Daniël Boone li«t- AGENDA handelaars een document hebben overhandigd waar in het standpunt der Amerikaansche regeering in zake den huldigen toestand der Fransch-Ameri- kaansche onderhandelingen wordt uiteengezet. Het document, dat in elk geval morgen zal ge publiceerd worden en thans door de er bij betrok ken Fransche diensten bestudeerd en zal in een morgen te houden ministerraad nauwkeurig worden onderzocht. In deze ministerraad zal in elk geval het definitieve standpunt der Fransche regeering ten aanzien van dit document worden vastgesteld. Het omvat de opvating der Amerikaansche regee ring ten aanzien van alle technische kanten van het probleem. Volgens B. T. A. zou het standpunt der Vereenigde Staten tegemoetkomender zijn. Andere plannen overwogen. Bevestigd wordt dat er thans andere plannen worden overwogen voor het geval van een misluk king der onderhandelingen te Parijs. Zij zijn ecchter nog niet in staat van wij zén en nog niet aan een andere regeering voorgelegd. Een waarschuwing van Washington aan Parijs. De Vereenigde Staten hebben Frankrijk gewaar schuwd dat een mislukking van het plan van Hoover ongetwijfeld er toe zou leiden dat Deuitschland een moratorium zou vragen ten aanzien van de schade vergoedingen. Nieuwstijdingen UIT ROERMOND;. Twee woningen door brand verwoest. Gisteren brak door onbekende oorzaak brand uit in de Woning van Herman te Herkenbosch, j Na enkele minuten stond de woning in lichter laaie en brandde tot den grond toe af. Van hieruit sloeg het vuur over op de wo- ning van Vierman die eveneens geheel door het vuur werd vernield. Tevens werd een schuur gevuld met hooi, stroo J en graan in de asch gelegd. Van de inboedels i kon een gedeelte worden gered. Verzekering dekt- grootendeels de schade. Een dief in een openbare leeszaal. „Gaat u nw gang, meneer." Een tot nu toe onbekend persoon, naar gis sing 25 a 30 jaar oud, heeft kans gezien, zich in de Openbare Leeszaal te Weesp te laten inslui ten ,toen om 12 uur het bestuurslid, dat dien ochtend met de uitgifte van boeken was be last, koffie ging drinken. Toen om 2 uur 's mid dags de bibliothecaris in het perceel kwam, be merkte hij dadelijk dat er iets niet pluis was. D|e deuren stonden open en in het tuintje was een trapje tegen de schutting geplaatst. Een onderzoek bracht aa nhet licht, dat de onbe kende bezoeker zich een ijzeren geldkistje had toegeëigend. Uit inlichtingen, welke de eigena resse der aan de Leeszaal grenzende apotheek, verstrekte, bleek nog het volgende. Toen het dienstmeisje in de keuken was, zag zij eens klaps van het tuintje uit een man binnentreden* die een pakje in de hand droeg, dat in een krant was gewikkeld. De onbekende zei heel beleefd „Goeden morgen", en vroeg toen, wijzende in de richting van de voordeur: „Ik mag daar zeker wel uit?" Het meisje dacht op dat oogenblik aan geen onraad en zei: „Gaat u uw gang, me neer," waarna de onbekende door de gang ver dween. Het versehe kadetje in de hotels. Voor de Vijfde Kamer der Amsterdamsehe rechtbank stond onlangs terecht de 36-jarige di recteur van hotel Suisse te Amsterdam, de heer J. F. S-, verdacht van overtreding der arbeids wet ÏDe heer 8. zou als directeur van het hcftel, in den aan het hotel bedrijf verbonden keuken bakkerij arbeid hebben doen verrichten, door den bakkersgezel B., voor wien geen arbeidslijst aan wezig was. Voorts zette hij het versehe brood vóór tien uur aan zijn gasten voor. De Kantonrechter, mr. Fontein, sprak ver dachte vrij. In hooger beroep eischte de Officier een geldboete van fl, (principieele zaak). De rechtbank, gisteren uitspraak doende, sprak den hoteldirecteur vrij. Zij overwoog, dat men zich aan het taalkundig begrip van „bakkerij" moet houden, hier werd niet in een bakkerij, doch in den keuken gebakken, die door het bak ken niet tot bakkerij wordt. Duiodkistjes gevonden bij het sloopen van een hnis. Het huis, bewoond door L. Kramer Rz., ach ter het postkantoor en naast de wed. L. Nentjes, is omgestooten en zal geheel nieuw worden op gebouwd. Bij het graafwerk stuitte men op de resten van twee kistjes, met de resten van kin deren, die reeds heel lang geleden daar begraven moeten zijn. Aan misdaad werd dan ook niet ge dacht. Ouderen wisten te vertellen, dat voor da inwerkingtreding van de begrafeniswet heel jong gestorven of doodgeboren kinderen, oudtijds op Urk Binnenshuis werden begraven. Het bijge loof moet daarbij ook.een rol hebben gespeeld, want zei men: „Weet een hond het op te gra ven en te verorberen, dan sterft de moeder of overkomt iets anders". Vandaar dat de begrafenis binnenshuis plaats vond, meest door enkele te gels uit de z.g. „deel" o pte lichten en daar een klein graf te maken. Later is dit verboden. Op een nog aanwezige steen met inscriptie, konden we het jaartal 1835 ontcijferen en de naam Truite. Waarsjchijnlijk is deze Truitje de eerste- steenlegster geweest en de jonge vrouw voor wie bij haar huwelijk het huis is bestemd geweest. De woning moet zoo omstreeks 100 jaren oud zijn. Zes boerderijen te Lith afgebrand. Vrijwel al het huisraad en veel kleinvee verloren. Het dorp Lith (N.-Bir.) is.geteisterd door een ernstigen brand, die zulke afmetingen aannam, dat niet minder dan zes woningen een prooi dér vlammen werden. De vrij sterke wind was oor zaak, dat het vuur zich met buitengewone snel heid verspreidde, zoodat het geheele drama zich in ongeveer anderhalf uur heeft voltrokken. Het vermoeden heeft post gevat, dat de brtóid is veroorzaakt door kinderen die met lucifers moeten hebben gespeeld. Het politie-onderzoek heeft hieromtrent echter nog geen voldoendeze kerheid gegeven. In elk geval staat vast, dat de bewoners va nde boerderij van Joh. v. Schijn- del werde ngealarmeerd door het geroep „brdnd, j brand" van een aantal kinderen. Alleen de vrouw j des huizes was met een kind aanwezig en spoedde j zich naar buiten. Het stroodak stond, toen reeds j in lichte laaie en de hevige wind verspreidde een dichten vonkenregen over den omtrek, waar- j door enkele oogenblikken later ook de boerderij' van de weduwe De Jong in brand geraakte. Ook het stroodak van deze boerderij was voor de vlammen een gretige prooi. De burgemeester, de heer J. A. van Heeswijk, die uit het raadhuis het onheil zag, luidde persoonlijk de brandklok, waarop de plaatselijke brandweer terstond met de ouderwetsche brandspuit uitrukte. Al spoe dig bleek, dat dit nietige spuitje tegen de laai- 1 endee vuurzee niets kon uitrichten, zoodat de burgemeester besloot, telefonisch de gemeente brandweer van Oss te waarschuwen. Deze was spoedig met de motorspuit ter plaatse. Die brand had zich intusschen steeds uitgebreid en behalve de twee genoemde ook de boerderijen van Joh. de Jong. wvan Dijk, P. Jansen Pz. en Nic. van Nuenen aangetast. De motorspuit van Oss, die veel brandweerlieden met zich voerde, moest zich beperken tot het beschermen en nathouden van nabijgelegen boerderijen. De zes genoemde boer derijen gingen geheel in de vlammen op. In de vuurzee zijn omgekomen bij de wed. De Jong het geheele huisraad. 30 biggen, een var ken en een volwassen kalf' bij Van Schijndel 13 biggen, drie zeugen, een kalf en vermoedelijk alle kippen. De overige bewoners hebben al het huisraad en eenig klein vee verloren. STAKING IN DE STROOCARTON-INDUSTRIE. Het conflict uitgebroken. In de provincie Groningen is in den afgeloopen nacht in de stroocarton-industrie de staking uitge broken. In alle fabrieken is het werk neergelegd. Zeventienhonderd arbeiders er bij betrokken. In Oude Pelela staan vijf fabrieken stil, en in Winschoten en Veendam nog elk één. In 't geheel zijn ongeveer 1700 arbeiders bij hét conflict betrok ken. De meeste arbeiders zijn modern georganiseerd. DRAMA TE LONNEKER. Poging tot moord en zelfmoord. Op het Mercuriusplein te Lonneker heeft gister morgen een 26-jarige man een moord-aanslag ge pleegd op zijn daar wonende vroegere verloofde, wie hij met een scheermes verschillende verwondingen toebracht. Het meisje is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Enschede overgebracht. De dader, die gevlucht was, heeft zich later bij een surveil- leerenden agent van politie te Enschede gemeld. Toen deze hem naar het bureau wilde overbren gen, sprong de man plotseling onder een voorbij rijdende auto en werd overreden. Hij is in zorg- wekkenden toestand naar het R. K. Ziekenhuis over gebracht. Burgerlijke Stand NOORDSCHARWOUDE. Burgerlijke Stand over de maand Juni 1931. Geboren: Haje, z. van Sjoerd Minnema en Antje Haaima. Dirk, z. van Jan Peetom en Elfrieda Eli sabeth de Hoop. Petrus, z. van Nicolas Zijp en Catharine Appel. Huwelijken: Adrianus Groot, oud 22 jaar en Anna Maria Elswijk, oud 25 jaar. Overleden: Lily Kuiper, dochter van Cornelis Kui per en Margaretha Oudshoorn. Jacobus Zijp, zoon van Deodorus Zijp en Pietertje Bruin. Uit den Omtrek SINT PANCRAS. De collecte van den Zonnestraaldag heeft alhier opgebracht f30.32. VEILING O VERZICHT „DIE STREEK". Een goede aardappelweek. Omtrent de stand van de aardappelen kan ge meld worden, dat de ziekte in Bet loof zich over het algemeen sterk uitbreidt. Ofschoon de goede resultaten van het besproeien goed merk baar zijn, zijn de meeste akkers toch verdord. Door het bijzonder gunstige weer, nl. het uit blijven van regen en onweer, zet de ziekte in de knollen zich niet in sterke mate voort, de aan voer aan de veiling kan, wanneer niet een te krappe maatstaf wordt aangelegd, als goede han delswaar verkocht worden en valt op de plaat sen van bestemming blijkbaar mee. De dagelijksche aanvoeren van 10 a 13 duizend baal geven een goeden indruk en bij de hooge prij zen van de laatste dagen zijn inderdaad heel mooie omzetten gemaakt. Dit alles klinkt heel wat gunstiger dan we de vorige week schreven, doch een ieder weet hier, dat de toestand even- zeer hoogst ongunstig blijft. De kans, dat bij een omslag van de weersgesteldheid alles ver loren kan gaan en de hooge prijzen der laatste dagen drijven de menschen tot grooten spoed aan. In normale jaren is het 'echter de Juli maand die een behoorlijk beschot en de groote aanvoeren 'levert, en met zekerheid kan thans voorspeld worden, dat daarvan dit jaar niets terecht komt. De afgeloopen berichtsweek had een zeer merk waardig en wisselvallig verloop. Woensdag daal de de prijs voor grooten en drielingen een oogen blik zelfs tot f2 en fl, voor de witten tot 1.35 per baal. Daags daarna liep alles flink op en toen Vrijdags Etngeland zeer groote orders tot schier ongelimiteerde prijzen afzond, was het hek van den dam en liepen de Ninetyfolds tot f8.55, de Schotten en drielingen tot f6.90 §n! f3.60 en ging zelfs het kriel tot fl.20 per baal. Deze willigte, zij het dan voor Schotten iets getemperd, bleef tot en met Maandag aan houden. Bij deze prijzen bleef Duitschland totaal uit de markt en toen de grootste honger gestild was, gaf Engeland Dinsdag prijzen, die in enkele gevallen een rijksdaalder per baal onder die vaji daags te voren kwam te liggen. Bij deze prijzen gaan er weer velen toe ovér de aardappelen weer te laten zitten; er waren Woensdag heel wat minder en liep de prijs die op f3.50 werd ingezet op tot f4. Tegenover de risico van een grooter verlies aan zieken, staat de kans, dat de prijs bij de te verwachten kleine aanvoeren beduidend kan stijgen. (Vrije Westfr.) In het zuidwestelijk gedeelte van Engeland leefde een Kwaker, die zich met eenige zijner familieleden inscheepte naar de Nieuwe Wereld. Boone, zoo heette hij, kwam te Philadelphia, waar hij een Kwakerkolonie vond; met een harer vrou- welijko leden, Sara Morgan, trad hij weldra in het huwelijk: Het jonge paar vestigde zich in een blokhuis in het woud en begon daar een pioniersleven te leiden. Hun huwelijk werd rijk met kinderen gezegend en de zesde daarvan was Daniël, de held van 'dit verhaal, die in het jaar 1734 geboren werd, niet ver van de plaats, waar tegenwoordig de stad Reading in Pensylvanië De jonge Daniël werd in zijn jonge jaren niet vertroeteld. Zijn moeder had het te druk om veel aandacht aan hem te wijden. Zijn speelgoed bestond waarschijnlijk uit de vellen van pels- dieren, die zijn vader thuis bracht. Een school zag hij in zijn jeugd nooit van binnen. Al het onderwijs, dat hij ontving, kreeg hij van zijn moeder en van een tante. In de kunst van le zen en stellen bracht hij het dan ook niet ver. Maar al was hij niet knap, hij had een helder verstand. D'aniël werd opgevoed als ee nechte zoon der wildernis. Als kleine jongen reeds was hij zeer handig in het bemachtigen van vogels en klein wild. Toen hij twaalf jaar oud was, kreeg hij van zijn vader een vuurroer met de opdracht, voort aan te zorgen voor het vleesch, dat de familie noodig had. Met die taak was hij buitengewoon ingenomen. Hij was een goed jager. Als hij het woud bétrad, zijn voeten geschoeid met schoenen, zooals de Indianen droegen, wist hij er in door te dringen zonder een twijg te breken of een blad te bewe gen. Als Daniël niet aan het jagen of strikken- zetten was, hield hij zich bezig met weven of smeden of met boerenwerk. W^l had hij met die werkzaamheden weinig op, maar menschen, die in de wildernis woonden, moesten bijna alles zel|f doen. Den minsten afkoer toonde Daniël van het smidswerk, misschien wel, omdat hij daardoor leerde, gebroken geweren en vallen te repareeren. D|e jongen bestudeerde nauwkeurig de zeden en gewoonten der Amerikaansche Indianen en onbewust bereidde hij zich daardoor voor tot het groote werk, dat hem wachtte. Die oude heer Boone hield er niet van, altijd op dezelfde plaats te wonen. Efe lust tot rond zwerven zat hem in 't bloed. Öp een goeden dag vertelde hij aan zijn huisgenooten, dat hij van plan was naar Noord-Qarolina te trekken. Voor den jongen D|aniël, die toen vijftien jaar telde, was dit uitstapje een groote gebeurtenis in zijn leven. In een wagen, van boven niét zeildoek bedekt, ging de familie op reis. Langzaam trok zij ver der en het duurde meer dan anderhalf jaar, eer de Böones het doel van hun tocht bereikten. Daar vond Daniël, jager als hij was, een echt een echt paradijs. Buffels, elanden, herten, beren, wolven, panters, wilde katten, vossen zwierven er in grooten getale op Üe bergen of in de wei den. Pas had de familie Bbone zich netjes geïn stalleerd in haar nieuwe tehuis, toen kort daarop de oorlog tusschen de Pranschen en de Indianen uitbrak. Er werden vrijwilligers opgeroepen om de Indianen te bevechten. Ben honderdtal man nen uit Noord-Clarolina gaven aan den oproep gehoor en onder hen bevond zich D'aniël Boone, toen een jongeling van twintig jaar. l>at Boone in dezen oorlog iets bijzonders ver richtte, wordt niet vermeld, maar toch had zijn eerste optrekken tegen de Indianen gewichtige gevolgen voor hem. Hij ontmoette toen een jager en marskramer, John Tindley geheeten, een man, 1 die in Kentucky gereisd had en hoog opgaf van het mooie klimaat, de sehoone bosschen en den I overvloed van wild, dien zij bevatten. 'Ir. dien tijd lagen de Europeesche nederzettin- gen in Amerika verspreid over een betrekkelijk 1 smallen rand, langs den Atlantischen Oceaan. De tegenwoordige staten Kentucky en Tennessee, 1 ten westen van het Alleghanygebergte gelegen, 1 waren nog in het rustig bezit van de Indianen. Toen Daniël Boone uit den mond van John Eindley van de heerlijkheden van Kentucky ge- I hoord had, ontwaakte bij hem de Begeerte dat beloofde land voor jagers en boschbewoners te I leeren kennen en kort daarop trok hij er heen. Hij zocht te voren een hulp, om de zorgen des levens met hem te deelen en vond die in de zeventienjarige Rebekka Bryan. Door Boone's vader, die vrederechter was, werden D'aniël en i Rebekka in het huwelijk verbonden. Een jaar later werd hun eersteling geboren, een zoon, die I na verloop van tijd een zevental broertjes en. j zusjes kreeg. Vier zonen en vier dochteren von den ee nschuilplaats onder het dak van de hut, I die de jonge Boone in de wildernis bouwde. I Daar leefde hij het onoezorgde leven in de wijde ruimte en werkte hard in veld en bosch. j Maar het rustige leven werd wreedaardig ge- steord door de oorlogskreten van de Oherokee- Indianen. Eten oogenblik was er vrees, dat al de nederzettingen der blanken in het westen zou den worden vernietigd. Daarom trokken Daniël en Rebekka haastig met hun kleine kinderën naar de oostkust van Virginia. Zoodra Bbone zijn familie voorloopig in veiligheid wist, keer de hij zelf terug naar het oorlogsveld om de roode vijanden te bevechten en toen deze ver slagen waren, bracht hij vrouw en kroost terug naar het oudé tehuis in Noord-C'arolina. Daniël Boone had, evenals zijn vader, een rustelooze natuur, 't Gewone boerenbedrijf trok hem weinig aan en het wild werd schaarseh in de vallei, waar hij woonde. Om een voldoenden voorraad wild op te sporen, was hij dus genood zaakt, met het geweer op schouder, verre afstan den af te leggen. Op zekeren keer bevond hij zich in Oostelijk Tennessee, waar hij een beer doodschoot. De schoonheid en de stilte van de streek bekoorde hem sterk. Kort daarop zwierf hij rond in Florida. Hij dacht er over, daar een nieuwtehuis gereed te maken, maar moe der Bebekka toonde zoo weinig neiging om naar Florida te verhuizen, dat haar man van zijn plan afzag. Toch wenschte Bij niet te blijven, waar-hij was en zijn hart trok vooral naar de streek, waarvan zijn vriend Pindley hem had gesproken. Alsof het spel sprak, keerde John Eindley juist in dien tijd van een zijner zwerf tochten terug en was den heelen winter de gast van Daniël en Rebekka. Terwijl de dikke houtblokken knetterden in den open haard, praatten de beide mannen over het sehoone Kentucky. Zij besloten ten slotte er samen heen te gaan in gezelschap van vier andere stoutmoedige mannen uit de vallei. Een dier vier was Boone's zwager John iStewart. Dien eersten Mei 1769, tegen zonsondergang, nam ons zestal afscheid van .hun vrouwen en kinderen om op verkenning uit te gaan. Zij-be reden ieder een paard en leidden een ander achter zich aan. Gekleed in leeren hemd en broek, de voeten geschoeid met zachte Indianenschoenen, voorzien van een geweer, bovendien gewapend met tomahawk en messen, waren onze voortrek kers uitgedost zoo goed als een woudbewoner maar begeeren kon. Zij bereikten ten laatste het land, dat zij zochten en werden in hun verwachtingen vol strekt niet teleurgesteld. Het landschap was prachtig in zijn zomertooi en wild werd er 'overal overvloedig aangetroffen. Die wilde dieren, die in den mensch nog niet hun vijand hadden erkend, toonden niet de minste vrees bij zijn nadering, 'de buffel bleef rustig doorgrazen. Na een paar maanden allerlei vermoeiende toch ten te hebben gemaakt, sloegen Bbone ein zijn mannen hun kamp op aan een stroompje om streeks in het midden van Kentucky. Vanuit dit kamp als middelpunt begonnen zij hun jacht- toehten: zij zetten vallen en vingen gemakkelijk een aantal pelsdieren..Zij hadden overvloed van vleesch en verzamelden een groote hoeveelheid pelsen voor de markt. Z,oo leefden zij ©enigen tijd ongestoord, in de meening, dat hun aanwe zigheid door de Indianen niet was opgemerkt. (Wordt' vervolgd). Geref. M, V. „TEN ARBEID GEROEPEN". Afd. A. Broek op Langendijk. Agenda voor Vrijdag 3 Juli. N. Vroegop: Schets 14 O. T. „Behandeling van enkele wonderen." Aafje de Graaf: M. O. Schets 9. Annie de Graaf: Bijdrage. lüartctlser'iföiiteii LANGENDIJKER GROENTECENTRALE, 1 Juli. Aanvoer 271000 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen ƒ6.309.80; drielingen ƒ4.006.30; kleine ƒ0.60 1.00; Eigenheimers ƒ9.90; 1325 bos wortelen ƒ4.60 —5.50; 326 stuks bloemkool le Soort ƒ12.0014.20; idem 2e soort 5.20; 700 Kg. vroege roode kobl ƒ14.80; 9500 Kg. tomaten A ƒ41.60—41.90; B ƒ38.70; C. ƒ41#) 42.10; CC ƒ3080 LANGENDIJKER GROENTECENTRALE, 2 Juli Aanvoer 302000 Kg. Aardappelen: Schotsche mui zen ƒ6.409.20; Eigenheimers ƒ9.50; drielingen 4.50 —6.50; kleine ƒ1.00; 6100 bos wortelen ƒ5.80—6.30; 185 stuks bloemkool le soort ƒ15.70; 5600 Kg. vroege roode kool ƒ13.70—17.10; 16000 Kg. tomaten A ƒ40.9» —41.90; B 38.80; C 41.80—42.20; CC ƒ3200. NOORDERMARKTBOND, 1 Juli 1931. Aanvoer 117400 Kg. Aardappelen: Schotsche mui zen ƒ6.609.10; drielingen ƒ3.504.50; kleine ƒ0.60 —2.70. 300 stuks bloemkool ƒ8.50. NOORDERMARKTBOND, 2 Juli. Aanvoer 131800 Kg. Aardappelen: Schotsche mui zen ƒ6.30—7.70; drieelingen ƒ3.70—5.20; kleine ƒ0.70 2.70. 175 Kg. Zilvernep ƒ16.60; 400 stuks bloemkool ƒ9.50 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 30 Juni 1931. Aanvoer 68500 Kg. Aardappelen: Scchotsche mui zen ƒ8.20—10.50; drielingen ƒ5.40—6.80; grove ƒ8.10. kleine ƒ1.90—3.10. W ARMENHUIZEN, 1 Juli Aanvoer 50100 Kg. Aardappelen: Schotsche mui zen ƒ6.70—9.20; grove 6.70—7.50; drielingen ƒ5.90 —6.70. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING, 1 Juli. Aardappelen per 100 Kg. ƒ7.509.00; aardbeien per slof ƒ0.30—0.55; andijvie per 100 stuks ƒ1.20— 2.80; bloemkool per 100 stuks ƒ7.0014.00; idem H ƒ2.5; doperweten per 100 pond ƒ1214; kropsla per 100 stuks ƒ0.50—1.80; komkommers per 100 stuKS ƒ3—7; perziken per stuk ƒ5—12; postelein per bakje ƒ0.56—0.75; peulen per 100 pond ƒ18—22; rabarber 100 bos ƒ58; selderie per 100 bos ƒ12; spinazie per bakje 56—58; snijboonen per 100 pond ƒ20— specieboonen dubbelle per 100 pond 2630; tuin- boonen per 100 pond ƒ25; uien per 100 bos ƒ2.30— 3.60; woortelen per 100 bos ƒ4.309.00. PURMEREND, 30 Juni. 23000 K.g. kaas, 8 stapels kleine fabriekskaas 37; 26 st. kl. boerenkaas ƒ36.5U, 2647 Kg. boter ƒ1.10—1.50; Meiboter ƒ0.95—1.30; 22» vette koeien ƒ0.96—1.02 153 melk- en geldekoeien ƒ160—360; 21 stieren; 39 paarden ƒ100—200; 65 vette kalveren ƒ1—1.20; 302 nuchtere kalveren, slacht P —30; fok- ƒ18—30; 414 vette varkens, slacht 0.43; zouterij ƒ0.37—0.38; 67 magere varkens ƒ10—", 167 biggen ƒ6—11; vl. 194 schapen 24—33; 286 lam meren 16—22; 17 bokken geiten. Kipeeiren f3.&u- 4.50. Eendeiren ƒ3.40; BOVENKARSPEL, 30 Juni. h Aardappelen. Ninetyfold 5.25-6.20; Schotsen ƒ4—5.10; kleine ƒ2—2.60; Kriel ƒ0.50—0.60. Aanvoer

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2