Hike Breijer's Speciaal Cnrsetten - Magazijn goedpasseude linie tussohen D.uitschland en Oostenrijk. Oosten rijk heeft op het oogenblik voor kool een tarief dat ongeveer de helft bedraagt van het Duitsche. Voor Duitsche kool moet het momenteel echter evengoed worden betaald als voor de onze. Wan neer de tol unie afgesloten wordt komt zeer waar schijnlijk voor onze kool het Duitsche tarief in de plaats en de Duitsche kool zal er vrij kunnen worden ingevoerd en wij kunnen Oostenrijk voor den afzet vau witte kool vrijwel schrappen. De vooruitzichten voor een jaar met een goed gewas zijn weinig bemoedigend. Het contrac teeren van groote hoeveelheden buitenom kan Aiet anders dan de toestand nog hard verslech ten. In ons vakblad werd de idee gelanceerd van een tolunie tusschen Nederland en "Duitsch land. Mij dunkt deze idee is alle overweging waard. De Duitsche regeering heeft verklaard niet ieder land een dergelijk verdrag te willen afsluiten. Wij kunnen er niets bij verliezen, en wat zou het geen uitkomst brengen aan onze tuinbouw Onze vereeniging wist één nieuw lid te boe ken. Wij moesten een extra Algemeene Vergade ring houden terzake van ide verlenging der ver eeniging, waarop wij tenslotte toch de Konink lijke goedkeuring hebben gekregen. De maatregelen, die wij hebben genomen ter bestrijding van de oneerlijke concurrentie door het rondzenden van te lage prijscouranten, heb ben een gunstig resultaat gehad. Laten wij ho pen dat het steeds meer doordringt dat het dwaas is om het elkander onnoodig lastig te maken. Het heeft ons allen ongetwijfeld met blijd schap vervuld, dat het auto-ongeluk, dat onzen voorzitter overkwam, tenslotte zóó goed is afge- loopen. Wel hebben wij hem verscheidene weken gemist, maar begin Februari heeft hij dit j aai de eerste bestuursvergadering weer kunnen pre- sidceren. Ik mag onzen voorzitter en onze ver eeniging zeker wel gelukwenschen met zijn her stel. Ik wil eindigen met de hoop uit te spreken, dat het seizoen 1931 '32 zal bewijzen dót. de pessimisten ongelijk hebben. De voorzitter dankt 'dien heer Slot voor zijn uitgebracht verslag. Het volgende verslag wordt uitgebracht door den penningmeester, den heer Jn. Kramer, waar uit blijkt dat het batig saldo bedraagt f308.40. Tevens wordt door den penningmeester uitge bracht de rekening van den nachttelefoonöienst Als kasnazieners worden aangewezen de heeren Jn. Kuiper en A. Kroon. In verband met den achteruitgang van het ba tig saldo, hetwelk het vorig jaar f 560 bedroeg, stelt de voorzitter voor de contributie met 1 gulden te verhoogen. Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus be sloten. Eerstgenoemde rapporteert alles in 'de beste orde te hebben bevonden. De voorzitter dankt de commissie voor haar arbeid en den penningmeester voor zijn gehouden beheer. Hierna wordt de penningmeester decharge ver leend. Bestuursverkiezing. Aftredend O. Wagenaar, J. Kramer en k. Mosch Blijkens gehouden stemming worden de attre- denden met groote meerderheid van stemmen herkozen, De heeren O. Wagenaar en J. Kramer verkla ren hunne herbenoeming, onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen, te aanvaarden. Aan den heer Mosch zal bericht van zijn her benoeming worden toegezonden. Verkiezing afgevaardigden Marktbesturen. Aftredend J. Kramer en P. F. Slot. Volgens de gehouden stemming zijn beide af tredenden met groote meerderheid van stemmen herkozen en verklaren hunne herbenoeming te aanvaarden. Mallotage nieuwe leden. Als nieuwe leden worden aan de vergadering voorgesteld de heeren: O. S.tomt Cz., Oudearspel 'J Sevenhuijzen, Warmenhuizen; H. Dekker Zuidschanvoude. Jb. Bekker, idem; O. Strooker Alkmaar. De voorgestelde nieuwe leden zijn na stem ming met groote meerderheid van stemmen als lid aangenomen. De vereeniging is, door het be danken van den heer G. Bekker dus met 4 leden vooruitgegaan. Regeling ziektenvevzekering transportarbeiders. Door den secretaris wobit dit punt de ragenda toegelicht en memoreert dat verleiden jaar dooi de vergadering is besloten eene verzekering aan te gaan die het geheele jaar uitkeering geeft, wat bij huidige toepassing niet het geval is. Het bestuur heeft 'zich in verbinding gesteld- met den voorzitter van iden Raad van Arbeid te Alkmaar, den heer Vaz Dias, 'die aangaande dit punt mededeelde, dat zulks wel mogelijk is, doch is hiervoor noodig de toestemming van den mi nister, die echter is geweigerd. Het voorstel van het Bestuur behelst, de ver zekering te laten loopen over de nieuw op te richten vereeniging, die zich eventueel kan aan sluiten bij een bedrijfsverzekering. Aangiften van ziektegevallen kunnen dan worden ingediend b.v. bij den transportleider, bij wien ook de premie wordt gestort, waardoor de vereeniging van veel werk af is. Nadat, dit voorstel van verschillende kanten is bezien, wordt besloten, deze vereeniging op te richten en de verdere afhandeling op te dragen aan het bestuur. Verlaging der korting contante betaling. De voorz. deelt mede, dat het bestuur heeft besloten de voorgestel/de verlaging aan te gaan als crisismaatregel. Na langdurige gedachtenwisseling wordt hier toe besloten. De heer i?. de Bber spreekt zijn dank uit voor dit genomen besluit. De reden dezer verlaging is j de uitbreiding der veilingen en wordt opge bracht ook ten dienste van den handel. Spr. geeft, geen illusie, waar over 'dit onderwerp het vol gend jaar weer gesproken zal wortden, dat de bouwers het a.s. jaar. van andere gedachten zul len zijn. Spr. verzoekt dat het bestuur ten spoe digste een vergadering met den Vierbond zal aanvragen om de betalingsvoorwaarden vast te stellen. De voorzitter wenscht te wijzen naar andere veilingeu, waar de toestanden veel slechter zijn als hier ter plaatse. Het voorstel de Boer voor een spoedige beleg ging eener vergadering met den Vierbond, wordt bij acclamatie aangenomen. De heer Hoogland zegt, dat op de betrokken vergadering velen voor het voorstel hebben ge stemd, terwille van l.ien handel en de goede ver standhouding. Inwendig waren velen er tegen. Het blijft een recht, wat gekocht is. Hierna wordt door enkelen critiek uitgeoefend op de betaalmeesters. De voorzitter wijst er met nadruk op, dat het toch niet de bedoeling is, dat de betaalmeesters in een verkeerd daglicht worden gesteld. S.pr. zegt, dat de betaalmeesters b,ij Wet nakoming der verplichtingen het recht hebben het. 1 '4 pet. in te houden, wat zij Idan ook doen. Rondvraag. De hèer S. de Boer wijst op de minimumprijzen, l.ater werden de partijen welke op deze mini mumprijzen zijn opgehouden, voor minder ver kocht. Kan de handel daar niets aan doen? De heer J. Hoogland zegt, dat doordat de mi nimumprijzen hier hooger zijn, er door de koop lieden uit ,,de iStreek" voor minder is aangebo den en verkocht. We kunnen dus niet concur reer en. Voorz. antwoordt, dat als het landelijk wordt geregeld, er wel verandering zal komen. D'at deze toestanden niet weer zullen komen is de. wensch van den voorzitter en zeker wel van ons allen;. D'e heer Jn. Kramer deelt mede, dat er eene actie gaande is, om de federatie om te zetten in eene landelijke organisatie van alle vereenigiltgen op het gebied van groenten, fruit en aardappe len. iSpr. vraagt de meening van de vergadering, daar binnenkort eene desbetreffende circulaire bij het bestuur zal inkomen en dan hiervoor eene aparte vergadering voor zou moeten worden be legd. In beginsel wordt besloten dal Koophandel zich zal aansluiten. Dte heer Jn. Hoogland dankt namens de schip- persvereeniging ,,Schuttevaer" voor de vertegen woordiging op het laatst gehouden congres te Zuidscharwoude en hoopt, dat de woorden van den secretaris, door wien de vereeniging werd vertegenwoordigd), ook in de toekomst in toe passing zullen worden gebracht. De voorzitter zegt,.alle steun toe aan dergelijke bijeenkomsten. De heer K. Kramer maakt bezwaar tegen het beslui! in de gister gehouden vergadering van den Noordermarktbond, om zilvernep en slaboo- nen op den middag te veilen. De heer Jn. Kliffen deelt mede dat dit besluit is genomen ten opzichte van het beter uitzien der producten. Tevens wijst spr. er op, flat de genoemde producten behoorlijk moeten worden gesorteerd en hiervoor is ingesteld eene indeeling welke genoemd worden A. B. O. en aangevoerd moeten worden in behoorlijke fusten. Ce voorzitter wijst er op, dat die veiling niet te laat moet zijn, daar het convooi der treinen in stillen tijd vroeger vertrekt. Spr. acht het beter, als eerst overleg was gepleegd met Koop handel De heer P. Deutekom zegt, als vertegenwoor diger van Koophandel, op die vergadering tegen woordig te .zijn geweest, niet hiertegen te hebben moeten ageeren, want als vooral de zilvernep om 1 uur wordt geveild, hiertegen niets geen bezwaar is. De heer K. Kramer acht het bezwaarlijk voor de vrachtvaarders. Spr. geeft het bestuur in overweging dat er meer zorg wordt besteed aan de sorteering op de kwaliteit van de nep. De heer Kliffen merkt op, dat als eisch wordt gesteld, dat de nep afzonderlijk wordt aange voerd, wat alleen des middags mogelijk is. De. beer O. Smit zou de bepaling willen stel len, dat d'e nep in manden wordt aangevoerd, waardoor het broeien is uitgesloten. De heer Hoogland is van meening, dat de maatregel van den Noordermarktbond, die voor een jaar is ingevoerd, te probeeren is, In ieder geval wordt de gelegenheid geopend, dat het produet zoo goéd. mogelijk wordt aangevoerd. De voorzitter voorziet niet anders dan moei de beweegredenen kunnen zijn, z.a. niet slagen op de veiling; het ontvangen van bestellingen na de veiling, etc. Nadat enkele leden hunne bezwaren naar vo ren hebben gebracht, wordt van -diit onderwerp afgestapt. De heer O. Smit klaagt er over dat idie telefo nische gesprekken mét Duitschland kunnen wor den afgeluisterid. De secretaris deelt mede dat hierover al meer malen is geklaagd en zal wederom een "klaoht worden ingediend. De heer G. Blekker dringt aan op betere aan duiding van het gewicht op het bordje. Meer dere personen onderschrijven deze klacht. Besloten wordt een voorstel in te dienen bij de marktbesturen om liet juiste gewicht aan t.e duiden en bij overtreding eene boete in te stellen1. Niets meer aan de orde zijnde, dankt de voor zitter allen voor de opkomst en hoopt, dat de tuinders een beter jaar zullen hebben als het vorige jaar en sluit de vergadering. Mient 17 Alkmaar Iel. 526 Vertrouwd adres voor: Buikbanden Elastieken Kousen Rechthouders en Rechthouden Corsetten lijkheden. Na eenige discussie zegt de voorz. dat deze maatregel uitsluitend zal worden ge- j nomen ten gunste van het product. De heer J. Kliffen zegt, dat bij den Noorder marktbond geen andere bedoeling heeft voorge- j zeten. De heer N. de Nijs idiringt er op aan, dat bij het veilen en bloc van drielingen (uién) te Noord- j scharwoude verschillende partijen worden aan geboden. Dc heer Kliffen deelt mede, dat het de be doeling is om zooveel mogelijk en bloc te veilen. Spr. Segt toe, dat met 'diverse wenschen uit de vergadering, die hierna naar voren zijn ge bracht, rekening zal worden gehouden. De heer Jn. Kliffen dankt voor de uitnoo- diging, vooral waar hem Ide gelegenheid is open gesteld bij de rondvraag ook een vraag te stellen. In verband hiermede vraagt spr., wat de be weegreden kan zijn, dat midden in het seizoen partijen uit de hand worden gekócht. De voorz. antwoordt hierop, 'dat er verschillen- Rechtzaken VOOR DEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 17 April. De omstandigheden vormen den inensch. Deze theorie kan ook worden toegepast op het rcntezegeltjesplakken en het is duidelijk dat de heer F. S., de ondernemer van café Popu lair" te Alkmaar er ten dien aanzien anders voor staat dan de ambtenaar en de heeren ambtenaren van den Arbeidsraad. Evenwel kwam bij de voort gezette behandeling na het verhoor der getuigen toch vrijwel naar voren, dat hun verklaringen niet weerspraken de toelichting door den heer St. de vorige week gegeven, dat hij verhinderd was geweest om rentezegels te plakken ten be hoeve van zijn douceurtjes kellner Boersen, om dat deze hem niet in 't bezit had gesteld van de rentekaart. Welke kaart eerst na krachtig op treden van iden heer Brandon B. voor den dag was gekomen. De heer ambtenaar scheen echter den heer St. niet als een ideaal zegelplakker te beschouwen en vorderde 34 maal f 1 boete of 34 maal 1. dag, doch de kantonrechter was niet bereid Idireet te oordeelen en zal eerst over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. Het verkeer te water moet ook gehandhaafd worden. De eigenaars van het motorschip ,,De stad Alkmaar" bekwam op 18 December aan dit vaar tuig een schade van f 300, als gevolg van ie on handigheid van den bestuurder van een ahdere motorboot ,,.üe Anna", die bij het passieeren van de SStad Alkmaar op de 'Alkmaarsche Meer, waar ruimte plenty was, zijn vaartuig in plaats van naar stuurboord, naar bakboord! stuurde, met gevolg dat een aanvaring plaats had! en de hierboven gereleveerde schade werd toegebracht. E«n schade, die tot dusver niet was geregeld, omdat lie heeren van de Anna hadden beslist, dat Ide advocaten het maar moesten uitzoeken.. De kapitein of schipper van gezegde boot Anna, Cornel is E., moest heden terecht staan, doch bleek niet te zijn verschenen. Hem werd bij verstek' opgelegd f20 boete óf 20 dagen, zoodat de advo caten nu aan het uitzoeken kunnen gaan. Zulke kostbare documenten moet men op het hart dragen. De 23-jarige vrachtauto-chauffeur Herm. V. uit Oudorp maakte op 24 Febr. al een buitenge woon onvoordeelig zaakje, daar hij te Broek op I.angendijk werd gecontroleerd door den rijks veldwachter Geluk en 'deze constateerde, dat de chauffeur niet kon overleggen 'n rij-, 'n nummer-, bewijs en 'n wegenbelastingkaart, welke papieren hij in een thuis hangende jas had achtergelaten. Dientengevolge werd hij driedubbel op den bon geslingerd. Gelukkig kon hij heden punc tueel alle documenten overleggen en nam ie kantonrechter welwillend genoegen met het op leggen van 2 maal f2 boete of 2 maal 2 dagen. De boete van de afwezige wegenkaart had ver dachte bereids voldaan. Zoo kón hij toch ten slotte nog zeggen, zonder geluk vaart niemand wel. Een cliënt die zich nog niet liet afschepen. Indien een rechtbank-klant idle belofte doet, dat hij voornemens is nog eens terug te kómen, dan sluit zulks niet in dat hij over de behande ling tevreden is. IntegenidleelZulks was ook het geval met den heer Franciscus Ignatius Fri- gerius Marie E. te Alkmaar, die op '20 'Februari was gecalangeerd omdat hij een motor bereed, zonder in het bezit te zijn van een gel'iig rijbe wijs. Ook te Helder was hij reeds voor een der gelijk feit bekeurd, waaruit mag blijken dat hij den moed niet gauw opgeeft. Maar deze hardnekkigheid vond haar oorzaak in de wets- opvatting des heeren E., die als leerling motor rijder üe meening was toegedaan, dat iemand die motor wil leeren rijden en een rijvaardigheids- proef afleggen, gelegenheid moet vinden, zich te kunnen oefenen. En aangezietn de wet daarin niet voorziet en de oefening op den opénbaren weg, wegens gevaar voor de veiligheid niet is geoorloofd, wil de heer E. deze kwestie nog eens in hooger instantie uitvechten en gaf hij het voornemen te kennen niet t.e berusten in de hem opgelegde veroordeeling tot f 7 boete of 7 da gen ,doeh tegen dit vonnis appel te zullen aan- teekenen. Een bedreiging waardoor gelukkig de gemoedsrust van iden kantonrechter in 'tminst niet gestoord werd. Dat kwaad moet er worden uitgeranseld. Een 3chrale 20-jarige landbouwersbediende uit Heerhugovaard, luisterende naar den naam Pau- lus O., had zich op 3 Maart op de Middelweg schuldig gemaakt aan liet maar al te zeer voorko mende euvel, zich per rijwiel vast te houden aan een voortjakkerende auto en zich aldus te laten voorttrekken. De heer P. O. vond dit feit blijk bar niet zoo verschrikkelijk, doch de ambtenaar toonde aan uit, verschillende bloedige en zelfs doodelijke voorbeelden, hoe ontzettend gevaar lijk een dergelijke roekeloosheid is en de heer kantonrechter onderschreef die meening ten volle door den lichtvaardigen Paulus tot de goëischto straf f10 boete of 10 dagen, onverminderd te veroordeelen. Eve.ntueele navolgers nemen hier een exempel aan. Geen opzet tot overtreding, doch verkeerde wetsbegrippen. Al is het opzet bij een overtreding geen on misbaar element voor de strafbaarheid, het ge mis van kwaden wil geeft toch altijd motief voor oen clement vonnis, zooals ook' de 67-jari- ge diamantslijper G. NN. R. uit Amsterdam, 'n no gstevige baas, ondervond toen hij terecht stond omdat liij op 5 Maart te Akersloot met méér dan 1 hengel had gevischt in het rijkswater, evenwel gepacht door Gebr. Dil. D|e heer R. was in 't bezit van een acte, geldig voor het vis- schen met twee hengels, doch 'het was hem on bekend, dat hij ook dan nog vergunning moet. hebben van den pachter, echter niet voor 1 hen gel. De kantonrechter bracht den verdachte dit verschil vriendelijk onder het oog, veroordeelde hem minzaam tot f 3 boete of 3 dagen, echter met last, dat de inbeslag genomen hengels aan den veroordeelde konden worden teruggegeven. Waarmede ide visscher al lang lekker was. Liefhebbers van een stevig glaasje, blijven van een rijbewijs verstoken. De 23-jarige fabrikant Anth. Ger. S., uit Am sterdam, heeft te Alkmaar een zaak en vertoeft dus zoo dikwerf in dit vriendelijke stadje, dat hij er ook de voorkeur aan gaf, aldaar zich te be kwamen voor zijn rijvaardigheiidsproef als auto mobilist. Het examen werd afgelegd tot tevre denheid van den heer K. en de geslaagde can- didaat klom in zijn verbeelding op een zóó hoog voetstuk dat hij het zelfs aandurfde zonder nog in 't bezit te zijn van een rijbewijs, met zijn gloednieuw wagentje naar Amsterdam te tuf fen, 'n waagstuk dat hem evenwel zeer slecht bekwam, daar hij te Castricum werd aangehou den fdoor den actieven rijksveldwachter-brig. Tit. Ariën Gorter, die natuurlijk niet naliet proces verbaal op te maken. Di eheer S., heden tereeht staande, achtte dit optreden van den rijksveldwachter niet welwil lend, nademaal hij toch als automobilist gewogen en niet te licht was bevonden, zooidat de uit reiking van een rijbewijs toch maar een kwestie was van luttele dagen. D;e heer ambtenaar ech ter repliceerde hiertegen, "dat het tegenwoordig' niet zoo gemakkelijk meer gaat, een rijbewijs te bemachtigen. Vooral wordt er op gelet, en bestaat in dit verband een speciale aanschrijving van1 den minister, of de aanvrager zich aan alcohol misbruik schuldig maakt en in dit geval komt hij absoluut niet in aanmerking. Na deze toe lichting werd gevorderd f10 boete of 10 dagen en den eenigszins verslagen heer S., 'die thans een rijbewijs kón overleggen, veroordeeld tot f6 boete of 6 dagen. Dat blijft een moeilijk probleem. De 28-jarige ingezetene van Alkmaar en ven tend koopman aldaar, J. B., had op 10 April in de Cos terstraat aan de huizen der ingezetenen zijn waren gepresenteerd, terwijl hij niet in het bezit was van een namens den Commissaris van politie uitgereikte venters ver gunning. De heer B. beklaagde zich op de terechtzitting over deze uitsluiting, die hem verhinderde op eerlijke wij ze zijn eigen brood te verdienen, opdat hij niet kwam ten laste van de* openbare liefdadigheid en hij in staat was de belastingen, waarin men niet verzuimde hem aan te slaan, te voldoen- Dit waren natuurlijk vraagstukken, die de kan tonrechter niet kon beoordeelen, alleen kon deze magistraat de hand over het hart strijken en den gehandikapten koopman veroordeelen tot slechts f0.50 boete of 1 dag. Een lotgenoot in de ventersmisère. Een 63-jarige heer, zich aandienende als C. de

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4