Een bedriegelijk masker Nieuwstijdingen Toepassing van artikel 9 der Winkel sluitingswet. Gebruik makend van artikel 9 der Winkel sluitingswet krachtens welk .indien bijzondere omstandigheden afwijkingen van bepalingen dezer wet in een gemeente gewenscht maken, deze af wijkingen door den Gemeenteraad onder goed keuring van den Kroon kunnen wonden vastge steld. heeft de gemeenteraad van Vlaandingen een verordening vastgesteld met de strekking, om speciaal de Zondagsluiting, zooals de wet deze regelt, te verscherpen. Naar aanleiding daarvan heeft de Nederland- sche R.K. Middenstandsbond zich gewend tot den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid met het verzoek geen medewerking te willen verleenen tot goedkeuring van deze verordening, omdat in casu alleen 1de bestaande verordening als bijzondere omstandigheid is voorgedragen, die ,naar 1de meening van adressaut, als zoodanig niet dienen kan en omdat overigens geen enkele bijzondere omstandigheid ter motiveering der af wijkende bepalingen is aangevoerd. Ben historische vondst Op. een stuk heidegrond, toebehoorende aan den heer G. J. te Hennepe te Eerbeek, waar men bezig was een zandheuvel af te graven, bleek dit een tumulus te zijn. Men vond eehj tweetal urnen, Waarvan één geheel gaaf en met asch er in. De urn is van figuren voorzien en vermoedelijk uit het vóór-christelijk tijdperk. Men vermoedt, dat er op dat terrein meer tu muli aanwezig zijn. Plaatselijk Nieuws NOORDSOHARWOUDE. Blonwvereeniging Algem. Belang. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Zater dagavond ten lokale van den heer I Hop, café- Concordia". De voorzitter, de heer J. Kliffen, opent met een woord van welkom aa nleden en pers, alsmede aan den opzichter, i3e heer Oosterlee. Be notulen van de op 9 Maart 1930 gehouden vergadering, worden onder dankzegging goed gekeurd. iMededeelingen. De voorzitter deelt mede, dat de Oosterstraat binnen enkele dagen aan het gemeentebestuur zal worden overgedragen. Verder, dat het onderhoud der woningen van binnen voortaan voor rekening der huurders is. Huizen waarvan de muren niet beschoten zijn, vallen hier buiten. De rekening en de Bialans. De ontvangsten en uitgaven bedragen f 119.300.221/2. Het nadeelig saldo bedraagt f 2990.31 Dte voorzitter zegt, dat de bescheiden van den penningmeester de heer J. öotjers R.Z,., door het bestuur zijn nagezien en in orde bevonden. Be boekencontrole zal niet meer plaats vin den door den rijksaecountant, doch 2 maal per jaar door den gemeenteontvanger. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding is de heer J. Klif fen, die wordt herkozen. De heer Kliffen dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en zegt zijn benoeming met genoegen weder te aanvaar den. Be rondvraag levert niets op, waarna de ver gadering wordt gesloten. SPORT EN WEDSTRIJDEN BB ALKMAARSCHE MOTORRACES. Uitslag. Nieuwelingen tot 250 c.M3. 1. Va nAdelsbergen (Excelsior)2. Pollé (Ari el): 3. Schuijt (Rudge W.). Nieuwelingen 251350 c.M3. 1. Roestenburg (Raleigh); 2. Merkelbach (B. 3. A.); 3. Rehorst (Royal Eraf.); 4. Scheffer (Mat chless). Nieuwelingen 351500 c.M:!. 1. Teek'en (Rudge Wl); 2. Noordover (Imperial) 3, v. d. Steen (Sunbeam). Juniores tot 250 c.M.3. 1. G. A. de Ridder (Ariel); 2. J. de Ridder (A- ri'el) 3. J. Moeijes (Ariel) opgegeven. Juniores 251350 c.M\ 1. v. Dijk (Royal E.); 2. v. d. Vaart (Sunbeam): 3. üsten (Indian); 4. de Haas (Royal E.). Juniores 351—500 c.M3. 1. Schot (Ariel); 2. de Graaf (Ariel); 3. v. Joolen ((Ariel); 4. Vermeulen (F. N.); 5. Wüsten (Tri umph). FEUILLETON „Het was ook werkelijk deze brief, waarmede hij haar dwong in hunne scheiding te bewilligen; want hij dreigde ingeval van weigering den brief aan haren vader te zullen zenden," zeide Karei. „Gij hebt hem dus gelezen?" vroeg Stuart. „Neen, mijnheer; mijn broeder gaf Mathilde den brief terug, toen zij had toegestemd in hunne echt scheiding, en eerst later vertelde Max alles wat hem en Mathilde betrof." „Als een krankzinnige verliet ik Pisa," vertelde Stuart verder, „en begaf mij haar Rome. Het was mij onverschillig waarheen de tocht ging, mits ik slechts mijn geweten en hartzeer nocht ontvlieden. Reeds een paar mijlen van Pisa werd ik aangetast door een hevige koorts, een gevolg van de pijnlijke spanning waarin lichaam en geest de laatste weken hadden verkeerd. Deze koorts dwong mij in den nacht gastvrijheid in te roepen aan een landhuis waar ik langs reisde en in welks bewoner ik mijn voormaligen dienaar herkende. Hij had tijdens mijn verblijf te Napels bij mij gediend. Ik hoopte den volgenden morgen mijne reis te kunnen voortzetten, maar bedroog mij: vele weken lang bleef ik hier liggen ter prooi aan ijlende koortsen. „Toen ik zoo ver hersteld was om te kunnen be grijpen wat er om mij heeen gebeurde, zag ik aan mijne legerstede een jonge dame, wier trekken mij bekend voorkwamen, en toen ik mij trachtte te her inneren wie zij was en waar ik haar vroeger kon gezien hebben, kwam het in Napels gebeurde, mijne liefde tot Mathilde en al wat later volgde mij weder voor den geest. Ik herkende Marie, die mij Senioren tot 250 c.M,3. 1. Rijk (Ariel); 2. Kuijper (D1. K. WA; 3. Jansen (Motosacoche). Seniores 251—350 ©jM3. 1. v. d. Berg (H. DO; 2. v. Hamersvel'd (Rudge W>); 3. Kuijper (Chater lea); 4. Bireeman (F .Nd Seniores 351—500 c.M3. 1. v. Hamers veld (Rudge W:.); 2. Rijk (Ariel); 3. v. Pelt (H.Di.); 4. v. Dijk (Motosacoche). f Lange afstand-race seniores tot .350 c.M3 8 baanronden. 1. v. d. Berg; 2. Oosterbaan; 3- v. Hamersveltd. Lange afstandraee seniores tot 500 c.M3. 8 baanronden 1. v. Hamers veld; 2. v. Pelt; 3- Rijk; 4. v. d. Pluijm; 5. v. d. Berg. Het aantal bezoekers wordt geschat op pl.m. 5000. Btoor de Philips-Radio-Installatie van den heer J. Q. van Reijendam wewrtden de uitslagen door middel van een aantal luidsprekers bekend gemaakt en werden ter afwisseling gramofoon- platen ten gehoore gebracht. Voor den aanvang ider races had de rijder W. M. v. Gent het ongeluk te vallen, wwaardoor hij een gekneusd been opliep en hierdoor uitge sloten was om deel te nemen aan de wedstrijden. Zijn plaatsvervanger, de heer HulseboSch was al evenmin fortuinlijk, daar hij direct na de start in do klasse seniores 351500 c.M3. viel en zijn heupbeen kneusde. Medische hulp was als ge woonlijk onmiddellijk aanwezig. Zoowel voor als na de wedstrijden zorgde de Alkmaarsche politie op uitnemende wijze voor de regeling van het verkeer. Tijdens de races werden de aanwezigen vah tijd tot tijd op de hoogte gesteld omtrent het ver loop der voetbalmatch Holland-Euitschland, het geen op hoogen prijs werd gesteld. Ongevallen van ernstigen aard kwamen geluk kig niet voor. D. T. ia 2—Andijk 1—5 Het is dus ook D.T.8. 2 op eigen veld niet ge lukt de a.s. kampioen(P) te kloppen of zelfs maar 1 puntje te ontfutselen., Toch gelooven we, zoo D'.T.Si. in haar gewone opstelling had kunnen opkomen, een geheel anderen uitslag haar deel zou zijn geweest. Want trots het zwakke spel dat de thuisclub speelde, 'waardoor Andijk goe de gelegenheid had haar spel te ontplooien, kre gen we geen moment den inidruk een ploeg aan 't werk te zien, die kampioensfahig was. Over den wedstrijd, die door weinig D.T.S.- publiek, maar heel wat Andijk-supporters ge volgd werd, kunnen we kort zijn. Met de wind mee wisten de blauwwitten tijdelijk nog een voorsprong te krijgen, door een mooi doelpunt van v. d. Plas. Die gasten scoorden voor ruts tweemaal, waardoor met 21 voor Andijk ge draaid werd. Na de thee weer 'dezelfde vertoo ning. D.T.3. in het veld, in weerwil van haar gehavend elftal niet veel minder, doch de zwakke bezetting van de belangrijke plaats onder de lat was oorzaak, dat Hercules de stand op 51 bracht, waarmede het einde kwam. Einfin jon gens, volgende week tegen M.F.0. met een vol ledige ploeg getracht een beter resultaat te be reiken. D'.T.'S. 1Meer vogels 2. Om even over 2 fluit scheidsrechter Borst de beide elftallen in 't veld. Meervogels is volledig terwijl hetzelfde van D.T.iS. niet gezegd kan worden. Keeper, rechtsachter, spil- en linksbui ten konden door ziekte en om andere redenen niet uitkomen. Meervogels heeft de eerste helft het niet te onderschatten windvoordeel. Dit blijkt echter voor de gastheeren geen beletsel om steeds weer mooie aanvallen op te zetten en het Meervogels- doel te naderen. Goed berekend samenspel vani centervoor en rechtsbuiten geeft de linksbinnen een fraaie kans om te doelpunten, welke deze dan ook goed benut. Ook de Vogels zitten echter niet stil, maar zij vinden de verzwakte D.-ach terhoede goed op hun post. Het blijkt, dat de Deetjes trots hun onvolledigheid, er goeden zin in hebben. De voorhoede wordt steeds met werk belast, hetgeen de heeren naar waarde weten te schatten, want nu eens mét kort en dan weer met open spel, scheppen zij zich scoringskansen. Weldra vergroot dan ook de nieuwe mid voor met een keiharden schuiver den voorsprong. Na dat de gasten ook de D'.-keeper verschalkt had den, was 'het rusten, 21 voor D'. Na de thee weer een mooi partijtje voetbal. Bij een der B.-aanvallen, waaruit een corner ont stond, werd deze door den midvoor schitterend vlak langs den paal ingekogeld. Eien prachtdoel- punt! Nu werd het Meervogels toch te erg en z)j weten in korten tijd waarachtig weer den stan dop 3—3 te brengen. Dit vergroot niet wei nig de spanning. Ofschooin ee ngelijk' spel voor D'. voldoende is om de volgende ronde te berei ken, zitten zij flink op den bal. De rechtsbinnen maakt plotseling van een geboden kans zonder verzorgde met al de haar eigene goedhartigheid. Zonder te weten dat ik van Ebba gescheiden, of wat er tusschen Mathilde en mij voorgevallen was, zag zij in mij slechts een bloedverwant en een mede- mensch, die hare hulp behoefde. Zoodra ik genoeg in beterschap was toegenomen, om zonder te groote aandoening haar mijne scheiding van Ebba en mijne liefde voor Mathilde te kunnen mededeelen, deed ik zulks, doch zonder er bij te voegen wat in Pisa was gebeurd. Met de zachtmoedige en ernstige woorden eener zuster zocht zij alle gevoelens van haat en verbittering uit mijne ziel te bannen; maar mijn hart bloedde nog al te sterk aan de wonden die ikzelf het had toegebracht, dan dat hare toespraak van grooten invloed had kunnen zijn. „Op mijne vraag, hoe het kwam dat zij zich hier bevond, antwoordde 2ij ontwijkend; toen ik echter mijne gezondheid had herkregen deed ik alle moeite om dit geheim te ontdekken, dat, naar ik vermoedde, ook weder Mathilde moest betreffen. Mijn voor malige bediende vertelde mij het voorval van de geboorte van het kind, kort na Mathilde's huwelijk. Haar verloofde was in Napels aangekomen weinige dagen nadat ik met Ebba van daar was vertrokken. „De eerste maal dat ik mij, na het ontvangen dezer inlichtingen, met Marie alleen bevond, zeide ik tot haar: „Gij wijdt waarlijk aan Mathilde's kind al de zorg eener moeder!" „Marie verkleurde docht antwoordde rustig: „Gij dwaalt; het is Mathilde's kind niet." „En al mijn pogingen om op dit onderwerp terug te komen, leden schipbreuk op Maria's bepaalde en ernstig ontwijkende antwoorden. „Op zekeren dag kwam er een brief uit Pisa, en den volgenden dag waren Marie en het kind spoor loos verdwenen. Voor den tijd, dien ik daar nog dacht te blijven, wees men mij nu de kamer aan, vroeger door Marie bewoond, omdat men deze rui mer en gemakkelijker vond. Hier nu vond ik in eene dralen gebruik en sohiet zuiver no. in het vijandelijke idoel. De laatste minuten legt D. zich meer op verdedigen toe, teneinde den voor- sprong te behouden hetgeen gelukt. Alzoo kwam het einde van dezen mooien, vrijwel gelijk op- gaanden weidstrijd, met een 4—3 stand in het voordeel van de thuisclub. Rechtzaken VOOR DiEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 24 April. Zet uw licht niet onder de korenmaat. De heer kantonrechter, mr. Biastert, was door ongesteldheid verhinderd zijn ambt waar te ne men en werd voor dezen dag vervangen door Mr. Lange veld. De eerste verdachte, die voor diens rechterstoel verscheen, was de monteur en vracht autobestuurder Corn. M. uit Alkmaar, die in denavorrid van Zaterdag 28 Februari juist in liet duistere laantje dat vanaf den Westerweg voert over de spoorbaan naar de kalkovenbrug, motorpech had gekregen en te kampen haldl met dienstweigering van de dynamo. Zijn vrachtauto kreeg daardoor een zeer ongewenschte standplaats op den hoek van bedoeld laantje en den Wiester- weg en werd bovendien de situatie nog meer be denkelijk idoor de afwezigheid van elke verlich ting ,een en ander tot schade van een wielrijder, de heer C. J. louw uit Egmond Binnen, die on voorbereid en pardoes op de auto inreed, met ge volg dat hij aan zijn rijwiel een schade van f 4 bekwam. De vrachtauto-chauffeur gaf het feit toe, doch bracht naar voren, dat hij1 het slacht offer was van den tegenspoed, die eiken automobi list kan treffen. Hiermede werd dan ook wel eenigermate rekening gehouden en verdachte ver oordeeld tot f5 boete of 5 dagen, terwijl de bil lijke civiele vordering aid f 4, aan den heer I.ouwe werd toegewezen. Kalmte, vaardigheid in plaatselijke kennis gewenscht. Een comparant, die zich wel eenigermate onder scheidde boven het gewone genre verdachten, was zonder twijfel ide weleerw. heer Gijsbert de L1., predikant te Harenkarspel, welke geestelijke voorganger op 26 Febr. te Alkmaar, besturende een tamelijk' bejaard fordje, op het ver van vei lige kerkplein in aanrijding kwam met een vier wielig motorrijtuig, gechauffeerd idoor den heer P. Neefjes .vertegenwoordiger van het lanidibouw- kantoor aldaar. Deze minder zachtzinnige ont moeting had plaats op den hoek Kerkplein en Paternosterstraat en bekwamen beide wagens ma terieel eschade. Het ergste was wel de predikant er aan toe, daar zijn verzekering alleen betrof schade aan derden en wiens schade aap éigen rij tuig niet gedekt was, terwijl hij bovendien, om dat hij verzuimd had den heer Neefjes als van rechts komend, voorrang te verleenen, ook nog met een strafvervolging werd vereerd. Ds. de I. heden idan terecht staande, gaf het feit direct toe. Hij wa ster plaatse geheel onbekend en het slech te weer belette hem voldoende te kunnen uit zien. Voorts verkeerde hij in ide meening dat hij geen verkeer van rechts had te wachten en al deze ongunstige samenloop van omstandigheden had het hiervoren gereleveerde noodlottige ge volg. De toegebrachte schade zou via de verzeke ring worden geregeld. De kantonrechter, reke ning houdende, met een en ander, veroordeelde dominé tot slechts f 3 boete of 3 diagen, zoódat een extra collecte achterwege kon blijven. Maar wel willen we de automobilisten, vooral hen, die met ie locale gesteldheid onbekend zijn, aan sporen, voornamelijk op en nabij het Kerkplein, de meest mogelijke voorzichtigheid te betrach ten, aangezien ondanks de werkelijk aandoenlijke zorg van de verkeerspolitie voor die bevordering der veiligheid van dit stadsgedeelte met zijn zij straatjes en kronkelwegen de meest mogelijke activiteit vereischt. Een radicale oplossing zal daar alléén kunnen wordeh gevonden door het instellen van een richtingsverkeer, wat echter voor het oogenblik nog groote bezwaren zal mee brengen. Dé verblindende schijnwerper bracht uitkomst cn redding. Een autobestuurder uit Lisse, de heer H. -J. Verdegaal, bevond zich in gezelschap van zijn ega met zijn wagen in den avofnid van 3 Maart op den bekenden Huigendijk onder de gemeente H.- Hugowaard. Deze dijk was hem onbekend en leek hem nogal smal en gevaarlijk, zoodat hij voor zichtigheidshalve bij de nadering van een auto, zijn wagen geheel rechts van den weg tot stil stand, bracht, teneinde zijn „tegenligger" zooals het in de beroepstaal van ide stuurkransdraaiers heet rustig af- te wachten. Desniettegenstaande had toch een flinke aanrijding plaats en bekwam het rijtuig van 'den voorzichtigen heer een niet schuiflade een vergeten brief die, naar mijne mee ning, de reden tot het vertrek van Marie moest ge weest zijn. Gij kent den inhoud van dien brief; het was het was dezelfde dien de baron Marie dwong voor te lezen. Eenigen tijd daarna verliet ik de gastvrije woning. Lange jaren zijn sedert dien tijd verloopen. Een keer bezochtkeer bezocht ik in dien tijd Zweden, en vertoefde er eenige maanden, in de hoop iets te zullen vernemen van Ebba's lot. Ik hoorde nu dat mevrouw Eldner van haren man gescheiden was, op grond van diens gekrenkt verstand en dat de jonge, schoone vrouw dien ten gevolge algemeene deelneming}ondervond. Evenzoo hoorde ik dat Ebba een jaar na onze scheiding naar Zweden was terug gekeerd, nu inwoonde bij eenen bloedverwant, den in Warmland gevestigden overste Eldner, en alge meen als weduwe werd beschouwd. „Ik verliet Zweden, zonder den moed te hebben mijne gescheiden vrouw terug te zien en zwierf als voorheen doelloos de wereld rond. Een jaar later bezocht ik weder Italië en Pisa. Ik zocht de woning van mijn gewezen gastheer op en ontmoette hij hem een man in den bloei des levens, met edele, krach tige gelaatstrekken, maar zonderling en somber van stemming. Hij woonde hier met een ouden knecht. Deze man was Max Eldner, uw broeder." „Ja, ik weet dat de ongelukkige hardnekkig vol hield die plaats te willen bewonen, waar hij de drie gelukkigste maanden zijns levens had doorgebracht, en waar zijn kind het levenslicht had aanschouwd, hetzelfde kind dat hij in zijne zinsverbijstering vol strekt wilde ombrengen, omdat het Mathilde tot moeder had. Deze schrikwekkende manie bewoog mij hem te zeggen dat de knaap gestorven was." „Hij herkende mij niet," begon Stuart weder, „en ik wachtte mij wel mij te doen herkennen. Gedu rende den tijd dien ik in zijn gezelschap doorbracht, sprak hij menigwerf van zijn, zoo hij meende, ge storven kind en wenschte dat het nog in leven onbelangrijke echade. De automobilist, die deze aanrijrliiing veroorzaakt had, de heer O. de Vr. winkelier te Hoorn, had zich dan ook te dier zake te verantwoorden, doch beweerde beslist, dat een schijnwerper onder de bumpers van den auto des heeren Veriiegaal aangebracht, hem door zijn I felle lichtsterkte dermate had verblind, dat zijn stuurvaardigheid was verminderd en de aanrij- ding' op Iden toch al smallen dijk' het gevolg was. j Echter werd door den heer Verdegaal ontkend dat bédeelde schijnwerper een zóó hoog licht had kunnen werpen én overlegde hij deswege een I verklaring van een automonteur, j Door mej. Verdegaal werd) geinsinueerd dat de inzittenden in idien wagen van den heer de V. mis schien wat te veel bier hadden gebruikt, wat zij had afgeleid uit de geur en de minder gekuischte taal die zij gebruikten, doch dat werd door den heer de V. en de medeinzittenden, de heeren1 y. Piel en de Waal ten stelligste tegengesproken, alcohol was door geen hunner gebruikt, wel een k'op chocolade in een café bij de Friesche brug te Alkmaar. De heer Ambtenaar, meenende dat verdachte, toen hij door den schijnwerper werd verblind, had moeten stoppen, vorderde f 15 boete of 15 dagen, doch de kantonrechter achtte het bewijs niet geleverd en sprak verdachte vrij. De eeuwige strijd tussclien rechts cn links. De groote strijd, die zich in de politieke par tijen van onze dagen in hooge mate openbaart, beheerscht ook' het verkeersvraagstuk en de ver- waarloozing van deze grondregels brengt tal- loozc ongevallen teweeg. Dit bleek ook alweer uit de' aanrijding tusschen een vrachtauto en 'n luxe wagen, bestuurd door den commissionair F. Moeijes uit Heiloo, wélke op 2 Maart plaats had op den gevaarlijken hoek Koogendijk en Hel- dersche nweg onder de gemeente Bergen én 'ten gevolge waarvan heden de chauffeur van de vrachtauto J. P. Bl. uit Heerhugowaard als ver dachte comapreer'de. Gezegde heer Baars had., vanaf den K.oogerdijk den Heliderschen weg oprijdende, den bocht tiaar links dermate afgeknepen, dat de heer Moeijes, die naderde uit richting Helder en rechts van den weg rijdende, terwijl het uitzicht door een woning werd belemmerd, en dus niet vrij was, geen gelegenheid kreeg tijdig te stoppen of voor den vrachtauto door te rijden. De botsing was tamelijk hevig. Een naast tien heer Moeijes zit- tende dame werd bloedend verwond door de scherven van de voorruit en de toegebrachte schade bedroeg f 87.50. De chauffeur beriep zich op ariikél 5 der motor- en rijwielwet, waarin het verkeer van rechts voorrang wordt verleend, doe. hd.eze bepaling wordt evenwel krachteloos gemaakt door artikel 73 secundo, waarin dit voorschrift vervalt, indien blijkt dat het uitzicht naar rechts zoodanig is belemmerd,, dat men het vandaar komende verkeer niet kan opmerken. Door een der getuigen, den brugwachter Meijers, die gelegenheid heeft het verkeer aldaar gade te slaan, werd opgemerkt, dat wel 100 pet. der autobestuurders bedoelde bocht naar links wordt, afgeknepen en dus onjuist gereden, hetgeen ge vaar oplevert op het van rechts komende ver keer op den Hoofdweg. Het zou dan ook zeer wenschelijk zijn, indien op den Koogendijk, hoek Heldorschen weg een duidelijke verkeersstreep werd aangebracht, teneinde de auto- of wagenbe stuurders cn wielrijders hun verplichting om rechts dezen hoek te nemen, duidelijk te maken. Wat overigens den vrachtauto-chauffeur be treft ,hij werd in 't ongelijk' gesteld en veroor deeld tot f 12 boete o f12 dagen, benevens toewij- deeld tot f 12 boete of 12 dagen, benevéhs toewij zing, door den heer Moeijes teruggebracht tot f 50 der civiele vordering. Ernstige waarschuwing aan leveranciers van de Alkmaarsche plniinveemarkt. De 60-jarige heer Jb. H., vroeger koopman te Alkmaar en thans hoenderparkhouder te Heiloo, had op Zaterdag 21 Maart zijn zoontje per rijwiel naar de Alkmaarsche kippenmarkt gezonden niet een korf inhoudende 9 levende kippen met dito haan. Aangezien echter tegenwoordig de dierenbe scherming, mede vooral door het krachtig op treden en onverdroten waakzaamheid van den inspecteur der afdeeling de heer Verver, zeer ac tief is, werd opgemerkt dat de korf onvoldoende was om een dergelijke kippenfamilie behoorlijk te expedieeren en tegen .den pluimveehouder pro cesverbaal opgemaakt. Deze heer stond heden terecht en betoogde, dat naar zijn meening de korf voldoende ruimte had geboden. Niemand op de markt, ook Ide marktmeester niet, had daarop aanmerking gemaakt. Gevorderd werd f8 boete of 8 dagen, maar de kantonrechter vertrouwde dat de verdachte in het vervolg alle klachten zou voorkomen, vermeeiide voor ditmaal met het opleggen van een geldboete van 1 gulden of 1 dag hechtenis te kunnen volstaan. mocht zijn. Ik vertelde hem nu van mijn vroeger verblijf in dat huis, en hoe plotseling Marie en het kind verdwenen waren, zonder evenwel mijne be kendheid met eerstgenoemde te verraden. Mijne mededeeling had ten gevolge dat hij den dood van knaap begon te betwijfelen en deze twijfel verkeerde langzamerhand, nadat ik hem dan door mij ge vonden brief der barones had getoond, in de vaste overtuiging dat het kind leefde. Hij besloot hu naar Zweden te gaan, om de waarheid uit te vinden en zoo mogelijk zijn kind weder te zien." „Is mijn broeder in Zweden?" riep de ritmeester vol verbazing. „Ja, mijnheer. Hij en zijn oude bediende bevinden zich thans te Stockholm en kunnen binnen kort hier verwacht worden. Ik nam op mij hem zekere en bepaalde tijding te bezorgen nopens het al of niet in leven zijn van zijn kind. Hij wilde niet zelf terugkeeren in de ouderlijke woning vóór hij zeker wist dat Mathilde zich daar niet bevond, want de gedachte haar ooit te moeten terugzien was hem een gruwel. Te dien einde zocht ik met uwen vader kennis te maken en nam zijne uitnoodiging naar hier gaarne aan. Ik meende uwen broeder de ver goeding schuldig te zijn hem zekere berichten om trent zijn kind te verschaffen, daar ik ongelukkig lijk mede schuld was aan zijne rampen. Dat later mijn haat tegen Mathilde ook zijn deel heeft ge had aan mijne handelwijs zult gij ligt begrijpen- Haar aanblik en de vermetelheid waarmede zij Ebba in het dubbelzinnige licht eener gescheiden vrouw durfde stellen, wekte mijne wraakzucht en den wensch haar euvelmoed te straffen. En nu „Nu heeft uwe wraak den onschuldigen en fieren vader even diep getroffen als zijne misdadiger doch ter het gewone gevolg wanneer mijn blindelings zijne hartstochten gehoorzaamt, zonder den uitslag te berekenen." (Wordt vervolgd

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4