Hike Breijer's Vakkundige bediening Spuit de Uien! Buitenlandsche Brieven Speciaal Cnrsetten - Magazijn plaatsen in Nederland jeugdherbergen ontstaan. Kortgeleden is te Abcoude de 31ste geopend'. Hoe groot de populariteit va ndeze instelling wel is, blijkt wel uit het groot aantal overnachtingen in die ge legenheden. In 1929 bedroeg dit aantal 8575 en in 1930 reeds 21.864. Wij kunnen deze drang naar trek ken door ons vaderland niet anders dan toejuichen De jeugd leert hierdoor beter dan op de aardrijks kundeles op school de geaardheid van ons land ken nen en daarbij komt nog. dat hierdoor een sterk geslacht wordt gekweekt. In deze jeugdherberegen wordt alcohol noch tabak verkocht en de slaap plaatsen van de jongens en meisjes zijn sterng ge scheiden zoodat men uit een moreel oogpunt geen enkel bezwaar tegen dit instituut kan hebben. In deze week van optimisme komen nog meer optimistische dingen om vermelding vragen. Daar is dan het jaarverslag van de Nederlandsche bank, dat in tegenstelling met zoovele andere bedrijven een toon laat hooren, die ofschoon niet in den Ameri- kaanschen trant va ner is geen malaise, toch een laten we zeggen opbeurend geluid laat hooren. Het spreekt natuurlijk van zelf dat ook deze centrale instelling niet heeft kunnen ontkomen aan een kleinere winst. En in verhouding met het vooraf gaande jaar kan men zelfs spreken van een aanzien lijk lagere winst, immers die bedroeg over 1929 1930 13.676.248 over 19301931 was deze gedaald tot f 5.032.761. Het uitgekeerde dividend daalde van 12 op 7.2 procent. In het jaarverslag wordt melding gemaakt van den economischen toestand van Ne derland. Men leest o.a., dat het vanzelf spreekt, dat een land als het onze, dat door zijn buitenlandschen handel, zijn belangen in overzeesche bezittingen en zijn positie als finantieel centrum zoozeer op het internationale verkeer is aangewezen, niet gespaard is gebleven voor de depressie. Geconstateerd kan ech ter worden, dat het economische leven van Nederland een groote mate van weerstandsvermogen aan den dag heeft gelegd en dat de teruggang der conjunc tuur zich er later en in het algemeen ook minder scherp dan elders heeft doen gevoelen. Verder heet het in dit verslag, dat ook het feit. dat Nederland aan het beginsel van vrijhandel is blijven vasthouden stelling een invloed ten goede heeft uitgeoefend. Aan deze gunstige factoren moet het ook te danken zijn dat bijvoorbeeld ook de werk loosheid ten onzent, al is haar omvang tengevolge van de depressie aanmerkelijk gestegen, toch in de verste verte niet die afmetingen heeft aange nomen, die zij in verschillende andere landen heeft bereikt. Zelfs met 200.000 werkloozen op het oogen- blik een cijfer dat bovendien nog beinvloed wordt door seizoen, slaat Nederland vergeleken met andere landen nog een gunstig figuur. De indexcijfers der groothandelprijzen zijn in het verslagjaar sterk gedaald. Een vergelijking van de Nederlandsche cijfers met die van andere landen wekt zelfs den indruk dat de daling zich in ons land nog sneller heeft voltrokken dan elders. Inderdaad zoo is het. Zij, die gewend zijn in het buitenland te reizen, zullen uit ervaring weten, dat vooral in den kleinhandel in Nederland verreweg de meeste artikelen goedkooper zijn dan in het buiten land. En waarschijnlijk wel daarom voelen wij de algemeene depressie niet zoo sterk als in andere landen. Zomertijd beteekent in deze lage landen ook examentijd. Onze jongens en meisjes zwoegen weer onder bergen examenwerk, verkrijgen het zoo be geerde diplomapapier of stralen, zooals de vakterm luidt. Het schijnt echter, dat de in dit overzicht meer malen vermelde onrust ook in de hoofden van de examinatoren heeft huisgehouden, want bij de exa menopgaven voor de eindexamens van de Hoogere Burgerscholen moet in de vraagstukken van de Tri- goniemetrie een fout zijn binnengeslopen, zoodat 't vraagstuk onoplosbaar werd. Waarschijnlijk waren de examinatoren geinspireerd door de onoplosbare wereldcrisis. Als verdere gebeurtenis van deze week kunnen we nog vermelden, het U.E.N.-congres dat in den Haag bijeen is en waar beroemde schrijvers uit alle geciviliseerde landen bijeen zijn. *s-Gravenhage blijkt ook thans weer de internationale conferentiestad bij uitnemendheid te zijn. Vorige week waren de militaire dokters uit 25 landen daar bijeen. Zou er eigenlijk wel een land ter wereld te vinden zijn, waar men zoo op de hoogte is van de internationale stroo mingen op alle gebied a!s in ons land.? Waar zooveel vreemde talen gelezen worden, en zooveel boeken vertaald worden? Gelukkig Nederland. (Nadruk verboden.) EEN STEEDS ALGEMEENER WORDEND GEBRUIK DE „WEEK-END." NAAR DE 4-DAAGSCHE WERKWEEK NEW YORK, Juni 1931. Als de zomer in het land komt, begint ook de tijd van de week-ends, een Amerikaansche gewoonte, die steeds meer navolging vindt. Toch is de week end oorspronkelijk niet Aemrikaansch, maar En- gelsch. Gewoonlijk worden uit Engeland ingevoerde dingen aan de overzijde van den Oceaan niet spoe dig populair. Het golf spel had langen tijd noodig om in Amerika een kern van trouwe beoefenaars te krijgen en de bekende Engelsche faternoon-tea heeft in Amerika nog steeds niet het pleit ge wonnen. Maar de week-end was naar het hart van den Ameriakna. Deze vacntieregeling van hertogin nen en diplomaten verschaft nu de New Yorksche typisten en kantoorbedienden een week van vijf werkdagen en twee Zondagen. Dit vroeger onbereik baar gedachte ideaal der arbeidersleiders is nu van zelf door een groot gedeelte der bevolink de gewone zomersche levenswijze geworden. Niet alleen in New York maar in elke welvarende Amerikaansche stad is de week-end ingeburgerd. Op het platteland bestaat er minder behoefte aan, want daar is men een heelen tijd buiten en een week-end in de naastbij zijnde stad is ook niet zoo aanlokkelijk, wanneer alles daar uitgestorven is. Maar als men in een stad woont, vooral in een groote Amerikaansche stad, dan is het een prachtuitvinding Het verwondert ons alleen, dat men niet al veel eerder uit zichzelf tot deze gewoonte gekomen is. Het stadsrumoer, de groote menigte van menschen, het uitgebreide en vooral snelle verkeer veroorzaakt een veel sterkere zenuwspanning, en bovendien heeft men in een groote stad ook meer gelegenheid om weg te komen meer auto's, meer treinen, en omnibussen, stoombootjes en vliegtuigen. Dit jaar worden zelfs uit de vaart genomen transatlantische stoombooten ter beschikking van week-enders ge steld, die er van Vrijdagavond tot Dinsdagmorgen tamelijk groote trajecten mee kunnen afleggen. Dat is dus al een week met vier werkdagen. De meeste New Yorkers kunnen alleen des zomers hun week-end genieten, niet omdat zij de rest van het jaar geen vrjj krijgen, maar omdat dan de on kosten te groot zouden worden. In die zeven of acht maanden van het jaar is de week-end alleen wegge legd voor rijke menschen, die hun buitenplaatsen het geheele jaar door open houden en van personeel voorzien en zelfs des winters nog hun kennissen kunnen uitnoodigen voor ski- of schaatstochtjes. Elke Amerikaan of Amerikaansche doet dan ook al het mogelijke om in kennis te komen met de geluk kige bezitters van die villa's. De duur van de week-end hangt meer af van het soort werk, dat men heeft, dan van de positie die men op zijn terrein bereikt heeft. Zoo hebben alle metselaars, kleermakers en onderwijzers den gehee- len Zaterdag vrij. Maar invloedrijke financiers moe ten Zaterdagmorgen op de beurs zitten en als ze een voordeelig zaakje willen afsluiten, hebben zij meer kans om hun week-end mis te loopen dan hun piccolo. En artisten, journalisten of buschauffeurs werken van Vrijdag tot Maandag door zonder de minste onderscheiding. Er zijn ook menschen, die alleen den Zondag vrij hebben, al zou u dat van Amerika niet verwachten. Volgens de statistieken komen deze stakkers niet verder dan 50 kilometer van hun woning vandaan. De reden is, dat het autoverkeer op de buitenwegen dan zoo druk wordt, dat men zich slechts uiterst langzaam verplaatst. Als zij daar niets voor voelen kunnen zij met pleizierbootjes rondvaren, maar die komen als regel ook niet zoo ver van huis. Sommige besturen zelf een motorbootje, gaan visschen, wande len of fietsen. Dit laatste is een gewoon verschijn sel. Het meest algemeen is het meter voor meter voortsukkelen met de auto. De groote uittocht, die Zaterdagmiddag om 12 uur begint, bregnt de menschen al 250 kilometer van huis. Dat is vrij aardig, want wanneer men op de kaart een cirkel va ndie straal om New York trekt, valt daarbinnen een gebeid van de grootste verschcei denheid. Ook ondre deze groep zijn de automobilis ten sterk vertegenwoordigd, maar trein en autobus verdienen op deze dagen ook aardig wat geld en het vliegtuig komt meer en meer onder de week-enders in gebruik. Dan kunnen zij nl. verder van huis gaan De gelukkigen die Vrijdagavond vrij zijn, kunnen dienzelfden avond of Zaterdagmorgen vroeg vertrek ken en hebben dus nog meer keus. Moet de week end nog langer worden, dan komt niet de Vrijdag, maar de Maandag er bij. Maar een zoo lange week end is slechts voor weinigen mogelijk. En bovendien voelt de Amerikaan een soort roeping om Maandag morgen weer achter zijn schrijfatafel te zitten, zoo dat het Maandag houden neerkomt op het verbreken van een traditie, waarvoor moreelen moed noodig is. De vrije Maandag begint en nu pas in te komen met de malaise, omdat nu die langdurige vacanties worden ingetrokken en liever elke week een dag vrij gegeven wordt. De Engelsche week-end heeft in Amerika het einde veroorzaakt van vele oude gewoonten, die sinds het ontstaan van den staat in eere zijn gehouden. Er wordt nog wel veel gepraat over Zondagsheiliging maar er wordt weinig meer aan gedaan. De reden hiervoor is niet in de eerste plaats van godsdiensti- gen aard. Doch in het being van deze eeuw was Za terdag bij uitstek de dag om handel te drijven. De winkels sloten pas laat en het een met het ander bracht de bevolking in een feestelijke stemming. Menschen die de geheele week thuisbleven, gingen althans op Zaterdagavond geregeld uit. Op het platteland is deze vroolijke, drukke Za terdagavond nog gebruikelijk, doch reeds 30 jaar ge leden kwam in de steden het publiek in verzet te gen de lange werkuren van het winkelpersoneel. De eerste stap naar de week-end was toen, dat de winkeliers op Zaterdag niet later sloten dan op andere dagen. Daarna begonnen de kantoren des Zaterdags vroeger te sluiten, op den duur werd de vrije Zaterdagmiddag algemeen ingevoerd. Met de opkomst van de fiets werd het ook gewoonte, van dien Zaterdagmiddag gebruik te maken om naar bui ten te gaan inplaats van zich te amuseeren in de stad. Toch kwam de groote verandering in het da gelij ksch leven der menschen pas tot stand door de auto. De fiets was alleen geschikt voor jonge men schen, maar de rest van de familie bleef in de stad en veranderde haar gewoonten niet. Ook ip den tijd der fietsen kende men in Amerika nog zijn Zondagsche familiebijeenkomst, kerkgang gn uit gebreid diner. Maar met de auto kon men groot moeder met haar krukken, de baby, de hond en de hangmat meenemen en de kerk alleen was niet meer in staat om de menschen tegen te houden. De enkelen die het niet met hun geweten overeen kunnen brengen om de kerk te verzuimen, gaan nu naar de kerk in de plaats, waar zij zich Zondagmor gen toevallig bevinden. Nu het publiek eenmaal de smaak van de week ends te pakken heeft, wil het steeds langer vrij krij gen. Wij noemden reeds de uitstapjes met de trans atlantische booten van Vrijdag tot Dinsdagrmorgen. De Oceaanstoomers maken zoo in deze slechte tij den nog goede zaken. Langzamerhand krijgen wij den toestand, dat er drie en een halve dag gewerkt en drie en een halve dag vacantie gehouden wordt, iets waar zelfs de meest veeleischende vakvereeni- gingsleider geen actie voor heeft gevoerd. (Nadruk verboden.) Plaatselijk Nieuws Mient Alkmaar Tel. 526 Vertrouwd adres voor: goedpassende Buikbanden Elastieken Kousen Rechthouders en Rechthouder- Corsetten DE LANGEDIJKER MIDDENSTANDSTENTOON STELLING 8—12 JULI TE NOORDSCHARWOUDE. Bijzonderheden. Het Comité, dat 't vorig jaar de groote stap deed met het organiseeren van een Middenstands- tentoonstelling, meende dit jaar voor de tweede maal een tentoonstelling te moeten en kunnen organiseeren. aan de hand van het succes, dat men 't vorig jaar heeft kunnen boeken. De eerste stappen werden gedaan en ook nu bleef het succes niet uit. Thans is men reedsi zoover gevorderd, dat van een uitstekende deel name kan worden gesproken, en zijn de groote zaal van „Goncordia", het tooneel en het bijge bouw geheel bezet. Behalve aan Langendijkex middenstanders en bedrijven, konden verschillende stands worden toegewezen aan groote zaken van buiten, waar bij wij o.a. noemen Persil, Klaverbladzeep, Enk- huizer Koek- en Beschuitfabriek, Poetsmiddelen „Grasco'' Amsterdam e.a. De verhuring van de Stands heeft gebracht een bijzonder groote verscheidenheid, zoodat de inrichting zeer interessant en iets bijzonders be looft te worden. Men zal dus in „Concordia" en bijgebouw me nig aangenaam oogenblik kunnen doorbrengen. Die tentoonstelling wordt Woensdag 8 .Juli nam. 2.80 uur officieel geopend, waarna om 4 uur de gebouwen worden opengesteld voor hat publiek, dat in nog grooter getale wordt ver wacht dan het vorig jaar. Dit bedroeg toen ongeveer 2500. Van 6-7 uur des avonds worden de zalen gesloten om gelegenheid te geven tot brood eten, om daarna tot 11 uur te worden voortgezet. Vrijdag, Zaterdag en Zondag komen de be kende Voiendammers om de aanwezigen te doen genieten van hun harmonicamuziek, en op de maat waarvan de danslustigen tevens hun dansje kunnen maken. De gebouwen zullen van een bijzonder sterke verlichting -worden voorzien, om het geheel des avonds nog aantrekkelijker te maken. Beide gebouwen zullen door „Telefunken" van de noodige radio- en plaatmuziek worden voor zien hetgeen zeker een schitterende aanbieding mag worden genoemd en natuurlijk ook met twee handen werd aangenomen. De 'entrée's zijn niet hoog gesteld om een ieder de gelegenheid te 'geven deze mooie ten toonstelling te kunnen bezoeken. Voor alle dagen is de toegangsprijs f 0.25, terwijl kinderen f 0.10 betalen. De entree tot de danszaal bedraagt f0.50. Voor de bezoekers zijn weer verschillende at tracties in het leven geroepen. Zoo zullen de 1000e en 1500e een kunstvoor werp ontvangen, terwijl voor den 2000e en 2500e weder vliegtochten worden uitgeloofd, of bij niet-vliegen een kunstvoorwerp naar keuze, dat op de tentoonstelling kan worden uitgezocht. Dbor Bi. en W. van Noordscharwoude is goed keuring verleend aan een te houden verloting, waarvan de hoofdprijs is een Diames- of Heeren rijwiel en vele andere kunst- en gebruiksvoor werpen, die op de tentoonstelling ter bezichtiging staan opgesteld. Deze loten zijn overal ver krijgbaar. Met dit al belooft deze tentoonstelling dus waarlijk iets moois en goeds te worden, en zou den wij een ieder willen opwekken om van 812 Juli 1931 een bezoek te brengen aan deze ten toonstelling, die te Noordscharwoude wordt ge houden in „Cöncordia" en bijgebouw. Zeer gemakkelijk te bereiken door hen, die van buiten komen, per autobus vanaf Alkmaar. Men leze de aanplakbiljetten en advêrtesitiën. BEURSOVERZICHT Het kan verkeeren zei Breero en de geschiedenis heeft ons geleerd dat zijn woorden inderdaad niet voor doovemansooren zijn gesproken. Het beursleven heeft dit de afgeloopen week al heel kernachtig ge demonstreerd, van het meest zwartgallige pessimis me, waaronder de stemming de laatste maanden gebukt ging, hebben wij een sprong gewaagd naar den veiligen oever van het zonnige optimisme en laten wij hopen dat wij den afstand goed genoeg hebben gemeten om ons voorloopig staande te houden. De beursweek is aangevangen met een zeer stille, prijsshoudende markt en van een bepaalde stemming kon niet worden gesproken. Allerwege was te merken dat men in afwachting verkeerde van den loop die de gebeurtenissen in Midden- Europa zouden nemen. Het was merkwaardig te aanschouwen hoe aller oogen gericht waren op het geen zich in centraal Europa met name in Oosten rijk en Duitschland in financieel-economisch opzicht zou afspelen, terwijl New-York voor het moment meer en meer op den achtergrond was gedrongen. Dit was vooral in verband met het vertrek van vele financieele deeskundigen naar Weenen en de reizen door verschillende Europeesche kopstukken onder nomen die alle de bespreking van economische vraagstukken ten doel hadden. De Amerikaansche Minister van de schatkist Mellon, confereerde te Londen, Brüning en Curtius waren al weer terug gekeerd en het tegenbezoek van Mac Donald en Henderson werd verwacht. Voorts was bekend dat de Amerikaansche minister van Buitenlandsche zaken, Stimson naar Europa zoukomen, kortom al lerwege voelde men dat er iets op til was. dat een verbetering van den economischen toestand beoog de. Wel liet men zich spottend over deze politieke bezoeken uit en schilderden ze als thee- en gelegen- heidsvisities, doch als zeker mocht worden aangeno men dat het geheele herstelvraagstuk van alle kanten werd bekeken en het kon niet worden ont kend dat dit een kalmere stemming van den beurs tengevolge had. Een verheugend feit was de beslissing van presi dent Hoover, die plotseling het initiatief heeft ge nomen om in de huidige economische wanorde orde te brengen en het mag een buitengewoon verheu gend feit genoemd worden dat dit initiatief van Amerika is uitgegaan. President Hoover heeft voorgesteld om alle be talingen in verband met regeerings-herstel en we- deropbouwvraagstukken voor een jaar uit te stellen. Wanneer de debiteurstaten met dit voorstel accoord gaan, beteekent het niet alleen een adem pauze voor Duitschland en een periode, waarin het gansche herstelvraagstuk aan een nieuw onderzoek kan worden onderworpen doch het beteekent ook dat door Amerika verband wordt erkend tusschen de aan dit land te betalen oorlogsschulden en de door Duitschland te verrichten herstebetalingen. De beurs heeft met een uitbarsting van optimisme op deze ontwikkeling der dingen geantwoord en er kon worden geconstateerd dat een aanmerkelijke koersverbetering over vrijwel de geheele linie heeft plaats gevonden. Allerwege was men het er over eens dat een begin is gemaakt met dë oplossing voor de depressieve crossword-puzzle; speciale factoren had den nauwelijks invloed maar het was het algemeen groeiende vertrouwen dat een „bodem" in de markt heeft gelegd. Zelfs tabaksaandeelen, die enkele dagen te voren zulk een scchok hadden gekregen, wisten weer op een aanzienlijk hooger peil te komen, al was de stijging niet voor alle soorten gelijk. De krachtigste verbetering brachten aanvankelijk Se- nembah: plusminus 22 pCt. De suiker- en rubber- markt zijn niet achtergebleven en het is te ver wachten, dat wanneer de internationale relaties wat steviger worden, suiker hiervan in de eerste plaats zal profiteeren. Dit wordt wel gedemonstreerd door het feit dat H. V. A. ca. 30 pCt. kon stijgen; andere suikeraandeelen: Javasche cultuur (plusminus 17 pCt.) en A. S. U (plus minus 11 pCt.). Voorts hebben zich de Duitsche fondsen geducht geweerd, zoowel aandeelen (I. G. Farben plus minus 20 pCt.) Wintershall (plus minus 15 pCt.). Als obli- gatiën (Youngleening (c.a. 70 pCt.) en Dawesleening (c.a. 97 pCt.) hebben door hun houding weerspiegeld welk een groote waarde Duitschland hecht aan de voorstellen van Hoover. Op de Locale markt heeft Duitschland recht streeks ingewerkt op den koers van aandeelen. Aku, welke cc.a. 20 pCt. stegen. Toch was het te voor zien dat na de buitengewone koersstijgingen van Maandag, Dinsdag eenige reactie zou komen waar door het niveau niet gehandhaafd kon blijven. Doch hierin lag niets abnormaals en zooals bij dergelijke voor de beurs gewichtige gebeurtenissen het geval pleegt-te zijn, wordt onmiddellijk de koersbeweging, hetzij in de eene, hetzij in de andere richting iets te ver doorgezet, waarop dan nagenoeg onmid dellijk een correctie volgt. Toch kan men de opti mistische gedachte weer niet te ver doordrijven en verwachten dat onmiddellijk na den terugloop een sterke stijging zal volgen. Na de eerste golf van enthousiasme komt wat bezadiger overdenking, na de daad van Hoover komen de tegenvoorstellen be denkingen van andere regeeringen tegen een stop zitting der herstelbetalingen. Vooral van Frankrijk wordt nogal tegenstand verwacht, hetgeen ook wel verklaarbaar is. Immers eenerzijds is Frankrijk het land dat op die wijze ook de grootste offers moet brengen, want een- opschorting der herstelbetalingen, is niet aequivalent aan een opscchorting der oorlogs schuldbetalingen. Voorts is Frankrijk het land dat betrekkelijk nog het minst van den invloed der we relddepressie heeft te lijden en zoodoende ook niet zoo sterk de argumenten voelt welke door Amerika, Duitschland en endere landen in de schaal worden gelegd. Toch zal men wel aan mogen nemen dat ook Frankrijk zich met deze regeling accoord zal ver klaren. Trouwens men zal spoedig in deze tot klaar heid moeten komen daar reeds 1 Juli op dit punt van schulden-herstel overeenstemming moet zijn bereikt. Er is dus geen gelegenheid om weer in eindelooze debatten en besprekingen te vervallen. De tijd dringt en alles wijst er op dat de daad van Hoover algemeen voldoende enthousiasme en inzicht ontmoet om niet op een teleurstelling uit te loopen. De geldmarkt blijft nog steeds zeer ruim: Prolon gatie 1 pCt. (Nadruk verboden). Zij, die zich heden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot Juli verschijnende num mers gratis. Land- en Tuinbouw Aangezien we op het oogenblik kunnen consta- teeren, dat de weersomstandigheden buitengewoon gunstig zijn voor het optreden van wierzwammen is het wellicht nuttig erop te wijzen, dat de valsche meeldauw van de uien ook tot de wierzwammen behoort, evenals de beruchte aardappelziekte, de valsche meeldauw van cfe spinazie enz. enz. Aan het voorbeeld van de aardappelziekte kunnen we zien, dat deze ziekten dit jaar buitengewoon vroeg optreden; ook de valsche meeldauw van de uien heb ik reeds waargenomen. Kijkt men de uien op het veld goed na, dan zal men, nu al, op sommige stengels bruinachtige, wol achtige puntjes vinden, in de buurt waarvan de stengel veelal reeds verkleurd of soms zelfs reeds afgestorven is. Deze wolachtige puntjes zijn de spo ren van de zwam, waardoor de ziekte, als de weers omstandigheden gunstig zijn, zich zeer snel ver spreiden kan. Is de ziekte eenmaal in het gewas aanweizg, dan helpt spuiten niet of niet veel en dus is het zaak, te spuiten voor de ziekte erin zit of bij het aller eerste optreden. Deze besuiting kan worden uitgevoerd met Bor- deauxsche pap en wel een pap ter sterkte van 1 pCt. (1 K.g. kopersulfaat en 0.75 Kg. ongebluschte kalk per 100 L. water). Men moet er evenwel rekening mede houden, dat het spuiten van uien niet zoo gemakkelijk is, van wege de gladheid der stengels. Het verdient daarom aanbeveling in de eerste plaats een kleefstof in de pap te doen (harszeep, suiker o.a.) en verder om de

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4