en Dertig jaar harmonie en Dertig jaar excelsior Uit den Omtrek Groentevervoer Predikbeurten AGENDA Ter gelegenheid van het vijf-en-dertig-jarig bestaan van het Harmoniegezelschap „Excelsior" is door deze muziekvereeniging een Nationaal Concours uitgeschreven, dat heden avond door een Concert van het jubileerend gezelschap zal worden ingezet. Men heeft bij het doorlezen van het algemeen programma in ons vorig nummer kunnen zien, dat de geheele volgende week in het teeken zal staan van muziek en zang. Muziek- en zangvereenigingen hebben der jubileerende vereeniging hare zeer prijzenswaardige medewerking toegezegd en het kunstminnend publiek zal dus deze week ten volle van muziek en zang kunnen genieten. Op de beide wedstrijddagen gaat het om den voorrang, zal het beste worden gegeven wat de deel nemende gezelschappen in de verschillende afdee- lingen kunnen bieden, de concertavonden zullen de luister zijn van dit concours, de harmonische illustratie van een muzikaal ensemble. En wie zou willen beweren, dat er geen muziek zit in dit con cours, zou zich werkelijk vergissen. Er zit niet alleen muziek in maar ook klank en harmonie. En als wij spreken van een muzikaal ensemble, dan bedoelen wij de toonkunst in het algemeen. De neiging tot, de behoefte aan de toonkunst is allen volkeren, zelfs den minst beschaafden en ont wikkelden, eigen. Toen de vervaardiging van de muziekinstrumenten door de groote Italiaansche meesters tot de hoogste volmaaktheid was opgevoerd, waren alle factoren aanwezig, waarmede de klassieke toonkunst kon worden opgebouwd. Het Harmoniegezelschap „Excelsior" is een der vereenigingen, die zich op schitterende wijze heeft weten te handhaven. Het werd opgericht in 1896, bestaat dus vijf en dertig jaar en is, soms onder de meest moeilijke omstandigheden steeds hooger (excelsior) geklommen. Geen vereeniging, die zoo waardig haar naam draagt, als het Harmonie ge zelschap „Excelsior". „Harmonie", een Grieksch woord, dat „overeenstemming" beteekent. De juiste verhouding der deelen van het geheel, de samen werking van elementen tot een schoon en goed geheel. En nu zal het niet zijn het verschil van meeningen en opvattingen, der leden onderling, die hen samenbindt, maar in één ding was men het met elkander eens: het beoefenen en dienen der kunst, hun liefde tot de muziek. Dat is de oorzaak van hun samengaan, van hunne in stijgende lijn gaande muzikale ontwikkeling. Zonen van Apollo, der Muzen trouw, waar zij zich hebben neergezet aan den voet van den Olympus. Zijn vijf tien-jarig bestaan in 1911 werd luisterrijk gevierd; zijn 25-jarig bestaan in 1921, zijn zilveren jubileum, vierde het meer in intiemen kring en thans, niettegenstaande de sombere tijdsomstandig heden, herdenkt het zijn vijf-en-dertig-jarig bestaan, staande op de hoogste sport van den muzikalen ladder. Maar dit hoogtepunt is niet alleen bereikt door den ijver der leden. Dit was wel een der grootste factoren, die het werk van den directeur hebben gesteund en verlicht, maar zijn leiding heeft dit mooie en schoone evolutiewerk verricht. De directeur is de bezielende kracht, die technisch leidt en stuurt, en onderwijst. Hoe bevoorrecht achten wij „Excel sior", dat het in den persoon van den heer Pranger zijn directeur mocht begroeten, want de heer Pran ger heeft het Harmoniegezelschap tot een „keur korps" ontwikkeld. Zijn muzikale gaven, maar meer nog zijn meesterlijke, minitieuze leiding inspireert en oefent een invloed uit, die tot volgen dwingt. Ge hoorzaamheid en stipte nakoming van gegeven wenken, zijn de op vriendelijken toon gestelde eischen, die bij de repetities worden gesteld. Zijn taak was zeker niet gemakkelijk en wij nemen aan, dat menige repetitie eene beproeving voor hem moet zijn geweest. Want de jongeren van vroeger werden intusschen de ouderen van heden en in den boezem van het nieuwe geslacht werden eischen wakker, aan welke de «uderen niet meer konden voldoen. Maar de directeur bleef zich zelf gelijk. Koers houden was zijn leus, zijn stelregel was: „Door oefening wordt de kunst verkregen" „Kunst kweekt kennis." Sterker nog keurde hij de, vor deringen en speurde hij naar leemten. Zoo verwierf hij zich een naam, zoo verzekerde hij zich van zijn invloed, zoo oogstte hij achting en eerbied, de erken ning van'1 zijn meesterschap. Aan den heer Pranger de eer, dat hij aan den ontwikkelingsgang van het muzikale leven den stoot heeft gegeven en dien be vorderd in deze streek en in het bijzonder aan den Langendijk, waar hij nu langer dan twee en twintig jaar werkzaam is en den toon heeft aangegeven. Op muzikaal gebied bekleedt de Langedijk een eervolle plaats. Wij hebben eenigen tijd gebladerd in den jaargang 1921 van ons blad, wij wilden nog eens naslaan op welke wijze „onze Harmonie," zooals wij bij voorkeur het Harmoniegezelschap noemen, zijn zilveren jubi leum vierde. In het nr. van 27 April 1921 wordt ons oog getrok ken door een verslagje, waaruit wij het volgende overnemen: „Zaterdag 23 April j.l. vierde de heer P. Pranger zijn 121/s-jarig jubileum als directeur van het Har moniegezelschap „Excelsior" in het repetitielokaal dat voor deze gelegenheid heel aardig was versierd, een attentie van den heer J. de Bakker. Het was, rekening houdende met den wensch van den heer Pranger, een geheel besloten bijeenkomst van leden met hunne dames, eere-leden en be schermheer. De bijeenkomst werd op verzoek van het bestuur geopend door den heer J. Barten, eere-lid, die op zijn eigen humoristische wijze er dadelijk de stem ming wist in te brengen en woorden van hulde bracht aan de verdiensten van den heer Pranger. Daarna werd het woord gevoerd door den voorz. van „Excelsior" en den beschermheer, den edelachtb. Heer C. Brinkman, door wien hulde werd gebracht aan den heer Pranger als burger van Noordschar- woude en als directeur van het Harmoniegezelschaj^. Begonnen als vereeniging met zeer weinig leden en in de laagste afdeeling, mocht zij dit jaar in de hoogste afdeeling een len prijs en den len eere-prijs verwerven, eene onderscheiding, die tot dusver nog maar zeer weinig dilettanten-corpsen ten deel viel. De heer Pranger dankte in zeer gevoelvolle woor den voor de eer hem gebracht." In de annalen der muziekvereeniging mag zeker wel met gouden letteren worden aangeteekend, dat zij het voorrecht genoot haar directeur te behouden Welke vereen, kan haar dat nazeggen? Het zijn er ongetwijfeld weinige. Aan de uitstekende eigen schappen als leider, paart zich een eenvoud, die uiterlijk vertoon uitschakelt. Zoo gaat er opvoe dende kracht van hem uit, en acht hij allen tot de zijnen, die hem navolgen, zijn voetsporen drukken en in het betrachten zijner lessen, een ernstige wil toonen om met hem muzikale ontwikkeling, bescha ving en veredeling van den geest te kweeken. Als uitstekend musicus en bekwaam leider, adelt hij zich bovendien als mensch, door zijn nobel voorbeeld, waaruit de gedachte tot klaarheid wordt, dat w$*r opvoeding is, geen onderscheid van klassen bestaat. Maar wij mogen niet nalaten te herinneren aan het feit, dat het bestuurslid, de heer J. Kuiper, ge durende het 35-jarig bestaan van dit roemrijks gezelschap, als lid én voorzitter heeft gefungeerd. Wij zouden hem willen noemen den „evenknie", den gelijke van den directeur. In andere functie, toch ook als leider, wiens woord gezag heeft gekre gen in de vergaderingen, in welke het „wel en wee" der vereeniging werd behandeld. Uit het verslag over de feestviering bij gelegen heid van het 25-jarig bestaan van het muziekgezel schap, welke feestavond door den voorzitter werd geleid en met een kernachtige rede werd geopend, putten wij het volgende, als bewijs, hoezeer de ver diensten van den heer J. Kuiper als voorzitter wor den gewaardeerd. Na de feestrede nam de heer Pranger het woord: „Het is in den regel niet de gewoonte, dat de directeur van de jubileerende vereeniging een woord spreekt, maar thans wensch ik met deze gewoonte te breken. Bij onze vereeniging hebben wij nog een jubilaris in ons midden, en dat is onze geachte voorzitter, de heer J. Kuiper, die vanaf de oprichting lid der vereeniging is geweest. De vereeniging is te dien opzichte dan ook veel aan den heer Kuiper verplicht. Namens de vereeniging wil ik U thans van harte feliciteeren met dit jubileum en ik hoop, dat ge aan uwe vereeniging al uw krachten zult blijven wijden. Echter, hierbij wenscht de vereeniging het niet te laten. Door tusschenkomst van mij biedt zij U een gouden horloge met inscriptie aan. Deze in scriptie bevat de beide jaartallen 18961921 met de woorden: „Huldeblijk van de Harmonie „Excel sior". Het is een cadeau van de werkende leden, van den vaandrig, van de eere-leden, van den heer J. de Bakker en van mij. Gebruik het voor alle uren. Het is U van harte gegund. (Langdurig applaus). En nu heeft de heer Kuiper er wederom tien jaren opzitten. Een hechte band is gevormd tusschen hem, de leden en den directeur en mag hij trotsch zijn te weten, dat hij heeft medegewerkt zijn ver eeniging groot te maken. Maar ook de leden hebben hun groot aandeel daaraan gehad en zeker verdienen de secretaris en de penningmeester den dank voor hunne werk zaamheden en financieel beheer. Mogen dan de komende dagen getuigen van een blijmoedigheid en een opgewekt medeleven van de zijde der burgerij, die mede leeft met dit jubileum, dat een glorie is voor haar en de vereeniging en een stralenkrans vlecht om het vaandel, dat schit tert van goud en zilver, symbolen van roem en eer. Onze welgemeende felicitatie brengen wij bij dezen aan onze jubileerende „Harmonie!" iSlT. PANCRAS. Eerlijke vinders. Hoe nuttig het is om een adres in een porte- monnaie te hebben, ondervond deze week een kind welke mede is geweest met het schoolfeest naar Zandvoort, D;aar had dit kind haar porte- monnaie verloren, wélke reeds den volgenden dag per post vanuit Zaandam werd overgestuurd. Hulde aan deze eerlijke vinderes. ALKMAAR. TERAARDEBESTELLING W. BALK Vanuit het Qentraal Ziekenhuis werd onder groote- belangstelling op (de algemeene begraaf plaats het stoffelijk overschot van wijlen den heer W. Eialk ten grave gedragen- Onder de aan wezigen merkten wij op een deputatie van het bestuur der afd. Alkmaar van de Kon. Maat schappij van landbouw en plantkunde, bestaande uit de heeren ir. Hazeloop, Bi- Hoek, J,. M- Doggenaar en G. Kamèrdijk, voorts waren aan wezig de directeuren van de Kali-mpij. uit Am sterdam, de heeren' Lindeman en Glarte, W\. Voorthuijsen, directeur van. het gemeente-sladrfc- huis, dr. Kruisheer, J. Djokter, directeur dav de Zuivelbank, C. Ritsema uit Hoorn namens liet bestuur van den proeftuin aldaar» de heer H|. W1. Prese, namens het Witte Kruis en de tuin- bouwconsulent uit Wageningen. Eien viertal kran sen, waaronder de afd. Alkmaar van de Kofn- Mij. van Land- en Plantkunde, dekte de baar. Aan de groeve werd het woord gevoerd door mevr. de wed. P. Egmond, die den overledene als vriend herdacht. De Leer Kliffen van Noord- scharwöude volgt namens het bestuur van den Noordermarktbond en schetste de verdiensten van den heer Bialk als organisator, de heer P. W- Hardijzer uit Bloskoojp deed uitkomen, wat de heer Balk is geweest voor de fruittelers, de heer v. d- Stok uit Alkmaar sprak namens de loge Die Noordstar en schetste den overledene als een trouw broeder, die niet vergeten zal worden. Ir. Hazeloop huldigde de nagedachtenis van den overledene en bracht de beteekenis van den heer Balk als practisch tuinbouwer naar voren, ^terwijl hij tevens den overledene herd adat als den man, die een uitstekende kracht bleek als organisator van tentoonstellingen en leider van cursussen. Namens de Pomólogische vereeniging voerde een bestuurslid daarvan nog het woord, waarna een zoon naméns de familie dankte voor de laatste eer, den overledene bewezen. ,Alkm. Grt." Nieuwstijdingen Nederlandsch geld in Einitsehland. Wisselen mogelijk. Vanwege het Duitsche gezantsdaap te Den Haag wordt het volgende medegedeeld: Die veronderstelling, dat Nederlandsche reizi gers tijdens hun verblijf in Duitschland niet kunnen wisselen, is onjuist. Integendeel, alle banken nemen buitenlandsch geld aan én beta len door bemiddeling van de Rijksbank de waar de in Duitsch geld uit. Aardbeving in Nicaragua. Verschillende steden verwoest. Naar gemeld wordt, moet in Nicaragua eep hevige aardbeving gewoed hebben, waarbij ver schillende steden totaal verwoest zijn. Het aantal slachtoffers en andere bizonderhe- den zijn nog niet bekend, daar alle telegrafische en telefonische verbindingen verbroken zijn. Blankbiljetten uit een koffer gestolen; In een hotel te Zandvoort heeft' een jonge Hol lander zich schuldig gemaakt aan diefstal van bankbiljetten uit een koffer, toebehoorénde aan een Duitsch meisje. Hij was met haar in kennis gekomen en heeft van haar vertrouwen schande lijk misbruik gemaakt. Na de diefstal is hij met de Noorderzon ver trokken. M. U. L. 0»-examen. Geslaagd voor Diploma A.: M. Veer te Andijk, J. F.' Donker te Schellink hout, G. v. d. Water en C|. J. Stins te Hoorn, D'. Groot te Venhuizen, J- D|. Helder te Wog- num., M. Slot te Bir. op Langendijk, S. de Rui ter te Zuidscharwoude, M. G. Kroon te Oudkar spel, -W. Frielink, M- A. Frielink en E. A Oudshoorn te Noordscharwoude, TM. C|. Sdnouw vlieger en A. M- Si. Huigen te Den Helder, A v. d- Mark te Wieringen, L. J. Gerner te Haar lem ,T. Hekhuis, Cl- v. Pel en R. J. de Pee te IJmuiden, D. H. L. Jupijn te Alkmaar, N. van Zeegen, Di. Visser en J- Bakker te Heiloo en J. Krul te Enkhuizen. A"f ge wezen drie candidaten. TREINDIEF AAN HET WERK. Voor f25.000 aan sieraden gestolen. Een Amsterdamsche Koopman, wonende in de omgeving van Haarlem, die Woensdag uit Duitsch land was vertrokken, deed aangifte bij de politie, dat hij bij aankomst aan het Centraal Station te Amsterdam, ontdekte dat hij een toiletkoffertje, waarin zich o.m. voor een bedrag van f 25.000 aan sieraden bevond, vermiste. Diefstal wordt vermoed. De politie heeft een uitgebreid onderzoek inge steld. NIET TOEGELATEN ALS RAADSLID. De gemeenteraad van Voorst besloot gisteren tot niet-toelating van den heer Ph. Meilink (v. d.) tot den Raad, op grond van de nieuwe Gemeentewet. De echtgenoote van den Heer Meilink is n.l. gemeen telijk verloskundige. Naar wij Vernemen, zal de heer Meilink van dit besluit bij Gedep. Staten van Gel derland in beroep gaan, daar hij meent dat aan de wet een verkeerde uitlegging is gegeven. DE NOODTOESTAND ONDER DE TUINDERS. De tuinders van Obdam er slecht aan toe. In de gemeente Obdam heerscht onder de tuinbou wers tengevolge van de aardappelziekte een nood toestand. Er werd dit voorjaar voor bijna f 50.000 aan tuinderscrediet verstrekt, dat hoofdzakelijk be steed is voor de aanschaffing van kunstmest. Nu vrijwel de geheele aardappeloogst verwoest is, moet dit geld als verloren worden beschouwd. Reeds is een beroep gedaan op den minister. B. en W. stellen den raad voor om in verband met de tijdsomstandigheden de kermis dit jaar niet te doen doorgaan. Hoe hopeloos de toestand is, wordt ten duidelijkste gedemonstreerd door het feit, dat de gemeente er toe is overgegaan, steunbonnen te verstrekken ter verkrijging van de meest nood zakelijke levensmiddelen. (N. Holl. Dbl.) De Rotterdamsche „Voorwaarts" schrijft over den toestand op de tuinbouwveiling te Rotterdam: „Inplaats van dertig- tot vijfendertigduizend gulden, zooals in dezen tijd van het jaar mid den in het seizoen normaal zou zijn, werd gis teren omgezet voor achtduizend gulden. Vele tuinders blijven eenvoudig thuis, om niet de onnoodige kosten en moeite te maken van het transport naar Rotterdam. Alleen van eerste kwaliteit producten probeert men nog zooveel mogelijk af te komen, maar de prijzen zijn zeer gedrukt. De exporteurs, die nog inkoopen, speculeeren min of meer op den goeden afloop. Blijft het Duitsche geld zijn waarde houden, dan heeft men goede zaken gemaakt, maar daalt het Duitsche geld, dan loopt men kans groote verliezen te lijden. Het gevolg is, dat zeer velen maar nalaten in te koopen. Door de sterke daling van den export naar Duitschland is er vanzelfsprekend een overgroot aanbod voor de binnenlandsche markt en den Engelschen export, zoodat ook daarvoor de prij zen sterk gezakt zijn. Tomaten, waarvoor op deze veiling een prijs van 14 a 15 cent per pond normaal is, brengen nu 5 a 6 ct. op, hoewel de aanvoer aanmerkelijk minder is dan gewoonlijk. De kweekers gooien eenvoudig de vruchten op den mesthoop, of bestemmen ze voor veevoeder. Voor sla, waarvoor men gewonlijk in dezen tijd van het jaar omstreeks f2.00 maakt, ontvangt men in deze dagen 50 a 60 ct. per 100 kroppen. De komkommers brengen 50 ct op per 100 stuks in plaats van zeven a acht gulden, zooals nor maal is." Het Petitionnement voor Internationale Ontwapening. Men deelt ons mede, dat het aantal ondertee- kenirigen van het petitionnement voor Interna tional «Ontwapening van de Nederlandsche Dag bladpers op Donderdag 16 Juli gestegen is met niet minder dan 140.000 tot ver boven het half millioen. f^arktberichten LANGEDIJKER GRiOENIKENCfEfTRALE. 17 Juli. 56000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen fö 6.660, schoolmeesters 4.206.60, eigenheimers f46.60, drielingen 4.405.60, 3500 Kg. bos wortelen 4.407.30, 4800 stuks bloemkool 11.20 2e soort 1.402.80, 60000 Kg. roode kool 1.60 —2.20, 3300 Kg- gele kool 2.70—3.60, 19000 Kg. witte kool 1.501.70, 1200 K|g. zilvernep 14.10—14.20, 200 Kg. slaboonen 21.30—23.20. 18 Juli. 51000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 3-80 6.70, schoolmeesters 4.305.80, eigenheimers f3.206-50, drielingen f45.80, 8700 stuks bloemkool le soort 4.106-80, 2e soort-0.80—l, 60000 Kg. roode kool 1.70—2.30, 1650 Kg. gele r kool 4.10—5.50, 185Ö Kg. zilvernep 13.20—15.80 225 Kg. slaboonen 17.70—21.40, 8500 Kg. toma. ten A 19.80—21, BT 13.50, Q 20.10, CC f8. NOORDERMARKTBOND17 Juli. 85800 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 3.80- I 6,10, drielingen 3.805.10, kleine 0.902.20, eigenheimers 4.304.80, blauwe 4.606.50, 3? Kg. sperciebooneu f1823, 5300 Kg. zilveruien nep 12.7015.80, drielingen 7.209, 2000 Kg' roode kool 1.40—1.70, gew. witte kool 1600 Kg. 1.101.40, 400 Kg. gele kool 1.30, 1350 st. bloemkool 5.90—8.40. 18 Juli. 76000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 3.70 5.90, drielingen 4.30—5.40, kleine 0.601.90 1 eigenheimers 4.60, blauwe 3-006, 4800 Kg, ziveruien: nep 13.5015-20, drielingen 6.80— 7.70, 4400 Kg. roode kool 1.602, 13300 Kg. gew .witt ekool 1-201.50, 2200 stuks bloem- kool 5.70—8.60. WARMENHiUIZEN, 16 Juli. 43900 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f4.90 —8.20, drielingen f4.30—5.50, grove '4.70—5.40 j eigenheimers 4.806.60, blauwe aardappelen 5,60 j —7.30. 16 Kg. tomaten f 16, 500 Kg. zilveruien zilvernep 13.30—13.60, zilveruien 2.60, drielin-1 gen 6.50- 17 Juli. 48900 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 4.70 —7.40, drielingen 3.60—4.90, grove 4.50—5.-, I blauwe 6.10—6.80, 300 stuks bloemkool 8.10— I 8.20, 2e soort 3.60, 825 Kg. zilvernep 13.50— f 13.70. SCHAGEN, 16 Juli. 10 stieren f 50—120, 2 geldekoeien, magere f130 —f260, vette f250—370, 8 kalfkoeien f275-J f350, 35 nuchtere kalveren f820, 15 schapen,! f 1824, 74 vette f28—36.50, 12 lammeren f22 8 f 28. 10 paarden f200—400, 20 varkens, mag. I f 16— 23, 75 vette 0.40—0-44, 223 biggen f 6—141 13 konijnen 0.40—1.30, 112422 kipeieren bruin I 3 90—4.40, wit 3.60—4, 1912 stuks eendeieren I f3.60—3.80. BOVENKARSPEL, 17 Juli. 2730 baal aardappelen: witte f2.703-20, Schot sche f2.453.60, Geldersche 1.952.60, kleine 2.702.90, eigenheimers 2.553.30, kriel 0.50 Tomaten A f14.1017-50, Bi f8.10—^10.80, 0 12.40—17.50, Cp f5—7.DO. NOORDSCHARWOUDE. Zaterdag 11 Juli Maandag 13 Juli Dinsdag 14 Juji Woensdag 15 Juli Donderdag 16 Juli Vrijdag 17 Juli Totaal BROEK OP LANGENDIJK- Zaterdag 11 Juli Maandag 13 Juli Dinsdag 14 Juli Woensdag 15 Juli Donderdag 16 Juli Vrijdag 17 Juli Totaal ZONDAG 19 JULI. OUDKARSPEL. Ned. Herv. Kerk. Geen dienst. NOORDSCHARWOUDE. Ned. Herv. Kerk. Geen dienst. Roomsch Katholieke Kerk Langendijk. Geen opgave ontvangen. Geref. Kerk. Geen opgave ontvangen. ZUIDSCHARWOUDE. Ned. Herv. Gemeente. Voorm. 9.30 (o.t.) Ds. van Baaien. BROEK OP LANGENDIJK. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur. Leesdienst. Nam. 2.30 uur Ds. A. E. van Baaien. Doopgezinde Kerk. Voorm. 9.45 uur. Ds. A. de Jong. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 uur en nam. 3 uur Ds. J. Drenth. Voorb H. A. Geref. Kerk. Voorm. 10.30 uur (n.t.) Ds. J. Donner. Nam. 4 uur (n.t.) Ds. J. Donner. SINT PANCRAS. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 uur. Ds. Jellema. Nam. 7.30 uur. Ds. Verwaal van Alkmaar. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 Leesdienst. Nam. 7.00 Ds. Donner van Broek op Langendijk HEERHUGOWAARD. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 uur Voorbereiding van het H. A„ doe Ds. de Jong van Santpoort. Nam 2 uur Ds. de Jong. CJir. Ger. J. V. Spr. 9:10a. Broek op Langendijk. Agenda voor Zondag 19 Juli. J. Hoogland, Gew- Gesch. Hand. 10:23— Cl. Kooij, Vr- onderw. „Is Chr. vakbeweging noodzakelijk" D. Ven- Improvisatie. Geref. J. V, „9oli Reo Gloria", II- Broek op Langendijk. Agenda voor Zondag 19 Juli. WKoedijk, Geloofsbelijdenis art. 16 eeuwige verkiezinge Gods". C|. Strijbis, Vaderl. Gesch. 5. ,,De gevolgen der Evangelieprediking Van del

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2