Gemeenteraad Oude Niedorp Ai Laatste berichten Geref. M. V. „Wees een Zegen". Noordscharwonde. Agenda-voor-23 April. Gre Kleimeér. Gew. Gesch. Schets 7. Nel Mij'ts. Vad. Gesch. zie B. en B -7 vfunL'29- Trien Eieleman. Bijdrage. Vergadering van den Raad der gemeente Oude Niedorp op Zaterdag IS April, des" avonds te 8 u. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter de heer Bi. J. F. Meije, Burgemees ter, tevens secretaris. - Be notulen worden vastgesteld en goedgekeurd. Ingekomen stukken: a. Verslag oyer 1930 van "de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Hollands Noorder kwartier te Alkmaar. b. Begrooting voor 1931 met bijbehoorende memorie van toelichting van den 'warenkeurings- dienst in het gebied Alkmaar. c. Kantschrijven d.d. 11 Febr. van Ged. St. van Noordholland, ten geleide van het goedge keurd gemeenschappelijk besluit van den Raad der gemeente Nieuwe Niedorp en van den Raad dér gemeente Oude Niedorp d.d. 30 Dec. 1930 en 19 Januari 1931 nopens onderhaudsche ver pachting van de gemeenschappelijke schutsluis 1 van het Oude Niedorper Verlaat. d. Alsvoren ten geleide van een tweetal uit treksels uit het K. Bi. van 20 Jan. no. 8, hou dende goedkeuring van: 'le. de verordening d.d. 24 Nov. 1930 tot rangschikking der gemeente in de 2è klasse voor de heffing der gemeente fondsbelasting. 2e. Alsvoren tot heffing van 80 opcenten op die belasting voor het belasting jaar 1 Mei 1931'32. 3e. Alsvoren tot heffing van 20 opcenten op de hoofdsom der vermogens belasting voor het belastingjaar 1 Mei 1931 1 Mei 1932. e. Kantschrijven van Ged. Staten van Noord- Holland, ten geleide van het goedgekerurd raads besluit van 19 Jan. j.l. inzake garantie voor tuinderscr edieten f.- Alsvoren ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 19 Januari j.l. inzake garantie voor akkerbouwcredieten, g. Proces-verbaal van opneming op 21 Maart j.l. van boeken en kas van den ontvanger der gemeente. h. Verslag over 1930 van den vleeschkeu- ringsdienst in den kring Earsingerhorn. i. Jaarverslag1930 van de Gezondheidscom missie, gezeteld te Hoorn. Van ai voor kennisgeving aangenomen, j. Schrijven d^d. 30 Jan. j,l,, no. 74 van B. en W. van Arnemuiden, houdende verzoek adhae- sie te willen betuigen aan een door den Raad dier gemeente aan H.M. de Koningin gericht adres, waarb 'ijwordt verzocht -eene zoodanige wijziging van art. 195 der Lager Onderwijswet 1920 te willen voorstellen, waardoor van die verplichting tot het geven van onderwijs -in. het vak „lichamelijke oefeningen" ook na. i Jan. 1936 vrijstelling wordt verleend1. B. en W. adviseeren afwijzend op het verzoek te beschikken. Zonder bespreking werd1-het voorstel van B. en W. aangenomen. k. Schijven d.'dv 15=ï*ebr. j. 1-7 "van L. V'sclkg te Zijdewind;, daarbij verzoekende hem vanaf 1' .October 1930 eene verhooging te willen toe kennen van Al.pér dag voor het vervoer der' kinderen van A. Groot en A. Dekker te Moer beek haar de R.K. Lagere School te 'tVeld'. De heer Valk had medegedeeld, dat hij nog geen 13 cent per K.M. ontving. B. en W. stelden voor hem vanaf 1 Jan. tot Mei Él'per dag te geven. De heer v. Zoonen zeide, dat -Valk van te voren wist, wat hij verdiende per K.M. De heer J. Wit stelde voor hem tot Mei f 60 te geven. Dit voorstel werd aangenomen. De hen- v. Zoohen stemde tegen. Concept-bes]uiten tot wijziging der gemeente- begrooiing, dienst 1930. De besluiten werden vastgesteld, de -gewone dienst op f2415.03.'De kapitaaldienst op f13200. Voorstel tot wijziging der gemeente-begroeting dienst 1931 naar aanleiding der bij missive d.d. 25 Febr. j.l. no. 175 van Ged. Staten van N- Holland ontvangen nota van opmerkingen ten anzien dier ter goedkeuring ingezonden begróo- ting. Ged. Staten wenschen de fondsbelasting in de Gem. Inkomstenbelasting te verhoogen, alsmede de onvoorzien. Allen voor- Vaststelling van het primitief kohier der hon denbelasting, dienst 1931. Dit kohier werd vastgesteld op f 83. - Voöïstel om'B. en W. te machtigen dé wonin gen der gemeente, staande te Verlaat en te.Zijde wind, ingaande 1 Mei '31' weerom' voor dden tijd van d'riie jaren ondershands te verhuren aan een gegadigde, die daarvoor naar 'Kun oordeel in aanmerking kómt, met bepaling, dat de huur prijs der woningen te Verlaat wordt bepaald op tenminste f156, per jaar en per woning en de woningen te Zijdewind op tenminste f 182 per jaar en per woning. Aangenomen. Voorstel tot verkoop van het perceel weiland, genaamd „Kamperweidje", groot 1.79 H.A., ge legen te Moerbeek aan de wed. J. Dekker te Berkmeer, gemeente Obdam voor f4100. De heer J. Wil en B. Kriller wenschten den prijs te stellen op £2500 per H.A. (thans was dit f2300). Het voorstel van Bi en W. werd met 5 stem men aangenomen. De heeren J. Wit en D. Kril ler stemden tegen. Benoeming van 4 hooistekers voor het jaar '31. Benoemd werden voor O. Niedorp de .heeren P. Agenant en D. van Zoonen en voor Zijdewind D'. de Groot en P. Wijnker. Benoeming van leden der schattingscomniissio vcor de Rijksinkomstenbelasting wegens perio dieke aftreding op 1 Mei a.s. van allé leden, t.w. de heeren Et J. F. Meijer, H. Kossen, J. Bakker en G. 'Liefhebber. Benoeming van een lid van het bestuur- idler Protestantsche Armvoogdij (wewgens vertrek vaji dén heer G. Liefhebber) Benoemd werd de heer Jb. Rootje^. Benoeming van leden en plaatsvervangend leden van die stem bureaux in het el en 2e stenf- distrjct voor de verkiezing van leden der Prov. Staten en van de léden van den gemeenteraad. le stemdistrictVoorzitter fde Burgemeester. Aanbevolen worden ter benoeming als lid: G, Liefhebber en D. Kriller. Als plaatsvervanger? Jb. van Zoonen en I. J; Schroevers. De aanbevolen heeren wwerden alle benoemd. 2e stemdistrict: Aanbevolen worden Weth. J. Bakker Jzn. voorzitter, J. "Wit Sr. en J. Ligt- hart, Plaatsvervangers C. de Bioer en K. van déi- Oord. Dé aanbevolenen werden benoemd behalve dfe heer Wit, die liever plaatsvervanger was, in zijn plaats als lid werld benoemd O. de Boer. ;i i Behandeling van het aangehouden adres van K. van der Oord, J. Nagelhout en L. van WacheA- dorff van Rijn, allen wonende te Moerbeek, hou- dende verzoek eene regeling te willen treffen, waardoor het bezoeken hunner kinderen van 'de O. L. School te Nieuwe Niedorp wordt vergemak kelijkt. Bi. en W. brachten prae-advies uit. Het onderzoek was nog niet geheel af. De gemeente N. Niedorp vroeg voor het vervoer f 60 per kind per jaar. i Na hierover eeriig'en tijd van gedachten gewis- seld te hebben, stelde de heer J. Wit voor odi het aan Bi. en W. over te laten om deze zaak af i te handelen op de goedkoopste manier. Goedge- vonden. j Benoeming van een tijdelijk wethouder, ingaan- j de 1 Mei a.s. wegens vertrek uit de gemeente: van den wethouder G. Liefhebber. I Be heer D. Kriller werd als zoodanig be noemd met 6 stemmen. Een stem wefd uitge bracht op den heer Jb. v. Zoonen. Wegens vertrek van den heer G. Liefhebber tegen 1 Mei, moest een ambtenaar van den Bur ger!. Stand worden benoemd. D:e heer Kriller werd als zoodanig benoemd. Rondvraag. De heer Kriller zou het wenschelijk vinden, als de lantaarn bij den dokter den geheelen nacht blee fbranden. Allen voor. De heer De Boer klaagde over den Reijdesweg, daar kwamen gaten in. Voorz. zeide, dat deze weg binnen enkele da gen in orde zou worden gebracht. De heer Wartenhorst zou prijsopgave doen. Afscheid van den wethouder G. Liefhebber. D éwethouder G. Liefhebber zeide, door zijn vertrek naar Alkmaar, dit zijn laatste'vergade ring was, die hij bijwoonde. H ij bracht een woord van dank voor de gezellige samenwerking met den Burgemeester en dén Raad en ook aan de burgerij voor het vertrouwen, dat zij in hem hadden gesteld. Dc Voorzitter bedankte den heer Liefhebber ook voor de gezellige samenwerking en voor het vele dat hij voor 'de gemeente had gedaan en hoopte dat het hem naar wenseh mocht gaan in zijn nieuwe woonplaats. Ook de heer Bakker, wethouder bracht een woord van dank aan den heer Liefhebber. Hierna sluiting. Over réden en gedood. Terwijl een wagen van de Gemeentereiniging de Breode Steeg te Kampen passeerde, raakte een driejarig meisje onider een der wielen, met het gevolg, dat het kind orfmiddellijk gedood werd, Ebranden blussohen met koud water. Het volgende niet onvermakelijke voorval wordt aan de „Tal." als historisch medegedeeld. B. en W. van Èpckanje stelden den raad dier gemeente voor over te gaan ,tot aanschaffing van een motor- of' stoomspuit. Eien der vroede vaderen zei bij voorba,at te zullen tegensteta men, omdat alle branden in Rpckanje steeds met koud water waren gebluscht en dit was altijd goed gegaan. Een stoomspuit was- volgens hem overdadige weelde. Dlienstbode doodelijk geyvond aan den weg gevonden. In deerniswekkenlden toestand werd te Doorn een Duitsche dienstbod nabij den Molenweg ge vonden. Nadat geneeskundige hulp was ingeroe pen bleken de levensgeesten read's geweken te zijn. Of hier aan een ongeluk moet worden ge dacht is nog niet bekend. Tragisch einde. Dé familie J. 8. te Nijmegen werd idtoor een tragisch ongeluk in droevige omstandigheden ge bracht. Mej. J. ,3., moeder van twee kleine kinderen viel bij het doen van huishouüelijken arbeid van de trap en bleef dood ip de gang liggen. D'o man, een reiziger, die 'savonds thuis kwam, vond zijn vrouw met gebroken hals, terwijl de kinderen boven in ide kamer den geheelen dag- onverzorgd waren gebleven en tevergeefs om moeder geroepen hadden. Tarwewet. Dlatum van inwerkingtreding. Naar de „Msb." verneemt, zal de inwerking treding vain ide nieuwe Tarwewet worden be paald op 15 Mei a.s. Muziek van de V.A.Rj.A. Verboden in een militaire cantine? Het Tweede Kamerlid de heer Ter Laan heeft den minister van Defensie de volgende vragen ge steld Is het waar, dat de commandant van de 2de infanterie-brigade heeft verboden, muziek, uit gezonden door de V.A.R.A., in de cantine ten gehoore te brengen? Zoo ja, is de minister dan bereid om te zorgen dat alie omroepvereenigingen gelijk behanldeld worden Kindermoord De politie te Bergen-op-Zoom heeft het lijkje in beslag genomen van een pasgeboren kind van een 25-jarige dienstbode. De politie was ter oore gekomen, dat naar alle waarschijnlijkheid' mis- drij fin het spel was en heeft op den zolder van de woning, waar het dienstmeisje in betrekking was, in een doos, die gewikkeld was in kranten, het lijkje gevonden. De dienstbode is ter verple ging naar het Algemeen Biurger gas thuis ver- i voerd ,hct lijkje naar het lijkenhuis op "het pol 1 itiebiireau, waar het, ter beschikking van de justitie wordt gehouden. Nieuwstijdingen Buitenland Be Ford Motor Company. De Ford motor company heeft dé twintig- millioensta automobiel vervaardigd', welke ge beurtenis feestelijk werd heridlacht, STAKING DER KRANTENZETTERS IN BRUSSEL. Zonder daartoe gerechtigd te zijn, heeft de Vrije Associatie van zetters en drukkers van Brussel (die slechts eene afdeeling is van het Boekdrukkers- verbond dat alleen mandaat heeft om te onder De werkloosheid bestrijding. Door het Internationaal Arbeidsbureau is een. rapport over de werkloosheid samengesteld, waar-; in in hoofdzaak twee middelen worden aanbevo len tot bestrijding Ider werklooshéid, en wél J i I veiuunu uat aiieen manuaal neen om ie onaer- vooreerst de oprichting van een Eluropeesche ar- handelen) er op onwetige en ongerechtvaardigde wijze aanspraak op gemaakt om het collectief con tract dat bindend is te verbreken. De Associatie heeft aan elk blad een opzeggingsbrief gestuurd, tevens aankondigend, dat nieuwe eischen zouden ingediend worden. Op dit optreden volgde de verplichting voor de leden der Associatie om aan te kondigen dat zij gingen staken. Op 11 April hebben de dagbladbestuurders per brief aan de Associatie laten weten, dat zij haar inmenging in dezen niet konden aanvaarden, daar onderhandelingen gaande waren met de manda tarissen van het Boekdrukkersverbond die regelmatig aangewezen werden door het congres en door de Associatie zelf. Zij voegden er aan toe, dat de in gediende opzeggingen als van nul en geneer waarde werden beschouwd. Gistermorgen is, naar V. D. nader meldt, de sta king der Brusselsche typografen ingegaan. De arbeid is vrijwel algemeen neergelegd. Het middagblad „Midi" is met vier pagina's ver schenen. De andere bladen hebben het voornemen hetzelfde te doen. Redacteuren en kantoorpersoneel verrichten het zetwerk. Een katholiek blad laat zetten op een paters- drukkerij in de provincie. Maandagmorgen hebben ruim twee duizend sta kers een betooging gehouden. Er hebben zich geen incidenten voorgedaan. Bij de staking van zetters zijn ruim drie duizend personen betrokken. In de krantenwijk is het vrij rustig. Alle dagblad-gebouwen worden door de polite bewaakt. Bij alle bladen is het geheele zettersperso- neel weggebleven, behalve bij de „Soir" en bij de „Vingtième Siècle" waar niet gestaakt werd. Brusselsche bladen toch verschenen. Ondanks de staking der typografen zijn de Brus selsche bladen gister alle verschenen. Eenige kwa men er zoo goed en zoo kwaad als het ging uit, andere verminderden hun aantal edities of pagina's of lieten hun oplagen drukken in andere steden, die niet door de staking zijn getroffen, daar deze zich tot Brussel beperkt. De typografen eischen een loonsverhooging van een minimum van 102 francs 50 per week, een ver mindering van de werkweek van 48 tot 42 uur, zes dagen betaalde vacantie, behalve de zestien dagen, die door de dagblad ondernemingen reeds zijn toe gestaan, en een vermindering van de hoeveelheid te verrichten arbeid per uur van 5000 op 4000 letters. beidsbeurs, .die als clearing-höuse voor vacatures' en beschikbare arbeidskrachten zéiy kunnen dienst doen. Het tweede middel betreft de uitvoering van groote openbare werken als een Europeesch we gennet, verbinding van groote rivieren en kana len, aanleg van éen Eiuropeesch net voor hoog--,- spanningskabels ter rationeele verdeeling dér: electrisóhe energie en de invoering op de Eiuro- peesche spoorwegen van het vasteland van een stelsel van automatische koppelingen, waardoor 600.000 arbeiders gedurende vijf jaar werk zou den vinden. Mond- en Klauwzecrbestrijiding. In den Jaatsten tijd doen zich weder verschei dene mond- en klauwzeergevallen voor bij vee van markten afkomstig, of gevallen, waarbij men 'omtrent de herkomst der ziekte geheel in het duister tast. Zij zijn in den regel kenteekenen;, dat ide mogelijkheid niet is uitgesloten, dat men ■weer aan het begin van nieuwe uitbreiding van het mond- en klauwzeer staat. Derhalve moet én veehouder én veehandelaar er van doordron gen zijn, dat allen eendrachtige samenwerking- van alle betrokkenen kan helpen. Het Veeatsenij- kundig Staatstoezicht'is zonder medewerking van allen, zoo wél van burgemeesters als van vee houders en leiders van zuivelfabrieken, met alle hem 'ten dienste staande middelen niét bij machte, den strijd tot een goed einde te brengen. Het is van het grootste belang, dat ieder zijn plicht indachtig zij en ieder de grootst mogelijke medewerking verleent. Door de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Noord-Hol.land's Noorderkwar tier worden in brochurevorm eenige wenken ge geven omtrent hetgeen door de veehouders kan worden gedaan ter bestrijding van deze besmet telijke veeziekte. Benoemd werden de heeren B. J. F. Meijer, H. Kossen, J Bakker en C. de Boer. Benoeming van leden der commissie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding van alle leden. Benoemd werden de heeren C. de' Boer, H. Zomerdijk, P. Agenant, J. Ligthart, I, J. Schroe- vers. Brandstichting te Dén Haag? Vrijdagavond tegen kwart voor tien is de brandweer te Den Haag evenals den avond te voren gealarmeerd voor een'kleinen bintienbrand in de A'lexan-derkazerne. 'Het feit, dat twee avonden achtereen in deze kazerne een begin van brand is ontstaan, was voor de brandweer aanleiding aan kwaadwillig heid te denken. Verschillende omstandigheden waren dan ook wel eenigszins verdacht. In een der stallen werd een partij hooi smeulend gevonden, Rat kennelijk door middel van krante nwas aangestoken. Ge lukkig kon de brandweer het vuur bij het aller eerste begin dooven, zooidat er zoo goed als geen schade is aangericht. Oplichting. De recherche te Amsterdam heeft aangehou den een 34-jarigen koopman uit Utrecht die ver dacht. wordt van oplichting van een bedrag groot flö.OOO, te Oosterbeek gepleegd. Hij is op trans port naar Oosteroeek gesteld. Per Telefoon AMSTERDAM, 21 April VD. Uit Utrecht. De driedubbele moord te Slilthoven. De Utrechtsche Rechtbank veroordeelde hérten- morgen den Indischen bediende Sono uit Bilt. hoven, die terecht gestaan heeft wegens iJood slag, driemaal gepleegd) tot een gevangenisstraf van 12 jaren. De eisch luiddte 20 jaren. Uit Sias van Gent. Drie arbeiders door kolendamp vergiftigd. Twee der slachtoffers overlejden. Op de Compagnie Neerlanldaise de la A zo té te Sluiskil heeft een ernstig ongeval plaats gehad. Ben drietal arbeiders, die in een kelder werk- zaamheden verrichtten, wenden door Kolendamp bedwelmd. Direct werd medische hulp ingeroe pen en werd bij den 20-jarigen de Kraeke en een 30-jarige arbeider idé dood geconstateerd. D;e derie arbeider werd overgebracht naar het ziekenhuis te iSluiskil. Zijn toestand is niet le vensgevaarlijk. Een der beide slachtoffers was kortelings ge huwd. Nadere bijzonderheden ontbreken tot dusver. Uit Blochum. Algeheele staking in het Ruhrgebied te verwachten. In antwoord op de gepubliceerde voorstellen van liet. Zechemverbond tot verlaging -der ta- riefloonen in de mijnen in het Ruhrgebied, heeft de Oommissie van de Revolutionnaire Vakver- eenigings-organisatie hedenmorgen in het geheële Ruhrgebied een oproep verspreid, waarin alle ar beiders worden opgeroepen zich gereed te houden tot staken en waarin de staking in alle Ruhr- mijnen wordt aangekondigd per 1 Mei. Een groote vergadering van do delegaties uit alle mijnen wordt bijeengeroepen op 3 Mei te Blochum. Hoewel de commissie de eerste is, die tot actie oproept, heeft de publicatie van de voorstellen van het Zeehemverfcond ook in alle andere mijn werkerskringen groote verontwaardiging gewekt. Zoowel de sociaal-democratische pers als de organen der christelijke mijnwerkersorganisaties geven als hunne meening te kennen dat de uüjji- eigenaars eene zeer gevaarlijke politiek voSrch. De moderne mijnwerkersbonld noemt de nieuw voorgestelde loonsverlaging een gevaarlijke brandfakkel, die het geheele Ruhrgebied kan aan steken. Na de loonsverlagingen, die de arbeiders in Januari hebben moeten aanvaarden zijn Ver dere verlagingen van de huidige loonen onder geen enkele voorwaarde meer te aanvaarden. Indien de werkgevers hunne eischen doorzet ten zal een conflict onvermijdelijk zijn, waarvan duur en omvang nog niet zijn te overzien. Uit New-York. (Staat van beleg afgekondigd in Hondunas. In geheel Hondunas is in verbanld met den op stand de staat van beleg afgekondigd, terwijl de Regeering alle beschikbare strijdkrachten heeft gemobiliseerd. Kostbare voorwerpen uit het paleis ver dwenen. Het B. T. A. meldt uit Madrid dat, naar verluidt, een klacht is ingediend wegens de verdwijning van voorwerpen van waarde uit het koninklijke paleis. Erkenning der regeering. Ook Noorwegen, Columbia, Brazilië, Polen en Pa nama hebben de Spaansche republiek erkend. Alfonso voor de vierschaar? Volgens een Havas-bericht uit Madrid heeft de radicaal-socialistische partij in een motie o.a. ge- ëischt, dat „Alfonso van Bourbon" wegens zijn poli tiek optreden zich voor het gerecht zal verantwoor- Hoe de republiek werd voorbereid. mzverhoquitcck6ingcIBKLand cshrdluchrdlushrrd' Minister-president Alcala Zamora heeft den Ma- drileenschen correspondent van de links georiën teerde Parijsche „Soir" een onderhoud toegestaan, waarin hij over de voorbereiding tot de vorming van het tegenwoordige kabinet zeide: „Reeds meer dan een maand geleden hadden wij onze regeering samengesteld. Alle ministers waren benoemd. Wij waren zelfs met onze organisatie nog verder ge gaan, daar wij aan de vervanging der door de mo narchie benoemde prefecten hadden gedacht. Lang vóór het vertrek van den koning hadden onze pre fecten de decreten, hunner benoeming in hun zak. De revolutie heeft ons niet verrast, en de in de straten heerschende orde bewijst dat wij niets aan het toeval hebben overgelaten. Noodlanding in sneeuwstorm. Twee lichtgewonden. Een Duitsch vliegtuig, dat den geregelden dienst onderhoudt tusschen Marseille en Genève is boven de Jura in een hevigen sneeuwstorm geraakt. Aangezien het niet de luchthaven van Génèvo kon bereiken, heeft de bestuurder in de Fransche Jura een noodlanding gemaakt, waarbij de ma- cchine wegens het slechte landingsterrein bescha digd werd. Van de zes inzittenden bekwamen twee lichte verwondingen, terwijl de overigen ongedeerd ble- Plaatselijk Nieuws NOORDSCHARWOUDE. De candidatenlijst van dé V. D. kiesvereeniging voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen is als volgt KONING ALFONSO EN DE REPUBLIEK. Als men nu meende, dat de toestand in Spanje, nu het koninkrijk tot republiek is géworden, be vredigend zou zijn, dan vergist men zich, welke moeilijke tijden zullen voor dit land nog aanbreken? In het „Hbld." lezen wij de volgende bijzonder heden: De hertog van Miranda heeft medegedeeld dat de definitieve vestiging der koninklijke familie, afhan kelijk zal zijn van de gebeurtenissen in Spanje. Hij 1. J. Ootjers. 2. N. Kooy. 3. D. Kansen. 4. J. Kliffen. 5. Jn. Sijpheer. 6. Kl. Langedljk. 7. G. Bakker Oz. 8. C. Keeman Jr. 9. P. Blokker. TARWETELERS. Tarwetelers die wenschen te profiteeren van de bevestigde dat koning Alfonso zich morgenochtend I tarwe-wet hebben zich aan te melden bij een der naar Londen zal begeven, waar hij een onderhoud zal hebben met den koning van Engeland. Het ver blijf te Londen zal van korten duur zijn. Het voor naamste doel is de regeling van het verblijf van den infant Juan, die in de Engelsche hoofdstad zijn zee-officiersstudie zal voortzetten. Morgen of overmorgen zullen de koningin en de geheele koninklijke familie zich te Fontainebleau vestigen, waarheen ook de koning zich na zijn reis naar Londen zal begeven. Het verblijft zal waar schijnlijk van langen duur zijn. De gezondheidstoestand van 't konings oudsten 'zoon, de prins van Austurië, die een oogenblik was geschokt door de wederwaardigheden van de reis, is Jhans bevredigend. Gewestelijke tarweorganisaties van Noord-Holland is het adres: Aanna Paulownastraat 20, den Haag. Daar deze aansluiting zeer spoedig dient te geschie den geeft deze organisatie gelegenheid de benoo- digde formulieren in te vullen op bepaalde zitdagen. Deze zitdagen zijn voor het Middengewest Noord- Holland per advertentie in dit nummer vermeld. Ver wacht wordt dat alle tarwetelers zlchc daar zullen aanmelden. Op deze zitdagen liggen de statuten ter inzage en dienen eenige formulieren te worden ingevuld. Op iederen zittdag zullen eenige verrouwensmannen desgevraagd bij deze invulling van advies dienen. Het eerste formulier heeft betrekking op de aan sluiting als lid (kosteloos). Het .tweede dient Inge-

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2