Laatste berichten AGENDA BurgerEijka Sianti Feestelijke intocht in de Parochie. J.I. Zaterdag, omstreeks 6 uur, deed de neomist zijn eerste intocht als priester in deze Parochie. Bijna alle Parochianen hadden de vlaggen uitge stoken. Een drietal eere-poorten versierde het dorp. Een van deze eerg-poorten was opgesteld bij de ouderlijke woning van den neomist. Tevens waren de poorten van de kerk en van de Pastorie feestelijk versierd. De neomist werd per auto van Alkmaar afgehaald door: Zeereerw. Heer Pastoor en den Weleerw. Pater dezer Parochie. Het Parochiaal Kerk en Armbestuur en door de leden van de feestcom missie o.a Burgemeester N 'let, Dr van Hesteren enz. Vanaf Schoorldam gingen 2 Herauten te paard en de leden van den Wielrijdersclub met keurig ver sierde fietsen de auto's vooraf. Nabij de Zuiderbrug sloot het fanfarecorps „Sóli Deo" en de leden van de voetbalclub bij de stoet aan. Alzoo trok de optocht door het geheele dorp naar de ouderlijke woning en daarna terug naar de Pastorie. Bij de Pastorie aangekomen werd de jonge Pries ter door een 40-tal kinderen een welkomslied toe gezongen. Hierna sprak de Zeereerw. Pastoor een kort doch hartelijk welkomswoord. Tenslotte gaf de Neomist van de stoep van het Pastorie aan allen zijn Priesterlijken zegen. Den volgenden dag droeg de jubilaris zijn eerste H. Mis op in de Parochiekerk. Geleid door een 40-tal kinderen en onder het zin gen van een welkomstlied en een boog van bloemen en planten trad hij de kerk binnen. De feest predikatie werd gehouden door den Eerw. Heer Lasance, Pastoor te Diemerbrug, voorheen van deze plaats. Na deze Plechtige Kerkdienst zong het koor der kerk op verdienstelijke wijze een Priester-cantate. Na den middag was er een receptie in het Patro naat, om ieder gelegenheid te geven den jubilaris te komen gelukwenschen. Na een kort woord van inleiding sprak de edelachtbare heer Nolet, Burge meester dezer gemeente den jubilaris met zijne ouders en familie toe, namens de Parochianen en feestcommissie en bood vervolgens hem een cadeau aan bijeengebracht door allen in den vorm van een schrijfbureau met een stoel daarvoor. Ten slotte hield de jonge Priester een kort maar zeer goede toespraak tot de aanwezigen, en dankte allen hartelijk voor het medeleven met zijn feest en het cadeau van hun ontvangen. Een kerkdienst des avonds sloot dit kerkelijke feest. KOEDIJK. Maandagmiddag werd alhier nabij de vlotbmg op gehaald het lijk van een vrouw, dat door den brug wachter drijvende werd gevonden. Na informatie bleek de overledene te zijn Aagje Adriana Vlaskamp, gehuwd met Johan Wijker. De overledene was 57 jaar oud. Sf&ikloopen van huid en voeten geneest men met PUROL. Doos 30, Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten Plaatselijk Haeiiws ZUIDSCHARWOUDE. De Tuinbouwvereeniging de Toekomst, alhier, zal binnenkort eene excursie houden naar de Zuiderzee werken. Het bestuur stelt althans voor de leden daartoe de gelegenheid open. OUDKARSPEL. Onze plaatsgenoot den heer J. Eecen Azn., is be noemd- als agent van Politie te Amsterdam. Indienst trëdfng daarvoor zal plaats hebben 11 Juli e.k. OUDKARSPEL. Wegens ziekte van het hoofd der school zijn B. en W. er tenslotte in geslaagd na veel moeite een tijde lijke leerkracht aan te kunnen stellen. Een man nelijk onderwijzer was niet te vinden, zoodat thans de functie wordt waargenomen door Mej. J. Hamstra van Alkmaar. OUDKARSPEL. Door B. en W. is bepaald dat de stemming ter verkiezing van leden van den Gemeenteraad zal ge houden worden op Woensdag 24 Juni a.s. SINT PANCRAS. Naar ons wordt medegedeeld is men in deze ge meente bezig de noodige voorbereidingen te treffen tot het stichten van een N.V. Vrachtautodienst, die tot doel heeft de groenten rechtstreeks van hier naar het buitenland te vervoeren. Naar wij verder vernamen zou deze stichtinging in verband staan met de hooge spoorwegvrachten, die tegenwoordig moeten worden betaald. Zou de Maatschappij door den a.s concurrentie gedwongen, misschien tot een verlaging overgaan? Niaejwsfijciieigen BEELDTELEGRAFIEDIENST. Gisteren geopend met een telegram van den dir.-generaal. Ter gelegenheid van de opening van den beeld- telegrafiedienst tusschen Nederland en Ned.-Indië heeft gisteren de dir.-generaal van den P. T. T- dienst een geschreven telegram, gericht aan zijn collega van den Indischen dienst, doen overbrengen, waarin de heer Damme zijn waardeering uitspreekt voor de in zoo goede samenwerking tusschen beide diensten tot stand gebrachte verbinding, waardoor, naar hij hoopt, de banden tusschen beide deelen des rijks nog nauwe zullen worden aangehaald. BOERDERIJ AFGEBRAND TE ANNA PAULOWNA. In den nacht van Zaterdag op Zondag brak brand uit in de boerderij aan den Koningsweg alhier, be woond door den heer A. Tiel Azn. De bewoner en zijn vrouw werden door het blaffen van den hond gewekt en konden zich tijdig in veiligheid, brengen. Hun slaapkamer stond toen reeds vol rook. In korten tijd brandde de boerderij totaal af, zonder dat iets gered kon worden. Paarden en koeien waren gelukkig buiten. De inboedel was verzekerd, doch een vrachtauto van een broer van den bewoner, welke auto in de boerderij gestald was, niet. Bij vergeefsche pogingen dezen wagen naar buiten te brengen, liepen beide broers lichte brandwonden op aan handen en hoofd. Als bijzonderheid kan nog gemeld worden, dat een poes haar vier jongen van den zolder uit het brandende huis naar buiten wist te brengen. ERNSTIG MOTOR-ONGEVAL BIJ DEN HELDER. Twee dooden. Doordat hij uitweek voor een jongen, die plotse ling den weg overstak, is gistermiddag de motor rijder C. S. Wagenmaker bij de Blauwe Keeten nabij Den Helder omgeslagen. De duo-passagier, de 19- jarige mej. Sijtje Kooij, was op slag dood. De motor rijder, die 21 jaar oud was, werd zwaar gewond op genomen en per ziekenauto van het vliegkamp „de kooij" naar het Marine-Hospitaal vervoerd, waar hij 's avonds te 10 uur is overleden. Bieden waren afkomstig van Wieringen. Volgens ooggetuigen heeft W. niet snel gereden. EEN GEWEIGERDE ERFENIS. Royaal gebaar van minister De Geer. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp inge- diend, houdende machtiging tot het aangaan van P0f T8löfOOn een overeenkomst van dading betreffende de nala- - tenschap van Mej. R. C. A. Kuyl, overleden 3 April 1922 te 's-Gravenhage, die, behoudens enkele lega ten, den Staat tot universeel erfenaam heeft be noemd. Daar er, bij gebreke van een testament, onder de erfgenamen familieleden van de overle dene zouden zijn, die in minder gunstige financieele omstandigheden verkeeren en daar er geen bijzon dere reden is aan te wijzen, waarom de Staat tot erfgenaam is benoemd, en de minister van Finan ciën niet geheel onverschillig kan staan tegenover de bewering van de erfgenamen, dat de erflaatster ver standelijk niet normaal is geweest, is het ontwerp ingediend tot het doen aangaan van een overeen komst van dading op dezen voet, dat het bedrag, hetwelk den Staat zal toevallen even groot zal zijn als het bedrag, hetwelk de gezamenlijke erfgenamen bij versterf, nadat de verschuldigde successierechten zijn in mindering gebracht, netto zullen ontvangen. ERNSTIGE AUTO-AANRIJDING. Zaterdagavond omstreeks hal zeven is op den Oosterhoutschenweg nabij het dorp Teteringen bij Breda, ter hoogte van den spoorwegovergang Breda- Tilburg, een ontzettend auto-ongeluk gebeurd, waar bij drie menschenlevens te betreuren zijn. De negentien-jarige Anna Jansen en dertien jarige Fientje Metsers begaven zich tegen dien tijd kerkwaarts. Op ongeveer 30 M. van huis zijnde, passeerden zij den veertig-jarigen fabrieksarbeider G. Swolfs, die van zijn werk te Breda per fiets naar zijn woonplaats te Teteringen terugkeerd. Uit de richting Oosterhout kwam de .vrachtauto van de firma Bos Co., hoenderpark te Utrecht, met een flinke vaart gereden. Juist toen de meisjes op het fietspad, dat ongeveer 7 M. uit den as van den weg verwijderd ligt, den wielrijder passeerden, verliet de vrachtauto plotseling den rijweg en reed met de volle snelheid op het drietal in. De veertigjarige G. Swolfs, vader van 3 kinderen, werd deerlijk verminkt. Hij moet op slag dood ge weest zijn. De beide meisjes gaven nog teekenen van leven. Mej. Jansen, het eenige meisje uit een gezin van drie kinderen, overleed spoedig. Ook het meisje Metsers overleed eenige minuten daarna. ZONDERLINGE CEREMONIE's BIJ EEN Begrafenis. Een onwaardig slot. In het woonwagenkamp te Arnhem is dezer dagen een 36-jarige zigeuner na een ernstige ziekte over leden. Op zichzelf geen bijzonder vermeldenswaardig feit, doch wel merkwaardig is de wijze, waarop de stam- en rasgenooten meenden den overledene de laatste eer te moeten bewijzen. Enkele uren na het overlijden van den man aldus de „N. A. Cr.", kwam, het was omstreeks midder nacht, het geheele zigeunergezelschap bij elkander, om toegesproken te worden door den hoofdman. Na deze toespraak werd door de twee oudste leden der familie de woonwagen, waarin de man was over leden, geheel leeggehaald. Potten, pannen, schil derijen, de kachel, alsmede het geheele servies werd vernield, Vervolgens vormde het uit ongeveer twintig personen bestaande gezelschap een kring om den wagen, waarin het stoffelijk overschot op een ma tras voor de raampjes was gelegd, en begon toen gezamenlijk te schreeuwen, met het gevolg, dat de omwonenden wakker schrokken en het ergste gingen vreezen. Tienmaal werd dit geschreeuw, waarbij de zigeuners op den wagen toestormden, herhaald, waarna het gezelschap in een kring om den wagen heen ging loopen, zachtjes iets mompelende. De hoofdman nam toen plaats bij het lijk, om de beurt gingen alle zigeuners naar den doode toe, zeiden iets en keerden naar hun eigen woning terug. Kaarsen werden ontstoken en een wacht van vier man bleef bij den wagen achter. Drie dagen lang werd zoo de wacht gehouden; iederen nacht om 12 uur werden de deels luidruchtige ceremoniën her haald. Onderling spraken de zigeuners gedurende deze drie dagen niet, alleen de hoofdman gaf door gebaren te kennen, wat er moest gebeuren. Toen de teraardebestelling zou plaats vinden, wer den even voor het vertrek van den stoet een drietal kransen, bestaande uit alleen witte en zwarte kip- penveeren, op de kist gelegd, terwijl in de kist naast den doode een zweep, een pijp, een pakje tabak, een pet en een sabel een plaatsje kregen. De stoet bestond uit een lijkwagen en drie volg- wagens. Gedurende het overbrangen van de kist naar den lijkwagen werd door de oudste vrouw van het gezelschap voortdurend gekrijscht. Toen vielen de zigeuners uit hun rol; de vecht partij om met twintig man in drie rijtuigen een plaatsje te krijgen, zal tenminste wel niet tot het ceremonieel behoord hebben. Vijftien zigeuneurs mochten tenslotte hun moei zaam verworven plaatsje behouden en konden den doode op zijn tocht naar de laatste rustplaats verge zellen. DIENSTBODE-OPLICHTSTER. De Apeldoornsche recherche heeft gisteravond in de Hoofdstraat aangehouden een 30-jarige dienst bode die zich in de laatste maanden aan een groot aantal oplichtingen bij verschillende winkeliers al daar had schuldig gemaakt. Een van de door haar gemaakte slachtoffers gaf aanwijzingen, die tot de arrestatie leidden. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is in de badgelegenheid „De IJze ren Man" te Vught, een 17-jarige kantoorbediende wonende te Tilburg, bij het baden verdronken. De jonge man had den geheelen middag met twee vrienden geroeid. Tegen zes uur besloten zij een bad te nemen. Zij waren op een grooten afstand van het badhuis. De jongen, die niet kon zwemmen, begaf zich het eerst te water. De anderen ontdekten plotseling dat hun kameraad in de diepte verdwenen was. Zij trachtten hem te redden, doch in den diepen put konden zij den drenkeling niet vinden. Later heeft de heer Meyerink den jongeman op het droge gebracht, doch de levensgeesten bleken reeds te zijn geweken. Buitenland KERK EN STAAT. Paus Pius XI heeft op plechtige wijze, ter gelegen heid van de zaligverklaring van den Italiaanschen geloofsheld Glicerio Landriani, een protest doen hooren tegen de incidenten, welke zich in den laatsten tijd ten nadeele van leden en instellingen der Katholieke Actie in Italië hebben voorgedaan. AMSTERDAM (V. D.) 2 Juni 1931. Uit APELDOORN. DE BUITENLANDSCHE REIS DER KONINKLIJKE FAMILIE. De Koninklijke Familie zal na 't vertrek uit Parijs Elzas Lotharingen bezoeken en zal vervolgens nog een reis door Tirol maken. Alvorens 't Paleis 't Loo in het begin van Augustus te betrekken, zal de Kon. Familie eerst nog eenige dagen vertoeven ten paleize van H. M. de Koningin-Moeder te Soestdijk. 2 Dooden 3 zwaargewonden. In de haven van Oran is een sloep waarin 11 Ma rokkanen waren gezeten, door een binnenkomend Nederlandsch Stoomschip geramd en tegen den stei ger gedrukt. 2 Marokkanen werden gedood en 3 anderen zwaar gewond. 8 personen gewond. Hedenmorgen 7.50 uur reed een rangeerlocomotief bij het station Kupferdren den personentrein 822, die gaat van Essen—Wuperthal in den flank aan. Twee personenrijtuigen werden beschadigd en 8 personen liepen zoodanige verwondingen op dat z\' in het ziekenhuis moeten worden opgenomen. Een aantal andere bekwam lichte kwetsuren. De spoorwegdirectie stelt een onderzoek in naar 't ongeval. De passagiers konden met een spoedig vertrekken- den sneltrein hun reis voortzetten. Uit PARIJS. 7 SOLDATEN DOOR EEN BOM GEDOOD. 3 zwaar gewond. Uit Damascus wordt gemeld, dat in Syrië 7 Fran- sche soldaten werden gedood en 3 zwaar gewond door het ontploffen van een bom. Uit LONDEN. De „Daely Express" meldt uit Jeruzalem dat de Fransche soldaten die bij Damascus om het leven zijn gekomen, in een ouden granaattrechter een granaat hadden gevonen, die zij wilden demonteeren. Volgens dit bericht zouden alle soldaten door de exploisie zijn gedood. Sedert eenigen tijd en juist gedurende de laatste dagen zoo sprak de Paus volgens de „Osservatore Romano" zijn wij tot ons leedwezen getuigen van de eerste zichtbare rijp-wording van de vruchten eener opvoeding, welke het tegendeel U van de christelijke en ook der staatsburgerlijke opvoeding en stelselmatig tot haat, oneerbiedigheid en geweld daden leidt. Geen dag hebben wij gedraald met de erkenning van de onschatbare weldaad der weder invoering van het godsdienstonderwijs in de scholen. Alom echter is men begonnen met de linkerhand datgene te vernietigen wat men met de rechter wilde opbouwen. De droevige gebeurtenissen, welker too- neel in de laatste dagen te Rome en geheel Italië als geweest, hebben doen zien hoe ver het werk der vernietiging reeds is gegroeid. Na te hebben gewaagd van zijn diep leergevoel over de gebeurtenissen, welke de Katholieke Actie en de hem bijzonder nastaande Jeugd- en Univer siteitsorganisaties hebben getroffen, vervolgde de Paus a.a.: Daar wij het recht en den plicht hebben ons op een Concordaat te beroepen, heeft de geheele wereld en in het bijzonder de katholieke wereld het recht te vernemen dat wij niets hebben nagelaten om de noodzakelijke kalmeering te bewerkstelligen. De desbetreffende stappen zijn ondernomen, Dit kan echter den bisschip van Rome en den primaat van Italië er nooit van weerhouden onverwijld en op de nadrukkelijkste wijze protest aan te teekenen tegen datgene wat in Rome en in geheel Italië is geschied en tegen de wijze, waarop men het heeft laten ge schieden. Men kan van ons geen stilzwijgen ver wachten wanneer datgene in de modder wordt ge sleurd wat ons het dierbaarste is. Er is een ware storm getrokken over de Katholieke Actie, en wel, naar verluidt, op instigatie der hoogste regeeringsautoriteiten. De Paus geloofde en gelooft nog dat hij beter verdient. Reeds in zijn eerste Encycliek heeft hij vriendschappelijk de vaderhand met den wensch tot verzoening gereikt. Denzelfden goeden wil tot verzoening heeft hij in andere En- cyklieken, in zijn brief aan kardiaal Schuster te Milaan en in zijn jongste Encykliek over de sociale kwestie getoond. De geheele wereld weet thans hoe hij behandeld is, juist ten opzichte van datgene wat hem zoo na aan het hart ligt, en afschoon hij een waarborg voor het religieuze en niet-politieke wezen en de werkzaamheden der Katholieke Actie had ge geven. De Paus besloot met een woord van vaderlijken dan voor alle sympathiebetuigingen,, welke hem deze dagen uit het buitenland hebben bereikt. Geref. M. V. „WEES EEN ZEGEN." Noordscharwoude. Agenda voor 4 Juni 1931. Annie Heeringa. Gew. Gesch. N. T. Schets 8. Nel Reek. M. O. Schets 1 Geertje Haaima Bijdrage. SM a e^ktb eHchtesi LANGENDIJKER GROENTECENTRALE, 1 Juni. Aanvoer: 5425 Kg. Tomaten A ƒ61.90; B ƒ58.00; C ƒ58.80; CC ƒ42.00. 8o Kg. aardappelen: Schotsche muizen ƒ28.00; drielingen ƒ18.00; kleine ƒ7.00. LANGEDIJKER GROENTECENTRALE, 2 Juni. Aanvoer: 9000 Kg. Tomaten A ƒ63.60—64.90; B ƒ60.20—60.30; C 62.10—62.40; CC ƒ45.00; 35 Kg. aardappelen: Schotsche muizen ƒ25.60; drielingen ƒ15.20. ALKMAARSCHE EXPORT VEILING. Aardbeien groote doos ƒ11—44; andijvie, 100 st„ ƒ4.60—5.90; bloemkool I 17—23; idem II ƒ9—14; kropsla ƒ0.70—2.30; idem II ƒ0.40—0.70; komkom mers ƒ0.10—0.18; prei ƒ7.70—9.20; postelein dubb. bakje ƒ0.140.44; peulen 100 pond ƒ41—51; rabarber 3—7; raapstelen ƒ0.50—2.20; radijs ƒ1.40—8.40; sel derie ƒ4.30—7.90; tomaten 100 pond ƒ26.00; uien ƒ5.10—9.00; wortelen ƒ9.20—18.00. ALKMAAR, Eierveiling. 30 Mei. Aanvoer 275000 kipeieren. Prijzen: 56-58 Kg; ƒ3.40 —3.60; 58-60 Kg. ƒ3.50—3.80; 60-62 Kg. ƒ3.70—4.00; 62-64 Kg. ƒ4.00—5.00; bruine 60-65 ƒ4.00—5.10. Eeneieren, aanvoer 500000. Prijzen ƒ3.20—3.50 per 100 stuks. Marktoverzicht der vorige week ingezonden door Jac. Knoop, Makelaar in aardappelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 158, Telef. 81431, Amsterdam. De afgeloopen week was de aanvoer van nieuwe Malta, Italiaansche, Spaansche en Portugeesche nieuwe grooter, en dit was oorzaak dat de koopers de Bonten en Blauwen lieten liggen, of ze wel wil den koopen maar tegen lagere prijzen. Men ver wachting is dat volgende week de prijs van Bonten en blauwen een gulden en meer per H.L. lager zal gaan. Roodster, Bevelanders en Bravo komen thans met groote partijen aan de Markt. Voor Poters be staat nog steeds goede vraag. Er is een flauwe stem ming voor oude aardappelen. 2 Juni werden de volgende prijzen gemaakt per H'zëeuwsche Blauwen ƒ6.00—7.00; idem bonten ƒ6.00 —7.00; idem Bevelanders ƒ4.50—5.00; idem Industrie ƒ4.254.50; Bonten en Blauwe poters ƒ4.00; Noord Holl. Roodster ƒ4.50—5.00; Ypolder Bravo ƒ3.50—5.50; idem Bevelanders ƒ4.00—4.75; Duitsche Industrie ƒ4.254.50; Drentsche zand per 50 Kg. baal ƒ1.75 —3.00; Spring Malta ƒ18.00—22.— per 100 Kg.; Por tugeesche nieuwe ƒ16.00—17.00; Spaansche nieuwe ƒ18 0020.00; Itatliaansche nieuwe ƒ18.00—20.00; Nieuwe Muizen ƒ25.00—30.00; Kleine ƒ25.00. ALKMAAR, 30 Mei. Veemarkt. 24*paarden ƒ250400; hitten ƒ110— 285' 24 melkkoeien ƒ280—360; 75 nuchtere kalveren, slacht ƒ6—24; fok ƒ20—30; 169 schapen, vette ƒ28— 35; magere 2633; overhouders ƒ30—34; 233 lam meren ƒ18—24; 22 schrammen ƒ12—17; 159 biggen (10 weken) ƒ7—11; 6 bokken en geiten ƒ1.50—11. Handel matig. ALKMAAR 1 Juni. 47 koeien ƒ210—425; 16 kalveren ƒ50—100; p. kg. ƒ0.90—1.20; 44 nuchtere kalveren ƒ11—26; vette var kens ƒ0.32—0.38 p. kg.; zouters ƒ0.30 per kg. BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijken Stand over de Maand Mei 1931. Geboren: Arie, zoon van K. de Jager en van A. de Ruiter. Pietertje,~c[achter van P. Boeijer en van A. Strijbis. Neeltje', dochter van A. Slot en van B. Kok. Pieter, zoon van S. Koffeman en van N. Veenstra. 'Auke, zoon van A. Dirkmaat en van G Kamp. Guurtje, dochter van J. Molenaar en van R. Butter. Trijntje, dochter van J. Ploeger en van G. de Boer. Cornells, zoon van J. de Boer en van T. Akkerhof. Gehuwd: C. Kruk, 22 jaar en M. Balder, 21 jaar, J. Wagenaar, 27 jaar en G. Arends, 24 jaar. J. C. Goet, 22 jaar, wonende te Zuidscharwoude en G. Kouwen, 23 jaar. K. den Hartigh, oud 30 jaar en G. M. M. Klos, 20 jaar. J. Kruk, 23 jaar en C. J. Schneithorst, 20 jaar J. Balder, 25 jaar en G. Plugboer, 23 jaar. Overleden: Pieter Koffeman, oud 9 dagen, zoon van S. Koffeman en van N. Veenstra. Geertje Kamp, 25 jaar, echtgenoote van A. Dirkmaat. Dirk Jan Slot, oud 20 jaar, ongehuwd. Ingekomen en vertrokken personen over de maand Mei 1931. Ingekomen: H. van der Hurk, arbeider, van Zuid scharwoude. J. Vink en gezin, arbeider van Zuid scharwoude. C. Mienis, motorschipper, van Noord- Scharwoude. A. Glas, zonder beroep, van Am- StVertrokken: A. de Waard en gezin, motorschipper raar Zuidscharwoude. T. Piersma naar Zuidschar woude. S. Gootjers, kappersbediende naar Haar lem Wed. A. de Bree, zonder beroep naar Rotter dam. N. van Dijk, rijwielhersteller naar Tiel. A. Swager, huishoudster naar Zuidscharwoude. W. Dekker en gezin, transportarbeider, naar Oudorp. A. Edses, kapper|bediende naar Assendelft. NOORDSCHARWOUDE. Burgerlijke Stand over de Maand Mei. Geboren: Cornelia Maria, dochter van Jacob Dui- neveld en Aagtje de Vries. Ida, dochter van Al- bertus de Lange en Trijntje Kos. Maartje, dochter van Arie Ootjers en Neeltje Kostelijk. Trijntje, dochter van Machiel de Groot en Akke Buurstra. Gehuwd: Petrus Limmen, 31 jaar en Maria Anna Bakker, 25 jaar. Cornelis Kuiper, 25 jaar en Anna Kater, 25 jaar. Aldert Kamp, 27 jaar en Marie van Zoonen, 27 jaar. Overleden: Aagje Bakker, 76 jaar, echtgenoote van Klaas Lindeboom. Levenloos aangegeven kind van J. v. Klaveren en J. D. van Kuilenburg. Klaas Lindeboom, 79 jaar, wedewnaar vanAagje Bakker. Antje Blauw, 61 jaar, echtgenoote van Willem Berkhout. KOEDIJK. Burgerlijken Stand en Bevolking over de maand Mei. Geboren: Jacob, zoon van J. v. d. Woude en T. Wagenaar. Jacob Willem, zoon van J. v. d. Sluys en M. Doorn. Catharina Maria, dochter van D. Louwen en A. M. Beerse. Tiena Jansje, dochter van K. C. Troostheid en T. J. de Ruiter. Gerardus Johannes Maria, zoon van L. Tamis en J. F. Bolmers. Overleden: Dieuwertje Sluis, echtgenoote van K. Gehuwd: Tj. Terpstra 23 jaar en A. J. Molenaar 24 jaar. Ingekomen: H. Pander van Ruinerwold. D. Braak van Alkmaar. B. den Hartigh van St. Pancras. W. M. Zeeuw van Den Helder. Vetrokken: M Wijdenes naar Beemster. M. A- Koning naar Alkmaar. J. Booij naar St. Pancras. J- Geerlings naar Alkmaar. D. Koning naar Alkmaar. OUDKARSPEL. Burgerlijke Stand over de Maand Mei. Geboren: Antonia Stijntje, dochter van Arie Vis ser en Anna Geertruida Koster. Ali Marie, dochter van Gustav Hermann Otto Ameling en Aaltje Jon ker. Klaas, zoon van Lourens Breed en Trijntje Houtkooper. Ondertrouwd: Aldert van Dijk, 27 jaar, ambte naar ter secretarie Harenkarspel en Aagje Weeland, oud 23 jaar. Getrouwd: Lucas van Velzen, 26 jaar, tuinbouwer, Obdam en Jannetje Frederiks, 25 jaar. Aldert van Dijk en Aagje Weeland. Ingekomen: C. Langedijk van Noordscharwoude naar D 7. F. van Straaten en gezin van Noord scharwoude naar A 151. P. Groenveld en gezin van Zuidscharwoude naar A 2. A. J. Klaver en gezin van Harenkarspel naar A 153. T. Vlaar van Wognum naar A 155. H. Kregel en gezin van Heerhugowaard naar B 101. VertrokkerjT. G. Groot van A 61 naar Heerhugo waard. A. Goudsblom en gezin van A 291 naar Noordscharwoude. W. Kos en gezin van A 372 naar Noordscharwoude. A. M. Derogee en gezin van 88 naar Beverwijk. C. Stam en gezin van A 2 naar Oudorp. J. Frederiks van A 120 naar Obdam. A. Weeland van B 104 naar Harenkarspel. P- Stam en gezin van A 365 naar Noordscharwoude. G. Stin van A 118 naar Zuidscharwoude.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2