NIEUWE i m THEE-ALBUM GRATIS 8 ledige Keg" Theezakjes Hike Ireijer's Nieuwsblad y. Holl. Noorderkwartier ZATERDAG 2 MEI 1931 40e Jaargang KEIZER. Eeiige kenmerken opgemaakt uil het hoofd in zijn geheel beschouwd De Minister afwezig en boffende Sureel Hoordscharwoude. Hoofdpijn Uit den Omtrek No. 52 TELEFOON INTERCOMMUNAAL no. 51. DEZE COURANT VERSCHIJNT DINSDAG DONDERDAG en ZATERDAG. Abonnmentsprijs: per 3 maanden f 1.15. Uitgave: Firma J. DE HALS. Daar de hals een deel van het hoofd uitmaakt en ontegenzeggelijk van waarde is voor den ge laatskenner, zullen wij ook zijn kenmerken even aanstippen. Luie menschen zonder energie buigen den hals en dragen het hoofd eenigszins scheef. Nieuwsgierigen brengen hem een beetje naar voren. Buitengewoon lange halzen gaan. samen met dom heid en idiotisme. Een korte, stevige hals is een bewijs van kracht en drift. Een dikke hals beduidt domheid en gulzigheid. De dunne, teere hals, dien men zooveel bij jonge meisjes aantreft, gaat gepaard met beschroomdheid, fijngevoeligheid en kieschheid. Een stijve hals kondigt koppigheid en hardheid Plato beweerde, dat menschen en dieren met lange halsen minder verstandelijke vermogens hebben dan anderen omdat bij hen de hersenen zooveel verder van het hart verwijderd zijn en dus minder door den aandrang van het bloed in beweging worden gebracht. Bichat, Richerand en veel naturalisten hebben dezelfde opmerking gemaakt evenals Balzac in zijn „Livre Mystique." „De hals geeft soms duidelijk flinkheid en vrij moedigheid, zwakheid of zachte buigzaamheid te kennen. Nu eens kondigt zij nobele fiere houding de waardigheid eener gedistingeerde natuur aan, dan weer geeft hij buigend en onderwerping van den martelaar te kennen, of wel vormt hij een kolom, emblema van de kracht." (Herder) De volgende trekken vereenigd bieden een schoon menschelijk gelaat aan. 1. Volmaakte harmonie tusschen de drie voor naamste deelen van het gezicht: voorhoofd, neus en kin. 2. Een voorhoofd met een ongeveer horizontale basis, bijna rechte, dicht bij elkaar staande, sterk sprekende wenkbrauwen. 3. Heldere blauwe of bruine oogen, die op eenigen afstand zwart schijnen en die slechts voor een derde of een Vierde door het bovenste lid bedekt zijn. 4. Een neus met breeden rug en zwakke inbui ging. 5. Een horizontale mond met even dikke lippen; de lijn der bovenlip moet in 't midden iets naar beneden buigen. 6. Een ronde, iets vooruitstekende kin met een kuiltje. 7. Bruin, loskrullend haar. Een goed gevormd hoofd moet middelmatig groot zijn, afgerond, naar achteren oploopend en inge drukt aan weerszijden. Een hoofd, dat zoowel van voren als van achteren een langwerpigen vorm heeft, duidt omzichtigheid en een profetische gave aan. Een rond hoofd behoort aan een individu zonder veel verstand of geheugen. Een van achteren afgeplat hoofd belooft weinig verbeeldingskracht of waarnemingsvermogen. Van voren afgeplat kenmerkt het menschen zon der energie. Is het in 't midden plat, dan kan men op een gering denkvermogen rekenen. Wanverhoudingen in de deelen van het aangezicht wijst in meerdere of mindere mate op geestelijke of zedelijke gebreken. Wordt het onderdeel van het gelaat, van den neus af te beginnen in twee gelijke helften verdeeld door de middellijn des monds, dan is het individu dom. Hetzelfde geldt wanneer het vaste onderdeel van het gezicht aanmerkelijk langer is dan één der beide overige deelen. Oogen en voorhoofd staan het nauwste met de hersenen in verband, drukken dus ook de aandoe ningen van ziel en geest uit. Mond, lippen en kin correspondeeren voorna melijk met de voedingsorganen, geven wellust, vraat zucht en andere dierlijke neigingen weer. Uit het verband tusschen schedel en voorhoofd volgen twee tegenovergestelde physionomische ken merken. Een groote schedel en een klein gelaat geven een geestig, verstandig uiterlijk. Zulk een hoofd behoort bijna altijd aan een geleerde. (Wordt vervolgd). PRIMA ZUIVERE KRISTAL STIJFSEL „DE BIJENKORF MKHONtó 10 CENT PER PAKJE SPAART UW WASCHGOED EN MAAKT HET HELDER WIT Redacteur I. H. KEIZER. ÉÉN KEG'» ADVERTENTIEN: Van I5 regels 75 cent; elke regel meer 15 cent GROOTE LETTERS NAAR PLAATSRUIMTE. De Kameroverzichtschrijver van het „Algemeen Handelsblad" vertelt op geestige wijze de afwezig heid van den Minister in de Tweede Kamer, ten gevolge waarvan de drankwetdebatten werden^op geschort, en daarna de hengelaars in bescherming woord. De dames en heeren leden onzer volksvertegen- woordiging zijn blijkbaar door het Paaschreces goed opgefrischt. Zij wisten zich tenminste gedurende de eerste dagen van de hervatting hunner werk- zaamheden te hoeden voor breedsprakigheid. Met het gevolg, dat men spoediger, eerder dan wie ook had kunnen verwachten, aan het ontwerp tot wij ziging dér Drankwet toekwam. In allerijl moest nu nog geprobeerd worden den Minister op te trom melen, want zonder bewindsman achter de groene tafel „geht die Chose nicht". Het was een niet on vermakelijk moment. Men kan zulke oogenblikken ook wel eens m een cabaret beleven. Als daar nog niet onmiddellijk na afloop van het eene nummer, alles voor het volgende nummer gereed is, pleegt de cabaretier den wachttijd te vullen met een onderhoudend praatje tot het publiek, met het op geestige manier vertel len van eenige goede moppen. Wat kon b.v. de onvergetelijke Pisuisse dat niet voortreffelijk doen. Maar eilacie voor het gehoor, de Kamer is nu een maal geen cabaret en de heer Van Vuuren, die den tijd moest vullen met de voorlezing van een aantal adressen kan men zich moeilijk voorstellen in de rol van een onderhoudend voordrager. Waarmee na tuurlijk overigen a naszijn capaciteiten als volks vertegenwoordigers niets afgedaan zij In elk geval luisterde niemand naar wat hij moest afdreunen. Pas toen de voorzitter medeelde, dat hij inmiddels vernomen had, dat de Minister niet kon verschijnen, klaarden de gezichten van verschillende leden op. Afgevaardigden zijn tenslotte ook maar menschen en zoo'n paar extra vrije uurtjes, vooral op Prinsessever jaardag, vinden de meesten hunner zelfs al voelen zij niet monarchaal, nog zoo kwaad Dat men zoo was opgeschoten kwam ook doordat over in de visscherijwet aan te brengen wijzigingen geen lange debatten meer hadden plaats gevonden. Zelfs dr. Beumer toonde zich een meester in de beperking, toen hij een staatsrechtelijk quaestietje voor hem het neusje van den zalm! uit deze materie had weten op te visschen. Voor de hengelaars was het heden tenminste geen kwade dag. Het begon al met de verwerping van het amendement Duymaer van Twist, dat hen had willen verplichten zich een acte aan te schaf fen. Slechts een achttal leden voelden daar iets voor. Het ging hier niet om de behartiging van de belangen van de vischcultuur, doch alleen om een noodelooze bemoeilijking van de vrienden der hengelsport. Onder hun, die zich tegen zulk een poging wenschten te verzetten, behoorde o.m. ook een man als mr. v.-Rappard, van wien men nog had kunnen hooren. hoe men de verzorging van den vischstand" na aan het hart ligt. Doch nu dien kant van de zaak niet in het spel was, toonde ook de heer v. Rappard alles te voelen voor tegemoet komendheid tegenover de sportvisschers. Deze laatsten kunnen zich verder nog verheugen over de resultaten van den heer v. Zadelhof die er in slaagde een amendement aangenomen te krij gen, waardoor de wet thans zal bepalen, dat slui ting van openbare wateren voor de hengelaars bij algemeene maatregel van bestuur alleen kan ge schieden met het oog op de bevordering van de vischcultuur. En tenslotte was er reden voor blijd schap voor de vrienden van de rustige (of wil men, rustieke) vischsport, toen minister Ruys aan den heer v. Zadelhoff toezeide, dat hij van plan is om den visscherijraad zoo samen te stellen, dat er ook een of meer personen lid van zullen zijn, aan wie de amateurs met vertrouwen de behartiging hunner belangen kunnen toevertrouwen. De ministerieele mededeeling bleek genoemde afgevaardigde voldoen de te bevredigen om er nu maar van af te zien te pogen met behulp van een amendement de verte gen woordiging van de sportvisschers in den vissche rijraad tot wettelijke zekerheid gemaakt te krijgen. en Kiespijn zullen spoedig bedaren door Mijnhardt's Poeders Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders en. Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op de doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. „Een ua&antiea*eis langs den Rijn" verteld door C. Joh. Kieviet door inlevering van - - - Inlevering der ledige theezakjes kan geschieden in de week van 1-6 Juni 1931, hij ilw Winkelier; of in de zaal van d.hr. P. Kramer,Café te Zuidschar. wourïe, op Zaterdag 13 Juni 1939, 's nam. 2 uur. Als extra attractie gratis film-voorstelling; waaronder een film van Charles Chaplin getiieid „DE BANK" Uien! 17 Alkmaar Tel. 526 Voitrouvvd adres voor; goedpassende Buikbanden Elastieken Kousen Rechthouders en Rechthouder- Corsetten W.AK|MEiNH,U1ZiEN. Woensdagavond had in het lokaal van deni heer iSlikker de algemeene vergadering plaats van de Coop, boerenleenbank „Warmenhuizen". Door den heer P. Klant als lid van den Raacl van Toezicht werd de vergadering geopend. Dat we waren samengekomen onder zeer ongunstige om standigheden doch niet waren samengekomen om de eritische toestanden nog eens uitvoerig te be spreken,. dit 'hooren we dagelijksch genoeg. Wel kunnen wij mededeel en dat onze bank goed staat en dat dil voor velen een uitkomst is in deze tijden. Hierna werden |door den heer P. Sjot de no tulen van de laatst gehouden algemeene ver gadering voorgelezen en deze werden zonder op- of aanmerking onder dankzegging aan samenstel ler goedgekeund. Mededeelingen. De rente werd als volgt be paald Spaargelden en deposito, in loopende reke ning /D/i pOt., voorschotten en schuld in loo pende rekening 4i/2 pCt., voor geld dat onafge broken een jaar geplaatst blijft 0.1/9; pOt. voor bedragen va. nminstens flOOO.. j aarverslag. Door den heer A. Hppman als secretaris werd medegedeeld dat over 'het jaar 1930 door het bestuur 19 maal is vergaderd, waarvan driemaal met den Raa.i van Toezicht. Behandeld werden 21 credietaanvragen, wel ke allen werden toegestaan. Dje slechte toestand komt ook hier tot uiting door een vermindering van pl.m. 100 dagboekposten. Dit uit zich in de spaargelden, welke verminderden van 104.930.05 tot f93.878.57, mindere aflossing van voorschot ten f8000 mindere winst f118 aan voorschotten) is f2000 meer verstrekt dan over 1929. Op 1 Jan. '30, had "onze bank een tegoed bij de rentebank van f9.952.70, op 31 Dec. '30 was de schuld der bank bij de Cjentr. bank f24.889.18 1 Jan. '30, waren 186 spaarboekjes uitgegeven 10 'boekjes zijn ingetrokken en '9 nieuwe uit gegeven, zoodat op 31 Dlec. '30 het aantal spaar boekjes bedroeg 185. loopende voorschotten op 1 Jan. '30 waren 71, op 31 Dec. "30 85 tot een totaal van f78.435.75. Jiet aantal rekening-couranthouders bedroeg 1 Jan. '30 29 en op 31 D|ec. 36. Bij de gehouden maanÜelijksche controle bleek alles steeds in orde te zijn. Spaarboekjes en voor schotboekjes zijn met de grootboeken vergeleken en in dë beste orde bevonden. Vermeld werd 'dat de verhouding van het Bestuur, Raad van Toezicht en Kassier best was te noemen, wat de taakr zeker ten goede koin't. Hierna volgde rekening en verantwoording over het 'boekjaar'1930. Ontvangen spaargelden f71.184.90, terugbe taalde voorschotten f7.975., ontvangsten in loo pende rekening- f190.442.36, ontvangen rente van voorschotten f3.670.81, in loopende rekening f 2.820.45, van coupons f120, centrale bank f658.68, diverse'ontvangsten f9.75. Uitgaven: terugbet. spaargelden f82.286.38, gegeven voorschotten f 10.100, uitgaven in loo pende rekening f173.205.39. I Uitgegeven rente: aan spaargelden f4.168.13, in loopende rekening f 1.331.06, eed trade bank

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 1