Landbouwtentoonstelling en Concours Hippique Opmeer Polder Geestmer-Ambacht Buitenlandsche Brieven it en SPORT EN WEDSTRIJDEN DE ZILVERNOOD EN EEN FANTASTISCH PLAN. Zal de huidige standaard gehandhaafd kunnen blijven? (Door onzen correspondent). LONDEN, Mei 1931. Met het woord n„ood" pleegt men eigenlijk een gebrek uit te drukken, doch er zijn enkele uitzonde ringen: watersnood, vuurnood beteekenen niet een gebrek aan water doch eerder een ongewenscht te veel en zoo is het met „Zilver-nood." Een gedeelte der wereldcrisis, n.l. dat gedeelte dat door de verminderde koopkracht in de verschillende landen van het zilvergeld wordt veroorzaakt, hangt daarmee samen dat er in de wereld te veel zilver wordt geproduceerd, waardoor de prijs van dit metaal al lager en lager zinkt. Een Kilo zilver kostte in 1911 f43.20 en deze prijs is thans ongeveer met 45 a 50 procent vermindert en de tijd lijk niet ver af, waarin de prijs van het zilver onder dien van het koper zal zinken. Het zijn verontrustende gedachten van dezen aard, die de regeering van Engelsch-Indië genoopt hebben groote massa's zilver van de hand te doen. Door deze plotselinge verschuiving op de wereldmarkt werd een nog sterkere drukking van den zilverprijs in de hand gewerkt. De omstandigheden noodzaken echter velen tot deze maatregelen en over te gaan en het zijn niet alleen de zilverproducten, die op deze manier trachten te redden wat er te redden valt, doch vooral de landen wier zilveropbrengst één der voor naamste bronnen van inkomsten levert. Wanneer een waarde door overproductie over het algemeen het eerst daar af, waar een verbetering verwacht wordt, hetgeen een natuurlijke herstelling van den prijs tengevolge kan hebben. Bij de pro ductie van zilver heerschen echter bijzondere voor waarden, die een dergelijke reguleering onmogelijk maken. Het grootste gedeelte van het zilver wordt n.l. niet uit zilverertsen gewonnen, doch ontstaat als bijproduct tijdens de smelting van andere metalen (lood-, zink- en kopererts). Daar de productie van lood, zink en koper nog altijd stijgt, stijgt daar mede automatisch de productie van zilver. Men kan haar niet naar willekeur bekrimpen, daar bij de winning van genoemde metalen het hierbij gewon nen goedkopere zilver een factor van belang is. Zou men de productie van het zilver verwaarloozen, dan zou dit automatisch een belangrijke prijsverhooging der voor de techniek onontbeerlijke metalen ten ge volge hebben. De industrie heeft echter een groot belang bij goedkoop lood, zink en koper en mocht het wer kelijk zoover komen dat de zilverprijs onder die van het koper zou zinken, dan bieden zich waarschijn lijk mogelijkheden om het zilver een industrieele bestemming te geven, want het witte metaal is de beste electriciteitsgeleider, die er bestaat. Het zou op verschillende wijzen het koper kunnen vervangen, doch dit zijn dingen die voorloopig nog niet aan de orde zijn en die den huidigen nood, waarin de zil verproductie verkeert, niet kunnen lenigen. Onder de landen, wier koopkracht door de vermin derden zilverprijs het zwaarst gebukt gaat, neemt China wel de eerste plaats in. Waar zal het met de voedselvoorziening van dit al toch zoo onbevolkt land heen moeten, wanneer de zilverprijg, wier opbrengst een voorname bron van inkomsten ople vert, door de zilverinflatie dagelijks minder waard worden? Over deze vraag heeft men kortgeleden in d n Amerikaanschen Senaat beraadslaagd, daar de Vereenigde Staten indirect bij een vermindering van den Chineeschen koopkracht betrokken zijn. China is voor de Vereenigde Staten het land, dat groote hoeveelheden van hun producten zou kunnen ge bruiken, wanneer slechts het geld ter betaling aan wezig was. Nu heeft bij hen de gedachte veld gewonnen door middel van de geweldige massa's zilver, die de schatkamers van Washington her bergen, met China een leening te sluiten en China koopkrachtig voor de Amerikaansche waren te ma ken. Om het Engelsche dominion Canada voor dit plan te winnen, belooft men de regeering een ge weldige uitvoer van tarwe naar China, Langs den Canadeeschen weg wil men trachten Londen voor dit plan te winnen opdat deze er in Indië een stokje voor zal steken, dat door Indische overproductie niet langer de zilverprijs naar omlaag zal worden ge trokken. Het Amerikaansche plan schijnt echter noch in Canada, noch in Londen, noch in China veel sympathie te vinden. Dit ligt waarschijnlijk hoofd zakelijk aan het plan van den Engelschen kanselier van den schatkist, Philip Snowden, om den gouden standaard in het geheele Rijk door te voeren. Nu willen de Amerikanen een wereldconferentie teza men roepen om het zilver van den ondergang te redden, doch zonder de hulp van Engeland kan Amerika niets tot stand brengen en het ziet er naar uit dat Engeland, dat tegen de zilverpolitiek een antipathie koestert, zijn goudpolitiek, ter wille hier van, zal veranderen. Daarom zijn de perspectieven voor een leniging der zilvernood zeer schaars en heel begrensd. Waarschijnlijk zal men ten slotte genoodzaakt worden om de begane paden der standaardpolitiek te verlaten om de wereld van den huidigen crisis te verlossen. Dit zou niet de eerste keer zijn dat de spiraallijn der geschiedenis een punt bereikt, dat niet indentiek is met een vroeger bereikt punt. Men denke slechts aan de merkwaardige spiraalwindin gen in de geschiedenis der chemie en geneeskunde. (Nadruk verboden). Maandag werd te Opmeer bij gelegenheid der jaarlijksche paardenmarkt door de afdeeling van de Holl. Maatschappij van Landbouw een landbouw tentoonstelling gehouden. Hieronder volgen de bekroningen. Afdeeling Paarden. Rijks goedgekeurde hengsten van 3 jaar en ouder. Eerste prijs: C. Stoop, Wogveen-Spierdijk met „Hadocus". 3-jarige paarden. Eerste prijs: P. Slagter Kz„ Gouw, Hoogwoud. Tweede prijs: P. Wijnker, Opmeer. 2-jarige paarden. Tweede prijs: N. Slagter te Spanbroek. Tweede prijs: S. v. Kampen te Spierdijk. Merries met Veulen. Tweede prijs: H. Wessels, Sijbekarspel. Afd. Wolvee, Varkens en Geiten. Gegeristr. Texelsche melkschapen. J. Stapel Sz., Sijbekarspel, eerste prijs; Wed. H. Langedijk, Weere, tweede prijs. Geregistr. Texelsche ooilammeren. J. Wagemaker, Weere, eerste prijs; G. Glas, Gouw, tweede prijs; J. Stapel Sz., Sijbekarspel, eervolle vermelding. Niet geregistr. lammeren. K. Bos, Opmeer, 1ste pr.; i P. Wijnker, Opmeer, 2de prijs. 1-jarige Weideschapen. G. Stapel Jz., Sijbekarspel, 2e pr-s. Geregistr. Texelsche ramlammeren. Wed. H. Langedijk, Weere le pr.; J. van Berkel Pz., Wognum, 2e prijs. Geregistr. Texelsche rammen van 1 jaar. J. van Berkel Cz., Wognum, 1ste prijs. Wed. H. Langendijk, Weere, 2de prijs. Geregistr. Texelsche rammen. C. Wydenes Pz., Sijbekarspel, 1ste prijs; D. Schoen, Beuningbroek, 2de prijs. Geregistr. Yorkshire zeug met minstens zes biggen. Jn. Wagemaker, Weere, le prijs; D. Schoen, Beuning broek, 2de prijs; P. Dekker Jz., Obdam, 3de prijs. Geregistr. drachtige zeugen. D. Schoen, Beuning broek le prijs; P. Borst, Heerhugowaard (N). 2de prijs. I. v. d. Wal, Winkel, eerv. vermelding; J. Wa gemaker,'Weere, eerv. vermelding. Geregistr. groot Yorkshire beeren. P. Borst, Heer hugowaard (N). eerste prijs. Varkensfokvereen. Spierdijk, 2e prijs. Geregistr. beeren jonger dan 1 jaar. Varkensfok- vereeniging, Spierdijk, le prijs. Melkgevende geiten. H. Niele, Weere (Noord), le prijs; C. Kieftenburg, Spanbroek, 2de prijs. Afdeeling Pluimvee en Konijnen. Hoenders, toornen 1 haan en 4 hennen. Hollandsche hoenders. J. Suit, Spanbroek, le en 2e prijs. Holl. blauwen. Jb. Buisman, Aartswoud, le prijs. Rhode Islands. J. Blaauwboer, Alkmaar le prijs. K. Groot Kz., Hoogwoud, 2e prijs; G. Vos, Verlaat, O. Niedorp 3e prijs. Wyandotten. P. Nooy Cz., Midwoud, 2e prijs. C. Slijkerman, Blokker 3e prijs. Brackels. H. Deelen, Alkmaar, le prijs. Wite Leghorns. R. Hoogland, Hoogwoud le en 3e prijs. H. Scholten, Avenhorn 3e prijs. Leghorns, andere kleuren. J. Ruijter, Opmeer, le prijs. Ancona. J. Suit, Spanbroek, le prijs; J. Kieften burg, Opmeer, 2e prijs; C. Laan, Opmeer, 3e prijs. Niet genoemde rassen. N. Slagter, Spanbroek, le prijs; C. Kieftenburg, Spanbroek, 2e prijs; C. Tim merman, Aartswoud, 3e prijs. N. Blauwen, broed 1931. Jb. Buisman, Aartswoud, le prijs; G. Steyn, Aarts woud, 2e prijs. Rhode Island, Broed 1931. K. Groot Kz., Hoogwoud, le en 2e prijs. Leghorns, broed 1931. R. Hoogland, Hoogwoud, le prijs; H. Scholten, De Hulk, 2e prijs; R. Hoogland, Hoogwoud, 3e prijs. Kloek met kuikens. A. C. Zwaag, Langereis, le prijs; P. Koenis, Hoog woud,, 2e prijs; K. Groot Kz., Hoogwoud, 3e prijs; P. Koenis, Hoogwoud, 3e prijs. Eenden. Noordholl. spreeuwkop. P. Groen, Langereis, le prijs; S. Blanken, Opmeer, 2e prijs,-* Jn. Smit, Span broek, 3e prijs. Loopeenden. Jn. Smit, Spanbroek, le prijs; N. Slagter, Span broek, 2e prijs; A. Heddes, Spanbroek, 3e prijs. Khaki Cambell eenden. C. Timmerman, Aartswoud, le prijs; P. Deken, Hoogwoud, 2e prijs; C. Kieftenburg, Spanbroek, 3e prijs. Doffer met duif. Raadsheeren. A. C. Zwaag, Langereis, le prijs. Pauwstaarten. G. Folker, Sj. Patrouilje, le prijs. Niet genoemde soort of rassen. Jn. Smit, Spanbroek, le prijs, en 2e prijs. Krielen. Wyandotten. C. Kieftenburg, Spanbroek, le prijs; Jn. Smit, Spanbroek, 2e prijs. Leghorns. J. Stikvoort, Alkmaar, le prijs. Niet genoemde soort of rassen. J. Kieftenburg, Spanbroek, le prijs en 2e prijs. Konijnen. Vlaamsche reuzen. A. Leyen, Schagen, le prijs; D. Langenberg, Alkmaar, 2e prijs; J. Stoop, Wog- meer, 2e prijs en 2e prijs; D. Langenberg, Alkmaar, 3e prijs; J. Koning Aartswoud, eerv. vermelding; C. Timmerman, Aartswoud, twee eerv. vermeldingen; D. Prinsen, Spanbroek, eerv. vermelding; J. Stoop, Wogmeer, eerv. vermelding. Lotharingen. L. Anneveldt, Schagen, le prijs; P. Nooy Czn., Midwoud, 2e prijs; L. Anneveldt, 2 eerv. vermeldingen. Weeners, wit en blauw. Th. v. d. Gracht, Schagen, le prijs. Black and tau. Folker G, Sj. Patrouilje, le prijs. Russische brandneuzen. N. Klaver Az, Opmeer, 2e prijs; Hollandsche alle kleurslagen. N. Leijen, Schagen, le prijs; P. A. Florijn, Hoorn, 2e prijs. Niet genoemde soort of rassen. C. Timmerman, Aartswoud, le prijs; N. Leijen, Schagen, len en 2e prijs; N. Klaver Az., Opmeer 2e prijs; Th. v. d. Gracht, Schagen, eerv vermelding. Voedster met jongen. T. Leegwater, Berkhout, le prijs; W. Delissen, Opmeer, le prijs; L. Anneveldt, Schagen, le prijs; J. Leeuw, Opperdoes, 2e prijs; Mej. C. Schekkerman, Aartswoud 2e prijs; N. Lelie, De Hulk, eerv. vermelding; C. Nieuwboer, Gouw, eerv. vermelding. 2de prijs, f30, met verguld zilveren medaille D. W. Geerligs, St. Maartensbrug. 3de prijs, f20, met zilveren medaille, A. C. v. Nieuwenhuizen, Hoofddorp. 4de prijs, f 10.—met bronzen medaille, P. Meer burg, Hoofddorp. 5de prijs, f 5.0C, met bronzen medaille, J. P. Boon, Purmerend. Concours Hippique. Spannen betuigde landbouwpaarden. Gebrs. Hoed Alkmaar, le prijs; Betuigde landbouwpaarden. A. Schagen, Aarts woud, le prijs. Dressuurproef 1931. Revereen. Westfriesland, St. Maartenbrug, le prijs. Rijvereen. Heiloo en Omstreken, 2e prijs. Rijvereeniging Bucephalus, Barsingerhorn 3e prijs. Rijvereen. Anna Paulowna, 4e prijs. Rijvereen. Beijaart, Purmerend, eervolle vermel ding. In het nummer betuigde paarden (open klasse) behaalde de heer H. F. Bultman te Heemstede met Fudor Emperor den len prijs en met Binglen Victor den 2en. Dr. D. Groenhart van Dirkshorn behaalde met Noodelph Leopard den derden prijs. Hiervoor waren de prijzen: le prijs f150.met verguld zilveren medaille. 2e prijs f 100, met zilveren medaille. 3e prijs f 50.00. Tally—Ho. In dit nummer behaalde D. v. d. Oord, Heiloo den len prijs f20; 2e prijs f 15; F. A. Melchior te Anna Paulowna; 3e prijs f 10, Jac. Schoorl, Woudmeer. In het Springconcours behaalde Jac. Schoorl Woudmeer den eersten prijs: f50 met gouden me daille in den korsten tijd en in den besten stijl. Zaterdagmiddag vergaderde het bestuur en hoofd ingelanden van bovengenoemden polder in „De Bre- derode" te Oudkarspel. De voorzitter, de heer Swan, opent de vergadering met een woord van welkom en spreekt den wensch uit, dat de besprekingen in het belang van den polder mogen zijn. De notulen van de vorige vergadering worden door den secretaris, de heer K. G. Reinders, vaorgelezen en onder dankzegging goedgekeurd eh vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede, dat de oude ketels dit jaar zullen worden gekeurd en dat het niet uitge sloten is, dat ze gedeeltelijk minderwaardig zullen worden bevonden. De steenkolen zijn voor dit jaar weer gecontrac teerd met den heer P. Smit, voor f 13.40, franco loods. Van de door Ged. Staten benoemde commissie voor den weg Noord-Scharwoude—Koedijk een ver zoek om een jaarlijksche bijdrage van f 1500 ten behoeve van den aankoop- van het voor dien weg benoodigde land. Met het verzoek om het water gratis af te staan. De Voorzitter deelt mede, dat de meerderheid van het Dag. Bestuur hierop afwijzend wil beschikken. De minderheid .wil er echter wel iets aan doen. We hebben toch f36000 aan den Oosterdijk ook De heer G. Hart Hz. zegt, dat de Banne Oudkarspel er waarschijnlijk niet aan zal geven. Volgens spr is de weg weer een bemeentebelang. En wat betreft die f 36000 voor den Oosterdijk, dat was onze eigen weg. 't Eigenlijke plan voor een weg door het ambacht is door burgemeester Kroon van Zuid- scharwoude gemaakt, ongeveer zeven jaar geleden. Toen had de Banne Oudkarspel er wel belang bij. Dit belang is nu echter vervallen. Ook betaald men op deze manier 2 of 3 keer aan zoo'n weg. De polder Diepsmeer geeft 100 of 200 gulden. Dan de Banne en vervolgens door de gemeente. Ook zijn er zeer velen in het ambacht die in 't geheel geen belang bij den weg hebben. Spr. blijft er bij, dat het geen polder, maar een gemeente belang is. Voorzitter wijst er op, dat er bij de berekening van het aandeel van de Diepsmeer rekening mee is gehouden, dat er zijn die dubbel moeten betalen. Tevens merkt spr. op, dat deze weg onze eigen wegen zeer zal ontlasten, wat het onderhoud ten goede zal komen. De heer J. Ootjers Az. zegt, dat het standpunt van den heer Hart hem slecht bevalt. Dat de Banne Oudkarspel niet zal bijdragen is voor hem een groote teleurstelling. Spr. vindt het ellendig weinig voor uitstrevend dat de Banne Oudkarspel niet eens een vertegenwoordiger naar de Commissie heeft gezeg den, dan hadden ze tenminste geweten hoe de zaken stonden. Het is een groot belang voor deze streek om een weg door het Geestmerambacht te krijgen tegen zulke gunstige voorwaarden. De condities zijn oneindig veel voordeeliger dan bij het eerste plan. De provincie vraagt slechts f5000 per jaar voor den grondaankoop. Spr. kan niet begrijpen dat het belang van de Banne Oud karspel zoo maar vervalt. De verdeeling is toch. vrij billijk gemaakt. Overal in het land moet door de belanghebbenden worden bijgedragen. Wij zijn verplicht een nieuw standpunt in te nemen. Een weg kan men eenmaal niet bij iedereen achter het huis leggen. Men moet hier niet naar eigen belang, maar naar het algemeen belang kijken. De heer G. Hart zegt dat het den heer Ootjers verwondert, dat de Banne niets zal geven. Daar het echter een gemeentebelang is, moet de gemeente maar ruimer in de beurs tasten. We moeten het land, waar toch al zoo weinig van wordt gehaald, niet nog meer drukken met belas tingen. Ook is er door de commissie in 't geheel geen rekening gehouden met het schrijven van Oudkars pel. De heer Ootjers merkt op, dat de weg voor 2/3 door de Banne Oudkarspel loopt. Voorzitter wijster op, dat wij nu pessimistisch zijn gestemd. Als de toestand anders was, zou er niet zoo lang over gepraat worden. Dan was het al lang voor elkaar. De heer P. Slot zegt, dat niet altijd naar het eigen belang kan worden geoordeeld. Maar is de weg wel zoo noodig? Als de weg van Broek op Langendijk naar Koedijk liep, zou spr. er wel voor zijn. Hij kan zich best indenken dat de heer Ootjers er voor is nu de weg inin Noord-Scharwoude komt. Deze gemeente heeft dan een prachtige gelegenheid zich uit te breiden. Voor mijn banne zijn er geen voordeelen aan verbonden en kan ik daarom tot mijn spijt mijn steun er niet aan geven. De heer Borst van Harenkarspel ziet er ook heele- maal geen voordeel in. Wij hebben in Warmenhuizer. een veiling gesticht, welke wij groot willen maken. Als we nu het verkeer van Warmenhuizen vandaan houden, zal dat zeker niet gaan. Voorzitter merkt op dat er voor deze grooten groo- ten polder een goede weg is te krijgen voor billijke voorwaarden, daar moeten we naar kijken. De heer G. Hart vraagt waarom de Ged. Staten om dit kleine beetje geld vargen. Op ander plaatsen behoeft men ook niet te betalen. Het is van Ged. Staten een bedroefd standpunt. De heer J. Ootjers zegt, dat overal moet worden bijgedragen door de streek. Het eigen belang spreekt hier te veel. 't Is niet omdat de weg in Noord- Scharwoude komt, dat ik er zoo voor ben. Als het wegverkeer toeneemt zal de Nederlandsche Spoor wegen er rekening mee moeten houden. De spoor- vrachten zulle n dan ook wel naar beneden gaan. Met 8 tegen 5 stemmen wordt besloten om niet aan den weg bij te dragen. Van de afd. Langendijk en omstreken van de vereen. Bloembollencultuu een verzoek om het peil 's winters met 5 c.M. te verlagen met het oog op het verwateren en verrotten der tulpen. Na eenige discussie wordt besloten om het aan het Dag. Bestuur over te laten. Als het niet noodig is, zal het niet gebeuren. Van het bestuur der Woudmeer een schrijven, dat de meerdere kosten door het herstellen van den Oosterdijk, voor dezen polder f 250 hebben bedra gen. Het voorstel van den voorzitter om f 125 e geven wordt met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. 2 stem men blanco. Vaststelling rekening 1930. De rekening van het stoomgemaal sluit met een batig saldo van f 3444.77, van Oosterdijk metf 2899.02, van de Molengeerzen met f 2335.01. De heer J. Ootjers adviseert namens de kasna- zieners den penningmeester te déchargeeren. Alles was punctueel in orde. Aldus besloten. Vaststelling begrooting. De begrooting voor het stoomgemaal sluit in ont vangsten met f 22842.71, in uitgaven met f 21340.78, vermoedelijk batig saldo f 1501.93. Van de Oosterdijk in ontvangsten met f 12835.81; in uitgaven met f 10355.30, vermoedelijk batig saldo f2480.51. Van de Molengeerzen in ontvangsten met f 6663.34, in ontvangsten met f 6709.69, vermoedelijk nadeelig saldo f 46.35. De heer Ootjers rapporteert namens de commissie dat zij zich volkomen met deze begrooting kunnen vereenigen. Het voorstel van het bestuur om een kasgeld- leening van f 15000 aan te gaan wordt aangenomen. Op voorstel van den voorzitter wordt den opzichter voor meerdere werkzaamheden door de herstelling van den Oosterdijk een gratificatie verleend van f 500.—. Aan de molenaarsweduwe Mulder te Sint Pan- cras wordt alsnog een pensioen toegestaan van f 104.— per jaar. Rondvraag. De heer G. Hart vraagt of een schrijven is inge komen van den heer Wartenhorst over de omlegging der boezem. Wij moeten ons met hand en tand verdedigen tegen deze omlegging. Het wordt voor ons veel te duur. Spr. licht dit even toe en is van meening dat veel beter een groot stoomgemaal zou kunnen wor den gebouwd voor het Hoogheemraadschap Uitwate- rende Ssluizen en ons Heemraadschap. Voorzitter is het volkomen met den heer Hart eens Spr. begrijpt niet hoe ze aan deze regeling komen. Als men samengaat moeten de uitwateringskosten ook gezamenlijk worden betaald, maar er moet niet met vorige jaren worden gerekend. De heer G. Hart dringt er op aan, dat van onderen op moet worden geprotesteerd tegen deze behande ling. Alle polders en waterschappen moeten zich er gezamenlijk tegen verzetten. De heer P. Slot betreurt het dat niet eerder is vergaderd, dan hadden we kunnen protesteeren, nu is de tijd voorbij. De termijn vervalt 1 Juni a.s. Als we worden geinterneerd scheelt het toch nog wel, op welke manier. Het bestuur van Uitwaterende Sluizen zal anders moeten worden ingericht. De stemmenverdeeling noemt spr. ook zeer onbillijk. Wij zijn in het 7e district. Alle polders uit dit dis trict hebben samen 29 stemmen. Het district is groot 11500 H.A., waarvan onze polder 4880 H.A. beslaat. Wij hebben 6 stemmen, terwijl de Diepsmeer welke 219 H.A. groot is, 2 stemmen heeft. Voorzitter deelt mede, dat geen bericht is ontvan gen, dat het concept-relement ter inzage lag. Er zal telegrafisch bij Ged. Staten bezwaar worden ge maakt tegen de art. 16, 17, 19, 27 en 48 van het reglement, terwijl de polder Heerhugowaard en de Niedorper Kogge bericht van deze bezwaren zal worden gedaan. Voorzitter deelt mede, dat in zijn banne de wen- schelijkheid naar voren werd gebracht van een tele fonische verbinding van den voorzitter met het staoomgemaal. Spr. ziet zelf echter de noodzakelijk heid niet in. De heer Kroon zou het echter ten zeerste toe juichen, als het gebeurde. De heer Hart informeert naar de kosten. De secretaris antwoordt f 70 per jaar. De heer Schoorl acht het beter dat de heer Kroon en den voorzitter worden verbonden. De heer P. Slot vindt het ook geen overtollige weelde. Waar de heer Kroon en de secretaris in het zelfde huis wonen zou het zeer gemakkelijk voor den secretaris ook zijn. Aldus besloten. Hierna sluiting. D. T. S. 2M. F. C. 2. Onder leiding van scheidsrechter Volten uit Hoorn werd j.l. Zondag deze weenstrijd voor het Gouden Kruis gespeeld. Om twee uur werd onder een zacht regentje ge tost, met als resultaat dat D. T. S. tegen wind kan beginnen. Het veld blijkt aardag glad te zijn, ten minste de spelers hebben nog al eens moeite om hun evenwicht te bewaren, terwijl glijpartijtjes vaak voorkomen. Ook de bal maakt door het effectvolle veld de gekste capriolen. De wedstrijd zelf had een tamelijk eenzijdig ver loop. De score werd na een kwartier spelens door de D. T. S.-rechtsbuiten geopend. Een als hooge voorzet bedoelde bal verdween door een blunder van den M.F.C.-keper juist in het net. In de nu volgende periode kreeg de D.T.S.-voorhoede schitterende kan sen, die echter door onzuiver schieten en goed keepwerk van den M.F.C.-doelverdediger geen pun ten opleverden. Plotseling echter bij een nieuwen D. T. S. aanval schiet de midvoor onhoudbaar laag in den hoek, terwijl even later een niet hard schot door een oneffenheid voor het doel juist over des keepers handen in het doel terecht komt. Rust ging in met stand 30. Na de thee met den wind in den rug, scheen D. T. S. eerst niet zoo goed te kunnen combineeren. Wel waren ze steeds in de meerderheid, want verder dan de backs brachten de gasten het niet. De achter hoede kreeg trouwens niet veel te doen, wat wel blijkt uit het feit, dat de heeren ruim gelegenheid hadden een portie pinda's te consumeeren. Een alles zins aangename bezigheid, die echter in een wed strijd niet verricht behoord te worden. Op uw qui vive blijven vrienden! Bij een scrimmage voor de M. F. C. veste door een scherpe voorzet van rechts werd de bal over de lijn gewerkt. 4^0. M. F. C. doet zijn best de eer nog te redden, hetgeen echter niet wil lukken. Het spel is te primitief om succes te kunnen hebben. De rechtsbuiten van D. T. S., die er dezen middag een goeden kijk op had, wist op sublieme wijze no. 5 te fabriceeren. Via de paal en de handen van den keeper ging het schot er keihard in. Onmiddellijk daarop, nadat de doelverdediger zijn heiligdom had verlaten, wordt de bal voorgeschoten en in het leege doel gedeponeerd. Nog was het niet genoeg, want vlak voor het einde weet de linksbuiten een bal, die de keeper wel stopt, maar niet voldoende wegwerkt, te be machtigen en in te zetten, waardoor de eindstand op 70 komt. Voorwaar geen slecht begin voor den gouden kruis competitie. Echter moet niet vergeten worden dat M. F. C. een klasse lager staat dan D. T. S. en er dus wel zwaardere wedstrijden zullen volgen. Voor het le elftal beginnen deze week de wed strijden tegen diverse Alcmaria-combinaties. Te be ginnen met a.s. Donderdag 4 Juni. Alsdan zal een sterke Alcmaria ploeg, bestaande uit spelers van het le en 2e elftal tegen D. T. S. in het veld komen. Den sportliefhebbers staat dus een mooien avond te wachten. Voor de spelers van het D. T. S. elftal is het tevens een goede oefenwedstrijd, want a.s. Zondag zal thuis wel voor de Rauchbeker gespeeld moeten worden. Tegenpartij zal waarschijnlijk K. V. V. 1 of Purmerstein 1 zijn. Dus dat zal voor de Deetjes een zware wedstrijd worden.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4