NIEU WE '4|Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier No. 97 40e Jaargang Zomersproeten verdwijnen TELWOON INTERCOMMUNAAL NO. M DINSDAG 18 AUGUSTUS 1931 DEZE COURANT VERSCHIJNT DINSDAG DONDERDAG en ZATERDAG. Abonnmentsprijs: per 3 maanden 1.15. EDUKER -II Uitgave: Firma I. H. KEIZER. facteur 1. H. KEIZER. Bureel Noordscharwoude. ADVERTENTIEN: Van 15 regels 75 cent; elke regel meer 15 cent. GROOTE LETTERS NAAR PLAATSRUIMTE. Uit den Omtrek KOEDIJK. 40-jarig jubileum van de muziekvereeniging „AURORA". Zaterdagavond herdacht de muziekvereeniging „Aurora" alhier haar 40-jarig jubileum. Uit de leden der vereeniging had zich een com missie gevormd, bestaande uit de heeren L. Visser, K. Kerkmeer, P. Mulder en A. Jongsma voor de regeling der feestelijkheden. De zaal van den heer Groot had een feestelijk aanzien waarvoor de verschillende leden hun me dewerking hadden verleend. Vele genoodigden en donateurs alsmede alle leden der vereeniging waren tegenwoordig. De voorzitter, de heer C. Bos, opende deze feest avond met een woord van welkom en sprak er zijn genoegen over uit dat er zoo velen aan de oproep der vereeniging gehoor hadden gegeven. Aanvankelijk was de bedoeling aan dit 40-jarig jubileum een nationaal concours te verbinden, doch niettegenstaande de kosten en de moeite die de vereeniging zich daarvóór getroost had, was dit niet mogen gelukken. Spreker stelt het echter ten zeerste op prijs dat de medewerking van de inge zetene zoo zeer is gebleken en deze de vereeniging niet in den steek hebben gelaten. Het is niet doen lijk allen persoonlijk voor hun medewerking te be danken, doch hij wil in de eerste plaats een woord van dank brengen aan de Muziekvereeniging „Alk- maria Vitrix (voorheen het stedelijk muziekkorps van Alkmaar) die zoo goed was op dezen avond aan „Aurora" een concert aan te bieden en aan de plaatselijke vereeniging „Zanglust" die eenige zang nummers ten gehore zal brengen. Ook dankt hij den gemeente-secretaris die verschillende werk zaamheden voor de vereeniging heeft verricht en spreekt ten slotte den wensen uit dat de aanwezi gen een genoegelijken avond zullen hebben. Hierna worden door „Alkmaria Vitrix" eenige nummers ten gehoore gebracht, die algemeenen bijval vonden. Vervolgens stelt de vereen. „Aurora" zich op het tooneel op en het bestuurslid H. Visser deelt den aanwezigen mede, dat er behalve het jubileum van „Aurora" op dezen avond nog een belangrijke ge beurtenis is n.l. dat heden ook de Voorzitter van de vereeniging zijn 40-jarig jubileum als voor zitter van de vereeniging herdenkt. De heer Bos heeft de vereeniging 40 jaren trouw gediend en alles gedaan om de vereeniging zoover te krijgen als deze thans is. Als bewijs van erkentelijheid biedt spreker namens de vereeniging aan den heer Bos een blijvend aandenken aan in den vorm van een foto van de vereeniging in lijst en spreekt den wensch uit dat het hem met zijn familie wel moge gaan en hij nog vele jaren een steun der vereeni ging zal mogen zijn. De lijfspreuk van den voor zitter zegt spreker is altijd geweest: „gelijk de zon de bloemen kleurt, zoo kleurt muziek het leven." De heer Akerboom, vaandeldrager der vereeniging overhandigd hierop den voorzitter een krans en spreekt den wensch uit dat de vereeniging nog vele kransen aan haar vaandel zal toevoegen. Hierop wordt gelegenheid gegeven tot het com plimenteeren van de vereeniging, waarvan de Bur gemeester in de eerste plaats gebruik maakt. Het is spreker een buitengewoon genoegen geweest om op dezen avond te verschijnen en deel te nemen aan het feest van „Aurora". Het is alleszins be kend welke voorname plaats de muziekvereeniging in onze gemeente inneemt; er is niets te doen of „Aurora" is er bij. Dit is zeer zeker tot uitdrukking gekomen in de raadsvergadering van 24 October 1923 waar werd besloten aan „Aurora" een subsidie te verleenen van f 100.per jaar. De vereeniging De vereeniging had toen al jaren hare medewer king verleend bij verschillende gelegenheden en voor de instandhouding van een dergelijke vereeni ging is nogal wat noodig en als bewijs van waar deering van de zijde van het gemeentebestuur werd het voorstel van B. en W. om een subsidie te ver leenen dan ook gunstig ontvangen. In die raads vergadering werd er op gewezen dat de muziekver eeniging zoo nutting werkzaam was en dit ïs naar sprekers meening nog maar een vage omschrijving van hetgeen de vereeniging werkelijk voor de ge meente beteekent. Dat de Voorzitter reeds 40 jaar als zoodanig aan de vereeniging is verbonden heeft spreker met ver bazing vernomen; daarvan was hem niet bekend. Als hoofd van de gemeente wenscht hij Bos geluk met dit feit. Het is te betreuren dat dit feest niet grootscher kon worden opgezet. Van gemeente wege werd overwogen in een of anderen vorm waar deering te betuigen en aan zekere wenschen van „Aurora" tegemoet te komen. Van de vereeniging zelf kwam een verzoek in om ontheffing van belas ting en gratis beschikbaarstelling van het ter Se cretarie vervaardigde drukwerk. Dit leek het ge meentebestuur wel een practisch geschenk en werd dan ook direct toegestaan, hetgeen den penning meester wel ten goede zal komen. Spreker uit tenslotte den wensch dat de vereeni ging haar volgende lustrum grootscher zal kunnen opzetten en aan het 50-jarig bestaan een groot nationaal concours zal zijn verbonden. De heer Hart complimenteert de vereeniging als Voorzitter van den Zangvereeniging en zegt dat de vereeniging heeft gemeend hare medewerking te moeten verleenen door het aanbieden van een concert op den avond. Ook wenscht hij den voor zitter geluk, temeer daar hem bekend is, wat het beteekent Voorzitter van een plaatselijke vereeni ging te zijn, met de vele kleinigheden die daaraan zijn verbonden en om dan gedurende 40 jaar het vertrouwen van de vereeniging te hebben beteekent veel. Hij hoopt dat ook de dag van morgen een blijde dag zal zijn voor de vereeniging. Tenslotte biedt hij als blijk van waardeering namens de zangvereeniging een bloemenmand aan. Ook als Voorzitter van de Woningbouw wenscht hij de vereeniging geluk en zegt dat de vereeni ging gemeend heeft haar medewerking te kunnen verleenen door het terrein van de woningbouwver- eeniging voor de morgen te houden feesten tegen een lagen prijs ter bescchikking van „Aurora" te stellen. Tevens spreekt hij den wensch uit, dat morgen zal blijken dat er aan de vereeniging iets 1 mankeert n.l. de muziektent, die zoo geruimen tijd een plaats had op Oostwijk en thans nog wel aan wezig is, maar geen plaats heeft. Hij hoopt dat deze spoedig weer een plaats in de gemeente zal hebben gevoonden. Vervolgens wordt door den caféhouder Groot een bloemenmand aangeboden. De heer Stuffers complimenteerd de vereeniging namens het schoolverbond en zegt reeds direct bij het binnentreden van de zaal in een feeststemming te zijn geweest. De vorige sprekers hebben reeds gewezen op tal van banden die bestaan met de vereeniging „Aurora" doch spreker zegt dat een schoolverband zonder „Aurora" niet denkbaar is. Altijd staat de vereeniging gereed om bij school feesten de kinderen af te halen en is er een boot- toccht dan zijn de leden aanwezig om hun mede werking te verleenen. Namens het schoolverbond wordt als blijk van waardeering een bloemenmand aangeboden en spreker uit den wens'ch dat de vereeniging mag groeien en bloeien en de voorzitter nog tal van jaren in gezondheid als voorzitter werkzaam mag zijn en de directeur nog vele jaren in een goede gezondheid de leiding der vereeniging zal hebben. De heer C. Beets complimenteerd de vereeniging en den Voorzitter namens het onderling onder steuningsfonds bij ziekte en sluit zich volkomen bij de woorden van lof van de vorige sprekers aan en biedt namens die vereeniging eveneens een bloemenmand aan. De heer A. Bregman overhandigt een bloemen mand namens de voetbalvereeniging en J. Mole naar namens de gymnastiekvereeniging, terwijl de heer P. Kok de gelukwenschen van de tooneel- vereenigiing „de Roos" overbrengt, een bloemen- mandt aanbiedt en den wensch uitspreekt dat de vereeniging haar volgende lustrum groeiende en bloeiende tegemoet zal gaan. De heer Bos dankt hierop voor de vele bloemen en geschenken en zegt dat deze dag in «en pret tige herinnering zal blijven. Vervolgens brengt de Zangvereeniging „Zanglust" eenige nummers ten gehore die een dankbaar ap plaus vinden. Hierna wordt een pauze gehouden, waarna de muziekvereeniging „Alkmaria Vitrix" opnieuw eenige nummers ten beste geeft, die een welver diend applaus oogsten. Tot slot nog een zangnummers van „Zanglust" die eveneens zeer in den smaak vielen. Tenslotte dankt de voorzitter de aanwezigen voor hun belangstelling en allen die dezen avond hebben opgeluisterd dpor hunne medewerking, Zondagmiddag werd op het terrein van Oost- wijk aan de schoolkinderen een feest aangebo den door „Aurora". Verschillende spelen wer den gehouden onder leiding van het onderwij zend personeel. Voor de kleinere kinderen hout- jesrapen. Winnaars waren 'Guurtje Barsinger- horn en Annie Iiartog. Vervolgens zeilkruipen voor de jongens; winnaars Jo Kuypers en Simon Bakker. Daarna zakloopen; winnaars Piet Hart en Gert Kossen. Hierna werd een korf bal wedstrijd gehouden voor de groote kinderen die eindigde in gelijk spel. Hiern alvoor de grooteren nog een esta fettewedstrijd die gewonnen werd door de groep Maartje Slotemaker, Ali de Maijer, Jan Koorn en Gerrit de Wit, en tot slot een voetbalwed strijd, die gewonnen werd door de jongens met de roode sjerp met 20. Aan deze spelen en wedstrijden waren verschil lende prijsjes verbonden, beschikbaar gesteld door „Aurora". Nadat deze wedstrijden beëindigd waren had een gecostumeerde voetbalwedstrijd plaats. De deelnemers verschenen met muziek op het terrein en waren voor het meerendeel gekleed in vrou- wenkleeren. De beide keepers verschenen zelfs met een kinderwagen ten tooneelê. D>at voor dezen wedstrijd veel belangstelling bestond is wel gebleken uit de kaarten ver koop. Er waren ruim 500 toegangskaarten verkocht. Voor de grappigste deelnemers waren voor elke partij 2 prijzen beschikbaar en voor het winnend elf tal oen kistje sigaren. 'Ongeveer 7 uur was de wedstrijd beëindigd en werden de prijzen uitge reikt. Zeer zeker komt een woord van hulde toe aan de commissie, met de regeling belast en aan het onderwijzend personeel voor de goede rege ling en het vlotte verloop. Het rad van avon tuur maakte goede zaken en verschillende spe culanten verlieten het terrein met 3 ontbijt koeken. Des avonds werd een gemaskerd bal gehouden in de zaal van den heer groot. Die zaal was ge heel bezet en de deelnemers verschenen op 'net hun werykzaamheden en spreekt den wenscta uit dat Aurora op hunne medewerking zal mogen j rekenen als zulks mocht noodig zijn. j De heer Stuffers dankt de muziekvereen. voor den genotvollen dag aan de schooljeugd verschaft, j Tot slot dankt de heer Bos, voorz. der Vereen. alle medewerkenden, voor hun hulp en zegt dat I Aurora nog langen tijd in aangename herinnering aan deze beide feestdagen zal terugdenken. SCHAGEN. in de gehouden raadsvergadering v«n 14 dezer is door de gemeenteraad van Schagen met zes lege nvijf stemmen toegestaan de aanvraag tot het beschikbaar stellen van gelden aangevraagd door het Schoolbestuur van Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Sctaa- gen. De volgende costuums en groepen waren aan wezig: 1. Bridge. 2. Onze Lievenheerbeestje. 3. Miss Amerika. 4. Koningin der nacht. 5. Blana- 'nenhakkers. 6. Inktpot met pot. 7. Sneeuw klokje. 8- Bevue-girls. 9. Pierette en Pirot. 10. Muziekvereeniging „Aurora". 11. Naaigerei en 12. Badnimf- De jury ter beoordeeling der costuums be stond uit den heer en mevrouw Kikkert, den heer en mevrouw Stuffers en den heer en me vrouw de Prenne. Ce Burgemeester deelde mede dat 8 prijzen werden beschikbaar gesteld: le prijs mooiste da- mescostuums Muziekvereen. Aurora, Mej- Hart- Schrijver. 2e prijs, Miss Amerika, Mej. T. Buis man, le prijs origineelste costuum „Onze Lieven heerbeestje, Leni Hartland, 2e prijs Bridge, le prijs mooiste paar: Pierette en Pirot. le prijs origineelste paar: „Bananenhakkers" le prijs mooiste groep ,3evue-girls'1' en le pr. origineelste groep „Naaigerei". De Burgemeester spreekt een woord van waar deering tot de deelnemers en brengt dank aan de commissie uit „Aurora'1' voor het vele werk dat zij ongetwijfeld bij de voorbereiding van dit feest hebben gehad. Die heer L". Visser bedankt de juryleden voor „HALLO HIEEEEN" te Alkmaar. Onder directie van den ex-directeur van het vroegere revuegezelschap van Henri ter Hall, den heer Johan Kötaler, met als manager den gewezen manager van Louis Bouwmeesters revue, den heer Bjob Peters, zal vanaf Zondag 23 tot en met Zondag 30 Aug. a.s. iederen avond 8 uur de Groote Schouwburgloge, staande aan het Doe- 1 leveld worden opgevoerd de door Bido geschre- ven revue „Hallo hierheen!", revue in 1 pro- I loog en 18 tafereelen. Waar Kohier en Peters door hun jarenlange ervaring meenen te weten, wat het Nederlandsche publiek van een revue verlangt, hebben zij zich alle moeite gegeven om iets te brengen, dat aan ieders smaak zal moeten voldoen. j Vooreerst hebben zij geëngageerd een keur- j corps van revue-artisten. In de allereerste plaats j noemen wij Lou Bandy, den Hollandsche Mau- j ree Chevalier, die met zijn dwaze grappen en j kwinkslagen het publiek zal doen schater- i lachen want de humor is de (aoofdschotel van de revue. En dan: Boosje Kohier, de schattige commère, evenals vroeger bij ter Halls revue die teneinde op tijd te zijn op 0e repetities van- de revue „.Hallo Hierheen", den moed had om als eerste Nederlandsche vrouw van Indlië naar Holland te vliegen. Vervolgens treden óp: So phie Köhler-van Dijk, eerste zangeres van inet gezelschap „Die Haghesangers (Carré), Clairettc Hammé, de snoezige soubrette, bekend uit de operette (Walsdroom, Dollarprinses, Czardas- vorstin, Ad. Timm. de Haagsche Komiek (Scala), Max Dekker, de sympathieke, tenor (AVKO.- ntzendingen), Arend Willebrandt, de helden-ba- ryton en anderen. Doch behalve 'net komische gedeelte en de zang moet ook de dans verzorgd worden: als extra attractie zijn dan ook geëngageerd de wereldbe kende 10 Dickson-girls onder persoonlijke lei ding van balletmeester Dickson. Zij traden o-a. op te Parijs (Empire,) te Londen (Paladium), te Berlijn, te Madrid, Barcelona enz. en werkten nog in Juni 1.1- te Amsterdam in het Tuschinsky- citbaret. Humor, zang en dans en een keurcorps mannequins: dit zijn de bestanddeelen der revue. Z,ij vertoonen het publiek de sierlijke costu mes, die een weelde voor het oog zijn, vooral in de finales: „Wat de vrouw begeert" (Goud-Edel- steen-Paarlen-Bönt etaz.) Het Czarenrijk, Schoon Andalusie", De dag en'de nacht, Een huwelijk in het Hemelsche Rijk, enz. Gok de technische leiding is in goede taanden Ben éjSIeeswijk ontwierp en schilderde de dé cors, Cor Bidderhof verzorgt de kleur- en licht effecten. Tenslotte het orkest, een hoofdbestand deel van de revue, heeft als kapelmeester een bekwaam musicus, die veel op muzikaal gebied reeds gepresteerd heeft en wiens naam iedere bezoeker van Iienri ter 'Halls revue kentGerrit van Weezel. Zoo is deze revue tot in de finesses verzorgd en wij twijfelen niet of het Hollandsch publiek zal in groote getale opkomen naar deze Hol landsche revue die uitsluitend uit Hollandsche krachten is samengesteld. Wij durven voorspel len dat het alle kermisdagen d.w.z. vanaf Zon dag 23 tot en met Zondag 30 Augustus a.s. iederen avond 8 uur uitverkocht zal zijn en wij raden aan zeer tijdig zijn plaatsen te bespreken om teleurstelling te voorkomen. Voor de kinderen zal op Woensdag 26 en op Zaterdag 29 Augustus a.s. 's middags om 2 uur worden opgevoerd de kinderrevue: „De avon turen van Micky Mouse". besproken. De bijeenkomst had dit verloop, dat de ondernemers een nieuwe regeling zullen ont werpen, wélke in een de volgende week Dinsdag te houden conferentie zal worden behandeld, waaraan, zoo de Ei. en W,'s hiermede accoord gaan, Ged. Staten zeker hun goedkeuring niet zullen onthouden. BEO EK OP LANGEND [IJK. Gevonden: een nieuwe schoen een vulpen een rijwielbelastingmerk 1931'32 een roode en zwarte muts twee portemonnaies en een mantelceintuur. Inlichtingen geeft de veldwachter. - OUDlKAEiSPEL. In de gehouden vergadering van het Depar tement Oudkarspel der Maatseh. tot Nut van t Algemeen, werd de rekening over het afge- j lcopen jaar goedgekeurd in ontvangst en uit- gaaf op f 620.10 met een nadeelia saldo van f 11.59. Medegedeeld werd dat in Oct. of November alle Departementen tegelijk op denzelfden avond moeten vergaderen, als gevolg van het. besluit van de algemeene vergadering te Amsterdam gehouden voor het voeren van actie voor in ternationale ontwapening. De avond van het Departement zal met recht kunnen worden genoemd een „Vredesavond". Ge tracht zal worde'n de zaal van 't Huis de Bre- derode te doeta aansluiten op de Centrale, opdat de bezoekers eeta radiorede kunnen volgen, die aan het begin van den avond wordt uitgespro ken. Daarna zullen de motie en de ernstige boodschap van de Maatschappij worden voorge lezen en moet tevens de motie worden aange nomen. Tevens heeft het Dlepartement zidn ver zekerd van de medewerking van den heer Ku Mulder uit Hilversum, die verschillende frag menten uit de boeken van Eirieh Marie Bemar- que „Van het Westelijk' front geen nieuws" en „O© weg terug" zal voordragen. D© medewer- kng is gevraagd van een orkestje van muzikale FlaatseSp Nieuws N C ORDiSiCjHAB WO UBlE. Naar wij vernemen heeft er gisteren een ver- i gadering plaats gehad van de B. en Wj.'s de# Lange'dijker Gemeenten en 'St. Pancras met de firmanten van de Eerste Langedijker Auto-Om nibus- en Tourcar-Onderneming, in welke bijeen komst de tarieven voor het passagiersvervoer van Oudkarspel naar Alkmaar en omgekeerd aan een bespreking werden onderworpen, en waarbij deze werden vergeleken met die van andere onderne mingen. Tevens werden de abonnementen-tarieven Btesloten werd de Volksbibliotheek met Octo ber weder open te stellen, na deze geheel gereor ganiseerd te hebben. De. aftredende bestuursleden, de 'heeren I. J. Eeoen en G. Hart Hz. wérden herkozen. Besloten werd zich aan te sluiten bij het district- Noordholland om den ouderlingen band tusschen de Departementen te versterken, door gezamenlijke belangen te behartigen en de De partementen tot grooter bloei te brengen. De door het bestuur aangeboden plannen ter herdenking van het 100-jarig bestaan van het Departement in 1932 werden door de vergadering aangenomen. Een tentoonstelling zal worden gehouden van alle takken van huisvlijt en taan- denarbeid, een voordracht- of reciteerwedstrijd enz. Voor de verschillende onderdeelen zullen spoedig de Commissies worden gevormd. Tevens werd nog besloten een proef te netrten met het in het leven roepen van een cursus voor Jeugdwerk, waar de kinderen onder leiding zul len leeren: liedjes, kindertooneel, handenarbeid, zooals houtsnijden, kunstwerk enz. Hiervoor zal de medewerking worden gevraagd van verschillende dames, terwijl binnenkort een oproep voor deelname zal worden gedaan. Uit het hierna voorgelezen Jaarverslag bleek, dat het Departement 75 leden telt en 1 eerelid. Er werden 5 best-uurs-, 2 algemeene en 1 buiten gewone vergadering gehouden. Nadat nog eenige zaken van meer huishoude- lijker. aard waren besproken, werd de vergadering gesloten. - NOOEDiSOHABWOUDfE. In de jongstleden Vrijdag gehouden vergade ring van de Commissie der Licht bedrijven, werd n/a afhandeling van verschillende zaken, door den voorz., den Et.A. heer P. Silot, burgemeester van Broek op Langemdijk, het woord gericht tot den heer Jb. Kroon Jbz., wethouder van Oudkarspel, die door zijn bedanken als lid van den Baad dier gemeente, niet meer in de Com- mssie zal terugkeeren. Spreker getuigde met waardeering van het werk door den hee rKroon in het belang van de Lichtbedrijven verricht en wenschte hem verder alle goeds toe. De heer Kroon dankte wederkeerig voor 'de woorden tot hem gericht. De heer Van Kampen, wethouder van de ge meente St. Pancras, verklaarde hierna, even eens afscheid te nemen van "Bestuur en 'Commis sieleden, omdat hij niet meer in de Commissie zal terugkeeren. Hij heeft gemeend zijn plaats aan een ander te moeten afstaan. Spr- dankte Bestuur en Commissie voor de samenwerking, gedurende zijn zittingsduur. Naar wij van particuliere zijde vernemen, heeft de heer Van Kampen zijn plaats afgestaan ten behoeve van den heer "W":. Sinel, lid van den Baad dor Gemeente St. Pancras- in korten tijd geheel door Sprutol Bij alle Drogisten. Pot 90 ct Tube 50 ct. Zeep 60 ct.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 1