1 NIEUWE I Groot Nationaal Concours Gemeenteraad Hike Breijer's Vakkundige bediening Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier r 40e Jaargang te Noordscharwoude, ZONDAG 26 JUll LAATSTE GONGOURSDAG Speciaal Corsetten - Magazijn Het witte doek No. 87 TELBFOON tSTEBCOMMOTIAAL ZATERDAG 25 JULI 1931 DEZE COURANT VERSCHIJNT DINSDAG DONDERDAG en ZATERDAG. Abonnmen tsprij s oer 3 maanden 1.15. 'Mitiiw: firm 1.1 KM, - BifaUn 1.1 KEIZER. - Bureel Msclnili. AD VERTENTIEN Van 15 regels 75 cent; elke regel meer 15 cent GROOTE LETTERS NAAR PLAATSRUIMTE. Vergadering van den raad der gemeente op I Vrijdag 25 Juli 1931, 's avonds half acht. Aanwezig alle leden. Voorzitter burgemeester Slot, opende met wel- kbin en gebed, waarna de notulen werden ge lezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stokken. Mededeeling werd gedaan dat kasopname is geschied op 29 Juni j.l., waarbij bleek dat alles in orde was bevonden. In kas was en moes|t zijn f 5383.33- Bericht van Ged. Staten de goede ontvangst en goedkeuring der vastgestelde politie-veror- dening. Van den min. van Onderwijs bericht dat als voorschot op de rijks vergoeding is ontvangen, f 4990.en dat de uitkeering is vastgesteld op f5945.20, alzoo nog een tegoed van f955.20. 5 Van den Insp. der Dir. Belastingen, dat het bedrag der kwade posten over 1930 was f 13.24- Van den Min. van Binnenl. Zaken dat het. bedrag der voorloopige uitkeering betreffende de volkstelling is f 120.40 en extra f 10.22. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen een verzoek om lid te worden van het centraal archief en inlichtingenbureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon a f5 per jaar. Eveneens van het Hoofdbestuur van het Witte Kruis om subsidie in'Verband met bestaan de ontsmettingsinrichtingen. Werd voorgesteld en aldus besloten deze twee verzoeken bij de begrooting te behandelen. Aanbieding rekeningen 1930. De gemeente-rekening sluit in ontvangsten en utgaven op de gewone dienst met f 7856.431/2 en de kapitaaldienst met f461.68. Burgerlijk Armbestuur met een voordeelig sal do van f628.12. Gasbedrijf met een voordeelig" saldo van f868.17 en het electrisch bedrijf met f3904.66. Voorzittejr stelt voor de rekeningen nog te behandelen met dezen Raad. Aldus besloten. Volgt vaststelling wijziging begrooting 1931, o. m. in verband met het leggen van een onder- grondschen electrisehen kabel. Hiernja volgt mededeeling aangaande corres pondent arbeidsbemiddeling in verband verzoek besturenbond. Voorzitte rdoet mededeeling dat er een bespre king heeft plaats gevonden tusschen B. en W-, de correspondent der arbeids-bemiddeling en ver tegenwoordigers van den besturenbond. Wat betreft het le der 3 hoofdpunten waarin werd aangedrongen dat een half uur zitting werd gehouden bij den correspondent tot het opgeven van werkeloozen, bleek dat al jaren hiervoor één uur werd gegeven en wel van 78 uur lederen avond, behalve Zaterdags. Al licht is het mogelijk dat het niet voldoende be kend was, waaraan alsnog gevolg zal worden gegeven. Wat aangaat het 2e punt om georganiseerde arbeiders de voorkeur te geven bij het tewerk stellen voor ongeorganiseerden, werd opgemerkt, dat de correspondent als leider der transport arbeiders soms meerdere arbeiders noodig beeft bij drukke werkzaamheden, zoodat hier 2 ele menten naar voren komen, welke goed onder scheiden moeten worden, zulks mede in verband met het kiezen der werkkrachten. Wat aangaat de voorkeur geven aan georgani seerde arbeiders, hierin kan door de overheid geen onderscheid gemaakt worden, alzoo ook de correspondent niet. Wat aangaat het 3e punt betreffende het 's morgens ter loops opgeven als werkeloos zijn de, hetwelk tusschenbeide niet door den cor respondent naar behooren zou geschieden, werd opgemerkt dat de correspondent in deze de toe zegging heeft gedaan zulks zoo serieus en vrien delijk mogelijk te behandelen. Niemand het woord verlangende, werd con form deze mededeelingen door den Raad aldus besloten. Tot het onderzoek der geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden, werd bij monde van den heer Koedijk mededeeling gedaan dat deze in orde zijn bevonden en adviseerde aldus tot toe lating. Bij de 3-jarige vaststelling der afrekening van de bijz. school werd medegedeeld dat deze toe- BEZOEKT HET voor Harmonie- en Fanfarecorpsen HEDEN ZATERDAG 25 Juli, 's avonds 8 uur CONCERT aangeboden door het R.K. Fanfarecorps „Genot door Kunst", Noordscharwoude. Dir: H. A. MAAS met als slot gratis Bal Champêtre voor de bezoekers en Kermesse d'Eté. 2egt het voort. de schoone roman van een vagebond en een ko ningsdochter. Geen film die U ooit gezien heeft kan met „Als ik koning was" vergeleken worden. Schooner schouwspel dan u ooit gedroomd had te zullen zien! Geheel Duitsch sprekend. Buitenland EiE EONBiENiSjCjHE CONFERENTIE. Mient 17 Alkmaar Tel, 526 Vertrouwd adres voor: goedpassende Buikbanden Elastieken Kousen Bechifiouders en Rechthoudei- Corsetlen De heer Smak vraagt of er spoedig met de ka^el leering wordt begonnen en of hieraan de wwerkeloozen te werk gesteld worden. Voorzitter antwoordt dat de bedoeling is van omstreeks 10 Augustus met de kabelleering te beginnen en dat het eveneens in de bedoeling ligt om hieraan de plaatselijke werkeloozen te werk te stellen. Hierna sluiting. Plaatselijk Nieuws NOORDSCHARWOUDE. Gevonden voorwerpen. Een belastingplaatje. Inlichtingen bij de gemeen tepolitie. NOORDSCHARWOUDE. Onze plaatsgenoot, de heer Jb. Bakker, Opticien, alhier, die reeds in het bezit was van het T. O. G. diploma voor Opticien-Brillenmaker, heeft met goed gevolg het examen der Vakschoolw voor Opticiens afgelegd en kwam heden in het bezit van het Di ploma V. V. O. komt een bedrag van f12001.37. Die totaal ver schuldigde schoolgelden bedragen f7795.72, van de gemeente f4206.65, Dttor het schoolbestuur is uitgegeven f12034.-zoodat voor eigen rekening komt een bedrag van f 32.63- Aldus vastgesteld en besloten. Hierna volgt vaststelling van het ambtenaren reglement. Voorzitter deelt mede, dat het de bedoeling is, de ambtenaren meer rechtszekerheid te geven. De heer Koedijk is van meening dat het ont- werc van weinig practisoch Voordeel zal wezen voor de gemeente. Wat betreft de vacantie-rege- ling welke er in voorkomt is die nog van nut voor één onzer ambtenaren. Voorzitter zegt dat het ontwerp een basis is waarin de algemeene lijnen ^worden vastgesteld. Wat betreft de bepaling verlof-, en vacaritie- regeling wordt afzonderlijk in een ^instructie vastgesteld. Aldus besloten. De heer Kamp brengt bij de rondvraag naar voren dat het hem aangenaam aandoet, dat op het speelterrein de kinderen der verschillende gezindten zo oeendrachtelijk samen spelen. Spr. vraagt tevens de plaatsing der poort en memoreert verder dat hij bevreesd is dat de draineeringsbuizen niet goed liggen, daar het water op een bepaalde plaats blijft staan. Voorzitte rzegt dat de poort nog niet klaar is en dat het de bedoeling is om het terrein, open te laten. Eveneens zal er een bepaling gemaakt worden dat de gemeente regelend op treedt, opdat alles ordelijk geschiedt. Hiervoor zal dan iemand aangesteld worden, waarover nog nader met een voorstel gekomen zal worden. Wat betreft het blijven staan van het water hoopt voorzitter dat de bezorgdheid in deze overdreven mogen zijn, maar zal zich nader in verbinding stellen met den gemeente-opzichter1. ALS IK KONING WAS. Door de op het feestterrein gecombineerde Noord- Holl. Cinema en Centraal Bioscoop, wordt heden avond en morgen gegeven de romantische film „Als ik Koning was" geheel in natuurlijke kleuren en Duitsch sprekend. Een waar Paramount product. De onsterfelijke roman van Frangois Villon vagebond, dichter, dief, zanger, soldaat en Don Juan! Een grootscher schouwspel dan U ooit ver moed had te zullen zien! Een opwindend brok geschiedenis, zooals alleen de geheel gekleurde, sprekende en zingende film U dat brengen kan! Een der grootste films die Paramount ooit maakte. Geheel Duitsch sprekend. Als ik Koning was is een van de grootste films die Paramount ooit gemaakt heeft. Groot in ieder opzicht. Met Dennis King de grootste ster, de vol- maakste bariton van Amerika's opera met Jeanette MacDonald, Koningin der Liefdes Parade. Groot van productie, van aankleeding, van regie van actie, van romantiek, 'n Opwindend brok ge schiedenis, verhalend de romantische avonturen van Frangois Villon. Grootsch van verrukkelijke muzikaliteit. En 'n groote prestatie van Tech nicolor! In rijke kleurenweelde herleeft het glorieuze hof van Frankrijk's heerschers. Koninklijke paleizen, fantastische feesten de sloppen van 17e eeuwsch Parijs de stormloop eener waanzinnige menigte 'n middeleeuwsche veldslag, als achtergrond voer Offieieele verklaring. De volgende verklaring werd in de internatio nale oonferentie met algemeene stemmen aange nomen: Het recente, buitensporige terugtrekken van kapitaal uit Duitschland heeft een acute finan- cieele crisis verwekt. Dit onttrekken is ver oorzaakt door gebrek aan vertrouwen, hetwelk geenszins gerechtvaardigd was door den eoono- misohen en budgetairen toestand van dit land. Teneinde de instandhouding van het finan- crcele evenwicht van Duitschland te verzekeren, welk evenwicht essentieel is in het belang van de geheele wereld, zijn de regeeringen, welke vertegenwoordigd zijn op de conferentie, bereid, voor zoover zulks in hun macht ligt, samen te werken aan het herstellen van dit vertrouwen;. De regeeringen welke vertegenwoordigd zijm op de conferentie zijn bereid, om aan te bevelen ter overweging aan de financiëele instellingen van hun landen, de volgende voorstellen, ten einde den toestand van het oogenblik te ver lichten 1. Dat het centrale bankcrediet van 100 mill- dollar, dat kortgeleden aan de Rijksbank werd verleend, onder de auspiciën van de Bi. I. B. op den vervaldag vernieuwd zal worden voor een periode van drie maanden. 2. Dat maatregelen genomen zoudeti moeten worden bij de financieele instellingen in de ver schillende landen met het oog op de instand houding van het volume van credieten, welke reeds aar. Duitschland zijn toegewezen. De conferentie beveelt aan, dat de Bi. I- B. zal worden uitgenoodigd om zonder verwijl een com missie van vertegenwoordigers in het leven te roepen, welke benoemd zullen worden door de gouverneurs van de belanghebbende centrale ban ken, teneinde een onderzoek in te stellen naar de verdere directe credietnooden van Duitsch land en teneinde te bestudeeren de mogelijkhe den om een gedeelte van de op korten termijn verleende credieten te converteeren in credie ten op langen termijn. Di eeonferentie nam met belangstelling kennis van de mededeeling van Dr. Bruning aangaande de gezamenlijke garanties, welke kort geleden door de Duitsche industrie ter beschikking ge steld is van de Gouddiscontobank. De confe rentie is van opinie, dat een garantie, als om schreven, het mogelijk zal maken een gezonde basis te vormen voor het herstel van de normale operaties van het internationale crediet. Dte oonferentie is van meëning dat, indien deze matregelen doorgevoerd worden, zij een basis zullen vormen voor een vólgende meer perma nente actie. Daaraa nis het volgende nog toege voegd f De conferentie besloot eveneens, dat het co mité van deskundigen verder moest gaan met het uitwerken van de gedetailleerde maatregelen, wél ke noodig geworden zijn om effect te geven aan president Hoover's voorstel voor een jaar uit stel van regeeringsschulden. Hoover zeer voldaan over het resultaat. President Hóover verklaarde dat de oonferen tie te Londen soliede grondslagen heeft gelegd voor het herstel der stabiliteit van Duitschland. De conferentie vult de opschorting van de schuld betaling tusschen de regeering aan en het ge- ccombineerde resultaat zou Duitschland in staat moeten stellen, met hun middelen, hun arbeids vermogen en hun moed hun tijdelijke moeilijk heden te boven te komen en hun crediet te eer stellen. Het voornaamste vraagstuk raakt in de eerste plaats den toestand der banken en het is beter dat het wordt opgelost door vrijwillige samenwerking tusschen de bankiers dan door de regeeringen met hun tegenstrijdige belangen. Een dergelijke grondslag van samenwerking is verzekerd. Hoover zeide verder, dat het geno men besluit zou bijdragen tot de economische opbeuring van de wereld, e nwees op den tast baren geest van samenwerking tusschen de lan den der conferentie.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 1