PUR91. Laatste berichten 'k Vond het stil in de Broeker tempei aan Mercu- tius gewijd, een hoog enkele bouwer was er. Op Maandag is er weinig of niets te doen. Het begint er op te lijken, dat we practisch maar vijf veilings- dagen in de week hebben, of dat nu een gevolg is van bepaalde oorzaken, dan wel van een algemeen Idee, waag ik neit uit te maken. Aanbevelenswaardig lijkt mij dezen toestand aller minst. De kooplui waren natuurlijk aanwezig, zoolang er een koolstronk aan de markt komt, zijn ze present. En het bleek me, dat de heeren, voor zeg tien jaar nog jong, zoo zachtjes aan al „middelbaar" hun goed humeur en jovialiteit ondanks de wereldmisère hebben weten te bewaren. Of zij dooreen genomen een goed bedrijfs resultaat hebben weten te bereiken? Na de ziekte periode gedurende de vroege aardappelcampagne, de finantieele moeilijkheden speciaal in ons hoofdaf zetgebied Duitschland? Waarschijnlijk is het eind resultaat niet schitterend Allicht is zoo op de gis af het laat-seizoen redelijk geweest. Ik vernam verder, dat er jl. Zaterdag aan de drie veilingen in deze buurt, Broek, Noordscharwoude en Warmenhuizen, een kleine honderd wagons goed zijn verhandeld. Geen kleinigheid en dat in de tweede week van April. En op eenmaal is roode kool peperduur geworden, tot boven f .20 per 100 kilogram is er besteed. O, die koolprijzen er is geen peil op te trek ken. Terwijl schier alle consumptie-artikelen in prijs zijn gedaald, zien we het verschijnsel, dat de kool roode dan zeer hoog in prijs is geworden. Onze artikelen staan blijkbaar geheel op zich zelf en de prijsbepaling wordt blijkbaar beinvloed door factoren, die van geheel ander karakter zijn dan die waarvan andere consumptie-artikelen afhankelijk zijn. Het weer dat is wel de allergrootste factor. Hadden we begin Januari reeds gunstig weer ge had, kde uitkomst van het seizoen zou anders zijn geweest. Er is aan den Langendijk iets gaande, er is wat te doen, dat merk je zoo aan alles. Men spreekt er van, niet alsof de politiek de menschen geheel en al te pakken heeft, gunst nee. Doch er zijn een tweetal verkiezingen in het gezicht, straks gaan we met onze echtgenooten naar de stembus, om de Raden van vroede vaderen, de Staten van wijze mannen, doorkneed in zaken en van wijs beleid, te voor zien. Ik had gelegenheid eens bij deze en gene te pol sen. De Anti's hebben hun candidaten-lijst ('k heb het over broek) klaar. Naar ik ben ingelicht is dat werk in de allerbeste orde en harmonie verloopen. Er is op de lijst eenige verandering aangebracht, het aftredend lid, de heer Jb. Glas heeft zijn kans beduidende plaats op de lijst ter beschikking ge steld voor een ander; de leden van de K. V. kozen den heer D. Kansen, die waarschijnlijk lid van den Raad wordt in de plaats van genoemd aftredend lid, wier naam op nummer vier van de lijst is geplaatst. De Chr. Historische K. V. heeft haar aftredende vertegenwoordigers opnieuw gecandideerd, zoodat er van die zijde geen verandering komt. De Vrijzinnigen hebben, naar mij ter oore kwam, als reeds eenmaal is geschied, samenwerking ge zocht met Sociaal-Democraten. Of de gezamenlijke Hjst al klaar is, kon ik niet te weten komen; enkele namen werden reeds geneomd. 't Schijnt wel vast te staan, dat er eenigen ver andering in de samenstelling van de linksche fractie des Broekers Raad (als we van de linksche fractie mogen spreken) komt Al deze politieke dingen kunt ge „bij ons in Broek" met iedereen bepraten, onverschillig tot welke politieke kleur hij of zij behoort. Zoo verpolitiekt zijn we gelukkig nog niet, dat zulk ons moeilijk zou vallen. Hoe het in Zuidscharwoude zal gaan? 't Is daar altijd pais en nee, en zoo zal het ook daar ditmaal wel los loopen. Ik heb gelezen, dat de heer Gren het college van B. en W. enkele niet zoo doodeenvoudige vragen heeft gesteld. Aan den Langendijk stellen de raadsleden nog vragen, elders doet men deftiger en interpelleert. De vorm van zoo'n interpellatie doet veek komiek aan. Stel eens het geval, dat de heer Groen ook de officieele, deftige manier had gekozen. Waarschijn lijk zouden de vragen alsdan als volgt zijn inge kleed; Is het B. en W. bekend, dat het Raadhuis te Zuidscharwoude bij gelegenheid van het feest van „Schuttevaêr" op vrij kostbare wijze van een feeste lijke uliminatie was voorzien? Zoo ja, meent het college dan ook niet, dat hierin de Raad, die immers aan het hoofd der Gemeente staat, had moeten worden gekend? Overigens, ik mag zulk initiatief wel. Laat de publieke zaak maar publiek besproken worden. Dat houdt er de belangstelling een beetje in, en dat is tegenwoordig heusch wel noodig. 't Verslag van de eerst volgende raadsvergadering te Zuid scharwoude zal gelezen worden, geloof dat vrij! Van de politieke situatie elders in onze omgeving, teNoordscharwoude, St. Pancras, Warmenhuizen en Dirkshorn zijn mij geen bijzonderheden bekend. Zoodra me van daar goede gegevens zijn verstrekt, hoop ik ook daar een en ander van te vertellen. Afdeeling Alkmaar. Algemeene Vergadering van het Algemeen Af- deelingsziekenfonds, Afdeeling Alkmaar en Om streken, gehouden .Maandagavond 7 uur in Ho tel Proot te Alkmaar. Ho vertegenwoordigers van het A. A. Z. A. hebben altijd een samenkomst een paar uur vóór den aanvang van bovengenoemde vergadering. De vertegenwoordigers voor den Langendijk zijn de heeren: Bruin, van Oudkarspel, Kansen van Noordscharwoude; Bouman, Zuidscharwoude én Veenstra, Broek op langendijk. In deze voor verga/dering worden de agenda punten van de Algem. Vergadering aan eene be spreking onderworpen, waardoor eenstemmigheid wordt bereikt. Daar drie vertegenwoordigers zit ting hebben in het bestuur van het A.A.Z.A.,t werden alle inlichtingen op de voorvergadering verstrekt. Als de leden iets nader willen weten omtrent het A. A. Z. A., dan kan men zich wenden tot dit bestuur, Boomstraat 11 Alkmaar, wijl bovendien ook de vertegenwoordigers gaar ne inlichtingen geven. "Het komt ook wel voor dat verscheidene vragen op de voorvergadering behandeld worden. Zeer beknopt laten wij nu een verslagje volgen van de Algem. Vergadering, waarvan Dr. Schrö- dcr uit Alkmaar voorzitter is. Na een wélkomst- woord verwees hij naar de onaangenaamheden, die in de vorige Algem. Vergadering werden be licht, en die de heeren doktoren "Schroder enj Van Dam aanleiding gaven, hunne "herbenoeming als bestuurslid niet te aanvaarden. Veel is hierover te doen geweest en verwijzen wij onze lezers hiervoor naar het jaarverslag van den secretaris-penningmeester, dat wij hieronder gedeeltelijk' opnemen. De voorzitter deed mede- deeling dat gebleken is, dat er misverstanden in het spel waren én nü opgehelderd zijn, zoodat er geen aanleiding meer bestond ons tegen eene her benoeming te verzetten. Deze heeft plaats gehad en zijn Dr. van Dam en ondergeteekende weer met hunne functies bekleed. Alle hulp, zei ie spreker, die verricht is kunnen worden, is ver- richt en hebben wij het geld op de nuttigste wijze besteed. De bestuursvergaderingen ken- I merkenn zich door een aangenamen geest. De drie groepen werkten naast elkander, klachten kwamen niet voor, en mede door volkomen eer biediging van elkanders meening heerschte steeds een volslagen harmonie. We wachten nog altijd op de invloeden van de nieuwe ziektewet, waar naar onze statuten en reglement in overeenstem ming behooren gebracht te worden, hoewel wij gelooven dat er in deze niet veel veranderd be hoeft te worden. Verder hoopte hij dat de be raadslagingen dezen avond een prettig verloop zullen hebben. De héér Schouten las nu als secretaris-penning meester de zeer uitgebreide en goed gedocumen teerde notuleering voor. Voor het eerst was het jaarverslag in druk verschenen, waaraan wij het volgende ontleenen: Bij de gehouden verkiezing voor twee be stuursleden (door de groep der Geneeskundigen, werden gekozen de H.H. van Dam en "Schroder, die deze benoeming aannamen. In de nu volgende bestuursvergadering van 13 Juni werden zij (door den voorzitter 3pierings geïnstalleerd, die van deze gelegenheid gebruik maakte zijn voorzitterschap neer 'te leggen. In de vacature werd met algemeene stemmen als voorzitter aangewezen de heer Schroder. Een woord van waarieering aan den heer Stra- ver, die 'door zijn loyale houding de oplossing der kwestie heeft vergemakkelijktmede voor den interim .voorzitter Spierings, die gedurende zijn korte presidium met groote ijver en kennis zijn functie heeft waargenomen. Betreft dit bestuursaangelegenheden, die ge lukkig een gunstig verloop hebben gehad, min der aangenaam is het hier te moeten boekstaven, dat 't bestuur van 'tA.A.Z. Ak. met een .der deelnemers zoodanig hooggaand verschil van meening gehad heeft, dat het meende een 'ernstige waarschuwing aan de bij hem ingeschreven ver zekerden te moeten richten. Genoemlde deelne mer, gebruik makend van zijn bij 't reglement omschreven recht, 'heeft daarop een scheidsge recht aangevraagd, .dat, alhoewewl ons om vor melijke redenen in 't ongelijk gesteld hebbend, een uitspraak heeft gedaan, waarmede 't bestuur tevreden mag zijn. Verder moge hier gememoreerd worden, dat bij de gehouden nieuwe verkiezing van drie ver tegenwoordigers te Alkmaar werden gekozen de H.H. Bonsema, Greeuw en Haring. Als gevolg van het bestuursincident werd de wenschelijkheid naar voren gebracht om Statu ten en Reglement zoodanig te wijzigen, dat 't Bestuur zou bestaan uit negen leden, benevens een lid-voorzitter door de drie groepen van be stuursleden gezamenlijk te benoemen, Door de geruchten, dat de Ziekenfondsen-wet begin 1931 in behandeling zou komen, is de uit voering dezer wensch met het oog op verdere aanpassingen achterwege gebleven. In de zeven gehouden bestuursvergaderingen die o.a. noodig waren 'ter bespreking van ge schillen tusschen Deelnemers onderling en Deel nemers en 't Bestuur, zijn ook plannen in voorbe reiding geweest tot een vlottere financieele ver rekening met de apotheekhoodend geneeskundi- gen. Voorloopig is *'t bij bespreken én correspon- deeren gebleven. In den loop van het jaar zijn verdere bespre kingen gShouden met een acccountantskantoor inzake het reserveofnds. De aan het onderzoek verbonden kosten, deden partijen echter omzien, naar een minnelijke schikking, die zeker gevon den zal worden. De heer Bouman rapporteert namens de com missie tot het nazien der rekening van het afge- loopen boekjaar, dat de bescheiden, voor zoover dit aan de hand van steekproeven mogelijk was, en mede gezien het rapport van den accountant, de rekening goed te keuren en Hen penningmees ter te dechargeeren. De heeren Dr. Spiering van Heer Hugowaard en dr. Hartog van Ark, uit Alkmaar, werden met nagenoeg algemeene stem men herkozen. Met dezelfde stemmenverhouding werd ook de heer Langendijk als bestuurslid herkozen en de heer Willemse te Anna Paulow- na werd diens plaatsvervanger. De commissie tot nazien der rekening 1930 werd herkozen, bestaande uit mej. Schuitenma ker, dr. Sluimer en Bouman. De bijdragen der verzekerden wenden opnieuw vastgesteld zooals ze waren. De accountant werd wederom bij acclamatie herbenoemd. Het bestuursvoorstel om 20000 gulden beschik baar te stellen voor een Centraal Administra tie-gebouw voor het A. A. Z. A. en de rest van het reservefonds te beschouwen als eigendom van hebt plaatselijk onderdeel Alkmaar, ondervond een langdurige discussie met als besluit, dat het bestuur, gehoord de discussies, met andere voor stellen zal komen en deze te behandelen op een extra algemeene vergadering. Bij de rondvraag besprak de heer Hart, Koe dijk, de wenschelijkheid, dat deelnemers er geen andere fondsen buiten de A.A.Z.A. er op na mo gen houden, zulks ter voorkoming van ernstige verschillen, zooals die in het afgeloopen jaar hebben plaats gehad. De voorzitter zeide dat de maatschappij tot bevordering der geneeskunde hierin al voorziet. H.H. Doktoren mogen geen andere fondsen be dienen ,en verder is het bestuur in deze deligent, wat de voorzitter met een voorbeeld nader aan toonde. Hierna sluiting. verzacht de pijn geneest de wond Plaatselijk Nieuws Buitenland Spanje een republiek? Het gaat in Spanje naar den republikeinschen regeeringsvorm. De uitslagen der Gemeenteraadsverkiezingen over het geheele land brachten aan het monar- chistisch bewind een nederlaag, zoo groot, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat koning Alfonso den langsten tijd zal hebben geregeerd. Het votum is voor de republiek uitgesproken. Ministerie besehouwwt zieh als demissionnair. De ministers kwamen 'in kabinetsraad bijeen. Bij zijn komst ter vergadering door journalisten ondervraagd over de geruchten van een crisis, antwoordde de premier Aznar: ,,Komt het feit dat een monarchistisch lanld een republikeinsche meerderheid heeft u.niet een weinig als een cri sis voor?" I Een Havas-bericht meldt dat het ministerie zich als demissionnair beschouwt. Verklaring der soeialistiseh- repnblikeinsche partij. De socialist isch-republikeinsche partij hield on der voorzitterschap van Alcala Zamora een bij eenkomst waarin de volgende motie werd aan genomen. De dag van gisteren (Zondag) is de eerste tri omf der republiek. Het is reeds niet slechts een volksstemming, 'maar een vonnis tegen den hoog- sten vertegenwoordiger der monarchie. De socia- listisch-republikeinsche partij wijst iedere aan sprakelijkheid van d!e hand voor de gebeurtenis sen die zich zullen voordoen als de monarchie zich verzet tegen den wil van het laad dat een republikcinseh regime eischt. Aan de burgerlijke en militaire instellingen van den staat wordt gevraagd de beslissing van Spanje te eerbiedigen. In een communiqué waarin van deze inotie wordt melding gemaakt wordt geeegd dat de onderteekenaars krachtig zullen optreden om de rcpuóliek 'in Spanje te vestigen. Wat de koning zou verklaard hebben. De Spaansche koning zou volgens een N. T. A. bericht aan den minister van buitenlanldische zaken verklaard hebben (dat hij Spanje niet in een burgeroorlog wilde storten. Hij begreep ten volle wat zijn plicht was. Hij hoopte een oplos sing te vinden op grond van vreedzame overeen- NOORDSCHARWOUDE. Door de afd. Langendijk van de N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis" wordt op 22 April weder de jaarlijksche Emmabloemcollecte gehouden ten bate van de t. b. c. bestrijding. Het bestuur verwacht dat deze dag weder geheel in het teeken zal staan van de welbegrepen lief dadigheid. Republikeinsche leiders eventueel voor een revolutie. De republikeinsche leiders die in December een revolutionnairen oproep verspreidden noemen in een manifest de stemming van Zotudag de uit drukking van >ie werkelijke volksmeening. Als de koning 'daaruit niet de consequenties trekt zoo wordt in dit manifest gezegd dan zijn de onderteekenaars bereid de republiek gewelddadig door een revolutie te vestigen. Zij vestigen hierop reeds thans de aandacht opdat Spanje en bet bui tenland weten wie >de aansprakelijkheid draagt, voor deze ontwikkeling. Officieren geconsigneerd. De minister van oorlog heeft een leger bevel uitgevaardigd dat alle officieren in de kazernes moeten blijven opdat de militairen bij overtueele ordeverstoringen tusschenbeide kunnen komen. Nieuwstijdingen ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Auto met 4 personen in de Drentsche Hoofdvaart geraakt. Alle inzittenden verdronken. Zondagmiddag te ongeveer half zes had op den Rijksstraatweg tusschen Hoogersmilde en Hijker- smilde, ter hoogte van de Steenfabriek, een ontzet tend ongeluk plaats. Juist in den bocht geraakte een tot bakkerswagen ingerichte Fordauto te water, terwijl een andere auto, die ook uit de richting Meppel kwam, haar passeerde. Bijna onmiddellijk zonk de vrachtauto, in de buurt van enkele sche pen. Dadelijk kwam er van alle kanten hulp opdagen. Eenige jongelui in een autobus van een wedstrijd te Meppel naar Groningen terugkeerend, zagen ook het ongeluk gebeuren. Onmiddellijk schoten ze te hulp en ook van andere zijde kwamen personen toe gesneld om te trachten de inzittenden van den verongelukten auto te bevrijden. Met scheepshaken maakte men een gat in het dak van den wagen, waarna de 4 inzittenden suc cessievelijk met veel moeite op het droge gehaald werden. Hoewel er ruimschoots voldoende medische hulp was (teweten de geneesheeren Boonzaayer en Tholen uit Smilde, Van Waning Bolt uit Veenhuizen, Nienhuis uit Assen en Huize van Renen uit Dwln- gelo) faalden alle gedurende een uur lang aange wende pogingen om de levensgeesten weer op te wekken. De burgemeester van Smilde en de marechaussée waren op de plaats des onheils aanweSig. Het Parket te Assen werd onmiddellijk gewaarschuwd. De slachtoffers. De lijken der slachtoffers werden voorloopig in de steenfabriek ondergebracht. Het bleken te zijn vier inwoners uit Gieten, n.l. de 23-jarige G. Kamps, de 22-jarige J. Lanting, de 31-jarige J. Uiterwijk en de 50 jarige steanbergen. De drie eerstgemoemden waren ongehuwd. Steen bergen was weduwnaar. Men was gevieren naar Koekange geweest, waar S. binnenkort een nieuwe bakkerij zou openen. De oorzaak. Nader vernemen wij omtrent de toedracht der zaak nog het volgende; De bestuurder der lnxe-auto, die de vrachtauto achterop read, was de garage-houder J. J. A. W. uit Veendam, die voor den heer Heerdt, arts aldaar een nieuwen wagen uit Rotterdam gehaald had en nu op weg naar huis was. Bij het passeeren is W. vermoedelijk te weinig naar link uitgeweken. Die voorste auto is namelijk in den flank aangereden. Hij is dadelijk naar Smilde doorgereden en heeft daar medische hulp geallar- meerd. De auto van den heer W. is later in beslaag ge nomen en te Veendam ondergebracht. De politie zet het onderzoek in deze zaak voort. POGING TOT DOODSLAG. Zaterdagochtend werd ide Haagsche politie te lefonisch gewaarschuwd, dat in een perceel aan het Achterom aldaar een vrouw met een scheer mes in den hals was gesneden. In verband hier mee werd in het perceel gearresteerd als ver- Per Telefoon AMSTERDAM, (V. D.) 14 April 1931. Uit LONDEN. Koning Alfonso heeft den correspondent van de „Daily Mail" te Madrid verzocht met nadruk de ge- ruchten tegen te spreken als zou hij voornemens zijij afstand te doen van den troon. Alfonso is noch voornemens af te treden noch het land te verlaten. Hij zal geheel handelen in overeenstemming met de grondwet en met de monarchistische staatsin richting. De „Daily Express" verneemt telefonisch uit Ma drid dat de koningin zich niet in het paleis bevindt, Men weet echter niet waar zij thans vertoeft. Uit MEPPEL. Gisteravond draaide de film „lm Westen nichts Neues" in de Schouwburgzaal te Meppel. De cabine was op den grond opgesteld, terwijl dezaal flink bezet was. Tijdens de 2e acte vloog de cabine in brand een paniek onder de aanwezigen volgde. Iedereen trachtte de zaal uit te komen. Stoelen en tafels werden omver geworpen. Eenige personen geraakten onder den voet, waar van 1 licht gewond werd. De brandweer was met veel materiaal direct ter plaatse en was spoedig het vuur meester. De film verbrandde geheel. Het was den eersten avond dat de film in Meppel werd gegeven. Uit DUSSELDORF. Hedenmorgen werd de behandeling van de moord zaak tegen Pieter Kurten voortgezet. Op verzoek van het Openbaar Ministerie geschiedde deze behande ling met gesloten deuren. Uit NUMANSDORP. Gisteravond zou de 12-jarige zoon van Peter van 't Hof, varende op het Hollandsch Diep, ter hoogte van de gemeente Numansdorp, op reis naar Ant werpen, de slingerende roeiboot, die in de davlds hing, vast maken. Hij klom in de boot, die uit de haken vloog, waar door de jongen overboord sloeg en verdronk. Naat het lijk wordt gezocht. Uit UTRECHT. Op den weg door het fort de Bilt is een auto, komende uit de richting de Bilt geslipt en in volle vaart tegen een rijtuig van de Zeister tram ge-I botst. Een zijde van de auto werd geheel ingedrukt, ter wijl de 3 inzittenden werden gewond. Het ernstigste werd gewond baronesse Vruyck uit Amersfoort, die naast den bestuurder zat, zij kreeg een ernstige bekkenfractuur. De 2 andere dames werden licht gewond. De baronesse werd naar het Diaconessenhuis ver voerd. Uit LEIDEN. Doordat kinderen met vuur speelden heeft een ernstige brand gewoed aan de N. Wetering. De hooiberg van Crn. Straathof vloog in brand, en al spoedig volgden de andere hooibergen en stallen in de buurt. En gingen in vlammen op. De bakkerij van Van Gij zeiendoorn werd door overwaaiende vonken eveneens aangetast en brandde geheel af. Alles was verzekerd. Een kind van den arbeider Spring in 't Veld, dat bij den hooiberg speelde kon niet spoedig genoeg wegloopen en werd met ernstige brondwonden in zorgwekkenden toestand naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. dacht van poging tot Joodslag de 45-jarige mijn-I werker O. K„ wonende te Utrecht, die zijn 40- jarige vrouw met een scheermes een ernstige! wond in den hals had toegebracht. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Haar toestand is naar omstandigheden redelijk. Man en vróuw hadden oneenigheid gehad naar aanleiding van de langdurige werkloosheid van den man. De mijnwerker was wegens (doofheid voor zijn arbeid ongeschikt gewonden. De vrouw had reeds meermalen te kennen gegeven dat zij cfp zijn aanwezigheid niet langer prijs stelle; zij had intusschen een bétrekking als dienstbode in genoemd perceel verkregen, terwijl de man in Utrecht verblijf hield. Onlangs was oogluikend toegestaan dat hij voor acht dagen naar hier zou komen en gedurende dien tijd met haar zou sa menwonen in het huis, waar de vrouw als dienst bode intern was. Toen 'deze Zaterdagochtend cir ca vijf uur wilde opstaan zei de man dat zij nog maar wat moest blijven liggen. Intusschen haalde hij een scheerme onder zijn hoofdkuesssn vandaan en 'kort daarop gaf hij daarmee de vrouw een snede in 'den hals. Op het gegil van de vrouw kwam een andere dienstbode af, terwijl ook de op straat surveilleerende politie aldus opmerkzaam werd gemaakt op het gebeurde. Intusschen had K. getracht te vluchten, doch hij werd door de politie gegrepen, die hem in verzekering stelle. Het bebloede mes werd. in beslag genomen. FAILLISSEMENT TENGEVOLGE VAN VERDUISTERING. Eenige maanden geleden is bij de een commission- nair in effecten aan de Keizersgracht te Amsterdam een belangrijke verduistering gepleegd. Een bedien de kreeg opdracht voor eenige cliënten inkoopen doen, voor een bedrag van f 65.000. De man deed dit niet en maakte een valsche schriftelijke verantwoor ding op. Met het geld is hij verdwenen. Later is W m moeten aanvragen. DOODELIJK ONGELUK OP ZEE. 3 Aan boord van den hedenmorgen te IJmuiden bin- nengekomen logger K. W. 147 heeft zich in den afgeloopen nacht bij het uitoefenen der visscheru een doodelijk ongeval voorgedaan. De schipper A. v. d. P. wonende te Katwijk aa» Zee, had n.l. het ongeluk bij het inhalen van net net tusschen de lijn en de lier beknel te raken waardoor hij zóó ernstig werd gewond, dat hij een'- gen tijd later overleed. De ongelukkige was nog slechts 31 jaar en la»1 j een vrouw en een kind achter. Moruone en °versPannen' onrust'8 II C IV O II S en slapeloos. Men gebruik» hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkend» Mijnhardt's Zenuwtablette* Glazen Buisje 75 ct Bij Apoth en Drogiste" l RYNBENDE'S BLIJMOEDIG MAANDBLAD. Redacteur: Herman de Man. Uitgave van de N. V. Distilleerderij, voorheen I Simon Rynbende en Zonen Schiedam. Anno W Dit is het opschrift van het Maandblad, uitgegeven door de aan het hoofd genoemde firma. |t Van bevriende hand ontvingen wij no. 8 van Maandblad d.d. 1 April 1931. De eerste pag. van dit nr. trekt de aandacn door haar „blijmoedigen" inhoud. Onder een hoofdlijstje van zesten kruikjes en vil1'

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2