Uit den Omtrek Smetten, DoorziKen Stukloopen der Huid Plaatselijk Nieuws OUDKARSPEL. Het raadsbesluit van de gemeente Oudkarspel om den heer E. Zaagman niet toe te laten als lid van den Gemeenteraad, door gedeputeerde Staten ver nietigd. Zooals onze lezers zich nog wel herinneren werd in de vorige vergadering van den raad dezer Gemeente besloten, op advies van de commissie belast met het onderzoek van de Geloofsbrieven der nieuw benoemde raadsleden, om den heer E. Zaagman niet toe te laten als raadslid. Dit besluit werd gegrond op het feit, dat de echt- genoote van den heer Zaagman, niet uitsluitend belast zou zijn met de uitoefening van de armen- practijk als verloskundige. De heer Zaagman ging tegen dit besluit in beroep bij Ged. Staten van Noord-Holland, die d.d. 12 Augustus 1931 ten aanzien van deze kwestie het volgende besluit hebben genomen: Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Gelezen a: een adres van E. Zaagman te Oudkarspel d.d. 31 Juli 1931, waarbij hij bezwaren indient tegen het besluit van den Raad dier gemeente van28 Juli 1931, om hem niet toe te laten als raadslid; b het daaromtrent ingewonnen bericht van Burgemeester en Wethouders van Oudkarspel, d.d. 3 Augustus 1931, K. No. 1/18; overwegende, dat de Raad der gemeente Oudkarspel in zijne vergadering van 28 Juli 1931 o.m. heeft besloten E. Zaagman voornoemd niet toe te laten als raads lid, omdat zijne echtgenoote de functie van gemeente vroedvrouw bekleedt en uit hare instructies niet duidelijk blijkt, dat zij uitsluitend met de armenpractijk is belast; overwegende, dat reclamant zijn bezwaar hierop grondt, dat zijne echtgenoote geene andere functie in dienst der ge meente Oudkarspel bekleedt dan die van Vroedvrouw met de armenpraktijk belast; overwegende, dat blijkens een door Bur gemeester en Wethouders van Oudkars pel overgelegd uittrelisel uit de notulen van de vergadering van den Raad dier gemeente van 26 Maart 1907, de echt genoote van reclamant is aangesteld als gemeente Vroedvrouw, doch dat eene akte van aanstelling als zoodanig niet kan worden overgelegd; overwegende, dat aan de gemeente vroedvrouw blijkens de door den raad voor haar vastgestelde instructie, de ver loskundige behandeling der behoeftigen in de gemeente is opgedragen en dat daaruit van eene opdracht om de prac- tijk ook uit te oefenen over andere in gezetenen der gemeente, die haar hulp inroepen, niet blijkt; overwegende derhalve dat de echtge noote van reclamant is gemeente-Vroed vrouw met de armenpraktijk belast en dus de uitzondering vermeld in «art. 25, tweede lid, der gemeentewet, op haar van toepassing is; overwegende, dat reclamant derhalve niet geacht kan worden de echtgenoot te zijn van een krachtens art. 25 der Gemeentewet van het lidmaatschap van den Raad uitgeslotene; overwegende tenslotte dat niet gebleken is van andere gronden, welke tot de niet-toelating van reclamant zouden moeten leiden; Gelet op de artikelen 25, 33 en 34 der Gemeentewet BESLUITEN met vernietiging van het bestreden raadsbesluit de toelating van E. Zaag man tot lid van den Raad der gemeen te Oudkarspel te bevelen. (Volgt onderteekening) VEILINGOVERZICHT WARMENHUIZEN. Veel goeds valt er over het verloop van deze veilingweek niet te vertellen. De aanvoer van schotsche muizen neemt sterk af, terwijl die van de eigenheimers en blaauwe aardappelen eenigszins toeneemt. Schotsche muizen. Om te beginnen met de muizen, kunnen wij allererst constateeren, dat de prijzen van de schotten over de geheele linie een tikje hooger waren, dan op het einde der vorige week. De daling in de prijs, welke op Vrijdag 31 Juli plaats vond is maar van korte duur geweest. Voor het eerst in dit seizoen was op Maandag j.l. de aanvoer van schotsche muizen nihil. Dinsdags daarop ver schilde de prijzen reeds een gulden per 100 K.G. met die van Zaterdags te voren. Woensdag kwam de handel in schotsche muizen niet ten vole uit, daar de aanvoer zeer miniem was. Vrijdag 7 Augustus j.l. was dit eveneens zoo, Op de overige dagen dezer veilingweek betaalde men voor de mooie schotsche muizen ten hoogste f6.70 en ten laagste f5.60. De drielingen schotsche muizen werden in deze week verkocht voor f 4.80 tot f 6.10 tegen in de vorige week van f 3.70 tot f 5.60 per 100 K_G. Een enkel partij grove schotsche muizen verkocht men voor f 2.30. Eigenheimers. Ook de prijzen van de eigenheimers zijn vergeleken bij de vorige veek eventjes de hoogte in gegaan. Maandag 3 Augustus, kon men voor lee- lijke eigenheimers slechts f3.20 bedingen, terwijl daags daarna de laagste noteering f4.20 bedroeg en de hoogste f 5.30 per 100 K.G. Op de overige dagen viel niet veel verandering in de noteering te bespue- ren. Blaauwe aardappelen. Aanvankelijk leek het begin van deze week dat men voor de blaauwe aardap pelen om de f 5.— per 100 K.G. wilde betalen. Lang zaam daalde de prijzen totdat zelfs op Zaterdag j.l. ten laagste f 2.90 en ten hoogste f 4.40 werd betaald. De totale aanvoer van aardappelen bedroeg in deze week 85175 K.G. tegen 98020 K.G. in de vorige week. Slaboonen. De aanvoer van slaboonen is wel uitge breid. Deze bedroeg in deze week 976 K.G. tegen 30 K.G. in de vorige week. De algemeene noteering van deze week was wel een ietwat' lager dan de vorige week. Tot en met j.l. Vrijdag werd nog steeds boven f8.00 per 100 K.G. betaald, terwijl men op j.l. I Zaterdag slechts van f5.00 tot f7.00 per 100 KG kon verkrijgen. Gele nep, drielingen en uien. Dit artikel is thans geen onbelangrijk product aan onze veiling. Met de toename van den aanvoer is ook de prijs daarvan successievelijk achteruitgegaan. Voor uien werd be taald van f4.00 tot f5.6u; voor drielingen van f'4.00 tot f5.90 en voor de gele nep van f5.00 tot f 11.50 alles per 100 K.G. Deze laatste prijs is slechts betaald op j.l. Maandag. Zaterdag daarna werd ten hoogste f8.70 voor de gele nep betaald. De totale aanvoer bedroeg in deze week 39450 K.G. tegen 4475 K.G. in de vorige week. Bloemkool. Met de prijzen van de bloemkool was het in deze week allertreurigst gesteld. Eerste soort bracht slechts op van f 1.90 tot f 4.00 per 100 stuks. Voor een enkele partij mooie bloemkool werd Dins dag f7.00 betaald. Tweede soort verkocht men voor f 2.00 tot f 2.70 per 100 stuks. De aanvoer bedroeg 1420 stuks tegen 3105 stuks in de vorige week. Roode kool. Zegge 700 K.G. roode kool is verkocht voor den minimumprijs van f 0.60 per 100 K.G. Vele partijen gingen als onverkocht door de veiling. Zilvernep, drielingen en| uien. Het eenige product, waarvan de prijs niet slecht te nemen is, is laatst genoemd artikel. Behoudens een paar minder mooie partijen nep op j.l. Vrijdag werd in deze week steeds ongeveer van de f8.— tot f 10.00 per 100 K.G. be taald. De prijzen van de drielingen varieerden van f 5.20 tot f 6.00 en die van de zilver uien van f 1.10 tot f 2.30 per 100 K.G. De totale aanvoer bedroeg in deze week 21260 K.G. tegen 27775 K.G. in de vorige KOEDIJK. Op initiatief van de Af deeling Koedijk van den Bond voor Staatspensionneering werd eenigen tijd geleden in de gemeente een inzameling gehouden teneinde met ouden van dagen een rondrit te maken, waarvan het resultaat is geweest dat Woensdag morgen ongeveer 11 uur 9 luxe-auto's en een bus gereed stonden om de ouden van dagen te vervoe ren. De ingezetenen die in 't bezit waren van een auto, waren aanwezig en zelfs nog een oud-ingezetene van Koedijk was aanwezig. 37 ouden van dagen namen aan dezen rondrit deel. Voor een goede regeling werd zorg gedragen door de bestuursleden van genoemden bond. De route was over Alkmaar, Velsen, Haarlem en Omstreken en terug over Haarlem, Velsen, Castricum, 't Woud, Bergen en Schoorl. De muziekvereeniging „Aurora" was aanwezig op 't Noordeinde der gemeente om de oudjes des avonds met muziek in te halen. In hotel „Velserend" werd gelegenheid gegeven om brood te eten en op den terugweg in café „Zwaan", terwijl in de theetuin „Groenendaal" een verfris- sching werd gebruikt. Zeer zeker zullen de oudjes nog lang op dezen ge notvollen en onvergetelijken dag terugzien. Tevens zij nog vermeld dat dit de eerste keer is geweest dat alhier een dergelijke rondrit werd ge organiseerd en een woord van hulde voor de leiders wel op zijn plaats is. ALKMAAR. De Alkmaarsche grasbaanraces op 23 Augustus a.s. De grasbaanwedstrijden, welke elk jaar op den eersten Kermis-Zondag op de Alkmaarsche grasbaan worden gehouden, belooven ook dit jaar weer zeer aantrekkelijk te worden. De inschrijvingen, welke dagelijks binnenkomen, voorspellen tenminste alle goeds. Van de veertig inschrijvingen, die binnen ge komen zijn, noemen wij bijvoorbeeld die der se niores. In de 350 c.M3. klasse zullen o.m. starten v. d. Berg, Bovee, Beverdam en Oosterbaan, in de 500 c.M3. klasse komen uit Jan Rijk, v. d. Pluym, v. Pelt, Hulsebosch, en anderen. Ook uit Noord-Holland komen weer verschillende renners op de baan. Daar zijn de Alkmaarders Dupont, Ludeke, de Ridder, Vermeulen en v. Latum, daar zijn Jan Moejes, de Graaf, Roos, de Boer, enz., allemaal renners uit onze omgeving. Verder komt de nieuweling v. d.a Vlies uit Rotterdam, die plotseling bekendheid kreeg door zijn kunstrijden en ook hier tijdens de pauze ongetwijfeld verrassende staaltjes te zien zal geven. We kunnen tenslotte nog meedeelen, dat alle wed strijden deze keer in manches worden verreden, zoo dat een valpartijtje in de een of andere serie niet dadelijk afvullen beteekent! Het rijden in manches (met puntentelling) geeft meer strijd, terwijl de tak- tiek hier nog meer meespreekt dan anders! Nieuwstijdingen Steekpartij in een danstent. Aan de grens der gemeente Hoogeveen onder Rumen, even over de spoorlijn was een amuse mentsgelegenheid opgericht met toestemming van het gemeentebestuur van Ruinen, welke inrich ting dan bezoekers trekt van allerlei windstre ken, omdat in Hpogeveen dergelijke „attracties'' worden geweerd. Aldaar is een zekere O. V., parapluiemaker, liggende met een scheepje in deze buurt, door twee personen uitgenoodigd naar de aldaar aan wezige danstent te komen, en naar de „Tel." meldt, zoodanig met messen bewerkt, dat de hulp van dr. F. Kooiman te Hoogeveen moest worden ingeroepen. Eieze achtte den toestand ernstig en gelastte opname in. het ziekenhuis Rethesda. De toestand van den getroffene is ernstig. Het schijnt dat hij vier diepe steek wonden heeft gekregen. In verband hiermede zijn twee mannen in arrest gesteld. Een edele daad. Dezer dagen, aldus meldt de „Eindh. Ort-"' kwam den marechaussee te paard A. L. Nagel- kerke, gestationneerd te Tilburg, ter oore dat in het St. Elisabeths-Zieken'nuis te Tilburg, een moeder van drie kinderen stervende lag, die al leen nog door een bloedtranfusie kon gered wor den. Zes verschillende personen, welke familie waren van deze moeder, waren volgens den dok ter niet geschikt om deze transfusie te ondergaan* en werden hiervoor afgekeurd. De echtgenoot van de patiënt was ten einde raad en wist niet meer waarheen hij zicin thans móest begeven. Toen de marechaussee dit alles had vernomen, stelde hij zich disponibel voor deze edele daad ten einde een voor hem geheel onbekende vrouw te kunnen redden. Een strenge keuring volgde, waarna den marechaussee den volgenden dag werd bericht, dat zijn bloed was goedgekeurd. Om de vrouw te behouden, moest hij drie kwart liter bloed afstaan, hetwelk gebeurde. Bank zij deze bloedtransfusie slaagden de ge- neesheeren er in de vrouw in het leven te 'nouden. Over enkele dagen mag zij het ziekenhuis ver laten. Ecu- «f tweemaal getrouwd? De Amsterdamsche politie had, zoo vertelt de „N.R.Crt." van een juffrouw, die in Tsjecho- Slowakije woont, mededeeling ontvangen, dat zij getrouwd was met een Amsterdammer, en dat deze buiten haar om opnieuw, met een Amster- damsche vrouw was getrouwd. De man, 'die op reis was, is bij zijn terugkeer te Amsterdam op het politieburea uontboden onder verdenking, zich te hebben sdauldig gemaakt aan het mis drijf, omschreven in art. 237 van het Wetb- van Strafrecht, nl. bigamie. De man was zeer ver baasd en zeide, dat hij al eenige jaren geleden van de vrouw in Tsjecho-Slowakije was geschei den. Daar er geen bewijzen waren, dat de man niet de waarheid sprak, is hij weer vrijgelaten. GEHEIMZINNIGE DOOD. In de Nieuwstraat te Eindhoven is Donderdag middag de banketbakker A. Huggers, die sedert eenige dagen alleen thuis was aan de trap van zijn huis dood gevonden. De buren meenen in den afge- loopen nacht een val te hebben gehoord. Gistermor gen bleef de woning gesloten en eerst toen gister middag iemand door een venster naar binnen ging werd de man gevonden. Op de bovenverdieping brandde het licht nog. Op het lijk werden eenige bloedende wonden gevonden. De politie onderzoekt of hier van een ongeval of van een misdrijf sprake is. STAKING TAPIJTFABRIEKEN. De staking vrijwel algemeen. Zoowel te Rotterdam als te Moordrecht en te Deventer is de staking in de fabrieken der Kon. Ver. Tapijtfabrieken vrijwel algemeen, naar de hoofd directie te Rotterdam aan het Hbld. mededeelde. De arbeiders te Rotterdam, die na afloop der j aarlij ksche vacantie, gedurende welke de fabriek heeft stilgestaan, het werk hadden moeten hervat ten, zijn weggebleven. De staking te Rotterdam om vat 200 man. Aldaar hebben zich alleen een deel der werkmeesters en het expeditiepersoneel gemeld. De verzendiing van orders, die reeds in de fabriek is uitgevoerd, maar nog niet verzonden waren, vindt nog voortgang. Binnenland EEN NIET ALLEDAAGSCH AANBOD. Boerderijen op afbetaling in Argentinië. Een bijzondere kans wordt geboden aan een tien tal flinke land- of tuinbouwers om zich, zonder dat zij over meer geld beschikken dan benoodigd is voor den overtocht, op een complex van prima geheel geïnstalleerde bedrijven te vestigen. In het algemeen dient men dergelijke aanbiedingen uit het buitenland met eenige voorzichtigheid tegemoet te treden; hier echter betreft het een onderneming welke zich tot onze landgenooten richt door tus- schenkomst van de onder toezicht der regeering werkende Stichting Landverhuizing Nederland, wel ker directeur zich speciaal naar Argentitnië heef begeven om de aangeboden bedrijven in oogen- schouw te nemen. Wie zich voor dit plan interesseert, kan zich dan ook in vertrouwen wenden tto bovengenoemde instel ling, wier kantoor is gevestigd te Den Haag, Bezui- denhoutscheweg 97. De boerderijen, tien in getal, worden geheel in cultuur gebraccht en geïnstalleerd opgeleverd, voor zien van vee, werkpaarden, landbouwgereedschap pen en huisraad, terwijl bij het aanvaarden er van geenerlei betaling geëischt wordt, daar de koopprijs in den loop der jaren uit de opbrengst van het bedrijf kan worden voldaan. Zij vormen tezamen met een modelboerderij van 80 H.A. een aaneenge sloten geheel. Aan het hoofd dezer modelboerderij komen een Hollandsche landbouwkundige met Hol- landschen assistent, wier taak het is den landbou wers leiding en voorlichting te geven en bij te staan in alles wat hun in den vreemde, vooral ge durende den eersten tijd, bezwaarlijk zou vallen. Het spreekt wel van zelf, dat uitsluitend degelijke ervaren landbouwers in aanmerking komen. Zij moeten voorts getrouwd zijn en kinderen hebben, waarvan althans reeds één den leeftijd heeft om mede te werken. Inlichtingen worden ook verstrekt door de vakaf- deelingen voor de landbouwbemiddeling aan de ar beidsbeurzen te Groningen en Middelburg. Buitenland VREESELIJKE BRAND TE HANKAU. Honderden personen omgekomen. Naar uit Sjanghai gemeld wordt, is in de inboor- lingenbuurt van de overstroomde stad Hankau een brand uitgebroken, die zeer snel om zich heen greep. Honderden personen zijn in de vlammen omge komen, aangezien zij niet konden ontkomen. Als ratten in een val zaten zij opgesloten tusschen de vlammen en de golven van de Jangtse. INGEZONDEN HET KAARTRONDJE. Mijnheer de Redacteur, Gaarne had ik voor het volgende eenige ruimte in uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Het rondje bestond lang en bestond uit 4 personen, de eerste was een middenstander (winkelier), de tweede een rentenier (grondbezitter), de derde een arbeider en de vierde een tuinbouwer. Zooals ik reeds schreef, was dit reeds lang zoo ge gaan, tot voor 9 jaar er iets aan begon te haperen, de tuinder kon niet best meer mee, maar door een kleinigheid werd dit toch weer verholpen. Maar het vorig jaar liep het heelemaal weer mis met den tuinder, wéér moesten de anderen beraad slagen, om hem er weer door te helpen en wederom hielpen zij hem, al moest hij dan ook de gelden weer leenen. Het kaartspel kon weer doorgaan; en hoe staat het thans? De tuinder kan niet langer mee doen, zijn geld is op en toch mag het spel niet onderbroken worden. Zoodra hij niet meer mee kan spelen, verliest ook de arbeider zijn geld, ook de grondbezitter verliest en de winkelier, onverschillig wat voor kaart deze trekt, ook deze zal moeten Nu hebben zij jaren lang in één potje gespeeld en er staat nu ongeveerd f20.in. Wat nu te doen, wat is nu het beste? Met z'n drieen kunnen ze niet verder, het beste is dat zij den tuinder er f 5.00 van geven en dan zouden zij weer door kunnen spelen. Op deze gedachte schijnen ze evenwel nog niet te willen ingaan of te kunnen begrijpen. M. de Red. vergeef me m'n fantasie, U zult wel reeds begrepen hebben, welke kant ik uit wil. De zaak staat zoo: in 1922 begonnen de tuinders de gevolgen van de inflasie te ondervinden, wat zoo aanliep, dat er naar middelen moest worden omge zien, om de noodlijdenden te helpen. In die dagen liep de Burgemeester van Sint Pancras reeds met het plan rond, toeslag van regeeringswege te ver krijgen, ging zelfs naar Den Haag, doch zonder resultaat. Het liep op Provinciaal crediet uit, dit was voor de Provincie Noord-Holland een bedrag van f 300.000 wat natuurlijk afgelost moest worden, plus rente, waarvan het vorig jaar nog f 80.000 stond te betalen. Het vorig jaar (1930) was er weer sprake van een noodtoestand, en ter bespreking hiervan had het bestuur van de Langedijker Groentencentrale, alle besturen van de aangesloten vereenigingen uitge noodigd, en allen waren precent, en allen waren present, bewust als zij waren van den nood der tuinders. Op deze zelfde vergadering stelde ondergeteekende voor, om bij de regeering aan te dringen op toeslag en wel een bedrag uit te betalen per snees van f 10.is f 420.per H.A. Voor dit voorstel kon ik geen steun vinden, want niemand die mij bij viel, over het algemeen voelde men meer voor crediet. Ook dit crediet is gekomen, voor diegenen die er voor in aanmerking kwamen, waarvoor de Provincie 70 pCt. en de Gemeente 30 pCt. voor hun rekening namen, en de tuinders konden weer doorgaan en zijn doorgegaan. Maar nu, hoe gaat het nu. Een antwoord heb ik hierop niet te geven, die het weten wil, gaat naar de veilingen en daar zal hij zien, welk een treurig heid er geschiedt, hij zal véél arbeid en zorg zien en hooren. Er wordt, als er twee tuinders bij elkaar staan, niet veel meer gesproken dan: „Waar moet dat heen?" „Ik weet het niet." En zoo zijn er velen, zij weten het niet, maar dit weten zij wel, dat als er niets gebeurt, er veel zal gebeuren. Wat zal er gebeuren, als er niets gebeurt? zal een buitenstaander vragen. Het land zal braak blijven liggen, de arbeiders zullen geen werk hebben, de landverhuurders zullen hun land waardeloos zien worden en geen huur ontvangen, de winkelier en neringdoenden (zooals men ze noemen wil) zal niets kunnen verkoopen en de tuinder is broodeloos. Het trof mij in het laatste raadsverslag van Oud- Karspel, waar gezegd is: „Toen de kool f 1200.— de wagon waard was, toen konden ze de Langendijk vinden, maar waar blijven ze nu." Dat was een waar woord, in de mobilisatiejaren, toen wist men waar de Langendijk lag, toen waren de tuinders verplicht, om voor de voedselvoorziening voor het binnenland te zorgen en werden er noodwetten gemaakt van -40 p©t. voor binnen-- en60 pCt. voor het buiten land. De tuinder morde niet, hij had een goed bestaan en dat er wat aan hem verdiend werd, daar kon hij best tegen. Alles ging weg voor maximumprijzen, die best waren, en dat de N. U. M. er véél en véél meer voor maakte, dat wist hij niet; dat van de 40 pCt. voor binnen nog wel eens wat overbleef en ook voor hooger bedragen werd verkocht, ook dat wist hij niet. Zooals ik het vorige jaar meerdere malen schreef, de regeering heeft van deze zelfde handelsvereni ging de N. U. M. nog een bedrag bij likwidatie ont vangen van veertig millioen gulden. Nu las ik in de Tuindere van 7 dezer een inge zonden stuk, onderteekend door de Voorzitters van „Groentencultuur" Broek op Langendijk en van „Tuinbouwbelang" te Noordscharwoude. Deze hee- ren komen er tegen op, om steun te geven voor na tuurrampen en dat er steeds menschen zijn, die het er om te doen is, te plukken, wat er te plukken valt. Zeker, zulke menschen zijn er en zullen er jammer genoeg wel altijd blijven, maar toch denk ik, dat er procentsgewijze niet zoo velen zijn, maar dat wij tuinders altijd en altijd, waar de gelegenheid zich maar biedt, geplukt worden. Wat zou het kosten voor de Provincie Noord- Holland, als er f 10.toeslag werd gegeven? Dit zal een som worden van vijf miljoen. Waar moet dit van dan komen, zal er gevraagd worden, en terecht is dit een vraag waard. Nu is het een vaststaand feit, dat algemeen de openbare kassen de laatste jaren gezorgd hebben voor eenige weerstand, zoowel gemeenten als pro- yincie, evenzoo particuliere bonden. (Zie mijn inge zonden stukken van vorig jaar over de middelen van het Centraal Bureau, toen nog f300.000). Als ik het wel heb, had de Provincie Noord- Holland vorig jaar nog een reserve van ruim 15 millioen gulden, wat toch naar mijn meening, uit de circulatie gehaald is. Zou het nu zoo erg zijn, om daar een derde van te nemen, en waar in circulatie te brengen? Verbiedt de Kroon echter om van een reservie iets te nemen, wat zou er dan tegen wezen, als de Provincie een leening uitschreef? Deze zou immers direct volteekend zijn, dat leert ons toch de practijk. Deze richting zal er toch ingeslagen moeten worden, hetzij toeslag, hetzij een renteloos voorschot op langen termijn. Gebeurt dit niet, dan zal iedere lezer, onverschillig welk beroep hij uitoefent, direct of indirect bij deze noodtoestand betrokken worden. Velen zullen het wellicht niét met mij eens zijn, maar dit staa,t voor mij vast: dat wel ieder tuinder, misschien op een enkele uitzondering na, mij wel gelijk zal geven; het kaartspel is uit. U, mijnheer de Red., mijn hartelijken dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Jb. DE VRIES Jz. St. Pancras, 13 Aug. 1931. geneest men met VK "-N 30-60 en 90 ct. T Bij Apoth. cn Drogisten

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 3