if'1 Buiienlandsche Brieven LIEFDES PARADE AlfiENDA 0rftenf@¥@rw@@r Predikbeurten ging van het eiland kon de brandweer al zeer spoedéig water geven. Na een uur blusschen slagde 'de tentoonstellingsbrandweer er in het vuur meester te worden. Een nieuwe „Siameesche Tweeling". Te Baltimpre (Maryland) werd dezer dagen een tweeling geboren, die op de wijze als de bekende tëiameesche tweelingen, aan elkander wa ren gegroeid. De ouders stemden toe in een operatie en de chirurgen mochten (net genoegen smaken, dat de operatie prachtig slaagde. De beide kinderen, wier wervelkolom met elkaar waren vergroeid, konden door operatief ingrij pen van elkaar worden gescheiden en in medi sche kringen beschouwt men deze operatie als een phenomeen. De beide kinderen zullen bin nenkort elk afzonderlijk nog een operatie moe ten ondergaan, waarna zij beiden als volkomen normaal zullen kunnen worden beschouwd. EEN VAL VAN 30 M. Gevaarlijk schilderwerk. Hedenmorgen kwam te Venlo de schilder B., die bezig was den hoogen ijzeren schoorsteen van het gebouw der elec. centrale te verven, plotseling te vallen. Door het dak van het gebouw, viel hij tus- schen veschillende buizen en kwam tenslotte terecht in een putje met vuil water, een val van ongeveer 30 Meter. Met kneuzingen aa nhoofd en ledematen werd opgenomen en naar het R. K. Ziekenhuis St. Jozef overgebracht. Zijn toestand was tegen den middag redelijk wel. AUTOBUS OVER DEN KOP GESLAGEN. Zeven gewonden, van wie één ernstig. Vrijdagavond omstreeks 8 uur sloeg een autobus, waarin zich een gezelschap van 16 personen bevond, dat terugkeerde uit Nijverdal, in de buurtschap Elzen onder de gemeente Markelo, door slippen in een bocht over den kop. De bus kwam in een droge sloot terecht. Zeven personen werden gewond, waarvan één ernstig. De gewonden werden per ziekenauto naar het ziekenhuis in Aalten vervoerd. Den chauf feur treft geen schuld. Volgens ooggetuigen reed de auto niet harder dan 35 K.M. Vliegenier door kannibalen, opgegeten, Uit .Adelaide wordt gemeld, dat de Australi sche piloot L. J. Trist, die sedert eenige maan den spoorloos verdwenen is, waarschijnlijk op Nieuw Guinea door kannibalen is opgegeten. Trist deed met een Junkers-toestel den gouver nementsdienst tusschen Australië en de goudvel den in Britsch Nieuw Guinea. Nadat hij vermist werd hebben zes vliegtuigen pogingen gedaan om hem op te sporen. Woensdag ontving zijn vrouw te Adelaide een brief' van haar broer uit Nieuw Guinea, 'waarin deze omstandig het ver haal mededeelt, waaruit hij ableidt dat Trist inderdaad slachtoffer der kannibalen is gewor den tijdens een noodlanding, die hij bij Lemeng meest maken. Twee inboorlingen, die in con tact met de blanke kolonisten staan, maar oo"k nog relaties onderhouden met de bevolking van „de binnenlanden, hadden te Lemeng verteld, dat „een groote duif uit de lucht was komen val len". „De witte meester die ziek was, was naar de bewoners van het dorp toegegaan om vrien den met ze te worden, doch zij hadden 'nem neergeslagen en gedood". Daarna was er in het dorp „veel gezang geweest" en hadden de inboor lingen den witten man opgegeten. De machine zelf zou door de inboorlingen zijn vernield en onder takken en aarde zijn begraven. De massa-vergiftiging te Erica. De toestand te 'Erica is niet verergerd. Ver schillende patiënten blijven teekenen van beter- scha veprtoonen. Enkelen zijn al weer aan den arbeid. Hoewel het levensgevaar bij enkele pa- tiënteh nog niet geweken is, bestaat er toch hoop, dat het aant.a lsterfgevallen niet zal worden uit gebreid. De ongerustheid te Erica begint te ver minderen. Omtrent het onderzoek naar de oorzaak der vergiftigingsgevallen had de „Emmer Courant' een onderhoud met Dr. Heelsbergen te Utrecht, dia mededeelde, dat het onderzoek in het Centraal labfratorium voor de Volksgezondheid nog geen positief resultaat heeft opgeleverd. Raadslid ernstig gewond. Bij een bezoek van de Commissie van Open bare Werken te Delft aan een bouwwerk, is het raadslid Schuiten van een balk gestort. De ongelukkige brak een been en werd ern- stg gewond opgenomen. baar geen moeite bij inschrijving voor den diepst plicht. Toen hij in 'net huwelijk wilde treden, weigerde de ambtenaar van den Burg. Stand liet huwelijk te voltrekken. Een verzoekschrift om verbetering werd Sjn-| gediend bij de Haagsche rechtbank. Dit collége gaf een beschikking, waarbij opgedragen werd om door een deskundige te doen bewijzen, dat de in het verzoekschrift genoemde persoon dezelfde *j is als die in de geboorteakte. Gisterochtend zou dit béwijs geleverd worden. Met M,r. Bloaeh waren verschenen de jongeman in kwestie, zijn vader, die verklaarde, van de i verkeerde inschrijving niets te begrijpen, een j overbuurman, die zeide dat de betrokkene van j fendr fbij zijn oiauders thuis is geweest, en een j dokter die na een onderzoek verklaarde dat dé I trouwlustige inderdaad een jongen was. Het woord is nu aan de rechtbank om over het toekomstig levensgeluk van den verzoeker te beslissen. Aaangeteekende brief ontvreemd. Inhoud bijna f5000.- Eiken Vrijdagmorgen ontvangt de N.V. Bak oven, v.b. H- P. den Boer te Dordrecht van een bankier te Breda, een geldzending per aange- teekenden brief. Gistermorgen was die brief niet ontvangen. Bij informatie bleek, dat de brief uit Breda, die deze keer f4850 bevatte, op den gewonen tijd was verzonden. Toen men zich om inlichtingen wendde tot het postkantoor te Dord recht bleek, dat de kennisgeving voor dezen aan- geteekenden brief reeds gistermorgen vroeg in de postbus was gedaan en dat de aangeteekende brie fom tien minuten over ocht door een onbe kende was afgehaald. Van den man was na tuurlijk geen spoor te ontdekken. De vreemde, die naar het schijnt goed op de hoogte was met den gang van zaken bij de N.V. Blakovenbouw, terwijl hij zeer waarschijnlijk de beschikking had over een sleutel van de postbus op het postkantoor. Reeds ©enigen tijd is een vn de drie sleutels zoek. Het is dus waar schijnlijk, dat de dader een sleutel in zijn bezit had. Autobus in een sloot. Een autobus van den dienst Ogier uit Ril land is op den Bergen-op-Z,oomschen weg tus schen gehore en Biezelinge bij Inet uitwijken voor een andere auto in de naast den weg ge legen sloot gereden. De autobus werd beschadigd. De 22 inzit tenden kwamen met den schrik vrij. Die weg ter plaatse is zeer smal, de bermen van den weg zijn niet betrouwbaar, waardoor het ongeluk veroorzaakt is. Die „doeüter" die een zoon was. In de registers van den Eiurgerl. Stand van Rijswijk ,was een jonge man met de voornamen Johan Adolf destijds bij zijn geboorte ingeschre ven als dochter. Op zichzelf leverde deze vergis sing gedurende de eerste levensjaren van het jongemensch aangezien men voor hem toen geen uittreksels van zijn geboorteakte noodig* had, geen enkel bezwaar op. Ook vormde deze onjuiste inschrijving blijk- KINDERMOORD? Door de marechaussee te Brunssum is in een tuin achter een woning in het Schuttersveld een kin derlijkje opgegraven. Dit is geschied na voorafgaand verhoor en op aanwijzing van de 17-jarige moeder, aldaar wonende. Het lijkje zou omstreeks half Februari zijn be graven. De vrouw is in hechtenis genomen. Op het lijkje kon geen sectie meer worden verricht. Of hier van kindermoord sprake is, wordt thans onderzocht. WAT ER OP DE REKENING KWAM! Als het feestvierend fabriekspersoneel in de verleiding wordt gebracht! Een meubelfabriek te IJselstein bestond dezer dagen 25 jaar. Zooals de gebruikelijk term luidt mocht deze dag niet onopgemerkt worden voorbijgegaan. Aangezien de directie dezelfde meening was toegedaan, bood zij haar personeel van 200 man in een feestzaal te Utrecht een reuze fijn groot diner aan. Het was een geweldig geslaagde festijn en voldaan keerden de dankbare arbeiders en arbeidsters huiswaarts. Op de rekening, die voor een en ander bij de directie werd ingediend, stond ook vermeld: 100 vorken a zooveel gulden. De directie, hoogst verbaasd natuurlijk over deze toevoeging aan de rekening, vroeg wat dit te bedui den had en meende reeds, dat er onder haar per soneel een stelletjes vorkenslikkers huisde. Er werd haar toen medegedeeld door den cuisenier, die het diner met couverts had geleverd, dat men, toen het personeel vertrokken was, tot de ontdekking was ge komen, dat er niet minder dan 100 vorken op raad selachtige wijze vermist waren! Vrouwelijke ambtenaar van den Burger lijken Stand. D egemeenteraad van Rotterdam benoemde tot onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand, mej. Suze Groeneweg, lid van de Tweede KJamer en van den gemeenteraad. De benoeming van vrouwelijke ambtenaren v. den Burgerlijken Stand, is door wijziging van de Gemeentewet eerst sinds korten tijd mogelijk. Voor zoo ver ons bekend is dit de eerste benoe ming van een vrouwelijk ambtenaar van den Burgerlijken Stand. DE POLITIEKE STROO;MINGEN IN JAPAN. Een interview met minister Adachi. (Van onzen correspondent). Tokio, Juni 1931. Senkio no Kamisama de god der verkiezin gen is de naam, waarmee Kenzo Adachi, Ja- pansch minister van Binnenlandsche Za ken, wordt aangeduid en waarmee het Japansche volk tevens te kennen geeft, welk een uitstekend po litiek organisator hij is. Want hij is niet alleen' premier, hij is ook de leider van de voornaamste •politieke partij, de Minseito. Hij heeft zijn car rière als partijman gemaakt, waarop zijn bijnaam ook reeds wijst; reeds als jonge man was hij in de politiek. De thans 66-jarige is geboren te Kunamoto, een warme, drukke plaats, die op het oogenblik 160.000 inwoners telt en in Z.W. Japan is gelegen. Hij liep er een middelbare school af en werd op nog geen 25-jarigen leeftijd assistent van een plaatselijk politicus, die later door het geheele land bekend is geworden. In dien tijd streefden alle jonge Japaïmers naar expansie en Kumamoto was een centrum van de patriotten. Korea was de „zieke man" van het Oosten, waarover China en Japan den oorlog van 1894 voerden. In dien tijd ging Adachi naar i?ohoel om een Japansch blad uit te geven ter voorbereiding van de annexatie, die inderdaad een feit is geworden. Hijzelf werd echter betrok ken in de samenzwering, die de moord op de koningin van Korea ten gevolge had, en werd daarom teruggebracht naar Japan, doch wegens gebrek aan bewijs, vrijgesproken. Van imperialist tot democraat. Daarna ging hij weer in de politiek, die nog in haar kinderschoenen stond. Japan werd hoofd zakelijk democratisch geregeerd, doch de pre miers begonnen toch steeds meer waarde te hech ten aan een meerderheid in de volksvertegen woordiging. Er kwamen enkele politieke partijen en Adachi werd de leider van een kleine groep. Toen vormde Prins Katsura de minenito uit verschillende partijen en groepen, w.o. ook die van Adachi. Deze had zoo'n flair voor politiek, dat hij tenslotte de tweede plaats in de partij bekleedde, de partij, die de sterkste was van het land. Deze omstandigheid op zichzelf maakte hem reeds de aangewezen persoon voor premier. Doch het merkwaardigste is, dat de vroeger zQo vurige nationalist Adachi ongemerkt omhoqg was geklommen door middel van de democrati sche Minseito, die naar uitbreiding van de macht deer volksvertegenwoordiging streefde en op dit gebied ook inderdaad veel heeft bereikt. Dit is geen berekening van hem, doch een gevolg van het feit, dat de toestanden en opvattingen In Japan zich snel wijzigen. Met de meening van de meerderheid zijner landgenooten heeft ook zijn eigen meening zich veranderd. Politieke geschillen voor do kiezers. Oorspronkelijk wilden de politieke partijen in Japan alle ongeveer hetzelfde. Het was eigen lijk in het geheel niet noodig, om verschillejnlle partijen te hebben. Doch dat vonden de kiezers niet gezellig. Etr moest toch eenig verschil we zen! Zoo werden de twee groote partijen, de Minseito en de Seivukai, langzamerhand uit el kander gedreven, niet omdat leiders tegenover elkaar stonden, maar omdat het publiek de illu sie wilde hebben, dat dit het geval was. De Min seito weid meer en meer liberaal, de Seijukai mee ren smeer oonversatief. De verschillen zijta op het oogenblik naai' onze meening nog tame lijk onbeduidend, doch het is te verwachten, dat zij in de toekomst steeds scherper zullen worden. Het interview. Toen ik bij dezen merkwaardigen man werd toegelaten, vrqgg ik hem, wat naar zijn meening de belangrijkste politieke gebeurtenis was tij dens zijn leven. Zonder een oogenblik te aarze len, zei hij: „Het verleenen van kiesrecht aan mannen". (Thans is nl. ook aan vrouwen het kiesrecht*- verleend, doch dit is voor de poli tie!^ ontwikkeling niet van zooveel belang ge weest). Hij motiveerde zijn meening ook. „Toen ik jong was, bemoeiden de oudere staatslieden en, de militairen zich telkens met het bestuur. Het kiesrecht voor mannen bracht echter gaandeweg to tstand. Een kabinet, dat de meerderheid van het volk achter zich heeft, staat sterker dan onverschillig wel kabinet van den ouden tijd. Door het kiesrecht voor alle mannen te verlee nen, werd er ook een eind gemaakt aan de tal- looze kleine partijtjes van vroeger, die zich neu tralen, onafhankelijken en wat al meer noemdefi. Eir zijn nu twee partijen in het land." Protectionisme en vrijhandel. Mijn volgende vraag was: „Bepalen de kiezers hu nstem al naar de meening, die zij over de lei ders der jpartij hebben, of naar de principes der partij „Den laatsten tijd wordt het langzaam aan een principieele vraag, wat het ook behoort te zijn. Zooals u bekend is, is de Mineito hier de vooruitstrevende partij. Wij hebben o.a- het kies recht voor mannen, het kiesrecht der, vrouweini, de erkenning der vak vereenig ingen, e.d. inge voerd en strijden nu voor 'internationale vrede, beperking der bewapening en verzoening met China. Het bleek, dat ook de vrijhandel de aan dacht der Minseito had. Toen deed ik een delicate vraag: „Br zijn toch wel eens reactionaire ministers van de Minsei to geweest Hij antwoordde met een wedervraag: „Hoe lang is u al in Japan!' „Zeventien jaar.,, /Dan heeft u ook den tijd meegemaakt, dat graaf Okuma onze premier was. Was hij niet be kend om zijn democratische ideeën in een tijd, dat iedereen het kiesrecht voor mannen als on uitvoerbaar beschouwde „Wordt het Lagerhuis langzamerhand mach tiger dan het Hoogerhuis?" (In Japan heeft de adel een afzonderlijke vertegenwoordiging, even als in Engeland). „Op den duur ongetwijfeld. Maar de toestanden verschillen hier nog sterk van de Rngelsche." Dat is een heel ander antwoord, dan men als buitenlander zou verwachten, want officieel heb ben de "beide kamers dezelfde macht, doch het Hoogerhuis heeft het voorrecht, dat het niet ontbonden kan worden, zoodat zijn leden volko men onafhankelijk zijn van iedereen. Niet liberaal jegens communisten. Tenslotte kwam ik tot mijn laatste vraag: „Hoe staat u tegenover het communisme in Ja pan en hoe denkt u het 'te bestrijden?" Er wor den n.l. bijna dagelijks personen gearresteerd, die va ncommunisme werden verdacht, vooral studenten. „Japan heeft altijd ideeën 'en zelfs godsdien sten van andere landen aangenomen. Vroeger het Boeddhisme en het Confucianisme; in de Middeleeuwen het Katholicisme, dat door de Jezuïten in zeer korten tijd over het land ver breid werd en slechts ten koste van groote wreedheden door de regeering kon worden onder drukt. Toen ik jong was, had Rousseau ©en ongehoorden invloed. Japan heeft allerlei vreem de ideeën goed kunnen animileeren, zonder zijn eigen karakter te verliezen. Ook de moderne Westersche ideeën neemt het aan. Doch wij kun nen uit den aard 'der zaak niet toelaten, dat er propaganda wordt gemaakt voor denkbeelden, die staatsgevaarlijk zijn, te meer waar er tocl no galtijd een groot contingent dér 'bevolking elke breedere ontwikkeling mist en dus gemak kelijk het slachtoffer kan worden van schijnbaar logische theorieën. Gevaarlijke agitators of personen, die misschien tot die groep behooren, moéten derhalve gearres teerd worden. De meesten zijn niet zoo gevaarlijk als me noppervlakkig gezien zo umeenem. De stu denten zijn jong en worden gemakkelijk door nieuwe ideeën aangetrokken, doch daarmee is niet gezegd, dat zij die ook hun leven lang blij ven aanhangen. Wij behandelen trouwens opk- de gevaarlijkste propagandisten van Moskou met de meeste zorg, want wij willen geen politieke martelaren maken. Doch wjj moeten het volk en de studenten zelf bewaken tegen verderfe lijke invloeden. Wij hebben er. niets tegen, dat zij het Marxisme bestudeeren, als zij er maar geen aanhangers van zijn. Elke poging om het communisme te verspreiden, wordt verijdeld. Het is nog niet gevaarlijk, maar wij mogen het ook nie tgevaarlijk 'laten worden. Waar het jeugdige personen betreft, wordt bovendien niet zonder meer tot arrestatie overgegaan. In vele'gevallen krijgen zij een waarschuwing en treden de auto riteiten in overleg met hun ouders en leeraren." Een mooiere film dan bestaat eenvoudig niet Een Paramount Film eens in een druk" bezoek verheugen en d© vele uurwerken, hier aanwezig, is wel een bewijs dat da sorteering buitengewoon groot is. Vooral de j groote staande halklok mag een juweel worden genoemd. - OUBiKARSlPiEL. j Naar wij vernemen is de jongeheer Meereboej alhier geslaagd voor het toelatingsexamen H.BjjS. Plaatselijk iieuws B|E MIDDiENSTANDtSTENTO ONSTECULjlN. (Vervolg van 2e blad, le pagina, 2e kolom). Veel bekijks trekt het opklapbed, dat op wer kelijk pakkende wijze de toepassing ervan aan'de bezoekers wordt getoond. De ^draaiende pyramide van de afdeeling Ge- ro-Gromalea en Gero-tin draait onverdroten voor't en vele moeders bezichtigen met veel aandacht de prachtige kinderwagens, de allernieuwste mo dellen op dit gebied. De afdeeling uurwerken, samengesteld in com binatie met den heer Van Hout mag zich evèn- Geref. J. V. „SOLI REO GLORIA", Afd. I. Broek op Langendijk. Agenda voor Zondag 12 Juli. Gew. Gesch. Schets 68. Vr. R. van 't Riet. M. O. schetsch J. Balder. Geref. J. V. „Soli Deo Gloria". Afd. I. BROEK OP LANGENDIJK. Agenda voor Zondag 12 Juli. Mar. Kool. Gew. Gesch. I. schets 5. „Kinderen Gods en kinderen der menschen." S. Biersteker. M. O. I. schets 10. „Het bouwen van steden." (föarkilheHtëiiieit NOORDERMARKTBOND, 10 Juli. Aanvoer 111000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen ƒ5.407.50; drielingen ƒ2.905.30; kleine ƒ1.80- 2.60; bl. Eigenheimers ƒ6.60—6.70; 200 Kg zilver- nep ƒ15.70; 8 Kg. peulen ƒ25.00; 1000 Kg. roode kool ƒ6.30—6.40; 6300 Kg. gew. witte kool ƒ4.004.30; 700 stuks bloemkool ƒ6.9015.90 per 100 stuks NOORDERMARKTBOND, 11 Juli. Aanvoer 130800 Kg. Aardappelen: Schotsche mui- zen ƒ4.90—7.00; drielingen ƒ4.305.40; kleine ƒ1.90 —2.70; bl. Eigenheimers 6.706.80; 19 Kg. spercie- boonen ƒ35.00; 50 Kg. Tuinboon en ƒ4.20; 2800 Kg. zilvernep ƒ8.8013.80; drielingen ƒ7.80; 5 Kg. peen Peulen ƒ16.00; 2800 Kg. roode kool 5.205.80; 4700 Kg. gew. witte kool 4.20—4.70; 1100 stuks bloemkool" 7.2010.40 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 9 Juli 1931. Aanvoer 58825 Kg. aardappelen: schotsche muizen ƒ6.108.20; drielingen 5.306.50; grove ƒ6.106.30; eigenheimers ƒ7.90. WARMENHUIZEN, 10 Juli 1931 Aanvoer 60800 Kg. aardappelen: schotsche mui zen ƒ5.506.70; drielingen 5.106.60; grove ƒ5.20- 5.60; 85 stuks bloemkool ƒ13.60; 125 Kg. roode kool ƒ6.30—8.00. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING, 10 Juli. Aardappelen per 100 Kg. 5.609.00; aardbeien per 100 slog 2961; andijvie per 100 stuks ƒ0.70- 2.80; Bloemkool 1 100 stuks 13—25; idem II ƒ5—10; Doperwten per 100 pond ƒ913; groene kool 10Q stuks ƒ1.20; kropsla 100 stuks ƒ0.501.80; komkom mers 100 stuks ƒ1.004.40; Meloenen 100 stuks ƒ33 57; perziken per stuk ƒ0.150.18; posteilein per bakje ƒ0.15—0.55; peulen 100 pond ƒ8.00—17.00; ra barber 100 bos ƒ4.008.00; roode kool 100 stuks ƒ7.00—8.00; selderie 100 bos ƒ1.00—2.60; spil per bak ƒ0.42—0.80; snijboonen per 100 pond ƒ13.00 —20.00; spercieboonen dubbele idem 100 pond ƒ13.00 —20.00; tuinboonen 100 Kilo ƒ310; uien 100 bos f6.50—11.20; wortelen 100 bos ƒ2.60—7.00. ALKMAAR, 10 Juli 1931. Graanmarkt. Aangevoerd totaal 210 H.L., als 26 tarwe f5.50—6^00; 75 gerst ƒ6.507.90; 42 haver ƒ6.507.25; 10 boonen: bruine boonen ƒ10.citroen boonen ƒ15.00; 1 blauwmaanzaad; diverse tuinboonen; 56 erwten, groote erwten ƒ7.90; idem grauwe ƒ4.0030.00; Alles per 100 K.G. Handel goed. BOVENKARSPEL (Station). 10 Juli. Aardappelen Ninetyfold ƒ3.20—3.45; schotsche ƒ2.70—3.55; kleine ƒ2.65—2.90, eigenh. ƒ4.15—5.10; kriel ƒ0.65—0.70 per tomaten A ƒ25.40—28.50; B 14.10—16.20; C ƒ24.50 —27.40 per 100 Kg. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING 8Juli. Aardappelen per 100 Kg. ƒ4.30—8.10; aardbeien per 100 slof 32—62; andijvie 100 stuks ƒ0.80—3.10; bloemkmool I ƒ713; idem II ƒ3—6; doperwten 100 pond ƒ9—12; kropsla 100 stuks ƒ0.501.30; kom kommers 100 stuks ƒ1.004.30; Meloenen 100 stuks ƒ3668; perziken per stuk 0.050.07; postelein per bakje ƒ0.12—0.19; peulen 100 pond ƒ1522; ra- baber 100 bos ƒ3—8; roode kool 100 stuks ƒ6.00; selderie 100 bos ƒ1.003.20; spinazie per bak ƒ0.40- 0.72; snijboonen 100 pond ƒ1522; sperciebonen dub bele per 100 pond ƒ2022; tuinboonen 100 Kg. ƒ4 —11; uien 100 bos ƒ3.20; wortelen 100 bos ƒ2.60—8.30. NOORDSCHARWOUDE, Wagonladingen. Zaterdag 4 Juli 10 wagons Maandag 6 Juli 4 wa: Dinsdag 7 Juli 8 wagons Woensdag 8 Juli 6 wagons Donderdag 9 Juli 2 wagons Vrijdag 10 Juli 4 wagons Totaal 34 wagons. ZONDAG 12 JULI. OUDKARSPEL. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 uur Ds. W. A. F. Van Dijk. NOORDSCHARWOUDE. Ned. Herv. Kerk. Geen opgave ontvangen. Roomsoh Katholieke Kerk Langendijk. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur (n.t.) Ds. A. Dragt J.Hzn. Nam. 4 uur (n.t.) Ds. A. Dragt J.Hzn. ZUIDSCHARWOUDE. Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. BROEK OP LANGENDIJK. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur Ds. A. E. van Baaien. H Avondmaal. Nam. 2.30 uur Ds. A. E. van Baaien. Dankzegging- Doopgezinde Kerk. Geen dienst. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 uur en nam. 3 uur Ds. J. Drenth. Geref. Kerk. Voorm. 10.30 uur (n.t.) Ds. J. Donner. Bediening H. Avondmaal. Nam. 4 uur (n.t.) Ds. J. Donner. Dankzegging- SINT PANCRAS. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 den heer van Baaien, Zendeling van Suriname. Nam. 4 uur Ds. Jellema. H. Doop- Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en Nam. 3.00 Ds. R. Bakker. NIEUWE NIEDORP. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 uur Ds. Jellema, St. Pancras. HEERHUGOWAARD. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 uur Leesdienst. Nam. 7 uur Ds. Donner van Broek op LangendP-

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2