11931 Groot Nationaal Concours Hike ireijer's zp te füoordscharwoude, OP 18, 19, 21, 23, 25 en 26 Juli 1931 BEZOEKT HET verheugen en de vele is wel een bewijs dat I groot is. Vooral de g een juweel worden I jongeheer Meereboeil latingsexamen H.B.ë f iets 5. „Kinderen Gods 10. „Het bouwen vanl den: schotsche muizen 3.50; grove ƒ6.106.30; E XL ING, 10 Juli. ƒ5.609.00; aardbeien I per 100 stuks ƒ0.70- 3—25; idem II ƒ510; 13; groene kool 100 ƒ0.50—1.80; kom! loenen 100 stuks ƒ33- I —0.18; posteilein per pond ƒ8.00—17.00; ra- roode kool 100 stuks I ƒ1.00—2.60; spil n per 100 pond ƒ13.001 i idem 100 pond ƒ13.00 ƒ310; uien 100 bos s ƒ2.60—7.00. aanmarkt. Is 26 tarwe f5.50—6,00; f6.507.25; 10 boonen: sn boonen ƒ15.00; 1 I iboonen; 56 erwten, uwe ƒ4.0030.00; Alles 10 Juli. Aardappelen :he ƒ2.70—3.55; kleine kriel ƒ0.65—0.70 per 14.10—16.20; C ƒ24.50 EILING 8Juli. ƒ4.30—8.10; aardbeien I 100 stuks ƒ0.80—3.10; II ƒ3—6; doperwten tuks ƒ0.50—1.30; kom- Meloenen 100 stuks I —0.050.07; postelein 100 pond 15—22; ra- kool 100 stuks ƒ6.00; inazie per bak ƒ0.40- -22; sperciebonen dub- uinboonen 100 Kg. ƒ41 len 100 bos ƒ2.60—8.30. tAS. 3aalen, Zendeling van H. Doop- Broek op Langendijk. Als wij wederom de pen opnemen om nog eenige rm'mte van ons blad te wijden aan de tentoonstelling, dan kan het al niet anders of wij doen dit met genoegen. Velen .onzer abinné's zullen vragen, waarom? En dan luidt ons antwoord: D|a tentoonstelling is &f! in alle opzichten.' Beschouwen wij de stands in het algemeen, dan moet ons van het nart, dat er veel meer zorg besteed is aan afwerking, inrichting en wat dies meer zij. En de vele bezoekers, die deze dagen de ten toonstelling hebben bezocht, zullen ons dit. vol komen moeten toegeven. Alvorens eene nade'ra beschrijving te geven van het vele, wat geëxpo seerd wordt, rust op ons de plicht, om iets recht te zetten, want het „spelfoutenduiveltje" heeft ons parten gespeeld. Wij hebben in ons biad van Donderdag j.l. een verslag gegeven van onze rondwandeling langsde stands en hebben wij genoemd de stand van de Firma Kuit te Schagén. Onze lezers (essen) gelieve hiervoor te lezen: Firma Kruit te Sehagen. Nu wij net toch bebben over deze firma, wil len wij van deze 'gelegenheid gebruik maken' tic firma Kruit een woord van hulde te brengen? voor de keurige bloemen en plan ten versiering, aangebracht op onderscheidene plaatsen in de tentoonstellingszalen. Ook de stand is uitermate keurig verzorgd en trok vooral onze bewonde ring. Een schitterende mand met Glocinia's. Bijzondere aandacht verdienen de aardige cac tuskastjes in miniatuur, die de liefhebbers in staat stellen de cactussen op themperatuur te houden. Ook de cactusbakken zijn alleszins be zienswaardig. Voorts zien wij hier de Echiveria Metalica (vetplant) opgemaakt in een prachtige koperen pot. Een mand met theerozen is een lust voor de oogen, terwijl een palm in pot keurig is afge werkt. Zeer mooi is de groep Glocinia's, aangevuld met palmen. De grafkransen in natura en niette min toch blijvend van aard en beschut tegen bederf, getuigen van groote zakenkennis. Over het- geheel genomen munt deze stand uit zoowel door kleurencombinatie als aankleeding. Voor de stand van de fa. E. Osterniann en Co.'s Handel Maatschappij, hebben wij eenigen tijd ver toefd en hebben wij eens kunnen zien de arbeid van onze huisvrouwen inet de wasch, die door de producten dezer firma zeer verlicht wordt. Zoo "is ons getoond door de nijvere handen van de keurig in het wit gekleede dames, hoo de witte wasch met ,,Henco" Henkel's masch- en bleeksoda, den avond voorafgaande aan den waschdag in de week wordt gezet. De volgende morgen wordt de waschketel half vol water gevuld en dient ,,Henco" als voortreffelijk mid del voor het schrale leidingwater zadnt te ma ken, want dit middel dient om de kalk in het leidingwater te binden en wordt dit gelijk aan regenwater. Nu wordt de Persil er aan toege voegd ,die koud is opgelost, want warm opge lost heeft dit middel geen waarde. Dit is geen zeeppoeder en mag als zoodanig ook niet ge bruikt worden, daar dit middel dezelfde dienst als natuur bleek" doet. Na de toevoeging van de koude Persil wordt de wasch licht uitgewron gen, waarna deze een kwartier o'p> het vuur wordt doorgekookt, en af en toe wordt omge roerd. Hierna worden de goederen in heet water gespoeld en in koud water nagespoeld. De wasch is dan schoon. Voor zijden en wollen stoffen wordt aangewend koud Persil sop, doch. men ge lieve te letten op de juiste verhouding. Deze stoffen worden gewasschen, gespoeld met toe voeging in het laatste spoelwater met een scheut blanke keukenazijn voor het behouden der kleu ren. Hierna worden deze stoffen gedroogd tus- schen doeken en vooral niet opgehangen. Voorts brengt deze firma nog het schuur- en reinigingsmiddel ,,Ata" in nieuwe verpakking en het, spoel- en reinigingsmiddel ,,Imi voor vaatwerk, huis- en keukengerei. Dit middel dient voor algemeene schoonmaak zooals ramen lap pen, zeil reinigen, houtwerk afnemen, messen, vorken, lepels ,enz. De hoeveelheden voor de genoemde artikelen voor het gebruik staan vermeld op ieder pak. De heer Kaas vertelde ons het nut van tiet eten van bananen, hetgeen wij hieronder l^ten volgen: iWnnneer men over bananen spreekt, denkt men daarbij vanzelfsprekend aan het blauwe elipsvormige etiket „Fyffes". Dleze bananen war den geimporteerd door de firma Elders en r yf- fes van uit West-Indië. Daar de Fyffes banaan in dezen tijd zoo populair geworden is, is het wel eens goed het publiek het een en ander ovtr dez elekkere en voedzame vrucht te vertellet. De Fyfies bananen worden wekelijks per schfe aangevoerd en worden vanuit Rotterdam^ naa de diverse rijperijen verzonden. D'aar worden tl bananen door de diverse rijpcellen opgehangei en worden daar tot een zekere hitte gerijpij D|oordat deze behandeling zeer nauwkeurig oi met zorg geschiedt, is men er in geslaagd in dezl banaan ,die een hooge voedingswaarde bezit, gel heel te behouden. Z,e bevat de bestanddeelral vioor een oompact dieet, hetgeen blijkt uit de navolgende analyse. Vet 0.6 pet-, eiwit 4.3 pet., suiker 49.7 rp#et., zetmeel 2 3 pet. Dit zijn de "oestanddeelen. waar het op aankomt als voe dingswaarde, de rest van de Fyffes-bananen be staat. uit zouten, plantenzuren en water, en zeer vele waardevolle vitaminen. De bananen zijn ook het'zuiverste van al het andere fruit, daar ze een Jucht- en waterdichte sdnil hebben, zoodat ze beschermd zijn tegen alle onreinheden van buitenaf. Ook zijn de bananen uitstekend voor kinderen. Op zeer jeugdigen leeftijd worden byi- fes-bananen door de doktoren voorgeschreven. Een zeer voornaam punt is dat de banaan voora goed rijp gegeten moet worden. Als ze groen o half groen zijn is het zetmeel dat haar vleesch bevat, nog niet voldoende in suiker overgegaan. Fyffes-bananen die door én door rijp zijn en zwarte plekjes vertoonen, hebben de beste aroma. Het beste bewijs dat de Fyffes-banaan zoo waardevol is, is wel dat ze door véle tropische volken -oen hoofd voeding is. Wat de aardappel in Nederland is, is de Fyffes-banaan voor de volkeren in de tropen, Het is nog wel vermel denswaardig dat de Fyffes-banaan een grooter percentage aan voedingswaarde bezit, dan onze aardappel. Ook de bereiding van vanille-ijs vraagt zeer veel zorg om dit niet alleen volgens de wettelijke voorschriften te bereiden, doch tevens te fabri- ceeren naar de smaak van het publiek. De heer Krouwel was zoo vriendelijk om ons ook hierover eenige inlichtingen te verstrekken. Voor de bereiding van een hoeveelheid vanille-ijs wordt de hiervoor benoodigde melk in stoom- ktookpannen gekookt, waardoor verbranding wordt voorkomen, waarna de melk gestort wordt in kbeeelbakken. Na de vereischte afkoeling wordt de melk met bijvoeging voor poeder en suiker een bepaalden tijd gedraaid in de ijsma chine, gedreven door electriciteit en het ijs is gereed. Een ander gebied is het gebied der Voetverzorging. De bijzonderheden hieromtrent zijn eveneens te zien op de tentoonstelling. Het is de heer Piersma, die met de diverse attri buten ons heeft laten zien, wat er op dit gebied alzoo aangewend wordt om de vele kwalen radicaal te verhelpen. Te dien opzichte heeft de heer Piersma zich aangeschaft een moderne electrische installatie voor pedicure, om op deze wijze de voetverzorging in het algemeen te bevorderen. Hieronder wordt verstaan het euvel te verhelpen van eeltplekken, kalknagels, likdoorns enz., en wel op pijnlooze wijze. Hoe de heer Pierma zich hiervoor heeft geïnteres seerd moge blijken uit het feit dat iederen Maandag te Noordscharwoude en iederen Woensdag te Oud karspel spreekuren worden gehouden. Vele dames kunnen niet nalaten een proefje te nemen van de vele producten, gefabriceerd door de N.V. Enkhuizer Brood-, Koek- en Beschuitfabriek, die op uitnoodigende wijze worden aangeboden. Het voordeel dezer fabriek is,, dat zij zich voorzien heeft van de nieuwste vinding op het gebied der koekjes- fabricatie, n.l. de vormmachine. Deze is ingericht op massaproductie en stelt den fabrikant in staat het product tegen billijken prijs aan den consument te brengen. Het zou ondoenlijk zijn om op al het vele dieper in te gaan, want veel, zeer veel is er te zien. Een bezoek aan de tentoonstelling is dan ook gerechtvaardigd en de vele bezoekers zullen hiervan geen spijt hebben. Want alle stands, geen enkele uitgezonderd, zijn buitengewoon verzorgd, en wordt met vele nieuwigheden gedemonstreerd. Ook komt men in aanraking met veel vindingen, producten en fabrikaten, waarvan het voordeel op daadwerkelijke wijze wordt aangetoond. Zoo zien wij den heer D. Schuitemaker Jr., die door middel van „Telefunken" den gehéelen dag het muziekprogramma verzorgt. Er zijn verscheidene luidsprekers opgesteld, die de muziek verspreiden. De zeepfabriek „Het Klaverblad" laat velen gratis genieten van de door deze fabriek in den handel gebrachte Eau de Cologne. Ook de porties kaas met de overheerlijke Haas' mosterd en Augurkjes vinden veel liefhebbers onder de bezoekers en is het moeilijk om aan het vrien delijk verzoek een proefje te nemen, geen gehoor te geven. De heer Jansen komt handen te kort om de talrijke liefhebbers te voorzien van rookgerei. Een dankbaar gehoor heeft wel de vertegenwoor diger van het „Spirituskantoor Bergen o.Z. Delft", met de spirituskachels, kooktoestellen, binnen- en buitenlampen. Deze stand is verzorgd door den welbekenden heer Jb. Kluft te Alkmaar. De dame in de stand van „Grasco" heeft den geheelen dag druk werk met het poetsen van de vele artikelen, die door het poetsmiddel een nieuw kleedje aankrijgen. De motoren en rijwielen van den heer Timmerman hebben zeer veel bekijks en niet ten onrechte in dezen tijd van snelheid. De prachtige „Sarolea"- motoren doen het dan ook goed, evenals de „Silver Eheel" rijwielen. Veel succes oogst de heer Moldovan met zijn schit terende collectie foto's, waarvan velen langdurig blijven staan om dit prachtwerk te bewonderen. De demonstratiemachine van den heer Maller draait onvermoeid voort en de huismoeders weten wel op het gebied van naaimachines hun voordeel er mee te doen. De heer Bakker komt tijd tekort om al hetgeen in zijn stand is geexposeerd den bezoekers te toonen. Het vele hem gevraagde op het gebied van bandages, optiek, fotografie etc. vordert veel tijd, niettemin wordt alle explicatie gegeven. Wat betreft de stand der firma Keizer kunnen wij melden dat de bezoekers wordt getoond hoe een krant wordt samengesteld, waarvoor alle onder- deelen op de stand te bezichtigen zijn. De groote hoeveelheid diverse drukwerken zijn wel een bewijs dat deze firma met zijn tijd meegaat. Ons verslag zou onvolledig zijn, indien wij niet zouden noemen den naam van den heer L. Hop, die alles in het werk heeft gesteld tot het welslagen dezer tentoonstelling en wel in hoofdzaak tot de beschikbaarstelling zijner lokaliteiten. Voor zijne medewerking, hulp en zorg niets dan lof en hulde, waaraan wij gaarne toevoegen de groote medewer king van zijn personeel. En hiermede zullen wij thans besluiten en zien wij met belangstelling de resultaten van den Zaterdag en Zondag tegemoet, doch wij twijfelen niet of deze zullen zeer zeker met groot succes worden be kroond. Met groote waardeering spreken wij van het con cert, spontaan aangeboden door de Zangvereeniging „Crescendo" op Woensdagavond. Naar aanleiding van het feit, dat dezez oo populaire vereeniging met vele lauweren uit het concours-tournooi te Hello is teruggekeerd, werden de vele aanwezigen vergast op de nummers die ook te Heiloo ten gehoore zijn ge bracht en op zoo waardige wijze zijn bekroond. Na ieder nummer weerklonk een daverend applaus, hetgeen dan ook ten volle verdiend was en de heer W. Hespe, mag zich gelukkig achten, dank zij de kundige leiding, de scepter over deze vereeni ging te mogen zwaaien. De woorden van den voorzitter van het tentoon stellingscomité, den heer J. Keizer, gesproken na ifloop van het concert, waren zeker op zijn plaats in getuigden van hartelijken dank en waardeering en bezoekers geboden. De Donderdag kenmerkte zich wederom door ge- elligheid en kooplust. Mocht het aantal bezoekers Jet overgroot worden genoemd, wij meenen toch at de standhouders over de resultaten tevreden innen zijn. De Vrijdag was eveneens een dag, die zich ken- erkte door levendigheid en hadden de Volendam- rs, het muzikale quartet zeer veel succes. 17 Alkmaar Tel. §26 Vcttrouwd adres voor: goedpassende Buikbanden Elastieken Kousen Rechthouders en Rechthoudei- Corsetten ss voor Harmonie» en Fanfarecorpsen :s Xermesse d'Éfé - Schitterende verlichting - Bal Champêtre Iedere avond voor de bezoekers VRIJ BAL. rrwrriiM Zegi het voort Bergen geniet 25 Juli de eer, de grootste bijeen komst van landelijke rijvereenigingen, die ooit in Nederland heeft plaats gehad, binnen haar grenzen te kunnen begroeten. De V. V. V. moge het tot een eer rekenen, daartoe den stoot te hebben gegeven. ST. MAARTEN. O okhier heeft de aardappelcampagne een aan- vang genomen en ziet men op verschillende per- ceele nde landman aan het ,,piepersduiken De aardappelziekte, welke hier evenals elders, de groei heeft belemmerd, is echter van dien aard ,dat- de knollen niet noemenswaard zijn aangetast. Wel is de opbrengst gering, zoodat de. prijzen hoog moeten blijven. Anders is dit te Valkkoog. Daar ziet men ge heel evelden welke totaal zijn verdord en de opbrengst hiervan is hoogst treurig, zoodat een hooge prijs voor de aardappel toch geen loonend bedrijf kan geven. Ook ziet men in de kool de gevreesde draai- hartigheid weer optreden, zoodat ook dit jaar de bouwer weer de kans beloopt dat hem ook hier weer een strop te wachten staat. ST. MAAKTEN. Uitgaande van regeeringswege, is de L. T. B. te Haarlem de opdracht verstrekt om op Za terdag 11 Juli n.m. te drie ure een vergadering te beleggen met verschillende regeeringsperso- nen en Burgemeesters ter bespreking ramp aard appelziekte. SIT. PANCKAS. i Het comité voor ouden van dagen vergaderde 10 Juli in het café van den heer Bouwstra. De voorzitter van het oude comité, de heer Van Kampen opende de vergadering ©n heette de hoeren comité-leden hartelijk welkom. D,e Ineeren Snel en de Vries hebben voor hunne benoeming bedankt, zoodat de commissie thans bestaat uit de heeren G. Booij Az.. voorzitter; R. Zeegers' secretaris, J. Boskamp Penningmeester, A. J. Verduin, F". Hartman Dz„ A. Pool, H. Hart, leden en J. v. Kampen eere-voorzitter. De heer v. Kampen zegt in zijn opening: hier bij is nu 'het oude comité ontbonden, en thans wordt het nieuwe comité vastgesteld, het spijt mij dat de heeren Snel en de Vries voor dit comité hebben bedankt, de redenen zal ieder voor zich wel wéten. Wij hebben reeds een paar jaar gezellig met de oudjes uit geweest en ik hoop dat dit met het nieuwe comité niet minder gezellig mag. zijn voor de oudjes. Spr. geeft de voorzittershamer thans over aan den heer Booij. De heer Booij zegt o.a. Toen in 1913 de ouder domswet in werking trad, is 't begin geweest, van vele nieuwe wetten enz. op elk gebied, hier door wellicht is dit z.g. uitje voor de oudjes door ontstaan, en thans is die in geheel nieuwe banen geleid, ik heet het comité welkom en hoop dat we prettig mogen samenwerken en de ouden van dagen een genoeglijken dag mogen bezorgen. De bespreking hoe of dit in 't vervolg zal geschieden, werd thans besproken. Er zal een circulaire worden aangeboden aan de ingezetenen van St. Pancras ,om een bijdrage voor dit feest voor de oudjes. Hiervoor zullen worden gevraagd jonge meisjes, dit zal worden gedaan door den secretaris. Do vraag of de reis weer zal moeten geschie den met bussen of luxe auto's gaf nog al wat stof tot bespreking, het zal echter wel moeilijk zijn om zooveel luxe wagens te vinden, hier zijn bij lange na niet genoeg luxe wagens, dus zal de reis wel weer per bus moeten. De heer Zeegers meent een bus en de rest luxe auto's. De heer Hart dacht dat dit onder de oudjes naijver zou vinden. Tenslotte wordt besloten om eerst eens te zien hoeveel geld binnen komt, en dan te handelen nar bevind van zaken. De reis zal ditmaal naar Schiphol zijn, de dag zal nog nader worden be paald. Hierna sluiting. Uit den Omtrek LANDELIJK RUITERFEEST TE BERGEN. Wedstrijden om de Prov. kampioenschappen voor landelijke rijvereenigingen in N.-Holland. De V. V. V. te Bergen organiseert in samenwerking met het Hoofdbestuur van de Nederl. Federatie van Landelijke Rijvereenigingen op 25 Juli op de Vinken- krocht (het voormalige Duitsche interneeringskamp) wedstrijden voor de Landel. Rijver, in N. Holland om de Prov. kampioenschappen, waaraan door 12 afdee- lingen zal worden deelgenomen. Sommige vereen, komen met twee 8-tallen uit, waaronder de Rijver- eeniging te Heiloo, die ook met een dames-achttal uitkomt. Uit Nieuw-Vennep, Bovenkerk, Hoofddorp, Half weg, Texel, Wieringen, Barsingerhorn, Anna Pau- lownapolder, enz. zullen de Rij veereen, aan de wed strijden deelnemen en wel iedere vereeniging met een 8-tal ruiters, een aanvoerder en een reserve- ruiter. Voor het handicap-springconcours schreven tal van ruiters bovendien afzonderlijk in, zoodat men op dien dag niet minder dan 160 ruiters gelijktijdig in den ring zal zien. Het programma vermeldt ook patro'uillespringen in historische en folkloristische costuums, waaraan door 10 patrouilles wordt deelgenomen, voorstellende de Fransche cavallerie uit den Napoleontischen'tijd Oud-Hollandsche ruiters, Poolsche ruiters, cow-boys, Romeinsche ruiterij, de Oranjegarde van Prins Maurits, Kozakken enz. Voorts wordt er een push-ball-demonstratie ge houden (voetbal te paard met een bal van 1.25 M. doorsnede), benevens een tally-ho-wedstrijd. De tally-ho-wedstrijden stelt als eisch, dat de ruiters in groepen 100 M. stappen, 100 M. draven en 100 M. galoppeerenu. Buiten ƒ600 aan geldprijzen, werden vele andere prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen en een gou den medaille uit de gemeente, beschikbaar gesteld. De V. V. V. geeft bovendien aan iederen ruiter voor reiskosten een vergoeding van ƒ5.00. Met het oog op het groote aantal deelnemers, heeft des morgens de vóór-keuring plaats, waarin beslist wordt over de prijzen voor de dressuurproe- ven. Deze vóór-keuring is toegankelijk voor 25 cent. De jury bestaat uit de heeren: Jhr. H. W. M. van Coehoorn van Sminia, voorzitter van de Federatie, P. H. Kleinjan, dierenarts te Alkmaar en Mr. J. Lintman Homan uit Assen, terwijl de eere-Voorzitter van de Federatie, de Burgemeester van Hoofddorp, eveneens aanwezig zal zijn. Het concours vangt des middags om 2 uur aan met als eerste nummer de parade van alle deelnemers. Aangezien elke groep ruiters voorafgegaan wordt door trompetters en een vaandeldrager, zal deze parade zeker een grootschen aanblik opleveren. In de afdeeeling patrouille-springen in historisch of folkloristisch costuum wordt een publiekprijs be schikbaar gesteld. Ieder bezoeker ontvangt daarvoor een stembiljet bij zijn entreebiljet. Vóór-verkoopkaarten zijn verkrijgbaar bij. het Informatie-bureau van de V. V. V. te Bergen en geven 25 pCt. reductie op de dagprijzen. De landelijke rijvereenigingen hebben zich de laatste jaren krachtig ontwikkeld, zoodat reeds thans 56 afdeelingen bij de Federatie zijn aangeslo ten. In alle deelen van het land worden rijver eenigingen opgericht en de Bond is reeds thans geworden tot een lichaam, dat'in alle opzichten aan z'n doel beantwoordt. Het paardenmateriaal is door den goeden invloed van de Federatie belangrijk verbeterd en wie bij de parade der 8-tallen zijn oogen goed den kost geeft, zal verbaasd staan over de paarden, die in den ring vershijnen en dit te meer, omdat deze paarden regelmatig als werk paarden worden gebruikt. De liefde voor het paard komt in deze wedstrijd tevens tot uiting. Iedere ruiter heeft geleerd, met zijn paard een te zijn, omdat hij weet,, dat het zijn paard is, dat hem veilig over hindernissen brengt, en graag ieder bevel opvolgt, mits hem dat met zachte hand en veel geduld is geleerd. Wij zijn er zeker van, dat de duizenden, die ver- waccht worden, als zij de afwerking van het pro gramma zullen hebben aanschouwd, zullen conclu- deeren, dat zij niet hadden vermoed zulk een rij vaardigheid, disccipline, kameraadschappelijkheid en frissche geest onder de eenvoudige platteland bewoners, die 25 Juli a s. te Bergen hun rijvaardig heid zullen toonen. De leden van de landel. rijver, beoogen niets anders dan door daden te toonen, wat zij als ruiters zijn geworden door zware inspanning en door met opgeruimdheid gedragen opofferingen, die zij zich uit liefde voor het paard getroosten, in de hoop, dat hun voorbeeld tot navolging moge leiden. UIT D|E RAADSZAAL. Uit het verslag in ons blad van de laatste; raadsvergadeiing der gemeente Heerhugowaard kwamen we droeve toestanden te weten, gevolg van den ongunst der tijden en der natuur. Ondanks het sombere onderwerp, dat in den breede is besproken, heeft de lezing van' het raadsverslag stellig op velen zoo goed als op ons, een uitnemenden indruk gemaakt. Daar in den raad hebben menschen van ver schillende overtuiging zitting. D'e meeningen kunnen soms botsen, alhoewel we nimmer van stormachtige debatten, daar gevoerd, vernamen. Thans was er geen zweem van meeningsver- schil te ontdekken. Alle raadsleden voelden zich éen in drang tot helpen van hun medeburgers, nijvére menschen, die zoo zwaar gedupeerd zijn. Als er nood te lenigen valt, hulp te bieden in gevallen als daar, dan valt alle meeningsversehil weg. Dan wordt de band dip de ingezetenen ver bindt, gevoeld. Zoo kan uit materieelen nood, zedelijke winst geboren worden. D© Raad der gemeente Heerhugowaard heeft gptoond, warm te voelen voor den burger-in- den-druk. Mogen de pogingen tot afdoende hulp slagen. Em brenge het verdere seizoen een verlichting vah economischen druk.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 3