Ill fii - Doifi 8 öiioüer m\ Revue van de Week De vierde man October. Het voorspel tot de herfst- en wintercampagne der Tweede Hamer im het zittingjaar 1931 1932 heeft maar kort geduurd. Op Dinsdag middag 29 September jl, aan den vooravond van het afdeelingsonderzoek der ontwerpen Rijks begrooting voor 1932 en van al wat daar bij is gevoegd. Den lsten October heeft ons Lager huis in zijn sectie-onderzoek de tijdelijke 'nef- fing van een bijzonder invzoerrecht op benzine alsmede de verhooging van (net tarief van invoer rechten. Dje tneerjLJ. de Visser werd den 29sten September verlof verleend tot het Gouden van zijn interpellatie over „de rechteloosheid van hier te lande verblijf houdende vreemdelingen'/' en wat de communistische afgevaardigde daar in zijn aanvrage had bijgevoegd. Nadat de heer de Visser had toegestemd aan den aandrang van President van Sehaik om sommige uitdrukkingen in zijn interpellatie te verzachten. Br is een zoo ve eiste aanvrage tot interpol- leeren ingekomen van ir. van der (Woefden- Die tot minister Keijmer vragen zal richten over de plannen der regeering t.o- van het beheer van de 'Wieringermeer en de uitgifte van Zuiderzeegron- den. De interpellatie L. de Visser is geplaatst bo ven aan op de agenda van 13 October a.s- Waar na op het parlementair lijstje volgthet ontwerp betreffende de Economische Voorlichting. In het openbare zittinkje van 29 September zijn goedgekeurd de geloofsbrieven van mej. Alida de Jong .opvolgster in de kamer van den heer Gerhardt alsook die van den heer «T. ter Laan, zooals men weet in het Lagerhuis terug gekeerd. Mej. de Jong legde verklaring en belofte af, nam zitting 'op het bankje waar de heer Schaper zeer langen tijd buurman was van zijn vriend Gerhard. bm gaan wij dus nogmaals herinnerd de wintercampagne welhaast over een simpele week' weer in. Wat zal die brengen.? Dieze vraag is thans van zeer urgente aard gewordeh. Velerlei geruchten loopen over de positie van het in Augustus opgetreden kabinet Euijs de Beerehbrouck. Verzekerd wordt dat de bezuinigingsmaatre gelen alsmede die tot versterking van de Rijksinkomsten bij de Tweede Hamer op dusda nig verzet zullen stuiten, dat men zich op een kabinetscrisis heeft voor te bereiden. Minister de Geer zou verlangen naar het ein de van zijn functie als bewaker der schatkist'. In een vraaggesprek met een man van „Die Ne derlander" heeft minister de Geer verklaard, dat al deze en soorteglijk geruchten, ook waar die zinspelen op oneenigheid in hét minis terie verzinsels zijn. Natuurlijk moet men het woord van den be windsman zonder twijfel aanvaarden. Intusschen de oppositie tegen de voorgeno men korting op de Rijkssalarissen Reeft een FEUILLETON Tientallen vragen bestormden Sanders, toen hij, langzaam achter andere vertrekkenden aanschui- ielend, een weg zocht naar den uitgang. Wat was dit nu weer voor een raadsel? Wie was de man die er in geslaagd was Wils zijn belofte jegens hem Sanders te doen breken? Was het niet onver antwoordelijk geweest den reporter onder deze om standigheden alleen te laten? De pseudo verpleegster kende hem immers en zij zou zeker niet voor dras tische maatregelen terugdeinzen, wanneer zij be merkte, dat men haar verblijfplaats ontdekt had. Kon het Evertsen geweest zijn? Maar hoe ter wereld zou die kunnen weten, dat Wils met hem hier was? Nee, Evertsen was het niet; het moest iemand ge weest zijn, die wist, dat de reporter daar op dat oogenblik alleen zat En plotseling schoot het hem door het hoofd; die vreemdeling moest zich met een gefingeerde boodschap van hem tot zijn metgezel hebben ge wend. Hij was onder valsche voorwendsels meege troond. Slechts zóó was het verklaarbaar, waarom Wils zich niet aan hun afspraak had gehouden en den ander vrijwillig was gevolgd. De ongerustheid over het lot van zijn vriend deed Sanders zoowel den Arnhemschen rechercheur als zijn eigen positie een oogenblik vergeten. Maar toen hij den uitgang van het restaurant bereikt had en de portiersloge passeerde, had hij zich in zooverre van de even onaangename als onverwachte ver rassing, die hem door een onbekende bereid was, hersteld, dat hij althans weer logisch kon denken. Hij begreep, dat juist de aanwezigheid van Evertsen om dit moment van groote beteekenis kon zijn. Lang niet onmogelijk toch was het, dat de hand langer van de pseudo verpleegster, die hier onge twijfeld de hand in het spel had, tot de bewoners van het geheimzinnige perceel in de Alte Jakob- strasse behoorden. Helaas zou er dan wel niets anders opzitten dan tot een onmiddeellijken inval in dit pand over te gaan, waardoor men gevaar liep, dat de verpleegster argwaan zou krijgen, maar dat zou men dan in 's-hemelsnaam maar moeten riskeeren. Daarnaast vereischte nu ook zijn eigen persoon de noodige zorg. Wanneer zijn veronderstelling, dat de man, die Wils had meegelokt, het had doen voorkomen, alsof hij met een boodschap van den inspecteur kwam, juist was, dan volgde daaruit, dat men van zijn tocht naar 't hoofdbureau op de hoogte was geweest. Men was dus ook zijn gan gen nagegaan èn de kans was derhalve zeer groot, dat hij ook op dit oogenblik nog door 'n lid van de tegenpartij geobserveerd werd. In ieder geval zeer belangrijk deel van de katholieke sfeer in begrepen zeer beduidende ontstemming ge wekt. De plannen tot vermindering van de IIndische epnsioenen dragen daar het Inunne toe bij. Er is de paniekstemming. Ee schoon on betwistbaar waar blijft dat alarmisme slechts krachten verspillend, verzwakkend is, re den voor zulke angstig-mistroostige stemming is er zeker. D'e jobstijdingen volgen elkaar op den voet. Ilin de metaalindustrie dreigt een dusdanige loonsverlaging vooral te Rotterdam dat het gevaar van staking verre van denkbeeldig is 'Over enkele weken zal te Oss de vet- en mar- garineafdeeling bij de fabrieken van een groote firma worden gesloten. W|at. honderden slacht offers zou kunnen maken. De nood in het land- en tuinbouwbedrijf is nog steeds stijgende. Met grooten aandrang wordt op regeerings-maatregelen aangedrongen Die val van de Pond Sterling valuta deed het verbcnd van Nederlandsche werkgevers een bij eenkomst beleggen op 2 October jl. in de „Indus- trieele club" te Amsterdam. We hebben af te w a dn ten hetgeen de par lemen taire herfst- en wintercampagne op loet Haag- sehe Binnenhof over een week beginnend, zal Drongen. Zal het tot kabinetscrisis komen? Ook ?ernstige lieden van rijpe ervaring meenen, dat men zulk verloop van zaken thans niet uitge sloten mag achten. Voor de zooveelste maal: „qui vura verra." Den 14 October komt de Eerste Kamer bijeen. Jbr. mr. de Savornin Lehman houdt dan zijn interpellatie over het nieuwe verdrag met Belgie. De Zomertijd 1931 is reejds twee heele dagen! achter den rug. In den nadat van 3 op 4 October jl. hebben we de klokken en horloges een uur achteruit gezet. OOp den. Sden October weid. o.m. door een taptoe in de oude (Sleutelstad, het feest van Lei den s ontzet in de zestiende eeuw gevierd,'. Terwijl het 400-jarig bestaan van den Raad van State werd herdacht in een bijeenkomst van dit hoogste Staatscollege, 'bijgewoond door de Prins Gemaal en Prinses Juliana. De vice-pre- Isident van den Raad, graaf van Lynden van San denburg, is bij deze gelegenheid bevorderd to. Gommandeur in de orde van den Nederlandschen, Leeuw. Op Zondag 27 September is te Amsterdam aan de Koninklijke familie, een dag voor haar Vertrek uit de hoofdstad, een spontane, war me betooging van hulde en aanhankelijkheid ge bracht. Prins Hendrik was den 2den October gast van de Kon. Ihed- Vereeniging voor de 'Lucht vaart, nadat Z. K. H. een gastmaal, hem door de K. L- M. aangeboden, had bijgewoond. Welk diner volgde op de lezing van den Belgischen „stratossfeer held" prof. Pickartlt, die in de afgeloopen week hier te lande voordrachten ge houden heeft. UIT DE PERSONALIA. De beer Plesman, directehr van de K. L. M., is benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau, de heer Hj. Matin, secretaris dier maat schappij tot ridder, Jhr. mr- R. Feith,. vice- president van den Hpogen Raad der Nederlan- diende hij thans met deze mogelijkheid rekening te houden. Waarschijnlijk zou de man buiten staan, gereed om hem te achtervolgen, zoodra hij het restaurant verliet. Het kwam er nu dus op aan van deze kans te profiteeren! Hij verzocht een picolo, die juist aanstalten maakte de groote draaideur voor hem in beweging te brengen, in het restaurant den naam _van den Herr Govers af te roepen. Wanneer de rechercheur dien naam hoorde, overlegde hij, zou hij zeker begrijpen, dat de Amsteerdamsche inspecteur hem zocht. Het bezwaar, dat men elkaar niet kende, bleek slechts op dezee wijze te overbruggen en in ieder geval leek hem deze handelwijze verkiese lijker dan den naam van den Arnhemschen politie dienaar in het overvolle restaurant wereldkundig te maken. Na enkele minuten keerde de jongen echter terug met de boodschap, dat hij drie maal met assistentie van eeenige kelners geroepen had, zondeer eenig resultaat. Sanders wendde zich daarop' tot den portier, en liet zich het vreemdelingenboek overhandigen. On middellijk vond hij, wat hij zocht. De naam van Josephine Marie Portelle, boekhoudster uit Brussel stond onmiddellijk boven dien van Hendrik Jan Hermans, handelsreieziger uit Vlissingen, waaruit hij gevoegelijk meende te mogen concludeeren, dat de heer Hermans niemand anders was dan recher- cheeur Evertsen, die er vrij gemakkelijk in geslaagd was een kamere naast die van de boekhoudster machtig te worden. Niet onwaarschijnlijk leek het zelfs, dat dit succes hem noodlottig was geworden. Het was vrij onvoorzichtig van Evertsen geweest om zich als Hollander in het vreemdelingenboek in te schrijven, ook al behoefden naam en kwaliteit van den onmiddelelijk na haar gekomen gast dan ook nog niet direct gedachten aan een achtervol ging op te wekken. Haar positie bracht echter mee, dat zij wantrouwen koesterde jegens eiken landge noot en alleen het feit reeds, dat een Hollander na haar het hotel betreden had, was in de gegeven omstandigheden natuurlijk voldoende geweest om dubbel op haar hoede te zijn. Nu was het aan hem deze fotit goed te maken. Hij begaf zich naar buiten en hoewel zeker geens zins gezegd kon worden, dat hij op opvallende wijze om zich heen keek, werd zijn aandacht onmiddel lijk getrokken door een man, die zich, niettegen staande de temperatuur nog allerminst daartoe lokte, op een der banken, welke aan den overkant langs het wandelpad van de Königsallee waren geplaatst, had neeergelaten, en met belangstelling de drukte op dezen breeden verkeersweg scheen gade te slaan. Slechts gedurende het onderdeel van een seconde ontmoetten hun blikken elkaar, maar dat was vol doende om Sanders ervan te overtuigen, dat zijn vermoeden, dat hij bewaakt werd, juist was. Nu stond zijn plan vast. Met den haastigen, vast beraden tred van iemand, die recht op zijn doel den en baron van 'Geen, particulier secretaris v. R., M- de Koningin, zijn van hun reis naar de Oost in Patria teruggekeerd. D'e nestor van de predikanten der Ned. Herv. Kerk, ds. H. H. Burger, ging den 13 October jl. na een halve eeuw dienst met eervol ontslag, i Mr. A. de Jong, adj. secretaris van de Ned. Bank te Amsterdam, is benoemd tot buitenge- woon hoogleeraar in economie en handelspolitiek' van de Rotteidamsche Handelslnoogeschool. De heer Pli. GC- Visser, de bekende oud-leider j valn de Karakoipim-expeditie, is benoemd tot Nc- xderlandsch Consul Generaal te Calcutta. De heer Ta. Kuijper zal optreden als professor in de sociologie aan de Utrechtsdne universiteit. I UIT DE DOODENLIJST. I 1. G. J. Kakebeeke, inspecteur van den Landbouw 64 jaren, den Haag. J. T. Schmin l ga, eere-voorzitter van den Veenkólonialen Boe renbond, S3 jaar, Wildervank. UIT DE JONGSTE CRIMINAL IA. I Een dief wist door te dringen 'tot de Leid- sche Lakenhal, en roofde er een schilderijtje van j Jac. Tonen veld, welk kunstproduct bij een Haagsche kunsthandelaar is teruggevonden. OOp den Haagsch-lSdneveningschen van Len- nepweg is uit een postauto een zak met aanzien lijke waarde, cc. 190000 gulden, gestolen, toem de auto van tante Pos haar tocht naar het hoofd kantoor wilde beginnen. Een deel van de roof buit is achteihaald. Twee verdachten zijn in arrest gesteld. Te Amsterdam wekten de communistenrelletjes tijdens en na het jongste koninklijk bezoek. Een agent werd aangevallen en van zijn wapenen be roofd. Op het Waterloo plein werd een deurwaar der der Belastingen mishandeld. Een juweliersfirma in de Kalverstraat is be stolen door sluwe onfrooving van een platina- broche ter waarde van ca. 3000 gulden. Een 32-jarige chauffeur te Rotterdam is ge pakt onder verdenking van valsche guldens en riksies te hebben gemaakt en in omloop gebracht. Bij de-jongste ongevallen moet helaas bovenaan -worden gemeld ,het vreeselijk ongeluk te Rot terdam, waar bij het smelten van was een brand ontstond, die het leven kostte van vader, moe der en drie kinderen. Te Twello had een auto-ongeval plaats, waarbij dr. G. J. Nieuwenhuis, rector der Academie v. Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam, om het leven kwam, doordien de auto, waarin h'ij was gezeten, van een dijk stortte. Ter beveiliging van treinen in Limburg, (men herinnert zich den jongsten aanslag bij' Susteren waar kettingen over de rails waren gelegd) worden nu proeven genomen met zoo'n trein vooraf te laten gaan door een lorrie-machine. Het valt te probeeren. Dten len October brachten de koning en Konin gin van Belgie, pe rmachine van 'de K. L. M„ uit Brussel gearriveerd, een bezoek aan de Neder landsche afdeeling der koloniale tentoonstelling te Vincennes. Een tekort van een millioen- gulden veroor zaakte een verhooging van het tarief bij de Am- sterdamsche gemeentetrarii van tien op elf ct„ maatregel dewelke begrijpt men heel wat administratief geharrewar berokkend. De heer A. Veraart zal in den loop dezer maand wederom pogingen doen om re gen te verwekken. Welke de rechtmatige vraag zullen doen rijzen, waarom deze toovenaar ons in den achter ons liggenden, jammerlijk' verre genden zomer, niet aan wat zonneschijn beeft geholpen. afgaat, begaf hij zich naar het hoofdbureau, slechts een enkele maal in een winkelruit er zich van over tuigend, dat zijn tegenstander hem inderdaad volgde. Den hoofdcommissaris deed hij in korte trekken verslag van zijn wedervaren, waarna hij een plan van actie ontvouwde, dat deze, in politiedienst vergrijsde magistraat van harte bleek te kunnen toejuichen. Bij voorbaat werd hem alle medewer king toegezegd en nog geen half.uur later bevond hij zich weer op straat, waar zijn achtervolger zich nu meer verdekt scheen te hebben opgesteld. Hoe wel hij er van overtuigd was, dat men hem ook nu geen seconde uit het oog verloor, nam hij de proef om de som door na eenigen tijd onverwachts op zijn schreden terug te keeren en een sigarenwinkel, welke hij juist gepasseerd was, binnen te gaan. Op hetzelfde moment, waarop hij de deurknop in de hand nam, zag hij, hoe een man, op ongeveer vijftig meter afstand van hem verwijderd, plotseling voor een étalage bleef staan en daarbij den rug naar hem toewendde. Hij had zich dus niet vergist. En doos sigaretten rijker vervolgde hij zijn weg, die wederom langs de Königsallee voerde, ditmaal echter tot het einde, waar hij rechts de Schadow- strasse insloeg. Hier bewonderde hij op zijn beurt eenige étalages om zijn achtervolger gelegenheid te geven wat naderbij te komen. Toen de laatste, thans met versnelde pas den hoek van beide straten om- stoof, begaf hij zich, nog steeds talmeend en van tijd tot tijd eeenige étalages bezichtigend, naar hotel Eden, waar hij bij den portier 'n kamer be stelde. Het duurde lang voor hij zijn naam had ingeschreven. Door de glazen deur was hij, zooals hij daar over het loketje gebogen stond, schijnbaar met moeite de vele vragen in het vreemdelingen boek ontcijferend, op straat duidelijk zichtbaar en ton hij het boek eeindelijk weer aan den portier terug gaf, was hij er dan ook vast van overtuigd, dat zijn achtervolger elk zijner bewegingen met groote nauwkeurigheid had gadegeslagen. Een liftboy bracht hem naar zijn kamer op de eerste étage, vanwaar hij een ruim uitzicht had op de drukke winkelstraat. Schuin tegenover het hotel lag een cabaret, waar eenige menschen zich verdrongen voor de vele foto's der daar optredende artisten. Al spoedig ontdekte hij onder hen ook zijn bewaker, die zich nu echter van de groep losmaakte en de straat overstak. Sanders lachte vergenoegd, toen hij van het raam, waar hij zich zorgvuldig achter de zware overgor dijnen verborgen had gehouden, terugtrad een bijna geruischloos de deur van de kamer opende, welke slechts eenige meters van den breeden marmeren trap verwijderd lag. Wanneer hij zich over de balu strade boog, kon hij beneden de heele hall overzien en nauweelijks had hij deze nieuwe observatiepost betrokken, of wat hij verwacht had, gebeurde. Een koude luchtstroom bewees, dat de buitendeur ge opend werd een bijna onmiddellijk daarop ont- waardde hij zijn achtervolger, die zich nu eveneens MEERVOUDIGE STRAFKAMER TE ALKMAAR. D'e reelasseeringsambtenaar in volle actie. Op de zitting van 15 September stond met gesloten deuren terecht de 63-jarige Hylke de "Vr. een ingezetene van Enkhuizen en tlnans verblijf noudende in 'net Huis van Bewaring, welk "onopvallend mannetje ter zake bij art. 247 straf Daar gestelde zedevergrijpen. Als verdediger was hem toegewezen mr. Srfnolten, die in het belang van zijn cliënt niets onbeproefd liet en I dan ook met voldoening kon terugzien op het I voorloopig gunstig resultaat zijner medewerking, j dat een nader reclasseeringspnderzorek werd ge- last. Lfe heer ,Wiggers, aan wien deze taak' officio krachtens zijn ambt was opgedragen, ging de levensomstandigheden van den verdachte punc- I tueél na en kojn thans deze zaak weder worden! voortgezet. Op grohd van den aard van het misdrijf met gesloten deuren. Uitspraak a-s. j Dinsdag. i Een plank, waaraan heel wat te schaven valt. j Van den heer Gerrit G„ voorheen ingezetene j van Alkmaar en bewoner van de aldaar aanwe- zige „Liefdelaan", (met dien verstande dat bij I allen wèl de Laan, maar niet de liefde steeds j aanwezig is) en thans de gemeente Hoorn met zijn j gewaardeerde persoonlijkheid vereerende, kan niet worden getuigd dat hij bij de verschillende rechterlijke autoriteiten onopgemerkt is geble- ven. Die kantonrechter te Alkmaar heeft zich i met hem geoccupeerd, de politierechter schonk I hem zijn attentie en ook de meervoudige straf kamer bleek van zijn bestaan niet onebwust, ook naar aanleiding van het feit dat hij op 8 Sept. voor dit edelachtbare college terecht stond wegens bloedige mishandeling van een anderen Liefdelaahbewöner, welken heer hij' onder de ta melijk duidelijke bedreiging, kom hier, dan zal ik je vermoorden, met een mes o'f daarop gelij kend voorwerp aanviel en hem eèhige dteken van niet te grooten omvang toebracht. Die aanvaller kon echter zijn onvriendelijk voornemen niet in vollen omvang volbrengen, omdat Zijn toekomstig slachtoffer zoo gelukkig was, hem met een weiger mikten vuistslag buiten gevecht te stellen. Blij de behandeling dezer zaak voor de meerv. straf kamer werdén echter termen gevonden een re- classeeringsonderzoek in te stellen en hadden de verdere besprekingen over het aetueele onder werp: Waar kunnen we de maatschappij zoowel als dezen jongen man het beste van dienst zijn, heden plaats, waarbij werd gehoord de heer W|ig- gers, reelasseerihgsambtenaar in het Vademecum voor den Alkmaarschen strafrechter in reclas.- seeringsaangelegenheden Keurig geoostumeerd was de verdachte heden aanwezig. 'Desniettegenstaande achtte de heer Wiggers de reclasseerihgskamsen niet gunstig, op "gronden door hem nader ontwikkeld. De moeilijkheid be vond zich in huiselijke omstandigheden, waar over wij 'niet nader wenschen uit te wijden. De verdachte had zich, volgens' zijn opgaaf, aangesloten bij een geheelonttioudersvereenigingj teneinde zijn goeden wil tott medewerking aan zijln zedelijke opheffing te demonstreeren. De heer Officier meende alsïiu terug te moeten kómen op zijn aanvankelijk gerequïieerden eisch tot veroordeeling van 5 maanden definitieve ge vangenisstraf en vorderde thans na ontwikkeling zijner motieven, wagende het experiment, 5 m. xgevangenisstraf onvoorwaardelijk met 3 jaren proeftijd en opleggen van bijzondere voorw. tot den portier wendde en dezen op gedempten toon eenige vragen stelde. Sanders zag hoe de por tier de schouders ophaalde en daarna den bezoe ker het vreemdelingenboek overhandigde, waarin deze omzichtig begon te bladeren. Na eenigen tijd gaf hij het boek terug en nu hoorde de inspecteur duidelijk hoe de man den portier toevoegde: „Het spijt me, ik kan den naam niet vinden. Dan is hij waarschijnlijk in een ander hotel afgestapt. Ik dank u voor de moeite". De portier, die reeds weer in ander werk ver diept was, gaf nauwelijks antwoord en Sanders' schaduw maakte aanstalten om te vertrekken. Op hetzelfde moment echter werd de deur opnieuw geopend en trad een kruier in de hall, die zich onmiddellijk tot den bij den ingang van zijn domein zittende liftboy wendde. Op een toon zóó luid, dat Sanders op zijn post elk woord duidelijk verstaan kon, zeide hij, een kleine reiskoffer voor den jongen neerzettend „Hier is de bagage van meneer Muller uit Rot terdam. Eén mark vijftig". Sanders zag,"hoe zijn achtervolger bij het hooren van dien naam, waaronder hij zich hier had inge schreven, even aarzelde. Daarop trad hij echter resoluut op den uitgang toe en vertrok. De jongen nam de koffer op en verzocht den kruier, die nie mand anders was dan een rechercheur van het hoofdbureau, die voor deze gelegenheid een uni formpet van het gilde der „Gepacktrager" had op gezet, even te wachten. De lift suisde omhoog en Sanders bevond zich reeds weer op zijn kamer, toen de jongen aan de dèur klopte om den koffer af te leveren en het verschuldigde bedrag plus de ge bruikelijke belooning voor dezen dienst in ontvangst te nemen. Nog éénmaal wierp Sanders een blik door het raam naar den overkant, waar hij zijn achter volger nu op den hoek van een zijstraat zag staan. Daarop opende hij den koffer en begon zich haastig te verkleeeden. De reeds bejaarde heer met den eerbiedwaardigen grijzen knevel, die aan de gloriedagen van ex-keizer Wilhelm herinnerde, het groene jagershoedje met een veertje achter in het lint, de korte bruine jekker, bruine sportbroek en dito beenkappen, die een klein uur later het aan hotel Eden grenzende café verliet, geleek in geen enkel opzicht op den slanken jongeman, die als W. Sanders, verdienste lijk en veelbelovend inspecteur der centrale recher che bij het hoofdbureau van Politie te Amsterdam bekend stond. Veeleer deed deze, ondanks zijn vrij hoogen leeftijd nog krachtige en stramme figuur denken aan de bewoners der uitgestrekte landgoe deren in Oost-Pruisen, waar de opvallende kleedij zeker minder opzien zou hebben gebaard dan hier in het centrum van Dusseldorf, waar menige wan delaar de vreemde eend een nieuwsgierigen blik toewierp.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 3