REGENJASSEN I. B. KöSTEB - Alkmaar GABARDINE TWEED MET GUMMI LODEN Predikbeurten Groentevervoer lijksche Besturen daarvoor geen raad weten? De gestoelten achter de groene tafels zijn weer bezet; het spel van schijn en wezen kan beginnen. Tja, wie zal zich hiervoor interesseeren? Het mogen er enkelen zijn, maar de menigte des gemeene volks stelt meer belang in voetbaluitslagen en de, intellectueelen doorzien de manupilaties der goo chelaars op het tooneel des politleken levens en halen de schouders öp, want de inzet van den strijd van de hooge posten in het gemeentelijk bestuur is niet vaardigheid knapheid, regenteneigen schappen, doch op het terrein der gemeenten is het „de politiek", die de gemoederen leidt. „Ik scheer ze allemaal over één kam", zei van de week een goede vrind tegen me. Wat bedoel je? vroeg ik. Nou, denk je nou, dat die wethouders, die gemeente-maniakkenMaar ik liet hem niet uitpraten. Ik vond het toch wat al te bar, en ik viel hem in de redeMaar vriend, zei ik, dat is een met een manie ziekelijk behept persoon. Natuurlijk! zegt-ie; 't is ook een zieke lijke begeerte om wethouder te zijn. Ik was het niet met den man eens en ging er niet verder op in. Maar hij was nog niet uitgepraat. Hij wilde, hoe eenvoudig hij anders ook is, zijn wijs inzicht eens toonen en zei: Hoor eens, er zijn zeker ernstige menschen onder hen, maar: Wat zijn er al geslepen gasten, éoo afgericht om toetetasten, Dat al hun doen schijnt voor 't gemeen! En siet! 't Is maer voor hun alleen. Ja, mijn goede vrind, antwoordde ik, Cats wist 't wel, maar een bewijs, dat 't vroeger toch ook zoo was. 't Zal wel zoo blijven, denk ik. Er zijn mannen, die veel geleerd hebben, maar onverstandig zijn en er zijn er ook, die weinig geleerd hebben, en toch een goed en gezond oordeel hebben. En laten wij nou maar hopen, dat onze vroede vaderen, zoowel hier als elders, die laatste eigenschappen of natuur lijke gaven bezitten. Zij willen graag allen ver standig heeten en mogen zij 't in deze benarde? tijden ook toonen, dat zij 't zijn, vier jaren hebben zij voor den boeg en dan hopen wij verder, dat de „vette jaren" reeds zijn begonnen wat opleving te brengen. Bezuinigen in de eerste plaats, want onze gemeentelijke huishouding Mijn vriend stond hoofdschuddende op en ging heen. Ook niet vrij van eigenwaan, dacht ik. Nieuwstijdingen Het algemeen kiesrecht. Heden zal het 20 jaren geleden zijn, dat ter gelegenheid van de opening der Rtaten - Generaal door mr. Heemskerk, minister van 'Binnenland- sehe Zaken een optodat in dé residentie plaats vend van 20.000 betoogers voor het algemeen kiesrecht. Van een auto geslingerd. In de Vinkenbuurt te Nieuwleusen (O.) had een ernstig ongeluk plaats. Een vrachtauto reed met een flinke vaart over den straatweg. Op den wagen lagen een paar kabelrollen, terwijl tweg^persoagn op deze rolleip hadden plaats (ge nomen. Bij het nemen van een boónt zijn de róllen en de daarop zittende personen van de auto ge slingerd. Hierbij is de ruim 20-jarige timmer man R'. Doosjen, uit Blalkbrug, in een sloot te recht gekomen, waarbij Dposjen de rol op het lichaam kreeg. Be andere persoon kon zidn bij tijds redden. Dl brak den nekwervel, terwijl hij ook inwendig zwaar gekneusd werd. De dood. trad onmiddellijk in. Door een Stier dood el ijk gewend. De boerenarbeider J. Fuite, die Donderdag op het weiland door een stier zoodanig werd aange vallen, dat hij hierbij een ruggewervel brak, is aam de gevolgen daarvan overleden. Voorkoming van treinaanslagen. Naar het „Bterl. Tagebl." meldt, zal een inter nationale conferentie worden gehouden om maat regelen te beramen ter voorkoming van trein aanslagen. A an deze conferentie zullen vertegen woordigers der regeeringen, der spoorwegdirec ties en politie-autoriteiten deelnemen. Deze conferentie zou, naar het blad nog meldt, vermoedelijk 'te Amsterdam worden gehouden. Be aanbieding van de outwapenings petitie te Geneve. De delegatie der vereeniging „De Nederland- sche Dagbladpers", bestaande uit de Inkeren Hen- ny, Peereboom en mr. Veenhoven Ineeft den voor- ztter van de TTwaalfde Volkenbondsvergadering Titulescu, het resultaat der ontwapeningspetitie aangeboden. Be aanbieding der petitie geschiedde in de kamer van den secretaris-generaal van den Vol kenbond. De voorzitter van de Volkenbondsvergadering Titulescu, sprak hierop de volgende redevoering uit: Met diepe ontroering ontvang ik als voor zitter van de Twaalfde Volkenbondsvergadering uit uw handen Inet schitterendste en meest con crete getuigenis van den wil van een volk om een einde te maken aan den bewapeningswedloop* opdat men in vrede en eendracht volkbmen kan werken aan de verwezenlijking van de menschen- bestemming, die is te scheppen en. 'te leven en niet om te verwoesten en te .sterven. Uw daad eert hoog uw vaderland, uw beroep en de gelaeele menschlneid. Sinds langen tijd is de naam van uw vaderland gelijkluidend aan vredeswil en vredesorganisatie. Reeds voor den wereldoorlog kwam in Nederland de eerste conferentie bijeen waa rover ontwapening is gesproken. Nederland kreeg toen ook de eerste organisatie van gerech tigheid, n.l. !net Hof van Arbitrage. Na den wereldoorlog heeft men natuurlijk aan "Neder land gedacht voor de huisvesting van het eerste permanente orgaan dat bestemd is om recht voor geweld in de plaats te stellen; het internatio- tnale gerechtshof. In Nederland is in 1929 en 1930 de conferentie bijeen geweest voor de oplossing der meest verbitterende en ingewikkelde interna- totiale strijdvragen die tot dusverre hadden doen twijfelen of minnelijke regeling wel mogelijk zou zijn. „Ik gevoel," ging Titulescu voort, „den volk» ernst van de taak welke uw daad mij; oplegt. Ik ben slechts de ontvanger van deze geloofsbeves- tiging en deze wilsuiting van het Nederlandscfoe volk. Ik zal haar aan "den voorzitter der ontwa peningsconferentie moeten overhandigen die dan op een der eerste dagen aan de conferentie aal kunnen zeggen: uw arbeid is reeds bij volksstem ming goedgekeurd door een der nobelste volken van Europa. Uit naam van de Volkenbondsver gadering en namens mijzelf wil ik u toeroepen voor; den steun, dien gij ons komt brengen in olnze moeilijke taak: Hebt dank!" De oorkonde werd daarna door de heeren Titu lescu, Bleelaerts en Henny - voor overdracht eh ontvangst geteekend, waarna minister Bleelaerts enkele woorden van dank sprak over de wijze, waarop TTitulescu de petitie en haar delegatie had ontvangen. Onze minister maakte daarbij een lichte toe speling op het Zuidelijk temperament, waarvan hij in Titulescu's complimenteuze rede sporen meende te ontdekken, waaro pTTitulescu gevat een incident in herinnering bracht, dat tijdens I de Haagsche Inerstelcouferentie voorviel, waar hij aanwezig was, toen mevrouw TTitulescu plot- j seling ernstig ziek werd. De velerlei bewijzen van sympathie, die hij dagelijks van Nederlanders 1 ontvangen had, deden Inem thans den wenskli uitspreken te worden opgenomen in de z.gjn. I koele sfeer van „vous au tres hommes du Nord". De penhouder, waarmede de eerste groote oif- wapeningscompetitie, die in Genève is overhan digd, werd geteekend, zal aan het lyseum der Nedcrlandsehe Yolkenboridsvereeniging worden Nieuwste modellen en kleuren, zeer voordeelige prijzen Capes voor Jongens en Meisjes Langestraat 22 Magdalenenstraai II Verkoop van „Falcon" en „Big Ben"-Regenjassen INGEZONDEN ÖNZlE DURE AUTOElUSlSEN. Geachte Redacteur. Met genoegen nam ik kennis van het laatste antwoord der hoeren Kok, -Tuinman en Wilken. Inderdaad met genoegen, doordat genoemde heeren het denkbeeld koesteren, niet verder op deze voor hun toch geheel verloren zaak, in te gaan, en het hun blijkbaar thans pas duidelijk is, dat beleedigeiid twistgeschrijf niet altijd het gewenschte succes oplevert, dat zij zoo vurig gehoopt hadden te zullen oogsten. Jammer echter, dat zij in deze laatste stuip trekking, toch den euvelen moed nog meenden te moeten demonstreeren, mij nogmaals met vuil te moeten gaan werpen, want dit heeft bij ipij de emmer doen overloopen. Ditmaal zal ik trachten, in zeer duidelijke taal, een zeer gepast antwoord -te geven, blij vende in het kader van mijn oorspronkelijke doel, en dat is immers strijden tegen het veel te hooge bustarief, (niet te vergeten het nog in te voeren z.g. verlaagde tarief). Tevens zal ik eveneens de aantijging als zou ik het publiek klakkeloos onwaarheden op de mouw spelden weerleggen, en ten slotte niettegenstaande ik door de zeer deskundige fir manten ben gedoodverfd niets geen verstand te hebben van antodiensten, noch van exploitatie kosten, en nog veel minder van het coneessie- stelsel,-meen ik het publiek toch een en antter te moetein weerleggen, waarop het naar aanlei ding van de uitlatingen in de beide ingezonden Stukken der bnsondernemers, het volste reeht hebben. Vooral vraag ik de aandacht van hun, die hebben gemeend gevolg te moeten geven aan de vriendelijke uitnoodiging van de firmanten, om alle gewenschte inlichtingen maar bij haar ten kantore te komen inwinnen, want gezien hare berekeningen, ook weer in het laatste inge zonden stuk, doen deze heeren niet ouder voor eerste klas eijfergooehelaars. Deze berekeningen laat ik voorloopig maar weer wat ze zijn, (n.l- al te doorzichtig), wrfht iedere Langedijker kan ten slotte de afstanden z?K nagaan, en weet trouwens ook wel hoe ver hij van Alkmaar woont. Toch is het misschien wel zeer begrijpelijk waarom de Blusondernemers de afstand tot Alk maar langer wenschen, dan dit in werkelijkheid is, want gedachtig aan het spreekwoord „de wenscli is de vader dor gedachten" is het zêèr wel mogelijk, dat deze hoeren in hun groote ijver, welliehl Heiloo vèr weg, héél ver weg, ja mis schien wel op de Mookerhei gewenscht hebben, en moest Alkmaar uit den aard der zaak ook wel wat opschuiven, nietwaar. Om te beginnen moet ik waér maken, dat de Firma Kok, Tuinman en Wilken tot de orde zijn geroepen, inzake haar tarievenpolitiek, en wij hieruit helaas geleerd hebben, van deze Fir ma eigener beweging niet veel behoeven te ver wachten; zij beweren echter brutaalweg, dat dit een "klakkeloos neergeschreven leugen van mij is, en meenen dit te mogen gronden, op het simpeR feit, dat zij toch de eerste zijn geweest, die bij Ged. Stated zijn aangekomen met een verlagings- voorstel. Ik zal aantoonen heeren, dat al is u inderdaad de eerste geweest, die een dergelijk voorstel bij dit College heeft ingediend, u toch wel degelijk «p dit punt tot de orde is geroepen geworden. Is u niet, eenige maanden geleden, van terzijde ingelicht dat er bij het publiek, en bij Gemeente besturen stemmen waren opgegaan tegen de veel tc hooge bus-tarieven? En is u toen eveneens niet te kennen gegeven,; dat die 2V2 cent van de Twuijverweg-verhooging werd aangevoeld, als een min of meer onrecht matige last? Het antwoord, wat u daarop heeft gegeven, wilt gij dat nog eens in uw herinnering terug roepen? Toch voeldet gij het rechtmatige van een ver laging wel aan, want heeft u niet wekenlang met elkaar geconfereerd, (ik bedoel met u drieën,, de firmanten dus, hoe u dit varkentje nu eens netjes zou wasschen, liefst natuurlijk op e^n manier dat de oplossing voor u zoo voordeelig! mogelijk zoude zijn. Dit is trouwens uw goed recht, en niemand zou daar aanstoot aan mogen nemen. Böeh stevendet gij uw doel niet een weinig voorbij, toen u uiteindelijk een tarief ontdekte, dat voor u wel wat al te voordeelig zou hl ijk Al tc zijn, een tarief dat inderdaad voor de opper vlakkige beschouwer lager was, doch in wezen voor de betrokkenen een flinke verhooging zou blijken te zijn (hierover straks)? Èteldet gij zich toen niet, met deze voor zoo voordeelige uitvinding, (hetgeen u schijnbaar eesn v&Haagd tarief noemde) in verbinding met Ged. Staten, en maakte deze nobele geste uwer zijds daar niet^een voorbeeldigen indruk? Korf. daarna, ontvingen naar ik' meen de be trokken gemeentebesturen, dan-ook bericht van genoemd College, dat aldaar een desbetreffend tariefs-verlagingsontwerp door u was ingediend, en verzochten bijaldien om gunstig advies Het gunstig adviseeren van onze gemeentebc besturen, ging echter (gelukkig maar!) niet van zoo een leien dakje, als u wel gehoopt zou hebben, want, togen uw zin waarschijnlijk, werd besloten hier eens een conferentie over te houden. Het resultaat van deze conferentie, inoet voor u al zeer miskennend geweest zijn, want de be trokken (gemeentebesturen, uw houding inzake deze door u voorgestelde verlaging ten zeerste waar de erende (hoe kon het ook anders), zouden het echter op veel hooger prijs hebben gesteld, indien u niet alleen de abonnements-tarieven, doch voornamelijk de dag-tarieven had herzien, en besloten bijaldien niet gunstig op het adres te zullen adviseeren. Blom!/ Daarna is u te verstaan gegeven deze dag tarieven alsnog te verlagen, en werd deze z.g. eerste conferentie onverrichterzake gesloten. Men behoeft m.i. heelemaal geen distillateeur te zijn, óm hieruit op te maken, dat u inderdaad tot de orde bent geroepen. Öm echter meer volledig te zijn, moet ik nog evcti mededeelen, dat het ontwierp dat u de beide hoogstaande colleges heeft voorgelegd, slechts neerkwam op enkele stuivers verlaging van het bestaande abonnementstarief, doch heeft u toen tevens de heeren de mededeeling gedaan, dat de abonnementhouders dan voortaan slechts eenmaal per dag zouden mogen reizen, terwijl zij thans bij de oi de tarieven het groote voorrecht hebben, meerdere malen dê reis te mogen doen, wat vooral voor de. scholieren die in üet middaguur naar huistpe^gaan. eten, al heel belangrijk is? Zoo' u dit 'ontkennend' zou moeten beantwoor den, dan zou u tegenover de beide colleges m.i. (op zijh zachts uitgedrukt) een minder nette rol hebben gespeeld, om nog niet over het publiek te sprekeh. Niet te vergeten, is er op deze straks genoemd© conferentie, ook een 10 ritten-boekjes-ontwerp/ door u ter tafel voorgelegd, doch .gezien de ta rieven is dit al zeer spoedig van de agenda afge voerd. Uw breede gebaar, waarmede gij Donderdag 10 dezer het publiek meende l kennis te moeten geven, dat uzelve de eer toch toekwam ©en ta riefsverlaging te hebben bewerkstelligd, is toch wel wat overdreven geweest, dunkt mij. Pas ter tweede conferentie, nadat u wel eieren voor uw geld zal hebben gekozen, kwam een overeenkomst tot stand, die men zeer gevoege lijk kan noemen, een tijdelijke schikking. Ik heb een zeer sterk vermoeden, dat deze strikt eerlijke actie, welke voor zoo groot be lang voor de Langedijk en Pancras gevoerd werd, absoluut tot sneces moet lijden,, en ik reken dan oök op uw aller medewerking. Rest mij nog mijn bescheiden meening te zeg gen over exploitatiekosten en over het concessie- stelsel. i Heeren K., T. en W. uw busdienst is een der meest rendabelste diensten van het gaheele land (althans bij goed beheer natuurlijk), het zeer korte traject en de buitengewoon drukke streek, zijn de twee onmisbare factoren die dit onom stotelijk bewijzetn. Gezien de tarieven van verschillende andere diensten, waar deze beide zoo gunstige facto ren,: geheel ontbreken, zou uw dienst nog rendabel 'zijn, met tarieven, belangrijk lager dan de thans vastg< stelde. Let wel! Ik zeg uw dienst, hier bedoel ik dus mede, uw door een concessie beschermd© bus dienst! f Anders wordt het echter, als u minder ren dabele ncvenbedrijven, zooals een carrosserie-fa briek en een tourcar-onderneming, die met de busdienst als zoodanig, in geen enkel verband zouden mogen staan, met deze dienst gaat com bineeren en dus de exploitatiekosten door elkaar mengt. Mijns inziens wordt dan het publiek (1de Lan- gedijkers dus) de dupe van dit ganseh verkeerde systeem, en inoet het hoofdbedrijf, de busdienst, alles goedmaken, bijaldien de tarieven hoog blij ven. Tégen dergelijke bedrijfs-methotdes kom ik met klem op, en noem dusdanige bus-exploitanten MISBRUIKERS VAN HUN CONCESSIE-BEI- SCHERMING, en nooit kan het de bedoeling van den wetgever zijn, dat dit toelaatbaar is, want zou 'de concessie-bescherming, die ingesteld is volgens u om de vele concurrentie tegen te gaati, deze dan zelf weer niet heel erg in de hand werken Indien n zelfs bij de uitvoering van uw neven- bedrijven unfaire concurrentie zou willen toe passen, zouden Ged. Staten er feitelijk hun mede werking aan verleenen! Nooit, nooit is dit de bedoeling van dit college, eh hoop door dit schrijven de aandacht hier goed op gevestigd te hebben. Geachte Redacteur, u mijln besten dank voor uw groote bereidwilligheid inzake de verleende plaatsruimte in uw blad, en tevens voor de door u gemaakte andere onkosten. Ik hoopdat deze briefwisseling er toe zal medewerken, zoo spoedig mogelijk, een zware last van de inwoners van de Langedijk en Sint Pancras af te wentelen. Hoogachtend, G. TEN KRUGGENCATE. Wij hebben (net hoor en wederhoor in deze min of meer onverkwikkelijke polemiek zoo vrij- gevig toegestaan om beide inzichten in dezen ten volle te laten 'belichten. Wij' zullen nüInet schrif telijk 'debat en laten wij maar hopen, dat door wrijving van gedachten in dezen de waaiheid is gediend. RED- ZONDAG 20 SEPTEMBER. OUDKARSPEL. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10.30 uur Ds. W. A. F. v. Dijk NOORDSCHARWOUDE. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. Van Baaien van Broek op Langendijk. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 4 uur Ds. A. Dragt J.Hz. ZUIDSCHARWOUDE. Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. BROEK OP LANGENDIJK. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur Leesdienst. Nam. 2.30 uur Ds. A. E. van Baaien. Doopsgez. Kerk. Geen dienst. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 3 uur Preekleezen. Geref. Kerk Voorm. 10.30 en nam 3.30 uur Candidaat Marter van Dirkshorn. SINT PANCRAS. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 leesdienst. Nam. 7.30 Ds. Jellema. Geref. Kerk. Niet ontvangen. NIEUWE NIEDORP. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 uur Ds. Jellema van St. Pancras. HEERHUGOWAARD. Geen opgave ontvangen. NOORDSCHARWOUDE, Wagonladingen. Zaterdag 12 September 10 wagons Maandag 14 September 5 wagons Dinsdag 15 September 3 wagons Woensdag 16 September 6 wagons Donderdag 17 September 4 wagons Vrijdag 18 September 8 wagons Totaal 36 wagons Marktberichten NOORDERMARKTBOND, 18 Sept. Aanvoer 12600 Kg. aardappelen: schotsche mui zen ƒ7.507.6Ö; drielingen ƒ6.20; ronde duken ƒ4.40 —4.60; 2800 Kg spercieboonen ƒ18.70—24.60; 19400 Kg gele nep ƒ4.505.00; drielingen ƒ1.101.60; uien ƒ1.702.60; grove uien ƒ3.503.8Ö; 550 Kg peen ƒ1.70; 1200 Kg kroten ƒ1.30—2.30; 11800 Kg roode kool ƒ0.60—1.60; 36600 Kg witte kool ƒ0.60—0.90; 2000 Kg gele kool ƒ0.601.30; 1500 stuks bloemkool ƒ6.60—11.90. NOORDERMARKTBOND, 19 Sept. Aanvoer 18300 Kg. aardappelen: schotsche muizen ƒ7.107.30; drielingen ƒ7.307.60; ronde duken ƒ4.704.80; 4600 Kg. spercieboonen ƒ20.8026.30; 16000 Kg uien: gele nep ƒ3.804.50; drielingen ƒ0.70 1.20; uien ƒ2.202.70; grove uien ƒ3.203.90; 2000 Kg peen ƒ1.20—1.40; 3100 Kg. kroten ƒ0.50—2.30; 19200 Kg roode kool ƒ0.60—1.50; 4900 Kg witte kool ƒ0.60—0.80; 1600 Kg. gele kool ƒ.80—1.80; 200 bos wortelen ƒ0.201.60; 150 stuks bloemkool ƒ5.808.20 LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 18 Sept. Aanvoer 12000 Kg aardappelen: schotsche mui zen ƒ6.007.80; duken ƒ4.404.60; drielingen ƒ7.40 —7.50; 11200 stuks bloemkool le srt. ƒ7.90—13.40; 2e soort ƒ1.00—1.40 32000 Kg roode kool ƒ0.60— 1.30; 20000 Kg gele kool ƒ0.60—1.40; 77000 Kg. witte kool ƒ0.60—0.80kool ƒ1.70—2.80; 31500 Kg uien ƒ1.70 2.80; grove ƒ2.60—3.40; drielingen 0.701.10; nep ƒ4.30—5.30; 2300 Kg, slaboonen ƒ15.10—24.60; 100 Kg snijboonen ƒ11.10—18.70; 7500 Kg. bieten ƒ1.80— 2.60; 3200 Kg. peen ƒ1.30—1.80; 1200 Kg tomaten A ƒ12.70; B ƒ9.70; C ƒ9.50; CC ƒ3.40; 350 Kg. druiven Alicante ƒ33.00—50.00; Frankenthaler ƒ32.00—34.00. LANGEDIJKER GROENTECENTRALE, 19 Sept. Aanvoer 4100 Kg aardappelen: schotsche muizen. ƒ6.60; duken ƒ4.70; drielingen ƒ7.407.50; 1700 stuks bloemkool: le soort ƒ4.807.80 2e srt ƒ1.102.10; 32000 Kg. roode kool ƒ0.60—1.70; 13000 Kg. gele kool ƒ0.70—1.70; 130.000 Kg witte kool ƒ0.60—0.80; 24500 Kg uien ƒ2.00—2.70; grove ƒ3.30—3.80; drielingen ƒ0.70—1.00; nep ƒ4.10—4.60; 500 Kg slaboonen ƒ17.40—25.00; 1100 Kg bieten ƒ2.00—2.40; 825 Kg peen ƒ2.20. WARMENHUIZEN, 17 Sept. Aanvoer 11275 Kg Aardappelen: schotsche muizen ƒ6.90—7.40; drielingen ƒ6.80—7.20; eigenheimers ƒ4.104.60; blauwe aardappelen ƒ4.90; 40 stuks bloemkool ƒ9.00; 425 Kg bleten ƒ2.20; 600 Kg roode kool ƒ0.70; 31100 Kg witte kool ƒ0.60—0.70 3350 Kg nep ƒ4.60—4.90; 6450 Kg uien ƒ2.30—2.80; idem drie lingen ƒ1.10—1.40; grove uien ƒ3.20—3.80; 820 Kg slaboonen ƒ17.9021.90. WARMENHUIZEN, 18 September. Aanvoer 400 Kg aardappelen: ƒ7.00; drielingen ƒ7.00; 400 Kg roode kool ƒ0.60; 17800 Kg witte kool

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2