II Aardappelkweekers Gemeenteraad Sint Pancras Wij staan weer aan het begin van de aardappel- campagne en allen verlangen een goeden prijs voor hun product te maken. Het weer heeft echter zijn invloed al weer laten gel den, zoodat wij nu reeds een weinig ziekte in het loof kunnen waarnemen. In de allereerste plaats willen wij ten sterkste aanraden om de aardappelen te sproeien, DOE HET DIRECT zoo spoedig als de gelegenheid er voor is en doe het bij aardappelen die nog enkele weken biyven staan over 10 dagen nog eens en zoo vervolgens. Deze paar jaar heeft ons zeker geleerd, dat bij aardappelenkweeken het sproeien behoort, dan kuii- nen wy veel ongemak voorkomen en zyn beter ver zekerd van een goede en gezonde opbrengst. Wie thans enkele plekjes in zyn gewas heeft, die verdacht zijn, zouden wy sterk willen aanraden, rooi die plekjes niet mee, maar laat ze staan of rooi ze apart en presenteer die in de veiling met de be merking er by. Die aardappelen zijn voor direct gebruik nog wel goed, maar voor export mochten ze gevaariyk zijn en wy weten het wat daardoor ontstaan kan. In de eerste plaats treft den koopman verlies, maar het gevolg daarvan is dat de export onmogehjk wordt en wy geen geld meer voor onze aardappelen krijgen. Daarom willen wij er ernstig op wijzen dat allen hieraan medewerken, dan willen wij hopen dat de aardappelcampagne een normaal verloop mag heb ben en goede prijzen voor het goede product gemaakt worden. NAMENS DE VEILINGBESTUREN VAN BROEK OP LANGENDIJK. NOORDSCHARWOUDE. WARMENHUIZEN. OBDAM. Dinsdagmiddag, 3 uur, vergaderde de Raad van bovengenoemde gemeente ten raadhuize in vol tallige ziting onder presidium van den edelachtbaren heer J. Kroonenburg, burgemeester tevens secretaris. Na een woord van welkom aan leden en pers opent de voorzitter de vergadering, waarna de notu len der vorige vergadering na lezing ongewijzigd worden goedgekeurd en vastgesteld. Stemmingen zullen aanvangen bij den heer Slij- Ingekomen stukken. 1. De navolgende jaarverslagen over 1930: a. Van de vereeniging voor Christelijke ver zorging van zenuwlijders, gevestigd te Zeist b. Van de vereeniging van Nederlandsche ge meenten. c. Van het Westfrisch museum te Hoorn. d. Van de Weesinrichting te Huisduinen. e. Van de Gezondheidscommissie te Schagen. 2. Bericht van de Gascommissie houdende de afwijzende beschikking op het verzoek van het P. E. N. tot overname van het bedrijf. De Voorzitter merkt op, dat de Raad destijds het besluit heeft genomen* om tot kabileering over te gaan. Waar dit al eenigen tijd is geleden, acht, de voor zitter het wenschelijk dit besluit 'opnieuw te be krachtigen. De heer Snel informeert naar de mogelijkheid van verlaging der tarieven. De voorzitter antwoordt, dat dit van later zorg is, daar dit niet met het besluit samenhangt. De opze't van den directeur is geweest dat de prijs onafhankelijk van een boven- of onder- grondsch net, niet zal rijzen. Hierna werd besloten het besluit opnieuw te be krachtigen. 3. Bericht van de Commissie van Beheer hou dende de mededeeling aangaande de samenstelling dezer commissie en dat de verordening thans in druk is en binnenkort zal verschijnen. 4. Bericht van den Bewaarder der Hypotheken dat de Twuyverweg en Daalmeerpad thans kada straal op naam dezer gemeente staan. 5. Goedkeuring van Ged. Staten der onderhand- sche verhuring van land aan P. Keizer. 6. Bericht van J. van Wiedijk, dat hij de gestelde voorwaarden voor het pachten van het grasgewas aan den Twuyverweg voor het jaar 1931 aanvaardt. 7. Mededeeling van B. en W. dat de gelden van den verkoop van grond aan het P. E. N. ten be hoeve van de transformator zijn ontvangen. De Voorzitter merkt op dat er een breedvoerige correspondentie met het bedrijf heeft plaats gehad over de kosten van de notarieele overdracht, daar deze een bedrag vorderden van f 148.55, hetgeen B. en W. zeer hoog voor kwam. De opbrengst van den grond bedraagt f851.45. Het resultaat der ge houden correspondentie is geweest dat het P. E. N. een bedrag van f82.10 aan de gemeente heeft ge restitueerd. Z. E. A. merkt op dat door de tegemoetkomende houding van het P. E. N. de kosten nu normaal zijn. 8- Advies der Arbitragecommissie inzake het Koedijkerpad. De Voorzitter deelt mede, dat de raadsleden een afschrift hebben ontvangen en stelt voor het advies goed te keuren. De heer Lek zegt dat de verrekening jaarlijks ge schiedt en de gemeenten dus niet apart staan. De Voorzitter zegt, dat de verrekening jaarlijks Plaats vindt naar het getal inwoners berekend, doch de werkzaamheden voor iedere gemeente afzonder lijk. De heer Snel meent dat de afrit van de brug zeer slecht is. Weth. Duif deelt mede hierover gesproken te heb- den semeenteopzichter van Koedijk, daar de afrit aan den kant van Koedijk is gelegen. anvJar aa?ll?i.(?ing van een opmerking van den heer u F, het Pullepad, waarvan door velen gebruik wordt gemaakt, een paal met richtingspijl worden geplaatst. Hierna wordt conform het voorstel aldus besloten. 9. Van Ged. Staten de mededeeling dat de bij - ddrage voor de T. B. C.-bestrijding in de ongedekte Kosten bepaald is op een bedrag van f 392.95. 10. Van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw bericht, dat in verband met de wet op de finantieele verhouding tusschen Rijk en Ge- de uitkeering per inwoner bepaald is op tV 'u 00 een totaal bedrag van f9317.63. De bijdrage in het salaris van Burgemeester- Secretarins bedraagt f 3000.—. 11. Bericht van den Inspecteur der Directe Be lastingen dat het aandeel der Gemeente-Fonds- Belasting voor 100 procent bepaald is op f 2000.— en de opcenten op f1200.—. 12. Bericht van het Centraal-Stembureau .hou dende het besluit van de verkiezing van den Raad. De voorzitter merkt op dat door den heer Lek een schrijven aan B. en W. was gericht betreffende de inrichting der stemhokjes. Spreker meent, dat deèe zaak, zooals het thans was geregeld nu wel in orde was. 13. Van B. en W. de mededeeling dat als Com mandeur der brandweer zijn benoemd de heeren Jb. de Vries en A. Dekker. De heeren C. Wit en S. Nol zijn wagens hoogen ouderdom afgetreden. 14. Van hetzelfde College de mededeeling dat aan den heer Kuiper, ambtenaar der Secretarie eer vol ontslag is verleend en als zoodanig is benoemd te Hazerswoude. In zijn plaats is benoemd de heer C. H. Busscher te Alkmaar. Thans als ambtenaar ter Secretarie ."be Ursem werkzaam. Voorzichtigheidshalve is laatstgenoemde benoemd voor den tijd van een half jaar op een salaris van f 200.— Z.E.A. zegt, nu onze vriend Kuiper ons binnenkort gaat verlaten wensch ik hem van harte geluk met zijne benoeming te Hazerswoude. Vanaf 1 September 1925 is de heer Kuiper op de Secretarie werkzaam en ik verheug mij te kunnen verklaren dat wij steeds genoeglijk en pretig hebben samengewerkt. Ik dank hem voor de aangename verhouding, gepastheid en viyt en ik verheug mij in deze voor hem zoo flinke promotie en ik hoop, dat het den heer Kuiper in zijn nieuwe werkkring goed moge gaan. Voorgesteld wordt alle bovengenoemde stukken en mededeelingen voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Af- en Overschrijvingen Dienst 1930. Door B. en W. wordt voorgesteld de begrooting 1930 te wijzigen en wat betreft den Gewnen Dienst in ontvangsten en uitgaven op een totaal bedrag van f 16808.88 en den Kapitaaldienst op f 8000. Aldus wordt besloten. Naar aanleiding van de post uitgetrokken voor de huisnummering merkt de heer Koelemey op dat de huisnummers van vele woningen niet vanaf de straat te zien zijn en was het beter geweest indien de bordjes allen aan de voorzijde der huizen waren aangebracht. Benoeming leden Schattings-Commissie. Periodiek aftredend zijn de heeren: J. Kronenburg; M. Duif; J. v. Kampen en P. Bakker Sr. Voorgesteld wordt de aftredenden op nieuw te benoemen. Aldus wordt besloten. 5 Jaarl. herziening Strafverordeningen. De heer Snel dringt er op aan dat de bepaling be treffende verbod op het losloopen streng wordt ge handhaafd. De Voorzitter deelt mede de politie juist opdracht te hebben gegeven, waar waarschuwingen niet heb ben gebaat, thans procesverbaal op te maken. Volgens Z.E.A. ware het te wenschen dat de tuin bouwers het goede voorbeeld gaven. De heer Snel zegt dat ook particulieren de honden niet vast houden. De heer Lak acht het zeer gewenscht dat er nu krachtig wordt opgetreden. Hierna heeft de vaststelling plaats. Adres Bond Mobilisatie-slachtoffers. Van bovengenoemden bond is een schrijven inge komen houdende de mededeeling dat door den Ge meenteraad van Smallingerland met algemeene stemmen is besloten een request te richten tot den Ministerraad waarin wordt aangedrongen dat een wet zal worden ingesteld tot algeheele schadeloos- In verband hiermede wirdt er door bovengenoem den bond aangedrongen, dat, waar de belangen van meerdere ingezetenen dezer gemeente hiermede zijn gemoeid, door den Raad adtaesie zal worden be tuigd. Door B. en W. wordt voorgesteld aan het verzoek te voldoen. Op een vraag van den heer Snel antwoordt de voorzitter, dat er in deze gemeente 3 slachtoffers zijn, waarna overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Adres Oudercommissie Vervolgonderwys. Door de Oudercommissie is een verzoek ingediend om in den a.s. winter het vervolgonderwijs wederom in stellen, omdat dit van groot belang moet worden geacht voor de schoolvrye jeugd. De Voorzitter merkt op, dat dit adres zeer vroeg is ingediend en zou de beslissing aan den nieuwen raad willen overlaten. Z.E.A. stelt voor het adres aan te houden tot de eerste vergadering in September. De heer Lek vraagt of zekerheid kan worden ge geven dat dit verzoek in de eerste vergadering van den nieuwen raad zal worden behandeld, waarop door den Voorzitter bevestigend wordt geantwoord. Besloten wordt tot aanhouding van het verzoek. Adres Volksonderwijs Schoolarts. Door de afdeeling Volksonderwijs wordt verzocht over te gaan tot aanstelling van een schoolarts, zoolang hierin niet op andere wijze is voorzien. De voorzitter zegt, dat altyd nog ligt een aange houden adres van de oudercommissie, ingediend November van het vorige jaar en besloten was af te wachten de eventueele aanstelling van een districts schoolarts, waarvoor door de Vereeniging van Ne- derl. Gemeenten, afd. Noord-Holland een regeling zal worden gemaakt. Deze afdeeling heeft echter nog niet vergaderd. De voorzitter heeft met den plaatselijken genees heer gesproken, die wel bereid was als schoolarts te fungeeren, maar de voorkeur gaf aan een dokter, die uitsluitend als zoodanig zal optreden. Voorgesteld wordt bovengenoemde vergadering af te wachten. De heer Lek is bevreesd dat er de eerste jaren niet van zal komen en stelt voor het adres wel te behandelen, hetgeen doör den heer Snel wordt ondersteund. I De voorzitter doet mefledeeling dat de afd. Noord- Holland uitvoerige rapporten heeft samengesteld, doordat de gemeenten Alkmaar en Helder zich uit de districts-indeeling hebben teruggetrokken omdat I zij een eigen dienst hebben. Dientengevolge m,oet eerst een nieuwe indeeling I worden gemaakt. De heer Lek meent dat er tegenkanting bestaat van een bepaalde richting. De voorzitter ontkent dit, de zaak is deze, dat de groote steden een eigen schoolarts hebben. Besloten wordt de vergadering der afd. Noord- Holland af te wachten. Verzoek verhooging jaarwedde doodgraver. Door den heer P. Kooy, doodgraver, is een verzoek ingediend zijne jaarwedde, gezien de vele werkzaam heden op de begraafplaats, te verhoogen met een bedrag van f 75.00. Door B. en W. wordt voorgesteld dit verzoek te behandelen bijde begrooting 1932, waartoe wordt besloten. Verzoek verhooging jaarwedde correspondent ar beidsbemiddeling. Als voren. Verzoek Burg. Armbestuur om verdere bydragen. In dit schrijven wordt er op gewezen dat de finan- tiën van het B. A. zoo goed als uitgeput zijn door omstandigheden, die aan B. en W. wel bekend zijn terwijl de administreerend armvoogd reeds in voor schot is. De voorzitter deelt mede, dat alreeds eerder een bedrag van f500 is verleend en rijst thans de vraag welk bedrag er meer noodig zal zijn. Z.E.A. verzoekt den heer Kloosterboer, die als ver tegenwoordiger der pers aanwezig is, als admini streerend armvoogd, eenige inlichtingen betreffende de stand van zaken te verstrekken. De heer Kldbsterboer deelt hierop mede, dat er ^thans geen groote uitgaven zijn, doch binnenkort te verwachten zijn, daar steeds meerderen zich aan melden. Wel is er aan achterstallige landhuur nog een bedrag te vorderen van pl.m. f250.—, dat met het oog op de nieuwe aardappel-oogst wel zal bin nenkomen. Echter zal over een maand of twee de kas geheel uitgeput zijn. De voorzitter stelt hierna voor wederom een be drag van f 500 beschikbaar te stellen. De heer Snel meent dat het voor de buitenwereld niet erg duideiyk zal zijn wat er alzoo aan de pen is blijven hangen en acht het van belang naar voren te brengen, dat de hoofdzaak zit in de 20 procent toeslag, dat is f500, daarbij nog de achterstallige landhuur tot een bedrag van f 250.—. De Voorzitter merkt nog op, dat de uitreiking der bonnen een bedrag heeft gevorderd van f600 en meenden B. en W. dit bedrag niet ten laste te moeten leggen van het B. A. Hierna wordt conform het voorstel besloten en wordt aan B. en W. machtiging verleend om zoo noodig verder te gaan. Voorstel verkoop Otterplaatje. De voorzitter deelt mede, dat het Otterplaatje aan A. Wiering te Broek op Langendijk is verhuurd voor den tijd van één jaar tegen een huurprijs van f5 echter heeft de huurder den wensch geuit het stuk grnd te koopen. B. en W. stellen voor de koopsom te bepalen op f 800 onder voorwaarde dat de berm dezelfde breedte zal behouden als die thans is, tevens het servituut dat er geen café of koffiehuis op zal worden ge bouwd. Aldus wordt besloten. Mochten er meerdere gegadigden zich aanmelden, zoo zal de heer Wiering de voorkeur hebben. Comité achterstallige schoolgelden. Ter behandeling van verschillende achterstallige schoolgelden, sluit de voorzitter de openbare verga dering en gaat de Raad in comité-zitting over. Na heropening der openbare zitting deelt de voor zitter mede, dat een bedrag van f34.71 door den Raad als oninbaar is verklaerd. Niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting. Uit den Omtrek HEER HUGOWAARD. Vergadering „Getrouw Schoolbezoek". Om 8 uur opende Voorzitter, Burgemeester van Slooten, in café Rus de vergadering er zijn blijd schap over uitsprekende dat de opkomst zoo goed was. De notulen, voorgelezen door den heer Kooy, werden onveranderd goedgekeurd, terwijl de reke ning over 1930, aan inkomsten f 503.aan uitgaven f 407.aanwijzende, met algemeene stemmen werd vastgesteld, nadat door de heeren Waker en Kos telijk de bescheiden waren nagezien en in orde bevonden. Den heer Molenaar werd een woord van dank gebracht voor zijn nauwkeurig beheer. Waar de bestuurs- en commissieleden allen aan wezig zijn en geen bezwaar maken om hun functie te blijven vervullen, wordt overgegaan tot bespre king van het te houden schoolfeest. Nadat van de bestuurstafel gewezen is op de financiën, die van zoodanigen aard zijn, dat een reis naar Amsterdam, die om de 3 jaar op het pro gram staat, wel eens wat bezwaren kan meebrengen vraagt de heer IJsselstein het woord. Hij wijst er op dat een tocht naar Amsterdam voor vele kinderen een inspanning is inplaats van een uitspanning, zoodat in den loop van den dag een moeiheid bij hen optreedt, die hen belet te genieten van hetgeen zij zien, en die den volgenden dag zich nog in de school openbaart. De kinderen zien op zoo'n dag te veel en kunnen dat niet verwerken. Een tocht naar duin en zee geeft meer genot. Door hem is aan de kinderen gevraagd en algemeen luidde het antwoord gunstig voor het laatst ge noemde. Mevrouw Bommery zegt dat zij met haar eigen kind dezelfde ervaring heeft opgedaan. De heer Post heeft de vraag ook tot de ouders uitgestrekt en ook dezen waren in het algemeen niet voor een bezoek aan Amsterdam. De heer Hartog heeft van moeheid bij de kinderen als een reisje naar Amsterdam gemaakt werd altijd weinig gemerkt. Ook niet de volgende dag in school. De kinderen op zijn school gingen graag naar Am- De heer Smit zegt, dat zijn zoontje er weer precies anders oover denkt dan de kinderen aan de schlen van de heeren IJsselstein en Post. Dio wel graag naar Amsterdam gaan. Zee en Duin liggen altijd binnen bereik, Amsterdam niet. En met vele anderen van zyn leeftyd heeft hy het tochtje uit eigen jeugd nog altyd goed onthouden. Dat is een herinnering, die hy niet graag zou willen missen. De heer IJsselstein meent te moeten opmerken dat in deze geen vergelyking moet worden gemaakt tusschen het kind van dertig jaar geleden en het kind van thans. Door de snellere communicatiemid delen is Amsterdam veel dichter by a. h. w. Voorzitter merkt op dat in deze de financiën ook een woordje te spreken hebben. De heer Post meent dat een reisje naar Amster dam niet meer op het program behoort voor te komen. In het Noorden is men er niet voor, en dan zyn er bovendien nog de kinderen uit het Waarland, die, nadat zy de bus hebben verlaten nog een half uur a drie kwartier hebben te loopen. De heer Jongejan, die de ouders uit het waarland vertegenwoordigt beaamt dit en vraagt of er geen maatregelen te treffen zyn zoodat de kinderen des avonds worden thuis gebracht. De heer Stekelbos is er voor dat dit in den ver volge gebeurt. Trots dit biyft de heer Post zich uitspreken tegen de schoolreis naar Amsterdam, zyn ervaring is dat de kinderen er weinig van meenemen. Uit de thans ingediende lijsten bhjkt dat voor 1931 ongeveer f 500.— disponibel is. Voorzitter meent, dat, als men in aanmerking neemt dat in 1928 ruim f 365.noodig was, er weinig voor een tocht voor de jongere klassen zal overblyven. De heer Kooy zegt dat in zyn rayon ditmaal de gelden gegeven zyn met de bedoeling voor Amster dam. De heer IJsselstein brengt hiertegen in dat in Veenhuizen juist 't tegendeel is geschied. Nadat nog eenigen tijd is gediscusseerd wordt ten slotte, een voorstel Stekelbos „naar Amsterdam" of „niet naar Amsterdam" in stemming gebracht. De uitslag is 12 voor, 9 tegen, 3 blanco, zoodat tot de tocht naar Amsterdam wordt besloten. De heer Waker vraagt of het niet te verkiezen is de kinderen met auto's naar de boot te brengen. Juffrouw Wit oppert het denkbeeld de toch naar Amsterdam geheel per bus te maken. Als datum wordt tenslotte 1 Juli bepaald, als als verzamelpunt Kruisweg-Hoek Middenweg, vertrek van daar 9 uur nieuwe tijd. Als tot zoover is besloten vraagt de heer Jongejan of nu naar Schiphol gegaan wordt of naar Artis. De meeningen blijken zeer verdeeld. De heer Kostëlyk meent dat het mogelyk is een overbrugging te maken tusschen de twee meeningen. In ieder geval was er een groote minderheid tegen het oorspronkelyke plan Artis. Is er geen cobinatie mogeiyk tusschen de twee plannen. Uit deze gedachtengang ontstaat tenslotte het voorstel Hartog. Alle kinderen naar Schiphol, zoo mogelyk met autobussen, op den terugweg Bloemen- daal of Wyk aan Zee bezoeken. Met 14 stemmen voor, 6 tegen en 4 blanco spreekt de vergadering zich uit. Het bestuur wordt opgedragen de noodige voor bereidingen te treffen. Blijkt het dat de tocht de duur zal worden dan zal aan het eerste plan worden vastgehouden en met de grooten Artis worden be zocht, met de kleinen een tocht gemaakt naar het strand. Aan de bestuurstafel, waar men ijverig heeft zitten rekenen, is men echter van meening, dat 't wel los loopen zal. Uur en plaats van vertrek als bepaald. Nadat in de rondvraag nog de quaestie aanwer ving en contributie leden besproken is, sluit de voorzitter, onder een woord van dank de verga dering er op wyzende, dat de meeningen wel zeer verdeeld waren, doch dat daarboven gesteld moet worden het belang van de kinderen, dat naar hy hoopte met het genomen besluit het best zal gediend zyn. HEER HUGOWAARD. Naar we vernemen hebben al de nieuw benoemde leden van den Raad, den voorzitter van het Hoofd stembureau, kennis gegeven dat zy hun benoeming aannemen. Plaatselijk Nieuws Dinsdagavond had ten lokale van den heer J. de Bakker de tweede vergadering plaats van het be stuur van het harmoniegezelschap „Excelsior" met Commissieleden ter behandeling van de agenda, be treffende het te houden concours. De opkomst had grooter kunnen zyn, maar de veldarbeid zal wel oorzaak zyn geweest, dat velen de huiseiyke rust verkozen boven vergaderingbezoek. De voorz., de heer J. Kuiper, opende met een wel kom aan allen, in het byzonder aan den heer Burge meester van Oudkarspel, die door zyn tegenwoordig heid uiting gaf van zyn belangstelling in het stre ven der Harmonie, waaraan de voorz. den wensch verbond, dat het concours, ter herdenking van het 35-jarig bestaan der vereeniging, eenaangename her innering by Z. A. mocht achterlaten. Ook de andere heeren werden welkom geheeten. De voorz. merkte verder op, dat aanvankeiyk het plan was gevormd om het 35-jarig jubileum met Pinksteren te vieren, maar er scheen voor deelneming aan het op dien datum uitgeschreven concours weinig belangstelling te bestaan, wegens elders te houden wedstryden. In elk geval hadden geen voldoende inschry vingen plaats en moest de vraag overwogen worden, of ons voornemen een concours te houden moest worden uitgesteld of afgesteld. Toch beteekent een 35-jarig jubileum een mylpaal in de annalen der vereeniging Het bestuur meende zyn plan te moeten doorzetten en niet terug te schrikken voor de moeite en den ar beid aan de voorbereiding verbonden. Uitstel mocht geen afstel zyn en het concours werd bepaald op 19 en 26 Juli, waarvoor zich thans 19 vereenigingen hebben aangemeld, een voldoende aantal voor een tweedaagsch concours. Als gevolg dus van een en ander deze vergadering, die niet langer kon worden uitgesteld. Hierop worden door den heer sypheer de goed gestyleerde notulen der op 20 October 1930 gehouden vergadering gelezen, welke met een woord van dank aan den samensteller (wel verdiend) zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Daarop volgde een reeks mededeelingen, van den heer van Zyl, secretaris voor het concours. Zooals reeds medegedeeld zullen 19 vereenigingen aan dit concours deelnemen, waarin alle afdeelingen zullen uitkomen. Vyf van deze corpsen zullen aan den marsch- wedstryd deelnemen. De beide concoursdagen zullen met concerten wor den ingeluid, nl.: Zaterdagavond 18 Juli concert door „Excelsior"; Zondag 19 Juli concours, voorafgegaan door een officieele ontvangst ten raadhuize, by welke gele genheid de burgemeester, als eere-voorzitter, de feestrede zal houden; Dinsdagavond concert, aangeboden door de R. K. Zangvereeniging; Donderdagavond concert door de muziekvereenigin gen, van welke de heer Pranger, directeur van „Ex celsior" tevens dirigent is. Optreden zullen dan de corpsen van Winkel, Oude Niedorp, Zuidscharwoude, Bergen en de gemeengde Zangvereeniging van Zuid scharwoude; Zaterdagavond concert aangeboden door de R.K. muziek vereeniging Zondag 26 Juli, concours, ontvangst der deelne mende vereenigingen. Op het garantiefonds werd geteekend voor onge-

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 3