Gemeenteraad Koedijk. Nerveus lieuws Laatste berichten Binnenland. Nieuwstijdingen Punt 3. Toeslagpremie bij uitvoer kool kon de goedkeuring der vergadering niet wegdragen daar er bouwers zijn die weinig kooluitzetten en weer anderen die weinig telen zoodat deze hierbij geen baat vinden. Punt 4. Toeslag naar evenredigheid kon de alge- heele goedkeuring wegdragen. Punt 5 en 6 was een hulpmiddel welke een teo( geringe verlichting gaf en ook 7 viel daar eveneens onder Bij pünt 8. Actieve handelspolitie kon men het niet eens worden daar de een meende dat ons De VOORZITTER opent de vergadering en hoopt, dat voor de ernstige vraagstukken die in deze ver gadering behandeld zullen worden, bevredigende op lossingen zullen komen. j1 j De notulen der vorige vergadering worden zopder 1 op- of aanmerkingen goedgekeurd. 1 Mededeelingen Dat op 9 September 1.1. heeft plaats gehad de- opneming van kas en boeken van den gemeente ontvanger. In kas moest zijn en was f 1097,74. Dat op 16 September 1.1. heeft plaats gehad de De VOORZITTER brengt hierna het voorstel Groen in stemming hetwelk wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Mulder en Hart. Wethouder W. VISSER stelt voor de toeslag te stellen op f8.00 en de bijbetaling over te laten aan de werkgevers, doch minimum te stellen op f 9.00. De heer GROEN zegt, dat het toch de bedoeling is, dit loon ook te geven voor het kool thuis halen. -r™ "Y*""Y "cciu yiaaus genau ue i De VOORZITTER zegt, dat iedere werkgever dé Nederland door zijn vrijhandel aan al de andere 1 opneming van kas en boeken van het electriciteits-vrijheid heeft om hooser te gaan dan f 9 00 Europeesche Staten eeim prachtvoorbeeld gaf en bedrijf. In kas ihoest zijn en was f43.66. Wethouder W VISSER trekt hierna ziln vonr^i straks de andere Staten dit voorbeeld noodgedwon- Ingekomen sttkkken: 1 hierna zijn voorstel gen moeten volgen; meende weer een ander dat a. Van de Noordholl. Propaganda-Commissie van juist toltarieven op invoer moest worden gesteld opdat de andere Staten hierbij konden zien; dat Nederland ook van zich af weet te bijten. Naar aanleiding van punt 1 brengt de heer C. Kos in voorstel om de heer v. d. Weert, welke in veel omliggende tuinbouwcentra's heeft gesproken over de nood der tuinders en dit doet als propagan dist van „het comité van 9" ook hier eens te laten optreden. Voorzitter zegt dat het bestuur der vereeniging zich hier niet mee kan bemoeien, daar dit de vér- eeniging niet aangaat. Het voorstel vindt verder geen bijval. Na nog eenige bespreking wordt goedgevonden om aan het Centraal Bestuur te adviseeren dat men met hét program van actie mee kan gaan, doch dat de punten 2, 4 en 8, de punten zijn waarvan alhier voor de tuinb. de meeste en beste hulp wordt verwacht Bij de rondvraag brengt de heer J. Zutt in be spreking of het niet wenschelijk was om ook bij de geipeente op steun aan te dringen en wel op een wij^ als te Harenkarspel, welke op het loon van een losg$rbeider aan de werkgever, gehoord een daar voor ingestelde commissie, de helft of 2/3 aan den werkgever teruggeven. Ook dit kon de goedkeuring wegdragen zoodat een adres in dien geest gesteld onze vroede vaderen zal worden aangeboden. Hierna sluit voorzitter in dank voor de aangename en zakelijke bespreking deze vergadering er de hoop bij uitsprekende dat zij nut voor de noodlij dende tuinbouw moge hebben. en overspannen, onrustig en slapeloos. Men gebruike hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth en Drogisten Plaatselijk NOORDSCHARWOUDE. den Algemeenen Nederlandschen Geheelonthouders- bond verzoek om een jaarlijksche subsidie. B. en W. stellen voor, met het oog op den slechten finan- cieelen toestand der gemeente afwijzend te be schikken. Aldus, wordt besloten. b. van G. Kuit verzoek een half jaar ontheffing van hondenbelasting voor D. W. Spaanderman. AlduS besloten. c. Van de tuinbouwvereeniging „De West zoek vrij gebruik van een verlicht en verwarmd schoollokaal vooor hare te houden cursussen bollencultuur en bedrijfscontrole. B. en W. stellen voor het verzoek toe te staan onder dezelfde voor- waaraden ais het vorig jaar. Als voren. d. Van de commissie voor steunverleening aan tuinbouwers een voorstel inzake tenemen maat regelen voor steunverleening Dit schrijven luidt: De door Uwen raad ingestelde commissie voor steunverleening aan tuinbouwers heeft de eer Uw college het volgende mede te deelen Uit de door de tuinbouwvereenigingen tot uwen raad gerichtte adressen blijkt, dat het hare bedoe ling is maatregelen te treffen, opdat de noodlij dende tuinbouwers aan de noodzakelijke levensbe hoeften worden geholpen. De tuinbouwvereeniging „de West" verzoekt geldelijken steun, terwijl de tuinbouwvereeniging „de Zuid" invoering vraagt van een bonnenstelsel, zooals dit reeds in andere ge meenten geschied. Onze commissie heeft zich in de eerste plaats be raden over den vorm, waarin steun verleend zou kunnen worden. In verband hiermede werd alge meen aangevoeld, dat een steunverleening in gel delijken vorm den voorkeur verdient, terwijl boven dien de wenschelijkheid werd uitgesproken, dat een dergelijke steunverleening zooveel mogelijk aan de productie ten goede dient te komen. Deze opvatting leidde ertoe U te adviseeren niet tot invoering van een bonnenstelsel over te gaan. i Ua uitvoerige besprekingen besloot onze commissie eenparig U het volgende voorstel te doen i lo. Aan kleine tuinbouwers (gehuwden en kost winners) wordt de gelegenheid geboden zelf te baggeren, tegen een toeslag van f0.50 voor een 3/4 j of f 0.30 voor een 1I2 praam. 2o. Tuinbouwers, die voor het thuishalen der i late kool één arbeider noodig hebben, wordt een i toeslag verleend van ten hoogste f9.00 per week, onder beding, dat, indien een tuinbouwer niet in staat is zelf de andere helft van het loon, hetwelk op f 18.00 per week is berekend, te betalen, hem een renteloos voorschot onder oogstverband wordt ver- Is dit einde er dan niet geweest, met den laat- _^reJct. waarvan de terugbetaling niet eerder be sten concoursdag? zal men vragen/ Neen, het einde hoeft geschieden dan 1 November 1932 en slecht was er pas ëèr gister en, toen de prijsuitreiking plaats had in de zaal van den heer J. de Bakker, waaraan verbonden was een matinée van de vereeniging, die het concours had uitgeschreven. Jammer dat niet meerderen aan de uitnoodiging om aanwezig te zijn hadden gevolg gegeven, want inplaats van een volle zaal, was het gebouw voor niet meer den de helft gevuld. Het is „Excelsior" die eerst eenige nummers ten beste geeft en de aanwezigen laat genieten van zijn kunnen. Het was een begin dat boeide en impo neerde. Er werd intens genoten van de vertolkte muziekstukken. Wanneer men is genaderd tot de pauze, heeft de prijsuitreiking plaats. Het-, bestuur zetelt achter een wél voorziene tafel met prijzen, en is het de voorzitter van het corps, de heer J. Kuiper, die in de allereerste plaats de aan wezige eere-comité- en comitéleden, de afgevaardig den van. diverse vereenigingen en donateurs welkom heet. Na nog een terugblik te hebben geworden op het met medewerking van de deelnemende vereeni gingen zoo schitterend geslaagde concours, eindigt hij met den wensch uit te spreken, dat men met de meest aangename herinneringen aan het con cours zal terugdenken. Hierna wordt overgegaan tot de prijsuitreiking en worden de afgevaardigden van de verschillende vereenigingen opgeroepen om hun prijs of prijzen in ontvangst te nemen. Voor een ieder had de voorzitter een vriendelijk en waardeerend woord, daarbij zijn -felicitaties uit sprekend met de behaalde successen. Menigmaal klonk een applaus op als instemming met de gesproken woorden, en geen wonder dan ook dat ook eenige malen met een wederwoord geant woord werd. Hoe kon het ook anders dat de aanwezigen har telijk instemden met het gesprokene, en wel in het bijzonder met het hartelijk waardeerend woord van den directeur van „Excelsior" van Wormerveer aan het adres van den heer Pranger, directeur van ons plaatselijk corps „Excelsior" voor het vele en goede werk dat hij voor zijn gezelschap verricht, waaraan hij den wensch toevoegde dat de heer Pranger nog vele jaren leiding mocht geven aan „Excelsior". Na de prijsuitreiking dankt de voorzitter de aan wezigen voor hun belangstelling en hoopt dat men nog eenige oogenblikken genoegelijk mag samen zijn. We zouden bijna zeggen, dat het genoegen ge heel aan onzen kant was, want het was een on begrensd genot te luisteren naar de muzieknummers die nu weder ten gehoore werden gebracht. Na het laatste nummer, een marsch, voerde bur gemeester Wijnveldt van Oudkarspel het woord, die het een aardige gedachte noemde aan de prijs uitreiking een middagconcert te verbinden. Het geeft caéhet aan het geheel. We hebben zoo zegt Z.E.Achtb. een paar uren van hoog kunstgenot gesmaakt, waarvoor een dank mag worden ge- brarcht aan directeur en corpg. Ik geloof niet teveel te zeggen, dat wat wij nu gehoord hebben, in de superieure afdeeling thuis behoort. Dan wijst spreker nog op het goede verloop van het concours, en verklaart dat hij met genoegen zitting heeft genomen in het eere comité omdat het corps op. zoo'n hooge trap van ontwikkeling staat De naam eere-comité is ook geen ijdele klank ge weest, want we zijn met de meeste égards behan deld. Thans is het feest weer geweest. Laat men nu we der hard aan het werk gaan onder de beproefde 1 leiding-van den heer Pranger opweg naar de supe rieure afdeeling. (Applaus). Dit was het einde van het concours, en we mogen verklaren, dat het een waardig slot was van de herdenking van het 35-jarig jubileum van „Excel sior". NOORDSCHARWOUDE. Dezer dagen werd van den heer L. een rijwiel ontvreemd. Verzekering bij de eerste Langed Rij wielverzekering dekt de schade. Maandagmiddag 2 uur vergaderde de Raad van bovengenoemde gemeente ten raadhuize onder voorzitterschap van den Edelachtbaren heer P Kikkert, burgemeester. Secretaris de heer A. Sloof Afwezig de heer A. Groen. geschieden dan 1 November 1932 en slechts dan, indien de prijzen of de toestand zulks moge lijk maakt. 3o. Kleine tuinbouwers, die zelf niet voldoende werk op hun bedrijf hebben, kunnen ook gaan bag geren en ontvangen dan een vergoeding van f0.50 per 3/4 of f0.30 per '/2 praam, tot een maximum van f 9.00 per week. 4o. den overigen tuinbouwers wordt per arbeider een toeslag verleend van f0.40 per 3/4 en f0.25 per itt praam, tot een maximum van f 9.00 per week. 5o. Kleine tuinbouwers, die bij een anderen tuin bouwer baggeren ontvangen eenzelfde bedrag per praam als onder 4o genoemd van den betrokken tuinbouwer plus en gelijke toeslag van de gemeen- te. 6o: Tuinbouwers die niet in staat kunnen worden geacht tot baggerwerk of andere werkzaamheden kunnen zich opgeven voor georganiseerde steunuit keeering, welke in geen geval hooger bedraagt dan die voor werklooze gezinshoofden en kostwinneres. Indien uwe raad zich met het vorenstaande kan vereenigen, geven wij in overweging tevens de con trole over de uit te voeren werkzaamheden te rege len. Voorts stelt onze commissie zich voor de aanmel ding van belanghebbenden zoodra mogelijk bij de leden der commissie en ter gemeente-secretarie open te stellen. De heer HART, lid der commissie, licht het schrij ven toe. Wethouder Jb. VISSER zegt, dat allen voelen, dat er iets gedaan moet worden en kan niet beter doen. datn dit accepteeren. Echter vindt spreker de gel den te hoog en stelt als maximum voor een 3/4 praam f 0.75 en voor een f 0.50. Wethouder W. VISSER stelt voor de vergoeding van f9.00 op f8.00 te stellen, daar toch ook alle arbeiders niet evenveel waard zijn. De heeer MULDER is tegen eene verlaging en zegt dat het niet goed mogelijk is om tot vier 3/4 pramen per dag te komen, hetgeen noodzakelijk is om aan het loon te komen. Het spijt spreker dat wethouder JB. Visser het voorstel heeft gedaan, nu de nood zoo hoog is. Ook is spreker van meening, dat met drie 3/4 pramen de arbeid voldoende is verricht. De heer SMIT gaat met het voorstel van Weth. Visser mee en acht den prijs ook te duur. De VOOIRZITTER merkt op dat de gemeente Sint Pancras eene vergoeding geeft van resp. f0.75 en f 0.50, doch Z.E.A. heeft de opmerking vernomen dat het baggeren aan deze zijde van het Geestmer- ambacht zwaarder is. De tweede opmerking is gemaakt, dat er personen zijn, die niet in staat zijn om baggerwerk te ver richten, doch zijn reeds pogingen aangewend om productief werk, daar zulks moreel beter is. Z.E.A. heeft zich in verbinding gesteld met Staatsbosch- beheer te Schoorl en is spreker optimistisch ge stemd. In verband hiermede heeft Z.E.A. zich gewend tot den Minister met het verzoek, de tewerkstelling te bespoedigen. Of de vergoeding voor het baggerwerk voldoende, i ks,an Z.E.A. niet beoordeelen, doch beroept zich op de practici der commissie. De heer HART zegt, dat de critiek omtrent het voorgestelde hem erg meevalt. De heer Groen komt ter vergadering. De heer HART vervolgt en zegt zelf tot heden baggerwerk te hebben verricht en overtuigd te zijn dat het werk aan deze zijde heel wat zwaarder is en bestrijdt dat vier 3/4 pramen een normale eisch Is. Spreker beweert dat de pramen te Sint Pancras kleiner zijn dan hier. Hierover zijn de meeningen verschillend. De heer GROEN stelt voor de vergoeding te be palen op f 0.80 en f 0.50. De heer HART gaat in extenso na wat de hoogst noodzakelijke uitgaven zijn voor een gezin be staande uit vier personen en komt tot de slot som dat een bedrag van f 18.00 strikt noodig ils waarvan de arbeider dan drie 3/4 pramen per dag moet halen, wat dan ook de geheele arbeid van hem vraagt. De VOORZITTER deelt mede, dat de Commissie het absoluut eens was over hetgeen door haar wordt voorgesteld. Echter heeft spreker nu ookf-andere stemmen ge hoord. Daarbij zij opgemerkt dat het loon in werk verschaffing niet op gelijke voet mag staan met loon in vast bedrijf, daar de prikkel moet blijven bestaan-om ander werk te zoeken. Z. E. A. wenscht er verder buiten te blijven, doch meent dat het loon redelijk en behoorlijk en niet te laag is. De heer MULDER merkt op dat de werklieden alle gereedschappen zelf moeten bekostigen. De VOORZITTER zegt, dat nu de controle nog i overblijft, ofschoon de administratie op het Ge meentehuis -kan geschieden. De heer GROEN deelt mede, dat de heer Com- mandeur de controle op zich heeft genomen voor de wijk Sint Pancras. Voorts dringt spreker er op j aan, dat de tuinbouwers uitsluitend arbeiders zul- I len aannemen over de arbeidsbemiddeling. De VOORZITTER zegt, dat zulks vanzelf spreekt. Aangaande de controle voor het gedeelte Kanaal stelt Z. E. A. voor, dit over te laten aan de Com missie. Daar de leden het over de overige punten volko men eens zijn, wordt aldus besloten. Vaststelling begrootingen voor 1932: a. Begrooting burgerlijk armbestuur; b. begrooa'ing Gem. Electr, Bedrijf; c. gemeentebegrooting. De heer SMIT stelt namens de Commissie voor de begrooting van het B. A. goed te keuren sluitend op een bedrag van f 9221.40. Aldus wordt besloten. Wat betreft de begrooting van G. E. B. stelt de heer GROEN als rapporteur der commissie voor deze goad te keuren op de navolgende cijfers, be treffend! afd. I op f 16140.Afd. II op f 1400.—. Aldus besloten. De heer HART rapporteert betreffende de ge meentebegrooting dat verschillende posten zijn ge wijzigd en stelt voor deze goed te keuren betreffende den gewonen dienst op een bedrag van f72257. 52, den kapitaaldienst op f 16000. Aldus besloten. Vaststelling besluit tot heffing van 80 opcenten op de gebouwde eigendommen en 80 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Aldus besloten. Voorstellen van B. en W.: I. tot benoeming van G. Sietsma als onderwijzer en Mej. van Ooijen als onderwijzeres bij het ver volgonderwijs. Met algemeene stemmen wordt de heer G. Siets ma een Mej. van Ooyen als zoodanig benoemd. II. Tot wijziging der begrooting van het burger lijk armbestuur en van de gemeente-begrooting voor Per Telefoon AMLTTER|DLAiM,. 6 October 1931 (VD.) iu< Ingenieurs-examens Te Dielft. is voor het propedeutisch examen voor bouwkundig ingenieur geslaagd de heer CL Keesman te Sc hagen en voor scheikundig inge nieur de heer K. Qox te Alkmaar- Conform het voorstel wordt besloten. III. Tot benoeming van Mej. Rutten-Grin als schoonmaakster van het Raadhuis (tijdelijk) tot 1 Juli 1932. Met algemeene stemmen wordt Mej. Butter-Grin als zoodanig benoemd. IV. Tot verkoop van de voormalige noodwoning aan den heer P. Bijpost voor een bedrag ad f 100.—. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Van het burgerlijk Armbestuur toelichting in ver band met de begrotingswijziging voor rl 981 en ver zoek verhooging van de salarissen in verband met de vele werkzaamheden. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. De voorzitter zegt dat het reglement van het A. bepaalt dat de Raad in deze heeft te beslis sen. B. en W. gevoelen er veel voor om het verzoek in te willigen en de vergoeding met f 200.te ver- hoogen en te bepalen op f500. De heer Groen is van meening dat het B. A. door het baggerwerk heel wat van zijn arbeid worden ontlost. Daarom stelt spreker voor niet tot verhoo ging over te gaan. De heer SMIT steunt dit voorstel. De heer HART zegt, ofschoon de finantieëele moeilijkheden van de gemeente hoog zijn, het niet temin eens te zijn met B. en W. Na eenige discussie stelt de voorzitter voor de verhooging toe te staan alleen voor het dienstjaar 1932. Het voorstel in stemming gebracht wordt aange nomen met 5 tegen 2 stemmen, n.l. die van de heeren Smit en Groen. Voorstel van B. en W. tot wijziging en aanvulling van de strafverordeningen. Aldus wordt besloten. Nog is ingekomen een schrijven van de afdeeling van de Land- en Tuinbouwarbeiders, waarin wordt gewezen op de resultaten van een onderhoud tus- schen B. en W. en eenige werkloozen, welke niet voldoende wordt geacht, daar de ongehuwden in laatste instantie op steun kunnen rekenen. De afdeeling wenscht de voorkeur te geven aan de georganiseerden, gehuwd of ongehuwd voor de ongeorganiseerden. Tenslotte wordt nog gewezen op het saboteeren van het bureau der arbeidsbemiddeling door de wethouders, die arbeiders aangenomen hebben zon der de bemiddeling van genoemd bureau. VOORZITTER zegt, dat een ieder vrij is in het nemen van arbeiders en het geen verplichting is zich te wenden tot het bureau. Wat betreft het eerste punt, merkt Z.E.A. op, dat deze kwesite alreeds eerder is besproken. Toch dient er rekening gehouden te worden met de ge zinstoestanden en moeten de hoofden van gezinnen en kostwinners nummer één zijn en niet de onge huwde georganiseerden. Niettemin zegt spreker toe dat de commissie voor steunverleening zooveel mo gelijk zal doen ook hen tewerk te stellen. De heer GROEN uit zijn teleurstelling over de handelswijze van den heer Jb. Visser. De heer Jb. Visser zet de toedracht der zaak uiteen en blijkt, dat de schuld niet bij hem maar bij zijn zoon is gelegen. De heer HART wil buiten bespreking laten of er sabotage heeft plaats gehad, doch al is het niet verplichtend, dan is het toch zeker een moreele plicht althans van den voorzitter van de commis sie van de arbeidsbemiddeling. Spreker becritiseert de houding van den wethouder en hoopt dat de beide wethouders de toezegging zullen doen, dat zij steeds arbeiders zullen nemen door middel van het bureau. Weth. Jb. VISSER wil deze toezegging gaarne geven, doch heeft respect voor den jongenman, die het verdiende loon in zijn geheel aan zijn ouders, die het ook zeer goed gebruiken, heeft gegeven. De heer HART zegt, dat het niet om den persoon gaat, doch om het feit. Wethouder W. VISSER zegt, goede arbeiders te hebben gehad aan de dorschmachine en als hij dezelfde personen het volgend jaar weer kan krij gen, zal hij ze weer aannemen en niet naar de arbeidsbemiddeling gaan. De VOORZITTER geeft in gemoede in overwe ging toch de lijst der arbeiders te raadplegen. De heer HART blijft er bij toch de georganiseer den de voorrang te geven. De VOORZITTER zegt, dat het toch moeilijk is om bepaling te stellen, daar er grensgevallen zich zul len voordoen. Spreker acht het 't beste om het over te laten aan de Commissie. Wethouder W. VISSER merkt nog op, dat de keuze van een werklooze toch vrij is. De heer HART stelt voor om bij mogelijke steun regeling of werkverschaffing de ongehuwde onge organiseerden te laten volgen op de georganiseerde gehuwden en kostwinners, terwijl de ongeorgani seerden dan op de derde plaats komen. Dit voorstel gesteund door den heer'Groen wordt met algemeene stemmen aangenomen. De VOORZITTER deelt mede dat volgens eene be paling van den minister bij het Staatsboschbeheer uitsluitend hoofden van gezinnen en kostwinners tewerk zullen worden gesteld. In verband met de verschillende punten der agenda stelt de heer Hart voor een adres te rich ten tot den minister en alle Kamerfracties, waarin de toestanden van land- en tuinbouw hier ter plaatse duidelijk uiteen worden gezet. Spreker twij felt er aan of er wel voldoende aandacht aan land- UIT WOBiMER V EER, Een spDorwegarbeider door den eleetrischen trein gegrepen. Hedenmorgen omstreeks tien uur had op de spoorbaan nabij [Wjormerveer een ernstig ongeval plaats. Bij het verridatejn van werkzaamheden op de spoorlijln werd de losse arbeider van %der -Wel uit Assehdelft door den uit Amsterdam komenden electrischen trein gegrepen en tegen edn grond geworpen. Met ernstige hoofdwonden werd de ongelukkige per brancard naar het ge meenteziekenhuis te Wormerveer overgebracht* war hij kort na aankomst is overleden,. Het slachtoffer was gehuwd en 32 jaar oud. UIT AjMERiSFOORT. Bankierskantoor vraagt surseance vaid betaling Kaar wij vernemen heeft (net bankierskantoor va'n der Zee, de Jong en van Ophoven te Bussum en dat een bijkantoor 'te Amersfboort heeft, sur- sea'nee van oetaling aangevraagd. UIT BEKLIJN. Bic Rijksminister van Biuitenlandsche Zaken, Br. C^tius, vraagt ontslag. De Rijksminister van Buitenlandsche Zaken, P|r. cCurtius heeft in een schrijven van Zaterdag jl. den Rijkskanselier verzocht, Iden Rijkspre sident te willen verzoeken hem ontslag als mi nister van Buitenlandsche Zaken te verleenén. Officieer wordt gemeld, dat het schrijven van den volgenden inhoud was: Aan den Heer Rijkskanselier, OOp de'n dag na mijn terugkomst, waarop wij een onderhoud hadden, heb ik U uiteengezet, dat ik ongeacht de parlementaire toestand uit de Rijksregeering wilde treden. In ons gesprek bleef het tijdstip ervan nog open. Thatus acht ik het gewenscht klaarheid in zake mijn uittreden te brengen. Derhalve -ver zoek ik U den heer Rijkspresident mijn ontslag te willen voorstellen. UIT DRESDEN. Be Volksbank i' r Dresden heeft tijdelijk haar loketten gesloten. Tengevolge van het in groote mate opnemen van gelden heeft- de Volksbank fur Dresden G. m.b.H. tijdelijk de loketten moeten sluiten. Getracht zal worden een moratorium te vor men voor de volle 100 procent der verplichtin gen te verkrijgen. Op 16 October a.s- is een crediteurenvergade ring belegd. ji.' en tuinbouw wordt geschonken. Om de gemeente voor honger te bewaren wil spreker steun vragen van den Staat. De VOORZITTER deelt mede dat ae Commissie, gekozen uit den Raad de toestand alsmede de werk loosheidskwestie vrij uitvoerig heeft uiteengezet. Tot heden is nog niets heromtrent gehoord. Een schrijven, bedoeld door den heer Hart, is dus reeds bij den minister, doch zou kunnen worden uitge breid tot alle fracties. Het komt spreker voor om het in een andere vorm te gieten indien vertegenwoordigers der par tijen erbij worden betrokken en zal dit in comité kunnen worden besproken. De heer GROEN zou dan tevens de adressen van de winkeliersvereeniging en van de Tuinbouwver eeniging erbij willen voegen, daar deze adressen de toestanden op juiste wijze weergeven. Hierna meende de heer MULDER een woord van protest te moeten laten hooren wegens het ver zuim van de Redactie van de Alkm. Courant geen verslag van de vorige raadszitting in haar blad te hebben opgenomen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzit ter de vergadering. In verband met de agendapunten betreffende de werkloozen, was de publieke tribune druk bevolkt. LOONREGELING SPOORWEGPERSONEEL. Reglement Dienstvoorwaarden zal een jaar worden verlengd. Naar aanleiding van de door den personeelraad tot de directie der Ned. Spoorwegen gerichte vraag, welk standpunt zij inneemt, ten aanzien van de herziening van het Reglement Dienstvoorwaarden, die met 1 Januari 1932 haar beslag zou moeten krijgen, deelt de directie mede, dat van een verbe tering van de geldende regeling, onder de tegen woordige omstandigheden natuurlijk niets kan ko men. Op dit oogenblik oordeelende, zou het haar niet ongewenscht voorkomen de werking van het be staande Reglement Dinestvoorwaarden van 1 Jan. af voor één jaar te verlengen, waarmede naar haar meening het belang van het personeel zou zijn ge baat. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een stap in de goede richting. Bij wijze van proef worden mistsirenes op enkele locomotieven der Nederl. Spoorwegen van het depot Utrecht aangebracht, volgens de „Morgen", bestemd om bij zwaar nevelig weer dienst te doen als waar schuwingssignalen bij de onbewaakte overwegen. - VREESELIJKE KjlNDIERMOORD TE WATERINGEN. In de rustige gemeente [Wateringen in het .W.estla'nd heeft zicti een ontzettend drama af gespeeld. In Ide eenzaam gelegen arbeiderswo-

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2