Een verdachten bankhouder, die niet kan zeggen, dat hij met onverschilligheid werd bejegeniÜ. Op 15 September stond terecht de 20-jarige ex-commissionair in zuivelproducten, thans zon der eenig lucratief beroep, Adr. Petr- G., wonen de te Heiloo als verdacht van valsdnheid in ge schrifte met opzettelijke gebruikmaking van dit vervalschte gesdnrift. Heel gelukkig was dit flink uit de kluiten ge- wassen jongmensch in zijn zuivelproducten niet geweest. Eenmaal zelfs geraakte hij met zijn hoterauto op een onbewaakten overweg onder Heiloo onder een sneltrein, met gevolg dat hij' zelf wel ongedeerd dit huiveringwekkend avon tuur doorstond, doch zijn botermagazijn werd verpletterd en zijn fijne melange de grove wie len van de locomotief stevig in 't vet zette. De stoker-olieman had gedurende vele weken een lichte taak. Doch met den zuivellnan)del in 't algemeen ging het lang niet zoo gesmeerd, zooals kon worden gedistilleerd uit de omstandigheid, dat de bo- teragent leelijk in de schuld geraakte bij zijn leveranciers en toen, om zich voor een dreigen den ondergang te redden, helaas overging tot. daden, die hem in ernstig conflict brachten met den strafrechter. Hij stelde namelijk een valsche borgstellnig van f1000 op en onderteekende die niet minder valschelijk met de namen van zijn vader én grootvader. Dje valschheid van dit do- j cuinent kwam door de ontkenning der zoogenaam- de ©nderteekenaars natuurlijk al spoedig aan het licht met 'net hierboven gereleveerde voor den heer A. P- G. zeer onaangename resultaat. j' Bij de eerste behandeling vorderde de officier eon strenge straf en wel 1 jaar gevangenisstraf, doch de strafkamer scheen huiverig te zijn om al dadelijk in te grijpen en dit jonge leven lus- j schen de enge celmuren te begraven, reden waar- om den heer Wiggers werd opgedragen alsnog een «ader onderzoek naar de levensomstandighed.'efn1 i van den voormaligen boterhandelaar in te stel- j lejn en een rapport in te leverein. Heden werd dan die dubieuze zaak voortgazelj D'e verdachte G. was absent, ook-luier werd de heer Wiggers gehoord, die gelet op de houditig door het jonge mensch aangenomen, zijn minimum belangstelling in zijn eigen zaak, geen voorw. veroordeeling kon aanbevelen. In dit geval kon de officier ook niet mede werken en vorderde 4 maanden gevangenisstraf, j Mr. Schenkeveld behandelde daarop kor tel ijk de belangen der civiele partij contra den ver- dachte. Hieröjp werd 'net onderzoek gesloten. j Die wonderdokter van Staphorst voor hét voetlicht of: Eenvoud is het kenmerk van het ware. De 63-jarige heer Lambertus 3., de genezer van zieken en lijdenden zonder diplorma, die met sucoes in de voetstappen trad van zijn, zooal I niet wereld- dan toch in ieder geval nationaal beroemden vader „Het Sitaphorster Boertje", is zoo voor het uiterlijk een uiterst eenvoudig mensch en maakt niet den minsten indruk, een man van wetenschap en ontwikkeling te zijn. Juist echter dit boersdhe aspect is zijn grootste kracht, omdat 'het vertrouwen schenkt aan de zieken, die op hem 'hun hoop gesteld hebben. i Gemelde heer Lambertus St., was ook thans in ersopon aanwezig, evenals mr. Buiskool van Schagen, die als raadsman en verdediger oppo neerde -Het betrof hier een voortgezette zaak' in hooger beroep ingesteld door den (neer Slt. tegen een veroordeeling van den kantonrechter te Hel der, ter zake een aldaar gepleegde onbevoegde utoefening der geneeskunde. Op verzoek van ver dediger werd gehoord zekere mej. Poorter, ge huwd, aan de Westgracht te Helder, ten wier haren huize appellant zijn spreekuur werd ge houden Deze dame verklaarde dat steeds een geneesheer bij de consulten tegenwoordig was. Indien er geen dokter was, moest zij de patiënten onherroepelijk wegzenden. De patiënt, waarover het ging, was door appel lant niet behandeld, dodo naar de Keizerstraat 33 gezonden, alwaar zij de medicijnen kon halen, haar door den dokter voorgescfnreven. Elen com- prcmiteerend briefje, deze patiënte door appel lant geschreven, kon niet door Gem definitief berkend worden, althans herinnerde hij zich niet dit briefje te hebben geschreven. De president, mr. Ledeboer, moedigde den wonderdokter krachtig aan, royale houding aan te nemen, die niet anders dan in zijn voor deel kon pleiten. Djaaro pverklaarde de diploma tieke heer S., dat het briefje er wel wat op leek- Dan weet de rechtbank wel, waaraan zij zich hoeft te houden, concludeerde de president. Dé getuige mej. van Zon, geboren Schuitemaker,, uit Anna Paulowna, kwam een hal fuur te laat de zaal hinnenwwandelen, maar glimlachte zóó lief ,dat de strenge vermaning den president in de koel bleef steken. Haar verklaring klopte niet geheel met die van mej. Vink, wwelke dis harmonie de gebruikelijke bezwaren bij den pre sident verwekte. Bij deze gelegenheid werd aan dén heer St. op zijn verzoek een glas water uit gereikt. Vermoedelijk had hij vergeten, zijn zak- apotheek mede te nemen. Mej. v. Zon gaf ver- i slag van het door appellant gehouden onder zoek waarop "haar een doos met poeders werd. uitgereikt, dat doosje was helaas zoek geraakt en kon dus niet als stuk van overtuiging dienen. Bé'doelde poeders kostten f 3, voofts ontving zij inog zalf, tegen den civielen prijs van f 5 per portie. De appellant bleef bij zijn ontkentenis. Hij had die juffrouw niets gegeven, of ter hand ge steld. De heer G. de Haan, agent van politie te Helder wasf speciaal belast om het spreekuur va «den wonderdokter in de gaten te houden. Hij had mej .v- Zon destijds niet aangehouden, voor zoover hij zich kon herinneren. In het per ceel Binnenhaven werkte tbet Staphorster Boer tje zonder medisch toezicht, verklaarde getuige nog. Een keer kwam het voor dat een patiënt werd teruggestuurd, omdat er geen dokter was. De appellant had successievelijk gewerkt met den stok onder de Taverne, dokter Ronge en dokter Biarns variatie dilectat. De heer officier hield een requisitoir, dat niet bepaald in het voordeel van den appellant geacht, 'kon worden en achtte het bekende briefje, dat in het proces een rol speelde, van veel beteekenis1. enslotte vorderde spreker bevestiging van het gewezen vonnis, waarbij de wonderdokter was veroordeeld tot f 400 boete of 30 dagen hech tenis. Mr- Buiskool hield daarop een van zijn bekende geestdriftige pleidooien, waarin hij zich veel moeite, gaf om aan te toonen, dat appellant op geneeskundig gebied een zekere reputatie ge noot en het in casu niet wettig en overtuigend was bewezen, dat verdachte zich aan het gein- crimineerde feit had schuldig gemaakt en vrij spraak moest volgen, subsidiair een belangrijke vermindering in de opgelegde boete. Di ewonderdokter was nog lang niet uitgepraat. De in de vorige zaak aangeduide heer L. 3-, was nog lang niet uitgepraat, en kón dus voor- loopig de door hem ingenomen plaats niet ver laten, ziilks naar aanleiding van de omstandig heid dat hij thans nog in hooger beroep terecht stond ter zake het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde op verschillende tijdstippen gepleegd in 1930 te Helder en "Wieringen en te dier zake Idoor den kantonrechter te Helder tot 1 maand principale hechtenis veroordeeld. Het iStaphorster boertje had bij die gelegen heid behandeld een dochter uit het gezin A. Bi te Wieringen, welk meisje leed aan geelzucht en haar voorgeschreven poeders en druppeltjes, een en ander medicament tggen den standaardprijs van f 3 nominaal. De druppeltes kostten f j3-50. De heer Sft. had deze patiënte op éigen kracht, das zonder doctoralen bijstand bewerkt en als diagnose gesteld dat het meisje aan bloedarmoede leed. Hij keek het meisje steeds in de oogen, doch bleek, zooals later aan het ljcht kwam, zch bij deze patiënte toch leelijk te hebben ver keken. Appellant was bij elk consult een dokter aanwezig, wat mej. B., de moeder van de patiënte heftig werd bestreden. Had je dien dokter dan in je vestjeszak zitten? insinueerde de president sarcastisch. Het verhoor va nmej- Almanda zul len we uit een oogpunt van welvoegelijkheid, liever maar uitschakelen. Het meisje had poe ders en druppels geslikt, poeders voor de geel zucht e« druppels voor de bloedarmoede, "s a- vonds voor het naar bed gaan. De getuigen •verklaarden nog: „op het spreekuur liep wel een oude man rond in zijn hemdsmouwen, (dr. Ronge had een burgerlijk voorkomen, rookte een pijp en had 'n pet op), 'n lastige man, zei de agent do Haan zuchtende. Ook de getuige mej. de Groot, gehuwde dame te Helder, had het Staphorster boertje geconsulteerd wegens hoofd pijn. Deze zou kruiden sturen, doch vergat zijn beofte. Had hij ïnisschie neen visioen van den speurenden agent de- Haan gezien? Een andere dame, mejDoresen, was bezocht met een ziekte aan de galblaas en had den won derdokter geraadpleegd, doch ook hier werd de patiënt glad vergeten, misschien weer een visi oen? Gevorderd werd wegens een informaliteit de deurwaarder Biersteker was onbevoegd op- bevoegd opgetreden als raadsman, vernietiging va nhet vonnis en opnieuw veroordeeling tot 2 maanden principale hechtenis. De officier wenschte nu aan deze kwakzalverij definitief eeh eind te maken. 1 Pleiter mr. Buiskool bestreed de waarde van sommige getuigen en concludeerde vrijspraak, subsidiair een voorw. straf of geldboete voor dezen reeds bejaarden man. Eén, opposant, <lie de knikkers wel kon missen, inaar het spel niet wou verliezen. Wierden we in den morgen onthaald op de verschijning van een appellant, in de medische wereld, 'n kwakzalver genoemd, in de middag zitting genoten we de eer de plaats der verdach ten te zien ingenomen door een echten en onver- valschten dokter, die zién echter niet had schul dig gemaakt aan „groben unfug", doch zich als arts gecamoufleerd, met de reparatie van stof zuigers te belasten, maar gewoonweg in hooger beroep was gekomen tegen een schriftelijk von nis van den kantonrechter te Alkmaar, waarbij hij ter zake overtreding van art. 3 der motor- en rijwielwet was veroordeeld tot f15 boete subs'. 15 dagen hechtenis. Bedoelde appellant, de te Alkmaar wonende en praetiseerende dokter G. 3. stond op de zitting van *8 Mei terecht ter zake een hem ten laste gelegde aanrijding, ge- pleegd op Zondag 15 Maart op den rijksstraatw. ónder Clastricum, waarbij hij onder het inhalen van een motorrijder, den groentehandelaar O. de Wit van Amsterdam, dezen met zijn tweezitter had aangereden, tengevolge waarvan de Wit kwam te vallen en eenige materieele schade be kwam. Ondanks de pertinente ontkentenis van den Hokter, gesteund door de verklaring van zijn als getuige a decharge gehoonde echtgenoote, mevr. 3., achtte de ambtenaar, na voortgezette behandeling der zaak op 5 Juni, het ten laste ge legde wettig en overtuigend bewezen en werd gevorderd een geldboete van f40 subsidiair 40 dagen hechtenis. Zooals echter gezegd, de kan tonrechter dacht er milder over en vermeende dat idoor het opleggen van flö boete of 15 dagen, het feit voldoende was getaxeerd, maar doctor - x3., hoewel zich natuurlijk als autobestuurder niet onfeilbaar achtende, meende in casu geener lei schuld te hebben, zoodat hij ook met de gerin ge, hem opgelegde straf geen genoegen nam en in hooger instantie recht zocht bij de meervoudige strafkamer. Naar het oordeel van dr. Str. had hij bij het samentreffen met den motorrijder voldoende naar links uitgehaald, doch had volgens zijn waar neming de Wit een zwenking naar links gemaakt en toen met zijn stuur in aanraking was gekomen met het achterspatbord van den auto, wat Dr. 3. had kunnen bemerken aan een aldaar toege brachte kras op het lakwerk. De getuige O. 'de Wit was bij de behandeling in appel niet verschenen, van welke niet verschij ning acte. werd gevraagd en verleend. Alweer dus een strafzaak aan de kimmen. Lafer echter arriveerde de Wit nog ter juister tijde. Dierhalve annuleering der acte. Dje appellant was in hooger beroep gekomen, omdat hij zich door het veroor-, idieelend vonnis in zijn rechtsgevoel beleedigd achtte. Hij meende zich niet schuldig omdat hij had waargenomen, dat de motorrijder zijn stuur «aar rechts omwierp en dus zelf de aan rijding had veroorzaakt. Het door ons bij vorige gelegenheden gerele veerde getuigenverhoor kunnen wij, om niet in herhaling te treden, onze lezers gevoegelijk spa ren. Dte Wit was, verklaarde hij ook thans, met het achterspatbord van appellants wagen geraakt De president wees dezen getuige op eenige afwij king in zijn respectieve verklaringen bij poli tie en kantonrechter. De dokter verklaarde bij eventueele veroordee ling geen bezwaar te hebben tegen het bedrag der toegebrachte schade aan motor en "bovenkleo- ideren, door getuige Die Wit geschat op f 50, ontkend werd door appellant, dat getuige de Wit o phet moment van de aanrijding de wielrij ders nog niet voorbij was. Mevr- l3|tr., gehoord op verzoek van haar echtgenoot, verklaard© dat een motorrijder een plotselinge beweging naar links maakte, van eenige aanrijding werd echter in de auto niets bemerkt. Die motorrijder was na de aanrijding nog tameljjk luidruchtig op getreden. Eir was voldoende ruimte gegeven, meende mevrouw. Na het tegenstrijdige getuigenverhoor meende de Heer officier daaruit geen conclusie te mogen stellen en vorderde Z.Ei-A. vernietiging van het- vonnis en vrijspraak van den appellant, zoowel wat de subsidiaire als primaire telasteleggin'g betrof. Dr. Str. had niets meer op te merken, dus volgde sluiting van het onderzoek en de zitting. i Voor den, Politierechter Zitting van Maandag 5 October 1931. Het gelukte hem niet de hartejn te veroveren OOp den zesden Mjei van het jaar O1. H- 1931 had de kantonrechter te Hoorn een twéé tal nog al ingewikkelde jajemzaakjes te behandelen, wel ke drankscenes zich hadden afgespeeld te Hel der en waarin de heer DL de H, te Hoorn als verdachte debuteerde. In een dezer zaken werd ook 'als getuige gehoord zekere hear Leendert de K. een verlofhouder te Helder, die editor d eperken van zijn verlof ver te buiten was ge treden en van gemelden heer de H. 5 liter cog nac zou hebben betrokken. Laten we er ter verduidelijking van alle nieuwsgierige oud-drin kebroers nog bijvoegen, dat genoemde mijnheer de H. 'niet gerechtigd was om minder dan 10 liter aan een afnemer té leveren, vandaar de belangstelling van den kantonrechter in diens spiritualia zaken. Bovengemelde heer Leendert de K. stond echter, toen hij plechtig het eeds formulier had nagepraat, zoo bedenkelijk te fantaseeren, dat er zware vermoedens tegen de zen verbeeldings krachtigen getuige oprezen, dat hij zich aan meineed zou hebben schuldig ge maakt, Verdacht van dit misdrijf op aangena me wijze omschreven in artikel 207 wetb. van strafrecht, met Ide niet wieg te poetsen bedreiging om zes jaar te mogen brommen in het ongun stigste geval, stond de getuige, die niet als 18 karaats zuiver op de graad werd beschouwd, op 29 Juni voor den politierechter te Alkmaar te recht, doch werdén alstoen termen gevonden ten bate van den heer de K. een omstandig reclas- seeringsonderzoek in te stellen. Teneinde bij gun stig resultaat alsnog te overwegen de mogelijk heid betreffende het opleggen eener voorwaarde lijke straf. Onze volijverige ambtenaar der kin- derwette'n en reclasseering, de heer J. H. Wig gers, die, zoo we uit goede bron vernamen, met het a.s- 3it, Nioolaasfeest van zijn Eixcellentie der. Minister van Justitie een prima motorwa gentje cadeau krijgt ten behoeve van zijn vele dienstreizen, kweet zich als naar gewoonte nauwlettend van zijn taak, zoodat heden na in levering der rapporten, de geschorste zaak ver der kou worden afgewerkt. Het bleek helaas echter, dat deze rapporten den ex-verloihouder inmiddels van Helder naar Amsterdam verhuisd niet onverdeeld gunstig ware» en niet tot het opleggen eener voorwaardelijke straf kon worden geadviseerd. Verdachte was thans niet op de ztting verschenen. Het restantis naar onze mee ning voldoende bekend. Rest ons dus mede te deelen, dat de officier persisteerde bij zijn re quisitoir, 3 maanden de bak in. Vonnis conform eisch. t i Onwillig zich uit de school te verwijderen In tegenstelling met vele niet weetgierige leer lingen had op 20 Juli mej. Margaretha M- zich onwillig betoond op de vordering van den .heer Kelderhuis, hoofd der school te Eierland cop Tessel, uit de gang der school te verwijderen. Mej. M- was de moeder eener scholier, die was gestraft met schoolblijven, wat niet in den smaak van de onpaedagogische mama scheen te vallen, weshalve zij haar dierbaren en wreed mis kenden telg kwam opeischen. Zelfs op het her haalde bevel van het schoolhoofd, verkoos zij niet te vertrekken. Volgens opgaaf van deze ver dachte, zou de hoofdonderwijzer haar toestem ming hebben verleend in de gang te mogen ver toeven. Eisch 20 gulden boete of 20 dagen, vonnis met 50 procent korting, 10 gulden boe te of 10 dagen. Ongepaste kwalificaties. De heer Lucas 3. een niet verschenen eiland Tessel bewoner, ha/^ rekenschap te geven van het ver van prijzenswaardige feit, dat hij op 16 Juli den pakhuisbediende 3mit had toegevoegd de onvoegzame betitelingen, minne kérel en laag individu. Het scheen dat de bejegening die de heer Smit het 5-jarig zoontje van den verdachte had doen ondergaan, oorzaak van vaders ont stemming was. Eisch 10 gulden boete of 10 dagen. Vonnis 5 gulden boete of 5 dagen- Een politiedienaar van Schagen geweldig afge kamd. De heer Jan O. Bi. een 21-jarig gezond ge kleurde schippersknecht uit Winkel, permitteer de zich in den nadat van 12 op 13 Juli de luxe den gemeente veldwachter Flapper eenige ge- meene scheldwoorden toe te vtfegen, daar deze- rustbewaarder hem na waarsdauwing van eeni ge burgers de les las over zijn liederlijk gedrag, tot ergernis der meer rustige voorbijgangers. De verdachte, in persoon op de zitting,, beweer de absoluut niet oónige reden tot klachten te hebben gegeven. Volgens ingekomen berichten had hij ook maar 15 potjes bier achter zijn kie zen gestooten, wat ook werkelijk de moeite niet waard kon worden geacht. Hij had dan ook wel alle recht den heer Flapper dronkenschap te ver -vVijten. Indien verdachte wat jonger was, zou de politierechter hem onde rcurateele willen stel len. Voorts bleek dat het jonge mensch meer malen veroordeeld was wegens misdrijven, waar aan overmatige biereonsumptie niet vreemd ge weest zal zijn. Die heer officier was althans nite gesticht over het gedrag van vriend Bi én vorderde 75 gulden boete of 75 dagen. Bij een volgende gelegenheid zal de officier het gevan- genisspook over de gerechtstafel laten dansen. Uitspraak 50 gulden boete of 25 dagen. 200 pot jes bier minder. Een wraakzuchtige oude heer. Volgens dagvaarding had de 71-jarige hardhoori- ge en vergrijsde landbouwer Dirk H. te Noordschar- woude op 17 Juli opzettelijk met een vaarboom eeni ge aan den landbouwer Jan Kater toebehoorende koolplanten vernield. De heeren hadden onderling zoo'n beetje mot, hoofdzakelijk omdat de heer Dirk H., die heden wegens vernieling terecht stond, van Kater onderkruipelijk een knecht had afgetroggeld. De heer Kater had reeds meer dergelijke schade, waarvan hij zijn ouden collega verdacht, geleden. Hot optreden van den ouden heer werd over het algemeen kinderachtig gevonden en gerequtraerd werd f49 boete of 40 dagen, wat verdachte wel wat hoog vond voor zoo'n kleinigheid. Gelukkig was de verstandhouding nu weer beter en werd de verzoe ning thans door een krachtigen handdruk bezegeld waarop de plechtigheid werd besloten met het op leggen van f 20 boete of 20 dagen. Een timmerman maakt propaganda voor glazenma kers werkverschaffing. De 31-jarige timmerman H. geboren te Opsterland en wonende te Alkmaar, is op weg om een geregelde klant van ons te worden. Thans stond hij weer eens terecht wegens de beoefening der steenenwer- perssport in den nacht van 19 op 20 Juli, waarbij eenige glasruiten in het door den getuige N. Mul ler bewoond perceel aan het Baanpad, benevens een glasruit in een gemeentelantaarn sneuvelden. De heer H., als naar gewoonte zeer welbespraakt, legde uitvoerig uit, wat hem tot deze abnormaie feiten had gebracht. In principe was hij geprovo ceerd deze helden stukken ten uitvoer te brengen. Inmiddels echter was alle schade weer aan getuigen Muller vergoed. Evenwel, volgens verklaring van mej. Blok, had hij zich in den nacht voor de terecht zitting weer rumoerig gedragen, en bij getuige op de ruiten getikt. Als verdachte onder den invloed verkeert is hij lastig, doch indien hij nuchter iis valt op zijn gedrag nets aan te merken, recenceerde deze geuige. De schade aan het gemeentelichtappa raat is nog niet vergoed, maar dat verzuim komt wel in orde. Tegen den comparant al reeds ettelijke ma len terzake vernieling veroordeeld, requireerde de officier, die verdachte vergeleek bij een standwer ker op de Zaterdagavondmarkt, slechts f 20 boete of 20 dagen, waarop vonnis werd gewezen en de heer H. veroordeeld werd tot f 15 boete of 15 dagen. Haast te geef. Heldersche gemeenteruiten ter waarde van f 70 bekogeld. De niet verscheenen verdachte, Machiel de W. wo nende te Helder tot vrengde van de overige ingezet tenen, had op 17 Juli opzettelijk aldaar een aan de gemeente toebehoorende spiegelruit ingeworpen, welke gewelddaad wordt gekwalificeerd alse ver nieling" Het aldus mishandelde gebouw was niets meer of minder dan het kantoor van den directeur der arbeidsbeurs. De dader is ook al een slachtoffer van de crisis, een tot wanhoop gebracht tuidertje, met een niet geheel blanco strafregister. Eisch 10 gulden boete of 10 dagen. Vonnis conform eisch. Een opstopper verkocht. De 35-jarige landbouwer Willem uit den Polder Heerhugowaard, had op 13 Juli ter gelegenheid van de kermis een flinken mep ontvangen van zijn mede kermisgenoot Pieter G., die thans deswege ter ver- antwoordoing wes geroepen, doch niet demoeitehad genomen ter zitting te verschijnen. Ook de tweede getuige G. Tromp bleek in geen velden of wegen zichtbaar te zijn. De officier wenschte alsnu aanhou ding tot 19 October. Aldus gelast. Gelijk een koppigen muilezel. Een broodbakker van Hoogkarspel de 27-jarige Albertus Bernardus Sm. verscheen als verdachte ter audiëntie omdat hij op 14 Juli aldaar zijn voor maligen bediende Hendr. Dekker hadmishandeld door hem tegen den grond te werpen en hem eenige schoppen en trappen toe te dienen. Na 78 maal deze strafoefening te hebben herhaald bleek de verbolgen bakker voldaan te zijn. Hij was zoo verstoord op Dekker, omdat deze zich bij een con current had verhuurd en dezen bakker de namen zijner klanten had bekend gemaakt. Volgens ver- gebeurde te spreken. Eisch 15 gulden boete of 15 dagen. Vonnis f 10 boete of 10 dagen. Hij deed of zijn neus bloedde. De 24-jarige smid Teunis Pieter L. te Helder, die wegens zijn onbehoorlijk motorrijden 6 maanden van zijn rijbewijs was verstoken, had zich van deze ontzegging weinig aangetrokken en werd op 18 Juli door den rijksveldwachter Vroom op den Rijkswég aangetroffen op zijn motor, alsof er niets bijzonders gebeurd was. Met een dergelijke nonchalance wordt echter geen gekheid gemaakt en vorderde de offi cier niet minder dan f 50 boete of 50 dagen. Maxi mum is f 1000 of 3 maanden gevangenisstraf. Pro memorie ter waarschuwing. Uitspraak conform den eisch. Wat al te heftig uitgepakt. Mej. Hendr. Clasina E. huisvrouw N. wonende op het Buurtje te Hoorn, had in een gezellig Buur- tjesgesprek, een mede buurtjesbewoonster mej. Heins eenige minachtende woorden toegevoegd en daarbij verachtelijk op den grond gespuwd, welke beleedigingen mede waren aangehoord door den hr. P. Dekker thans als getuige gehoord. Reden voor dit onaangename geschetter was niet aanwezig. Eisch f 15 boete of 15 dagen Vonnis f 10 boete of 10 dagen. Ook een raad vocabularium. Een arbeider uit Zijpe, genaamd Carel S., had zijn dorpsgenoot G. C. Slijkeman eenige tijd geleden grovelijk in het openbaar beleedigd, echter in dus danige termen, dat de politierechter het noodig oor deelde de zaak met gesloten deuren verder te be handelen. tot diepe teleurstelling der crisis een an dere gelegenheidsbelangstellenden op de publieke tribune. Nadat het scherm weer was opgehaald, en dat duurde nogal een tijd, werd ons niets medege deeld, maar vernamen we dat nieuwe verwikkelingen waren gerezen en de zaak was geschorst tot nader bericht. Geen lust om af te stappen. De niet aanwezige verdachte Jan de W. had op 28 Mei niet voldaan aan de vordering van twee belas tingambtenaren, die hem op de Heerenweg te Ber gen gelastten van zijn rijwiel af te stappen, ten einde zijn rijwielplaatje eens te contrqleeren. Blijk baar voelde Jan niet veel voor de controle, maar de ambtenaren namen geen genoegen met zijn weinige inschikkelijkheid en werd proces verbaal opgemaakt met het resultaat dat verdachte heden too f20 boete of 20 dagen hechtenis werd veroordeeld. De aanwezige voorraad klappen en stompen gratis uitgedeeld. De plaatwerker Hendr. B. te Alkmaar kreeg op 30 Juli ruzie met den arbeiden H. P. de Lange en diende hij dezen laatstgemelden heer eenige krach tige slagen en stompen toe, 'n krachtpatserij die hem als technisch getraind worstelaar en bokser niet moeilijk viel. Deze optaters kwamen zoo duch tig aan, dat de heer de Lange gedurende eenigen tijd niet capabel was, zijn werkzaamheden uit te oefenen. De beschadigde partij verlangde nu van den verdachte nog f8.80, die hij nog te kort was gekomen. De verdachte verklaarde dat de Lange hem tot vechten had uitgedaagd en toen werd hij óók kwaad, wat hij naar de meening van den politierechter had moeten nalaten. Gevorderd werd f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis f 20 boete of 20 dagen en voldoening aan den heer de Lange de somma van f 8.80. Een dames duel tot besluit. Een inwoonster van de Rijp, bewoner van de Rechtestraat, mej. Barbara K., huisvrouw B., beti telde onlangs haar buurvrouw, Johanna Rooselaar, echtgenoote van den heer H. Zwart eerst als „Judas" en na op deze luidruchtige wijze haar hart te heb ben gelucht, onthaalde zij daarop mej. zwart op een welgemikten schop tegen haar zitvlak. Ter zake deze mishandelihg vorderde heden de officier f 15 boete of 15 dagen en wees de Politie Rechter dien overeenkomstig vonnis. Sluiting.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4