Bij Hoofdpijn Laatste berichten TOMAAT Voorzitter zegt, alleen te kunnen zeggen dat dit bedrag is toegestaan. De heer Groen zegt, zich dan zeker te hebben vergist. Rondvraag. Die heer Dijkhuizen vraagt naar de resultaten j van de ophaaldienst. Is er geen aanleiding om j dezen dienst te besteneligen en deze ophaaldienst j niet alleen in de schoonmaaktijd in te stellen? j Voorzitter antwoordt, dat B. en W. zulks nog niet hebben overwogen. Het doet spr. genoegen dat de heer Dijkhuizen van sterk tegenstander voorstander is geworden. De heer Groe nvraagt, om in verband met het plan Kerkepad zoo spoedig mogelijk met voor stellen te komen. Spr. hoopt dat er geen werk loosheid zal komen, doch men moet niet te laat komen. Voorzitter antwoordt in het najaar met plan nen te zullen komen. De heer Groen is "het niet met voorzitter eens. Dan zullen er voorstellen uit den Raad moeten komen. Spr. zo uechter gaarne nog antwoord i ontvangen op zijn indertijd tot Bi. en Wt. ge- j lichte vragen. Hij meent er recht op te hebben, dat hij na 10 of 11 weken antwoord krijgt. Dat is ook 'in het belang der gemeente. D:e heer Kroon is. het met den heer Dijkhuizen eens, dat het vuil moet worden opgehaald, b.v. I eenmaal per week. Hiern asluiting. voege werd gewerkt, doch kon zich er niet mee ver eenigen om in het nieuwe comité zitting te nemenl omdat het oude geheel niet is erkend. Het oude cq-J mité moest bij deze zijn uitgenoodigd, dan had een overeenkomst tot stand kunnen komen. i J. Kloosterboer Pz. meent, dat het oude weg moet; blijven. Staatspensioenneering moet geheel buiten de oudjes staan. Wij hebben hier in de gemeente ménschen van allerlei richting, dus moeten we het een ieder mogelijk maken om hun giften bij 1$ dragen. Dit moet niet af kunnen stuiten op een vereeniging waar anders denkenden niet mee kurf- nen sympatiseeren. Na vele besprekingen kon men toch niet tot een vergelijk komen en wordt besloten om over 14 dagen weer te vergaderen, nadat de heer vah Kampen met de oude commissie-leden heeft ge sproken. mÜ en bij Kiespijn Mijnhardt's Poeders Doo 45 ct. Bij Uw Drogist. Per Telefoon Uit den Omtrek Plaatselijk Nieuws OP KEG'S FILMMIDDAG. Als er één product is, dat de wereld In korten tijd heeft veroverd, is het wel de thee. Wie drinkt tegenwoordig geen' thee? Maar niet ieder gebruikt dezelfde thee en zoo was het in Zuid-Scharwoude, en de verdere plaatsen van de Langendijk-streek, opmerkelijk hoeveel naar KEG'S Thee gevraagd wordt. Behalve de kwaliteit was daar zeker niet zonder invloed op, het feit dat Zaterdagmiddag in de zaal van den heer P. Kramer, tegen overreiking van 8 ledige theezakjes het nieuwe plaatjesalbum van C. Keg's Groothandel „Een Vacantiereis langs den Rijn" verkrijgbaar gesteld, waaraan nog een gratis filmvoorstelling verbonden was. Begrijpelijk dat KEG'S Thee de laatste weken extra smaakte. De belangstelling Zaterdagmiddag was groot. De geheele zaal was bezet met bezoekers (ster). Het was vooral de jeugd, die den vrijen mid dag graag benutte met een bezoek aan KEG'S voor stelling. Zoo'n belangstelling hield wat op, daar de zakjes van alle binnenkomenden toch even gecon troleerd moesten worden, alvorens het begeerde al bum werd uitgereikt. Doch de heer Jac. Kaper, pianist, kortte den tijd met het spelen van verschil lende bekende nummers. Om circa half drie waren allen gezeten. Een der vertegenwoordigers het woord nemende, heette allen welkom en sprak zijn vreugde uit over de buitengewonen belangstelling voor deze middag. De tekst voor het album schreef de bekende schrij ver C. Joh. Kieviet, terwijl in ieder pakje Keg's Thee een bon verpakt zit, goed voor een plaatje van dit album, waardoor men al sparend het album com pleet krijgt. Het filmprogramma was heel aardig. Een paar aardige teekenfilms en als hoofdprogramma een tweetal films van Charlie Chaplin, waar letterlijk om gebruld is van het lachen. De pianist zorgde steeds voor de bijpassende muziek. In de pauze werd aan iederen bezoeker een heer lijk geurig kopje Keg's thee gepresenteerd en keer den de talrijke gasten te ruim vier uur van de Keg's filmmiddag hoogst voldaan huiswaarts. Het zullen stellig gebruikers van Keg's Thee blij ven. BROEK OP LANGENDIJK. Ongeval. Vorige week Woensdagmiddag kwam op de hoek van de P. H. Kade—Dorpstraat de auto van den heer B. uit H. H. Waard in botsing met paard en wagen van den heer W. eveneens uit H. H. Waard. Het paard schichtig geworden zijnde begon te steigeren en op auto waarbij bleek dat radiateur, kap en lampen nogal beschadigd werden Het paard bekwam eenige ontvellingen aan de pooten, waarbij het geen noemenswaardige hinder ondervond, terwijl de auto werd binnengebracht bij garage Bosman. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. ZUIDSCHARWOUDE. De 5-jarige Greta Molenaar was Zaterdagmiddag spelenderwijs nabij de Voorburggracht te water ge raakt en dreef in zinkenden toestand naar het mid den. De heer Waterdrinker werd dit vanaf zijn woning gewaar. Ijlings spoedde hij zich naar de drenkelinge, doch moest eerst een omwegje maken en daarbij een brug overloopen. Toen hij ter plaatse was, waren slechts de voetjes nog zichtbaar. Plotse ling sprong hij in het ter plaatse vrij diepe water en wist gelukkig de kleine te grijpen, zwom naar den wal en reikte het kind aan een ander over. Daar het echter geen geluid gaf, sloeg de heer J. B. een paar slagen op de achterdeelen van het meisje, dat nu begon te schreeuwen, waarop zij huiswaarts werd gebracht. Toen de moeder de kleine van de kleertjes ontdeed, zeide het „de bullebak greep mij aan mijn lijf." Door het cordate optreden van den heer W. is erger voorkomen kunnen worden. Voor deze kor daatheid komt hem zeker hulde toe. NOORDSCHARWOUDE. Heropening zaak. Zaterdagavond had de heropening plaats van het geheel gerestaureerde sigarenmagazijn „Ibi Bene" van de Wed. Th. Wiersma. Toen wij even een kijkje namen, stonden wij ver wonderd te kijken, naar de keurige gevel, die er thans is verrezen in de plaats van de oude. De verwondering is van dien aard, dat wij ons eerst moesten vergewissen of wij wel aan het goede adres waren en mogen wij zeggen, dat de fraaie gevel een aanwinst mag worden genoemd voor het aanzicht der Dorpsstraat. Treden wij den winkel binnen, dan zien wij dat ook het interieur eene geduchte gedaanteverwisse ling heeft ondergaan. Allereerst is de voormalige winkel verkroot, hetgeen zeer ten goede komt aan de vele artikelen die op keurige wijze gerangschikt staan. De bekleeding der wanden is in één woord af en een kijkje alleszins waard. De kleuren, zoowel der bekleeding als van het houtwerk, zijn in een harmonisch geheel gehouden en de heer I. de Zijp, die dit werk verzorgde, komt alle eer hiervoor tooe. Ook de woning is ten zeerste verbeterd en uitge breid en is ons gebleken dat de verbouwing in goede handen berustte en wel in die van den heer J. Heidsma. Zaterdagavond mocht de zaak zich reeds in een druk bezoek verheugen en wij zijn er van overtuigd, dat de Wed. Wiersma, die op zulk een wijze haar tijd heeft begrepen een groot succes zal weten te boeken. De heer Verduin heeft vernomen dat in het zuideinde reeds een begin is gemaakt met de inza meling. Als dus het oude comité nog in werking is zou het wel een beetje bruut zijn om verder te gaan, alhoewel hij voor het algemeene comité wel 1 HEER HUGOWAARD. De heer Steensma, hoofd der Christelijke School aan den Basserweg, wien reeds eenigen tijd rust was voorgeschreven, heeft laatst der vorige week in het St. Elisabethsgasthuis te Alkmaar een operatie ondergaan, waarvan, voor zoover we vernamen, het verloop gunstig is geweest. HEER HUGOWAARD. Meldden we eenigen tijd geleden, dat de heer Ohms, hoofd der Dionysiusschool aan den Honden- weg, benoemd was als hoofd te Maassluis, thans kan worden medegedeeld dat deze benoeming niet door hem werd aangenomen. HEER HUGOWAARD. In de plaats van Mej. Vereecken, onderwijzeres aan de St. Jozephschool Heerhugowaard (Noord)die binnenkort in het huwelijk hoopt te treden is be noemd Mej. Witte, onderwijzeres te Alphen aan den Rijn. HEER HUGOWAARD. Goed afgeloopen! Dit kon zeker gezegd worden door den landbouwer v. d. M. toen hij Maandagmiddag zich boven op een bijna vol geladen wagen hooi bevond, die bij het draai en aan het eind van den akker omsloeg, zoo dat v. d. M. onder een deel van den last in een sloot terecht kwam, doch daar schijnbaar geen ver dere nadeelen van ondervond dan den schrik en een nat pak. HEER HUGOWAARD. Maandagavond gaf de Tooneelvereeniging „Har monie" in de geheel bezette zaal van den heer Rus een uitvoering van „De Tante uit Indië". Van dit stuk, dat doet zien waar niet toe komen kan als het tot iet geworden is, kon de vertolking zeer goed genoem worden en het spel vlot. Kunnen we aldus den heer Rossenbacker feliciteeren als regis seur niet minder kunnen we dit de vereeniging zelf doen met de terugkeer van mevr. de Groot-Meere- boer die eerst juffrouw Dribbel was, en door de gun stige wending der fortuin Douariere Dri-bèl werd. De heer van Kampen antwoordt dat dit niet mogelijk is, doch dat er thans op Koedijk ook een comité is opgericht, dus zou 't dit comité misschien Nieuwstijdingen Rijtuig over den kop geslagen. Een ernstig ongelu kgebeurde Zaterdagavond omstreeks 7 uur aan den Prieschen Straatweg, doordat een paard, gespannen voor eeti rijtuig, waarin zes personen zaten, op hol sloeg. Dfe koets vloog over den kop en het paard werd een eind verder tot staan gebracht. Hoor den val van het rijtuig waren alle inzittenden gewond. Sommigen moesten naar het Academisch Ziekenhuis wor den vervoerd, nadat zij verbonden waren "door den waarnemend politiegeneesheer, dr. Melles. De 53-jarige J. B. van Börkwerd, eigenaar en bestuurder van het rijtuig, kon na in het zieken huis tc zijn verbonden, naar huis terugkeereiy. Zijn 5-jarig zoontje werd met eenige diepe snij- wonden, bekomen van het gebroken glas, in hat ziekenhuis als patiëftt opgenomen. De 37-jarige H. B. kreeg een diepe snijwonde aan den arm. Dok een zesjarig dochtertje werd met een sehe- delwonde in het ziekenhuis opgenomen. De toe stand 'der gewonden is niet ernstig. Door de ver keerspolitie wordt een nader onderzoek ingesteld naar de oorzaak van dit ongeval. Moordaanslag te Alblasserdam. Het anders zoo rustige Alblasserdam is Za terdagmiddag in groote opschudding gebracht door een moordaanslag op den 45-jarigen kruide nier A. Groenendijk. Reeds sedert langen tijd had deze geldkwesties met een zekeren W. v. Es, die er blijkbaar niet veel voor voelde, zijn schulden te betalen. Toen Groenendijk nu Zater dagmiddag omstreeks half drie genoemden v. Es, die van zijn werk op een scheepswerf terug keerde, heeft hij deze in eflle bewoordingen ge maand, eindelijk eens te betalen. Van Es ontstak daarop, verontwaardigd over het feit, dat hij hierover op straat werd aangesproken, zoodanig in woede, dat hij waarschijnlijk een mes heeft getrokken en daarmee Groenendijk ee.h ernstige snede in den hals toebracht. Van Es heeft ijlings het hazenpad gekozen, hij vluchtte de polders in. Be gewonde Groenendijk is naar het Zieken huis vervoerd. Verdronken, In de Vliet onder Voorschoten waren twee jongelieden uit Veur met een bootje aan het zeilen. De boot sloeg om, tengevolge waarvan beiden te water geraakten. De 20 jarige J. A. G- Luk verdronk. De andere werd gered. Huis te Amsterdam ingestort. Op de Keizersgracht te Amsterdam hail een zeer ernstig ongeluk plaats. Men is daar sedert eenige maanden bezig een perceel te verbouwen, een gebouw bij de daar staande 5-jarige H. B. Se j'loiseling kwam de achtergevel, waar men aan het verbouwen is, na.r<r beneden. E|en 20-tal werklieden, die hier werkzaam waren, wisten zich op één na in veiligheid te stellen. De aanne mer, de heer Tak', kwam onder de puinhoopen terecht. Door vallenden boomtak gedood. In de Riotterdamsche Diergaarde is Zondag middag een noodlottig ongeval gebeurd. Door een plotselingen rukwind werd van een grooten boom een zware tak van ongeveer drie meter lengte afgerukt. De tak viel rechtstandig omlaag en kwam ongelukkigerwijze terecht op het hoofd van de 36-jarige verpleegster H. V. Met een ernstige schedelbreuk werd zij naar het ziekenhuis vervoerd. Bij aankowst was zij reeds overleden. Botsing tusschen twee anto's. Onder Oss had een ernstig auto-ongeluk plaats dooi dat op het kruispunt' Heescheweg-Rijksweg Den BoschGrave twee auto's met groote snel heid tegen elkaar botsten. Beide wagens, van zwaar model werden zeer ernstig beschadigd. De beide bestuurders bekwamen hevige "snijwon- den, terwijl ook een drietal inzittende kleine kin deren verwondingen opliepen. Eien dame, die in den wagen zat, bekwam inwendige kwetsuren. Die tram Oss--Veghel kon den dienst niet laten doorgaan, omdat de rails door de beide auto's versperd werden. Uit PARIJS. DE KONINKLIJKE FAMILIE TE PARIJS. Met den gewonen trein, aan welke twee salonrij tuigen waren gehaakt, zijn hedenmorgen te 6.54 uur H. M. de Koningin, Z .K. H. de Prins en H. K. H. Prinses Juliana met gevolg op liet Gare du Nord aangekomen Ter begroeting der hooge gasten waren op het perron aanwezig de Nederlandsche gezant, Jhr. Dr. J. London en diens echtgenoote, de gezantschaps- raad L. Karsten, de gezantschapattaché Xabouchère, de Nederlandsche consul-generaal L. Drooglever Fortuin. Van Fransche zijde Braqonnier als vertegenwoor diger van den President der Republiek, de chef van het Protocol de Fonpère en Kaptein Sauché als vertegenwoordiger van Maarschalk Leoti. Nadat Jhr. London de verschillende vertegenwoor digers aan de hooge gasten had voorgesteld, begaf de Koninklijke familie zich door den Oostelijken uitgang naar de gereedstaande eigen auto van H. M. de Koningin, naar de villa Tilleuls, waar de hooge gasten hun intrek hebben genomen. Aan het station heerschte drukte. Het weer was mooi. H. M. de Koningin was gekleed in een donker grijs mantelcostuum met blauwe hoed met veereu. Prinses Juliana droeg een beige mantelcostuum met een hoed in dezelfde kleur. Prins Hendrik was in civiel. r vu: Uit DEN HAAG. MOORD TE DEN HAAG. In den afgeloopen nacht, kort vóór 12 uur heeft in de Wagenstraat te Den Haag een misdrijf plaats gehad. Tijdens een kleine woordenwisseling tusschen twee personen gaf de een den ander een klap. Kort daarop werd N. nabij den ingang van de Bijenkorf stervende aangetroffen. De Geneeskundige, die on middellijk werd gewaarschuwd was spoedig ter plaatse, doch hulp mocht niet meer baten, daar het slachtoffer spoedig den geest gaf. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het ziekenhuis aan de ZUidwal. De vermoedelijke dader, D. Plezier, wiens signalement hedennacht door de politie was rondgezonden, is heden slapende aange troffen in een schuurtje aan den Moerweg. Bij zijn verhoor op het Hoofdbureau van Politie, waarheen P. werd overgebracht verklaarde hij zoo beschonken te zijn geweest, dat hij zich niets meer herinnerde, wat hij gedaan had of wat er met hem was gebeurd. Verschillende getuigen herkennen in P. de per soon, die met den verslagene heeft gevochten en zijn er ook onder hen, die getuigen, dat P. een mes in zijn bezit had. Bij zijne aanhouding werd echter geen mes op hem gevonden. In den loop van den dag zal P. met het lijk wor den geconfronteerd. Uit VENLO. AUTO RIJDT TEGEN EEN BOOM. Een der inzittenden aan de bekomen verwondingen overleden. Nabij Venlo is een luxe auto, doordat er iets aan de motor haperde, tegen een boom gereden. Van de drie inzittenden, n.l. Mevrouw C. met haar beide zoons uitVenlo, geraakte .dt-ongeveier 20-jarige C. tusschen de auto en een boom bekneld. Het slacht offer werd onmiddellijk vervoerd naar het R. K. ziekenhuis te Venlo, waar hij is overleden. De beide andere inzittenden kwamen met den schrik vrij. INGEZONDEN (Liefdesappel). Tomaat (de wetenschappelijke naam is Lyco- persicum esculentum) is een groentenplant uit de familie der Salanaceeën en dus verwant aan den aardappel, wat aan den bladvorm, den bloei en de vrnchtvorming wel merkbaar is. Zij heeft voor haa rontwikkeling veel warmte noodig, om welke reden de teelt in ons klimaat in de open lucht zeer onzeker is. Daarom kweekt men de tomaat dan ook bijna uitsluitend ondc|.' glas, nl. in tomatenkassen en in z.g. warenhuizen. Het product van de tomaat bestaat in de vrucht, die, in toestand van rijpheid, een fraaie, lichtroode kleur aanneemt en die door de plant in trossen wordt voortgebracht. Misschien, dat zij daarom in dichterlijke taal ook wel „liefdesappel" wordt genoemd. Er zijn ook kleine tomaten die Kriel worden genoemd en voor den handel ongeschikt zijn. Dit kleingoed wordt als „uitschot" weggeworpen en op de veiling niet geduld. En nu gebeurde 't, dat een mandje met uit schot-tomaatjes de aandacht trok van een man, die ze zoo graag wilde hebben voor een armen zieken stakkerd. Een borde sjoep kon er allicht van gekookt worden. Hij had ze juist cadeau gekregen, 'toen de keurmeester dat mandje kriel in cht oog kreeg. Dat was contrabandehij stond niet toe, dat ze werden meegenomen en wierp len inhoud van het mandje, de begeerde ^liefdes- appeltjes", het water in. Ik dacht aan Piet Paaltjes' „Oud-Stavoren" en zijn „weeuwtje van Staavren": Maar wat men meer ziet gebeuren 't Geld maakte haar kooplieden grootsch: Toen streken de elementen Over haar het vonnis des doods. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Z.-SCHARWOUDE, 15 Juni 1931. M. de R. Nu de heer Reinders de onbeleefdheid heeft een stukje uit de Schager Courant In de Nieuwe Langen- dijker te becretiseeren, ben ik wel genoodzaak U plaatsruimte te vragen voor het volgende. Het debuut van den heer R. op het glibberige pad der politiek is al een ongelukkig. We verwonderen ons daar niet over, want wie als niet-vrijheidsbon- der, gelijk de heer R., de zoo goed als door iedereen afgekeurde politiek der z.g.n. Vrijheidsbonders in onze gemeente nog een pluim op den hoed wil ste ken, moet beslist fiasco slaan. Verwonderen doet het ons alleen, dat de heer R., zich laat vinden, om dat zaakje op te knappen. De heer R. constateert, dat veel lijsten ook wel eens voordeel geven. Een gemeentesecretaris, die de kieswet behoort te kennen, moest weten, dat dit niet het geval kan zijn, als aan den eenen kant 3 lijsten uitkomen en aan den anderen kant slechts één en dat die eene lijst, vertegenwoordigende een partij die, hoewel niet de helft van het aantal stemmen uitbrengende, toch groote kans heeft 4 zetels te kunnen halen. De heer R. moest nu toch zijn doel, de kiezers met een slimmigheidje of liever met een misleidinkje te trachten op den Vrijheidsbond te doen stemmen, niet op die manier trachten te be reiken. Want een kind in de politiek snapt toch, dat, als 3 lijsten te zamen meer den de helft van het aantal stemmen krijgen, dat de vereeniging, dus bij het uitkomen met één lijst, zij verzekerd zouden zijn van meer den de helft van het aantal zetels, zoodat in casu in Zuidscharwoude de R. K. dan onmogelijk 4 zetels zouden kunnen halen. Nu echter wel en de heer R. is tot mijn spijt bezig mee te werken aan de mogelijkheid van een R. K. meerder heid. Als men de namen op de candidatenlijst maar eens goed bekijkt, dan zal men zien, meent de heer R„ dat de Vrijheidsbond best meerdere zetels kan krijgen. Stellen we nu een, dat dit meerdere één is, dan beteekent dit, dat die lijst minstens 180 stem men moet halen. Een zuigeling in de wieg weet, dat de Vrijheidsbond niet van 61 op 180 stemmen zal stijgen. Het is verschil van smaak, want ik kan nu op die lijst van den vrijheidsbond maar geen namen viriden van menschen, die populair zijn of kunnen zeggen: let op wat ik vroeger en elders presteerde. Vrees voor zetelverlies van de Vooruitstrevenden, zegt de heer R. Als er ooit onzin is verkocht, dan doet de heer R. het hier. Als de Vooruitstrevenden een zetel zouden ver liezen, zouden ze er dus één overhouden. Hun aan tal stemmen zou ons tot ruim 90 moeten terug- loopen. Bij de vorige verkiezing hadden ze er 282. Als de heer R. nu weet, dat ze vanwege het leden tal op reeds ongeveer 200 stemmen kunnen rekenen dan zal de heer R. den onzin van het zetelverlies der Vooruitstrevenden wel willen inzien. Den juisten uitslag kan ik natuurlijk niet zeggen, maar dit durfg ik wil zeggen: De Vooruitstrevenden behou den beslist hun 2 zetels, Dijkhuizen en Du Burck worden herkozen ondanks de pogingen, die de heer R. doet, om, door een valsche voorstelling van zaken, de kiezers op een dwaalspoor te brengen. We verwachten zelfs, dat W. Muller van lijst 2 nog tot de gekozene zal behooren. Met dank voor de plaatsing. J. DU BURCK. Geachte Redacteur, In de eerste plaats breng ik U dank voor de be reidwilligheid om het ingezonden stuk van den heer Du Burck aan mij ter inzage te geven, ten einde daarop een antwoord te geven. De onbeleefdheid die genoemde heer mij bij den aanvang van zijn ingezonden stuk meent te moeten verwijten, wijs ik met nadruk van de hand, daar ik Vrijdagavond eenzelfde ingezonden stuk aan de Schager courant heb gezonden. Ik meen» dat iemand die aanspraak meent te maken op eenige ontwikkeling en een goede op voeding heeft genoten en bovendien zich zelf res pecteert een stukje als van den du Burk niet zou plaatsen. Zelfs niet in de hevigste verkiezingsstrijd zouden groote tegenstanders met ulke grofheden het publiek op hun hand te krijgen. Wanneer men zoo de populariteit moet halen zooals de inzender deze blijkbaar bezit, dan ben ik maar liever niet populair. Het gaat hier om eerlijke meeningen, maar wan neer deze in zulke grove niets zeggende zinnen moeten worden weerlegd dan blijft er van de mora liteit toch een beetje over en laat ik het verder liever aan de kiezers over om te oordeelen. Als de heer du Burck zegt, dat wanneer hij de lijst bekijkt, ziet hij er niemand op die iets heeft gepresteerd, dan zal dat wel zoo zijn, want mijnheer du Burck is daarmede haarfijn op de hoogte. Hij is er dan zeker ook mee op de hoogte dat de heer Dijkhuizen (voorzitter van de V. V.) mij de vraag stelde waarom ik niet bij de V. V. was aangesloten, want dat ik dan zeker een plaats zou krijgen, dat ik in den Raad zou komen. Wanneer is dus als z. g, n. Vrijheidsbonder niets beteeken in de oogen van den heer Du Burck en wel goed genoeg zou zijn om eventueel een hooge plaats te bezetten op de lijst van de V. V., dan ben ik bang dat de grofheden van den heer du Burck bij niet alle V. V.'ers weer klank zullen vinden, al kan ik mij er niet op beroe men dat ik, met zoo'n groote meerderheid van stemmen als de zqo populaire heer du Burck op num mer één is gesteld van de V. V.-lijst, op de derde plaats ben ik gekomen van de z. g. n. vrijheidsbond- lijst. Dat de heer Du Burck er van op de hoogte is dat een kind en een zuigeling in de wieg het weten hetgeen hij in zijn ingezonden stuk mededeelt, ver wondert mij niets, ik heb echter nimmer een der gelijke zuigeling gezien en is het zeker wel een van den inzender zelf geweest. Mijn standpunt, ingenomen, in mijn ingezonden stukje van Zaterdag handhaaf ik ten volle en ben ik nog en zelfs nog meer overtuigd dat de stemmen uitgebracht op lijst no. 3 niet verloren zijn. Mijnheer de Redacteur ik meen niet meer van de beschikbare plaatsruimte gebruik te mogen maken en dank U voor Uwe gastvrijheid, welke gastvrijheid ik na de verkiezing niet meer zal inroepen en wil ik ten slotte nog verklaren, wanneer ik geweten had dat het in de politiek in Zuidscharwoude geoorloofd was om op een zoo grove en honds.che wijze mee ningen van anderen te becretiseeren, dan had ik mij nimmer met de politiek ingelaten. Ik veronderstelde echter en ik meende terecht, dat meeningen geuit, zouden worden bestreden of weerlegd met andere steekhoudende meeningen maar niet met grofheden en bezel praat. Z.-Scharwoude, 15 Juni 1931. K. G. REINDERS. Rectificatie. In ons verslag van den Gemeenteraad van Oudkarspel laten wij den burgemeester zeggen bij de discussies over de gevraagde bijdrage voor den weg door het Geestmer-Ambacht: dat men moet zien naar andere gemeenten. Dit. moet echter zijn: dat men niet moet zien naar andere gemeenten. In Het verslag van de vergadering van het bestuu rvan het Harmoniegezelschap „Excelsior" met de Commissie voor het a.s. Concours, wor den de entrée-prijzen gepubliceerd voor de ver schillende dagen. Daarin komt echter een fout voor. Wij vermelddenHuisgezinskaarten voor f 2 kinderen beneden 14 jaar daarónder niet begre pen. Dit moet echter zijn dat kinderen boven 14 jaar daaronder niet begrepen zijn. Geachte Redactie. Zou ik voor onderstaande opmerkingen een plaatsje in uw blad mogen vragen. Bij voorbaat mijn dank. JSiaar aanleiding van het verslag van den ge meenteraad* in uw blad van Zaterdag 6 Juni, zou ik 'hierover gaarne iets willen opmerken- Door de Chr. Best. Bond zijn een tweetal vra gen gericht aan. den Raad van Broek op LVn- gendijk. Over de tweede vraag schijnt men nog al niet erg gezind te zijn, althans naar het schijnt enkele raadsleden. Wij gelooven echter dat onze vraag dan door hen zeker niet goed begrepen is. Daar onze inlichtingen, welke wij op het gemeentehuis aan Bi. en W'. hebben gege ven, aan duidelijkheid niets te wenschen hebben overgelaten, meenen wij dat B. en W|. dit in den .Raad wel naar voren hadden kunnen brengen. Door den heer .Vin. wordt gevraagd waarom er

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2