Herm. du Crocq heeft geopend. Langestraat 8B Alkmaar HERM. DU CROCQ's HEEREN-MODES. GEOPE ONZE NIEUWE ZAAK - Langestraat 80 - ALKMAAR kwaliteits- Schoeisel Schoenhandel DE RAAT ALKMAAR KOMT U EENS KUKENP LANGESTRAAT 80 ALKMAAR waar wij aan enorma collectie tegen zéér lage prijzen brengen. Mogen wij U eens bij ons zisn P De zaak is verplaatst Hoogstr. 4 EEN GENRE VOOR ZICH. Buitenlandsch Overzicht van naar De HEERENMODE is dit Najaar zeer aantrekkelijk, en wij hebben een buitengewoon aparte collectie. Gebrek aan vertrouwen en oneenigheid is al wat de klok slaat. .De koersen der waardepapieren aan de ver schillende internationale effectenbeurzen bewe gen zich ,met zoo nu en dan een klein opvleug- je i'n benedenwaartse he richting. Het schijnt dat aan deze daling geen einde komt. Dte oorzaak va'n dit alles? "Gebrek aa'n vertrouwen of een overmaat van wantrouwen, hoe men (net noemen wil, bij het publiek dat hog iets te verliezen heeft. Wantrouwe nin de internationale verhoudin gen, wantrouwen in de binnenlandsche verhou dingen. De langdurige besprekingen te Geneve hebben geen resultaat gehad. Het ©enige practiscbe voor stel dat in behandeling kwam de status quo der bewapeningen tot na de Ontwapeningsconferentie stuitte op zooveel moeilijkheden dat ernstig ge vreesd mag warden voor het welslagen der L'on ferentie zelve. Nog afgezien van 'het feit, dat regelmatig geruchten opduiken dat de conferen tie zal worden uitgesteld. Zoolang ~de groote en kleine mogendheden voortgaan met het bekostigen van kostbare weer machten, reeds zoo kostbaar in dezen zgn. vre destijd, kan het vertrouwen dier mogendheden onderling niet zoo heel groot zijn, want deze weermachten zijn er toch allerminst om de mas sa's in eigen land onder de duim te houden'. Die mogendheden handhaven haar bewapeningen en vernieuwen haar bewapeningen, hen einde de ze voortdurend aan te passen bij de moderne toch hiek. Iltalië dat inaar pariteit met Frankrijk streeft doch in verhouding tot dit land straatarm is, ziet dat het deze bewapening toch niet kan hij- houden en deed derhalve te Geneve voorstellen tot versobering, welke voorstellen bij Frankrijk en derzelver vazalstaten, Polen, Tsjecho Slowa kije, Eoemenie, en Joego Slavië een minder goed onthaal vonden. Zelfs werd .te kennen gegeven dat de Italiaansche gedelegeerde uit de school had geklapt. In een der commissies zouden nl- vertrouwelkije besprekingen zijn gevoerd, waar bij een dergelijk voorstel in behandeling zou zijn gekomen. Japan is evenmin voor deze voorstellen en gaf dit duidelijk te kennen. Bjovendien is het optreden van Japan in deen laatsten tijd niet van dien aard, dat een volledig vertrouwen gewettigd zou zijn. Japan heeft nl- zijn Mantsjoerije kwes tie en hoewel China allerlei vertoogten richtte tot den Volkenbond, wist deze slechts te berei ken dat de Japansche troepen voor zoover de Japansche belangen zulks toelaten, uit het gebied der oneenigheid zullen wordejn teruggetrokken. Het zwaartepunt van den Volkenbond ligt in Europa. Dp Europeesche staten hebben op het oogenblik genoeg aan zich zelf, zijn het onder ling te weinig eens om eendrachtig in het Verre Oosten Japan met zachte ndrang naar de hand te zetten. De Vereen igde Staten, zijn weliswaar geen lid van den Volkenbond, doch interessee ren zich als overbuurman aan den Stillen Oce aan zooals vanzelf spreekt voor kwesties in 't Verre Oosten. Het beetje resultaat dat bereikt is, werd dan ook bereikt door het optreden van de Vereenigde Staten. Intusschen hebben de Japanners evenwel toch de mobilisatie van eenige eskaders gelast. In de binnenlandsche politiek der staten zijn ook niet veel punten, welke eenige vertrouwen zouden kunnen wekken. Ook hier is alles on eenigheid. Iri Duitschland treedt de minister van Buiten landse he zaken af en zal een gereconstrueerd ka binet voor den Rijksdag verschijnen, welke 13 dezer bijeenkomt. Oostenrijk 'heeft zoo juist de Putsch poging achter den rug. Hongarij's finantieele toestand wordt terdeg ebestudeerd, ook al omdat het er ■net zoo goed gaat. In Joego Slavic heeft de be volking niets op met de nieuwe grondwet, welke is uitgevaardigd na de opheffing der dictatuur. Boven Italië heeft een anti fascistisch vlieger pamfletten uitgeworpen, wat de binnenlandsche rust en het vertrouwen allerminst kan bevorde ren al zijn aan Mussolini en aan eenige autori teiten huldebetoogingen gebracht. In Btelgie staat een kabinetscrisis voor de deur, als gevolg van het optreden van den mi nister der P.T.Ti. Bjovesse die de uitzending van een anti-Vlaamsche betooging over den Vlaam schen radiogolf heeft gelast. De ontstemming onder de Vlamingen, in het bijzonder de studen ten is zeer groot over het feit dat de uitvoering van maatregelen waarbij de Vlamingen in hun; rechten worden hersteld, o.m- ten aanzien van het onderwijs wonden gesaboteerd. Iln Spanje dreigt de minister van binnenlandsche zaken met aftreden als de geestelijke orden zullen worden verbannen, terwijl de onrust onder de syndica listen en communisten voortduren. In Engeland is het Parlement ontbonden, na dat met. moeite overeenstemming was Bereikt inzake een nationaal verkiezingsprogram. Die Labour fractie heeft nu weer 15 extremistische leden verloren, terwijl ook' tweespalt in de libe rale gelederen heersclnt. In Frankrijk zijn opnieuw een paar groote bankinstellingen in deconfiture geraakt. Laval zal nu binnen enkele dagen een bezoek brengen aan president Hoover. Mogelijk zal het bij die gelegenheid gelukken iets tot stand ie brengen om uit de misere te geraken.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 6