I De Zuiderzeewerken nadere bespreking met afgevaardigden uit alle dee- len van N.H. beraamd in vergaderingen als deze, te Hoorn worden gehouden. Door zijn keurig uitgesproken rede en door de waarheid in zijn woorden gelegd ging de vergade ring over om 3 afgevaardigden te benoeStten welke te Hoorn de vergadering zullen vertegenwoordigen en wel de heeren P. Slot, C. Groet Az en A. Roos. De kosten hieraan verbonden werden direct door de aanwezigen per collecte voldaan. Na nag eenige besprekingen bij de'randvraag, de zaak niet rakende^sloot voorzitter, onder dank vóór het aandachtig gwioor en de bereikte resultaten, deze bijeenkomst. HEERHUGOWAARD. Toen Zondagmorgen de 3 gebroeders G. uit Am sterdam, die wilden gaan visschen, met hun motor- j fiets voorzien van duo en zijspan, den Kruisweg uit- zwenkten op den hoek Middenweg, brak de duo zitting. Hierdoor geraakte ook de bestuurder het beheer over zijn voertuig kwijt met het gevolg dat dit tegen den grond sloeg. Omstanders brachten de drie personen binnen in het dichtbijzijnde café Noordien. Nadat genees kundige hulp was ingeroepen en de eerste verban den gelegd, werd per auto de terugtocht onder nomen. Nader vernemen we, dat een der personen in een ziekenhuis is opgenomen. HEER HUGOWAARD. Zaterdagmiddag liepen een zoontje en een doch tertje van den landbouwer Gutter aan den West- dijk spelenderwijs achter den koolwagen van hun vader op den Westdijk. Toen een tegenkomende auto een signaal gaf, zijn de kinderen blijkbaar ge schrokken. Het meisje liep naar link den berm op, terwijl de vierjarige Johannes, zich naar rechts begaf, met het gevolg, dat hij juist op dat moment passeerende vrachtauto werd gegrepen. i Maandagmorgen is de kleine ten gevolge van de opgeloopen verwondingen bezweken. HEERHUGOWAARD. Toen- Zondagavond de familie v. D. uit Zwaag, die bij den heer Tromp aan den Hondenweg te gast was geweest, zich met den kinderwagen naar de halte Middenweg begaf, doemde plotseling uit de duisternis twee wielrijders op, die zonder licht reden en bovendien nog aan den verkeerden kant van den weg reden. Een van hen botste zoodanig tegen den kinder wagen op, dat deze geheel tegen den grond raakte en omgekeerd terecht kwam. Van het eerste oogen- blik van schrik en zorg voor de kleine maakten de wielrijders gebruik om zich hals over kop uit de voeten te maken. Oogenschijnlijk had het kind geen letsel bekomen en daar de tijd drong werd zoo spoedig mogelijk de tocht vervolgd. Bij de halte gekomen, kwam de vrouw echter tot de ontdekking, dat haar tasch vermoedelijk op de plaats van het ongeluk was achtergebleven. HEERHUGOWAARD. VereenigingSleven en Werkloozenkassen. Langzamerhand begint het ook in onze gemeente, misschien wel door den drang der ongunstige om standigheden, die steeds grootere groepen der be volking. beducht doen zijn voor een onzekere toe komst met daaraan verbonden perioden, van meer of minder lange werkloosheid, met de organisatie der werknemers iets vooruit te gaan. Waren tot nu toe slechts vertegenwoordigt de vol gende organisaties, waaraan werkloozenkassen ver- I bonden zijn: R. K. Transportarbeidersbond St. Bonifacius (3 leden); Ned. R. K. Landarb. Bond St. Deusdedit I (buitenafd. 1 lid)Alg. Ned. Bond Arb. in het Bqk- I kers, Chocolade- en Suikerwerkersbedrijf (3); Alg. Ned. Bouwarb. Bond (1); Ned. Bond Arb. in Land- I Tuinb. en Zuivelbedrijf (1); Ned. Chr. Landarb. j Bond (81: R. K. Naaisters- en Kleerm Bond „Ge- rardj^s Mj^jella" (1), Ned. R.K. Bouwvakarb. Bond St. JosepW (6)Centr. Bond Transportarbeiders (4) thans is ook een afdeeling Heerhugowaard van den reeds genoemden Landarb. Bond St. Deusdedit in het leven geroepen met oorspronkelijk 13 leden. ST. MAARTEN. Dinsdag vergaderde de tumbouwvereeniging „Groenteteelt" ten huize van den 'neer K. Wit Aahwérig 36 leden. Voorz. de heer Dt- Swart qpënile deze verga dering' met de mededeeling dat dit voor ons een "buitengewone vergadering moéht Weeten daar hij bijeen was geroepen ter bespreking ,.nood der tuinders". Staan op ons convocaat eenige punten ter behandeling opgesomd, punt 4, bespreking 'nood tuinders, vormt de hoofdschotel. Hopende op een zakelijke bespreking verklaart voorz. de verg. voor, geopend en' krijgt de Secr. het woord tot lezing der notulen en het verslag der afge- loopen algem. verg- welke beiden de algeheel© •goedkeuring der vergadering wegdragen. Hierna volgt voorlezing en behandeling der op het program van actie staande 8 punten. De stroomingen van het „hoe is de hulp het voor- deeligst. e'u bet billijkst te verkrijgen" brengt heel wat tongen in beweging, waarbij bleek dat dt wel een heel moeilijk op te lossen vraagstuk zal zijn, daar, al wat hier door de kleine tuin ders naar voren wordt gebracht als redmiddel! e'n weer door een ander wordt bestreden, het zelfde spel herhaald zal worden bij de groote hee ren, dewelke over het wel en wee der kleine lui- dein moéten beslissen. Ook al omrede op deze vergadering tot geen vast omlijnd besluit, kon worden gekomen, werd goedgevonden om met het door voorz. voorge lezen actieprogram mede te gaan met dien ver stande dat aan punt 4 de grootste waarde wordt gehecht. 1 Bij de, rondvraag vyas het de heer Glas, welke in bespreking bracht dat de groentekoopman zidn in al grooteren omvang op het terrein der bou wers begeeft door groote hoeveelheden witte en roode kool per contract te doen verbouwen. Dit vindt spr. beslist ten nadeele der bouwers, daar deze artikelen de vrije markt passeeren. "Wij bouwers blijven oók op ons terrein en zouden, zoo \^ij zelf onze producten eens op de wereld markt, wilden brengen, door koophandel heel Spoedig in de wielen worden gereden. V.obrz. ziet hier niet zoo veel verkeerds in daar deze handelwijs den koopman niet tot bou wer stempelt en zij door het contracteeren voor f125 per waggon witte kool ver boven de markt prijs van thans uitgaan. "De heer de Geus vraagt, of er al iets van be- kéfnd is hoe ver de bespreking der neaitelooz© voorschotten aan de zieke aardappel ver bouwers1 xs gcvorïerd. Voorz. zegt ook hier nog niets van af te weten, «en in de toekomst door dit werk hun brood verdie- i i x ncri Moeten noe zeven tot achtduizend arbeiders Hierna sluit yoorz. met de beste wenschen, voor de tuipders deze vergadering. Rjectificatie. In liet verslag der Witte Kruisvergadering komt de zinsnede voor. ..Deze uitzending zegt, voorz., vindt dan alleen plaats, als de patiëënt te genezen is". Gelieve daarvoor te lezen: „Deze uitzending, zégt voorz., vindt dansal leen plaats, als opname aldaar van den 'patiënt, om te genezen* noodig wordt geoordeeld." Opening nieuwe zaken. In de Langestraat is wederom een der groote heerenhuizen verdwenen en heeft moeten plaats maken voor winkelzaken. Het bekende huis, Langestraat 80, vooiheen be- wwoond door iMr. "Cohen Stuart, is ten offer ge valled van de zich steeds meer en meer vooruit gaande wink seis tand. Twee keurig opgetrokken winkelpanden, zijn onder leiding van den archi tect, den heer van Reijendam opgetrokken, die hét aanzien van de Langestraat belangrijk' ver- hoogen. Th deze winkelhuizen zijn thans gevestigd de tekende schoenenzaak van den heer 'Herms de Kant, voorheen gevestigd in de Hoogstraat en het heeren-modemagazijn van den heer Herin, du Cr.acq, eveneens uit dezelfde straat. Beide heeren waren voorheen buren en zijn dat thaUs gebleven. Komen wij thans tot eene beknopte beschrij ving, dan zien wij dat het frontbreedte van elk der beide winkels 6 M. bedraagt, "terwijl het voorfront is opgetrokken uit teakhout. Door een breed eingang, waarvan zich aan weerszijden zes etalages bevinden, betreden wij, de schoe nenzaak, die zich kenmerkt door strengen een- vöftd. De betimmering is geheel van eikenhout. In het midden bevinden zich 4 boxen, ieder in gericht voor 2 personen. Dit is volgens Ameri- kaansch systeem en voor het 'eerst in Holland toegepast. Meti zit daarin rustig en geheel vrij. Het geheele pajnd is centraal verwarmd en eene keurige verlichting volgens Philips systeem, n.l- schaduwloos^ veihoogt het cachet. De groote' winkelvoorraad wordt geregeld aan gevuld uit het groote voorraadmagazijn, dat zich op de 3e etage bevindt,, vergemakkelijkt door een "Lerenlift. aparte ruimte, waar zich de cassa a'ls- ülc'de expeditie-afdeeling bevindt, getuigt van practisch zakeninzieht,. Achter de winkel is een 15 M. diepe ruimte aangebouwd, waarin is ondergebracht een ge heel 'naar de eischen des tijds ingerichte repara- tieafdeeling, voorzien van de allermodernste ma chines. Zoo is een machine, door electriciteit gedreven, 'aanwezig, waarmede de zooien en hak ken door één druk uit het leer of gummi worden Het geheel geeft ©en voornamen indruk en getuigt van energie, dur fen koopmansgeest, het geen ook niet te verwonderen is, daar de Alk-- raaaraohe iMid dsn stand in=den heer de B.aat éèn* krachtige steun vindt. Nadat wij o.nze gegevens hadden verzameld,1!, begaven wij ons naar den buurman, den heer, Herms, waar wjij al even gastvrij werden ont vangen. Ook hier trekke de etalages ieders aandacht. 'S,Smaakvol zijn tal va nartikelen geëtaleerd en is het een lust voor de oogen de modernste arti kelen op het gebied van heerenmode te bezich tigen, 'die als 't ware tot kbopen dwingen. In de verkoopruimte zijn keurige stofvrije kas ten aangebracht, waar de vele artikelen over zichtelijk zijn geborgen. Ook (nier is hetzelfde j verliehtingssysteem aangebracht, waardoor men I "h staat is ook des avonds zijn inkoopen te doen zander te worden gehinderd door het kunst- j licht, wat betreft het kiezen van kleuren. Keurige vitrines vervolmaken het geheel. Achter de winkel bevindt zich het kantoor en ook hier is op de 3e verdieping het groote voorraadmagazijn ingericht, dat door een lift in verbinding staat met den winkel. Til beide zaken is een parketvloer aangebracht;. iWaren beide heeren niet verwend op het ge bied van behuizing, thans beschikten zij over eeiie keurige woning, zeer ten hunnen gerieve. Een schat van bloemen, van véle zijden ge zonden, getuigde van de groote belangstelling, die de firmanten mochten ontvangen bij de ope ning dezer zaken. Vermelden wij nog,' dat de betimmering is verzorgd door den heer Smit, Vierstraat en de verlichting is aangebracht door den heer K. Bot- temanne, Magdalenenstraat, beiden te Alkmaar. Ook hen zullen wij een woord van lof niet ont houden. Best ons nog een woord van waardeering te uiten ten opzichte van beide heeren, die ondanks 'dde heersdhende malaise energiekvol "tot deze belangrijke stap overgingen en 'hiermede tevens het oelang van den Alkmaarschen winkelstand ten zeerste hebben gediend. De Wieringermeerpolder. De dorpen van het eerste gedeelte der nieuwe pro vincie. De ontzilting van den grond en de landbouw. Nog nimmer te voren werd van verschillende zijden zoo ernstig de vraag naar voren gebracht of de thans in uitvoering zijnde Zuiderzeewerken al dan niet moeten worden voortgezet. De tegen standers van de Zuiderzeewerken die als regel geen onderscheid maken tusschen de afsluiting, die nagenoeg gereed is en welke op zichzelf econo misch verantwoord is, en de droogmaking van de ontworpen polders hebben echter ook nog nooit te voren zoo'n steun gevonden in de omstandig heden: ten eerste de ernstige economische de pressie, die de wereld ooit gekend heeft, waarbij de waarde van den bodem zeer zeker tijdelijk sterk gedaald is en ten tweede een vischvangt op de Zuiderzee, grooter en rijker dan ooit te voren. Bij een bezoek aan de Zuiderzeewerken echter, wanneer men wandelt door een gedeelte van de nieuwe provincie, voelt men sterker dan ooit, dat dit groote en grootsche werk, dit bewijs van volks kracht, energie en durf, moet worden voortgezet. Juist in deze moeilijke tijdsomstandigheden moet men niet versagen, ook ter wille van hen, die nu nen. Moeten nog zeven tot achtduizend arbeiders aan het leger der werkloozen worden toegevoegd met al de economische gevolgen daarvan, ook voor j hen, die weer door hen leven? Waarmede nog.geen 'tekening wordt gehoüöen met de arbeiders en j knderen, werkzaam op de fabrieken, die 'voor de Zuiderzeewerken werken. Op uitnoodiging van den directeur-generaal van de Zuiderzeewerken, den heer Ir. V. J. P.gde Blocq van Kuffeler, hebben wij dezer dagen onder zijn leiding een bezoek gebracht aan de Zuiderzeewer ken: ten eerste aan den in wording zijnden Wie ringermeerpolder en daarna aan den afsluitdijk. Medemblik, bij het electrisch gemaal „Lely", was het beginpunt. Hier strekt zich de 22.000 H.A. groote nieuwe polder naar het Noorden uit. Hier, op de laagste plek van den polder, waar de drie afwate ringskanalen bijeenkomen, ziet men den Zuiderzee bodem, zooals deze het vorige jaar bij de droog- maling is voor den dag gekomen. Arbeiders zijn bezig de boorden van de kanalen te voorzien; naar links en rechts ziet men graafmachines van ver schillende constructie in werking. Het vruchtbare land is in wording Een motorboot voert ons door de kanalen een historische tocht! Men komt onder den indruk van dit machtig werk. In het begin van het vorig jaar hebben wij hier nog de Zuiderzeegolven, zij het binnen den toen gereed gekomen dijk, zien rollen: nu varen wij langs land, dat naarmate wij Noorde lijker komen „landelijker" wordt. Wij passeeren een in aanbouw zijnde, brug een proef brug tjalken en andere binnenvaartuigen metemateriaal, kleine en grootere veerponten, grooté stAels klinkers voor den aanleg van wegen, reeds^getecö gekomen of in aanbouw zijnde landbouwschuren en zien nog ver der nafir het Noorden fietsende arbeiders langs het kanaal, walsmachines, die bij den aanleg der wegen gebruikt worden en dan ook auto's, die de plaats hebben ingenomen van de in het zuiden van den polder nog in gebruik zijnde rups-tractors, die sle den met materiaal trekken. Wij naderen Sluis I, waar het eerste dorp in aanbouw is, dat zeer waarschijnlijk Slootsluis zal heeten. De eerste rij huizen staat langs het kanaal het begin van het dorp, reeds geheel ontworpen volgens moderne begrippen. Hier zal geen lintbe bouwing komen. Om een Brink komt een aantal Straten; ruimten zijn opengehouden voor een Pro- testansche en een Katholieke kerk en voor scho len. Er zal een aparte industriewijk komen bij den aan het kanaal ontworpen loswel. Reeds zijn er verschillende aanvragen bij de directie van den Wieringermeerpolder te Alkmaar binnengekomen; een dokter heeft zich reeds een huis gekozen. Slootsluis zal, zooals de plannen, ontworpen door Prof. Ir. M. J. Granprê Molière uit Delft, thans zijn, slechts een bij-dorp worden. Het hoofddorp wordt aangelegd in het midden van den polder: op de terp. Het zal zeer waarschijnlijk Middenmeer heeten. In Middenmeer komen de openbare gebouwen: ge meentehuis, politiebureau enz. Hat tweede bij-dorp, dat eerst na Slootsluis zal woraen aangelegd, komt bij Sluis III en zal vol gens een aan den Minister van Waterstaat voor gelegd plan 't Kruis heeten. Ook voor 't Kruis is het bouwplan reeds gereed. Het spreekt vanzelf dat de dorpen onmiddellijk bij het electrisch net van schij nlij k oeotuaarSoei^ekegedenedepressierezeker de P. E. N. worden aangesloten, terwijl het waarschijnlijk is, dat er ook voor de bewoning nog waterleiding zal zijn. De dorpen komen aan de primaire of secundaire wegen te liggen, die onder leiding van Ir. J. Postma worden aangelegd. Een groote primaire weg, reeds gedeeltelijk gereed, loopt dwars door den polder. Deze krijgt verbinding ten eerste met den grooten Rijksweg van Amsterdam over Hoorn en Lamberts- zwaag en ten tweede met den primairen weg van het provinciaal wegenplan van Alkmaar. Deze beide wegen komen in het Zuidelijk gedeelte van den nieuwen polder bij elkaar en hebben in het Noorden verbinding met Den Oever en den grooten afsluit^ dijk. Ongeveer twintig kilometer ten Noorden van Me demblik, ten Zuiden van De Haukes, staat de groote landbouwschuur. Hier neemt de boottocht onder broken bij Sluis I om een bezoek te brengen aan het in wording zijnde dorp Slootsluis, waar de sluis en de daarbij behoorende brug reeds in werking zijn een eeinde. Ir. A. Roebroek, die de leiding heeft van de sociaal-economische afdeeling van den Wieringer- meeerpolder vertelt ons van de resultaten van de eerste proeven van cultuur. Het vorig najaar, toen het Noordelijk gedeelte van den polder voldoende droog was, werden 130 H.A. ingezaaid! die dienen moest als bovenvrucht der naderhand' in te zaaien gras- en klaverzaden. Ondanks de ongunstige weersomstandigheden was de oogst dit voorjaar goed. De gemiddelde opbrengt bedroeg 28 mud per H.A. van een behoorlijke kwa liteit, een opbrengst die heel dicht bij een normale' opbrengst staat. In totaal werden dit jaar geoogst 5999 mud gerst en rogge, waarvan 2799 mud gerst. De oogst is juist voldoende voor den inzaai van het volgend jaar. Ook het grasgewas in den rogge- stoppel heeft zich voorspoedig ontwikkeld. De on- veer driehonderd schapen, die er geweid worden, kunnen thans na ongeveer zes wekén als vette schapen aan de markt worden gebracht. Voor het in cultuur brengen van rjcjen grond is het van groot belang het zoutgehalte van den bo dem te kennen en in verband hiermede worden door de Landbouwkundige afdeeling van de Wie- ringermeerdirectie, die onder leiding staat van Ir. S. Smeding, geregeld watermonsters genomen. Wan neer het zoutgehalte voldoende gedaald is, geeft deze afdeeling het sein voor den inzaa. De Cultuurtechnische afdeeeling tenslotte onder leiding van Ir. F. P. Mesu, voert de werken uit. Thans is het aantal arbeiders in verband met het aanbreken van het winterseizoen verminderd, doch in het begin van de vorige maand waren nog 2223 arbeiders in den polder werkzaam, afkomstig zoowel uit de omgeving van den polder als uit andere deelen van het land. Op het oogenblik zijn omstreeks 8500 H.A. van den polder begreppeld en dus gereed gemaakt voor den landbouw. Verwacht wordt, dat einde 1932 veel vlugger dan verwacht was de geheele polder begreppeld zal zijn. Verschillende systemen van arbeid worden voor de begreppeling toegepast. In den grooten landbouwschuur ten Zuiden van De Haukes hebben wij de resultaten van dit om vangrijke werk gezien. Keurig liggen de balen rogge opgestapeld, de eerste landbouwproducten van de nieuwe provincie. Het land er omheen is groen, alsof het él tijd zoo geweest is e als wij per autobus den Wieringermeerpolder na dit korte bezoek verlaten, is ónze bewondering voor hen, die de plannen voor dit werk hebben ontworpen en ook voor hen, die ze hebben uitgevoerd nog grooter dan toen wij des morgens bij Medemblik den nieuwen polder ingin gen. De autobus bracht ons daarop naar Den Ooever voor het tweede gedeelte van het bezoek aan de Zuiderzeewerken: den afsluitdijk. Over dit geheel op zichzelfstaande werk schrijven wij in een vol- gennd artikel. Plaatselijk Nieuws examen tot de Rijksacademie voor Beeldende Kun sten te Amsterdam. NGOEDiSCCHABWqUDEu 'uL"e Efeperantocursus, ifitgaande van het In stituut voor Arbeidersoaxtwikkelmg, Maandag aanvangende, en onder leiding staande van mej. Vo svatx Zon te Oudkarsggl, heeft wel belang stelling, .niet minder dan 25 personen, waarvan '58 dames',e'n 7 heénen, zullen de lessen volgen.' Binnenland Dte President-Directeur der Nejd. Blauk gaat heen|. Met leedwezen, zoo schrijft Viéfeii,Handels bid." zal worden vernomen dat Mr. G. Vissering, wiens gezondheidstoestand reeds sedert eenigen tijd te wenschen overliet, ontslag beeft gevraagd als. President van De Nederlandsche Blank. Nog deze week zal een Koninklijk besluit verschijnen, waarin met ingang van 12 October als zijn opvolger zal worden benoemd mr. L. J. A. Trip, oud-president van de Javasehe Blank. Mr. Trip begon in 1901 zijn loopbaan als com mies bij het Département van Financiën en bad bet. in 1918 ge, bra dat tot Thesaurier-generaal- Reeds in dien tijd. bleek .het, dat de beer Trip een gezonde kijk had op staatsfinanciën en alles j, wat daarmee annex-is. Tér gelegenheid van zijn'» xoptreden als directeur van de Javasehe Blank xheeft de nieuwe functionaris zidn in een inter view in ons blad zeer scherp uitgelaten over de geldverspilling op het gebied van onderwijs. H'ij legde daarbij sterk' den nadruk op het groote gevaar, dat zou kunnen ontstaan door het volgen van een financiëele politiek', zooals die ten onzent in de na-oorlogsjaren werd toegepast. DE GROOTST MOGELIJKE BEPERKING VAN UITGAVEN GEWENSCHT. Een mededeeling der regeering aan alle hoofden van Gewestelijk Bestuur in Indië. Aneta meldt d.d. gisteren uit Buitenzorg: Aan alle hoofden van Gewestelijk Bestuur werd heden door de regeering geseind: de téfestand van 's lands financiën noodzaakt tot de grootst moge lijke beperking van alle uitgaven. Daarom doet de gouverneur-genqraa} van Ned.-Indië u uitnoodigen toe te zien, dat nlte niet volstrekt onvermijdelijke uitgaven achterwege blijven. De uitvoering van nieuwe werken, ook die van geringen omvang, welke nog niet contractueel zijn gegund of welke in eigen beheer staan te worden aangevangen, dient nader te worden overwogen, ook indien reeds machtiging tot wSfcering is verleend. Verder dient te worden voorkofllen, dat eventueele overschotten op voor het loopende jaar beschikbaar gestelde credieten worden opgebruikt. Bij de afwerking van reeds aangevangen werken moet voorts alle luxe worden vermeden. De gouverneur-generaal van Ned.-Indië vraagt dringend uw medewerking voor het betrachten van de grootst mogelijke spaarzaamheid voor alle lands- uitgaven. Aan de hoofden van Departementen van Algemeen Bestuur is heden een rondschrijven van denzelfden inhoud uitgegaan. Nieuwstijdingen DE KINDERMOORD TE WATERINGEN. De daad moet door een krankzinnige gepleegd zijn. Het voortgezette onderzoek inzake den vreeselijken kindermoord te Wateringen heeft uitgewezen, dat er geen enkele tastbare reden of grondig vermoeden bestaat, dat de dubbele moord van buitenaf ge pleegd zou zijü. Integendeel wijst alles er op dat de moeder in een vlaag van waanzin haar kinderen van het leven heeft beroofd. De situatie ter plaatse aldus weet de „H. C." nog te melden w$st er op, dat de daad door een krank zinnige moétejüijn gepleegd, die ook, nadat de kin deren reeds aood waren in het wilde weg met de bijl is blijven slaan. Aangenomen wordt, dat de vrouw na het plegen van de daad haar bezinning heeft teruggekregen en met een zekere scherpzinnigheid, dikwijls aan geesteszieken éigen, het verhaal van den overval heeft verzonnen. Volledige klaarheid zal echter eerst mogelijk zijn na verhoor van de vrouw, wanneer een dergelijk verhoor tenminste ooit zal kunnen plaats hebben en haar herinneringsvermogen niet geschokt is. Zij verblijft nog in de Ramaer-kliniek te Loosduinen maar spreekt dermate verward, dat er althans voor- loopig van een verhoor geen sprake kan zijn. De woning waarin de moord geschiedde, staat nog steeds onder bewaking, terwijl verschillende voor werpen door de politie in beslag zijn genomen. DOOR VRACHTAUTO WEGGESLINGERD. 21-jarige wielrijdster gedood. Gisteravond is te Amsterdam een 21-jarige wiel rijdster door een wielrijder aangereden. Om niet te vallen greep het meisje zich vast aan een groote vrachtauto, die passeerde met het gevolg, dat zij werd weggeslingerd. Met eengroote hoofdwonde werd het slachtoffer opgenomen, dat kort daarna overleed. De wielrijder is onbekend gebleven. DYNAMIETPATROON VOOR WETHOUDERS WONING GEVONDEN. Maandag is vóór de woning van wethouder Bin- dels te Hoensbroek (Limb.) een dynamietpatroon gevonden, waaraan een lont was bevestigd. INBRAAK IN HET STADHUIS TE HAARLEM. Een agent van politie als dader gearresteerd. Maandag is men op het Stadhuis te Haarlem tot de ontdekking gekomen, dat ingebroken was in een brandkast en dat ƒ125 gestolen was. De dader moet den sleutel van de kast hebben weten te vinden, waarna de diefstal gemakkelijk was. Het onderzoek, door de politie ingesteld, heeft vrij spoedig tot arrestatie van den dader geleid. Het bleek te zijn een agent van politie, die in het stad huis toegang had. Verdenking viel op dezen man, doordat hij wegens het maken van schulden al eer der aanmerkingen had gekregen. - O UDKA RSPEiL. "Gevonden 2 jonge poesjes. Inlichtingen bij de Gemeentepolitie en terug te bekomen bij den heer Jb. Mosk te Öudkarspel. ZUIDISGHABWOUBiEl Het onderwijs aan de Avondschool vanwege de Vereeniging voor Vakonderwijs in Wiestfries- laind alhier, wordt gevolg»! door 47 leerlingen!. OUBKARSiPBL. 'Onze vroegere plaatsgenoot, de heer G. J- de 'Geus Kz. slaagde Vrijdag j-1. voor het toelatinigs- BRAND IN EEN BLOEMBOLLENBERGPLAATS. Twee gebouwen in de asch gelegd. Gisteravond werd brand ontdekt in de bloem bollenbergplaats van de firma J. Duiker te Bever wijk. De brand, de op de bovenverdieping was ont staan, droèg een fel karakter en weldra stond de groote schuur waarin 1000 H.L. bloembollen waren opgeslagen in lichte laaie. Ook een belendende bloembollenbergplaats werd een prooi der vlammen. De brandweer slaagde er in den brand tot de beide gebouwen te beperken. Voor zoover bekend waren zoowel de bergplaatsen als de bloembollen verze kerd. EEN KASSIER GESCHORST. De boeken in beslag genomen. De vorige week Woensdag bleek, dat de kassier van de Coöperatieve Boerenleenbank te Oosterzee (Fr.) gelden, welke te zijnen kantore worden opge-

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2