RU ROL Rechtzaken VERBORGEN GELUK VOOR DExN KANTONRECHTER. Straf zitting van Vrijdag 26 .Juni. Die kantonrechter heeft het allerlaatste woord. Tien derde male werd heden de .aandacht ge wijd aan de zaak tegen den vrachtrijder-chauf feur R. K uit Edam, die op 1 Mei op den rijweg onder dchermerhorn een chauffeerende da me, mevrouw de Jong uit Heemstede zou hebben bemoeilijkt, door te veel links te houden, waar door de inzittenden in de door mevrouw de Jongh bestuurde fiat, de bestuurster en haar echtge noot 'n oogenblik vreesden vain den weg te wor den gereden. De chauffeur werd bij verstek ver oordeeld tot f 40 boete of 40 dagen. Hij kwam tegen dit krasse vonnis in verzet, met mr. H. H Riepma uit Edam als verdediger. Alstoen werd de zaak uitgesteld, teneinde brigadier Talsma als getuige te hooren. Deze rijkspolitiebeambte legde fhans een verklaring af, die niet iti het nadeel van den opposant geacht kon worden. De brigadier prees den heer B. als een kalm en voorzichtig rijder. Niettemin liet de ambtenaar zich niet uit het hoofd praten^ dat Bi. ditmaal buiten zijn kladboekje was gegaan en werd ge persisteerd bij het genomen requisitoir. In een keurig betoog trachtte daarop mr. Hiepema aan te toonen dat zijn cliënt vrijuit ging en werd na re- en dupliek de uitspraak bepaald op 10 Juli a.s. Snel als de kievit, maar minder onschadelijk voor het verkeer, of: dat raggen op de drnkke stadswegen moet maar eens een einde nemen. Met een meer dan behoorlijk vaartje kwam op 20 April te Alkmaar, terwijl de onooglijke Laat werd omgetooverd in een eerste klas Bou levard, de 18-jarige glas- of loodzetter Jan K. op zijn rijwiel aandaveren uit het Payglop, om met donderend geweld over het aangelegde plan kier te racen, waaröip hij in aanrijding kwam met een in de Ridderstraat fietsend meisje, de 15-jarige Willy Ooms, wier rijwiel door de caram bole een schade van f 3 bekwam. Die heer Kj. stond heden terecht en hield er een eenvoudig verdedigingssj'steem op na, door alles te ont kennen wat hem was ten laste gelegd. Hij had niet snel of niet links gereden, wel echter het meisje, zoodat zij zelf de schuld droeg van het ongeval. De kantonrechter bleek zich echter met de meening van zijn patiënt niet te kunnen ver eenigen en legde den haastig gebakerden glas- en loodzetter om zijn snelheidsmanie wat te tem peren, f 16 boete of 16 dagen op. Een chauffeur die 7000 kilogram over den weg sleept. Blerg je. De 42-jarige vrachtauto-chauffeur Jan O., 'n reuzige snaak, wiens formidabele derde basstem ongetwijfeld 'n aanwinst zou zijd voor het Don- kozakkenkoor, had op 21 Mei nabij het Bruggetje bij St. Pancras en Hoornschenweg onder Oudorp, aan den heer J. Slootemaker uit Haarlem, die met zijn luxe auto, als komende van rechts, den voorrang had, deze primeur niet toegekend, zoo dat deze heer, wilde hij door het geweldige vrachtvehikel, 'n tractor, waaraan een met zand beladen aanhangwagen, niet verpletterd worden, verplicht was te stoppen. Ondanks deze voor zorgsmaatregel had toch een aanrijding plaats en werd tegen den zwaarbelasten chauffeur pro cesverbaal opgemaakt wegens overtreding van artikel 5 der motor- en rijwielwet en werd hij veroordeeld tot f20 boete of 20 dagen. Afgescheiden van den persoon van dezen ver dachte kwam in deze zaak ter sprake den over last en het gevaar dat door de onverschillige bestuurders van dergelijke onbehoorlijk groote vrachtauto's op den verkeersweg wordt veroor zaakt. Het ware wel wenschelijk dat paal en perk werd gesteld op het in gebruik brengen van dergelijke vervoermiddelen en de chauffeurs, die zich onhebbelijk gedragen, werden onschadelijk gemaakt door broodroof, die het intrekken van hun rijbewijs onvermijdelijk met zich mede brengt. FEUILLETON De bloemen zijn de inleiding, de onmisbare voorrede geweest van Wilfried, om alzoo tot een meer bepaald doel te geraken. Wilfried doet ge lijk de auteurs, die, geen vertrouwen in het pu bliek hebbende en niet zonder reden! zich op voorhand verontschuldigen over het zwakke en het onvolmaakte hunner veTzen, ën de schuld der uitgaaf op den aandrang hunner vrienden of de welwillendheid van het publiek werepn. Dat zijn de eeuwige zondebokken der rijmers en zelf bewonderaars Doch dat laatste komt hier bij Wilfried niet te pas, en dewijl hij, bij zijn publiek, in beter geur staat dan de heeren dichters bij het hunne, is de aanbeveling eigenlijk onnoodig. Na de inleiding heeft de jongen over het geld gesproken, dat oom hem gelaten heeft. Wat daar mee aangevangen? Nu, dat is een groote vraag. In finantieele operatiën is Betsj' niet thuis, ge lijk in de operatiën van het hart.. Ook in het eerste is het hart zonder twijfel afwezig. Een metalliek is voor haar de meest onbegrepene sphynx. Maar belachelijk, hoogst belachelijk vindt zij het ontwerp van Wilfried, om "de twee duizend francs in een zakje te naaien, en dit als een heiligdom op het hart te dragen. Neen, Betsy heeft hem gezegd: geld kweekt geld, en wacht, dezen middag zal zij het raad sel weten op te lossen. Haar vader kent immers de geldzaken, doch nooit zou zij hem durven zeg gen, dat er in de kamer naast hem een som geld verborgen is. Och, vergeef het haar, maar ze heeft geen vertrouwen in haar vader. Mijnheer Richard is thuis gekomen. Wat spreekt zijn dochter gedurig van geld? Ezels heb ben geld: mannen van talent, zooals Richard hebben het niet. De wereld is onrechtvaardig, slecht, vervloekt slecht. Hij, Richard, een man die gansch zijn leven gewerkt, met talent ge werkt heeft, 'bezit niets, kan zelfs zijn brood niet verdienen, en anderen kunnen zich borst rokken van banknoten maken. Och, Richard is als het kind, dat zich bezeert aan den tafelpoot en daarna den poot slaat om De hoek bij de sluiswaehterswoning bij de z.g. Zeswiclen bij Huiswaard een zeer gevaar lijk verkeerspunt. De 24-jarige groentenhandelaar en motorrijder S. J. H- uit Noordscharwoude, die op 19 Mei met flinke vaart op zijn zware motor vanaf het bekende en voor behoorlijk verkeer veel te smalle bruggetje bij de Zeswielen in de richting 3t. Pancras den bekenden gevaarlijken hoek bij de sluiswachterswoning kwam aantuffen, reed met volle vaart in op een auto, bestuurd door den ongetwijfeld kunstigen heer J. Bakker, daar hij is handelaar in kunstmest te S.t. Pancras. De botsing was uitteraard hevig en de grootste schade aan de zijde van den motorrijder, die bloedend en half bewusteloos aan den weg lag en door hulpvaardige handen werd binnen ge dragen in de woning van den sluiswachter, Corn. Stam, die pas is benoemd en met zijn onvolledige telefoongidsen maar onverdroten moest werken om geneeskundige en politioneele hulp i'n te roe pen. D© motorrijder was duchtig toegetakeld en werd in het ziekenhuis gedeponeerd om weer tot herstel te worden gebracht. Thans was hij in zooverre weer gerestaureerd, dat hij; zijn be- drij fweer kon uitoefenen, terwijl hij tevens werd opgeroepen om te verschijnen voor den kanton rechter, wegens links en roekeloos rijden, zoo dat men niet kon zeggen, dat hem iets onaan genaams geschonken werd. D|e verdachte echter ontkende thans links gerede(n te hebben. Inte gendeel was het den heer Bakker geweest, die deze verkeerszonde zou hebben begaan. Öok sprak hij pertinent, tegen, in de sluiswachterswoning, toen h ijweer bij zijn positieven kwam, gezegd te hebben, dat hij zelf de schuld was van de aanrijding. De ambtenaar echter meende uit de verklaring van stwee getuigen, de heer Bakker en zekeren A. Dekker, die geheel buiten de zaak stond, te kunnen distilleeren, dat verdachte roe keloos en in strijd met de verkeersregelen had geredeji en vorderde f40 boete of 40 dagen, 3 maanden ontzegging rijbevoegdheid etn toe wijzing der door den heer Bakker ingediende^ eiseh tot schadevergoeding ten bedrage van f47.90. De kantonrechter evenwel nam in aan merking het reeds door den motorrijder onder vonden leed en schade en bepaalde zich tot het opleggen van alléén flö boete of 15 dagen, benevens toewijzing der civiele vordering van: den heer Bakker. Die amateur jurist aan het woord. Het bewonderenswaardig geduld van den heer N. D., een te Alkmaar in oudheidkundige krin gen zeer bekende persoonlijkheid, welke heer moest terecht staan ter zake een onbeduidende overtreding, werd eindelijk beloond en werd hij uitgenoodigd in kwaliteit van verdachte zijn op wachting te maken voor den E.A. heer kanton rechter. D|eze zaak zat dan zoo; De heer D., die in den morgen van 9 Mei er al heel vroeg met zijn auto op uit moest, mis schien wel ter opsporing van de origineels pruim tabaksdoos van Toetankamen, had uit een oog- ptuir van efficiency, zijn luxe wagen reeds rij- vaardig des avonds voor de deur zijner woning geplaatst, wat aan de attentie van een survéil- lecrend agent van politie niet was ontsnapt. Deze dienstijveraar kwam zoo nu en dan eens neuzen, of deze geheimzinnige auto nrg altijd al seen monument uit den tijd van Alkmaarsch ontzet voor de deur genesteld stond en bleef tenslotte niet in gebreke procesverbaal op te maken De heer ambtenaar achtte den delinquent straf baar en vorderde f 5 boete of dagen, doch de heer D., stevig gedocumenteerd, hield een voor treffelijk juridisch betoog, waarbij hij conclu deerde, dat h ijop grond van de onvolledige desbetreffende politieverordening van Alkmaar niet kon _gestraft worden. 'Na een geanimeerd en fèerrjj k debat tusschen comparant en amb tenaar, geraakte de kantonrechter zoo onder den indruk, dat hij zij nuitspraak bepaalde op Juli a.s. Wat hij in de zee niet ko nvinden» zocht hij in 't zand. De 44-jarige visscher Willem Z,. uit Elgmond aan Zee, momenteel logé in het huis van bewa- hem te bestraffen voor zijne stoutheid; hij is als de man die voor den spiegel een leelijk gezicht trekt en daarna den spiegel wil verbrijzelen, om dat hij het aangezicht zoo leelijk weergeeft, maar spiegel noch tafelpoot hebben schuld, zoo min als de wereld jegens u, ongelukkige Richard. Waarom komt Betsy al weer op dat geld te rug? Richard houdt zich voor wel dwaas, op dat alles te antwoorden en op zijn beurt te spre ken van metallieken, Russen, Sardiniërs, lee ningen en loten van allen aard. Domheid. Maar zoo slim heeft Betsy niet gepolst, of de nog slimmere vader heeft zeer logische gevolgtrek kingen gemaakt. Van het bezoek des ooms, tot het onrustig gaan en komen van Wilfried overstappende, ver der tot het geheimzinnig gefluister met Btetsy, en de wonderlijke vragen van deze, 'is mijnheer Richard tot de slotsom gekomen: ,J)ie domkop heeft geld." Zou de gewezen kantoorbediende nu een vriendschapsband met hem sluiten? Zou de buur man zich nU in een slang veranderen, en vleiend en kruipend worden? Neen, dat niet. Er is soms nog hoogmoed in dien man, en gisteren, na het ontvangen zilverstuk van mijnheer Georges is deze zelfs een oogenblik met kracht ontwaakt. Zon hij hem door Betsy geld doen te leen vra gen? Ja, dat is wel... Maar Betsy weigert, al dreigt de vader dan nog zoo brutaal. N|i lis hij uiterlijk kalmer, maar innerlijk wordt hij doojr den demon ge plaagd. Onrustig klimt hij de trap op en daalt dezen af. Langer dan gewoonlijk blijft hij thuis en gaat hij uit, dan keert hij kort nadien terug. Zooeven heeft het meisje hem, als gejaagd, voor de kamerdeur van den buurman zien stil staan, de kruk zien vast nemen en daarna weer beslui teloos zien loslaten. Betsv waakt, minder over den schat van Wil fried, dan over de eer haars vaders. De avond is gevallen. Het meisje staat ter zijde van den lessenaar in Wilfried's kamer. Haar rechterhand rust bevend op het slot. Indien haar vader komen mocht, zou zij' hem bidden, hem smeeken geen daad te begaan, die een eeu wige, een onuitwischbare vlek op Jlen naam der Richard's werpen zou. Betsy's vermoeden wordt waarheid. Nu hoort ring, wat hem finantieel niet deert, daar er op zee toch geen cent verdiend wordt, is reeds geruimen tijd ingedeeld in de familie der wer- 'kelooze zandkrabben e*i zocht o.p 12 Mei wat afleiding door in de Schoorlsche duinen meeu weneieren te gaan zoeken. Ook deze onderne ming mislukte jammerlijk, daar hij ter nauwer- nood 2 onnoozele eieren te pakkein had, toen hij reeds tweemaal op den bon werd geplakt, en wel wegens overtreding der vogelwet die het zoeken van zeevogel eieren verbiedt en ter zake overtreding artikel 461 wetb. v. strafrecht" het loopen over verboden grond, onder minzaam ge leide van een rijksveldwachter verscheén Wil lem, 'n gemoedelijk type, "thans voor den kanton rechter, en werd door dezen magistraat welwil lend veroordeeld tot tweemaal f 5 boete of 2 maal 5 dagen, zoodat Willem's gedwongen va cantia nog eenigen tijd verlengd kan worden. I)|e 3iinpIontunnel maakt veel minder reclame. Die veelbesproken immitatietunnel bij den Ber- gerweg te Alkmaar, allesprimitiefst stukje bouw kunst is oorzaak van veelvuldige strafzaakjes. Ook deze week prijkten weer verschillende tun nelovertredingen op het verlanglijstje van den heer ambtenaar. Zoo scheen een heel gezelschap dag-toeristen uit Roog aan ie Zaan op den tweeden Pinksterdag op dit kardinale punt i'n de val geloopen te zijn. Althans verscheen heden de 22-jarige fabrieksarbeider Dirk M., die op bewusten dag door de motorpolitie was achter haald nadat hij onder den tunnel had gefietst, wat door een verkeersagent was geconstateerd. Als vreemdeling in Jeruzalem werd hij echter door den kantonrechter coulant behaJndeld en tot f 5 boete veroordeeld. De Koog aan de Zaner gedelegeerde betaalde tevens een gelijk bedrag voor zijn broeder, bij dezelfde gelegenheid ge snapt. Ook de werkelooze heer B: M. te Alkmaar zou op 1 5 Juni het verboden tunnelgebied hebben' befietst, doch deze beschuldigde was zoo vrij1 om te ontkennen en weid de verdere behandeling uitgesteld tot de zitting van 24 Juli, teneinde den verbalisant Teitsma gelegenheid te geven zijn ambtelijk licht te ontsteken. Handremmen-misère. De handremmen van twee- en meerwielige mo torrijtuigen staan bij con'troleerende verkeerspo litie al in een buitengewoon slecht blaadje en. er gaat bijna geen dag om of er worden slacht offers gemaakt en verschijnen wekelijks de de linquenten die in een „gemis van twee onafhan kelijk van elkander werkende remmen-strafpro ces''" zijn gewikkeld, voor den kantonrechtersstoel. Deze week was het in de eerste plaats de heer Corn. Z., reiziger te Alkmaar, wiens motorrijwiel remmen te Heerhugowaard in den Middelweg aan een ongunstig uitgevallen proef werden on derworpen en ondanks zijln duidelijk uitgespro ken minachting voor de onmisbaarheid vain een handrem, werd veroordeeld tot f 7 boete of 7 dagen. Voorts was daar nog de heer Corn. H., 'n 24-jarige bakker uit Anna Paulowna, wélke heer een noodlottige ure was gaan rijden in een overjarig huurfordje en te Heiloo verraderlijk werd overvallen door de verkeerspolitie, waar van ditmaal of de duivel de kaarten had ge schud, ook de ambtenaar van het Openb. Ministe rie deel uitmaakte. Ein de arme bakker mocht nu al eeq. warm pleidooi houden voor de reti- reermachine in de oude ford, die alle remmen i nrémkracht overtrof, het baatte hem absoluut niets, daar ook hij tot f7 boete of 7 dagen werd veroordeeld. Ieder moet op zijn eigen terrein blijven. De monteur Jan Z. te Alkmaar had het effect van een door hem herstelden auto gecontroleerd op den Hoornschen weg onder Oudorp, doch was in het vuur van zijn vakijver ongemerkt terecht gekomen op het rijwielpad, wat blijkens een tegen hem opgemaakt procesverbaal met de treurige gevolgen van dien, niet onopgemerkt was ge bleven. Hij bezocht dan ook heden de staande receptie van den kantonrechter en werd tot f 5 boete of 7 dagen veroordeeld. ze een zacht geritsel aan de deur, langzaam wordt ze geopend en een zwart hoofd, daarna eene zwarte, gebogene gestalte, verschijnt en schuift zacht binnen en komt recht op den lesse naar aan Etenig gerucht op de hoogere verdie ping doet de gestalte stil staan en luisteren, en eindelijk op 'de teenen naderen. Juist steekt men in het huis daar tegenover licht, een heldere straal valt door het venster op den lessenaar, en op het oogenblik dat de oude man de hand op het meubel legt, raakt hij de koude, bevende hand zijner dochter aan, en zij zelve rijst voor hem op, bleek als een doode, bleek alsof zijn overleden vrouw andermaal uit het graf is opgestaan. „Wilt gij dan een dief worden," zegt het meisje met. een diep ontroerde stem. D e vader deinst achteruit. Dief, dief! dat woord heeft ook zoo vreeselijk geklonken. Diat verwijt heeft plotseling in zijne ziel de eer van het verledene opgewekt, 't Is als een bliksemstraal door zijnen geest gedrongen en 't heeft dezen verlicht. Een dier snelle en on begrepene omwentelingen heeft in Richard's ziel plaats. Dief, dief .'klinkt hem in de ooren en achteruit bonzende, vliegt h'ij' in zijn kamer terug. Hij wil door elk ander betrapt worden, maar niet door zijn eigen kind. Nu zit hij voor de tafel, het hoofd in de twee handen geleund. Niets hoort men in de kleine kamer ,danhet snikken van Betsy, die in een hoek gezeten weent. Het licht van het lampke op tafel, werpt een droeven schijn op het nu onaangeroerd naaiwerk het eenige bestaan der ongelukkige familie en dat gezicht plaagt den ouden man zoo gedurig, dat h ij het hoofd om wendt. Naast de lamp staan de bloemen, en ook die plagen hem: het is alsof zij hem een ander misdrijf verwijten. „'Mijnheer Richard!" zegt er een vreemde stem, in de geopende deur. Die gewezen kantoorbediende rijst op en mijn heer Georges Dlelmare staat voor hem. D'e drift maakt zich nu weer eensklaps van Richard mees ter, en zonder een woord te spreken, grijpt hij de bloemen en slaat ze den nieuw binnengekomene in het gezicht. „Ziedaar mijn antwoord," buldert hij. „Ik heb u begrepen, mijnheer; gij hebt met een stuk geld den toegang in mijn huis willen koopen. Die dokter geeft wel receptjes, maar geen vergunningen. Brigadier TTalsma uit Schermerhorn trof op 15 Juni den aldaar wonenden koopman Jan Cj. 3,t, aan, zittende op zijn hondenkar, in volle bewe ging ,voo rwelke zitplaats hij geen vergunning kon toonen, zoodat hem het gebruikelijke ^blauw tje" werd uitgereikt. Heden terecht staande, over legde de hondenrijder een medisch attest van Dir. Heringa uit Siompetoren, vermoedelijk in houdende deugdelijke redenen, 'waarom de pa tiënt het loopen achter zijn hondenkar schadelijk was. Hem werd echter geadviseerd met het brief je zich te vervoegen b ijden burgemeester, die alleen vergunning kon vefleenen en verdachte voorts veroordeeld tot f 2 boete of 2 dagen. De splinterziener in anders oog zag niet den balk in eigen gezichtsorganen. Die. heer Jacob Pr. 'n 23-jarig Noordzeevisseher u.it, Egmond aan Zee zonder metier, misschien wel afgekomen op den aangenamem reuk van het comité voor maatschappelijk hulpbetoon, thans in Alkmaar woonachtig, had zich als invité' voor den kantonrechter twee strafbare feiten te ver- wwijten en wel in de eerste plaats, dat hij op 12 Mei meeuweneieren had gezocht als compensatie voor de hem onthouden scholletjes en schelvisch jacht en in de tweede maar meer belangrijke plaats dat h ijop Tweeden Pinksterdag en Eg. mond lan Zeeër glorierijksten kermisdag in dron kenschap de orde had verstoord, ongewenschte en min of meer ruwe attenties had betoond aan een juffrouw en voorts de politie uitgedaagd had tot vechten. Die, heer P., die toch niet veel omhanden had, was persoonlijk verschenen, welwillend gaf hij toe het feit van de meeuweneieren, maar dat hij op tweeden Pinksterdag een vrouw zou hebben gemolesteerd, ontkende hij. en schreef hij zulks toe aan de fantasie van de rijksveldwachters Mine en Bergsma, welke politiemannen heel wat meer hadden gedronken van diverse verfrisschin- gen dan hij, die het niet verder dan tot 10 a 12 glazen bier had gebracht. Natuurlijk werd den vrijmoedigen verdachte aangeraden, wat meer voorzichtiger te zijn met zijn beschuldigingen en "hem tenslotte opgelegd f 4 boete of 4 dagen voor de meeuweneitjes en f 8 boete of 8 dagen voor de ordeverstoring. •Op 25 Mei bevond zich de electricien 'Q. E. R uit Amsterdam, voorheen te Biergen woonachtig, j in de duinen van de Bouwmaatschappij te Bergen aan Zee, welke duinen door de bekende bordjes verboden toegang art. 461 w. v -str. voor het publiek zijn afgesloten. Als geboren Bergenaar meende hij echter wel toestemming te hebben deze duinen te mogen bewandelen, doch de jacht opziener Rosing, die bemerkte dat zich in het gezelschap ook bevond een jonge dame met een los loopenden hond, was zoo vrij' de privileges van den geboren Bergenaar straal te negeeren en maakte procesverbaal op, ook het door den heer B„ die heden terecht stond wegens loopen op verboden terrein, op den kantonrechter als in woner van Bergen gedane beroep kon niet belet ten, dat hij tot f 3 boete of 3 dagen werd ver oordeeld. Uit den Omtrek OUDE NIEDORP. Het ligt in het voornemen van den Burgemeester om op Dinsdag 30 Juni (heden avond) te 8 ure (wet telijke tijd) ten Raadhuize eene raadsvergadering te beleggen. WARMENHUIZEN. Naar wij vernemen heeft Ds. Zillinger Molenaar, Pred. bij de N. H. Gemeente alhier, het beroep naar Blijham (Gr.) aangenomen. Doos 30 60.Tube 8Oct. Bij Apoth.en Drogisten. Ik ken u en de uwen. Uw vijffrancstuk kan ik u niet in het aangezicht werpen, maar wél uwe bloemen." „Mijnheer..." roept mijnheer Georges."' „Ga heen, ga heen, of ik breng u een onge luk toe!" Betsy is opgestaan, verschrikkelijk is de uit drukking van het gelaat en de houding van den driftigen vader. Georges is bleek en ontzet lafaards zijn het allen, de trappen als het ware afgerold, zoo jaagt die oude man hem vrees aan. Hij heeft alles begrepen, die vader is niet blind, gelijk zoovele anderen. Nu over dit avontuur van dezen avond zal hij niet roe men. Misschien wel, onbeschaamdheid is dik wijls een deugd bij die soort van menschen. D|at alles is zoo snel gebeurd, dat B|etsy er geen woord van begrijpt. Hayar vader is ook niet in een stemming om haar een regelmatige uit legging te geven; hij raast en buldert als een bezetene, en zijne vuist bonst op de deur en tafel. Bevend raapt Betsy de bloemen, die over den vloer verspreid liggen, op. Eindelijk bedaart de vader. „Van wie-," zegt hij, „komen die bloemen!" „Van Wilfried," antwoordt de dochter altijd snikkend. „Nu, ik dacht dat ze van dien windbuil wa ren'" zegt de oude man, eenigszins kalmer, ter; wij] Jpet meisje de plaats in den hoek, dien zij zooeven verlaten heeft, terug neemt. Gedwee, zooals Betsy hem sedert lang niet meer gezien heeft, nadert haar de oude man. Hij legt zijn hand op haar schouder en blijft- een oogenblik besluiteloos staan, dan zét hij zich op de knie neer, legt den arm om haar middel en laat zijn hoofd op haar hoofd zakken. Richard weent, hij erkent dat hij een ellendeling is, dat hij 'het ongeluk en de armoede in het huis heeft gebracht en gisteren heeft hij aan dien ramP' zalige maar neen! dat moet zijn dochter niet weten. Hij dacht dat de bloemen door hem ge' zonden waren ,en de eer zijner dochter blijft hem toch altoos dierbaar, 'tls om haar bestwil, dat hij zóó handelde. Voortaan wil hij niet meer drinken, hij wil eerlijk man, goed vader, recht zinnig Christen worden en Betsy hoort dat alles aan, doch kan geen woord uitbrengen-

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4