Nieuwstijdingen Buitenland Ons Gourarifenverhaai SPORT ER WEDSTRIJDEN Binnenland DE AUTOMATISEERING VAN DE RIJKS- TELEFOON. De eerste 5 telefoondistricten ingesteld. Zooals reeds vroeger is medegedeeld ligt het in het voornemen Nederland in de eerstvolgende 10 a 15 jaar van een nieuw, automatisch ingericht tele foonstelsel te voorzien, waartoe het land o.a. in 22 districten zal worden ingedeeld. De voorshands hiervoor noodige regelingen zijn tot stand gekomen, zoodat thans zoowel voor wijziging van den be- staanden organisatievorm als voor de bezetting van de nieuwe beheersfuncties, de noodige voorzienin gen kunnen worden getroffen. Krachtens de tot stand gekomen regelingen heeft de directeur-generaal der P. T. en T. bepaald, dat met ingang van 1 November a.s. zal worden over gegaan tot de vorming van de telefoondistricten Leeuwarden, Hengelo (O.), Deventer, Arnhem en Haarlem, waarvan de zetel gevestigd zal zijn in de gelijknamige plaatsen. Gelijktijdig worden de inge nieursdistricten te Amsterdam, Groningen en Vlis- singen opgeheven en de grenzen van eenige andere ingenieursdistricten gewijzigd. In de nieuwe telefoondistricten is de automati seering nog niet tot stand gekomen, doch in voor bereiding. Door den nieuwen organisatievorm hier reeds thans in te voeren wordt de districtleiding in staat gesteld de telefoon toestanden in haar dis trict zoo grondig mogelijk te leeren kennen en aan de verdere voorbereiding van de automatiseering den steun harer plaatselijke kennis te verleenen. Het Nederl. Correspondentie Bureau verneemt, dat het bericht dat dezer dagen in het Handelsblad heeft gestaan omtrent de salarissen van ambtena ren en het verschil van gevoelen hierover in het kabinet uit den duim is gezogen. Men zal verstan dig doen, werd het Bureau medegedeeld, om geen enkel bericht te gelooven dat dezer dagen mogelijk over de begrooting zal worden gepubliceerd. DE FIETS TEGEN HET KAZERNE-HEK. Een majoor weigert een garnizoensorder op te volgen. Per garnizoensorder werd in de Infanterlekazer- nes te Amersfoort bekend gemaakt, dat het verbo den is om rijwielen te plaatsen tegen het hek der kazerne. Zij, die zich hieraan schuldig maakten, werden door de wacht gewaarschuwd en ieder vol deed aan het verzoek. Een majoor had echter zdjn rijwiel ook tegen het hek geplaatst en werd vanzelfsprekend door de dienstdoende wacht gewaarschuwd en evenals allen verzocht om zijn rijwiel te verwijderen, in herinne ring brengend de garnizoensorder. De majoor, aldus de „Mdgm.", voldeed niet aan dit verzoek doch wees den „gewonen" soldaat er op dat hij een majoor was. De soldaat deelde den majoor mede dat hij de ontvangen consignes had op te volgen, tever geefs echter, waarna de soldaat den wachtcom mandant wees eveneens op de consignes en ver zocht den majoor zijn rijwiel te verwijderen. Deze hoofdofficier bedreigde echter den dienstdoenden sergeant met zijn rijzweep met de mededeeling, dat hij met dergelijke orders niet te maken had. De wachtcommandant maakte van dit optreden rapport en nu zal de majoor zich vermoedelijk voor zijn verzet hebben te verantwoorden. De soldaat en onderofficier werden volgens ont vangen inlichtingen in het gelijk gesteld, omdat een garnizoens-order geldt vor het geheele garnizoen. VERKEERSONGELUKKEN. Roekeloos motorrijder ernstig gewond. In den nacht van Zaterdag op Zondag reed de 46-jarige motorrijder G. G. E., wonende op het Meiland te Rotterdam, met groote vaart tegen een wachthuisje van de R.E.T. in de Brielschelaan al daar. Vervolgens botste hij tegen een boom, waar na hij van zijn rijwiel werd geslingerd en bewus- eloos bleef liggen. De man is door den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij met ernstige wonden werd opgenomen. Zijn motorrijwiel is bijna geheel vernield. Het on geval is, naar de „Crt." meldt, vermoedelijk te wij ten aan het roekeloos rijden van E. Wielrijdster door autobus aangereden. Te Amersfoort werd de 17-jarige wielrijdster v. B. door een aautobus aangereden. Op een kruispunt schijnt de wielrijdster de autobus te laat bemerkt te hebben, waardoor zij niet meer kon uitwijken. Met schaafwonden en vermoedelijk een hersen schudding werd het slachtoffer naar het zieken huis „De Lichtenberg" overgebracht. De wielrijd ster kon niet worden verhoord. DE HUURDERSQUAESTIE. De kantonrechter gelast ontruiming der woningen. Gisteren hebben voor den kantonrechter terecht gestaan twee bewoners uit de Beverstraat, die, om dat zij in gebreke waren gebleven de huur te beta len, reeds vóór 23 Aug. hun woning hadden moeten verlaten. Onmiddellijk vonnis wijzend heeft de kan tonrechter den verdachten gelast de woningen di rect te verlaten. INBREKER MET EEN KUS ONTVANGEN. Een tramconducteur te Londen, die op een avond zat te wachten, tot zijn vrouw uit den bioscoop zou thuis komen, hoorde zoo tegen middernacht de straatdeur openen. Hij stelde zich daarop verdekt achter de deur van de huiskamer op, knipte het licht uit en sloeg, toen zijn vrouwtje de kamer bin nentrad, zijn armen om haar hals, terwijl hij haar een hartelijken kus op elke wang gaf. Wie schetst echter zijn verbazing, tooen hij in plaats van een zelfde hartelijke verwelkoming een hevigen slag op het hoofd kreeg, die hem een oogen- blik achteruit deed deinzen. Onmiddellijk daarop hoorde hij iemand zich haastig uit de voeten ma ken, maar de conducteur slaagde erin den betref- fenden persoon in te halen en bij den kraag te grijpen. Tot zijn niet geringe verbazing bleek hem tóen, dat een inbreker zijn woning was binnenge drongen en daarop onverwacht hartelijke wijze door den eenzamen conducteur was verwelkomd. De gekuste inbreker werd inmiddels tot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld. WEER EEN BANKOVERVAL. Naar het W. B. uit Altona meldt, zajn Zaterdag drie zwartgemaskerde mannen het filiaal van de West-Holsteinische Bank te Altona binnengedron gen. Zij hielden den directeur met hun revolvers in bedwang en maakten, voor zoover is nagegaan, on geveer 6000 mark buit. De daders zijn in een auto, waarmee zij gekomen waren gevlucht. Een man deed een poging om de roovers die de richting Eimsbuttel-Hamburg reden te volgen, doch moest hij zijn plan opgeven, daar de bandieten hem met hun wapens bedreigden. Hupeh staat een óppervlakte van 30.000 vierkante mijlen onder water. 5.000.000 menschen zijn daar thans dakloos. In de provincie Hunang resp. 20.000 vierkante mijlen met 2.000.000 dakloozen. Men schat dat iederen dag in de stad Wushang duizend ster ven van honger en gebrek. De lijken worden in de Jangtse geworpuen evenals de honden, ezels en paarden. VOOR GELD STAAT DE DEUR OPEN. Scherpere controle aan de Belgische grens. Aan verschillende Belgische grensposten langs de Brabantsche grens is het toezicht op de binnen komende vreemdelingen gedurende de laatste we ken weer danig verscherpt. De „Msb." meent dat een strenger controle op de vreemdelingen in België zeker gerechtvaardigd en nuttig is, want de groote Belgische steden werden gedurende den laat- sten tijd echte toevluchtsoorden voor allerlei onge- wenschte elementen. Dat van hooger hand scherper toezicht wordt opgelegd, spreekt dus vanzelf. De wijze, waarop zulks wordt uitgevoerd getuigt echter dikwijls van weinige breedheid van opvatting en menschen- kennis, zoo schrijft genoemd blad verder. Het is in dezen vacantietijd herhaaldelijk voor gekomen, dat b.v. burgervrouwen die met haar kin deren per autobus een dagje naar Antwerpen gin gen, aan de grens werden teruggezonden omdat zij geen pas hadden, ofwel dat hun pas verjaard was. Dezer dagen gebeurde het volgende: Een moeder met twee kinderen komt per autobus te Putte-grens. Na het overstappen van de Belgi sche bus: controle door een gendarm. Het moderke toont een pas, welke te oud bevonden wordt. Zij mag niet mee. Moet ik dan de heele reis terug, meneer Ja, madame, uw pas is niet in orde, maar als ge 35 franken betaalt, moogt ge doorreizen naar Antwerpen. 't Was nog al veel, veel te veel waarschijnlijk voor de reizigster, maar zij zag de betraande oogen van haar kinderen, zij voelde de teleurstelling en betaalde maar de hooge entree voor België. Het schijnt, dat dit systeem van entrée-.heffen den laatsten tijd veelvuldig wordt toegepast. Papie ren zijn dus niet meer noodig; voor geld komt men binnen! AMUNDSEN'S VLIEGTUIG ONTDEKT? Een sensationeele ontdekking. Prof. Weickmann, die heeft deelgenomen aan de vlucht naar het Noordpoolgebied met den Graf Zeppelin en die op het oogenblik te Leipzig het door hem verzamelde materiaal van de expeditie bestudeert, heeft bij het ontwikkelen van een foto betreffende het gebied ten Zuiden van Nova Zembla de omtrekken ontdekt van een vleugel. Hierbij is de vraag naaf voren gekomen of die van het vliegtuig van Amundsen kan zijn. Prof. Weickmann wil samen met prof. Moltsjanof, die zijn gast is, de zaak nog nader onderzoeken. Zooals men zich zal herinneren besloot Amund sen, na het ongeluk, dat de Italia getroffen had, aan het opsporingswerk van de vermisten deel te nemen. De Fransche kapitein-luitenant ter zee Guilbaud, die met de Latham 47 tot hetzelfde doel onderweg was, verklaarde zich bereid Amundsen en luitenant Dietrichson, een van de vliegers, die dëfel- genomen hadden aan Amundsen's poging om per vliegtuig de Pool te bereiken, over te brengen. Den 13en Juni vertrok de Latham van Tromsoe, aan vankelijk heeft men nog draadlooze berichten van het toestel opgevangen, toen niets mee:r en nimmer heeft men meer iets van de opvarende vernomen. Niettemin zJjn er nog steeds lieden gebleven, die niet aan den ondergang van Amundsen wilden ge- loove en die meenden, dat hij Guilbauld had over gehaald dadelijk in de richting van Nova Zembla of althans Oostwaarts van Spitsbergen te vliegen om zoo snel mogelijk de mannen op de ijsschots op te sporen. Dat men den grooten ontdekkingsreiziger of zijn metgezellen nog in leven zou aantreffen valt even wel moeilijk aan te nemen, daar reeds tanks zijn gevonden, die naar men aannam, van de Latham afkomstig waren. DE OVERSTROOMINGSRAMP IN CHINA. Thants ook een Cholera-epidemie uitgebroken. Naar uit Shanghai wordt gemeld, is het niet mogelijk om het juiste aantal slachtoffers van de overstroomingsramp vast te stellen. Buitenlandsche officieele instanties ramen het aantal dooden op 98.000. Chineeschs autoriteiten schatten het aantal dooden op 56.000. Het aantal dakloozen moet an derhalf millioen bedragen. In de zwaarst geteisterde streken is de staat van beleg afgekondigd. Te Han- kou trachtten de communisten levensmiddelenwin kels te plunderen, doch de politie en de brandweer wisten dit te verhinderen. Door de golven van de Jangtse zijn, tengevolge van het doorbreken van een dijk, de vluchtelingen- barakken van Wachang meegesleurd. Hierdoor kwa men ongeveer 1000 personen om. In Hankou zijn heden twee hotels ingestort, waarbij eveneens vele personen om het leven kwamen. Het Sovjet Telegraafschap meldt ui; Shanghai, dat wat men na de overstrooming reeds dadelijk vreesds, n.l. het uitbreken van een epidemie in het getroffen gebied, thans een feit is geworden. Te Hankou is een cholera-epidemie uitgebroken, die zich in 24 uur tijds sterk heeft uitgebreid en reeds 56 slachtoffers maakte. De Chineesche minister van gezondheid deelde mede, dat de bewoners in het gebied van Hankou voor zoover zij nog niet het slachtoffer zijn gewor den van de overstrooming, aan cholera, typhus en malaria als vliegen sterven en dat de toestand van uur tot uur vreeselijker wordt. Ooggetuigen vertellen dat de berichten, volgens welke honderdduizenden in de golven van de Jangtse zijn verdronken, abso luut niet zijn overdreven en een regeeringsverkla- ring bevestigt, dat een derde gedeelte van de in woners van Wachang, het dichtst bevolkte deel van geheel China, is verdronken of is overgeleverd aan een onvermijdelijken hongersnood. Een internatio nale hulp-expeditie vaart de Jangtse op naar Han kou. Uit Hankou wordt nader gemeld, dat het aantal dooden tengevolge van de overstrooming in de pro vincies Hunang en Hupeh waarschijnlijk 2.000.000 bedraagt. Ontzaggelijk groote grijze waterige mod dervlakten strekken zich van uit de zee uit, zoover het oog reikt. Tien duizenden vluchtelingen zitten als vliegen bijeengezwermd op de 'kruinen der dij ken, die slechts een voet boven het water uitste ken. Langzamerhand sterven allen van honger en el lende daar het niet mogelijk is, voor deze men schen voorraad aan te voeren. In de provincie ALS MAN EN VROUW VERDIENEN. Is zoo'n dubbel inkomen rechtvaardig? In moeilijke tijden, als wij nu beleven, moeten vele zaken en overheidsbedrijven personeel ontslaan en daarvoor komen dan in de eerste plaats gehuwde vrouwen in aanmerking. Niet omdat zij getrouwd zijn, doch omdat in vrijwel alle gevallen ook haar man een inkomen heeft, zoodat men te doen krijgt met een geval van dubbele inkomsten. Niet het huwelijk der vrouw, doch het dubbele inkomen moet de maatstaf zijn bij het verleenen van ontslag. Dan moet echter eerst nauwkeurig worden vastgesteld, wat als een dubbel inkomen moet worden aange merkt. Verschillende gevallen. Een dubbel inkomen gaat uit van den grondslag: twee verdienen meer dan één. Op zichzelf behoeft zoo'n handelwijze nog niet sociaal of egoistisch te zijn; dikwijls is er bittere noodzaak voor. Een dub bel inkomen kan ook door één persoon verdiend worden; dit is evenmin in alle gevallen afkeurens- waaardig. Soms leidt de aard van het beroep er toe; soms zoeken de menschen ook bijverdienste, omdat ze een groot gezin of verarmde familieleden moeten onderhouden, omdat er in hun gezin ziekte is ge weest, enz. Het streven, om geld te sparen en een kapitaaltje te verzamelen, zal slechts zelden leiden tot het zoeken van een dubbel inkomen. Parasiteeren. Het dubbele inkomen wordt eerst afkeurenswaar dig, vooral in tijden als wij nu beleven, wanneer het doel niet is harde noodzaak, doch een opvoeren van den levensstandaard van het gezin. Dat is een on eerlijke concurrentie tegen anderen, soms zelfs een parasiteeren op de maatschappij. Toch zijn er ge vallen, waarin het dubbele inkomen moet worden toegelaten, omdat de zucht naar weelde niet als doel kan worden aangemerkt. Wij denken aan de moeder van een groot gezin, die twee maal per week uit werken gaat, hoewel haar man een vast inkomen heeft; aan de weduwe met een volwassen zoon, die kranten verkoopt of een kamer verhuurt om de opvoeding van haar jongere kinderen te betalen. Wisselvallige inkomsten behoeven ook niet verboden te worden; iemand met een vast inkomen mag wel eens een lezing houden tegen betaling, mits hij van het lezingen houden geen tweede beroep maakt. Doch geregelde inkomsten van één persoon uit meerdere ambten of beroepen, of van meerdere personen uit één gezin, dat is iets, wat in dezen tijd niet voor mag komen, al zou het in tijden van overvloed misschien zijn goede zijde hebben, de menschen hierin vrij te laten. (Nadruk verbdüen). OAKIE VINDT EEN VROUWENHAAR. Door Clive BARTON. Clay Trent slenterde zonder haast over de majes tueuze Royal-Bridge. Hij hield zijn handen in de zakken van het kleedingstuk, dat door sommigen „broek", door anderen „pantalon" wordt genoemd. De bekleeding van meneer Trent was van lagere orde, maar de bezitter vielde er zich niet minder om. Hij was een van die schepselen, die zich nimmer beklagen en die het zich al tot een eer rekenen het leven een tijdlang te mogen bijwonen. Al moet dat dan gebeuren vanaf de leuning van een brug. Want Clay Trent, of, zooals hij onder collega's heette Oakie kloof balie. Hij was een dier sehaar- sche, hartstochtelijke baliekluivers, die dit zoo zake lijk geworden leven nog een laatste air van roman tiek verschaffen. Hij had geen haast. Waarom zou hij haast heb ben? er was geen mensch die op hem wachtte. Alles rondom hem ging tien, twintig tempoês vlugger. Auto's, bussen, vrachtwagens, fietsen, wandelaars, ze deden het allemaal sneller dan hij. Oakie's lin kerhand kneep zich dicht om een klein voorwerp. Hij haalde het te voorschijn en bekeek het met aandacht en bewondering. Het was een kostbaar be zit, deze kleine kleermakersmicroscoop. Je zag er alle dingen tienmaal zoo groot door; de fijnste nerfjes en blaasjes groeiden, werden wonderlijk groot en nieuw. Oakie bleef staan en tuurde naar bene den. Onder hem stroomde de rivier, een dappere kleine 'stoomboot sleepte vier, vjjf gïoojte aken voort, hijgde en pufte korte rookpluimen uit. Oakie hield van het water, van zijn bedrijvigheid overdag, van zijn rust bij avond. Hij kon er uren naar kijken. Het was een dankbare prooi voor zijn wijsgeerige natuur. Baliekluivers zijn soms kolossale filosofen. Maar dezen middag was Oakie het water spoedig ontrouw. Daar was een grondige reden voor. Deze dat het niet helpt of men een rivier van een brug af door een kleermakers-microscoop beziet. Dus huid Oakie zich bij den weg. Dagenlang had hij lantaarnpalen, brugleeningen en de reclames in de tramhuisjes al aan een nader onderzoek onder worpen. En daar deze eentonigheid zelfs Oakie's trage natuur begon tegen te staan, besloot hij met deze sleur te breken. Het zal ongeveer zeven minuten over drie zijn geweest, teon een schrale figuur zich midden op de Royal-Bridge op beide kieën liet zinken en door een klein instrument met geweldige aandacht een der vierkante tegels begon te bekijken. Het was een buitengewoon schouwspel, dat zich aan den kijker voordeed. Het scheen hem toe of hij een of ander woest, grijs rotsplateau voor zich had met ruwe beigspleten en kloven. Hij ontdekte verder éen kra ter, die onderaan roodgloeiend was, maar deze af gebrande lucifer verloor alle belangstelling, toen hij de haar zag. De haar was iets dat in dit berg landschap absoluut niet op haar plaats bleek en tevens iets, dat de moeite van een nadere beschou wing waard was. Oakie pakte het voorwerp voor zichtig tusschen duim en wijsvinger en richtte zich op. Toen strekte hij zijn vondst tusschen zijn beide handen en stelde hardop vast: Een vrouwenhaar. Hij liet het ding uit zijn vingers glippen en verliet de Royal Bridge even langzaam als hij ge komen was. Hij begaf zich naar een bankje in dat plantsoen dat het dichtst bij was. Daar weefde zijn fantasie-rijke geest om deze ééne vrouwenhaar een wonderlijk schoon verhaal van rijkdom en geluk. Maar van dat verhaal van een baliekluiver met fantasie, die later op een bank in slaap viel heeft niemand iets geweten. Öndertusschen hadden echter de heeren Lasky en Simmington niet stil gezeten. De eerste was kellner in een tweederangs-restaurant, de tweede was een eerzaam koopman, die als lievelingswensch had nog eens met een vrouw met roodbruin haar te kunnen trouwen. Maar Lasky en Simmington hadden één ding gemeen. Ze hadden allebei een ongunstig individu geknield op den brug zien liggen. Hij was opgestaan, had zijn beide handen vertwij feld uitgestoken naar de rivier en bevend gezegd: „Een vrouwenhaar!" Menschen met minder fantasie dan de heeren Lasky en Simmington hadden hier geconstateerd, dat er hier iets niet in den haak was. Dat is weer een van die huiselijke dramas die zich rondom ons afspelen", zei meneer Simming ton die zeer zwaarmoedig van aanleg was. „De arme man heeft zijn vrouw verloren en zwerft nu gebroken over deze treurige wereld rond." Wees wijzer, meneer," gromde Joe Lasky. „de misdaad lag dien kerel duim dik op zijn gemeene tronie. En dan de wraakzuchtige manier waarop hij dat zei: „een vrouw en haar!" Let eens op, van avond lees je weer een moord in de courant. En dan hebben jij en ik, meneer, daar het voorspel van gezien." Ik moet je ernstig berispen, man merkte me neer Simmington op, „je moet je medemenschen niet dadelijk zoo verdorven teekenen, daar is geen reden „Deze meneer heeft groot gelijk", knikte het kleine mannetje dat zich achter meneer Simming ton had opgesteld, „volgens mij was de man een stumper, een stakker. Medelijden is hier meer op zijn plaats dan verdachtmaking." „Wat is hier aan de hand?" vroeg om kwart .over drie de slagersjongen aan een collega. „Ruzie", zei de collega. „Natuurlijk over een vrouw." „Wat is er toch gebeurd?" vroeg om twintig over drie het angstige dienstmeisje aan een vertrouwen- inboezemend baardig heer. Ik weet het nog niet", zei de professor, „ik sta pas vijf minuten in deze queue. De organisatie laat te wenschen." „D'r heeft er een z'n vrouw in het water ge gooid", zei een nuchter man, die meteen doorliep. Deze zin was kort, krachtig en vol beteekenis. Bo vendien was het een volkomen aannemelijke oplos sing van het geval Er moeten omstreeks half vier honderd menschen gestaan hebben. Vijf minuten later waren het er zeker tweehonderd. De massa groeide met onge veer twintig per minuut. Eerst waren er 3 agenten geweest. Om kwart over vier was hun aantal ge stegen tot twaalf, maar hun aanmaningen om toch vooral door te loopen, waren vergeefsch. Om vier uur waren er 25 agenten, benevens acht politie ruiters. Het verkeer was zoo goed als geheel ge stremd, aan beide zijden van den brug wachtte een auto van de eerste hulp bij ongelukken. De rivierpolitie dregde naar het lijk. Of eigenlijk naar de beide lijken, want de schurk had twee vrouwen van de brug af in de rivier geworpen. De duizendkoppige menigte keek en wachtte vol afgrijzen Oakie had heerlijk gedroomd. Hij voelde zich zeer tevreden toen hij opstond en zijn oogen uitwreef Langzaam slenterde hij in de richting van de Royal Bridge en wrong zich met- moeite door de menigte „Wat is hier gebeurd?" vroeg hij aan den man naast hem. D'r heeft er een drie vrouwen in het water ge gooid. Ze zoeken nu naar de lijken", vertelde de buurman. „Oóóh!" zei Oakie geïnteresseerd. Hij boog zich over den brugmuur en keek mee. (Nadruk verboden). D. T. S a—NIEUWE NIEDORP a. De adspiranten speelden Zondag tegen N. Niedorp in hun nieuwe opstelling, waarmede zij ook in de a.s. competitie zuilen uitkomen. Verscheidene be kende adspirantspelers, die thans den 16-jarigen leeftijd bereikt hebben zijn bij de nieuwe elftal- indeeling geplaatst in een ander elftal, waardoor het adspirantenclubje heel wat veranderd is. Toch leek het geheel ons een pittige ploeg, die tot verrassende prestaties in staat is. Als zwakke plek zouden de backs genoemd kunnen worden, doch wanneer die eenmaal aan hun nieuwe plaats gewend zijn, zullen ze wel een soliden indruk maken. Als scheidsrechter zagen wij optreden v. d. Hoven, die om half drie beginnen fluit. De Deetje hebben de eerste helft voor den wind. Het veld blijkt ta melijk drassig door de vele regens, hetgeen echter geen beletsel schijnt te zijn om flink aan te pakken. D. is voor de rust sterk in de meerderheid. Al spoe dig weet de linksbinnen met een zuiver schot de N. keeper te passeeren. Nieuwe-Niedorp komt in de eerste helft niet veel verder dan de backs. Keeper Ossen kreeg slechts sporadisch wat te doen. Met het tweede doelpunt was de kleine N. doel man niet gelukkig. Een hard, schuin schot weet hij prachtig op te vangen, doch hij laat de gladde bal vallen, waardoor de D. rechtsbinnen gemak kelijk kon scoren. Even later werd het derde doel punt gemaakt. Dit was waarlijk een juweeltje. Bij een voorzet van rechts, die ongeveer 7 meter voor doel bij de linksbinnen terecht komt, verspilt deze geen tijd om de bal te stoppen. Met een pracht- kopbal gaat vlak in den hoek no. 3 in het net. In de tweede helft is N. Niedorp veel beter. De D.-keeper krijgt nu heel wat te verwerken. Hij blijkt echter zijn plaats volkomen waard en laat zich niet passeeren. Ook D., die tegen wind nog menigmaal voor het N. doel komt, krijgt niet thuis. Hoewel meerdere malen hachelijke situaties ontstaan, komt in den stand geen verandering meer en eindigde de. strijd met 3—0 voor D. Volgende Zondag zullen de D.-adspiranten ter gelegenheid van de Schutkermis te Nieuwe Niedorp een tegenbezoek brengen. Het le elftal speelt 30 Aug. een wedstrijd tegen Go-Ahead te Alkmaar. Deze ploeg is zeer versterkt met spelers van Alcmaria, als Homan en anderen. Dat beloofd dus een mooie wedstrijd te worden. Zondag 6 September zal genoemde club dan D. T. S. thuis bekampen. Voor het 3e elftal zal een thuiswedstrijd aange vraagd worden. Uit de Bestuursvergadering Vrijdag 21 Aug. In deze vergadering moest de nieuwe elftal commissie worden gekozen. Besloten werd dat deze uitgebreid zou worden van 5 tot 7 personen. De heer Smit werd benoemd tot secretaris der elftalcom missie. Deze besraat thans uit de volgende heeren: Schrieken, Bakhuis, v. d. Hoven, Smit, Kooy, Man en Kaan. Daar meer en meer bleek, dat voor één persoon het secretarisschap te veel werkzaamheden mee bracht; werd dit gesplitst en zal nu de heer Bakhuis als le secretaris het bondswerk verzorgen, terwijl de heer Smit de correspondentie voor vriendschap pelijke wedstrijden enz. op zich zal nemen. De heer Kaan deelde nog mede als consul be dankt te hebben, en zal niet meer als zoodanig optreden. Het bestuur zal over een nieuwen func tionaris met de Bonden in overleg treden. Als afgevaardigde naar de Bondsvergadering te Alkmaar op 30 Aug. werd aangewezen de heer v. d. Hoven.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4