De Wangen - De Kin - De AGENDA 1ÏKTTANCRAS. Moe gevaarlijk hét is kinderen op de fiets mede te nemen, ondervond de heer Brouwer, bakker al hier toén .'hij met zijn transportfiets waarop een mand met brood, ook nog een kind medeham, op het pad naar de Boterhuizen fietste! Dé-telefoonpalen-welke langs dit pad staan werden voor deh heer Brouwer, het gevaar, even stootte de mand:tegen een dezer palen, en bakker, kind, fiets en brood verdwenen in de diepe sloot naast genoemd ^Arbeiders aan de telefoonleiding daar aanwezig wisten spoedig alles op droge te brengen, zoodat vader en kind met de schrik vrij kwamèn, doch de mand met brood was geheel doorweekt en dus voor consumptie ongeschikt, zoodat dit ongeval nog goed is afgeloopen. HEER HÜGOWAARD. Naar wij vernemen is de heer P. Kostelijk alhier, daartoe aangezocht door de gewestelijke tarwe or ganisatie voord Hoord-Holland, benoemd als ver trouwensman voor het district Heerhugowaard, St. Pancras, Broek op Langendijk, Zuidscharwoude, Noord-Scharwoude en Oudkarspel. Voor het lidmaatschap van de Vereeniging voor Inlandsche Tarwe Aaankoop (V. I. T. A.) zal men zich tot hem kunnen wenden. Verbouwers van tarwe, die van de voordeelen van de tarwewet gebruik wenscheen te maken, zijn ver plicht zich bij deze vereeniging aan te sluiten. HEER HÜGOWAARD. De verloting van de muziekvereeniging „Hou en Trou" zal Zondagavond 26 April in het Café Wester plaats vinden. HEER HÜGOWAARD. Voorloopige uitslag verkiezing Prov. Staten op Woensdag 22 April 1931. Aantal kiezers 2344. Uitgebrachtegeldige stemmen 2061. Van onwaarde 24. Lijst 1. Ripgers, J, 15; Kroonenburg, J. 1; IJtsma, B.Pz. 2. Totaal 18. Lijst II. De Visser, M. 1. Tota/U 1. Lijst 3. 0. Lijst 4. Van de Kamp, W. J. A. 1. Totaal 1. Lijst 5. De Veer, Joh. 10; De Boer S.Kz. 2; Swaag Jb. 1. Totaal 13, Lijst 6. Van Nulant, H. F. 1220; Groen Az., J. 9; Kramer 1. Totaal 1230. Lijst 7. Kuijk, E. 2. Totaal 2. Lijst 8. Michels, A. W. 145; Westerhof, J. 8; De Vries, J. 2. Totaal 155. Lijst 10. Sneevliet, H. J. F. M. 1. Totaal 1. Lijst 11. 0. Lijst 12. Gravestein, A. 128; Slot, A. B. P. 3; Steensma, Sj. 2. Totaal 133. Lijst 13. 0. Lijst 14. Kostelijk Pz„ P. 496; Koster, H. K„ 2; Keijzer Cz., P. B. 1; Schermer, Fl. 1; Kooiman, D. 5. Totaal 506. Lijst 15. Seegers, L. 1. Totaal 1. Generaal totaal 2061. plakt of niet. Merkt hierin het onderscheid op, zegfi hij, „bij een lafaard of een moedig man, bij eert- philisoof of een idioot." l ding van alle genietingen doe ze verschrompelen^ men aan bij driftige, opvliegende karakters. „Roode ooren," beweert men, geven zinnelijkheid te kennen. Lange platte ooren, duiden matigheid en vlijt aan-.. Groote ooren, lafhartigheid, blufferigheid en nieuwsgierigheid; ook muzikaal gehoor. if nieuwstijdingen Buitenland HET PROCES-KÜRTEN. Negen maal ter dood veroordeeld. In het proces tegen den Dusseldorfschen massa moordenaar Peter Kürten heeft de juryrechtbank te Dusseldorf gistermiddag, na 1 3/4 uur in raadkamer te zijn geweest, uitspraak gedaan. Onder geweldige spanning van de geheel bezette zaal werd het volgende vonnis uitgesproken: De beklaagde is schuldig verklaard aan negen gevallen van moord, al of niet gepaard gaande rnet geweldpleging of ontuchtige handelingen. Hij wordt voor eiken moord ter dood veroordeeld, verder we gens poging tot moord in zeven gevallen tot een totale straf van 15 jaar tuchthuis, levenslang verlies van zijn burgerlijke rechten en plaatsing onder po litietoezicht. De bij de misdaden gebruikte voorwerpen worden in beslag genomen. De kosten van het proces komen ten laste van beklaagde. De motiveering van het vonnis. Ter motiveering van het vonnis wordt o.a. gezegd: Het was voor de rechtbanw van het grootste belang dat naast de bekentenissen in vrijwel ieder geval ook objectieve feiten voorhanden zijn, die bewijzen, dat beklaagde de dader is. Bovendien zijn ontelbare bij zonderheden aan een onderzoek onderworpen en juist bevonden. Nadat de voorziter nader op de afzonderlijke misdrijven was ingegaan, verklaarde hij, dat de rechtbank tot de overtuiging is gekomen, dat Kürten in alle gevallen met voorbedachte rade heeft ge handeld: Er bestaat niet de minste reden om aan te nemen, dat Kürten zijn daden onder den invloed van een storing zijner geestvermogens heeft ge pleegd. In aansluiting op de motiveering van het vonnis verklaarde de verdediger van Kürten, dat beklaagde het vonnis aanvaardt. Kürten zeide, desgevraagd, zich bij het vonnis neer te leggen en ook de officier van justitie legde een soortgelijke verklaring af. Kürten, die tijdens de slotzitting voortdurend on der verscherpte bewaking had gestaan, liet zich kalm en zonder uiterlijk zichtbare opwinding weg voeren. (Hbld.). Het autobus-ongeluk te Blerick. Het scheidsgerecht, dat uitspraak zou doen in zake de strafoplegging aan mej. Ebben, Ide over weg waehteres van deii wachtpost te Blerick-— Grubbenvorst, heeft de straf van ontslag op staanden voet gehandhaafd. Pogingen zullen wor den aangewend, aan mej. Ebben, met ingang van denzelfden datum van haar ontslag, pensioen toe te kennen. Lukt dat niet, dan kan haar pensioen eerst ingaan bij het bereiken van haar 65-jarigen leeftijd. GROENTEVERVOER NAAR DUIT8CHLAND. Op 15 Mei a.s. zal een goederentrein, die alle werkdagen behalve Zaterdags zal rijden, worden in gelegd voor het vervoer van groenten van het Westland en de tuinbouwgebieden om Roterdam, Utrecht en Gouda naar het Ruhrgebied. Deze trein, die aanvangt te Delft, vertrekt van Rotterdam D.P. om 1923, 18.50 van Barendrecht, 20.22 van Schiedam, 21.14 van van Gouda en 21.50 van Utrecht. Hij is om 0.27 in Emmerik en vertrekt van daar des ochtends 2 uur. Bij uitzondering heeft de douane zich bereid verklaard het douane-onder zoek van dezen trein tusschen middernacht en twee uur 's nachts te doen geschieden. Om 3.04 arriveert deze trein in Oberhausen, om 3.34 in Essen, 4.04 Bochum, 4.49 Dortmund, 5.04 Duisburg en 5.16 Gelsenkirchen. Derhalve zal deze nieuwe trein het mogelijk ma ken, dat de groente, die vandag op de Nederlandsche veilingen wordt aangevoerd, morgen in Duitschland in de keuken en op tafel verschijnt. De nieuwe trein is ongetwijfeld een belangrijke verbetering. (Hbld.). „VOLKSONDERWIJS" 60.000 LEDEN. Het hoofdbestuur van „Volksonderwijs" deelt me de, dat gisteren het 60.000ste lid op het algemeen secretariaat is ingeschreven. Op 11 November 1929 werd het 50.000ste lid ge boekt; in anderhalf jaar is het ledental dus met 10.000 gestegen, wat wel een bewijs is ,van de groeiende belangstelling in het openbaar onderwijs. De wangen, de kin en de ooren dienen eveneens bij de gelaatkunde bestudeerd te worden. Mooi gevormde wangen, die naar de oogen toe iets dikker worden, oploopen, zijn een kenmerk van een goed, edelmoedig, gevoelig hart. Is de lijn die de wang afteekent, langs neusvleu gel en mondhoek bijzonder duidelijk zichtbaar, dan geeft dit een energiek karakter aan. De min of meer driehoekige kuiltjes die men soms in de wangen opmerkt, wijzen op jaloezie en nijd. Ziet men drie evenwijdige cirkelvormige lijnen op de wang van iemand die glimlacht dan pleit dit voor, een zot, onverstandig karakter. Kleur en dikte der wangen doen veel tpt de uitdrukking vSh Hét gélaat af. Ze St&Ah onder den invloed zoowel van vreugde als van smart. Onthou ding-van alle genietingen dóen ze verschrompelen; lijdén en verdriet maken ze plat; geestesarbeid, zor gen of verveling, kunnen ze rimpelen; slap-en-han gend duiden ze een lympatisch gestel aan; frisch, stijf en rozig leveren ze een bewijs voor een on schuldig gemoed en een gelukkig gestel. De. vorm der kin hangt van het onderste kake- been af en verschilt naar gelang van de magerheid of dikte van den mensch. De kin kan rond, vier- j kant óf min of meer puntig zijn. De nauwe samen- hang van het vel met de onderkaak doet bij ge- j zette menschen een scherp geteekende lijn ontstaan j onder de kin. Ook merkt men in heb midden een kuiltje op, bij verschillende menschen verschillend van diepte; in 't algemeen duidelijker zichtbaar bij 1 vrouwen dan bij de mannen. Het vooruitspringen der kin verandert den gezichtshoek; dit kan voort- vloeien uit den leeftijd, of ook uit de plaatsing dei- hoektanden van de onderkaak, die soms voor de j hoektanden der bovenkaak uitsteken. In enkele zel"d- zame gevallen ontbreekt het onderste kakebeen ge- heel. Van alle dieren heeft de mensch alleen een kin. Bij de negers valt zij minder in het oog dan bij i andere rassen, vooral bij de Europeanen. Eén kfh," dié een weinig haar voren komt geeft, bij j een niet vooruitstekenden mond, iets nobels aan het gelaat; de Grieksche kunstenaars hebben deze juiste I opmeyking gemaakt. De hoofden hunner goden ver- j toonèn dan ook alle dezen gelukkigen vorm van mond en kin; vooral het gelaat van den Olympischen Jupiter, dat overigens ook alle kenmerken van groot- heid; en majesteit draagt. Zal de kin die nobele uit- drukking aan het gelaat verleenen, dan moet ze natuurlijk fraai gevormd zijn. Ziët men het gelaat en profiel, dan is de km ge- t lijk niet den mond, öf ze wijkt achterwaarts, óf ze j steekt vooruit, In het eerste geval wekt zij vertrouwen; het is de kin van een goed mensch. In het tweede geval verkondigt zij altijd iets zwaks of onvolmaakt aan; treft men haar aan bij een verstandig, geestig mensch, dan wijst ze toch op een buitengewoon zacht, kalm karakter. Hóe meer de kin naar achteren wijkt, hoe ver- wijfder het karakter. In het derde geval gaat zij altijd samen met een levendigen geest vol hulpbronnen; dikwijls ge neigd tot moedwil en schalkheid, ten minste als ze öièt zoover vooruitsteekt dat ze geheel naar voren staat omgebogen, een vorm die veelal gierig heid aanduidt. Een spitse kin geeft gewoonlijk list te kennen, evenwel heeft Lavater haar bij veel goede, eerlijke menschen aangetroffen. Eén vierkante kin kondigt kraqht aai? en dikwijls onderstellen. Een beenige, zware kin treft merv slechts aan bij grove, trotsche en heftige karakters. Ronde kinnen met een kuiltje duiden goedhartig heid aan. Een kleine kin, volgens Lavater, een kenmerk van kwaadaardigheid. Ziet men onder de kaak verscheidene vetlagen zoodat ze de kin verdubbelen, dan kan men dik wijls wellust veronderstellen. Grove, breede kaakbeenderen getuigen van een bekrompen verstand. Bij alle individuen wier kaken op den voorgrond treden is de hersenkas gedrongen naarmate de kaak ontwikkeld is. Een sterke insnijding midden in de kin kenmerkt een oordeelkundig, zelfstandig mensch. De ooren, die zich van de basis van den neus tot aan den ooghoek behooren uit te strekken, geven volgens Lavater ook zeer betrouwbare physiono- mische kenteekenen, naar gelang van hun vorm, grootte, omtrek, holten en plaatsing; men moet op letten of de ooren dicht tegen het hoofd zijn ge- De werkloosheid in Engeland. Gemeld wordt, dat het aantal werkloozen in Groot-Brittannië op 13 April bedroeg 2.561.054, dat is 19.976 minider dan in de daaraan vooraf gaande week. Tegen de schoonheidskoninginnen. Door mevr. OurchodiSecretan, Zwitsersche vertegenwoordigster van de Federatie van Natio nale Unies der ,,Amie de la Jeune Fille", is een voorstel ingediend bij het Volkenbondscomité ter bestrijding van den Vrouwenhandel, om de re geeringen te verzoeken, de schoonheidtewedstrij- den te verbieden, daar er verband zou bestaan tusschen deze wedstrijden en de onzedelijkheids Het, voorstel houdt vermoedelijk verband met enkele gevallen, die 'die Unie ter oore zijn geko-. men, waarin den schoonheidskoninginnen in Z,d.- Amerika voorstellen zijn gedaan, om 'in cabarets: danshuizen, enz. op te tredenVoorshands is aatl het voorstel geen gevolg gegeven, doch besloten, dat het memorandum aan alle raadsleden zal worden overhandigd. Niet buitengesloten is, 'dat hét voorstel in een volgende zitting zal worden hervat. EEN GRIEZELIG PAKKET. Het personeel van een der treinen op de lijn RomeNapels was getroffen door de ongewone afmettingen van een pakket, dat reizigers neerge legd hadden in het bagagenet van een derde klas coupé. Zij openden het pak en dat bleek te bestaan uit drie kisten in elkaar, waarvan de binnenste menschelijke overblijfselen bevatte. De drie reizi gers, die het pakket vervoerden, verklaarden dat men te doen had met de beenderen van een hunner bloedverwanten die in 1920 overleden was. Zij wilden het stoffelijk overschot gaan begraven in het ge boortedorp van den overledene in Calabrië. De po litie heeft een onderzoek naar de juistheid deze be weringen ingesteld. de weHuwe Dj. inderdaad buiten^ haar wiring gelégd, waarna de schrijver van den brief ermee^ vandoor ging. De weduwe Di. gaf dit geval tij Ae politie aan en ionzelfden dag slaagde de-poli tie er-in deh man -te arresteeren. Hij. is iit het arrestantenl.okaal te Övezande opgesloten. De Emmabloemcollecte. De collecte ten bate van de tuberculosebestrij ding ;de Rmmabloemcollecte, gisteren te Amster dam gehouiden, bracht ruim f23.600 op. OVER DEN OCEAAN. Spelen met het leven. Reuter meldt uit New York, dat miss Ruth Nichols van plan is binnen enkele weken van New Found- land naar Parijs te Vliegen, langs dezelfde route, die Lindbergh indertijd volgde. Miss Ruth Nichols is een bekende Amerikaansche aviatrice, die onlangs nog een snelheidsrecord met 338 K.M. per uur op haar naam bracht. Zij zal voof de Oceaanvlucht deze zelfde machine gebruiken. CONFLICT IN DE VENEN. De veenarbeiders te Bargercompascum hebben eergisteren met groote meerderheid van stemmen j besloten met ingang van heden de staking te pro- clameeren. Deze staking omvat zooals wij reeds eer der meedeelden, driehonderd personen. I Hoe April zijn naam kreeg. Dit beteekènt „openen". April is, wanneer hij zich netjes gedraagt, de mooiste maand van het jaar. Moeder Natuur zwaait dan haar tooverstaf en de jonge knoppen' springen open, terwijl ook de aarde zich schijnt1 te openen om al de kleur en schoonheid, die zei zoolang bewaarde, vrij te laten. Dje Romeinen gaven April zijn naam. Deze is afgeleid van het woord dat openen" beteekènt. Dus als men met zijn tijd wil meegaan, moét ie- j dercen ook. nu beginnen zijn geest te openen voorI nieuwe gedachten en indrukken. Dit is de juiste tijd om een plantenverzameling te beginnen J narcissen, viooltjes en sleutelbloemen zijn er al j te vinden. Weten jullie het verschil tusschen de wilgenkatjes en tusschen die van de populieren, berken en elzeboomen? Aan iedere boomsoort zijn' twee verschillende soorten te vinden. Dé bosscheni en weilanden zijn al vol met schatten voor de-; genen, die ze willen vergaren. Om de planten en bloemen te persen, moét je een dikke laag kranten gebruiken. Een oud strijk ijzer kan. den noödigen druk uitoefenen. Verwis-1 sel de vochtige kranten dikwijls voor nieuwe en alpk de gedroogde planten met een stukje5; gompapier over de stelen op den ondergrond» vast. (Hbld.) DE KWESTIE VOGT-VERBIEST Een schrijven van Dir. J. Th. de Vis9*r. I>r. J. Th. de Visser heeft aan het rapport in zake de kwestie Vogt-Verbiest, waarvan op pag. 13 melding gemaakt woédt, het volgende schrij ven toegevoegd: Bij de publicatie van dit rapport wil ik een enkel woord voegen. Het pleitte m.i. voor den heer Wj. Vogt, dat hij een onpartijdig onderzoek wensehte naar de tegen hem in het openbaar geuite beschuldigingen. Hij liet m ijderhalve geheel de vrije hand, indien ik bereid was aan zijn verzoek tot samenstelling eener oommissie te voldoen. Van die vrijheid heb ik dan ook, toen ik zijn verzoek ha)d ingewilligd, gebruik gemaakt, zoowel ten aanzien van de keuze harer leden als ten aanzien van de op dracht, die haar door mij werd gegeven. Eien woord van dank komt aan de commissie voor haar omvangrijken en serieuzen arbeid ongetwijfeld toe .Haar rapport draagt een streng juridisch ka rakter. Daaruit blijkt nu, dat zij van het zestal be schuldigingen, tegen den heer Vogt ingebracht, een viertal volkomen ongerijmd verklaart. Ook van eenige fraude, corruptie of zelfs van een poging daartoe, is baar, naar haar eenparig oor deel, niets gebleken. Wat de kwestie met den heer Holdert betreft, gaat de heer Vogt niet geheel vriju.it, hoewel eraan wordt toegevoegd, dat hetgeen in dezen in hem wordt afgekeurd, ook door zijn bestuur werd gedaan. Alleen keurt de commissie af hetgeen de heer Vogt bij de omzetting van den Hilversumschen Draadloozen Omroep in den Algemeenen Neder- landschen Radio Omroep en de N.V. ,,De Radio- Omroep" is verricht. Over hetgeen de commissie omtrent andere personen, bij deze zaak betrokken, zegt, bewaar ik het stilzwijgen. Drie arbeiders door kolendamp bedwelmd. De ongeveer 20-jarige arbeider De Krake uit Axel had zich tegen ide instructie van de directie der fabriek in een kelder begeven, 'waar een aan tal leidingen bijeenkomt, die in verbinding'staan met de cokesfabrieken. In dezen kelder staat meermalen water, dat uitgepompt moet worden. Vermbedelijk wilde de K. de slang in dezen kel der verleggen, waarbij hjj door giftige gassen be wusteloos is geraakt en niet weer tot bewust zijn is gekomen. Bjj de reddingspogingen van zijn kameraad omgekomen. De 30-jarige werkman W.yer uit Westdorpe, die bemerkte, dat zijn kameraad 't bewustzijn verloren had, waarschuwde onmiddellijk de red dingsbrigade, doch begaf zich nog voordat deze gearriveerd was, 'eveneens in den kelder met het noodlottig gevolg, dat ook hij tengevolge van vergiftiging door dampen is omgekomen. De Duitscher Wilkinck nam daarop een gas masker, dat hij echter niet goed heeft bevestigd. Ook deze arbeider verloor het bewustzijn, doch intusschen was de reddingsbrigade gearriveerd en werd de man uit den kelder gehaald, hetgeen- zijn redding beteekende. Ben ingenieur van de fabriek ging vervolgens, voorzien van een gas masker in den kelder en haalde de beide slacht offers er uit. De lijken en de bewustelooze Wiil- kinck werden naar het ziekenhuis gevoerd. De toestand van Wilkinck is vr ij goed en is hij weer tot bewustzijn gekomen. D,e reddingsbrigade was na de alarmeering binnen vijf minuten ter plaatse. Het geheele dra ma heeft zich 'smorgens te 10 uur in enkele mi nuten afgespeeld. Liefdesdrama. Jongeman schiet op zijn vroeger meisje, haar vader en pleegt daarna zelfmoord. Eienigen tijd geleden kwam de 24-jarige Duit scher R., Ln kennis met dé 20-jarige mej. tk, wonende op de Admiraalgracht te Amsterdam. Van die kennismaking kwam een verloving. Deze werd echter dezer dagen weer verbroken doo rhet meisje. Toen heeft de jonge man zich vervoegd aan lie woning van zijn vroegere ver loofde om 'alle brieven, die hij van haar ontvan gen had in de brievenbus te werpen. Het eenigs- zins zware pakje veroorzaakte in de bus cenig leven. Het meisje is naar de voordeur gelóöpen en heeft deze opengedaan, toen zij' op straaf'oèn jschot hoorde. Door haar vroegere verloofde was een schot gelóst op haar vader, welk schot -geen doel trof. Meteen klonken nog twee. schoten, die op haar door R. werdén gelost. Ejn toen kwam een vierde scho.t, dat R. op zichzelf had gelost. Hjlj had zichzelf door het hoofd geschoten. .In het Wilhelminagasthuis is hij spoedig na aan komst overleden. Eten van de revolverkogels. ,had het meisje aan het dijbeen geraakt. D'e vai'dér was ongedeerd. Waarom de jonge Duitscher op deze nschoot. ,zal niet meer opgehelderd, kunnen worden. Vrouw uit het raam gevallen. Aan den Sparreweg te Amsterdam, heeft een zestigjarige vrouw een noódlottigen val godia^n. Zij was slaande op een trap, bezig die bovenra men te lappen van haar kamer o pde tweede verdieping. Het benedenvenster was uit d espon- ning genomen. Op een gegeven oogenfelik verlooi de vrouw het evenwicht en viel met trap en al uit het raam. Zij werd naar het O. L. Vrouwe- Gasthuis gebracht, en bleek bij aankomst aldaar reeds te zijn overleden. Het slachtoffer was moedér van pen groot Bespeling carillon op 1 Miei te Zwolle geweigerd. In de gehouden vergadering van den gemeen teraad van Zwolle werd behandeld het vfefzoek' van het 1-Mei-comité tot het ddoen geven van een Eeiaard-eonoert op 1 Mei a.s. Ongeveer een zelfde verzoek was het vorig jaar ingekomen en toen zonder hoofdelijke stemming afgewezen. De vraag: ,,Zal het carillon met 1 Mei be speeld worden werd ontkennend beatitwóörd ?door vijftien raadsleden. De zeven soc.-dem.Jxi- gerden aan de stemming deel té nemén, ower het bezigen van allerlei minachtende uitroepen. Gerei. M. V. „TEN ARBEID GEROEPEN", Aid. B. Broek op Langendijk. 1 Agenda voor Vrijdag 24 April. G. Jonker. O. T. Schets 24 (20. M. Visser. Geloofsb. Art. 26. A. Kruk. Bijdrage. Gerei. M. V. „TEN ARBEID GEROEPEN". Aid. A, Broek op Langendijk. Agenda voor 24 April. Ma Dekker. Gew. Gesch. Schets 13 (1). Zie leidraad N. T. Nellie Buyne. Kerkgeschiedenis. Zie B. en B. 14 Nov. 1930. Jannie v. Sorge. Bijdrage. Marktberichten Een gevaarlijk sujet. Zondagavond werd in de woning vau de wed. Drijdijk te Övezande (Z.) een brief binnengewor- pen waarin laatstgenoemde gedreigd werd, dat haar huis in brand zou worden gestoken, zoo zij niet onmiddellijk honderd gulden buiten haar woning legde. Déze honderd gulden werden door LANGEDIJKER GROENTECENTRALE, 22 April. Aanvoer: 1900 Kg. roode kool ƒ18.2021.50; 93000 Kg. gele ƒ6.30—9.60; doorschot ƒ3.105.80; 82000 Kg. Deensche witte ƒ6.70—8.70; 5200 Kg. uien: grove ƒ3.50—4.10; uien ƒ3.90—4.30; drielingen ƒ4.60. LANGEDIJKER GROENTECENTRALE, 23 April. Aanvoer 750 Kg. roode kool ƒ16.30; 50000 Kg. gele kool ƒ7.20—9.80; 510000 Kg. Deensche witte ƒ6.50- 9.50; 4400 Kg. uien: grove ƒ3.80—4.00; uien ƒ3.40- 4.10; 2925 Kg. bieten ƒ0.80—1.60. NOORDERMARKTBOND, 22 Aprü. Aanvoer: 13500 Kg. uien: drielingen ƒ1.40—L80; uien ƒ3.20—3.80; grove uien ƒ2.80—3.90; 4600 Kg. peen ƒ2.40—3.20; 21100 Kg. roode kool ƒ17.20—22.60; 78800 Kg. D. witte kool ƒ7.50—9.Ó0; 28500 Kg. gele kool ƒ6.20^9.90. NOORDERMARKTBOND, 23 April. Aanvoer: 6400 Kg. Drielingen ƒ0.901.60; uien ƒ2.60—3.80; grove uien ƒ3.20—4.00; 17000 Kg. peen ƒ1.70—2.60 68200 Kg. roode kool ƒ15.30—23.60; 124800 Kg. D. witte kool ƒ8.80—10.20; 37000 Kg. gele kool ƒ6.60—10.40. WARMENHUIZEN, 21 April. Aanvoer: 5250 Kg. roode kool ƒ16.50—20.30; 2e kW. ƒ12:3016.00; 16825 Kg. gele Kool le kw. ƒ6.00— 8.20; 2e kw. ƒ1.90—4.50; 32200 Kg. witte kool ƒ7.20- 8.50; 2e kw. ƒ2.00—6.30; 525 Kg. uien: ƒ2.70—2.90; grove uien ƒ2.30. WARMENHUIZEN, 22 April Aanvoer: 1000 Kg. roode kool ƒ19.50; 1000 Kg. Gele kool ƒ8.30; 1350 Kg. Peen ƒ2.10; kleine ƒ140. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING, 22 April. Aardbeien p. 100 stuks ƒ3.10—4.60; Andijvie 100 1 st. ƒ10.40; bloemkool 100 st. ƒ27.00; idem II ƒ10.00- 22.00; gele kool 100 st. ƒ810; kropsla 100 stJ5.30— 8.70; idem 2e ƒ24.40; komkommers ƒ8.00;' prei 10° bos ƒ4.60—10.60; postelein p. bakje ƒ0.750.95; raap stelen ƒ4.40; radijs ƒ3.30—8.20; selderie ƒ1.50 -4.40; per 100 bos. Spinazie groote bak ƒ1.25—1.75; uié» 1 ƒ1.00—2.70; witlof I ƒ9.00—13.00; idem II ƒ4—9. I Alslagver. Beemster. Purmerend en Omstreken. Aardbeien f0.35—0.62 per doosje; witlof ƒ9—-28 per 100 Kg.; bloemkool ƒ42; roode kool ƒ1.80—W-W' Savoye kool ƒ1.60—11.20 per 100 Kg.; boerekod- spruitjes ƒ0.35—0.60 per kist; spinazie ƒ1.21—I-7* per 6 Kg.; sla ƒ1.80—6.30; andijvie ƒ1.10—2.80 pe( 100 krop radijs, ƒ3.40—7.20; peterselie ƒ31 selderij I ƒ4—14;; raapstelen ƒ5.607.40 per 100 bos; uien ƒ0.63—0.81 per 25 Kg.; bieten ƒ11—19 .per 1000; wor- 1 telen ƒ0.42 per 100 bos. v-

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2