J. B. KöSTER DE AANZIEN DOET GEDENKEN! Brief van Krelis AGENDA SR*SSSSRKSAS* ftdwertentiën DANKBETUIGING. NOORDSCHARWOUDE. Bestuursvergadering Noordermarkbond. Vrijdag vergaderde het Bestuur van bovenge noemde veilingsvereeniging. Na opening door den vice-Voorzitter worden de notulen gelezen en goed gekeurd. Ingekomen is een schrijven van de vrachtrijders, waarin deze hunne bezwaren te kennen geven tegen het voornemen om in den zomer tweemaal per dag te veilen. De voorzitter zegt, dat dit een besluit is van de algemeene vergadering, waaraan het bestuur niet mag tornen. Besloten wordt te berichten dat het bestuur verplicht is deze proef in het a.s. seizoen te nemen. De Harmonie „Excelsior" deelt mede dat binnen kort ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan een concours wordt gehouden en verzoekt hiervoor een medaille beschikbaar te stellen. Besloten wordt dit schrijven voor kennisgeivng aan te.nemen. Hierna is aan de orde de bespreking over de reorganisatie de functionarissen en de dagelijksche 16 Deze heeft tot resultaat dat besloten wordt het instituut veiling-leiderschap op te heffen en dat de toekomstige voorzitter ook de dagelijksche leiding aan de veiling voert, echter niet in een omvang als dit thans met de veilingleider het geval is. De ambtenaren behooren, onder leiding van den voor zitter, zelfstandig hunne functie te vervullen volgens hune instructie. Verder zal het dagelijksch bestuur voortaan be staan uit voorzitter, vice-voorzitter, eerste en tweede secretaris en penningmeester en de commissie van beheer worden opgeheven. Dit bestuur zal maandelijksch en het volledige bestuur eens per twee maanden vergaderen. De vergadering van de20-jarigJUTb,;mharteXf a De vergoeding van den voorzitter wordt op f 1000 per jaar bepaald, behoudens goedkeuring der alge meene vergadering. In zooverre deze maatregelen niet conform zijn aan de statuten en door de ledenvergadering moeten worden bekrachtigd, zal hiermede rekening worden gehouden en vertrouwt het bestuur, waar deze be sluiten eenstemmig door het bestuur zijn genomen, deze de instemming der leden zullen hebben. Hierna gaat de vergadering over tot benoeming van een Voorzitter en wordt als zoodanig gekozen de heer J Ootjers met 21 stemmen, 2 stemmen waren op den heer J. Kliffen uitgebracht. De heer Ootjers aanvaardt deze benoeming met buitengewoon veel genoegen. De Noordermarktbond ligt mij na aan het hart, is een stuk van mijn leven, waarvan ik moeilijk zou kunnen scheiden. Spr. is zich volkomen bewust dat hij een voorzitter als de heer Brugman niet zal kunnen evenaren, maar hoopt al rijn krachten aan den Bond te geven. Spr. hoopt daarbij op den steun van bestuur en leden. De heer Kliffen, secretaris, feliciteert den heer Ootjers met zijn benoeming en hoopt dat de samen werking uitstekend zal zijn. Meerdere heeren spreken den voorzitter toe, waar op algemeene felicitatie volgt. Vervolgens wordt overgegaan tot benoeming van een vice-voorzitter in de plaats van den heer Ootjers. Benoemd wordt de heer J. Groen Az., die deze be noeming aanneemt. Als vijfde lid van het Dagelijksch Bestuur wordt gekozen de heer P. Kostelijk, die eveneens deze benoeming aanneemt. De voorzitter feliciteert de gekozenen met hunne ^Hierna^volgt rondvraag, waarbij enkele onder geschikte punten worden besproken en besloten om voorloopig de veiling nog op 8 uur oude tijd te h°Omtrént het reeds vorige week besproken punt om het nieuwe Betaalkantoor—Bondsgebouw ter be zichtiging voor het publiek te stellen, wordt hiervoor bepaald Dinsdag 23 en Vrijdag 26 Juni van 3 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur oude tijd. Hierna sluit voorzitter de vergadering. eerst is een voorbijganger, vervolgens een ga^t en later een gebieder. En met zoo'n booze nei ging zijn sommigen behept, alweer, de go et- den niei te na gesproken en zagen zij dat zelf nu maar in, dan was 't niet zoo erg, maar 'dat doen zij niet. Zij wroeten altijd op laaghar tige wijze in een anders karakter, waar zij de zwakke plekken opsporen en dan fenijnig daarop weten te zinspelen. Je zoudt ze willen ver trappen als men niet bang was z'n schoenzolen te zullen bezoedelen door hun griezelige inge wanden. Waarlijk, zoo zijn er! De groote strijd heeft reeds in vele gemeenten plaats gehad. Wij krijgen nu nog Blroek op Lan gendijk en Oudkarspel. Vergelijkt men de eerste gemeente met de andere Langedijker dorpen, dao zou men bijna kunnen spreken van Biroek op Langendijk op z'n smalst. Ik wil van harte ho pen, dat bij de verkiezing dit niet in figuurlijken zin op deze gemeente van toepassing is, al kan dit wel van de straten gezegd worden. Zou daar, wat de Pranschen noemen, de bonnet worden opgezet? OfNatuurlijk, zooals ik reeds zei, neemt men daar een voorbeeld aan Noord- scharwoudeZou men daar kamp houden of een zwanen kamp strijden? Afwachten is de boodschap! In Oudkarspel zal het wel „van dik hout "zaagt men planken" worden. Daar zal de S.D.A.P. zich afvragen: .Struikelen Be Andere Partijen Wie nu gelooft in alle beloften, die gedaan "zijn, weet wel welken can- didaat. moet worden gekozen. Maar d-e ge meentebelangen voorop neem eCn voorbeeld aan Zuidscharwoude, diar zijn de voormannen De maand Juni van het jaar 1931 staat wel in het teeken van verkiezingsactie, gemeente politiek en selioone beloften!/ Eln klod- dmn" keeljsi. De maand Juni 1931. De Moddermaand De maand Juni van het jaar 1931 staat in het teeken van verkiezingsactie, gemeentepolitiek en sehoone beloften. De actie bleek uit het aantal verkiezingscouranten, vlugschriften en strooibiljetten", de gemeentepolitiek uit de daarin uiteengezette en verdedigde inzichten om trent de verschillende politieke programs, de sehoone beloften uit de verzekering dat de aanbevolen candidaten de mannen zijn, die alleen verstand hebben van wat men nu eigenlijk moet verstaan onder het begrip gemeentebelangen.— Zonder nog te spreken van de gaven, het vermo gen of de bekwaamheid deze te kunnen ver dedigen. Ein eigenaardig is het, dat juist tegen zoo'n verkiezingsstrijd de „gaven" der ver schillende candidaten worden opgehemeld ei) naar voren gebracht, waarvan zoo weinig bleek aan de groene tafel. Dp goeden niet te na gesproken natuurlijk. - Maar er zijn er zoo bij. De eersten van de lijst zijn niet altijd de gestalten met gehalte. Er zijn er bij die eerder 'den naam van „vechtgeneraal" verdienen dan „vroede vader Zoogenaamde betweters, die meenen, dat, hun inzicht "het best is en and-erer oordeel bestrijden uit den lust om te vitten en hatelijk te zijn. Zij weten het en trachten met eenige geleerdheid anderen te overbluffen. Menschen zonder karak ter, bezield met booze neigingen, die o, zoo graag leeraren en misschien zelf eenmaal hebben ge smeekt hun maatschappelijke positie, waar die door vechtlust in gevaar kwam, te behouden. Zij ontzien zich zelfs niet anderen een krijtstreep te geven, waar hun belang verraadt, dat ze de lage stelling huldigen: „Wiens brood ik eet, wiens naam ik spreek". Eln wanneer gedurende hun zittingsperiode de „gemeentebelangen" aan die mentaliteit zijn ten offer gevallen, dan heb ben zij nog den treurigen moed hun geestesga ven te misbruiken door te fulmineeren in een verkiezingscourant, een arrogantie in het Plaatselijk Nieuws Zeer waarschijnlijk heeft U binnenkort een nieuw costuum noodig. U wilt dan graag Uw goede geld op de beste manier daaraan besteden, nietwaar? Vanzelfsprekend. Dan moet U in onze étalages de' laatste modelcostuums in de nieuwste modekleuren eens bekijken. Ook verdienen onze zwarte en blauwe vischgraat dessins Uw volle aandacht. ALKMAAR Lang est r*aat Magdalenenstpaat ZUIDSCHARWOUDE. Zondagmorgen zal In de Ned. Herv. Kerk alhier Ds. O. Staal zijn laatste predikatie als consulent houden. BROEK OP LANGENDIJK. Onze plaatsgenoot, de heer A. Romeijn, behaalde op het gehouden examen der vakschool te Zaandam het diploma dames-kappen. NOORDSCHARWOUDE. HET CIRCUS „OLYMPIA." Zooals reeds eerder in ons blad was aangekondigd, heeft het circus „Olymia" onder directie van den heer Max Winter standplaats gekozen achter de fabriek Nederland. En wanneer men den naam van den heer Max Win ter hoort noemen, dan weet men tevens, dat men iets goeds van zijn circus mag en kan verwachten. Reeds meerdere malen heeft bovengenoemd circus te Alkmaar zijn kunnen getoond en steeds mocht het zich verheugen in een goede pers. En zoo is het ook hier. Donderdagavond werd dan de openingsvoorstelling gegeven. Jammer, dat het weer niet meewerkte, want zeker zou het bezoek grooter zijn geweest dan het dien avond was. Maar zij. die zich niet door de elementen lieten terug houden, zullen zich hun gang niet berouwen want wat er gegeven werd kan in alle opzichten den toets der critiek doorstaan en mag gezegd wor den, dat er is genoten van het gebodene. Het geheel geeft van binnen een keurig netten aanblik, zoodat reeds dadelijk de overtuiging wordt verkregen, dat men niet met een alledaagsch cir cus heeft te doen. Keurig netjes alles. De voltige werd als eerste nummer gereden, door mej. Irma Winter, die zich een vaardig amazone toonde, en van bijzondere vlugheid. Uit alles spreekt niet alleen een dienstbaar maken van de paarden aan het bedrijf, maar er gloort een warme liefde voor het beest, want alle paar den zagen er schitterend uit, en waren goed onder- h°De6vrijheidsdressuur va nden heer Max Winter liet zien wat met geduld en volharding kan worden ver kregen en zal men, wanneer men dit heeft gezien, niet meer spreken va nhet redelooze dier. De clowns Jimmy en Jacky boden een hoogst aangename afwisseling, en menig oogenblik werd er hartelijk gelachen om hun grollen en grappen. Ook de humoristische jongleurs toonden hun vaar digheid op bewonderenswaardige wijze. En dan Little Mimi de elastieken pop, niet te ver min1'allerlei houdingen en vormen weet zij haar lichaam te brengen, en geen wonder dan ook dat men verbaasd stond over dit wondermeisje. En alles deed rij met een aangeboren lieftallig- Mejuffrouw Meta Winter bracht de aanwezigen afwisseling door haar evoluties op het gespannen koord, als koorddanseres. Even vast als wij op den beganen grond voert zij haar evoluties uit en bijzondere aandacht verdiende zeker de dans op de maat van de muziek op het koord uitgevoerd. Noemen wij nog het rekenkundigeen tellende paard van den heer Winter. Alleraardigst. Ook de luchtacrobaten toonden wat zij konden op een wijze die den bijval van het publiek mocht verwerven. De gezusters Winter gaven nog een Hongaarschen Nationaaldans, en deden dit met een vlugheid en op een wijze, die aangenaam aandeed. Maar mee een der belangwekkendste dingen van dit optreden was zeker wel de kracht gladiatoren- acte door Kathe William en haar partner. Wat zij vertoonden grensde aan het ongelooflijke en wonderbaarlijke. Met een rustige zekerheid werden de meest zware toeren verricht en waren de bezoekers stil onder het vertoonen van zooveel kracht. Tot slot een cowboy-voltige gereden door den heer Luttel, die zich een uitstekend ruiter toonde. Met dit al mogen wij zeggen, dan dit circusmet zijn artisten zeer en zeer veel goeds presteert, waar naar men met genoegen zit te kijken. Voor hen die er nog niet geweest zijn, vinden wij het een geluk, dat het nog een paar dagen in onze gemeente zal vertoeven, want zij moeten hetgeen daar gepresteerd wordt gaan zien. En heeft men het gezien, dan zal men zich dezen gang evenals de bezoekers van Donderdagavond zeker niet berouwen. Het circus en de artisten zijn het ten volle waard. Wij hopen dat deze verklaring er toe moge bij- Nieuwstijdingen Eien „gezellige" gemeenteraadszitting. In de gemeenteraadszitting te Dresden kwam het bij de behandeling van de Gemeentebegroo- 1 ting tot heftige scènes. Het communistische raads- èlid, de leeraar Schrappel gebruikte een belee- èdigende uitdrukking, die vanaf de banken der èdemocraten tot aan die der Nat. socialisten zoo j groote verontwaardiging wekte, dat Schrappel niet verder kon spreken en hij tot de orde werd 1 geroepen. Toen politiehulp werd gehaald, on't- stond er een vechtpartij waarbij één der politie agenten ernstige klappen opliep. Schrapel wei gerde zijn uitdrukking terug te nemen, waarop de zitting moest worden gesloten. STORM DN WERVELWIND. West-Duitschland door een cycloon geteisterd. Hevige s tonnen boven Weenen en het Blodenmeer, Een hevige wervelstorm heeft in "West-Duitseh land groote schade aangericht. De plaatsen Plet- tenburg-Oberstad, Holthausen en Herscheid, ten N.O. van Keulen hebben wel'het meest van den cycloon, welke drie minuten lang duurde en al les heeft weggevaagd wat hem in den weg kwam, te lijden gehad. Ruim honderd huizen en kleine gebouwen zijn ernstig beschadigd. Ee® fabriek is geheel weggevaagd. De brandweer uit den geheelen omtrek heeft de handen vol werk. Tal van muren moesten om ver gehaald worden omdat het gevaar bestond, dat zij anders zouden instorten. Het ergst heeft het dorpje Holthausen van den cycloon geleden, terwijl te Plettenburg-Oberstadt slechts een ge deelte van 't plaatsje door den storm beschadigd is. Voorzoover tot nog toe bekend is zijn drie personen door de nwervelstorm gedood. Eien hun ne rstond op bet station Plettenburg toen de goederenloods door den wervelwind tegen den grond werd gesmeten en een zware balk hem op het hoofd trof. Het tweede slachtoffer pas seerde juist een muur toen deze werd omgerukt. Een koetsier werd gedood terwijl zijn paard en wagen door neerstortend puin bedolven werden. In totaal werden ongeveer 40 personen gewond Een hevige storm, die het karakter van een orkaan aannam, heeft boven W-eenen gewoed. Het dak van "het circus Hagenbeek werd vernield, zoo dat het circus moest worden gesloten. Boven het Bodenmeer heeft een hevige storm gewoed. Aan boord van het schip „Bregenz werden vele ruiten vernield. Talrijke passagier^ werden door glasscherven gewond. De schade aan het schi pis aanzienlijk. Het Bodenmeer is op vele plaatsen buiten hare oevers getreden. Loonsverlaging in Chicago. De salarissen van de ambtenaren en beambten der gemeente zullen met 10 pet. worden verlaagd om den finantieelen toestand de rgemeente te verbeteren. Deze verlaging geschiedt op ver stel van de Comm. van Openbare Werken. OP EEN AUTO GEKLOMMEN. Een' wagen van den Hilversumschen reinigings dienst, welke te Haarlem gedemonstreerd had, keer de over Weesp naar Hilversum terug. Hier bleek den chauffeur, die in een gesloten cabine zat, dat hij een vrachtje had, bestaande uit zes Haarlemsche jongens van 10, 11 en 12 jaar. Ze werden van de auto gezet en naar het politiebureau geleid, vanwaar ze naar de ouderlijke woning werden teruggevoerd. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 uur en nam. 3 uur Ds. J. Drenth. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 uur Ds. J. Donner. Nam. 2.30 uur Ds. J. Donner. SINT PANCRAS. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 uur de heer Makkelie van Amster dam. Nam. 7.30 uur Ds. Jellema. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 3.00 Ds. R. Bakker. HEERHUGOWAARD. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds. Heckman van Bellen. OUDE NIEDORP. Voorm. 10.30 uur (n.t.) Ds. Jellema van Sint Pancras. C. J. V. „DE HEER ZAL 'T VOORZIEN.' Broek op Langendijk. J C. Oyevaar, 2 Tim. 4: Inleiding. Jn. Strijbis. Onderwerp. Jn. Madderom. Voordracht. Chr. Geref. J. V. SPREUKEN 9 10a. Broek op Langendijk. Agenda Zondag 21 Juni. A. Bakker. Gew. Gesch. Hand. 92043. E. J. Schooneveld. A. R. Beg. Art. 19 schets 2. „Het geneesmiddel." A Wiering. Improvisatie. kwadraat. Dan trekken zij het jasje aan van en beginsellooze partijzucht en draaien op die wijze de kiezers een rad voor de oogen. Zoo leert hun politiek ons, dat een booze neiging Predikbeurten Marktberichten LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE. 19 Juni. Aanvoer: 158000 Kg. Aardappelen: Schotsche mui zen ƒ8.60—12.00; drielingen ƒ4.70—7.80; kleine ƒ0.80 —1.50. 2100 bos wortelen ƒ11.20—13.40. 11100 Kg. Tomaten A ƒ40.50—40.90; B ƒ38.00; C ƒ42.30; CC ƒ34.90. LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE. 20 Juni. Aanvoer: 135000 Kg. aardappelen: Schotscche mui zen ƒ11.10—13.80; drielingen ƒ5.60—8.00; kleine ƒ1.60 —2.40; 15400 Kg. Tomaten A ƒ41.6042.70; B 38.80— 39.40; C ƒ42.80; CC ƒ35.50. NOORDERMARKTBOND, 19 Juni. Aanvoer: 14100 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen ƒ8.3010.60, drielingen 5.506.40; kleine ƒ1.30 —3.10. NOORDERMARKTBOND, 20 Juni. Aanvoer 22200 Kg aardappelen: Schotsche mui zen ƒ11,00—13,10; drielingen f6,00—7,00; kleine f2,00 —4,00, ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. 19 Juni. Aardappelen per 100 Kg. ƒ10.00—12.30; aardbeien Slot ƒ1.00—1.40; andijvie per 100 stuks ƒ1—4; as perges 100 bos ƒ26; bloemkool I ƒ1826; idem 13 ƒ10—15; per 100 stuks; doperwten 100 pond ƒ10—20; kropsla 100 stuks ƒ1.803.60; idem II ƒ0.501.20; komkommers 100 stuks ƒ5—13; perziken per stuk ƒ0.32; postelein per bakje ƒ0.330.65; peulen 100 pond ƒ21—25; rabarber ƒ6—10; selderie 100 bos ƒ14; spinazie per bak 5585; snijboonen per 100 pond ƒ3037spercieboonen dubbele 100 pond ƒ3436; tomaten 100 pond ƒ1820; uien 100 bos ƒ1.504.00; wortelen 100 bos ƒ9.5018.10. i teer* God schonk ons heden een welge schapen dochter ZONDAG 21 JUNI. OUDKARSPEL. NOORDSCHARWOUDE. Roomsch Katholieke Kerk Langendijk. Voorm. 7.30 Vroegmis zonder preek. Voorm. 10.30 Hoogmis met preek door pastoor van Noord over de Huwelijks-Encycliek. Nam. 7 uur Lof met preek door kap. Van Ginkel over: begrip en bestaan der Overlevering. Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur (n.t.) Ds. A. Dragt J.Hzn. Nam. 4 uur (n.t.) Ds. A. Dragt J.Hzn. ZUIDSCHARWOUDE. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur (o.t.) Ds. O. Staal. BROEK OP LANGENDIJK. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 uur Ds. A. E. v Baaien. Doopgezinde Kerk. Voorm. 9.45 uur Ds. Makking van Alkmaar. W. AARDEMA. A. AARDEMA— Wagenaar. Eenige en algemeene kennisgeving. Broek op Langendijk, 18 Juni 1931. Ondergeteekenden zeggen, mede na mens de kinderen en kleinkinderen, har telijk dank aan allen die blijk van be langstelling gaven, bij hun 40-jarige Echtvereeniging. Blom. BLOM—Gelder. Oudkarspel, Juni 1931.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2