ONZE GROENTEVEILINGEN Nieuwstijdingen Laatste berichten Plaatselijk Nieuws HARMONIE „EXCELSIOR". MUZIEKCONCOURS. Het doet ons genoegen te kunnen mededeelen, dat het door bovengenoemde Harmoniegezelschap „Excelsior" uitgeschreven concours is bepaald op 19 en 26 Juli a.s. Bestond aanvankelijk eenige vrees dat de deelneming niet groot genoeg zou zijn, ten gevolge waarvan de datum van aangifte werd ver lengd, nu is het bepaald, dat het concours zal door gaan op de reeds genoemde data. Werd reeds door het eere-comité en de comité leden op de lijst voor het garantiefonds geteekend, binnen een paar weken zal deze lijst den burgerij worden aangeboden. Wij twijfelen niet of de burgers zullen met ge noegen op deze lijst teekenen tot steun en tot zekerheid van het fihanci8el welslagen. Uit den Omtrek SINT PANCRAS. De verkiezing van leden voor den Gemeenteraad is door Burgemeester en Wethouders dezer ge meente vastgesteld op 3 Juni aanstaande. TREIN OP STOOTBLOK GEREDEN. Tengevolge van het weigeren van de remmen liep Zaterdagmiddag trein 3528, welke te 16.32 urn- te Apeldoorn arriveerde, op een stootblok, met het gevolg, dat de locomotief halverwege op het stooï- blok kwam te liggen, terwijl de wagon, welke on middellijk achter de locomotief was gehaakt, de railleerde. Tengevolge van den schok bekwam een dame inwendige kwetsuren, terwijl van den con ducteur J. Engel de linkerhand werd verbrijzeld. Het opruimingswerk werd onmiddellijk aangevangen. De binnenkomende treinen konden over een ander spoor worden geleid, zoodat er slechts weinig ver traging ontstond. De materieele schade is vrij aanzienlijk. De ma chinist kwam met den schrik vrij. De stoker sprong tien meter vóór de botsing plaats had van de loco motief. DRIE AUTO'S TEGEN ELKAAR. Op den Rijksstraatweg onder Bussum, ter hoogte van den Noord-Crailooschen weg, naderde Zaterdag middag omstreeks drie anir uit de richting Laren een groote vrachtauto, waarin zich twintig militai ren bevonden, op weg Van Ëde naar Haarlem. Uit de richting Bussum kwamen een luxe-auto en een taxi. De laatste wilde de eerste passeeren. De chauf feur van den vrachtauto, die een botsing vreesde, remde sterk, doch kon, zooals hij verklaarde, den wagen niet meer houden. De taxi werd tusschen den vracht- en den luxe- auto-gedrukt; van de vijf inzittenden werd een twintigjarig meisje deerlijk verwond. Dr. Buma, de Bussumsche gemeentearts, constateerde een sche- delbasisfractuur. De moeder van het meisje was in het gelaat gewond; de vader, een taxi-chauffeur uit Amsterdam kreeg een zenuwtoeval. Beiden werden door een particulier per auto naar de Majellastich- ting te Bussum vervoerd. De beide broertjes zijn on gedeerd. De chauffeur van den vrachtauto werd in het gelaat gewond. Hij werd in het politiebureau te Bussum verbonden. De drie inzittenden van den luxe-auto, waarvan de voorruit verbrijzeld was, kre gen geen letsel. Daar de ziekenauto van de Majella- stichting onderweg defect was geraakt, werd het meisje per rijwielbrancard van de Bussumsche po litie naar de Majellastichting gebracht. Haar toe stand geeft zeer weinig hoop. Voorloopig nog geen verhooging van Duitsehe invoerrechten op boter. Het Duitsche Rijkskabinet heeft in tegenwoor digheid van den president der Rijksbank zijn be raadslagingen over de op agrarisch gebied te nemen maatregelen voortgezet. - Zooals werd verwacht, is er nog geen beslis sing omtrent de verhooging der invoerrechten» fejiomen. He besprekingen zullen Dinsdag wor- en voortgezet. Zaterdag behandelde het kabi net slechts principieele kwesties. Het voornaamste punt der discussie vormde natuurlijk het invoerrecht op boter, waartegen ernstige bezwaren werden ingebracht, speciaal in verband met Duitschlands op de handelsver dragen gebaseerde betrekkingen, den uitvoer van fabrieksgoederen en de daling der looneu. In welingelichte kringen acht men hei met het oog op deze moeilijkheden onwaarschijnlijk, dat Dinsdag zal worden besloten het invoerrecht op boter te verhoogen. Verwacht wordt, dat men zich voorloopig met een diepgaand onderzoek van het vraagstuk zal bezig houden. Dtc autobus AaltenBoeholt verongelukt. Zondagmiddag is de Bocholtsche autobus even j voor Aalten op den Bocholtschen weg tegen een i boom gereden. Het geheele voorgedeelte van de bus werd in elkaar gedrukt en van de ruiten bleef niets over dan een hoop scherven. De chauf- feur bleek vrij ernstige verwondingen aan het hoofd te hebben en ook de eenige passagier, 'de j heer P. F., fabrikant te Boeholt, had een hoofd wonde en wonden aan tie armen. 'Eten arts, die spoedig ter plaatse was, heeft beide gewonden verbonden, waarna- zij per autonaar Boeholt weiden vervoerd. De oorzaak is waarschijnlijk het defect raken j dér stuurinrichting. „Be autobus is door de marechaussee in beslag genomen. Een onderzoek wordt ingesteld- Dronken achter het stuur, het Hinthamereinde te 's Hertogenbosch kwam een autobus uit Nuland in dolle vaart aangereden. Dicht bij het huis van dr. Duuring, waar een hekje is, reed de autobus een voetgan ger aan. Toen de man werd opgenomen bleek hij er tamelijk ernstig aan toe. Hij werd naar hel ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dlat de man eenige ribben had gebroken. De roekelooze chauffeur, die te dliep in het glaasje had gekeken, weid meteen achter slot en grendel gezet. Diric schilders omlaag gestort. De schilders Bontékoe, Krab en Post, allen te I.Jinuiden woonachtig, zijn bij het verrichten van werkzaamheden aan de .Superfosfaatfabriek van de Mékog op het terrein van de Hoogovens te IJmuiden door het breken van een balk van een vijf meter hooge stelling gevallen. Bontekoe kreeg een schedelfractuur, terwijl Krab zware inwendige verwondingen bekwam. D|e derde schil der kon naar zijn woning wonden overgebracht, de anderen zijn vervoerd naar het, Roode-Kruis- ziek'enhuis te Beverwijk. Nader wondt gemeld, dat de schilder Bonte koe is overleden. Krab maakt het naar omstan digheden redelijk wel. Ophaalbrug ingestort. De over de spoorhaven gelegen ophaalbrug te Alfen aan den Rijn, die verbinding geeft tusschen de Gaslaan en den in aanleg zijnden weg, waar langs binnenkort het doorgaande verkeer zal worden geleid, plotseling ingestort op het oogen- bl ik, dat een zware vrachtauto passeerde. De auto met2 inzittenden stortte te water. Beiden fp k'ondpn spoedig op het droge klauteretf. I Des morgens was in hetzelfde water, waarvÉi» nogal een druk gebruik wondt gemaakt voóf de fabrieken, een schuit gezonken. Eén en an- Uer veroorzaakt thans veel last. Motorfiets over den kop geslagen. Op den IJseldijk nabij Moordrecht is de 21- jarige chauffeur De Rek, afkomstig uit Oveii schie, bij het passeeren van een auto met zijn motorfiets over den kop geslagen. De man wend zwaar gekwetst er» is na korten tijd in het Van Iterson ziekenhuis te Gouda ovefleden. 1 Eien reis onder een trein. De Duitsehe trein, die gistermiddag om 4.08 uur van het G.S. te Amsterdam aankwam, bracht een verrassing mee. 'Treinpersoneel ontdekte on der een der wagons, die uit Berlijn kwam, eén man. Toen men deze verstekeling te voorschijn' had laten komen, bleek hij een 18-jarige Dnit- seher te zijn, die onder den wagen was gekropen om op deze manier goedkoop in Amsterdam te komen. Hij had de reis gemaakt om hier werk te vinden. De politie bracht hem naar het bureau Warmoesstraat. Daar werd hij in de gelegenheid gesteld zich wat op te knappen want de buiten gewone reis bad hem aardig zwart gemaakt. Gisteravond is hij naar het hoofdbureau van politie overgebracht en ter beschikking gesteld van den vreemdelingendiénst.. Vermoedelijk gaat hij op de gewone wijze naar Berlijn terug. Moord in een hotelkamer. Ecu 16-jarig meisje dood op bed gevonden. Donderdagmiddag huurden een man en een vrouw een kamer in het hotel Imperial in de Rakoczi-straat te Boedapest. Na eenigen tijd ging de man uit en liet de boodschap achter, dat hij spoedig zou terugkeeren. Men heeft hem echter niet teruggezien. Vrijdagmorgen werd; op 't kloppen óp de deur niet geopend, zoodat tenslotte de deur openge broken werd. Men vond 'ie vrouw gebonden en met afge sneden hals dood te bed liggen. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de vermoorde de 16-jarige Margarete Szendrei is. Verdacht van de misdaad wordt een 20-jarige werklooze fabrieksarbeider Bela Tomko; aldus had het voortvluchtig individu ten minste zijn naam bij den hotelportier opgegeven. De vader van. verdachte verklaarde aan de politie, dat zijn zoon "14 'dagen geleden met mede neming van 210 pengoe. uit het vaderlijk huis verdwenen was. Een bevel tot arrestatie is tegen hem uitge vaardigd. Nader wondt nog gemeld, dat de verdachte van dezen moord Zaterdagavond in een ca'fé, waar hij met zijn vrienden biljart speelde, 'is gearres teerd. Hij bekende den moord te hebben gepleegd, maar weigerde de drijf veer en te noemen. Hoofdonderwijzer en Onderwijzer. Zjj zijn geen „collega" van elkander. Tc Giessendam staat een klein schooltje met een hoofd- en twee klasse-onderwijzers, die in volle harmonie samenwerkten. Het hoofd over leed en in 'den officieelen brief aan den burge meester van Giesendam stond woordelijk, dat zij verlof vroegen, „ten einde in die gelegenheid te zijn de laatste eer te kunnen bewijzen aan hun collega, den heerin leven hoofd der open bare school alhier." ,,De Bode", waaraan wij dit verhaal ontleenen, geeft verder het volgende verslag van wat op de verzending van dit briefje is gevólgd: De „Edelachtbare Heer" retourneerde dit schrij ven met een blauwe streep onder der", verbeterd in „eener". Om deze „verbetering" te begrijpen moet men weten, dat. Giessendam nog een buurt- sehooltje heeft! Bovendien versierde de Edelachtbare" het woord collega" met twee dikke blauwe strepen en plaatste eveneens met blauw potlood onder aan het schrijven Z.O.Z. Aan de achterzijde vindt men dan het vol gende ,,De heer was niet uw collega, hij was uw onmiddellijken chef, en was bekleed met gezag boven de gewone onderwijzers. U sprak den heer toch nimmer aan als maar als „mijnheer". Vele personen hebben mij reeds opmerkzaam gemaakt, dat u ook in uw advertenties in de „Giesenbode" en „Rondom de. Giessen" hebt dur ven laten drukken „onze geachte collega'; alle personen ergeren zichover deze voo nde familie minder aangename mededeeling, dat hel „Hoofd" eener openbare school door u gelijk wordt gesteld met eèn gewoon onderwijzer, is m.i. verplicht uwe verontschuldiging voor dit optreden tegenover een zoo zeer geacht Hoofd: eener school,, als de heer was, aan ide fami lie aan te bieden. Aan de leerlingen en aan u wordrt; op Dinsdag 17 Maart '31 wegens 'de begrafenis van wijlen den heerverlof door mij verleend. Giessendam, 16 Maart 1931. Volgt onderteekéning. INGEZONDEN M. de Redacteur, Verzoeke beleefd plaatsruimte voor onderstaande^ Bij voorbaat onzen dank. In de „Schager Courant" van 25 April lezen wij de volgende correspondentie uit Zuid-Scharwoude: „Uitgezonderd de vooruitstr. vrijzinnigen hebbeq thans alle partijen hunne candidaten voor den Ge- j meenteraad gesteld. De Anti-Rev. en Christ. Hist; zijn hier nog zeer klein in aantal en brengen samerl ruim 30 stemmen uit. Zijn we goed ingelicht dan zullen zij op de R. K. stemmen. Deze zullen daardoor ongetwijfeld hun aantal van 3 op 4 brengen, waardoor zij de meer derheid in den Raad krijgen." Vervolgens wordt een beschouwing gewijd aan de candidaatstelling door den Vrijheidsbond (ofwel een groep ingezetenen), alles op den titel „naar men ons mededeelde." Waar dit laatste al eenigszins op de vosheid van een dergelijke berichtgeving wijst, komt dit nog afdoende tot uiting door de slotbewering van den correspondent: dat officieele bevestiging niet kon kon worden verkregen. Voor den nadenkenden lezer wordt hierdoor da waardeloosheid en onbetrouwbaarheid van dit be richt al reeds volkomen duidelijk en blijkbaar is hefr dan ook alleen geschreven om onder de meer arge- looze kiezers „stemming" te maken. it Voor zoover dit geschiedt in de richting van eert andere partij, voelen wij geen behoefte hierop in te gaan, maar wij stellen er prijs op te verklaren, dat tusschen de Roomsch Katholieken en de andere Christelijke partijen geen enkele bespreking of cor respondentie is gevoerd, welke ook maar eenigszins een aanwijzing zou kunnen 'geven, dat de laatsten de eersten zullen steunen. Dat is louter duimzuigerij. Indien de bewering veronderstellenderwijs ware neergepend, dan zou deze nog kunnen berust hebben op de praktijd bij vorige raadsverkiezingen, toen dien steun werkelijk is verleend. De tweede bewering van den correspondent, die, als wij goed zijn ingelicht, uiterst nauw verwant is aan de leiding der vooruitgtervende partij, maakt de zaak echter duidelijker. De genoemde steun zou als gevolg kunnen hebben, dat de Roomsch Katholieken de meerderheid in den Raad zouden krijgen, en daarom wordt hier bij voorbaat een zwakke poging gedaan op Protestant- sche gemoederen, om hieraan niet mede te werken. Deze tendenz ligt er duimen dik op. Intusschen heeft het verzoek om steun van de Roomsch Katholieken aan de Anti-Rev. bij vorige verkiezingen ten doel gehad het behoud van 3 rechtsche zetels en tot heden (ook niet volgens de cijfers bij de stemming in de vorige week) gaf het aantal der Katholieken nog steeds geen 3 kiesdeelers aan. Wij vertrouwen, dat de Christelijke kiezers, al dan niet om steun gevraagd, zeker voor zich zeiven zul len uitmaken op welke beste wijze zij hun principes kunnen dienen en het is dan ook niet daarom, dat wij op dergelijke tendentieuze schrijverij reageeren. Maar wij zouden zoo gaarne willen, dat de partijen met open en ruiterlijke middelen hun verkiezings actie voeren en dat deze niet als vorheen vertroe beld wordt door niet voor allen even doorzichtig onjuist en onwaar geschrijf. Namens het bestuur der R. K. Kiesvereeniging, JAC. GROEN Az., Secretaris. Z-Scharwoude, 27 April 1931. OVERZICHTEN EN PHIJSNOTEERIKGEN WARMENHUIZEN. Veiling overzicht. Bijna geheel het winterseizoen is roode kool aan deze veiling het hoofdproduct. Thans, nu het op een „afsnijden" loopt overheerscht de Deensche Witte kool de roode kool. Met April j.l. te beginnen is de kwantiteit van het verkochte Deensche Witte kool grooter dan die van de roode kool. Dit is wel jammer want de prijzen van de roode kool zijn de laatste weken zoo geweest, dat bij eenig aanvoer van dat soort, de omzet aanmerkelijk zou zijn gestegen. Roode kool. Als men weet, dat de totale aanvoer van roode kool in deze week slechts 10.000 Kg. be droeg tegen 41.000 Kg. in de vorige week, kan men in de volgendet week vanzelfsprekend zeer weinig roode kool verwachten. Slechts een paar boeren voerden de laatste dagen een enkel partijtje roode kool aan. Op Vrijdag j.l. was de aanvoer van roode kool nihil. Verandering in de noteering viel in deze week niet te constateeren. De eerste kwaliteit roode kool verkocht men voor f 16 tot f 20.50 per 100 Kg. De tweede kwaliteit roode kool werd genoteerd voor f 8.30 tot f 16.00 per 100 Kg. Gele kool. De vorige week waren zoodanige prijzen besteed, dat het voor de gele kool bezitters aanlei ding was wat gele kool af te zeten. Tot en met j.l. Donderdag had eene dergelijke aanvoer geene nadeelige gevolgen. Waar men voor de eerste kwaliteit gele kool de vorige week van f6.00 tot f8.30 betaalde bleven deze prijzen in deze week gehandhaafd. Op Donderdag j.l. liep de prijs van de kleine gele kool eerste kwaliteit nog op tot de f 8.70 per 100 Kg. Vrijdags daarna werd voor het middelsoort gele kool eerste kwaliteit f 6.50 tot f 6.90 bedongen. De aanvoer was op dien dag zeer miniem. De geheele noteering was op Zaterdag daaraan volgende pl.m. een f 1.00 tot een f 1.40 beneden die van Donderdag daarvoor. De noteering bedroeg van f 5.70 tot f 7.20 per 100 Kg. en die van de tweede kwaliteit gele kool gedurende deze week van f 1.90 tot f 5.30 per 100 Kg. Aangevoerd werd in totaal 37150 Kg. gele kool in deze week tegen 39450 Kg. in de vorige week. Deensche Witte kool. Evenals met de gele kool was de belangstelling voor de Deensche Witte kool in het begin dezer week grooter dan in het laatst van deze week. Eigenaardig is het dat slechts op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag eerste kwaliteit Deensche Witte kool werd aangeboden. De in deze week be steede prijzen verschillen nogal met die van de vorige week. Waar men op Dinsdag voor eerste kwaliteit Deensche Witte kool voor f7.20 tot f8.50 verkocht bedroeg de noteering voor de eerste kwali teit Deensche Witte kool op Donderdag van f 8.00 tot f 9.40. Hoewel op Vrijdags daarna geen eerste kwaliteit verkocht werd bespeurde men heel goed, dat de prijs van de Deensche Witte kool als gevolg van de veelvuldige vraag tamelijk veel hooger be droeg dan die welke op Donderdag daarvoor be steed werd. Begrijpelijk was het, dat het voor velen een teleurstelling was te moeten constateeren, dat voor bepaalde partijtjes Deensche Witte kool pl.m. een ruime gulden minder werd betaald, dan men aanvankelijk dacht te kunnen bedingen. Tweede kwaliteit werden deze week verkocht voor f 1.80 a f 6.40 per 100 Kg. Aangevoerd werd in deze week 75550 Kg. tegen 166425 Kg. in de vorige week. Gele uien. Tot en met j.l. Donderdag werd voor de gewone uien steeds tot de f 2.50 a f 2.90 betaald. Op j.l. Zaterdag werd hiervoor zelfs van f3.10 tot f 4.10 per 100 Kg. bedongen. Grove uien is verkocht voor f 1.90 tot f2.80 per 100 Kg. De totale aanvoer bedroeg in deze week 8775 Kg. tegen 11125 Kg. in de vorige week. Peen. 3000 Kg. peen is verkocht voor f 1.70, voor de groote en f 0.90 a f 1.10 voor de kleine peen. LANGENDIJK. Aan de veilingen te Noord-Scharwoude en Broek op Langendijk werd in de week van 20 tót 25 April de volgende hoeveelheid stapelproducten aange voerd: 26 wagons Roode kool (uitsluitend ln Noord- Scharwoude), 60 wagons gele kool en 99 wagons Deensche witte kool, bovendien 10 wagons uien en 7 wagons Peen, tesamen nog 202 wagons, ondanks het vergevorderde seizoen. Ook het vorige jaar werd in de overeenkomstige week nog een beduidende hoeveelheid geveild, n.l. respectievelijk 96, 37, 116, en Vk, tesamen 259 wagons. Deze week is in het algemeen nog een gunstige geweest voor de oude groenten, die zeer gevraagd waren, al kwam er dan ook eens een enkele veilings dag voor met een wat matiger stemming. De Roode Kool was alleen op Dinsdag en Zaterdag nog vrij ruim vertegenwoordigd, maar het totaal aanbod geeft wel aan, dat de voorraden hiervan nog slechts zeer gering is. Voor de grootste kool en de afwijkende kwaliteit waren de prijzen niet hooger als vorige week, maar overigens werden dezen nog overtroffen door noteeringen dit tot f22.00 en f23.00 en Zaterdag zelfs tot f24.00 per 100 Kg. liepen. Ook het artikel Deensche Witte kool, waarvan over den geheelen week nog zeer beduidende aan voer was, bestond een flinke kooplust en werden do prijzen dagelijksch iets verhoogd, zoodat Vrijdag een noteering werd bereikt van f 9.00 tot f 10.90 per 100 Kg. Zaterdag was blijkbaar het aanbod, wat dien dag ruim 20 wagons bedroeg, blijkbaar wat te groot voor de bestaande vraag en werd ruim een gulden minder besteed dan de vorige dag. Zooals ook in de laatste weken reeds het geval was, viel ook nu het minste staat te maken op een eenigszins vaste markt voor de Gele kool. Over het algemeen ging dit product in het begin der week vrij graag van de hand, zij het tegen meer variee- rende prijzen als voor de andere soorten. Voor het mooiste goed werd toen nog enkele malen boven de f 10.00 gemaakt en overigens van f 6.50 tot f 9.50 per 100 Kg. Echter was ook hiervoor de veiling van Zaterdag vrij wat ongunstiger en werd toen naar gelang van kwaliteit niet meer dan f5.00 tot f8.00 betaald. Dooreengenomen mag echter gezegd worden dat de afzet der laatste kool een meevaller is en velen hieruit nog een belangrijk voordeel genieten. Met de uien, die aveneens nog dagelijksch worden aangevoerd, ging het iets beter als vorige week en werden nu ook weer partijen voor export gekocht. Voor de gewone sorteering liep de prijs van gemid deld f 2.50 op tot f 3.50 per 100 Kg., terwijl voor de Per Telefoon AMSTERDAM. 28 April. V. D. Uit ELTEN. DE DADER VAN DEN BROEDERMOORD TE ELTEN LEGT EENE VOLLEDIGE BEKENTENIS AP. Omtrent den broedermoord te Elten vernemen wij hedenmorgen van den burgemeester te ÉJten het volgende. Vrijdagmorgen omstreeks 6 uur heeft de Wed. Pletersen haar zoon Antoon geroepen om de koelen te melken. Deze heeft toen eenige zeer onhebbelijke uitdrukkingen tegen zijne moeder gebezigd, maar ia toch gaan melken. De melk der eerste koe heeft hij daarna ook nog gezeefd. Toen zijn moeder hem tijdens het melken der tweede koe riep om te komen eten, antwoordde hij„Och, oude, ik snij oe liever aon reepen." Daarop heeft de andere zoon Dirk zijn broeder aangevallen, waarop eene hevige worsteling om stond. Plotseling bemerkte Dirk, dat hij zijn broeder de hals had dichtgedrukt Hij riep„Moeder, ik heb hem doodgemaakt, zeg toch niets, maak ine tttet ongelukkig." Beiden hebben toen afgesproken niets te vertellen en hebben eene missie en scène bedacht. Er zou voorgesteld worden, dat Antoon gevallen was met het hoofd op een wiel van een wagen en dat dit den dood tengevolge had gehad. Dit werd ook aan Dr. Hartman en vervolgens aan den burgemeester en den chef-veldwachter verteld. Zaterdagavond scheen de weduwe zeer onder den indruk te zijn geweest, doch eene verklaring werd niet gegeven. Gisteren werd de weduwe door Ds. Gerrltsma be zocht en aan dezen predikant heeft zij gevraagd aan den burgemeester te vertellen, dat zij den laatste wat te zeggen had. Ds. Gerritsma heeft dit verzoek onmiddellijk overgebracht. Daarop is de burgemeester met den chef-veldwachter naar de weduwe toegegaan, waarna door de weduwe eene volledige verklaring, van wat er is afgespeeld, heeft gegeven. Heden zal de Officier van justitie verdachte een verhoor afnemen en nagaan of de verklaring van de weduwe daarmede in overeenstemming zal zijn. Naar wij nader vernemen, heeft verdachte gister avond bekend den moord te hebben gepleegd. Vaststaat reeds dat de verklaringen volkomen overeenstemmen met de reeds gevonden deskundige aanwijzingen. De teraardebestelling vah het slachtoffer zal hedenmiddag om 2 uur geschiedden. Op het kerk hof zal geen publiek worden toegelaten. Uit HELMOND. STELLING INGESTORT. 4 arbeiders gewond, waarvan 2 zeer ernstig. Hedenmorgen omstreeks 9 uur heeft op de werk plaats van de Koninklijke Nèderl. Machinefabriek v. h. E. H. Begermann op de Kanaaldijk te Helmond een ernstig ongeluk plaats gehad. Op dat monent waren drie arbeiders bezig een brug te monteeren toen een stelling instortte. De arbeiders vielen naar beneden, terwijl een vierde, genaamd Cox, die onder de stelling stond, eveneens door het neervallende gevaarte werd be dolven. Ijlings toegesnelde hulp slaagde er spoedig in de vier mannen onder de stelling vandaan te halen. De arbeiders Donkers en Cox waren het ergste er aan toe. Zwaar gewond werden zij overgebracht naar het St. Antónius ziekenhuis te Helmond, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. De twee andere kwamen er beter af en konden zich naar hunne woningen begeven. De oorzaak omtrent het instorten der stelling is ogn niet opgehelderd. mooisten tot f 4.00 werd betaald. Eveneens voor de grove sorteering, terwijl de drielingen van f 1.50 tot f2.00 opbrachten. Als gevolg van van een wat betere vraag kwam er ook wat meer Peen ter veiling. Naar gelang van kwaliteit werd van f 1.80 tot f2.80 per 100 Kg. ge maakt. Ook was er nog wat aanvoer van Kroten, die tegen sterk varieerende prijzen, n.l. van f2.50 tot f 6.60 van de hand gingen. Als proeve van nieuw product werd te Broek het eerste kilo Tomaten geveild, wat voor den prijs van 1.09 cent werd gekocht. LANGEDIJKER GROENTECENTRALE, 27 April. Aanvoer: 1250 Kg. gele kool ƒ8.00; 2600 Kg. Deensche Witte kool ƒ8.50; 2100 Kg. uien; grove ƒ3.60; uien ƒ3.80. LANGEDIJKER GROENTECENTRALE, 28 April. Aanvoer; 50000 Kg. gele kool ƒ5.00—8.60; door schot ƒ2.70—3.70; 44000 Kg. Deensche witte ƒ7.60- 9.20; 3000 Kg. uien: grove ƒ3.70—4.00; uien ƒ3.70— 4.40; 3 Kg. tomaten ƒ1.29 per Kg. NOORDERMARKTBOND, 27 April. Aanvoer: 1700 Kg. uien: drielingen ƒ1.70; uien ƒ3.70—4.00; grove uien ƒ3.80; 2600 Kg. peen ƒ2.30; 6700 Kg. D. witte kool ƒ6.80—9.50; 700 Kg. gele kool NOORDERMARKTBOND, 28 April. Aanvoer: 11700 Kg. uien: drielingen ƒ1.40—2.30; uien 3.50—5.50; grove uien ƒ3.40—5.40; 10000 Kg. peen ƒ3.00—4.50; 700 Kg. kroten ƒ4.90; 131000 Kg. roode kool ƒ17.80—26.10; 105000 D. Witte kool 7.20 —9.30; 42400 Kg. gele kool ƒ6.40—9.10. - WABMEiNHUIZEN, 25 April. 6000 Kg. roode kool, f19.50, 2e kwaliteit 8.50 15.1.0, 6475 Kg. gele kool 5.70—7.20, 2e kwal 2.30, 17400 Kg. witte kool 7.80—9.20, 2e kwal 1-806.30, 4600 Kg. uien: drielingen 0.60, uien 2.502.80, blauwe aardappelen 4 60—7. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Aardbeien 100 stuks ƒ1.80—3.40; bloemkool I ƒ25- 37; Idem II ƒ10—17; per 100 stuks; bieten 100 Kg. ƒ5.20; gele kool 100 Kg. ƒ8.10; kropsla p. 100 stuks ƒ3.90—7.10; komkommers p. 100 stuks ƒ35; peterselie p. 100 bos ƒ5.60—10.70; postelein dubb. bakje ƒ1.55 —1.91; rabarber per 100 bos ƒ5—15; raapstelen pei 100 bos ƒ3.90—5.70; roode kool per 100 Kg. ƒ10.40; selderie per 100 bos ƒ3.60; spinazie groote bak ƒ0.57 0.81specieboonen dubbele per 100 pnd63; Uien p. 100 ƒ2.30—5.20; wortelen per 100 bos ƒ19.70; wit lof I ƒ10—14; idem II ƒ5—9 per 100 pond. -- ALKMAAR, 25 April. Aanvoer 340000 kipeieren van 56—58 Kg. 3.60—3.90, 58—60 Kg. 3.70—4, 60—62 Kg- 3.80—4;30, 62—64 Kg. f4—6, bruine f4—4.70, 70.000 eendeieren f3.403.60. Marktoverzicht der vorige week, inge zonden idoor Jac. Knoop, Makelaar in aardappelen, groenten en fruit, Nassau- kade 156, telef. 81431, Amsterdam. Vorige week was de handel in poters luier doordat de prijs te hoog was en ieder poters te koop had. Verkoop bonten en blauwen gaat ook veel langzamer. Vraag is er voor kleiaaridappelen tegen middelmatige prijzen. Bievelahder borgers industrie en eigenh. etc. Duitsehe industrie zip een geduchte concurrent voor Ide Hollandsche aardappelen daar deze soort meer kruim hebben dan de Hollandsche. De voor de Gemeente af geleverde Drentsche zanidaardappelen zijn van fl.75 per baal, op 2.25 per baal gesteld. Heden 27 April werden de volgende prijzen gemaakt. Zeeuwsche bonten f 6—7, blauwen f 57, Be velanders 4.755, industrie 4.755, bonten én blauwe poters 3.503.75, IJ polder.„bravo f4—6, Bevelanders 4.50—5—, Vlaamsche eigenh. 4.50 5, industrie 4.254.50, winter malta f 16— 17.per 100 Kg. Djrentsche zand per 50 Kg-, in de vrije handel 2.25,-3, bij de Gemeente 2.25.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2