Rechtzaken i hebben. Maar ik kan hem nog heelemaai niet en ik ken ook niemand anders, die weet wat Mie- ling voor een man is. Jij kent hem ook net, hé? Luister eens Truus" zei ik, „ik wil trachten je te helpen Ik ken Mieling niet, maar ik weet dat er een boek bestaat, waarin de schrijver hem als hoofd persoon heeft genomen. De schrijver van dit boek ken ik: het is een kennis van mij, die in de cul tures is. Hij kent Mieling door en door en ofschoon het geen vriend van hem is, heeft hij een absoluut onpartijdige karakterschildering van den man gege ven en wat voor jou van het meeste belang is, ge heel naar waarheid. Het boek eindigt er mee, dat de vrouw als derde klas passagier naar Holland te rugvlucht en hij bij een jachtongeluk omkomt. Zoo is het in werkelijkheid niet. geweest, de vrouw is van hem gescheiden, en voor kort overleden en hij leeft nog steeds. Maar zooals ik zeg, de karakter beschrijving van Mieling -is absoluut eerlijk en je kunt den man daaruit leeren kennen." „O, jongen" het kwam als een verzuchting er uit, „wat geef je me daarmee een steun. Kom, laten we gauw aan den overkant bij Kolff dat boek halen dan ga ik het vanavond direct lezen en morgen kom ik bij je om je te vertellen welke beslissing ik heb genomen. Des morgens kwam ze bij mij op kantoor. „Ik doe het" zei ze vastbesloten, „het karakter van Mieling is volgens het boek wel niet onberispe lijk, maar ik heb de vaste overtuiging dat alles wat hij in dat boek misdeed, aan de schuld van zijn vrouw is te wijten. Ik vertrouw dat ik hem beter zal kunnen leiden en ik durf den stap aan." Na een maand kreeg ik uit Makassar bericht, dat ze getrouwd waren. Daarna heb ik nets meer ge- h°Zooals ik u zei, heeren, zoo wendde Hansen zich weer tot ons, het verhaal heeft geen slot, maar het is toch beslist merkwaardig te noemen dat het Toe val in den levensloop van die vrouw zoo beslissend Ingegrepen heeft," Terwijl hij dat zeide, kwam een fuselier het dek op loopen, in groote haast: Dokter," riep hij, „wilt u even komen? Een vrouw in" de derde klas bij ons is flauw gevallen na de ontvangst van een telegram," Wilt u misschien meegaan heeren? vroeg de dokter, „misschien heb ik uw hulp wel bij een en ander noodig." Wij spoedden ons naar het voorschip. Een dichte kring van de derde klas passagiers opende zich bij onze komst. Een nog jonge vrouw lag bewusteloos op den grond, een telegram krampachtig in de hand geklemd. Direct stelde de dokter pogingen in het werk om de levensgeesten weer op te wekken. Het verkreu kelde telegram viel op den grond. Het behelsde de woorden: „Uw echtgenoot bij jachtongeluk gedood. Hansen streek zich over het voorhoofd. „Mijn verhaal heeft toch een slot gekregen, hee ren" zei hij. (Nadruk verboden.) die te Tessel met vrouw en kinderen op de ker mis wandelde, een vuistslag toegediend. Bedoelde heer was een snelfotograaf en kreeg met de Boer kwestie over het omwerpen van zijn toe stel Verdachte stond reeds voor de zesde maal terecht. Het beviel hem dus zeker nogal goed. Eisch en vonnis f25 boete of 25 dagen. ARRO N DTSSEMENTSRECHTBiA N K. Meervoudige strafkamer. Uitspraken vorige zitting. Oebele de J., Jubbega, thans gedetineerd- Ern- stge mishandeling van een fijksveldwadnter, 8 manden gev. met aftrek van 2 m- voorarrest,- COrnelis Willem 8i„ Zijpe .thans gedetineerd, opzettelijke brandstichting, 1 jaar gev. met af trek 4 maanden voorarrest en ter beschikking der regeering gesteld. Geertr. Maria EU huisvrouw K. de B., wie- ringen, wederrechtelijke toeeigening van een ge vonden voorwerp, onderzoek hervat op Dinsdag 13 October. Margaretha CM!". 8-, Alkmaar, thans Helder, valschlneid in geschrifte en gebruikmaking f 10 Oboete of 40 dagen. Jaln B„ Alkmaar, hooger beroep vonnis over treding art. 453 wetb- v. strafrecht, 3 dagfin hechtenis en 6 maanden opzending. VOOR DEN POLITIERECHTER. Openbare strafzitting van Maandag 23 Sept. Menig reelassant denkt dat 't een droam is en 'n voorw. veroordeeling botertje tot aan den boom is. Vele reclassanten zijn de meening toegedaan,, dat pa het opleggen een-er voorwaardelijke ver oordeel ing, de openstaande rekening met de ge blinddoekte dame met de weegschaal weer volko men is vereffend en zij hun oude ongebonden, leventje weer ongestoord kunnen voortzetten. Niets is echter minder waar. De voorW- veroor deeling is een ernstig instituut en van te groote beteekenis om tot een bespotting van bet. reelat te worden gedegradeerd. Em als het toezicht over het algemeen wal scherper was en berustte in handen van meer bevoegde personen, zouden de llusiiën van nog heel wat meer gereclasseerde veroordeelden leelijk verstoord worden. Scher pere maatregelen dienaangaande zullen dan oqk zeer gewenscht worden geacht. Het zijn niet de reclassanten vaai goeden wil, bedeeld met eergevoel en moreele kracht, maar de twijfel achtige individuen, de onbeteekenende zwakke lingen, die voortdurend toezicht, hulp en steiïn noodig hebben. Ook de 24-jarige tuinder Jan v- d. K- te Heemskerk, dp 3 November 1930 we gens verduistering van een rijwiel veroordeeld tot 1 'maand gev. voorwaardelijk en met 2 proef jaren, bleek tot laatstgemelde cathegorie te be- hooren en werd heden met gesloten deuren be raadslaagd over de al dan niet ten uitvoerlegging der voorwaardelijk opgelegde straf tegen v. d- Kdie momenteel in de strafgevangenis te Haar lem was gelogeerd. Het vonnis werd doorop ifn heropening der deuren geëxecuteerd, mede oip grond van de overtreding der bijz. voorwaarden- Be moderne vuistvechter. Een heer met name A bram Levie S|t., vermoe delijk uit Amsterdam, niet ter audiëntie ver schenen, had op 4 Juni den getuige J. de Boer, Een; onhandelbaar koopman. 1 D|e heer Wijnand Anthonie W„, 42-jarig koop- j man uit Amsterdam, stond terecht ter zake een voor 'rt koopman zeer ongewoon feit dat 'hij zich op 30 Juni te Tlessel krachtdadig door ruk ken en trekkenhad verzet tegen den onbezoldigd rijksveldwachter Fra'ns Stark, toen deze ambte- 'naar constateerde dat bedoelde koopman zich door het loopen op verboden grond aan overtreding, van art. 461, schuldig maakte. De politieman buiten bezwaar van "de Rijkscassa, sprak den heer* W. daarover aan en vond aanleiding hem aa.n te grijpen teneinde hem voor den burgemees ter te geleiden, toen verdachte geen genoegen nam met de door hem getoonde ambtspenning. Het optreden van den rijksveldwachter was in hoofdzaak gericht op bescherming der broed plaatsen. Djoor den heer W. was als getuige a decharge medegebracht zijn echtgenoote, welke dame, een verpleegster, vrijwel gelijkluidende ver klaringen aflegde. De heer W. had ook onjtrent zijn avontuur met den veldwachter een ingezon den stuk aangeboden aan de Red. der Texel- sche Courant, welke pennevrucht echter was ge weigerd en thans door den politierechter werd voorgelezen. De officier keurde het optreden van verdachte allerminst goed en vorderde f 35 boete of 35 dagen hechtenis. Vonnis na lange uiteen zetting van verdachte, zeer interessant maar ta melijk tijdroovend, f25 boete of 25 dagen. j Belust op diens sehelpenzauéd. De 44-jarige, reeds sterk vergrijsde arbeider Otto P., gedomilioeerd te Amsterdam, had zich j de vrijheid veroorloofd te Venhuizen op 29 Juni j niet behulp van een paard en wagen, een hoeveel- J heid schelpenzaende uit zee weg te halen. Het wa shem onbekend dat zekere H. Duin de pach- te rvvas en hij was met een gerust geweten aan j het uitventen van zijn vangst gegaan. Maar Duin nam geen genoegen met de strooperij van dezen woonwagenbewoner en stond Otto heden terecht. I De waarde bedroeg pl.m. een 'kwartje per mand. Gaarne 'bad verdachte het ontvreemde terugge- geven. Het slot was dat verdachte werd vrij- gesproken. Een onwillige gladdeknoope®. eandidaat. j De niet- verschenen dienstplichtige Klaas K'. I had verzuimd den keuringsraad te Noordschar- wonde te bezoeken, wat niet werd getolereerd in i ,t belang van 's lands defensie. Eisch en vonnis f 15 boete of 15 dagen. j 'nZeer onvoorzichtige en kostbare uitlating. De groote zwaar gebouwde heer Joh. Jac- P., caféhouder te Medemblik, stoffeerde de verdach- tenbank naar aanleiding van het feit, dat hij op Juni den oommies der Dir. belastingen v. Putten, die het café een bezoek bracht ter con trole va'n de tabakswet, had beleedigd, door dezen achtenswaardigen heer te kwalificeeren als snot neus. De heer P- erkende dit woord te hebben gebezigd naar aanleiding dat de commies inder daad een natte neus vertoonde. Een en ander i achtte de officier voldoende om f30 boete of 30 i dagen te vorderen. Uitspraak' f20 boete of 20 dagen. I j i Eén vertegenwoordiger van het gezag gedeclineerd. hoote mej. W'i- H. Si. huisvrouw W. op ver vah welwillende wijze toegesproken, toen door haar aan een zoon van mej. m werd verzocht wat ruimte te maken met een kar die den door gaing van de steeg versperde. Dit gedenkwaar dige efit had plaats op of omstreeks 19 Juli j.l.. Mej. W, ter zake éénvoudige beleediging opgeroepen was deswege niet verschenen en werd tegen, haai* gevorderd f15 boete of 15 dagen,. Vo'nnis f 10 boete of 10 dagen. Ook weer wat moois. De broodbakker Job W. te Egmo'nd aan Zee verscheen in de positie van verdachte naar aan leiding van de omstandigheid dat hij den rijks veldwachter A. Bergsma maar zoo ijskoud een boef had genoemd, toen deze politieman zich beijverde den bakker op een overtreding der ar beidswet te betrappen. T)e ongelukkige bakker hing een uitvoerig tafereel op van zijn tegenspoe den hetgeen hem echter niet volkomen van schuld kon ontheffen. Verdachte overtrad meermalen de arbeidswet, was meermalen gewaarschuwd. Ge vorderd werd f20 boete of 20 dagen. Uitspraak f 15 boete of 15 dagen. Buiten, gevecht gesteld. De koopman H. 3- te Alkmaar had zich aldaar schuldig gemaakt op 17 Juli aan mishandeling van de niet verschenen mej. Kniertje Groen. Verdachte, thans verschijnende voor den politie rechter droeg nu zijn rechterarm in een doek en maakte niet den indruk, volkomen gevechtwaar dig te zijn, maar destijds was hij blijkbaar wat beter in conditie. De oorzaak van het conflict was een gewone burenanimositeit. Edsch f 15- boete 'of 1 5 dagen. Mej. S. H., die niet verschenen was als ge tuige, maakt kans daaromtrent een strafvervol ging te beloopen. Vonnis ten slotte f10 boete of 10 dagen. Afkeurenswaardige straatnegotie. De heeren Louis de L. en Izak W, waren niet verschenen ten einde zich te verantwoorden ter zake het ten verkoop en voorraad hebben op 6 Juli te Alkmaar van een aantal voor de eerbaar heid aanstootelijke spiegeltjes. Deze negocianten met minderwaardige rommel werden zoo goed als op heeterdaad betrapt door den agent van politie J. Dalenberg- D|e onsmakelijke spiegel tjes bestonden uit 6 diverse soorten, waren allen i nbeslag genomen en ter terechtzitting als cor pora delicta aanwezig. Het was waarlijk uniek, zqo fijn als deze scharrelaars er in geloopen wa ren. Den timmerman W- R. waren ook derge lijke spiegeltjes gepresenteerd. Hij was echter van dit aanbod niet gediend. Later werd een der koojilieden met R. o phet burea ugeconfronteerd. Eisch tegen "ieder f 25 boete of 25 dagen met ver beurdverklaring der spiegeltjes. Vonnis conform eisch. Gesloten deuren tot besluit. Een 37-jarig arbeider uit Limmen, Nimon V., die er niet smakelijk noch gezond uitviet, had' zich op 28 'Juli o|p het Zeestrand schuldig ge maakt aan handelingen, die ook geen schitteren den indruk gaven van zijn moraliteitsgevoel. Een en ander had tengevolge zijn verschijning als verdachte voor den politierechter terzake mis drijf bedoeld in art. 239 wetb. van strafrecht en werd deze zaak op de gebruikelijke wijze met gesloten deuren behandeld. Een 49-jarige werkman uit Sit. Pancras, met name ;Willem B. kon het blijkbaar niet uitstaan dat de agent J. Dalenberg te Alkmaar op 14 Juli een onderzoek instelde of in het café van den lieer O. aldaar, werd gedanst. Genoemde heer B. slingerde, alstoen den agent een ver van eervolle benaming naar het hoofd. Hij stond he- dén terecht en beaamde ten volle de opmerking van den politierechter, dat hij zich niet had te bemoeie nmet zaken die htyn niet aangingen,. De politierechter verbaasde zich er voorts sterk over ,dat een huisvader met 8 kinderen zoo veel vuldig de café's bezocht. Elisch ter genezing van [Willem's zenuwachtigheid f20 boete of 20 dagen Vonnis f 15 boete of 15 dagen. Geen interesse voor de soldatenkeuring. Jan E., een militieplichtige, noemde zich geen Nederlander, maar mensch en was niet versche nen voor den keuringsraad te Bergen. Elisch ei* vonnis f 15 boete of 15 dagen. Ook 'Gerber H. had dienzelfden afkeer tegen den keuringsraad te Schagen. Eisch en vonnis als boven. Tenslott everscheen de heer M. K-, ,19-jarig landarbeider te Andijk, die met hetzelfde anti- militairistische watertje voor den dokter kwam. Deze anti-militairist had den keuringsraad te Andijk de eer van zijn bezoek onthouden. Eisch en vonnis dito, dito. Hij nam direct met "dit vonnis genoegen en had nog een vriendelijke raadgeving in ontvangst te nemen op z'ijn verde- i ren levensweg. Minder aangename reeentie. Mej. M- Pool, huisvrouw van den heer Niette- verstaan te Alkmaar, werd door haar stadge-

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4