ZüUarweude tig der ge- ine raad is verder, dat zullen in- leden een, *e en beza- ok ik,: zegt opgewekt- ii verklaart leerd. ing worden tk aan den jebraeht op l en op den p den heer acht en op wetinouders en 'A- Bar- hun herbe- lenwerking ;e meen te. n dank aan n mogelijk Commissie rorden met en J. Oot- >n gekozen :r met 4 st. stemmen en gebracht. eelingen. gbedrijf is 30. reuring der e art. 208 nissie voor beraad van uli besloten ie wijzigen a voor ken- ale Brand- om als lid n het Vak erslag over 3 verleende instjaar '32 ihikbaar te loting 1932 bestaande hrijver zijn rening van kening van wordt tot king wordt drijven zoo >men, waar- bijzondere ,t hiermede r gehouden, vastgesteld Is ontvang- 10.819.221/2', 1/2 wat den pitaaldienst m uitgaven 1 f40—, Armbestuur uitgaven f441.57. itsbedrijven imtren't den geeft het bedrijf aan f f3904.66. ement voor September i t I •z. voor de :n aanvang esprekingen gehouden, ligd te zijn, akkelijk is, zicbi in te ig zijn 'nier 3nte en ge- memoreert l (neer Duij- verking van ,n den raad Vi-, opdat de m van den een wijzi- ansobien hun jen voorstel 1 en voorstel te willen doen, waarop de voorz. antwoordt dat van de onderhoudskosten van den Spoorstraat Daar B. en W. dan prae-advies zullen uitbrengen. z°u een regeling voor worden gemaakt. Spr. is niet De heer Kwadijk vraagt naar het prae-advies bli«d voor den slechten toestand. Waar moeten we van B. en W, inzake eventueele overname van ^oductirfwe^le de Oosterstraat. Spr- zegt Bat de bewoners daar zoek gehad van den heer Eecen van V<le "outhan- bij regenachtig weer zeer veel last ondervinden del. Deze zou het zeer betreuren als de weg er niet van het water, daar rioleering ontbreekt. kwam. De concurrentie van Zaandam, waar men De voorz. aritwoordt, dat een drietal verzoeken ^el va? (?e. betere wegen kan profiteeren zou voor inzake het overnemen van straten zijn ingeko men en dat de Gem. opzichter hierover rapport zal uitbrengen, wat in een volgende vergadering vermoedelijk aan de orde zal komen. Spr. ver moedt ,dat de heer Kwadijk' het gedeelte der Oosterstraat bedoeld dat door particulieren be bouwd is geworden, zoodat wat dit betreft, de aannemers van deze bouwterreinen hiervoor moe ten zorgen. Die heer Kwadijk zegt te vermoeden, dat op het prae-advies van B. en W, wordt gewacht. Hierna volgt sluiting. Vergadering van den raad op Dinsdag 1 Septem ber, 's avonds acht uur ten raadhuize onder voor zitterschap van den heer A. J. Wijnveldt, Burge meester, tevens secretaris. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom tot leden en pers. De vereischte eeden en beloften worden afgelegd. U neemt, wendt voorziter zich tot de raadsleden, weer zitting in den raad van de gemeente Oudkars pel. Ik wensch U van harte geluk en hoop dat de kiezers een goede keus hebben gedaan. Hier in ons midden is één nieuw lid, nJ. de heer Mr. C. P. Eecen, die ik van harte gelukwensch met zijn be noeming. De constellatie van den raad heeft wel eenige verandering ondergaan, doch spr. hoopt, dat geen minder aangename gedachtenwisseling zal plaats hebben. De tijden zijn slecht. „Eendracht maakt macht" is een bekend spreekwoord, ook is het echter „eendracht maakt kracht." Laten we trachten de gemeente er met elkaar door te helpen. Benoeming Wethouders. Vooorzitter verzoekt de heeren De Boer en Zaag man de stemmen even te willen opnemen. hee«hlieverageenanbaantje"t V°°r d6 S^"ie-n -eer w°r^en uitgehaald, Voor"de" kinderen De heer Eecen zal zijn werk overnemen De heer Kooyman deed nog een beroep op den raad. Laat ons zorgen, zeide hij, paraat te zijn als de tijden beter worden. Wij mogen als autoriteiten niet bij de pakken neerzitten. Voorzitter vindt f 1000.wel hoog voor Oudkars pel, maar wij hebben er ook groot belang bij De heer Zaagman is en blijft er tegen. Voor werk verschaffing is ook wel iets anders te vinden, bijv. het kerkhof. Hof is wel een mooi woord maar het lijkt eerder een pakhuis van lijken dan een kerkhof. Het zou een eer voor de gemeente zijn als dit werd verbeterd en het geld wordt dan tenminste nog in eigen huishouding besteed. De heer Rijper is in principe voor den weg doch vindt f 1000.per jaar te hoog, Spr. ziet den weg meer als marktbelang en stelt voor om f500.— toe te zeggen. De heer De Boer spreekt zijn spijt uit, dat er door een misverstand geen vertegenwoordiger van den raad aanwezig was op de vergadering in Alkmaar. Zou het niet goed zijn, als we eens naar Haarlem gingen om de zaak te bespreken. Voorzitter zegt, dat het wat betreft de opneming van de Spoorstraat finaal van de baan is 1 De heer De Boer zegt, dat Noordscharwoude met de beste burgers van onze gemeente weg zal gaan •en we kunnen ze zoo slecht missen. Wat de werk- i loozen betreft heeft de heer Zaagman het gras voor mijn voeten weggemaaid. Ook vindt spr. de indeeling van het kerkhof niet goed. Aan den Noordkant moeten de arme menschen liggen, dat is treurig. Daar moet verbetering in komen. Voorzitter merkt op dat de heer De Boer buiten de orde treedt. Het gaat niet over werkloozen. De heer Kostelijk zegt, dat de gemeente door dien weg een leelijke hoek krijgt. Het stuit spreker tegen de borst Oudkarspel nog meer het trappeleind te maken. Als het nu langs de Spoorstraat ging zou spr. nog mee kunnen gaan. i Eersct is f 600.verleend voor de kanalen, toen moesten we waterwegen hebben, nu moeten we weer andere wegen hebben. Zoo kunnen we wel aan den gang blijven. De heer Eecen is in principe voor den weg De bijdrage is echter veel te hoog. Spr. vindt het raad selachtig, dat de weg uitkomt op het Noordeind van 1 Koedijk. i De heer Bakker is voor den weg al vind hij 1 flOOO.— veel. Er komt weer een andere tijd en spr. ziet het belang in. Deze f 1000.— kunnen er mis- uit de Diepsmeer zal dan geen vaarloon moeten worden betaald. Deze polder is dan meteen uit zijn isolement verlost. Daar wonen toch ook burgers van Oudkarspel. Voor de toekomst en voor de nieuwe cultuur zooals in Sint Pancras reeds is, moet men het land vlak bij huis hebben. Als dan aan den weg gebouwd kan worden is dat ook voor elkaar. Spr. zou nog een weg willen leggen van St. Pancras naar Warmenhuizen. Er kan nog worden verzocht de Spoorstraat in den weg op te nemen. De weg kost de Provincie f 700.000.—, wat hoofdzakelijk arbeids loon is. Ook is het in het belang van de menschen die 's Zondags naar Bergen en Schoorl gaan. De kosten zullen daarvoor ook veel lager worden. Voorzitter zegt, den heer Kooyman nog te hebben Gekozen worden de heeren H. Bakker en P. Kos telijk, beiden met 4 stemmen. De heer Rijper kreeg beide keeren 2 stemmen, 1 blanco. De heer Bakker dankt voor zijn benoeming en het in hem gestelde vertrouwen en hoopt de be langen van de gemeente in dezen moeilijken tijd goed te dienen. De heer Kostelijk brengt ook zijn dank en zegt zijn benoeming iets met schroom te aanvaarden. De toestand is zoo slecht. Spr. hoopt evenwel, dat door goede samenwerking met den raad en burgemeester de gemeente zich er doorheen zal worstelen. Voorzitter wenscht de heeren hartelijk geluk met opgebeld en hem te hebben"gevraagd" als" de "weg hun benoeming. voor snelverkeer was. waarom er dan een bocht in Het is niet noodig uw taak toe te lichten, U bent kwam. Spr. is het niet men den heer Rijper eens, beiden reeds wethouder geweest. Het zal echter zeer I 0m f 500.00 te geven, niet om te marchandeeren veel van Uw tijd en werklust vragen. 1 maar laten zien dat wij sympathiseeren, maar door Met de afgetredenen heb ik altijd prettig samen- de teleurstelling, dat de Spoorstraat niet is opgeno- gewerkt. Dat we na 4 jaar kunnen zeggen dat we men niet meer kunnen bijdragen vruchtdragend werk hebben verricht. De heer Zaagman merkt op dat 4 jaar reeds wordt De notulen worden vastgesteld. gemeten en men weet nog niet waar de weg komt Voorzitter doet de navolgende mededeelingen. te liggen. a. Dat de gemeenterekening over 1929 met bijbe- De heer Bakker is bijzonder slecht met den geest hoorende rekeningen der gemeentebedrijven goed- en den toestand van de burgers der gemeente op gekeurd van Ged. Staten zijn terugontvangen. - b. Dankbetuiging van K. Stam, te Zuidschar woude voor benoeming klokkenist. Dat van Ged. Staten dezer provincie goedkeu de hoogte. Hij laat het voorkomen of men met reizen geld overhouden kan, dat is toch al te gek, ik heb het tenminste nog nooit ontdekt. De heer Bakker weet den toestand van zijn par- ring is terugontvangen der gemeente-begrooting tijgenooten niet. Ze werken van Maandag tot Zater- voor 1931 d. Dat Ged. Staten dezer provincie hebben be sloten, met vernietiging van het raadsbesluit tot niet-toelating van den heer E. Zaagman als lid van den raad, de toelating van den heer E. Zaagman te bevelen. e. bericht van den geneesheer-directeur van de Krankzinnigen Kolonie te Gheel (België), dat Jan, Bakker, die voor rekening der gemeente aldaar werdt verpleegd, op 15 Augustus is overleden. f. Dat de Commissaris der Koningin aan den burgemeester verlof heeft verleend van 7 tot en met 23 September a.s. In verband hiermede deelt de vorzitter mede, dat burgemeester en wethouders de heer A. G. Groen, werkzaam ter gemeente-secretarie, bereid hebben bevonden zich tijdens de afwezigheid van den bur gemeester tevens secretaris, met de werkzaamheden te belasten tegen een vergoeding van f40.00. Spr. vraagt machtiging tot beschikbaarstelling van deze vergoeding. Ingekomen stukken. Van het Prov. Waterleidingbedrijf het jaarver slag over 1930. Brief van de Centraal-Ziekenhuiscommissie voor de Buitengemeenten, houdende mededeeling, dat de gemeenteraad van Alkmaar heeft besloten den naam „Stadsziekenhuis" te wijzigen in dien van „Centraal-Ziekenhuis." Brief van het gemeentebestuur van Koedijk in zake aanlek nieuwe weg door het Geestmerambacht. Voorzitter herinnert aan het voorstel van den heer De Boer om de omliggende gemeentebesturen voor te stellen de kermis dit jaar niet te houden. Voorzitter zou bij dit schrijven het zelfde stand punt willen innemen n.l. dat iedere gemeente zal moeten weten wat men wil doen. Het verzoek van Noordscharwoude aan Koedijk om een ophaaldienst voor vuil in te stellen werd daar op dezelfde gronden voor kennisgeving aangenomen. Men huldigt daar dus ook dit standpunt. Voorzitter deelt mede dat door hem de vergade ring welke den 21sten Augustus in het Landbouw- huis te Alkmaar waar de heer Kooyman, lid van Gedeputeerde Staten nog eens over den weg heeft gesproken, is bijgewoond. Op die vergadering is het hoor en wederhoor toe gepast. Door den heer Kooyman is met kleur betoogd, dat als er niet wordt bijgedragen, de weg er ook niet zal komen. Echter heeft de heer Kooyman de concessie gedaan dat door hem zal worden aan gedrongen bij de Staten, dat zoolang de toestand hier zoo slecht blijft geen bijdrage behoeft te wor den verleend. Daar er niemand der raadsleden was heeft voorzitter ook als tegenstander gesproken en er op gewezen, dat als de Spoorstraat in het plan was opgenomen, de bijdrage wel zou worden ver leend. Voorzitter heeft echter van Waterstaat te verstaan gekregen dat men dan niet was ontlast dag en verdienen bijna niets. Uw redeneering gaat niet op. Spr. hoopt dat de idealen van den heer Bakker worden vervuld. Door de heeren Kostelijk en Eecen wordt nog eens betoogd dat het zoo vreemd is dat de weg niet op Alkmaar wordt getrokken. De heer Boker zegt, dat de heer Zaagman het veel te hoog vindt en dat ik te veel naar mijn eigen portemonnaie uitga. Ik kom zelf ook uit het tuin- dersbedrijf, dus ik weet wel dat het slecht is en heb er ook erg mee te doen. Maar degenen die niets verdienen betalen ook niet aan den weg, kunnen dus geen bezwaar hebben. Op den verderen onzin van Zaagman wensch ik niet te antwoorden. De heer Zaagman: Onzin, onzin, U spreekt over de menschen zonder dat U het weet. U moest zich beter oriënteeren. Voorzitter vindt dit een onaangenaam incident. De heer Zaagman heeft wel degelijk begrepen wat de heer Bakker bedoelde. Spr. hoopt dat niet steeds elke gelegenheid wordt gebruikt om elkaar de jas uit te vegen. Daar is bij de begrooting wel gelegen heid voor bij de algemeene beschouwingen. Na nog eenige bespreking wordt met 6 tegen 1 stem, die van den heer Zaagman, besloten f 500.toe te staan onder voorwaarde, dat de Spoorstraat in het tracé wordt opgenomen, ook met het oog op de vele mid denstanders, die daar hunne zaken hebben. Van de vereen, tot bevordering van het vakon derwijs in West-Friesland het jaarverslag over 1930. Van de IJsclub een verzoek een der lokalen der O. L. School te mogen gebruiken voor de training van een 5-tal schaatsenrijders, die in aanmerking komen voor een uitzending naar het buitenland. Op voorstel van B. en W. toegestaan. De rekeningen over 1930. „De kleine pot." De heer Zaagman merkt naar aanleiding van de gemeenterekening op, dat de opbrengst van den ver koop van schoolbanken in den kleinen pot is ge stort maar niet in de rekening opgenomen. Dat is dus niet over den gemeente-ontvanger ontvangen. Voorzitter antwoordt dat het wel is afgedragen doch in de kleine kas geboekt. Voorzitter licht toe dat door hem geen voorschot wordt ontvangen voor eventueele kleine uitgaven en nu worden deze kleine ontvangstposten niet over de boekhouding gedaan maar over de kleine kas. Dat is veel gemakkelijker. Er moeten dan niet zoo veel mandaten worden geschreven. De heer Zaagman zegt, dat het geen wantrouwen is. De bedoeling is niet, „waar blijft het geld?" maar moet het niet in de rekening worden opge nomen? De heer Kostelijk merkt op, dat de vraag eigenlijk was, of er geen boek van werd gehouden. Dit is echter wel het geval. Voorzitter zegt, dat als de commissie het wil dat het dan in de rekening zal worden opgenomen, maar dit geeft veel rompslomp. Spr. is geen voor stander van een voorschot omdat hier geen gelegen heid is om veel geld te bewaren. De heer Eecen zegt dat de heer Zaagman theore- tiscn gelijk heeft. Practisch echter ongelijk. De heer Zaagman zegt dat gedacht werd dat de post niet in de rekening geboekt was, maar 't staat er wel in. Voorzitter vindt het het niet fair dat met het vragen naar dit punt gewacht is tot een openbare vergadering. Het had de avond van het onderzoek wel gekend. De heer Rijper heeft geen bezwaar tegen de ma nier waarop deze kleine postjes worden ontvangen en verantwoord. De rekening wordt vastgesteld in ontvangsten met in uigaven f67.829.77, batig saldo f35 071.87. Van dit saldo is f3500.— op 1931 geboekt zoodat het f 3500.minder wordt. De rekening van het Gasbedrijf geeft een winst aan van f868.17. Het electrisch bedrijf had een wmst van f 3904.66. Aldus vastgesteld. De rekening van het Burgerlijk armbestuur sloot in ontvangsten met f 5190.15, uitgaaf f 4777.09, batig saldo f 413.06. Aldus besloten. i Het ambtenaren reglement wordt vastgesteld De instructies van de ambtenaren voldoen hieraan, i De heer Zaagman wil iets zeggen over het mooie voorjaar dat we hebben gehad in deze gemeente. Er werden ons allerlei blaadjes ter hand gesteld, o.a. een daar stond op dat er „een verdwaald schaap" m Oudkarspel was. Het is gebleken dat „de ver dwaalde schapen worden beschermd, i Voorzitter: Als U het over de verkiezingen wil hebben dan is daaï bij de begrooting alle gelegen heid toe. De heer Zaagman: Het is over het vernietigde raadsbesluit tot mijn niet-toelating. Door den heer Bakker is gezegd, „als de raad het niet had gedaan, dan had ik het gedaan." Dat spijt me. Ik heb al eens tegen Bakker gezegd dat hij een zwak wethouder zou zijn. Zijn taak is nu nog zwaarder. Ik hoop dat hij sterker wordt. Vroe ger stond hij op de mooie boot van het socialisme. Nu op den modderboot van den driebond. Voorzitter: De heer Zaagman is te ver gegaan- Bij de algemeene beschouwingen kunt u wel verder gaan. De heer Zaagman merkt nog op dat door voor zitter aan het begin der vergadering is gezegd: „Eendracht maakt macht." Is het gebleken? Hoe kan men mij buitensluiten. Ik heb met ernst de i woorden van den voorzitter aangehoord. Men heeft 3 leden buitengesloten. Het is een schande. Benoemingen. Tot leden der Gascommissie worden de heeren H. Bakker en P. Kostelijk, resp. met 6 en 4 stemmen gekoeen. Als plaatsvervanger worden de heeren Eecen en Rijper gekozen. De heer Rijper neemt de benoeming naar aanleiding van het door den heer Zaagman besprokene, niet aan. Spr. bedankt voor „baantjes"! De heer Jb. de Boer wordt in zijn plaats gekozen. Tot lid-voorzitter van het Burg. Armbestuur wordt de heer Jb. de Boer met 4 stemmen gekozen. De heer Bakker kreeg 2 stemmen, 1 blanco. De heer De Boer dankt voor het vertrouwen in hem gesteld. Dit is een gewichtige benoeming en het is een zware taak. Spr. zal steeds trachten zijn uitersten best te doen in het belang der armen. Voorzitter zegt, dat het zeker een zware taak is. Er staan U echter 2 menschen bij die al langer in het B. A. zitten. Spr. beveelt de armen en minderbedeelden in de belangstelling van den heer De Boer aan. Tot leden van de commissie van Toezicht op de landerijen worden de heeren P. Kostelijk en Jb. de Boer met 6 stemmen, de heer B. Bommer met 5 stemmen benoemd. De heer Zaagman had 1 stem, 3 blanco. Rondvraag. De heer De Boer vraagt een lantaarn voor de Butterlaan even te laten verplaatsen. De brug is juist in 't donker. De heer Rijper noemt als productief werk voor de werkloozen het stoppen der dikslooten en stelt de zijne ter beschiking. Ook in het belang der volksgezondheid achtte spr. stopping gewenscht. Voorzitter sluit de vergadering met dankzegging voor de prettige samenwerking. Vergadering va.11 den Raad dezer gemeente ten raadhuize smiddags 4 uur onder voorzitter schap van den heer J-'tr. A- l,. van Spengler, burgemeester, secretaris de heer J- Th. Kunnen. Voorz. opent de vergadering met een woord van welkom. Installatie raadsleden. Alle leden leggen in handen van den voorzitter dé; vereischte eeden en beloften af. Voorz. wenscht de herkozen raadsleden 'nar- telijk geluk met hunne herbenoeming en 'neet den heer W. Muller als niewgekozen raadslid harte lijk welkom. 'tz,al voor u, aldus voorz-, in het eerst niet gemakkelijk zijn, daar u nog niet in de gelegenheid is geweest om u in de gemeente zaken in te werken. Ik hoop dat u uwe beste krachten aan dc belangen van onze gemeente zult wijden. Er moeten soms zeer gewichtige besluiten worden genomen 'die het ernstig oor deel en de ernstige bestudeering van de raadsle den vorderen. Ik hoop dat u zich 'nier spoedig thuis zult gevoelen. Zich tot de andere raadsleden wendende, spreekt voorz. den wensch uit dat zij steeds dé belangen van de gemeente Zuidscharwoude voor oogen zullen hebben. Er wordt thans een beter oordeel en over veel meer zaken gevraagd dan dat men 25 jaar geleden wel zou hebben gedacht, dat er in de afgeloopen periode van 4 jaar wel uitgekomen. Deze periode heeft gestaan in het teeken van' samenwerking en 'de belangen der gemeente zijn steeds voor oogen gehouden. De financiëele toestand der gemeente is niet on- gunstig. De tijden der overschotten is echter voorbij. Spr. hoopt dat de financiëele toestand zoo mag blijven. Het doet wel eenigszins zon derling aan, deze goede financiëele toestand van de gemeente en de crisistoestand der inwoners. Het zal dan ook beleid eischen dezen toestand van de gemeentefinanciën zoo te houden. Wij moeten er ook aan denken dat na eenigen tijd de financiën zich plotseling kunnen veranderen. Voorz. hoopt op de medewerking van den raad te kunnen rekenen. Spr- zal steeds, zooals hij altijd heeft getracht, de belangen der gemeente behartigen. Nogmaals hartelijk welkom en dat u na vier jaren kunt zeggen de belangen der gemeente goed te hebben behartigd, dat is mijn wensch. 1 De heer Muller dankt voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken en zegt dat het (hem ernst is de belangen van de gemeente te dienen'. De notulen, wélke ter inzage hebben gelegen, worden onder dankzegging aan den samensteller goedgekeurd en vastgesteld. Benoeming Wethonders. De heeren G. Dekker en J. du Biurck worden beidon met 6 stemmen verkozen, 1 stem blanco. Voorz. wenscht beide heeren geluk met (nun benoeming en het vertrouwen in hen gesteld. Het is van groot belang dat er samenwerking in den raad is, maar ook in de vergaderingen van B. en V' moet dit zoo zijn. Die heer Bekker is reeds jaren wethouder, die kent de klappen van de zwee preeds. De heer Dn Surck heeft nog maar korten tijd zitting in het college en is misschien nog niet geheel ingewerkt. Voorz. ver trouwt echter dat ook de heer Dtu Burck al (net mogelijke voor het belang der gemeente zal doen. Samenwerking in het ooilege van B;. en W, is in het belang der gemeente. Te doen wat het belang der gemeente vraagt is niet altijd het ebïang der ingezetenen behartigen. Ik heet u hartelijk welkom in het college van B. en W. De heer Dekker dankt voor de vriendelijke woorden en zegt het aangenaam te vinden deze woorden te hooren. In de toekomst zal zijn me dewerking zijn zooals het altijd is geweest. De lieer D(u Burck dankt in de eerste plaats de raadsleden voor zijn benoeming en legt de ge tuigenis af dat hij op dezelfde manier zal door gaan als de laatste maanden. Er zal wel eens verschil van meening zijn, maar dat moet ook. Spr. zal de belangen der gemeente steeds naar zij'n beste weten behartigen. Ook dankt spr- den voorz. voor de gesproken woorden. Benoeming leden Comm. van lBeheer der Lichtbedrijven. Tot leden dezer commissie worden de heeren O. Kramer en J. du Bürck gekozen, welke hun benoeming aannemen met dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen. Als plaatsvervanger voor den heer Kramer wordt de heer G. Bekker gekozen, voor den heer B'u Burck de heer K. Dijkhuizen- Als lid van de plaatselijke schoolcommissie wordt in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer P. Zeeman, de heer P. de Geus Jz. gekozen met 40 stemmen. De heer W- O. Bou- man kreeg 3 stemmen.- Ingekomen stukken. Ingekomen is het verslag over 1930 van het Provinciaal Waterleidingbedrijf. Van de commissie voor de buitengemeenten van het Centraal Ziekenhuis beridat, dat de gemeenteraad van Alkmaar heeft besloten den naam „Stadsziekenhuis" te wijzigen in dien van „Centraal Ziekenhuis". Van Ged. Staten bericht van ontvangst van de verordening tot de vaststelling der strafver ordeningen. Voor kennisgeving aangenomen. Van den secretaris Van de afd. van den Bond van Landarbeiders een verzoek om in gevallen van werkloosheid de contributie voor rekening der gemeente te nemen. Uitbreidingsplannen. Verbreeding van het Uerkepad. Van drie raadsleden is een missive ingekomen met voorstel tot het dempen van de sloot naast het Kerkepad en dit door verbreeding van de bruggen tot een voor rij- en voertuigen geschikte weg te maken. De adressanten geven in over weging een commissie tot het maken van plannen enz. te benoemen, bestaande uit 2 raadsleden met een der wethouders als voorzitter. Vooreez. zegt geen gelegenheid te hebben ge had dit in B. en W- te bespreken daar het vlak voor deze vergadering is ingekomén. Voorz. is zelf geen voorstander om een commissie in te stellen. De voorbereiding en uitvoering moet aan ti. en 'W- worden opgedragen volgens de wet. De meerderheid van Bi. en W. is van mee ning. dat het aanbeveling verdient om een defini tieve beslissing te nemen, als de kosten bekend zijn. Dan kan men spijkers met koppen slaan. De minderheid meent dat wel kan worden beslo ten tot uitvoering. Voorz- dringt echter met klem aan den voorgeschreven weg te volgen en af te wachten wat de kosten zullen zijn. De in stelling van een commissie wordt bij het regle ment van orde geregeld. De leden worden door den voorz. aangewezen, tenzij de raad door bij zondere redenen deze benoeming wel doet. Het zon practisch zij^i als de 3 onderteekenaren van het schrijven, de (neeren Kroon, Groen en Dijk huizen zitting namen. Voorz- zou geen wethouder als voorzitter willen aanwijzen. Dit zou voor de behandeling in B. en W- minder gewenscht zijn. De heer Du Burck zegt in B. en W. de min derheid te zijn. Deze raadsleden vragen niet naar de kosten. Ze vragen den aanleg van een straat, de verbreeding van de bruggen, zoodat het pad berijdbaar zal zijn voor rij- en voertui gen. Ze weten wat ze doen en "het is i.wo.t noodig

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 7