Nieuwstijdingen Laatste berichten - ST. MAARTEN. ,v< Vrijdag vergaderde de véreeü. V.V.V.V.V. alhier ten huize van den heer Zwakman ter bespreking te houden Volksfeesten voor de a.s. kermis. Na opening door voorz. kwam men overeen om ook dit jaar wederom spelen te organiseeren daar het ter verhooging en veredeling van het kermis vermaak in hooge mate bijdraagt. Na eenlge bespreking kwam men overeen om dit jaar door de vrouwen en meisjes de wasch te laten ophangen en jongens en mannen elfstedentocht. De heer C. Smit verklaarde zich bereid om met de lijst de gemeentenaren te bezoeken opdat dit jaar de vereen, weer over de noodige financiën kan beschikken. Staande de vergadering werd voor f24.00 getee- kend. Hierna sloot voorzitter de vergadering en de hoop uitsprekende dat de financieële uitkomst tot het doel mag lijden, zoodat ons een gezellige paar ker misdagen te wachten staan. Plaatselijk Nieuws ZUIDSCHARWOUDE. Het ongeveer achtjarig dochtertje van den heer J. Kr. bleef gister onder het spelen aan een hek hangen en bezeerde zich zoodanig aan een der beenen, dat geneeskundige hulp moest worden in- HET WEER IN JULI. Het maandoverzicht van het Kon. Ned. Meteorol. Instituut geeft de volgende bijzonderheden over het WVanillJtot'5 en van 22 tot 31 was de luchtdruk hoog in het N.-O. en Z.-W. en lag een stationnaire depressie in het N.-W., terwijl vlakke secundairen in N.-O.-lijke richting door het Z. trokken. Van 6 tot 21 lag hooge druk op den Oceaan en over de Pool- zee en lagen depressie in het N.O. en ten W. en N. van Ierland. In alle dekaden waren Z. W.-winden talrijker dan normaal, in de eerste en twee ook W.- winden, in de derde vooral ook Z.-winden. De ge middelde windkracht was in alle dekaden boven normaal. Over de geheele maand berekend was er een luchtverplaatsing van ruim anderhalf Beau fort boven de normale uit het Z.-W. Gemiddeld over de geheele maand waren de over- dagtemperatuur, het gemiddelde dagelijksche maxi mum en minimum respectievelijk 0 gr. 3 en 0 gr. 5 beneden en 0 gr. 5 boven normaal. In de drie dekaden waren de afwijkingen respectievelijk 0 gr. 4, 0 gr. 6, 0 gr. 9; —1 gr. 1, —1 gr. 3, 0 gr. 5; -0 gr. 3, —0 gr. 7, 0 gr. 2. De dagelijksche temperatuur schommeling was in alle dekaden, maar vooral in de tweede, beneden normaal. De hoogste tempera tuur 30.5, werd waargenomen te Maastricht op den 24, de laagste, 5 gr. 5, te Winterswijk op den eersten. Het aantal dagen met een maximum temperatuur boven 25 gr. bedroeg op de vijf hoofdstations gemid deld 3 tegen 5 normaal. De hoeveelheid neerslag, gemiddeld over het ge heele land, bedroeg 114 m.M. tegen 71 normaal. In Limburg en Oost-Brabant viel ongeveer 5 pCt. te weinig regen. Overal elders was de hoeveelheid boven normaal, in Groningen ongeveer 140 Pet., in het N. Van .Noord-Holland, in Friesland, Drente, het N. van Overijsel, Zuid-Holland en Zeeland 70 tot 85 pCt. en overigens 30 tot 45 pCt. boven normaal. De tweede dekade had over het geheele land meer dan de normale hoeveelheid neerslag. Onweer kwam vooral voor op den 58, 12, 14, 19, 24 en 25, ver spreide berichten kwamen binnen van den 1, 3, 4, 13 15 16, 17, 20, 26, 28 en 30. Het aantal uren zon schijn, gemiddeld over de 5 hoofdstations, bedroeg 176 tegen 196 normaal; de drie dekaden telden res pectievelijk 60, 49 en 67 uren. BURGEMEESTER VAN NIEUWE-NIEDORP LEGT ZIJN RAADSZETEL NEER. Met ingang van Dinsdag 1 September a.s. gaat de heer A. Visser, de eenige burgemeester in de provincie Noord-Holland, die naast zijn burge meestersambt tevens het raadslidmaatschap He- kleedt den Raad verlaten. Voordat de heer Visser tot burgemeester dezer gemeente was benoemd, bekleede hij sedert vele „Helaas, Adams, het is inderdaad waar. Een con ducteur heeft hem bij aankomst van den trein in Rotterdam vermoord in een coupé gevonden. Wie de daad heeft gepleegd en wat de beweegreden zijn geweest is mij nog niet bekend, maar ik heb je juist laten ontbieden, omdat je ons wellicht kunt in lichten, waarom de heer Leuvensteyn vanavond naar Rotterdam is gegaan." De precuratiehouder keek wanhopig rond en be merkte toen eerst den journalist, die zich wat op den achtergrond had gehouden. „Wils, jij ook hier.... heb je 't gehoordvind je 't niet verschrikkelijk.... die goeie, beste Leu vensteynwil je gelooven, dat ik 't me eenvou dig niet voor kan stellen. Vanmiddag zat-ie nog op kantoor en nudood! Adams liet zich op een stoel vallen en staarde wezenloos naar het schrijfbureau, waaraan de in specteur weer had plaats genomen, terwijl de re porter zijn gegevens uitwerkte voor een bericht in het ochtendblad. Een minuut bleef het stil. Inspec teur Sanders die de situatie nogal pijnlijk scheen te vinden, trommelde iewat nerveus met z'n vin gers op het bureau en overlegde op welke wijze hij 't gesprek weer zou kunnen opvatten. Zich eindelijk tot den procuratiehouder wendend, begon hij: „Zelfs als schrijver van vele crimineele romans zul je wel nooit vermoed hebben, nog eens zóó nauw bij een zaak te worden betrokken, Adams." De aangesprokene schudde mistroostig het hoofd. „Wil je gelooven, dat ik er graag al m'n romans voor zou geven, wanneer ik daarmee Leuvensteyn weer op de bank kon brengen. Ik betwijfel trou wens, of ik na dit voorval ooit nog in staat zal zijn een letter op papier te brengen. De rechercheur die me waarschuwde, heeft me een en ander verteld maar over de quintessens van de zaak kon hij me niet inlichten. Wie heeft hem vermoord en waarom. Ja, als we dat wisten, was er niet veel anders te doen dan den dader te laten arresteeren en de reden tot den moord dachten wij juist van jou te hooren. of was het je niet bekend, dat Leuvensteyn naar Rotterdam zou gaan?" „Ja zeker, daarom ben ik juist vanavond naar de bank geweest. Zooals je misschien weet, is meneer van Doorn een paar dagen op reis en waar Leu- vesteyn nog niet zeker wist, of hij morgenochtend terug kon zijn, heeft hij mij verzocht hem zoo lang te vervangen. Ik weet, dat hij er prijs op stelt, dat nog 's avonds de met de avondpost ingekomen cor respondentie wordt afogedaan, zoodat met de be- Jaren de betrekking van raadslid en later van Wet houder. Toen in 1926 genoemde heer de opvolger! werd van wijlen burgemeester P. Koopman, is de heer Visser lid van den Raad gebleven en heeft hij zich zelfs in 1927 nog herkiesbaar gesteld. Doch thans acht burgemeester Visser het echter in het gemeentebelang raadzaam om zijn zetel neer te leggen en is tevens tengevolge hiervan in déze provincie geen sprake meer van cumulatie van bovengenoemde ambten. INBRAAK IN DE MARIA - KAPEL TE POSEN. Voor 800.000 Mark sieraden ontvreemd. Vrijdagnacht hebben inbrekers zich toegang ver schaft tot de Maria-kapel yan de Franciskaner- kerk te Posen. Deze kerk is bij Pauselijk decreet den Duitschen Katholieken te Posen voor het houden van godsdienstoefeningen ter beschikking gesteld. Naar is komen vast te staan, hadden de dieven zich Donderdag, na de avondoefening, achter het orgel verborgen. Hun buit bestond uit talrijke gou den altaarstukken ter waarde van bijna honderd duizend rijksmark. De daders zijn ontkomen en tot nu toe niet achterhaald. DE FINANCIEELE NOOD IN ENGELAND. Ondanks de verrassende zwijgzaamheid van de regeering over den werkelijken toestand, Is men te Londen algemeen van meening, dat de uren van het kabinet—MacDonald zijn geteld. Het gerucht gaat zelfs, dat MacDonald reeds bij zijn laatste audiëntie den "koning heeft medegedeeld, dat het hem on mogelijk is zijn kabinet op de basis van het nieuw, ontworpen saneeringsprogram bijeen te houden. Misschien zou in den loop van vandaag een natio nale noodregeering worden gevormd, om ten spoe digste een bezuinigingsprogram aan het kabinet te kunnen voorleggen, teneinde door snel ingrijpen, ernstige schade aan het Engelsche crediet in het buitenland te kunnen voorkomen. Als onmiddellijke oorzaak voor den val der regeering kan de ultima tieve eisch harer tegenstanders gelden, om de be grooting in evenwicht te brengen door practische bezuinigingsmaatregelen en wel in de eerste plaats vermindering der werkloosheidsverzekering. De onderhandelingen van heden zullen bepalen, hoe de nieuwe regeering er uit zal zien. Naar een nationale regeering. Volgens de laatste berichten zal MacDonald een nationale regeering vormen, bestaande uit leden der Labour Partij, conservatieven en liberalen. Baldwin zou zich bereid verklaard hebben, in dit kabinet, onder leiding van MacDonald, zitting te nemen. Het geheel stond onder toezicht van een speciaal daartoe aangewezen Rijksgecommitteerde, den in specteur van het L. O. in de inspectie Nijkerk. RELLETJES TE HENGELO. Communisten hadden bij B. en W. vergunning aangevraagd voor het houden van een meeting, voorafgegaan door een demonstratieve optochtir Men wilde protesteeren tegen de behandeling vaii den heer De Jong, pasgekozen communistisch raadslid en tegen de maatregelen van het gemeentebestuur en Maatschappelijk Hulpbetoon inzake de werk- loozensteunregeling. Ondanks verbod werd toch een stoets van eenige honderden personen gevormd. In de Marktstraat hebben politie en maréchaussees te paard met be hulp van dei) blanken sabel en een gummistok de straat schoongeveegd. Er werden harde klappen uit gedeeld. Eenige personen, waaronder enkele nieuws gierigen, liepen bloedende verwondingen op. Tot ongeregeldheden is het echter niet meer gekomen. Er werd nog eenige uren patrouilledienst verricht. Per Telefoon STAKING UITGEBROKEN. Onder een gedeelte van het personeel van de fa briek van Kerk- en Schoolmeubelen, firma A. S. J. Dekker, te Goes is een staking uitgebroken. De sta king omvat ongeveer 38 man. Allen wonende te Middelburg en zijn georganiseerd iri de verschil lende vakbonden. Het uuroon bij deze fabriek is lager dan het con tractloon in soortgelijke fabrieken in andere deelen van het land. Voorts zijn moeilijkheden gerezen bij de toepassing van het z.g. tariefrecht. Een confe rentie tusschen de directie en de hoofdbestuurs leden der vakbonden had geen resultaat. AMSTERDAM, 25 Augustus 1931. (V.D.) GOEDERENTREIN ONTSPOORD. Hedenmorgen te ongeveer twee uur is een goede rentrein in de nabijheid van het station Voorscho ten ontspoord. 2 wagons vielen om en kwamen over de rails te liggen met het gevolg, dat de trein naar Amster- ddam geheel versperd werd. Ofschoon direct met het opruimen werd begonnen was men in den vroe gen nog niet klaar en kas ieder normaal trein verkeer onmogelijk. Te ongeveer tien uur hedenmorgen is men er in geslaagd de lijn vrij te maken zoodat het verkeer Rotterdam-Amsterdam vise versa weer normaal voortging. Alleen moest op de plaats van het ongeluk met verminderden snelheid gereden worden. De trein bestond uit 30 wagons en kwam uit Enk huizen. Bij het station Voorschoten werd een wissel omgetrokken op het oogenblik dat de trein erover heen ging. Dientengevolge ontspoorden 5 wagons en vielen er twee om. Buitenland HEVIGE REGENVAL. Na een periode van ruim drie maanden van groote droogte en hitte kwam het gisteren boven Italië tot een hevige regenval, die verscheidene uren met groote heftigheid aan hield. Hoewel het land snakte naar water, vreest men dat de ongewone heftigheid van de regenbui en de overgroote hoe veelheid water groote schade aan de te velde staan de gewassen en vruchtboomen heeft gedaan. TWEE PAARDEN DOOR DEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. Toen Zaterdagnacht de laatste electrische trien i uit Amsterdam de Eikelenbergstraat passeerde, zijn twee paarden, toebehoorende aan de heeren Schot, brandstoffenhandelaar en Mooy, groentenhande- laar, door den trein aangereden. Beide dieren hadden hun weiland verlaten en I liepen op de spoorbaan, toen de trein naderde. Een paard werd middendoor gereden het ander slechts aangereden, doch is toch aan de bekomen wonden overleden. De cadavers werden naar het abattoir vervoerd. Zondagmorgen kwam men te Huiswaard tot de ontdekking, dat aldaar door den trein een koe, behoorende aan P. J. Huiberts te Koedijk, was overreden en gedood. REISBELASTING IN DUITSCHLAND OPGEHEVEN. Het Rijkskabinet heeft besloten de verordening betreffende de heffing van 100 mark van iederen Duitscher, die naar het buitenland wil, op te hef fen. Vanaf Woensdag 26 Augustus a.s. zal het reizen naar het buitenland dus niet meer aan deze extra belasting onderhevig zijn. EEN BRIGADIER, DIE EN DUBBELE ROL SPEELDE. Hij was ook inbreker. Naar de „Kölnische Zeitung" meldt, is te Keulen een brigadier van politie gearresteerd onder ver denking bij talrijke te Keulen en in de omgeving der stad gepleegde inbraken een vooraanstaande rol te hebben gespeeld. Bij een taxi-onderneming huur de hij herhaaldelijk een auto, dien hij, naar hy voorgaf, voor geheim te houden dienstritten noodig had. In waarheid echter gebruikte hij den wagen, om te zamen met een aantal medeplichtigen op dief stal uit te gaan. EEN ONGEWONE WIJZE VAN EXAMINEEREN. De candidate thuis op haar kennis beproefd. Donderdag 20 Aug. j.l. is te Bilthoven op onge wone wijze een examen afgenomen ter verkrijging van het M.U.L.O.-diploma. Het jongste dochtertje van de nheer W. A. Hoving aldaar, dat destijds we gens ziekte verhinderd was het mondeling gedeelte van dit examen op den bepaalden dag 16 Juli j.l. af te leggen het schriftelijk onderzoek had' reeds 2 en 3 Juni plaatsgevonden werd daartoe' op verzoek van den vader alsnog in de gelegenheid gesteld op Donderdag j.l. De Algemeene Regelings commissie voor de M.U.L.O.-examens had voor dit doel een subcommissie aangewezen bestaande uit, een viertal examinatoren, die des morgens te 10 uur hun werkzaamheden te huize van den heer Hoying- aanvingen. Het examen, dat overigens werd afgenomen op geheel dezelfde wijze als bij de M.U.L.O.-vereeniging gebruikelijk is, duurde van des morgens 10 tot des middags half vijf en had tot resultaat, dat zonder de minste bedenking het begeerde diploma kon wor den uitgereikt. GROOTE AARDBEVING IN AZIë. Volgens een bericht uit Moskóu heeft het seis mologisch station tq Poelkawa gemeld, dat het hoogland van Pamir(op de grens van de Sovjet- Unie, Afghanistan en Br. Indië) door een ontzet tende aardbeving is geteisterd. Nadere bijzonder heden ontbreken. Heeren die gesteld zijn op een poeder, dat niet alleen aangenaam en verzachtend, maar ook gezond voor de huid is, gebruiken na hef seheren Purolpoeder Prijs 45 ct. en 60 cent per doos en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. antwoording direct 's morgens kan worden begon nen en daarom ben ik vanavond tegen achten naar de bank gegaan. Ik zat nog maar nauwelijk, toen de concierge me een telegram bracht uit Rotterdam waarin gemeld werd, dat de komst van Leuvensteyn niet meer noodig was." De inspecteur floot zachtjes en Wils keek plot seling op van z'n notitieblok. niet meer noodig was?" herhaalde de laat ste vragend. „Ja, dat vond ik ook al eigenaardig, hoewel ik er aanvankelijk niet zoo'n zij zond ere aandacht aan schonk. Toen ik later echter van den moord hoorde, kwam dit telegram me plotseling weer in de ge dachten." „Maar wat had Leuvensteyn's reis naar Rotter dam dan ten doel?" informeerde de inspecteur nog eens. „roogenblikbetsrd-het-welgueopj jëuNshrdlucmfy „Dat kan ik nu wel vertellen. Voor een paar weken ontvingen we van een zekeren Hellinger uit Rotterdam het verzoek om een hypotheek van f20.000 op een pension in de Harz. Aanvankelijk had Leuvensteyn er niet veel ooren naar, maar op aandringen van v. Doorn, wien de rente van 10 pCt. nog al scheen aan te lokken, hebben we ons in verbindinggesteld met de Braunschweiger Kredit- bank, die het pand, dat aan'een kennis van dien Hellinger, een zekeren Goldschmidt in Goslar, toe behoorde, heeft laten taxeeren. Het bleek zonder inventaris, ongeveer een waarde te hebben van f40.000, zoodat tegen een hypotheek van 20 mille geen enkel bezwaar was. Dit laatste bedrag bleek Goldsmidt ongeveer noodig te hebben om met Hel linger in Rotterdam een zaak te beginnen. Nu heeft Hellinger ons medegedeeld, dat Goldschmidt van daag bij hem in Rotterdam zou komen en waar nu ook het bedrag voor die zaak vanavond gestort moest worden, verzocht hij Leuvensteyn naar Rot terdam te komen om Goldschmidt het bedrag per soonlijk te overhandigen en voor de andere forma liteiten te zorgen. Ze zouden hem van het station afhalen „En nu is er vanavond een telegram gekomen zeg je, dat Leuvensteyn's komst niet noodzake lijk was?", interrumpeerde Wils. „Ja, om ruim 8 uur en dat is te merkwaardiger, wanneer je weet, dat er afgesproken was, dat Leu vensteyn met den trein van 7.10 van hier zou komen. Het telegram blijkt om kwart over 7 te zijn aangenomen, dus op een moment dat Leuvensteyn reeds onderweg was en zelfs een draadbericht dus geen nut meer had. Begrijp jij daar iets van?" besloot Adams, zich tot den inspecteur wendend. ,,'t Is zeer eigenaardig", antwoordde deze, zijn aanteekeningen, welke hij tijdens het verhaal van den procuratiehouder gemaakt had, onderbrekend. „Maar weet je zeker, dat het telegram om 7.15 ver zonden is?" „Zeer leker! Je zult je zelf kunnen overtuigen, wanneer je even de moeite neemt mee naar de bank te gaan. Ik heb het juist nagezien, omdat het mij zelf natuurlijk ook vreemd voor kwam." „Dat versterkt dan het vermoeden van roofmoord, Miel", zei de inspecteur, zich tot den reporter wen dend en dan weer het woord tot den procuratie houder rick tend, ging hij voort: „Je weet toch, dat meneer Leuvensteyn van alles beroofd is gevonden, 't Zal den dader dus wel voor namelijk om die 20 mille te doen zijn geweest. Is het je bekeid, of nog anderen er van op de hoogte waren, dat Dij zooveel geld bij zich had?" „Ja, waarschijnlijk Goldschmidt en voorts de kas sier en wellicht nog eenigen van het bankpersoneel. Ook den notiris in Rotterdam is het natuurlijk be kend geweest" „Ken je dien Hellinger persoonlijk?" „Ik heb hem twee maal bij ons op de bank gezien, 't Is een mau van een jaar of 35, niet bijzonder groot, behoorlijk gekleed, rond, cleanshaven gezicht. Hij droeg bij zijn bezoek een bril met zwart hoor nen montuur, zooals je er tegenwoordig zooveel ziet bij menscken, die voor dit modeartikel hier te lande geïmporteerd werd, nog nooit behoefte aan een bril gehad hebben. Maar overigens zijn mij geen bijzondere kenteekenen opgevallen". „Weet je ook of die man in Rotterdam gunstig bekend staat?" „We hebben natuurlijk geinformeerd. Hij schijnt geheel alleen og kamers te wonen aan den Leuve- haven en heeft (en paar agenturen van buitenland- sche huizen. Veimoedelijk is hij daardoor ook met dien Goldschmfflt in kennis gekomen. Kapitaal heeft hij niet ddt staat in ieder geval vast." „Had hij niet,* verbeterde de inspecteur. „Maar 't is toen nog lang niet zeker dat die Hel linger de dader ik? Of heb je al meerdere aanwij zingen?" Maar je zult nie toch moeten toegeven, dat die heele geschiedenis met dien Duitschen zakenvriend en de benoodigde 20 mille voor een zaak in Rot terdam wat verdicht is. Daarbij komt dah nog dat telegram „Ja, dat telegram! Acht je dat misschien een on- Tuinders van onderscheidene richting zijn dezer dagen te Purmerend bijeengekomen om den steeds ernstiger wordenden toestand van de werkende tuin ders te bespreken en hun program van actie voor te stellen. Geconstateerd werd, dat de crisis die zich uit in een ongekende prijsdaling en onverkoopbaarheid van een groot deel der productie en onmogelijkheid van export is te beschouwen als een onderdeel van de groote kapitalistische wereldcrisis, in het bij zonder voor den landbouwer. Hij heeft zich In de laatste maanden speciaal door verscherping van de crisis en van de credietcrisis in Duitschland in tot nu toe ongekende mate in Nederland verergerd. t>e uitvoer, die meer dan de helft van de opbrengst moet opnemen dreigt te verdwijnen. De prijsdaling op' de binnenlandsche markt is eveneens buiten gewoon. Hierbij komt nog de aardappelziekte. Deze crisis der kapitalistische wereld berooft de werkende tuinders Van de vruchten van hun zwaren arbeid en dreigt voor den komenden winter met ernstige verscherping van hun nood. De vergaderden waren van oordeel, dat de geor ganiseerde strijd tegen nood, tegen verkoop wegens belasting en schulden en onbetaalbare posten enz., in solidariteit moet worden gevoerd met de werkers van de steden. En voornamelijk moet gebaseerd zijn op de volgende punten: le. met het oog op de zeer slechte prijzen, op de binnenlandsche markt, de exportbemoeilijking alsmede de aardappelziekte, moet de regeering de noodlijdend teuinders te hulp komen, met niet terug te betalen ondersteuning om hen voor volledige ineenstorting te behoeden. 2e. Verlaging van pachten, belasting hypotheek en andere schulden, voor de noodlijdenden en algeheele kwijtschelding voor de zwaarst getrof fenen. -3e, Strijd tegen speculatie met levensmiddelen en- de réuzewmsten van exporteurs en groothan delaars. •4e. Verstrekken van kunstmest tegen verlaagden prijs en zoo noodig gratis door de regeering. 5e. Strijd tegen iedere gedwongen verkoop wegens executie tengevolge van schulden en tegen op zegging van pdchtcontracten bij onmacht tot betaling. 6e. Volledige premievrije sociale wetgeving voor alle werkende tuinders en vrouwen en kinderen in het bedrijf werkzaam, voor ziekte-, invalidi teit-, ongevallen- en ouderdomsverzekering. De vergadering is overeen gekomen, om op dezen grondslag de werkende tuinders in Noordholland te mobiliseeren voor de voorbereiding tot een alge meen congres, dat tegen het einde van 1931 zal worden gehouden (vermoedelijk te Hoorn) en op dracht te geven tot het treffen van al de voorbe- handige poginge om -den indruk te vestigen, dat hij aan den moord niet debet kan zijn?" „In ieder geval behoeft hij dat telegram niet zelf om kwart over zeven te hebben verzonden. Stel, dat hij iemand opdracht heeft gegeven het precies op dat tijdstip aan te bieden. Dat zou toch even goed mogelijk zijn! Enfin, we kunnen hier gissin gen maken, zooveel we willen, zoolang we niet meer weten, zullen we toch niets met zekerheid kunnen concludeeren. Ik zal jouw inlichtingen nog van nacht naar Rotterdam seinen, Adams. Laat ons hopen, dat ze er toe bijdragen den dader te vinden." De inspecteur beschouwde het onderwerp als ge ëindigd. „Als je lust hebt, breng ik je even met een auto naar huis, Adams", zei wils, een van het adres van zijn blad voorzien couvert uit zijn binnenzak ha lend, en de dicht beschreven velletjes papier daarin schuivend. „Wanneer je er tenminste niet op" tegen hebt, dat we even langs de krant rijden, om m'n copie af te geven. „Als je een wagen hebt, graag" antwoordde de procuratiehouder. „Ik zal er even een bestellen om me naar den trein te brengen. Een oogenblik geduld dus." „Ga je er zelf heen?" vroeg Adams, terwijl de re porter reeds aan de telefoon stond. „Ja, ik heb de primeur, dus is het niet meer dan billijk, dat ik de zaak die me bovendien bijzonder interessant lijkt, ook verder behandel." „Ik wou, dat ik met je mee kon," zei de procu ratiehouder, wat spijtig. „Ik heb er geen enkel bezwaar tegen, maar je zult morgen zeker wel op de bank moeten Zijn, nu beide directeuren ontbreken?" „Helaas, ja. Ik zal toch in ieder geval het overige personeel van hét gebeurde in kennis moeten stel len." „Enfin, dan een andere maal misschien," troostte Wils. „Ik heb zoo'n flauw vermoeden, dat met de oplossing van dit geval wel eenige tijd gemoeid zal zijn en als van Doorn terug is, heb je misschien wat meer gelegenheid." „Ik hoop het", antwoordde Adams en zijn jas dichtknoopend„Daar is je wagen al, zullen we gaan?" „Ik ben klaar." Beiden drukten inspecteur Sanders de hand en twee minuten later reed een snelle wagen met de beide heeren door de nu vrijwel geheel verlaten straten van de hoofdstad. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2