HEINE KEN'S HOUDBAAR FLESSCHENBIER PIL5ENER MUNCHENER LAGER Hat witte doek VERKRUGBAAR BIJ UW GEWONEN LEVERANCIER PlaatseB 5jk Nieuws VIJF-EN-DERTIG JAAR „EXCELSIOR". Zaterdagavond wordt het Groot Nationaal Concours ingeluid, uitgeschreven door het Harmonie gezelschap „Excelsior" te Noordscharwoude. Ter gelegenheid van zijn vijf-en-dertig-jarig be staan zal dit concours plaats hebben, waarop Har monie- en Fanfarecorpsen elkander zullen bekam pen. De feestvierende vereeniging opent het concours met een concert op Zaterdagavond en wij noemen dit het feest inluiden, dat, naar wij van harte hopen, schitterend zal mogen slagen. Wij treden thans niet in herinneringen, wij zullen gelegenheid hebben in ons Zaterdagavond nr. dit te doen, maar thans willen wij er reeds op wijzen, dat het hier gaat om het streven, het schoone doel, beoefenen en dienen van de kunst, welk streven ge durende vijf-en-dertig-jaar door „Excelsior" is ge daan. De lijst der behaalde bekroningen is welsprekend. 1910 3e Afd. Nat. Concours Aalsmeer 3e prijs 1911 3e Afd. Nat. Concours Krommenie 3e prijs 1911 3e Afd. Nat. Coricours Landsmeer 3e prijs 1912 3e Afd. Nat. Concours BuikslootNieuwendam le prijs 1912 3e Afd. Concours West-Friesche Bond Berkhout le prijs 1913 2e Afd. Concours West-Friesche Bond Wieringen 2e prijs 1914 2e Afd. Nat. Concours Zuidscharwoude le prijs en 2e Eere-prijs 1918 2e Afd. Concours West-Friesche Bond Noordscharwoude le prijs en le Eere-prijs 1919 le Afd. Nat. Concours IJmuiden le prijs en 2e Eere-prijs 1919 le Afd. Concours West-Friesche Bond Andijk le prijs en le Eere-prijs 1920 le Afd. Concours West-Friesche Bond Hoorn, le prijs en le Eere-prijs 1920 Afd. Uitm. Nat. Concours Zd.-scharwoude le prijs en le Eere-prijs 1920 Afd. Uitm. Nat. Concours BuikslootNieuwerdam le pr. en le Eere-pr. 1921 Afd. Uitm. Concours West-Friesche Bond Medemblik le prijs en le Eere-prijs. 1922 Afd. Uitm. Concours West-Friesche Bond Kolhorn le prijs en le Eere-prijs 1923 Eere Afd. Nat Concours Koog aan de Zaan 2e prijs 1924 Eere Afd. Nat. Concours Beemster le prijs 1925 Eere Afd. Nat. Concours Baarn le prijs 1926 Eere Afd. Nat. Concours Zaandam le prijs 1927 Eere Afd. Internationaal Concours Amsterdam 2e prijs 1928 Eere Afd. Nat. Concours Amsterdam 2e prijs 1930 Eere Afd. Nat. Concours Velzen le prijs en le Eere-prijs Wij volstaan nu nog met de vermelding van het algemeen programma en hopen in ons volgend nr. op dit alleszins belangrijk jubileum terug te komen. Concours „Excelsior". Algemeen programma. Zaterdag 18 Juli. N.m. 8 uur Feestconcert door de feestvierende vereeniging Harmonie „Excelsior". Na a'floop Bal Champêtre. Zondag 19 Juli. V.m. 11 uur officieele ontvangst van Jury: Direc teur; Voorzitter en Secretaris van deelnemende Ver- eenigingen ten Gemeentehuize, door den Edelacht- baren Heer, Jhr. A. L. van Spengler, Burgemeester van Noordscharwoude. V.m. 12 uur: AanvangMarschwedstrijd. N.m. 1.30 uur: Aanvang Concertwedstrijd. N.m. 8 uur. Eere-wedstrijd. Na afloop Bal Champêtre. Dinsdag 21 Juli. N.m. 8 uur Concert. Aangeboden door de R.K. Gem. Zangveereeniging „St. Cecilia" van Noord scharwoude, directeur Jac. N. AU. Na afloop Bal Champêtre. Donderdag 23 Juli. N.m. 8 uur Concert. Aangeboden door de Zang- en Muziekvereenigingen onder leiding van den heer Pranger, t.w. „Gemengd Koor", Zuidscharwoude; „Bergens Harmonie" te Bergen; „Winkels Harmonie" te Winkel en Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" te Zuidscharwoude. Na afloop Bal Champêtre. Zaterdag 25 Juli. N.m. 8 uur Concert. Aangeboden door het Fan- farecrps „Genot door Kunst", van Noordscharwoude, directeur H. A. Maas. Na afloop BalChampêtre. Zondag 26 Juli. V.m. 12 uur: Ontvangst, Voorzitters en Secreta rissen der deelnemende Vereenigingen ten lokale van den heer Jn. Bakker de Bakker. Nam. 1.30 uur: Aanvang Marschwedstrijd. N.m. 2 uur: Aanvang Concertwedstrijd. N.m. 8 uur: Eere-wedstrijd. Na afloop Bel Champêtre. Vermelden wij thans nog, dat het Gemeentebe stuur van Oudkarspel een bedrag heeft beschikbaar gesteld, waarvoor het bestuur van het jubileerende gezelschap een verguld zilveren eerekruis heeft aan gekocht. NOORDSCHARWOUDE. HET NATIONAAL CONCOURS VAN „EXCELSIOR". Door het Harmoniegezelschap alhier is een groot Nationaal Concours uitgeschreven voor Harmonie- en Fanfarecorpsen, ter gelegenheid waarvan tevens een Kermesse d' Eté wordt gehouden. Natuurlijk heeft ook de Cinema daarop standplaats gekozen. mogelijk geacht: de productie van een technisch zoo volmaakte film als „Liefdesparade" een film waarin elk geluid precies zoo „op zijn plaats staat" als de stoelen in de troonzaal van de koningin van Sylvanië? Een operettefilm, deze. Maar een operette zooals alleen Hollywood ze maken kan, met kwistige ver wending van de millioenen, die als de schatting van de aan amusement gekluisterde wereld naar het centrum van de filmindustrie wordt gezonden. Een paleis is er noodig men bouwt een paleis. Er moet een leger zijn een zingend en correct marchee- rend leger. Men stampt het uit den grond. Hollywood schept landen met hoofdsteden en koninginnen de touringcars rijden door de hoofdstad van Syl vanië, en de touristen geeuwen tegen de opera en tegen het paleis, doch verheffen zich met eerbied en ontzag als zij hooren hoeveel millioenen besteed zijn aan den opbouw. Met hetzelfde ontzag staat de wereld tegenover deze nieuwe film van Lubitsch niet alleen om de millioenen die er noodig zijn geweest voor de creatie van dit meesterlijk werk. Hij vond Maurice Chevalier en hij vond Jeanette MacDonald. De eerste behoefd hij eigenlijk niet te vinden, want Chevalier kwam eerste klasse en met een eerste klasse reputatie naar het Beloofde land van alle sterren. Doch Jeanette MacDonald vond hij in een onaanzienlijk cabaret en hij maakte haar tot de Koningin van zijn film en tevens tot een koningin in het land van de cinema en het land van de onbegrensde mogelijkheden, waarin evenals in de Napoleonitischen tijd koningen en konin ginnen geschapen worden en weer even snel ver dwijnen. Chevalier was een Koning toen hij naar Holly wood kwam met een koningsapanage. Hij bekwam er als partner en Koningin een actrice, waarvan hij misschien nog nooit gehoord had, en wier naam naast de zijne genoemd zal worden in alle landen van de wereld. Dat is het mirakel van Hollywood, en de verrassing van de sprekende film, die repu taties van jaren in vergetelheid doet zinken en iederen dag nieuwe schept. De film begint met een scène, zoo Fransch als La Vie Parissienne wanneer ge wilt d.w.z. zoo Fransch als de wereld gelooft dat Frankrijk is. Een woedende echtgenoot dringt in de vertrekken door van den militairen attaché van Sylvanië, Graaf Alfred, in de verwachting er zijn echtgenoote te vinden. Hij wordt in de verwachting niet bedrogen. Zij is er. Doch op het oogenblik dat de bedrogen gemaal binnenkomt, klinkt een schot en de schoone Paulette zinkt ontzield ter aarde. De beleedigde man neemt de gevallen brouwning, zet die tusschen de tweede en derde rib van den attaché en vuurt een schot af. Vijf seconden blijven zij in de hoogste verbazing staan de revolver is met losse patronen geladen. Geheel opgelucht door deze delicate oplos sing van een delicaat geval vertrekken de echtge- nooten. Dat is alles niets dan een fragment van Graaf Alfred geweest een introductie tot zijn levensstaat te Parijs. Doch zoo meesterlijk gespeeld door Chavelier met zooveel humor, zoo sober, zoo onweerstaanbaar, dat vanaf dat oogenblik de film U niet meer loslaat en U gevangen houdt door zijn charme, zijn onverwachtheid, de geniale vond sten van regisseur en spelers. Op het moment dat deze geschiedenis van den Graaf Alfred een geschiedenis dreigt te worden met een moraal hij wordt op zeer oneervolle wijze naar zijn vaderland teruggestuurd, vanwege zijn dolle escapades, vangt de operette aan. De Graaf zingt zijn afscheidslied vanaf het balkon, tegen het lichtende Parijs met zijn millioenen fonkelende sterren. En uit zijn censter zingt ook de knecht Jacques (Lupino Lane) zijn adieu en alle vensters van de couropenen zich en vormen de omlijsting van honderd smachtende dienstbodenhoofden. De hoofdstad van Sylvanië, waar in een te groot paleis een eenzame jeugdige koningin woont een koningin, omgeven door een Kabinet van oude hee- ren, dat iets te opdringerig is in de kwestie aan welken pretendent deze koningin haar hand zal schenken. En wat eigenlijk nooit een aanbeveling had mogen zijn het geheime rapport omtrent de schandalen van Graaf Alfred vestigt juist de aandacht van de verveelde vorstin op het kwajon gensachtige en ondernemende gezicht van den mili tairen attaché te Parijs. Hij wordt Prins-gemaal. En de rest van de fil m verhaalt, hoe binnen zeer korten tijd deze Prins-gemaal er genoeg van krijgt het vijfde rad aan den staatswagen te zijn hoe hij rebelleert hoe hij zijn congé neemt en hoe zij als gewone menschen hun echtelijke ruzie oplossen, nadat de vrouw gecapituleerd heeft ten opzichte van de Man. Én eigenlijk is het overbodig een geraamte te geven van den inhoud, omdat het scenario van een operettefilm in wezen nooit veel verschilt van alle operetten: zij worden verliefd en zij vinden elkander. Maar het is de wijze waarop Lubitsch deze film ge maakt heeft tot een amusement van superieuren rang de manier waarop hij zijn scharen van figuranten dirigeert de afwisseling van humor en sentement de kundigheid waarmede hij zijn sujetten heeft gekozen en in beweging heeft gezet. Een wonder van artistiek en technisch kunnen een superbe toon en een volmaakt beeld. En het is bij een film als deze dat men eigenlijk alle getheoretiseer laat varen, want ten slotte laat de herinnering U in den steek herinnerde men zich, zich ooit zoo geamuseerd te hebben als met deze film, waar de lachende Chevalier doorheen wandeltmet zijn masker van nu eens verlegen en dan weer overwinnend cavalier met zijn lach en zijn lied met zijn grappige uitbarstingen van woede en zijn overstelpenden humor zonnig, ele gant, fantastisch enfin, Fransch! En naast hem Jeanette MacDonald jong en imposant soepel en gracieus met de majesteit van een koningin, al is het dan de koningin van een operette en een stem die als een vogel boven de koren uitvliegt. Een geestig kamermeisje van Lillian Roth, grappig en vol entrain in haar samenspel met Lupino Lane, den elastischen Engelschen komiek, die de scène beheerscht zoodra zijn meester Cheva lier ze een oogenblik heeft verlaten. Geen wereldreclame kan deze film bij haar ver schijnen afbreuk doen door te hoog gespannen ver wachtingen. Men heeft Chevalier gezien en gehoord inzijnLiefdesparade en hij heeft aan de wereld ge geven wat hij tot dusverre alleen aan Parijs schonk de onweerstaanbare charme van zijn talent. Dbor den Gem. Geneeskundigen Dienst werd de heer L. naar het Gemeente-Ziebenfauis, aan den Zuidwal, vervoerd. Nieuwstijdingen Is het Langedijker publiek wel wat verwend, 00I5 op het gebied van de film, wat nu geboden wordt heeft men nog niet aanschouwd. De films die gege ven worden zijn getiteld „Liefdes-parade" en „Als ik koning was". De Liefdesparade liep in Tuschinski te Amsterdam en een der groote dagbladen schreef hierover 't volgende, na lezing waarvan men zeker niet zal aarzelen kaarten voor de Cinema te koopen. De ontwikkeling van de spreekfilm gaat met een vervaarlijke snelheid. Wie had het voor een jaar Springt niet op rijdende tram. Te Den Haag wilde een heer, die later bleek te zijn de Amerikaan G. W;. L., wiens ouders in Chicago wonen, aan de Koninginnegracht!,, bij de hoogte tegenover den Sparreweg, op de in volle vaart rijdende tram van lijn 9 sprin gen. Kerst probeerde hij tevergeefseh op den motorwagen te springen, daarna trachtte hij op den eersten aanhangwagen te komen, doch strui kelde tengevolge waarvan hij door den twee den aanhangwagen werd gegrepen, met het nood lottig gevolg, dat zijn linkerbeen werd verbrij zeld. Inbraak in een bontzaak. In Perceel Lange Poten 25, 'te Den Haag, wwaarin is gevestigd de bontzaak der N. V. £)e Zilvervos, is ingebroken. Men heeft zich toegang verschaft door het uitsnijden van een ruit aan de achterzijde. Vermist wordt voor een waarde van "ongeveer f15000 aan zilvervossen en blauwvossen. Deze inbraak moet plaats gehad hebben tus- schen Vrijdagavond en Zondag. Aeetyleenhouder ontploft. Op de emplacementen van de Amst. Droogdok- maatschappij aan de Meeuwenlaan (N.), te Am sterdam ,is door onopgehelderde oorzaak, een aeetyleenhouder uit elkaar gesprongen. Deze aee tyleenhouder hing gedeeltelijk in Het water naast Dtok II en op een vlot stond er de 37- jrigc werkman J. EJlerbrak vlakbij- De ongeluk kige werd door de wegspringende doelen van den houder getroffen en onmiddellijk gedood. Op het geluid van de ontploffing heeft tiet dekpersoneel de brandweer gealarmeerd, doch de utgierukte wagens behoefden geen dienst te doen, daar er zelfs geen begin van brand ontstaan Roofoverval te Wittem. De heer R. uit Amsterdam die Zaterdagnacht met den laatsten trein te Schin op Geul arriveer de om zich naar Epen te begeven, om aldaar zijn vacantiedagen door te brengen, werd om streeks 2 uur voorbij Partij-Wittem in den nacht overvallen en met een mes bedreigd onder de be dreiging ,,ik steek je dood, wanneer je 't geld niet afgeeft". De heer Rr die zich met zijn stok zoolang verdedigde ,tot hij maar een 'kort stuk meer in de hand had, werd overweldigd, op den grond geworpen en van 't geld, nl. fllö, drie bankbiljetten van f25 en vier van tien, beroofd. De heer R., die wilde terugkeeren om de politie te Gulpen te waarschuwen, vond hét tweetal langs den weg zitten dat hem met den, dood bedreigde, indien hij niet terugging. Geluk kig kwam de heer R,. den wachtmeester Stama en marechaussee Winnemuller te Mechelen tegen, aan wie hij den overval vertelde. De wachtmees ter Stams kon nog denzelfden nacht de daders, een zekeren P. te Partij-Wittem en een zekeren V. te Gulpen uit hun bed halen en naar de mare- chaussekazerne brengen, waar de daders reeds gedeeltelijk bekenden. Laat bloemen uw tolk zijn! In de Nova Zemblastraat te Amsterdam heeft een aantal bewoners kwestie met den huiseige naar, wegens verhooging van woninghuur. Dezer dagen kwam ee ndeurwaarder om een der bewo ners uit de woning te zetten. Z,ijn helpers, gezien de groote volksmenigte lieten hem in den stek. Daarom kwam hij met andere helpers terug. Die buurt was in rep en roer. Elr was veel politie op de been. Toen de deurwaarder kwam werd hij ontvangen door een groot aantal vrouwen, die hem bloemen aanboden. Ook ditmaal kwam van de voltrekking van het vonnis niets. Nog maals lieten de helpers hem in den steek. Onder groote hilariteit keerde de man der wet weer huiswaarts. DE MOORD OP HET ROKIN TE AMSTERDAM. Een belooning uitgeloofd. De moord op den 63-jarigen huisbewaarder Nico- laas van der Velden, den 4en Mei j.l. in het perceel Rokin No. 99 te Amsterdam gepleegd, is tot dusverre onopgehelderd gebleven. Thans wordt een belooning van f 500 uitgeloofd, welke zal worden verdeeld in overeenstemming met de belangrijkheid der inlich tingen, welke de politie van het bureau Singel om trent den moordenaar alsnog hoopt te ontvangen. MEISJE TE APELDOORN VERMOORD. De vermoedelijke dader gevat. Te Apeldoorn heeft zich een drama afgespeeld waarvan het achttienjarige meisje L. Wijnbergen, het slachtoffers is geworden. De politie betracht in dit geval de uiterste stilzwijgendheid. Wij vernamen echter het volgende: Een broeder van het meisje, dat thans blijkt ver moord te zijn, de heer H. Wijnbergen, had met zijn echtgenoote Zondagmorgen zijn woning in de Trompstraat 11 te Apeldoorn verlaten om zijn ouders een bezoek te brengen. Tegen half tien 's avonds keerde hij weer terug en bij het betreden van zij11 woning hoorde hij in de bovenwoning een gestom mel dat hem verdacht voorkwam. Hij spoedde zich naar boven waar hij zijn zuster in, naar hij meende, bewusteloozen toestand aantrof. Bij haar bevond zich dengeen, aan wien het meisje kennis had. Deze verklaarde dat het meisje was flauw gevallen. De heer Wijnbergen riep onmiddellijk de hulp van dr. R. S. Herminades, die constateerde dat het meisje was overleden. In de daarop ontstane verwar ring vluchtte de verloofde van het meisje, die in hoogst zenuwachtigen toestand verkeerde, het huis uit. Maandagmorgen verrichtte dr. J. Hermanides de lijkschouwing en deze oordeelde het noodig de justi tie te waarschuwen daar hij constateerde dat er een misdrijf was gepleegd. In den loop van den dag werd de verloofde gearresteerd onder verdenking schuldig te zijn aan moord. Naar wij vernemen heeft hij gisteren een beken tenis afgelegd. Nader vernemen wij nog, dat de verstandhouding tusschen het meisje en haar verloofde zeer slecnt was; de eerste wou herhaaldelijk de verhouding ver breken doch de man dreigde in dat gevai steeds met geweld.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 6