de zaal deed daveren van het scha terlachen der aanwezigen, behoeft geen betoog. Spreker bracht hulde aan den oprichter der ver- eeniging, die meende, nu 68 jaar geleden, iets te moeten doen voor de binnenschipperij en opgevolgd werd door iemand, die het roer met vaste hand wist te hanteeren. Na diens heengaan is spreker als voorzitter opgetreden. Waren zijn beide voorgangers menschen, die als het ware op het water waren op gegroeid geheel anders was het met spreker. Im mers hij woonde in Drente, op de heide zonder water Sprekr wijst erop, hoe zijn voorgangers hebben begrepen, dat er iets gedaan moest worden voor de veiligheid en de belangen der binnenschipperij. Daarom huldigt spreker hun nagedachtenis. Vervolgens treedt het orkest wederom voor het voetlicht en wórdt menige populaire melodie mee gezongen. Hierna vindt de afwerking plaats van het keurig verzorgde programma, waarvan de impressario was de heer C. Wagenaar, die alle eer hiervoor verdient. Zoo lezen wij op het programma ons vele bekende namen, zooals de dames Ali Pluister, T. Reijne, A. Leek, Tr. Muller, en mevr. Hop, voorts de heeren C, Bakker, Paul Wit, P. Kist, C. Wagenaar G. Hop, en P. Koeman die ieder iets ten beste gaven, en waar mede allen groot succes oogstten. De pianopartijen waren in handen van den heer A. Kist. Commentaar overbodig. Tusschen de nummers door, uit de voorzitter zijit groote erkentelijkheid voor hetgeen door eigen krach ten op dezen avond wordt gepresteerd. Daar juist op dit moment in verband met een der nummers een grijsaard op het tooneel werd uit gebeeld, nam de voorzitter deze gelegenheid te baat om het 80-jarige lid van „Schuttevaer" in de zaal aanwezig zijnde, tot voorbeeld te stellen. Een en ander lokte luide bijvalsbetuigingen uit Nog wordt het woord gevoerd door het eerelid den heer Buisman, die hulde brengt aan mevr. Keijzer, echtgenoote van den algemeenen secretaris, daar zij steeds een krachtige steun voor haar man is Hier voor biedt spreker een bloemenhulde. Door den heer Hoogland wordt inverband met den volgenden morgen eenige mededeelingen gedaan Groot succes werd geoogst met de een-acter boven Baas" op uitstekende wijze gespeeld door mej fr en de heeren c- Wagenaar en P. Kist. Nadat nog het orkest eenige nummers ten bes'e had gegeven, werd deze uitnemend geslaagde avond met een gezellig bal besloten. hoofdbestuur en eenige genoodigden een noehmaai- tijd is aangeboden door het gemeentebestuur van Zuidscharwoude. Deze pauze, die tevens gelegenheid gaf tot het ge bruiken van de lunch, diende tevens om den uitslag der verkiezing van 2 leden van het hoofdbestuur na te gaan, waarvoor de stembriefjes voor de pauze zijn ingeleverd. Om kwart over twee wordt de vergadering voortge zet en roept de voorzitter het welkom toe aan de autoriteiten die intusschen zijn gearriveerd. DE VERKIEZING. DE TWEEDE DAG. Met eenige van de luxe auto-cars der firma Kok Tuinman en Wllken werden de gasten, die in de di verse hotels te Alkmaar voor den nacht waren on dergebracht, naar Langendijk vervoerd, en splitse het gezelschap zich in tweeën en werd een bezoek gebracht aan beide veilingen. Te Broek op Langendijk werd de veiling die in vollen gang was, met belangstelling bezichtigd Be stuursleden van „Schuttevaer" afdeeling Langendijk verstrekten alle inlichtingen. Ook het betaanlkan- toor werd met een bezoek vereerd en was het de veilmgleiderde heer S. de Boer Kz., die zoo wel willend was het gezelschap rond te leiden en vele bijzonderheden aangaande het veilingswezen mede deelde. Het gemeentebestuur van Broek op Langendijk werd vertegenwoordigd door de heeren Ooijevaar en Schelhaas, resp. wethouder en secretaris dier gem Te Noordscharwoude werd het gezelschap rond geleid door den secretaris der afdeeling, den heer J. Kramer. Na afloop werd ook van hieruit per motor gevaren naar Zuidscharwoude. Te 10.15 ure weerklinkt-het gehamer van den voor zitter en wordt aangevangen met de verdere af werking der uitgebreide agenda. Tijdens de werkzaamheden heet de voorzitter de vertegenwoordigers van de ministers van Arbeid, Handel en Nijverheid, Defensie en van Waterstaat, hartelijk welkom en dankt hen voor hun aanwezig heid, die ten zeerste op prijs wordt gesteld, waaruit blijkt de belangstelling der regeering voor „Schut tevaer." Tevens werd ontvangen een telegram gericht aan den voorzitter en van den volgenden inhoud: „Hulde voor uw werk voor de schippers en mijn „gelukwenschen op dezen dag. (w.g.) Prins Hendrik. Eveneens kwamen telegrammen van gelukwen- schen binnen van het kamerlid generaal Duymaer van Twist en van de Rijnschippersvereeniging „On zer Kracht." Deze telegrammen werden door den voorzitter voorgelezen en luide toegejuicht. Van de voorstellen, ressorteerende onder A, trok het voorstel van de afdeeling Rijnstreek onze aan dacht. Het luidde aldus: Er op aan te dringen dat de Rijkswaterstaat bij het ontwerpen van de volgende bruggen rekening houdt met de belangen van de binnenscheepvaart en overleg pleegt met de vereeniging „Schuttevaer." a Brug in den aan te leggen Rijksverkeersweg Rotterdam-Amsterdam over de Gouwe te Wad- dinxveen. b. Brug in den weg Leiden—Utrecht over de Gou we te Gouwsluis. cc. Brug over den Ouden Rijn ten O. van Gouw- sluis in den nieuwen Provincialen Verkeersweg Gou darichting Amsterdam. De heer Hortensius (Rijnstreek) deelt mede, deze voorstellen te hebben ingediend, vergezeld gaande van een breedvoerige toelichting. De voorzitter dankt den inzender hiervoor, daar dik werf zeer veel afhangt van een goed gedocumen teerde toelichting. Deze voorstellen worden aangenomen. Nog heet de voorzitter welkom de vertegenwoor digers der zusterverenigingen, eveneens de beide wethouders der gemeente Zuidscharwoude, en ver ziekt dezen laatsten, indien de kanalen tot stand komen en hierover klachten komen, die eenige kos ten zullen veroorzaken, de tolk dezer vereeniging te zijn bij den raad, en verbeteringen ,die noodig zullen zijn, zullen worden aangebracht. Eveneens wordt het welkom toegeroepen aan de vertegenwoordigers van de pers en dankt de voor zitter hen voor hun aanwezigheid en spreekt den wensch uit, dat zij steeds met opgewektheid hun werk zullen verrichten. Toen de klok den tijd aanwees van 12.30 uur, schorste de voorzitter de vergadering, daar aan het Betreffende deze verkiezing vermelden wij het volgende: Door het hoofdbestuur worden als candidaten aanbevolen (alfabetisch) voor de vacature Horten sius de heeren L. Hortensius te Bodegraven en A. van der Wees te Delft. Voor de vacature Keijzer de heeren T. P. Keijzer te Amsterdam en A. Vlieger te Hilversum. Volgens artikel 7 is de vergadering bevoegd andere namen aan de aanbevolenen toe te voegen. Het hoofdbestuur verzoekt bij candidaatstelling van an dere dan door het hoofdbestuur voorgesteld candi daten zoo spoedig mogelijk bericht te ontvangen. Blijkens den uitslag der stemming zijn de heeren als nummer een geplaatst op de voordracht, herko zen met overgroote meerderheid van stemmen. Beiden verklaren hun benoeming gaarne te aan vaarden. (Applaus.) De voorzitter dankt de stemopnemers voor hun moei te in deze, en het verheugt spreker, dat de heeren zijn herkozen en feliciteert de vereeniging met deze herbenoeming. Hierna wordt rapport uitgebracht door de commissie tot het nazien der kas. Volgens den rapporteur zijn boeken en bescheiden in orde bevonden en adviseert, behoudens een klein telfoutje, hetwelk geen invloed op de rekening uit oefent, tot goedkeuring over te gaan. De voorzitter dankt ook deze commissie voor haar arbied, waarna de penningmeester wordt gedechar geerd onder dank voor zijn gehouden beheer. De cijfers der rekening zijn vermeld in het kort verslag Verslaggever.) Wederom wordt voortgegaan met de voorstellen van den beschrijvingsbrief en wordt het einde van afdeeling A bereikt en overgegaan tot de behande ling der voorstellen onder afdeeling B, nml. voorstel len van sociaal-economischen aard. Hiervan vermelden wij van afdeeling Stavenisse Te wijzen op de onbillijkheid dat Belgische schip, pers onbelast in Nederland varen en Nederlandsche schippers in België worden belast. Eveneens ingediend door de afdeelingen Rotter dam en Zwartsluis. De voorzitter deelt mede deze zaak opnieuw onder de aandacht te hebben gebracht van den minister waarop van Z. Exc. bericht is ingekomen, dat de vereeniging aangaande dit onderwerp binnenkort tevreden zal worden gesteld. AFD. STEENWIJK. Aan te dringen op wijziging en verlaging der watertöllen. Dit voorstel is eveneens op den beschrijvingsbrief geplaatst door de afdeelingen Alkmaar, Giessemun- de, Groningen, LANGENDIJK, Ouderkerk aan den Yssel, Oude Tonge, St. Philipsland, Zwartsluis, De secretaris deelt mede dat het getal der voor stellen omtrent de tollen dit jaar onrustbarend groot is en daarom op deze wijze is ingedeeld zooals de agenda .aangeeft en wel alles onder één gerang schikt. Sprekr merkt op, dat de voorstellen zich hoofd zakelijk kenmerken behoudens een enkele uitzonde ring, als te zijn landelijk. De voorzitter wenscht, alvorens hierover de dis cussies te openen, allereerst iets te zeggen, waardoor de besprekingen wellicht achterwege kunnen blijven Volgens spreker staat het vast, dat een ieder een rechtvaardige bejegening wil, dat het hoofdbestuur niet nalaat gedurig de aandacht der regeering op deze zaak te vestigen. Spreker zegt „Weest tevre den" en zal opnieuw worden aangedrongen om hier in verbetering te brengen. De heer Roelants zegt een nieuw gezichtspunt in deze zaak te kunnen openen, doch heeft dit op schrift en zal wel eenigen tijd vorderen, om dit te kunnen voorlezen. De afgevaardigde van Zwolle zegt, dat Zwolle voor stelt om een waetrbelasting in te stellen op denzelf den voet als de huidige wegenbelasting, waardoor betere waterwegen worden verkregen en tevens een controle komt op het geld wat ervoor wordt be taald. Hierna krijgt de heer Roelants gelegenheid zijn breedvoerige toelichting voor te lezen, welke neer komt op de instelling van een waterfonds. De heer Keijzer dringt er met klem op aan, gezien de ingrijpendheid van het voorstel, geen besluit te nemen op deze vergadering en acht het beter rustig af te wachten en te trachten met andere organisa ties tot verbetering te komen. Nadat het voorstel door eenige afgevaardigden in het kort is uiteengezet, worden de discussies gesloten en gaat de vergadering met het voorstel van den secretaris accoord. Nadat dit besluit is genomen, smaakt de ver eeniging het genoegen en de groote eer, dat Z. Exc. minister P. Reymer, minister van Waterstaat het verdere gedeelte der vergadering persoonlijk' bij woont. het binnentreden verhieven alle aanwezigen zich van hun zitplaatsen. AFD. ZWARTSLUIS. Aan te dringen op verhoo ging van de Rijkssubsidie aan het onderwijs voor schipperskinderen. Door de afdeeling Amsterdam, Hasselt-Zwolle, is een voorstel van ongeveer gelijke strekking inge diend, waarbij o.m. nog wordt aangedrongen op regeling van het onderwijs aan schipperskinderen als buitengewoon onderwijs, voor 1931 te verzoeken beschikbaarstelling van meer geld voor het aan den wal doen verblijven van de schipperskinderen, leerverplichting voor deze kinderen en bevordering van de inrichting van schippersklassen. Verschillende afgevaardigden bepleiten een rege ling van het onderwijs. De secretaris brengt in een duidelijke uiteenzetting over de wenschen van Amsterdam, het volgende naar voren: De voorzitter merkt op, dat deze zaak niet zoo een voudig is en stelt voor dit punt in handen te stel- len van hét hoofdbestuur om te zien, wat in dezen is te bereiken. Mr. van Dam deelt mede, dat deze zaak alreeds in een verder stadium is gekomen. Volgens spreker is het noodig uniforme charters in te voeren, daar iedere bevrachter thans zijn ci- I gen charters heeft, die van anderen verschillenn en voor de schippers moeilijkheden opleveren. AFD. LANGENDIJK. Aan te dringen op af schaffing van kadegelden in overeenstemming met het vrije laden en lossen van auto's. Dit voorstel was tevens ingediend door de afdeelin gen Alkmaar, Giessemunde, Groningen, Ouderkerk aan den Yssel, Zwolle Oude Tonge. merkt dat op dezen dag herhaaldelijk is gewaagd van de waardeering van den voorzitter. Steeds word* gezegd, aldus spreeksters, „de kapitein stuurt hei schip, doch zal hij naast zich dienen te hebbei een flinke bemanning. brengt spreekster een dronk uit op het bestuur en de leden van Sehutevaêr. Nog velen voeren hierna' het woord. Het zou on, te ver voeren om al hetgeen den Jubilaris werd toe! gesproken weer te geven. Toch kunnen wij niet nalaten te vermelden dat door mevrouw Bergman, de echtgenoote van den voorzitter van het Huldigingscomité, een keurig ge. dicht op gevoelvolle wijze werd voorgedragen. Tot slot richt de voorzitter namens het Hoofd- bestuur woorden van hartelijken dank tot de af- St. Philipsland, Steenwijk, Werkendam en Zwart- deeling Langendijk voor de schitterende ontvangst' ",a waardoor het Hoofdbestuur zich aan de afdeeling sluis. De heer J. Hoogland (Langedijk) deelt mede, dat de bedoeleing van het voorstel is zoo spoedig moge lijk eene betere verbinding te krijgen met het Oosten, daar de vaart daar naar toe zeer moeilijk is. De voorzitter merk op, dat al jaren lang is ge voeld dat in deze streek iets ontbrak en dat is „goede waterverbindingen" naar afzetplaatsen. Voorts memoreert spreker de oprichting van de Westfrüesche Kanalen vereeniging, die hare taak heeft begrepen, door in breeden en ruimen kring de overtuiging te brengen dat de kanalen noodzake lijk zijn. Spreker brengt, in verband hiermede, dank aan diegenen, die steeds hun arbeid hebben gege ven voor de totstandkoming der kanalisatie, inzon der aan de commissieleden, de heeren van Aalst en W. C. Bosman. Spreker memoreert de groote steun en medewerking van de hoogere en lagere ambte naren. Daarom, dank aan allen voor het uitnemende werk ln deze werricht Onder luide toejuichingen wordt het voorstel aan genomen. Huldiging van den voorzitter. De Jubilaris benoemd tot Groot-Officier in de orde van Oranje-Nassau. Ie. drang uitoefenen op de ouders om hun kin deren naar school te zenden. 2 bij de regeering er op aan te dringen, dat waar een aantal schipperskinderen zich bevinden een of ander regeeringslichaam verplicht is aan die kinderen buitengewoon onderwijs te geven. 3e. de bepaling, dat het aantal kinderen per klas met meer mag bedragen, te doen vervallen, gezien de wisselingen die het getal eener klas onder-gaat. Spreker die zelf onderwijs geeft aan een klas voor schipperskinderen, deelt mede, dat zijn klas het afgeloopen jaar 40 maal is ververscht. Het aantal kinderen, dat van spreker gedurende dat jaar on derwijs kreeg bedroeg 1066. De voorzitter sluit hierna de discussies en waar de voorstellen zooals bovengenoemd zich in vei lige handen bevinden, wordt besloten den uitslag der pogingen, hiervoor in het werk te stellen af te wachten. AFD. DEVENTER. Er op aan te dringen, dat be vrachting in de particuliere vaart alleen mag plaats hebben op uniforme charters. Door de afd. St. Philipsland en Hasselt eveneens op den beschrijvingsbrief geplaatst. De voorzitter van het Huldigings-comité, de heer Bergman, treedt naar voren en deelt mede, dat vele sprekers zich hebben opgegeven om den jubi laris toe te spreken. Echter laat de tijd niet toe, dat allen aan de beurt zullen komen, doch zal voor diegenen aan het diner voldoende gelegenheid wor den gegeven. Spreker verleent hierna het woord aan Z.Exc Minister P. Reijmer. Z.Exc. noemt de 40-jaren die den jibularls achter den rug heeft een mijlpaal waarop men mag en moet terugblikken. In die jaren, aldus ZBxc., is er in het leven van „Schutte- vaêr" veel veranderd en gewijzigd doch op alles kan met genoegen worden teruggezien. Al die jaren is spr. gebleven de oprechte grijsaard, die, ondanks, er in geslaagd is een goed vaderlander te zijn. Spreker acht het zich een plicht zijne geluk wenschen aan te bieden. Aan rusten, neen, dat doet U niet, aan heengaan denkt gij niet. Ik wensch U geluk met uw arbeid en werk, en ik hoop, dat de goede nationale geest, die in U is, even zoo in Schuttevaêr moge blijven. Gij denkt steeds wat geweest is, maar ook wat komen gaat. Weest er van overtuigd dat ook de Regeering dezen dag medeviert en het is mij een voorrecht dat het H. M. de Koningin heeft behaagd het besluit te nemen U te benoemen tot Groot-Officier in de orde van Oranje-Nassau. Z.Exc. gaat, onder overweldigende toejuichingen* er toe over deze ridderorde te hechten op de borst van den jubilaris. Z.Exc. acht het zich een groot genoegen de eerste te mogen zijn om den jubilaris te kunnen felicitee- ren met deze koninklijke onderscheiding. Spreker zegt: gij zijt een goed vaderlander, gij zajt een goed Nederlander. Ik hoop dat God U jaren lang moge sparen. (Luid applaus). Diep onder den indruk betuigt de jubilaris zijn hartelijken dank aan H. M. de Koningin, niet min der dankk spreker de Regeering en Z.Exc„ hieraan toevoegende dat Z.Exc. stellig het meest hiervoor heeft zorg gedragen. Mocht spreker in 1911 den minister van Arbeid danken voor de benoeming tot Commandeur in deze orde, thans geeft het feit van heden aanleiding evenals toen als voorzitter der vereeniging te moeten aanblijven. Applaus) De heer Hortensius, vice-president der vereeniging dankt namens de vereeniging den voorzitter, die altijd bereid is zijn steun te geven aan de vereeni ging en de schipperij. Spreker wenscht hem geluk met de verleende on derscheiding. Nog wordt het woord gevoerd door den heer Bets, hoofdbestuurslid, waarna de heer Bergman het huldeblijk der vereeniging overhandigt in den vorm van 2 blauwe porseleinen borden met de beeltenis van den jubilaris versierd en een keurig gecalligra- feerd gedenkboek. Vervolgens treden als sprekers naar voren, de heer Grosheide, voorzitter van het Nederl. Binnen- vaartbureau, vertegenwoordigende tal van coöpera ties op scheepvaartgebied, de burgemeester van Zuid scharwoude, Jhr. A. L. v. Spengler, namens het Gemeentebestuur, de heer Jn. Hoogland, als voor zitter der afdeeling Langendijk, de heer Timmer mans als voorzitter van den Rijn schippersbond, de voorzitter van den Ned. Christ. Prot. Schippersbond, de heer J. Bakker, havenmeester te Alkmaar en last not least, de heer Keyzer, niet in zijn kwaliteit als secretaris van Schuttevaêr, doch spreker laat „de schipper" spreken. De vele toespraken gingen vergezeld van een ge schenk of bloemstukken. Aangedaan dankt de jubilaris in eenvoudige woor den voor deze grootsche hulde. Hierna werd in de voorzaal een drukbezochte re ceptie gehouden en velen grepen deze gelegenheid aan den jubilaris en zijn familieleden de hand te drukken. Nadat de receptie geëindigd was, begaven allen zich wederom naar de groote zaal om aan te zitten aan het diner, dat ter eere van den jubilaris zou worden opgediend. Het was een lust voor de oogen die lange keurig geserveerde tafels te aanschouwen. Nadat allen gezeten zijn, uit de voorzitter zijn eerbiedige en hooge waardeering te nopzichte van het Koninklijk Huis voor de verleende onderschei ding hem ten deel gevallen. Ter eere van de Koninklijke Famüie, wordt hier na het Wilhelmus door allen uit volle borst gezongen. Gedurende den disch wordt het woord gevoerd door verschillende sprekers. O.m. door Z.Ex. Minister P. Reijmer die een dronk wijdt aan de familie Smeenge. Voorts wordt door onderscheidene aanwezigen hulde gebracht aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid en aan den minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen. Een kleinzoon van den jubilaris dankt het bestuur voor de gelegenheid spreker geboden deze bijeen komst bij te kunnen wonen en vooral op dezen dag waarop de waardeering van en de hoogachting voor zijn grootvader op zulk een ondubbelzinnige wijze naar voren is gekomen. Tenslotte uit spreker den wensch, dat hij dezelfde geest en werklust zal moge hebben als zijn grootvader. Door de dochter van den jubilaris wordt opge- heeft verplicht. Een der afgevaardigden dankt namens allen del afdeeling voor hetgeen zij in het werk heeft gesteld om de vereeniging op waardige wijze te ontvangen De heer Hoogland beantwoord beide sprekers en wenscht dat de vereeniging moge groeien en bloeien Hiermede was ook den dag ten einde en behoort ook deze vergadering weer tot het verleden. De afdeeling Langendijk brengen wij vanaf deze plaats gaarne een woord van hulde voor de rege ling der feestelijkheden en de zorg voor de afge vaardigden, doch gaarne noemen wij, zonder af- breuk te doen aan de overige bestuursleden, in het bijzonder den on vermoeiden secretaris, den heer Jn. Kramer, die zoowel in de voorbereiding als op de beide dagen zijn uiterste krachten heeft inge spannen en onvermoeid bleek om alles naar wensch te doen verloopen. Hulde brengen wij aan den heer P. Kramer en echtgenoote en hun staf van personeel. Zij alles hebben naar beste weten getracht om het allen deze beide dagen zoo aangenaam mogelijk te tna- ken, waarin zij zeer zeker zijn geslaagd. Pot 90 ct. Tube 50 ct Zeep 60 ct. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 10 April. Niet het verkeer van den Hoofdweg, doch dat van m rechts gaat voor. De chauffeur van een grossiersfirma te Alkmaar 1 de heer T. J. C. O. aldaar, geraakte op 13 December I te Uitgeest, toen hij met zijn beladen vrachtauto door de Hoofdstraat kwam aantuffen in aanraking 3 met een kleine luxe fiat, bestuurd door den heer m D. Jansen, jachtopziener te W-k aan Zee. Deze die van rechts naderde uit een zijstraat en dus voor- H rang had. Signalen werden wel gegeven doch niet I gehoord en merkte de vrachtautochauffeur door de 9 beregende bij ruit de fiat iets te laat op zoodat een botsing volgde en de heer Jansen aan zijn wagen een schade van f 48.50 bekwam, terwijl deze schade m tot dusver niet werd vergoed. De vrachtauto-chauf- I feur stond als nu terecht en verkondigde als zijn I meening dat de heer Jansen door te snel rijden 9 zelf de schuld was, terwijl zijn meening het verkeer I op den hoofdweg voorrang had, 'n opvatting die 9 echter niet als juist werd aangemerkt. Daar nog een tweetal getuigen nadeelige verklaringen aflegden I moest de verdachte de vlag strijken en werd hij m veroordeeld tot f 30.— boete of 30 dagen en de civiele vordering van de benadeelde partij toegewezen. 'n Duur fleschje spiritualia. Een te Het Woud gemeente Bergen zijn bedrijf 9 uitoefenend verlofhouder, de heer J. d. W., ontving onlangs een zeer onvoordeelig klantje in zijn in- 9 richting, in den persoon van een politieman, door S wien werd geconstateerd, dat genoemde verlofhou- der een flesch sterken drank in voorraad had. Ter zake deze ernstige overtreding werd de heer d. W. heden veroordeeld bij verstek tot f25 boete of 25 dagen, en de in beslag genomen flesch met geestrijk vocht verbeurd verkleurd. Als er geen kaart is, kan men niet plakken. De heer Tijker S., verlofhouder te Alkmaar, stond terecht op grond van het hem te laste gelegde feit -11 dat hij vanaf 3 tot 19 Nov. verzuimd had rente- I zegels te plakken ten behoeve van een in zijn dienst werkzamen kelner, den heer J. Boerser. De heer St. verdedigde zich echter met in het midden te brengen dat hij dezen plicht zeer zeker zou hebben vervuld, doch dat gezegde kelner hem nimmer in het bezit had gesteld van een rentekaart. Deze kaart was eerst later voor den dag gekomen en weigerde de heer Brander Bravo hem gelegenheid te geven de rentezegels alsnog in te plakken. Besloten werd alsnu de zaak aan te houden tot het hooren van enkele getuigen. Schadelijke verstrooidheid of een ongeluk schuilt soms in een verkeerd jasje. Op den derden Maart werd de 47-jarige heer Corn. H„ melkhandelaar te Purmerend tot zijn grooten schrik te de Rijp in de Rechtestraat met zijn vrachtauto aangehouden door den rijksveld wachter v. d. Meulen en scheen er ook veel reden te bestaan voor zijn bezorgdheid, want het bleek, dat hij momenteel niet in het bezit van een rijbe wijs was, dat hij helaas in een andere jas had ach tergelaten. Het gebruikelijke bonnetje bleef natuurlijk niet uit en had de verstrooide melkhandelaar zich heden voor den kantonrechter te verantwoorden. Hij was echter in staat het geval gunstig te belichten en het rijbewijs, gesierd met zijn, zooals de kantonrechter meende, sprekende gelijkenis, te overleggen. Zoodat het conflict met de Justitie door betaling van 2 gul den boete, subsidiair 2 dagen hechtenis, tot aller te vredenheid uit den weg geruimd kon worden. Leven en portemonnaie van een auto-chauffeur verkeeren voortdurend in gevaar. Een te Doorn woonachtige vrachtautobestuurder, de heer A. v. VI., bereed op 20 Nov. met een tractor, waarachter aanhangwagen den rijksstraatweg onder Heiloo met een knap vaartje van pl.m. 40 Kilometer en moest alstoen uitwijken voor een langs kant van den weg staanden luxe auto, tewijl van de de andere zijde eenige andere auto's naderden. Aangeeien echter-van D. de achterste van die auto's niet tijdig genoeg opmerkte en dus te gauw doorreed, dreigde een aanrijding die van D. door krachtig remmen trachtte te voorkomen. Door de gladheid van den weg kwam evenwel de tractor dwars over den weg te staan en raakte de aanhangwagen kwaadaardig de luxe auto, een ford, bestuurd door den heer C. J. Groot, veehouder uit Zuid- en Noord-Schermer, naast wien zijn flink ontwikkelde echtgenoote, Ma rianne Poel, was gezeten. De schok was hevig en de schade niet gering, doch gelukkig kwam het waar-

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4