Uit den Omtrek Rechtzaken SPORT EN WEBSTRIJDEN HEEK,HUGGWAAR,B|. Naar we vernemen werden door 'de Commissie inzake de rentelooze voorschotten, ongeveer 200 aanvragen behandeld. HEER,HUGO W A ARBt De prachtige iepenboomen langs onzen .Mid denweg, die lang ongeschonden bleven, moeten thans oók hun sladatoffers leveren, -Werden den vorigen winter reeds enkele boomen gerooid we gens de iepenziekte, thans zullen een twintigtal exemplaren door het polderpersoneel worden uit gerooid. HEERHU GO WA AR.D|. Vrijdagavond werd Pastoor Pieterse, die dèn 15 Augustus zijn 25-jarig priesterjubileum vier de, door zijn parochieanen (H. Hart, eerhugo- waard Noord) feestelijk van de halte Midden weg ingehaald. Nieuwstijdingen Koninklijke Shell. Salarisverlaging voor liet geheele personeel. De directie der Koninklijke Shell heeft de volgende circulaire tot het geheele personeel ge richt. „De directie brengt ter uwer kennis, dat zij den tijd gekomen acht een verlaging en loons- reductie voor de groep in te voeren. Dit besluit is zoolatig als eenigszins mogelijk was, uitge steld, doch moest thans worden genomen. Niet alleen op grond van de depressie in de petroleumindustrie, waardoor de prijzen onzer productio worden aangetast, maar ook omdat als gevolg van den algemeenen toestand de afzet vermindert. Bij de opstelling van de reductie- schaal heeft allereerst de bedoeling voorgezeten, dat iedereen op den ouden voet zal kunnen blij ven leven en dat de offers voor het grootste deel gedragen zouden worden door hen, ftie dit het best kunnen lijden. De reducties zullen met ingang van 1 Oc tober a.s- van kracht worden en zijn vastgesteld als volgt: Alle salarissen tot en met f 240 per mn'd. on- gaan geen verandering; over de volgende f 240 Otot en met f 480 5 pet. reductie; over de vol gende f 240 'tot en met f 720 71/2 pet. reductie, over d evolgenide f 240 tot en met f960 10 pet. reductie per maand, ove rde volgende f 240 tot en met f 1200 12i/2 pet. reductie; over de vólgen de f 240 tot en mét f1440 15 pet. reductie, over de volgende f 240 'tot en met f1680 17i/2 pet. alle bedragen boven f 1680 20 pet. reductie. De aldus vastgestelde schaal zal in onze groep worden toegepast over de geheele linie, van hoog tot laag van directeur tot arbeider. Die bijdra gen in het voorzieningsfonds zullen worden be rekend op basis van de gereduceerde salarissen. W, ijverwachten, "dat al onze geëmployeerden deze salarisvermindering zullen beschouwen als een onderdeel van de algemeene bezuinigingscam pagne, die reeds is ingezet en die in alle onder- deelen van ons bedrijf zoo krachtig mogelijk moet worden doorgevoerd. Deze zaak is gebouwd op stevigen grondslag en wij zijn in staat de con currentie van welke zijde deze ook mocht ko men het hoofd te bieden, maar üiet is dringend noodzakelijk, alle kosten tot een minimum terug te brengen, opdat ons bedrijf na afloop van deze crisis sterker dan ooit zal staan. Wij vertrouwen dit te bereiken, gesteund door ons personeel over 'de geheele wereld." PIANO en RADiIO. Naar wij vernemen is de radio-voordracht, te houden namens den „Ned. Bond van Piano- en Orgelhandelaren en Fabrikanten" vastgesteld op Donderdag 10 Sept. a.s. te 7 ure voor de A.V. R.O.-microfoon. Als bijzondere attractie voor deze voordracht worden 100 prijzen beschikbaar gesteld. Volledig programma met bijzonderheden wordt begin September in de bladen gepubliceerd. VOOR BEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 14 Augustus. Uitstel bracht hier geen afstel. jjfi openbare zitting werd ditmaal aangevan gen met de verdere oenandeling van het zaakje, contra den reizenden photograaf P. uit Rotter dam, die de vorige weck terecht stond ter zake het uitoefenen van hét beroep van plaotograaf zonder vergunning van den burgemeester te Eg- mond aan Zee. Veldwachter ten Bruggencate deed thans verslag van zijn bevindingen op 1 Aug. betreffende de gedragingen des heer en P. en daaruit vernamen wij, dat de verdachte bereids reeds twee interessante opnamen had gedaan, door het aanminnig uiterlijk van de heeren Hubert Schong en Jacob Prins op de gevoelige plaat vast te leggen en op 't moment'dat hij werd gecalan- eeerd, op 't punt stond een artistieke kiek te maken van een bakkerskar met desz'elfs bestuur der. Toén hij door den veldwachter persoonlijk werd aangesproken. Het bleek alstoen deze veld wachter, dat door den photograaf alles werd ge weigerd van hetgeen door den verbalisant werd verlangd, terwijl hij zich tegen de voorgestelde in beslagname van zijn toestel daadwerkelijk ver zette. Welk relaas den kantonrechter aanleiding gaf, pessimistisch op te merken, dat dit alles aan de zaak van den verdachte geen voordeel zou brengen. Jïn deze sombere voorspelling'bleek dan ook te worden bevestigd door het vonnis, waarbij de kiekjesman uit Rotterdam werd ver oordeeld tot f G boete of 6 dagen. Het voorgestelde doel was reeds bereikt. In het proces tegen den heer Willem A. uit Egmond-binne.n, chauffeur in dienst van 'den autobusondernemer Kooper, die onlangs eenige minuten te laat van zijn standplaats te Egmond aan Zee was vertrokken, deelde de gemeente veldwachter en rustbewaarder uit die gemeente mede, dat hij nogal eens klachten kreeg en dus meermalen den nalatigen chauffeur had gewaar schuwd. Toen echter deze zachte vermaningen niet hielpen, was hij eens wat meer kradntig opgetreden en reeds nu een merkbare verbete ring ingetreden. De kantonrechter, voldaan over het behaalde succes, liet nu ook niet de vuist der gerechtigheid met volle kradnt op het hoofd van den vernachte nederdalen en veroordeelde hen\ tot slechts f 3 boete óf 3 dagèn. Se non vero, bene Trovuto. (Misschien onwaar maar toch niet slednt bedacht. Be 32-jarige monteur F. H- te Uitgeest, toon de zijn respect voor de audiëntie van den kan tonrechter door niet te verschijnen in een groeze lig olieachtig werkpak, doch in een keurig zwart kolbertcostuum, waarbij het kleurige pouehetje niet ontbrak. D.eze hoffelijke monteur zou dan op 4 Juli aldaar hebben gevlscht op de zilve ren schatten in den Tocht van Mul en wel met twéé hengels tegelijk, waartoe hij geen vergun ning had. Die verdachte ontkende ednter het feit- Wel was hij in het bezit van twee visdnwaardige hengels ,doch Inad die gebezigd om beurtelings op baars of karper te visschen. Juist toen een veldwachter in aantocht was, Inad hij een óp 'n rietschoot rustende hengel op toet land geworpen en deze manupulatie was vermoedelijk door dezen ambtenaar misverstaan. Men was echter van meening, dat deze uitlegging, ook al zou zij on waar zijn, niet onverdienstelijk was gevonden en werd besloten de zaak tot 28 Augustus aan te houden. Was het wellicht afgunst, die den verrader niet deed slapen De verlof houder Martinus B. uit Z,uidschar- woude had niet de bevoegdheid, Zijn dorstige cliënten op sterken .drank te onthalen, zélfs was het hem niet vergund, in zijn verloflokaal deze soort lafenis aanwezig te hebben en hij liep er dus leelijk in, toen de politie na visitatie in een kast in het cafe een gedeeltelijk met cognac ge vulde flesch ontdekte. De heer B. stond alsnu terecht en trachtte zidn te dekken met de bewe ring, dat zijn echtgenoote, die door bijzondere omstandigheid aan gebrek aan eetlust souffreer- de, deze oognac gemengd met geklutste eitjes consumeerde ter verkrijging van een grage maag. De huisarts, dr. Hoekstra, had dit middel als zeer heilzaam aanbevolen. De kantonrechter stak echter zeer oneerbiedig den spot met deze verkla ring. Hij zo ude bevestiging wel eens willen hoo- ren uit den mond van Dr. Hoekstra en insinu eerde voorts, dat het er wel om te doen zou zijn geweest om „stikum" 'n neutje te tappen. Het bleek voorts dat de aanwezigheid van die flesch met cognac op geheimzinnige wijze was ter ken nisse gebracht van de politie, welke omstan digheid den kantonrechter deed opmerken, dat je verrader nooit slaapt. De oognacfilm werd ten slotte beëindigd met het opleggen van f 20 boete o f20 dagen en zou de in beslag genomen cognac door vernietiging buiten het bereik van begee- rge droge keelen worden gebracht. net getuit in zijn gehoororganen) moet vreeselijk zijn geweest. Het hoofd van een groote vrachtvervoer on derneming, met vele vrachtauto's, tractors, aan hangwagens, en wel 9 chauffeurs, tlaans geves tigd te Oudorp en de voormalige leerfabriek, de heer Klaas rich., in de wandeling genaamd „De pijp", had op 13 Juli als bestuurder van een luxe auto en komende vanaf de Limmerhqek, door zijn wild en onbesuisd rijden een vrachtauto, die rustig op de Bierkade aan den kant van den ruimen rijweg onder eenige boomen was geplaatst aangereden en beschadigd. De expediteur, thans ter zitting gerequireerd, was persoonlijk niet verschenen, doch we moeten tot onzen spijt er kennen dat niet veel aangenaams werd verteld van deze onderneming, voornamelijk wat betrof het onbehoorlijk rijden van de bestuurders, die de schrik van den weg geacht kunnen worden te zijn. De rijksveldwachter Dost uit Koedijk ontving althans tal van klachten over deze rij- manier, en het had maar weinig gesdneeld of zelfs de motorrijdende heer ambtenaar van het Openbaar Ministerie was onlangs door een van die vriendelijke vrachtmonsters, die alles weg of platdrukken, in moten gereden. Wat boven dien nog werd opgemerkt met betrekking tot dezen verdachte, ook door Rijks- en Gemeente politie, zullen wij ditmaal maar onvermeld la ten, doch dat de stemming weinig welwillend was (hoewel, eerlijk gezegd de verdachte de schade had vergoed) kon worden gedistilleerd uit het vonnis, waarbij verdachte werd veroor deeld tót f 50 boete of 50 dagen, en "4 maanden ontzegging van rijbevoegdheid. Strandgenoegens te Bergen aan Zee. Een bezoeker of pensiongast van Biergen aan Zee, de heer F. N. B., had rekenschap af te leg gen van de feiten dat hij op 12 Juni aldaar aan het Zeestrand had gebaad in een niet officieel costuum, bestaande uit .een schillerhemd en 'n kort broekje en bovendien een kano, zonder daar toe gerechtigd te zijn op het strand had geplaatst. De opgetogen badgast beweerde evenwel heele- maal niet te hebben gebaad. Alleen had (nij een voetnad in de Noordzee willen nemen óf in meer ernstige taal, pootje willen baden. Daar het hier noodig bleek, den niet gedagvaarde ver balisanten te hooren, werd de verdere behandeling van deze zaak uitgesteld tot 28 Augustus. Meet de politieverordening, houdende ver plichting tol het dragen van badmantels aan in badcostnnms gestoken badgasten, verbind baar worden geacht? Deze belangrijke vraag kwam aan de orde in de navolgende strafzaak. De 25-jarige ingenieur Roelof Corn. B. uit Schiedam, tijdelijk' vertoevende te Bergen aan Zee werd op 4 Augustus op het zeestrand aldaar, geverbaliseerd ter zake dat hij gekleed in bad- costuum, niet was voorzien van den voorgeschre ven badmantel en stond nu wegens die overtre ding terecht. De ingenieur ontkende echter dat hij niet zou zijn voorzien van een 'badmantel, doch hij had hem uitgespreid op het zand. Voorts ontkende hij te voren te zijn gewaarschuwd. Hij was gekleedd in teen voegzaam zwart badpak, zooals door zeer velen worden gedragen. Volgens mede- deeling van een badman was de maatregel be treffende het dragen van badmantels "ingevoerd omdat men daar niet zoo'n rotzooi wenschte als op het stille strand. Verdachte was evenwel de meening toegedaan, dat waar de verordening alleen spreekt, dat men voorzien moet zijn van een "badmantel, het vol doende is, als men dit kleedingstuk, op welke wijze dan ook bij zich heeft en hij dus in easu niet strafbaar was. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie gaf duidelijk te kennen zich niet met deze ver- ordening te kunnen vereenigen. In verband met art. 135 van de gemeentewet, die aan de bevoegd heid van den gemeentelijken wetgever paal en perk stelt, moest naar het oöTdeel van den amb- 1 tenaar deze verordening niet verbindbaar worden verklaard. Spreker zag niet de noodzakelijkheid in dat een behoorlijk badpak door een badmantel moet worden gecamoufleerd. In Zweden, bestaat de usance, dat men zich in puris naturalitus te watqr begeeft waaraan niemand aanstoot schijnt te nemen. In Nederland is zulks anders en de ambtenaar zal allerminst deze vrijmoedige badmanieren toejuichen of aan moedigen en voorzeker een eventueele desbetref fende veroordeelen krachtig handhaven, doch hier ging naar zijn meening de inmenging der ge- I meentelijke overheid beslist te ver. De veror dening is niet gegromd op de maatschappelijke orde, de goede zeden of de gezondheid. Het is mogelijk dat b.v. een rookverbod wordt toege past op kinderen beneden een zékeren leeftijd. Dit kan men achten te zijn in het belang van hun gezondheid. Dóch het gaat niet aan, dat rookverbod algemeen in toepassing te brengen en iedereen maar het rooken te verbieden. Een dergelijke verordening zou ongetwijfeld overeen komstig art. 135 van de gemeentewet niet ver- bndbaar zijn. Mr. Bónes Tack verzocht dus den kantonrechter bedoelde politieverordening van Bergen aan Zee niet verbindbaar te verklaren en de verdachte te ontslaan van alle rechtsver volging, subsidiair hem vrij te spreken, omdat niet wettig en overtuigend was bewezen, dat verdachte niet voorzien zou zijn geweest vanl een badmantel, zooals in de bewuste verorde ning is omschreven. De kantonrechter zal in deze even eigenaardige als belangrijke wette lijke aangelegenheid over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. Dó vrijwillige verkeerspolitie zelf in overtreding De melkhandelaar Pieter B. uit Alkmaar was op 24 Juli bij verstek veroordeeld tot 2 geld boeten ,een van f 6 of 6 dagen wegens gemis van een wegspiegel en een van f 15 of 15 dagen ter zake het niet geven van eenig verkeersteeken of signaal bij het inrijden van een zijweg, terwijl verdachte reed op den Rijksstraatweg onder de gemeente Heiloo. Hierdoor was een aanrijding veroorzaakt met een auto, bestuurd door zekeren heer J. H. Diesen, koopman te Haarlem, terwijl zich in het motorrijtuig ook bevond een lid van de vrwijillige verkeerspolitie. Dó heer Pieter B. was tegen het vonnis in verzet gekomen en beweerde heden bij de hernieuwde behandeling dat hij wel degelijk teeken en signaal had ge geven, doch dat de achte rlnem komende auto zoo snel had gereden, dat tijdig remmen niet meer mogelijk was, Dat zijn wegspiegel ontbrak, gaf opposant toe. Die was eenige dagen tevoren stuk gereden. Tot aanhouding werd besloten', omdat de getuige Dl. afwezig was wegens ziekte. De* door den opposant opgegeven getuigen zullen alsdan ook worden opgeroepen. Dat zal wel hangen aan de laatste galg worden. Op grond dat de bij verstek veroordeelde chauffeur Pieter die op 16 Juni op den Bree- laan te Oudorp bij het passeeren van een door den vrachtrijder Quant bestuurd rijtuig op het fietepad had gereden, waardoo rtwee wielrijders gedwongen werden uit lijfsbehoud zich in den grasberm te begeven, in verzet was gekomen, kregen we. heden weer reprize van deze zaak. De opposant, thans aanwezig, ontkende de aanrij- dng te hebben veroorzaakt. Hij wist zoo goed als zeker, dat hij het niet was gewéest. Hij was echterdoor den getuige Schuurman pertinent herkend. Voorts werd hij door den rijksveld wachter Dort afgeschilderd als de meest wilde rijder, die tot het corps van Klaas Sch. behoorde- Ook de ambtenaar herkende hem als den chauf- feur, die hem eens bijna van den weg had ge reden. De kantonrechter had dus geen motief, cok de minste consideratie met deze terreurs van den weg te betoonen en werd mitsdien het gewezen vonnis f 30 boete of 30 dagen en ont zegging rijbevoegdheid voor den tijd van 3 maan den, in zijn geheel bekrachtigd. Natuurlijk zal Piet het wel uitsmeeren en het aansturen 'op een vonnis in hooger beroep, de beste taktiek om zoo lang mogelijk in het bezit van zijn rijbe wijs te blijven. O, zoo! 28 Augustus optreden van den verbalisant. De medische student H. R. van H. te Alk maar behoorde tot een clubje jongelieden die op 11 Juli in de Langestraat met meer dan 2 op de rij, zou hebben gerijwield en mitsdien door den agent Staats in het bezit was gesteld van het origineels bonnetje, recht gevende op één vrijplaats op het zondaarsbankje, dat echter in de kantongerechtszaal nergens te vinden is. De aankomende medicus beweerde evenwel dat de waaneming des verbalisante geheel onjuist was geweest en hij geen oogenblik met 2 of meerdere wielrijders op een rij had gereden. Dus kregen we weer' aanhouding en zullen op 28 Aug. a.s. de heer Staats en nog eenige getuigen a decharge getuigenis der waarheid moeten af leggen. Hij had wel zijn papieren, maar ze lagen te ver en kon hij ze niet grijpen. De heer Wynand Sch., veehouder te Alkmaar, had zijn wagen een reinigingskuur doen ónder gaan en al zoo zijn rij en nummerbewijs in veilig- hed gebracht. Maar helaas verzuimd deze be- langrkije documenten op het goede plaatsje terug te leggen. Natuurlijk kreeg hij op zijn eerstvol gende reis reuze pech door 'in te Graft tegen rijksveldwachter Vermeulen op te rijden. Gevolg twee gedachtenisplaatjes om de zitting van he den niet te vergeten. Doch clementie werd ge bruikt en de rekening met 2 maal 2 boete of 2 maal 2 dagen vereffend. Twee schriftelijke vonnissen. M. de Zw., koopman Amsterdam, overtreding art. 22 motor -en rijwielwet te Bergen f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Cornelis K., Noordscharwoude, overtreding art. 4B motor- en rijwielwet f 4 boete of 4 dagen. Gewillig is de geest, maar zwak is het vleesch. Het is een bekend feit, dat een beer verzot is op honing en teneinde van die lekkernij toch te kunnen genieten, 'zich niet ontziet, zijn bek te branden, indien zij kokend heet wordt voorgezet. Zoo is het ook ongeveer gesteld met den los- arbeider Jan Bi., te Alkmaar, zoo op het oog eer. flinken kerel, gehuwd en vader van 1 kind, maar die helaas wordt geplaagd door een niet te beteugelen ziekte naar sterken drank, die hem steeds ondanks alle mooie beloften èn goede voor nemens, weer ten val brengt. Zoo was hij zich op 25 Juni weer te buiten ge gaan en voor deze overtreding van art. 453 bij zoo en zoo en zooveelste herhaling veroordeeld tot 3 dagen hechtenis en-3 maanden opzending naar de rijkswerkinrichting op welke laatstge noemde deportatie geen der delinquenten bijzon der gecharmeerd is, daar er veel gewerkt en niets geschonken wordt, ook bovengemelde bij verstek veroordeelde, die al weet wat daar te koop is, deelde die antipathie en was nu in ver zet gekomen, in de hoop door krachtig smeken het rijk der hemelen geweld te doen en den kantonrechter te bewegenn, het Garde vonnis te verzachten. Maar dit opzet mislukte echter jammerlijk, de tijd voor consideratie was voor den opposant onherroepelijk verstreken en de kantonrechter van meeuing zijnde, dat het maar steeds misère blijft met Jan, bekrachtigde het vonnis, waarbij laatstgenoemde werd veroordeeld tot C dagen hechtenis en 3 maanden opzending. DlTVSL 3Alkm. Eloys-Juniores. Als voorwedstrijd voor de seriewedstrijden van j.l. Zondag konden de jongens van het derde hun krachten meten met de jongere Boys. Het was een heel aardige ontmoeting. Vrijwel waren de ploegen aan elkaar gelijk. De gasten over het geheel misschien iets sterker door hun vlug ger afgeven. Voor de rust weet Di. door haar mid voor twee doelpunten te scoren, de boys stelden daar een punt 'tegenover. Na de rust met wind tegen, wij zigde D. haar opstelling, hetgeen ednter geen verbetering bleek. Die Alkmaarders kwamen in de meerderheid en drukten 'dit uit door den eindstand op 32 in hun voordeel te brengen. Scheidsrechter Eiland 'nad geen moeilijke taak en leidde naar behooren. DE FERJEWEB STRIJDEN. Sparta 1—Alkm. Blays. 1. Onder leiding van v. d- Hoven bonden de ge promoveerde Schagenaren den strijd aan met het le elftal der nieuwe Alkmaarder club. Deze wed strijd werd in zeer vlug tempo gespeeld, en was voor de talrijke aanwezigen het aanschouwen ten volle waard. Beide partijen gaven zich geheel, waardoor groote spanning ontstond, wie de zege zou behalen. De Alkmaarders waren technisch iets beter, doch de Spartanen zaten er geweldig op en speelden enthousiast. Ben mooie partij voetbal, welke zeer fair werd gespeeld. Voor do rust wordt het net nog niet gevonden. Daar na weer dezelfde strijd om het winnende punty Dan plotseling bij een Alkmaarsche aanval een schot, keeper Prins valt uit, doch is gepasseerd. Nog houden de Spartanen vol om- den gelijkma ker te verkrijgen, doch de tijd verstrijkt en de Bloys behouden hun voorsprong, waardoor zij zich in de winnaarsronde plaatsen. DL T- Si. 1West Frisia 2. D. Ti. Si. betreed het veld, met een elftal, dat op Speets na compleet is. De D.-captain raad het beste en laat W,est-Frisia tegen wind beginnen. Ook nu weer een mooie wedstrijd vol spannende momenten. De heer Wiebols uit Alkmaar, een zeer bekende figuur in de voetbalwereld, leidde deze wedstrijd en kweet zich op voortreffelijke wijze van deze taak. De Emkhuizenaren speel den een heel goeden wedstrijd. D:at zij het on derspit moesten delven, vond zijn oorzaak hier in, dat D'. goed op dreef was, en van de geboden kansen beter profiteerde. Geruimen tijd is al gespeeld en beide partijen zijln aan elkaar gewaagd. Vlug gaat het spel over en weer. Nauwelijks hebben de D.-verdedigers een aanval afgeslagen of het.Enkhuizer doel wordt al weer belaagd. Bij een dezer doorbraken gaat de linksbuiten er als de wind van door, gèëft juist ojp het goede moment een zuivere pass naar de midvoor, die zonder bedenken in den hoek ko gelt. Hierdoor neemt D'. voor de rust een nut tige 10 voorsprong. West-Frisia laat het er echter niet'bij zitten én tracht gelijk te maken, terwijl Di. zijn best doet den voorsprong te vergrooten. Dit gelukt dan ook werkelijk, als de midvoor op schotaf stand een kans krijgt, wordt deze benut 20. W..-Fr- is nu geslagen, wél trachten zij nog het spel to forceeren, doch scheidsrechter Wiebols houdt de teugels strak. Er wordt niet meer ge scoord, waardoor D. zich ook in de slotronde plaatste. Sparta 1—W.-Frisia 2. Bij dezen wedstrijd bleek geducht, dat W.- Frisia zich tegen D.T,.S;. flink had ingespannen. Sparta, dat weer uitgerust was, profiteerde dan ook van de vermoeidheid der tegenstanders. En toen de Emkhuizenaren ook nog het ongeluk hadden, dat hun voortreffelijke keeper vanwege een blessure moest uitvallen, was het pleit be- beslecht. Met 52 wisten de Sehagenaren den derden prijs te bemachtigen. De Winnaarsrande. Ztp bonden dan tot slot D.T-S. en Alkm. Boys de'n strijd aan om le en 2e prijs. D'at het er zou spannen, het was te verwachten. Twee ge lijkwaardige tegenstanders, die elk voor zich de overwinning hoopten te behalen. Vlug golfde het spel ove ren weer. Dóch, 'noe er ook gezwoegd werd, de verdedigers hielden; het doel schoon. Met halftime nog steeds een dubbelblanken stand. En toen arbiter Wiebols het eindsignaal floot, was nog geen beslissing ver kregen. Tweemaal 7i/2 minuut moest verlengd En toen gebeurde het bij een aanval der Boys verlaat keeper Kroon zijn doel om uit te loopen, en de bal wordt langs hem ingeschoten, werd van D'.-zijde aUe krachten ingespannen- Doch het was vergeefs. De tijd was verstreken en de Alkm. Boys hadden beslag gelegd op den eersten prijs. Als algemeene indruk kunnen we niet nala- teu te wijzen cfp 'hel vertoonde spél door alle deelnemers, "dat zeker de verwachtingen niet hoeft beschaamd. D.T.3kan met genoegen op haar wedstrijden terugzien.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4