Stemmingsbeeld Groentenland Nieuwstijdingen CABARET-GEZELSCHAP DIEDERICHS. 't Is me de stemming wel, die tegenwoordig in schier eiken kring valt waar te nemen. Dezer dagen voerde mijn weg over het historische plein de Dam in de Hoofdstad, waar heel wat volk op de been was, als gevolg van het bezoek van H. M. de Koningin. Er is heel wat publiek dat de vorstelijke personen hartelijk gezind is, en daarvan ondubbelzinnige blijken geeft ook. Doch op dat plein ziet men ook vreemde typen, die door samenscholen en een taal voeren, die ik niet vermag weer te geven, zoo weer zinwekkend als die is. Die menschen geven de politie handen vol werk. Deze politie genten verdienen echter om de wijze, Waarop ze optreden, groote waardeering. Ongemerkt of beter onopvallend begeven ze zich onder de op roerige elementen en met zachten drang weten ze veel te voorkomen. Wie de stemming van het Nederlandsche volk zou willen afmeten' naar de houding der oproerkraaiers op den Dam, die weinig in aantal het grootste woord voeren, oordeelt glad verkeerd. Zie zoo, nu heb ik een punt van vergelijking. Ook in onze land- en tuinbouwkringen is de stem ming allesbehalve, wat je noemt. Dat kan ook moeilijk anders, in deze tijden van ongekende druk, van minimumprijzen tot waardeloosheid der ge oogste producten. In de vorige week hebben we de door niemand verwachte, de wereldhandel schok kende en dé in zijn gevolgen niet te overziene ge beurtenis beleefd van de inflatie van het Engelsche Pond Sterling. Na Duitschland, Engeland. Nu de handel op Duitschland in Groentenland zoo goed als niets beduidt, heeft de handel gepro beerd zooveel mogelijk elders te plaatsen. En ten deele is zulks voor bepaalde artikelen ook gelukt. Ik noem b.v. het artikel aardappelen, waarvan zeer groote hoeveelheden, speciaal witvleezige, door de Engelsche markt aan redelijke prijzen konden wor den opgenomen. Hoewel ik de uitvoercijfers niet bij de hand heb, meen ik toch, dat ook de hoeveel heid naar Engeland verzonden tomaten grooter zal zijn dan in 1930. Nu Duitschland practisch is uitgeschakeld, zijn we voor het artikel uien goeddeels op Engeland aangewezen. En met het oog nu op de verwarde toestanden in Duitschland, waarvan de gevolgen zich overal doen gevoelen, is het gebeurde in Enge land ook yoor onze streek zeer nadeelig te achten. Want men kan nooit weten, tot welke maatregelen de regeering daar zal overgaan, ten einde den toe stand baas te1 blijven. Reeds gaan er stemmen op, het voor onze bedrij ven zoo noodlottige middel van sterk verhoogde tarieven toe te passen. Men wijst er dan op, dat de Engelsche land- en tuinbouw bij die van andere landen sterk achter aankomt. We kennen deze be weringen, die al zoo vaak dienst hebben gedaan, teneinde invoerverhoogingen goed te praten. Nu is de toestand in Engeland niet gelijk aan die in Duitschland, Engeland is veel meer industrie- en handels- den landbouwstaat. Het moet veel meer levensmiddelen importeeren en is in dit opzicht op invoer uit andere landen aangewezen. Wat echter piets afdoet van het gevaar, dat men ook ginds zijp volle aandacht gaat besteden aan verheffing van de inheemsche culturen en deze door protectie zal trachten te steunen. Dit gevaar nu is verre van denkbeeldig. Als straks het nieuwe Lagerhuis zal moeten gekozen, zal vrij zeker de quaestie van vrijhandel of protectie de strijdvraag bij de verkiezing zijn. Het ziet er dus voor de komende winter verre van gunstig uit. Gaat men na, wat GeneV hééft gebracht, dan kan niet anders dan van bittere teleurstelling wor den gewaagd. Er is weinig uitzicht op het door breken van goede economische inzichten, overal heerschen wantrouwen en achterdocht. Men spreekt heel goed en doet heel slecht. Men is opgeschrikt over het Engelsche geval, doch gaat over tot de orde van den dag. 't Is om er moedeloos onder te worden als men zijn vertrouwen uitsluitend op de hooge staatslieden stelt. En toch, er zijn wel enkele lichtpuntjes. In Amerika begint het nu ook te nijpen, men weet met zijn voorraden geen weg. Men krijgt er oog voor, dat het op den duur onmogelijk is, zelf te blij ven uitvoeren, en de tegenwaarde in geld te ont vangen. Dat is nu eenmaal buitengesloten. Deze economische wet laat zich niet op zij du wen; men heeft wel geprobeerd, deze buiten wer king te stellen, doch dit blijkt meer en meer on mogelijk. Dat ondervindt Amerika, dat ondervindt ook Duitschland. Er is maar één weg, om uit de narigheid te komen en die weg is door Dr. Colijn te Geneve aangewezen. De remedie is in den grond eenvoudig, gelijk zoo veel eenvoudig is. De waarheid is niet samengesteld of ingewikkeld. Wij menschen verprutsen zooveel en maken pro- blHet moet komen tot vrije uitwisseling van goe- deren kapitalen en diensten. Daar ligt de oplossing van het geweldige vraagstuk van onzen tijd. Wat de oplossing tegenhoudt, is allereerst het schulden- en herstelvraagstuk, dat gedwongen goe deren en kapitaalafgifte zonder tegenprestatie ge biedend voorschrijft. Het roepen om protectie ook m eigen land, leidt, zou het practisch worden toegepast, tot verlenging van het kwaad. Toch kan het zoover komen, dat zelfbehoud net nemen van maatregelen, zij het contre-coeur, ver- eiEnt-waar er straks tot leeniging van den nood in het tuinbouwbedrijf maatregelen genomen zul len moeten worden, daar is het zoo noodzakelijk, de goede economische lijn niet uit het oog te ver- ^Dit klemt te meer, wijl onze land- en tuinbouw ten zeerste van export afhankelijk zijn. Waar ik onlangs al schreef over de m.i. te nemen uitvoerbare maatregelen, meen ik hiernaar te mo- geVanerharten'hoop ik, dat de tuinbouworganisatie de leiding in handen zal nemen. Dat er op haar werk geweldige critiek zal worden uitgebracht staat bij mij reeds van te voren vast. Echter zal dit haar wel niet weerhouden, bewust doel te kiezen. Welke voor verwezenlijking vatbare wenschen zal de te Alkmaar gehouden vergadering de tuinbouw organisatie voorleggen? Ik ben zeer nieuwsgierig en hoop er voor onze tuinibouwers het beste van. EEN VRAAG. De groote moeilijkheid van den dag in onze krin gen is wat kan er van regeeringszijde gedaan worden, onzen tuinbouw te steunen. En dan is het uiterst moeilijk goede ideeen te lanceeren. Want de tuinbouwers verkeeren niet in zoo gun stige conditie als met name de tarwe-verbouwers. Van tarwe produceeren wij in ons land veel te weinig. Zelfs bij den verhoogden uitzaai moet nog 75 pCt. van het verbruik in Nederland van elders worden ingevoerd. Die 75 pCt. kan frank en vrij binnenkomen, hoe goeakooper de inkoopprijs, hoe voordeeliger voor den verbruiker. Het zou toch al heel dwaas en on economisch gehandeld zijn, het product tarwe bij invoer hier te lande te gaan belasten. Het zou neer komen op niets minder dan een belasting van den C°Er is nog een artikel, dat waarschijnlijk straks zal worden beschermd. Naar we zijn ingelicht, zal er hoogst waarschijnlijk toe worden overgegaan het gebruik van inlandsche gerst bij de bierbereiding verplichtend te stellen. Ook wordt overwogen op welke wijze de verbou wers van karwei en blauwmaanzaad kunnen worden g8AlsPreeds opgemerkt, zijn dergelijke- maatregelen uitvoerbaar, wijl het verbruik van tarwe en gerst in ons land grooter zijn dan de eigen productie. Hoe het met karwei en blauwmaanzaad gesteld is, weten we terwijl we dit schrijven niet. Nu vragen we: kan er op deze wijze ook niet iets worden gedaan voor onze tuinbouwers. Reeds eerder lanceerden we de gedachte, mini mum prijzen voor groenten vastte stellen voör het gebruik in het binnenland. 't Is toch al te gek, dat de tuinbouw straks voor niets de consumenten aan groenten helpt. Dat de regeling niet zoo gemakkelijk zal zijn, geven we grif toe. Echter hebben we ook argumenten. Toen in de bange oorlogstijd de prijzen van ons Noordhollandsch tuinbouwproduct te hoog hepen voor de burgerij, greep de Overheid in en stelde maximumprijzen vast. De tuinbouwers mopperden eerst wel wat, aocn eindigden met gewillig zich te voegen. Men was overtuigd van het noodzakelijke van het ingrijpen. Thans zijn de bordjes verhangen. Het geval ligt nu precies andersom. Nu is de tuinbouw in nood, en het product schier waardeloos door de verwarde internationale ver houdingen, die verarmend werken. Mag nu niet gevraagd worden, dat gehandeld wordt als voorheen, met dit verschil, dat nu niet de consument, doch de producent wordt geholpen? Deze vraag leggen we het publiek ter overweging Bovengenoemd gezelschap gaat een tournee maken door Noordholland—West-Friesland. Aan dit gezelschap zijn verbonden; de bekende Holl komiek Piet Leenhouts-Antonini, een der beste goochelaars, welke beschikt over verbluffende nieuwe goocheltrucs. Nemo de beschaafde doch komische buikspreker, met zijn sprekende, zingende, lachende en loopende pop August. Dan de bekende humorist en conferancier, Her- Jitien Diederichs, met geheel nieuw beschaafd re pertoire. Mevr. Elize Heykenst geen onbekende in Noord- bolland) verzorgt de begeleiding en het verdere musikale gedeelte. Aldus een gezelschap elk wat wils. Ook wordt amusement gebracht voor de jeugd, 's Middags, de zoogenaamde Jeugdvoorstellingen. Antonini brengt de kinderen een middag van on vergetelijk genot, goochelen-, poppenkastvertoo- ning, buikspreken en zangwedstrijd om fraaie prij zen. Het ligt in de bedoeling ook de kleine plaatsen te bezoeken evenals twee jaar geleden, toen Diederichs een tournee maakte met de bekende telepaatn Maloitz, hetgeen toen een succesvol tournee was. De bedoeling van het gezelschap is om tegen een matige entreeprijs een avondvullend programma te brengen, een programma van beschaafd, doch vroo- lijk kunstgenot, zonder de minste aanstoot. Vele plaatsen zijn reeds afgesloten, velen zullen nog volgen, er wordt op elke plaats slechts één middag en één avondvoorstelling gegeven, daar h/.-t gezelschap na het tournee Noord-Holland ook in andere provinciën verbintenissen heeft. Zie eerstdaags de advertentie's. Het gezelschap draagt den naam Cabaret gezel schap Diederichs-Leenhouts, het correspondentie adres is Vechtstraat 7, Amsterdam (Zuid). WANDELAAR OVERREDEN. Toen Zaterdagavond de 35-jarige brouwersknecht Jan Poffelaar, den Rijksstraatweg bij Princenhage i wilde oversteken, werd hij door een motorrijwiel, j bestuurd door een onderwijzer uit Etten, aange reden. Poffelaar bekwam een hersenschudding en moest naar het Ziekenhuis te Breda worden over gebracht, waar hij gistermorgen is overleden. KIND OVERREDEN. Zaterdagmiddag is het zesjarig zoontje van den arbeider Walbers op den onbewaakten overweg aan den "Kerkweg te Ede door een trein gegrepeii en gedood. andere vrienden per fiets huiswaarts. Onderweg liep de twist zoo hoog, dat een der mannen zijn mes trok en den ander daarmee een steek in de buik en in de borst toebracht, waarna hij zich uit de voeten maakte. De gewonde trachtte nog verder te fietsen, doch uitgeput door bloedverlies zakte hij in elkaar. De ontboden geneesheer gelastte on middellijke overbrenging naar een ziekenhuis te Utrecht. (Handelsblad). MET f3000 ER VAN DOOR. Een 22-jarige boekhouder J. D., van de Grondver- bering-Maatschappij te Witteveen, gemeente Beilen, die met een kas van f 3000 op de vlucht was gegaan, is door de politie te 's-Gravenhage aangehouden en gisteren op transport naar Hoogeveen gesteld. Van daar zal hij naar Beilen worden overgebracht en ter beschikking van den Burgemeester van die ge meente worden gesteld. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Twee personen zwaar gewond. Maandagavond reed op den weg tusschen Lichten voorde en Lievelde de heer J. A. de Vruchte per rijwiel, met zijn echtgenoote op den bagagedrager, in de richting Lichtenvoorde. Uit tegengestelde rich ting kwam hem een auto tegemoet; juist op het oogenblik, dat zij elkaar zouden passeeren, stak de heer De V., die aan den linkerkant van den weg op het fietspad reed, den weg over, met het nood lottig gevolg dat hij en zijn echtgenoote door de auto gegrepen en langs den weg geslingerd werden. In bedenkelijken toestand zijn beiden naar het zie kenhuis te Groenlo vervoerd. (Handelsblad) TWIST TUSSCHEN TWEE VRIENDEN. Te Cabouw bij Schoonhoven is bij een ernstige twist een negen tien-jarige man door zijn vriend, beiden afkomstig uit Lopik, zoodanig met een mes gestoken dat hij in zorgwekkenden toestand in het ziekenhuis te Utrecht moest worden opgenomen. De twist ontstond, toen de vrienden na sluitings tijd e café verlieten, over de vraag wie. het gelag moest betalen. Zij begaven zich met nog enkele DE ZUIDERZEEWERKEN. „De blinde geul" is dicht. Met het gedeelte afsluitdijk tusschen Kornwer- derzand is men weer een heel stuk gevorderd. De geul be-oosten Breezand, „de blinde geul", is dicht- gekomen. In den volksmond werd deze geul „De geheime Geul" genoemd, welke benaming is ont staan, doordat ettelijke kubieke meters grond, welke hier gestort werden, door den feilen stroom mee gesleurd Zijn en alzoo op geheimzinnige wijze zijn verdwenen. Oorspronkelijk bedroeg de diepte op deze plaats ongeveer zes meter, doch door den krachtigen stroom is de bodem dusdanig uitgeschuurd, dat de diepte tot circa zestien meter opgevooerd werd. Nu men echter in letterlijken zin het werk boven water heeft, zal binnen afzienbaren tijd ook de ge- wenschte kruinhoogte van den dijk bereikt zijn. Onder de Friesche kust rest dan nog, de opening be-westen Kornwerderzand in de Middelgronden dicht te maken. Deze opening bedraagt Vis K.M. (Handelsblad.) DRAADLOOZE TELEFOONGESPREKKEN MET MEDAN. Zaterdagmiddag zijn o.a. van Amsterdam en Rot terdam uit via de rijkstelefoon te Amsterdam, draadloos telefonische proefgesprekken gevoerd met de studio van den gouvernements-radiodienst te Medan, die een zoodanig gesprek wenschte te hou den met Nederland. De uitkomsten waren bevredi gend. Men deelde o.m. mede, dat de dienst tusschen Medan en ons land vermoedelijk op 1 October zou worden geopend en dat reeds een draadlooze tele fonische dienst bestond tusschen geheel Sumatra en Java met ondersch. Medan en Bandoeng als middelpunt. HET TORENDRAMA TE AMSTERDAM. Er zullen zich nog eenige verrassingen voordoen. Zooals wij reeds meldden zal de behandeling van de zaak tegen den leidekkerspatroon, die ervan be schuldigd wordt zijn compagnon Arkenbout te heb ben vermoord op den toren van de Gerardus Majel- lakerk te Amsterdam, op 17 October voor de Am- sterdamsche Rechtbank worden voortgezet. Bij de voortgezette behandeling dezer zaak zullen zich nog eenige verrassingen voordoen, aldus lezen wij in de „Nwsbr.", welke zoo al niet de schuld van den verdachte M. bewijzen, dan toch zeker een hoogt eigenaardig licht zullen werpen op des mans mentaliteit. Voor de tweede maal in dit geding is n.l. een briefje, door verdachte M. in het Huis van Bewaring geschreven, in handen van den Rechter van In structie gevallen. Probeerde M. in het eerste briefje een mede-gedetineerde over te halen voor den kroongetuige Westendorp bezwarende verklaringen af te leggen, in het tweede briefje, aan zijn zoon geschreven, gaat M. veel verder. Dat briefje, dat hij bij een bezoek van zijn zoon deze toestopte, behelsde een tot in kleinigheden uit gewerkt plan om den kroongetuige Westendorp uit den weg te ruimen op zulk een wijze, dat zelfmoord zou worden aangenomen. Bij dit briefje was ge voegd een door M. in het handschrift van zijn vroegeren meesterknecht geschreven brief waarin deze z.g. verklaarde, dat hij de moordenaar van Arkenbout was en daarom zelfmoord pleegde. Het overreiken van het briefje werd door een bewaker bemerkt, die na afloop van het bezoek Mahring Jr. het briefje afnam en natuurlijk van een en ander rapport maakte. Met het oog op het feit, dat slechts twee personen in aanmerking ko men den moord op A. gepleegd te hebben, n.l. de thans verdachte M. en zijn gewezen meesterknecht W., is zoo eindigt het blad het voor M. wel heel bezwarend, dat hij op deze wijze heeft willen trachten zich van een gevaarlijken getuige te ont doen. SCHILDERIJEN DIEFSTAL UIT DE „LAKENHAL" TE LEIDEN. Een Toorenvliet van f 350 gestolen. Zaterdagmiddag is uit het stedelijk museum „De Lakenhal" te Leiden een schilderij ontvreemd van Jac. Toorenvliet (1635—1719) op paneel geschilderd, 32 c.M. bij 25V2 c.M. en voorstellend een man, aan een vrouw een geldbuidel voorhoudend, op den achtergrond een bed. Het schilderij, dat eenige jaren geleden gerestaureerd is, vertoont lichte en heldere kleuren en is valschelijk gemerkt J. Steen. De waarde bedraagt ongeveer f350. Een veertigtal novieten van Unitas S. L. B. heeft Zaterdagmiddag een bëzoek aan het museum ge bracht onder leieding van den directeur den hegr Coerts. Bij dat bezoek waren het schilderij en de lijst de lijst heeft men laten hangen nog aan wezig, gelijk de heer Coert persoonlijk heeft kun nen constateeren. Zaterdag om half vijf, toen de zaalwachter de ronde deed, was het er ook nog, maar toen hij om vijf uur weer kwam was heo ver dwenen. Behalve de studenten hebben nog 21 an dere personen een bezoek gebracht aan het mu seum. Van den dader geen spoor. VERKEERSONGEVALLEN. Dr. Nieuwenhuis verongelukt. Toen Zaterdagavond dr. G. J. Nieuwenhuis, rector aan de academie voor lichamelijke opvoeding, te Amsterdam per auto, die door zijn pleegzoon uit Indië bestuurd werd, uit de hoofdstad naar Deven ter reed, sloeg de wagen ter hoogte van Deventer door tot nu toe onopgehelderde oorzaak van den 'Twelloschen dijk. De auto ging eeenige keeren over den kop en kwam in een weide terecht. Dr. Nieuwenhuis werd in zwaar gewonden toestand naar het zieken- Sarrasani komt naar Alkmaar. Zooals wij van bevoegde zijde vernemen, zal Sar rasani binnenkort een reeks voorstellingen in Alk maar geven, een gebeurtenis die des te belangrijker is daar het circus dit jaar zijn 30 jarig jubileum viert. Sarrasani's loopbaan gelijkt op die van een lich tende komeet. Voor dertig jaren toen Sarrasanl zijn tentcircus „opende" was het eene van de velen. Thans staat hij aan de spits van al de Europeesche circussen, zijn roem klinkt over twee werelddeelen en zijn naam is geacht en bekend in al de geculti veerde landen der aarde. Welk een onderscheid tusschen Sarrasani van 1901 en die van 1931! Voorheen: een rij van drie zelfge maakte wagens en zeven paarden, de directeur: re gisseur, artist, kassier en propagandachef in eigen persoon. Thans een zich als een reuzeslang voort bewegende trein van vrachtauto's, groen-wit schit terend, met gouden letters, die de naam van het grootste circus van Europa dragen: Sarasani. Heden, omgeven van een staf van Ingenieurs, Administra teurs, Juristen en Propagandaspecialisten, kan deze circusdirecteur bij de reusachtige afmetingen van zijn onderneming slechts overzichtelijk het bedrijf leiden. Toch is hij van iedere kleinigheid in zijn onderneming op de hoogte en laat hij er zch niet van afbrengen iedere avond noch zelf in zijn inter nationaal program op te treden. Verder is het zeer moeilijk, iets over het Sarra- sani-program te vertellen. Haast ondoenbaar woor den te vinden al deze prachtige vertooningen te beschrijven, de wonderen der werelddeelen, de ademstokkende sensaties, de tradltioneele curcus- kunst en de verbluffende acrobatiek. Slechts zij opgemerkt dat het jubileums-program voor dit jaar zeer rijkelijk van inhoud is. Het doet er niets toe of men misschien vroeger Sarrasani reeds heeft bewonderd thans ziet pipn een geheel nieuwe Sar rasani: „de Sarrasani van 1931". Wanneer men echter nog een paar getallen wil hooren, om U te dienen: 200 vrachtautotrejnen; 800 menschen; 600 dieren uit alle zone's 10.000 personen bevattende tent met een middellijn van 100 meter, dat is ongeveer de levende en doode have van Sarrasani. Werkelijk, men kan met spanning uitzien naar deze komende gebeurtenis „Sarrasani". Door motorrijwiel gegrepen. Toen Zaterdagavond de 35-jarige J. P. te Prin cenhage den Rijksweg wilde oversteken, werd hij door een motorrijwieil gegrepen en tegen den grond gesmakt. Met een ernstige hersenschudding werd het slachtoffer opgenomen. Naar het ziekenhuis te Breda overgebracht is hij daar overleden. Wielrijder in botsing met een auto. Te Lichtenvoorde heeft een ernstige aanrijding plaats gehad" tusschen een wielrijder die zijn echt genoote op de bagagedrager meevoerde, en een auto. De wielrijder en diens echtgenoote werden tegen den grond geslingerd en zijn in hoogt beden kelijken toestand naar hét ziekenhuis vervoerd. Voetganger door auto aangereden. Gisteravond werd te Weert de 30-jarige F. v. d. W. dooor een auto, welke hem achterop kwam aangereden, v. d. W. is aan de gevolgen overleden. De bestuurder van de auto, die trachtte de aan rijding te voorkomen, r.eed tegen een boom en werd ernstig door glasschèrven gewond. Ernstig ongeval te Alphen a. d. Rijn. Gistermiddag omstreeks één uur is te Alphen aan den Rijn de 20-jarige kantoorbediende N. de J. uit Hazerswoude op zijn motor in botsing gekomen met een auto. De J. kwam onder de motor terecht en brak zijn rechterbeen op twee-plaatsen. LIJK OP DE RAILS GEVONDEN. Misdaad of een ongeluk? Langs de spoorlijn HedelDen Bosch op een 800 meter van Blok N. B. D. bij den zich daar bevin denden onbewaakten overweg is het lijk gevonden van een ongeveer 35-jarigen man -met een gapende wonde in 't achterhoofd. Op 300 meter stond van den overweg achter het kreupelhout een fiets. De politie stelt een onderzoek in. Voor het, oogen blik valt niet te zeggen of hier aan een zelfmoord, een ongeluk of een misdaad moet worden gedacht. Buitenland De Fransche ministers, Briand en Leval, vertoe ven in Berlijn en zijn daar ter bespreking van de onderlingen samenwerking tusschen beide landen, allerhartelijkst en ffifet groote belangstelling ont vangen. Laten wij hopeh, dat de resultaten evenredig zul len zijn aan de hoffelijkheden, die men elkander wederzijdsch bewijst. Verklaring van den rijkskanselier Rijkskanselier dr. Bruning had voor de aankomst der hooge gastën den Berlijnschen vertegenwoor diger van het Havas-agentschap een verklaring ver strekt waarin o.m. werd gezegd: Duitschland en Frankrijk hebben elkander op tal van gebieden bijv. economie, techniek, kunst en wetenschap, vaak rijkelijk aangevuld, maar toch heebben zij zelden gepoogd om den, hun volgens hun positie, hun structuur en hun inneerlijken sa menhang aangewezen weg vol wederzijdsch begrij pen te betreden. Vele decennia zijn voorbijgegaan sedert 'n Fransch minister voor een officieele zen ding te Berlijn vertoefde. De glans.uit die dagen is verdwenen. Onze dagen staan in het teeken van harden arbeid en nuchtere overweging der realitei ten, maar zij behoeven niet minder vruchtbaar te zijn. Wanneer de komende gedachtenwisseling ge dragen wordt door den geest van wederzijdsch ver trouwen dan kan zij voor onze beide landen, nieuwe toekomstmogelijkheden openen. In dezen zin be groeten wij oprecht onze Fransche gasten te Berlijn. Verklaring van den Franschen premier. De Fransche premier heeft tegenover de pers vertegenwoordigers te Berlijn na aankomst o.m. verklaard: „Ons bezoek aan Berlijn zal een belangrijke da tum beteekenen in de geschiedenis der Duitsch- Fransche betrekkingen. Om het vertrouwen weer te verlevendigen, om het geloof te herstellen, is een oprechte samenwerking onontbeerlijk. Indien wij heden nog niet de eergierigheid kunnen hebben alle misverstanden uit den weg te ruimen die ons nog scheiden, indiep wij heden de kloekheid moeten

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2