Bit den Omtmk AGENDA Vergadering van den Raad op 19 Augustus. öm 3 uur opebt voorz. Burgemeester van Sloo- ten de vergadering. Niet aanwezig de heeren Kos telijk en Kooij. Nadat een opmerking van den heer Tromp, betreffende de notulen, door voorz. is beantwoord, worden deze .onveranderd vast- gesteid. Op bet verzoek van de gymn. vereen. li. D. O., aangehouden in een vorige vergadering, wordt een subsidie van f 50 toegestaan, terwijl de vereen .tot bevordering van het vakonder wijs in W.-.Friesland over 1932 de gewone jaar- lijksche subsidie ad f25 krijgt toegewezen. Voorz. deelt mede dat het jaarverslag 1930 van het Prov. Waterleidingbedrijf is binnenge komen, terwijl van Ged. Staten bericht is ont vangen, dat zij in beginsel geen bezwaar hebben tegen bet verleenon van gemeenttelijke finan- oieelen onderstand, aan die tuindersgezinnen, die dit direct blijken noodig te hebben. Een verzoek van N. J. Doodeman, betreffende vermindering van lichtprijs in de maanden No vember en December, ingediend namens de be sturen der federatief samenwerkende winkeliers- vereenigingen, wordt na e<jnige besprekng naar de commissie van bijstand verwezen. Voor kennisgeving wordt aangenomen een /Schrijven Van mèj. Teerink, dat zij de benoeming al sonderwijzeres aan school III aanneemt. Een verzoek van de plaatselijke afdeeling van het Witte Kruis om de subsidie, die sedert 1920 per jaar f800 bedraagt, te willen veranderen in een subsidie ad f 0.20 per inwoner per jaar, wordt voor nader prae-advies in handen van B. en W- gegeven, terwijl de afdeeling zal wor den verzocht een rekening over het jaar 1930 in te dienen. V r D'aar door splitsiug der belastinginkomsten het batig saldo óver het dienstjaar 1929 met f2.066.67 vermeerderd, wordt deze rekening al- du,s opnieuw vastgesteld. Eten wijziging der totaalcijfers van den dienst 1930 mede hierdoor veroorzaakt, terwijl boven dien nog een bedrag van dezen dienst afvloeit naar den dienst 1931, maakt opnieuw vaststel ling van de rekening van dit jaar noodzakelijk. Vaststelling volgt met een batig saldo gewone Dienst ad f9.768.29, zijnde f3.575. 36 minder, dan het oorspronkelijke. Het ambtenaren reglement, voorzien van advies door de betroffen vereeniging, wordt met eenige kleine wijzigingen opnieuw vastgesteld. Een suppletoir kohier hondenbelasting in totaal f57.50 wordt ongewijzigd goedgekeurd. Afgevoerd uit het kohier '31 wordt de heer H. de Goede, terijl de heer Ruiten in klasse wordt ver laagd. Bij de controle der rekening 1930 zijn door het bureau der vereeniging van Nederl. Gemeenten een paar wijzigingen voorgesteld, die een suppl. begroo ting noodzakelijk maken, welke ongewijzigd wordt met het college van B. en W. van Alkmaar tot over eenstemming zijn gekomen voor den bouw van een nieuwe kanaalbrug, iets Oostelijker van de tegen woordige gelegen, die zal aansluiten op een nieuwen door Oudorp geprojecteerden weg. (Algem. Handelsbladj). Binnenland DE VOOR- EN TEGENSTANDERS VAN HET VOORONTWERP BEDRIJFSRADEN WET. Blijkens het thans in druk verschenen advies van den Hoogen Raad van Arbeid over het vqorontwerp van een Bedrijfsradenwet hebben de volgende leden bevestigend beantwoord de vraag of een wet, in den geest van het aanhangig gemaakte voorontwerp, gewenscht is: Aalberse, Amelink, Attema, Bakker, Berghuys, de Bruyn, Folmer, van den Heuvel, van Hellenberg, Hubar, Kruithof, Loerakker, van der Meys, Ruppert, Schutte, Slotemaker de Bruine, Veraart en Westerhoff. Ontkennend is de vraag beantwoord door de leden: de la Bella, Blankert, de Boer, Bordewijk, Brautigam, Cort van der Linden, Gelderman, van Haaren, Ingenool, de Jonge, Lips, Noordhoff, Plate, Smit, Sneevliet, Spier, Steenberghe, Stulemeijer, van den Temep, van de Wal en van de Walle. De leden Haak en Zaalberg hebben blanco ge- In verband met een ingekomen bericht van den heer Reigersman, Directeur van den Provincialen Waterstaat in verband met besprekingen, inzake het kanalen- en wegenplan, te houden in het Raad huis op Maandag 24 Aug. a.s. noodigt voorzitter de beide wethouders uit, daarbij tegenwoordig te wil len zijn. Op een schriftelijk verzoek van den heer Groen land waarin gevraagd wordt mededeeling te willen doen van de redenen, waarom nog niet begonnen werd met de beharding van het woonwagenkamp, terwijl dit toch reeds in een vorige vergadering besloten werd, en tegenwoordig allerlei standplaat sen door woonwagens worden ingenomen, deelt voorzitter mede dat de tot nu toe ingekomen offer ten voor levering van puin het dagelij ksch be stuur nog wat hoog voorkwamen. Links en rechts werd reeds geïnformeerd, doch waar tegenwoordig veel puin noodig is voor beharding van wegen, wilde men niet beneden f 5.00 per M3. aanbieden. Waar de vergadering zich echter voor spoedige beharding uitspreekt, wordt toegezegd dat spoed zal worden betracht. Bij uitloting van een obligatie der 5 pCt. leening 1914 (f 24.000) wordt no. 27a en b getrokken. Niets meer aan de orde zijnde sluit voorzitter met een woord van dank aan leden en pers, waarna in comité wordt gegaan. HEER HUGOWAARD. Door Mej. O. alhier werd bij de politie aangifte gedaan, dat Maandagmorgen gedurende den och tenddienst in de kerk van den H. Dionysius, van haar daar toen buiten staand rijwiel het belasting plaatje is ontvreemd. HEER HUGOWAARD. Ter secretarie zijn inlichtingen te bekomen om trent een gevonden belastingplaatje, een vulpen (groene houder) en een grijsbruin damestaschje inhoudende o.a. geld. Als verloren werd opgegeven een gouden lorgnet. HEER HUGOWAARD. In verband met de Hinderwet is door de Coop. Malerij „de Goede verwachting" aanvraag gedaan tot plaatsing van een benzinetank, met daaraan verbonden pompinstallatie. HEER HUGOWAARD. De eenden, gedurende den laatsten tijd opge vangen door de politie en het polderpersoneel, brachten bij den op Maandagmiddag gehouden verkoop ongeveer f 60.— op. VERKEERSVERBETERINGEN TE ALKMAAR. Een tunnel onder een spoorwegovergang. B en W. van Alkmaar hebben, teneinde tegemoet te komen aan de talrijke klachten, welke van auto bestuurders en wagenvoerders binnenkwamen over het lange wachten bij flen spoorwegovergang in den Bergerweg, waar tevens een rangeerterrein is geves tigd, het vorig jaar f 1500 aan de Ned. Spoorwegen gegeven om een plan voor een tunnel te maken. De Spoorwegen hebben thans twee plannen ingediend, van f 490.000 en van f 650.000. Dit zijn plannen voor alle verkeer, daar zij zich niet met den opzet van het gemeentebestuur konden vereenigen, dat een tunnel voor het autoverkeer wenschte met een trottoir voor voetgangers. Een nieuwe brug. De Friesche brug over het Noord-Hollandsch ka naal, die de verbinding vormt van West-Friesland met Alkmaar is eenige jaren geleden vernieuw, maar Rijkswaterstaat heeft de brug toen even smal ge laten, zoodat daar het verkeer nog maar steeds in een richting tegelijk kan geschieden. Rijkswaterstaat schijnt thans overtuigd, dat de brug noodzakelijk verbreed moet worden. Men moet Nieuwstijdingen DE TYPHUS IN GRONINGEN. Een derde geval. De geneeskundige inspecteur van de volksgezond heid, afdeeling besmettelijke ziekten, te Groningen, Dr. H. H. T. Bekenkamp, is gisteren te Adward ge weest, om een onderzoek in te stellen naar de beide gevallen van typhus, die zich bij de kanaalarbei ders aldaar hebben voorgedaan. Zooals men weet zijn deze arbeiders in het Academisch Ziekenhuis te Groningen overleden. Thans heeft zich een derde geval van typhus voorgedaan, echter bij iemand die geen kanaalwerker is. Ook deze is in de barakken van het Academisch Ziekenhuis te Groningen op genomen. BRAND IN EEN KOUSENBREIERIJ TE VEENENDAAL. Tot den grond toe afgebrand. Vannacht te ongeveer half vier ontstond brand in de kousenbreierij „Derbo" der firma J. Diepen veen aan de Mulderslaan te Gedersch Veenendaal. Het van hout opgetrokken gebouw brandde tot den grond toe af. Van den inhoud ging alles verloren o.a. een 12-tal breimachines. Van den aanwezigen voorraad kon niets worden gered. De brandweer van Geldersch Veenendaal was spoedig met een brandspuit ter plaatse, doch daar de brandput on geveer 250 M. van den brand was verwijderd kon deze hoegenaamd geen water geven. Uitbreiding van den brand kon echter worden voorkomen, door met emmers water het belendende gebouw nat te houden. De oorzaak is onbekend. Verzeke ring dékt de schade. EEN GOEDE VANGST. Internationale oplichters te Amsterdam gearresteerd. Een juwelier te Montreux werd dezer dagen op gelicht voor een bedrag van 20..000 Zwitsersche francs aan horloge#, armbanden en ringen, bezet met diamanten, door twee vrouwen en een man, die vermoedelijk te Amsterdam woonden. De justitie te Lausanne heeft tot de politie aldaar het verzoek gericht het drietal zoo mogelijk aan te houden. Uit het signalement, dat werd opgegeven, meende de politie te kunnen opmaken, dat de twee vrouwen haar niet onbekend waren. Woensdagmiddag heb ben rechercheurs kans gezien een der vrouwen en den man aan te houden. Later is de tweede vrouw opgespoord in het naburige Nieuwer-Amstel. Bij fouilleering bleek, dat voor zoo ver kon worden nagegaan alle voorwerpen, afkomstig van den ju welier van Montreux, nog in hun bezit waren. Het was de laatste dag, dat zij in Amsterdam zouden vertoeven, daar het in hun bedoeling lag naar den Haag te verhuizen. Komt het Spoorboekje op tijd? Waarschijnlijk een ander lettertype. Een eigenaardige bijzonderheid van den brand, welke Zaterdag gewoed heeft in de drukkerij der firma van Boekhoven op het Begijnhof te Utrecht was wel, zooals wij reeds hebben mede gedeeld, dat al het zetsel, dat daar aanwezig was voor het nieuwe spoorboekje, dat in de helft der volgende maand moet verschijnen, door het vuur is vernield. Hierdoor is veel kans ont staan, dat men dit allernoodzakelijkste drukwerk niet meer op tijd onder het publiek zal kunnen brengen. Inderdaad bleek de „Msb-" bij navraag, dat dit gevaar niet denkbeeldig is, maar dat er uitvoerige besprekingen gehouden worden tus- schen een vertegenwoordiger der Spoorwegen, den heer J. van Boekhoven en een deskundige uit .Leipzig. Het zal ook niet onmogelijk zijn, dat het boekje wel op tijd verschijnt, maar in een ander lettertype dan men tot nu toe gewend was. Een lafhartige daad. Meisje in een bioscoop gestoken. In het Bembrandt-theater te Amsterdam heeft een vreemde historie plaats gehad. Tijdens een der voorstellingen bevond zich in de stalles een meisje. Eensklaps werd haar aandacht getrok ken door het feit, dat er iets lauws in haar hals gleed. Zij bracht de hand naar het achterhoofd en bemerkte dat deze vol bloed zat. Het bleek dat haar met een vlijmscherp voorwerp een steek of snede aan het achterhoofd was toegebracht. Zooals het meer met die kwe'tsuren gaat had het meisje den steek of snede zelf niet gevoeld. Haar aandacht werd pas door het vloeien van hét bloed, getrokken. Een medicus, die zich in de zaal bevond, heeft het slachtoffer verbonden. Wie de dader is, kon niet bekend worden. De portier verklaarde aan de politie, dat hij een man, die in gezelschap was van een "Nederlandsch matroos, ijlings het theater had zien verlaten. Naar alle waarschijnlijkheid is een van dit twee tal de dader. de veldem ziet men slechts boonenstaken zonder groen, en koolstronken zonder blad. Met de boomgaarden is het al even erg gesteld. Boomen omgewaaid en de grond bezaaid met fruit, dat zoo gekneusd is, dat het zoo goed als waardeloos is. Wat nog aan 'de boomen is geble ven, is eveneens gekneusd en pokdalig door den hagel, zoodat de opbrengst niet veel zal beteeke- nen. Van vele jonge boomen is het hout bescha digd, wat blijvende schade tengevolge heeft. Bes- senstruiken zonder blad als in den winter en de vruchtzetting voor het volgende jaar vernietigd. Ook de bloemisterij is er treurig aan 'toe. Het gemeentebestuur van 's Gravenmoer is thans be zig, gegevens te verzamelen en spant zich ook in om te trachten hulp van het Rijk of anderen te verkrijgen. Men overweegt, onder leiding van den burge meester een steuncomité op te richten. Predikant in het water gereden. Ds. Verhagen, predikant bij de Ger- Gemeente te Middelburg, zou te Enkhuizen preeken. Hij logeerde te Westzaan, vanwaar hij, vergezeld van zijn twe edochters en drie andere dames, zich per auto naar Einkhuizen begaf. In een smalle straat in laatstgenoemde plaats verloor de pre dikant de macht over de auto, met het gevolg, dat hij in de Dijkgracht terecht kwam. In het ondiepe gedeelte kwam de wagen tot staan, zoo dat het ongeluk goed afliep. De 'kerkdienst kon evenwel niet doorgaan. Een zonderling „Geneesheer". Arnhemsehe vrouwen gedupeerd. Korten tijd geleden 'kreeg een te Arnhem wo nende vrouw bezoek van een man^ die zich aan haar voorstelde als iemand, die in staat was zieken te genezen. De oude vrouw voelde zich niet wel en stond toe, dat de man haar eens in de oogen keek, haar tandvleesch inspecteerde en ook haar nagels aan een onderzoek onderwierp. Hij zeide daarna dat zij vergiftigde bacteriën bij zich had en dat zulks op tuberculose kon uit- loopen. De oude vrouw liet zich bepraten en be stelde bij den man voor 32.50 kruiden en me dicijnen, waarbij overeengekomen werd; dat zij in termijnen zou betalen. Kort daarop kwam de vrouw bij haar schoon dochter, die eveneens niet goed in orde was, zoo dat ook bij haar de man werd geinviteerd. De jonge vrouw kreeg dezelfde boodschap; ook een onderzoek en lang niet in orde. Het voor de behandeling verschuldigde bedrag van 'f 32.50 kom ook in termijnen betaald worden. Eten derde vrouw werd eveneens in de oogen gekeken en deze zou een zwak hoofd hejüben, met aandoening van lever en gal. Haar urine moest worden onderzocht en ook zij kreeg me dicijnen. Prijs f 32.50. De vrouwen kregen echter buikpijn, moesten van de medicijnen niets meer hebben en staak ten de betaling. Dezer dagen, aldus de „Tel." nam de politie kennis van dit bedrijf en een rechercheur toog er op uit om een en ander te onderzoeken. Zij had het geluk nog een partij kruiden en genees middelen te vinden en in beslag te nemen, waar onder ook een met potlood geschreven leefregel voor een der dames, die zich door den man bij den neus had laten nemen. Van het gebeurde is prooes-verbaal opgemaakt. EEN RAUWKOST-BEWEGING. Het noodweer in West Noord-Elrabant. De aangerichte schade zeer groot. Het hevige onweer, gepaard met zware hagel buien, 'dat Zaterdag en Zondag 's Gravenmoer ep Omstreken in West Noord-Brabant heeft geteis terd, heeft een groote schade aangeridnt, welke men thans in haar vollen omvang Ineeft kunnen overzien. Tuinderijen zijn totaal vernield- Op In Vlaanderen wordt in de laatste paar jaren een rauwkost-beweging geleid door den geneesheer Delille Lagae, die het Vlaamsche volk tot een krachtig en gezond volk wil maken, door het terug te voeren tot een meer natuurlijke levenswijze, profiteerende van de vele uitnemende eigenschap pen van rauwe, versche groenten, fruit e.d. En zeer populair Vlaamsch weekblad, 't Getrouwe Maldeg- hem, heeft haar kolommen voor die beweging open gesteld en publiceerde op Zaterdag, den 15 Aug. j.l. de honderdste les „ter natuurlijke keukenhervor ming." De actie heeft in Vlaanderen veel succes en overal zijn winkels geopend, waar de benoodlgd- heden voor de Natuurlijke Keuken verkrijgbaar zijn. Onze moderne voedselbereiding, zoo zegt dokter Delille, is totaal ontaard. „De zemelen, die in onze tarwe steken, gaan „naar de varkens en meteen loopen de bijzonderste „voedselelementen voor hart en long, voor tand en „been, voor maag en darm, teloor. Aardappelen „worden gekookt en het water afgegoten: in het „water steken sappen, die rijk zijn aan bloedstof- „fen. Kortom, onze voedselmarkt is zoo ontaard, „onze keuken afgedwaald van de natuurlijke rechte „bereidingswijze, dat de grootste schaar der hui- „dige ziekten hun oorsprong vinden in de misvoe- „ding. „En binstwijlen het lichaam teert op levensarm „voedsel, zoekt het prikkeling om de verflauwde „zenuwen op te zweepen, in overtollig zout, koffie-, „vleesch-, witsuiker-, alkohol gebruik, die soms een „uiterlijk blozend gezicht toelaten voor enkelen tijd, „doch plots de roos knakken doen: dat is de ziekte." „Uit de tarweboterham, die zwart ziet als de aar de, daaruit kan geboren worden de mensch, zooals het hoort." Over de opvattingen der rauwkosters, die waar lijk niet zoo'n slechte leer huldigen, vertellen we nog het volgende. Witbrood wordt de groote zonde geheeten in dezen beschavingstij d, oorzaak van het algemeen tanden- bederf en de zeer verspreide darmverstoppingen; een dood voedsel, waaraan in de groote steden duizenden kinderen heeten te sterven. Dokter De lille voerst zijn menschen terug tot het gebruik van het volkorenbrood, dat reeds door vele Vlaamsche bakkers wordt bereid. Het wordt gebakken uit ongebuild tarwe- of roggemeel, met slechts weinig zout en gist. Het mag niet versch gegeten worden en men behoort het goed te kauwen. Aardappelen koken- heet ook zonde. Door het koken gaan de kostbare minerale zouten verloren, terwijl we keukenzout toevoegen, dat de moderne mensch toch reeds in te groote hoeveelheden tot zich neemt. Hij heeft voldoende aan 2 gram per dag en gebruikt er 8 tot 15! De rauwkosters stoo- men hun ongeschilde, maar goed afgewreven aard appelen in een dampketel, die uit drie deelen be staat: een onderste kom of de waterkom, een zeef- kom en het deksel. Zout wordt niet bijgevoegd daar de minerale zouten behouden blijven, wordt de aardappel niet te flauw. Eiken dag moet minstens één rouwe schotel op tafel komen. Volgens Delille kan men behalve fruit veel groenten rauw, al of niet geraspt, eten: sla, roode kool, roode biet, tomaat, komkommer, wor telen en zelfs bloemkool. Eén en ander wordt opge diend met natuurmayonnaisse, waarvoor geen azijn, noch peper, noch mosterd mag worden ge bruikt, maar uitsluitend éidooier, olijfolie en ci troensap. Al het koken en herkoken, dat we tegenwoordig doen, heet uit den booze; alle waarde gaat er door verloren. Als rauwe nuttiging niet gaat, dan: dam pen of stoomen! Delille is tegen vleesch en visch, die giften be vatten. Slechts een zeer matig gebruik is te gedo gen en dangekookt. Maar in geen geval soep of bouillon nuttigen, want het gif uit vleesch of visch komt juist in het afgekookte water. Plantenvet, boter uit allerlei notensoorten ge perst, notenmelk, volzout, natuursuiker vooral geen geraffineerde suiker! vruchtensappen, vol- rijst, en allerlei volkorenkostjes staan tenslotte den rauwkosters bij de samenstelling van hun menu ten Nog eens: deze beweging wint in heel Vlaanderen inderdaad veld. En al moge men in sommige op zichten den idealisten wat ovedrdrijving kunnen aanwrijven, er zit toch ook heel wat goeds in deze actie. "Kitty Goemates. De regen valt uit effen grijs, De regen tikt zijn stille wijs Den ganschen, grauwen regendag Vol regen zonder zon of lach. D'e regen valt met zacht geruisch De regen valt met stil gesuis De nevel-grauwe regenlucht Waaruit de vogels zijn gevlucht. De regen valt berustend neer, De regen Rent geen einde meer, De regen zingt maar altijd door In zacht eentonig regenkoor. De regen zingt zijn regenlied Van mijm'rend, peinzend, stil verdriet, De regen ruischt de regen tikt 'tis of de wereld zachtjes snikt. Geref. M. V. „TEN ARBEID GEROEPEN BROEK OP LANGENDIJK. Agenda voor Vrijdag 24 Aug. Neeltje Vroegop Cd., N. T. Schets ding der Kerk. Trijntje Bruin. Vaderl. Gesch. Zie 1928. Karei de Groote. Geertje Wagenaar. Proza. De uitbrei- n B. 1 Juli Ngar>ktheHfêhieit NOORDERMARKTBOND, 19 Aug. Aanvoer 25000 Kg. aardappelen: Groote schot 3.503.60; schotsche muizen 6.206.80; drielingen 6.80—7.00; ronde duken 3.20—3.30; eigenheimers 3.80—4.10; 4600 Kg. spercieboonen 10.7014.30; 5800 Kg. zilvernep 12.60—19.00; drielingen 5,80— 6.00; zilveruien 2.90—3.30 23200 Kg. uien gele nep 9.1010.10; drielingen 5.205.70; uien 5.70—6.10; 500 Kg. kroten 2.20; 15800 Kg. roode kool 0.60—1.50 31800 Kg. gew. witte kool 0.60—1.00; 9400 Kg. gele koql 0.701.40; 525 bos wortelen 2.70. NOORDERMARKTBOND, 20 Aug. Aanvoer 28500 Kg. aardappelen: groote schot- he muizen 3.50; schotsche muizen 6.306.80; drielingen 6.707.20; ronde duken 3.203.40; bl. eigenheimers 3.805.50; 500 Kg. spercieboonen 12.4016.20; 175 Kg. Zilvernep 18.20; drielingen 5.30; Zilveruien 2.20; 7600 Kg. uien gele nep 10.30 11.10; drielingen4.405.40uien 6.20—6.40; 225 Kg. peen 3.10; 1000 Kg. kroten 2.00—2.50; 24600 Kg. roode kool 0.601.70; 40600 gew. witte kool 0.70 0.90; 18000 Kg. gele kool 0.60—1.30; 400*bos worte len 3.40. WARMENHUIZEN, 18 Aug. Aanvoer: 14100 Kg. Aardappelen: schotsche mui zen 6.20—7.00; drielingen 6.50—6.80; eigenheimers 4.004.40; bl. aardappelen 5.205.60; 3000 Kg. roode kool 0.70; 450 Kg. zilvernep 21.80; 7525 Kg. nep 9.20—11.70; 6050 Kg. uien 5.406.10; idem drielin gen 4.40—5.00; 410 Kg. slaboonen 11.80. WARMENHUIZEN, 19 Aug. Aanvoer 3775 Kg. Aardappelen: schotsche muizen 6.40; drielingen 6.60—6.70; eigenheimers 3.80; bl. aardappelen 4.204.70; 925 Kg. nep 15.0017.20; 6325 Kg. nep 9.00—11.20 6775 Kg. uien 5.00—5.80; idem drielingen 4.605.00; 230 Kg. slaboonen 6.50. ALKMAARSCHE EXPORT VEILING, 19 Aug. Aalbessen 100 pond 12.00—15.00; andijvie 100 stuks 0.40—3.20; appelen 100 pond 4.00—15.00; augurken 100 pond 5.0028.00; bloemkool I 100 stuks 10.00 18.00; druiven 100 pond 25.00—37.00; gele kool 100 stuks 3.30; groene kool 100 stuks 2.504.40; kropsla 0.802.30; komkommers 1.005.00; meloenen 100 stuks 10.0041.00; peren 100 pond 3.0015.00; per zieken per stuk 0.050.15; postelein per bakje 0.10 —0.45; rabarber 100 'bos 3.00—5.00; roode kool 100 stuks 1.201.90; selderie 100 bos 1.50; spinazie bak 0.42—0.69; snijboonen 100 pond 4.00—14.00; spercie boonen dubbele 100 pond 3.30—9.50; tulnboonen 100 Ko. 6.00; uien 100 Kg. 2.60—3.80; wortelen 3.20—8.80; zwarte bessen 100 pond 25.00. BOVENKARSPEL, 19 Aug. Aardappelen due 1.55 —1.75; Schotse 3.25—3.55; kleine 3.00—3.45; blauwe 2.35, eigenh. 2.152.50; geldersche 1.151.65; per baal, aangevoerd 3220 baal; uien, groote gele 2.60 —2.80; drielingen 1.80—2.00; nep 3.20—3.50; per baal, aangevoerd 155 baal. Ie bloemkool 10.80 13.70; 2e id. 5.80—7.00 per 100 stuks, aangevoerd voerd 1030 stuks; roode kool 0.601.00; aange voerd 4700 Kg.; gele kool 0.60 per 100 kg. aange voerd 5000 kg.; witte kool onverkoopbaar; tomaten A 8.20; idem B 5.60; idem C 7.50 per 100 Kg. au gurken 25.0029.50 Kg. slaboonen 1.151.85 per 15 Kg. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 19 Aug. Aanvoer 20000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen 6.50—6.60; duken 3.00—3.20; eigenheimers 4.80 —5.30; drielingen 6.60—7.10; 55000 Kg. roode kool 0.60—1.70; 12000 Kg. gele kool 0.80—1.70; 48000 Kg. witte kool 0.60—0.90; 8400 Kg. gele uien 6.10—6.50; idem nep 8.509i70; idem drielingen 4.705.70; 1400 Kg. slaboonen 9.40—16.90; 130 Kg. snijboonen. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 20 Aug. Aanvoer 21000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen 4.80—6.60; duken 2.50—3.30; eigenheimers 4.20 —5.70; drielingen 6.60—7.00; 31000 Kg. roode kool 0.60—1.60; 21000 Kg. gele kool 0.60—1.20; 3700 Kg. witte kool 0.70—0.90; 1300 Kg. gele uien 6.50—7.00; idem nep 9.40—10.00; idem drielingen 4.90; 550 Kg. slaboónen 8.90—14.70; 60 Kg. snijboonen 11.90— 16.90; 5600 Kg. tomaten A 8.20—8.40; B 7.30; C 7.60; CC 1.80.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2