PUROL rijk aan geneeskracht Binnenland. Nieuwstijdingen 1 fassèn, waaraan ©en klein leger van vrachtauto 8 sn automobielen deelnam, was bijzonder rijk aan sensatie. De operateurs kropen met hun toe stellen tot in de onmiddellijke nabijheid van leeuwen, luipaarden, rhinocerossen, krokodillen en andere woeste bewoners van Afrika's wil dernis. Microfoons werden geplaatst om de kreten en geluiden op te nemen. Vanzelfsprekend wa- rev. aan dfze taak geweldige gevaren verbonden. De expeditie trok door dichte oerwouden, waar de inboorlingen met kapmessen een doorgang voor de auto's moesten hakken, er werd gekam peerd in het diepste der wildernis, In onderden ontberingen moest men lijden, ondanks de uit muntende voorzorgen, waarmede de expeditie was uitgerust. 1 De reis ging door Oeganda, Tangen jyke. den Belgischen Congo, Inet bovenloopgebied van den Nijl en de gevaarlijke „slaapziektestreek" in de nabijheid van Inet Albert Meer. De vreemdsoortige ceremonieën der inboorlin gen, hun dansen, de magisdne, hysterische gods dienstoefeningen en allerlei andere" bijzonderheden van het leven der wildernis, werden naar de wer kelijkheid opgenomen, evenals de sensationeele dieren-opnamen. Honderden krokodillen, nijpaar- den, rhinocerossen en practisdfl iedfer in Centraal- Afrika levend dier, tot de grootqe wilde olifan ten toe, dragen bij tot de cultureele en cinema tografische waarde van deze film, waaraan meer da'n twee jaar gewerkt werd. HEiERHUGOiWA ABD Maandagavond vergaderde de A.R.K.V. „Va derland en Oranje" in ide consistorie der Ger. He voorz., den beer Stiensma, opent de vergadering met het lezen van Mattln. 2118 22, en gaat voor in gebed. Heet allen hartelijk welkom en spreekt een kort openingswoord naar aanleiding van het gelezen Schriftgedeelte. De secretaris leest de notulen, welke worden goedgekeurd. Door den heer D. Gootjes Ozn. werd een onder werp behandelt: „Het levensvraagstuk", waarop een aangename bespreking volgde. Aangaande het voorstel (Sit. Pancras wen se! a te de vergadering zich niet uit te spreken om' reden zij niet kon beoordeelen of acteieve handelspo litiek gewenscht is. De heer D. Gootjes sluit de verg. met dank gebed. Behoud van de kaasmarkten. Mek wil trachten een einde te maken aan het koopen op mon ster. Een circulaire aan fa brikanten gezonden. In aansluiting op het bericht in een vorige editie betreffende den toestand van den kaashan del in Noord-Holland meldt onze Alkmaarsche correspondent het volgende: ISedert ongeveer twee jaar wordt er in Pur merend een kaasbeurs gehouden epi het gevolg daarvan is, dat een bloeiende markt ter plaatse ten. doode is opgeschreven. Waar vroeger de geheele markt met stapels bedekt was, ziet men tegenwoordig slechts en kele kleine stapels en concentreert aller aandacht zich op de bovenzaal van een koffidnuis, waar oen aantal vertegenwoordigers van fabrieken sa men komen en in kleine kistjes monsters van hun fabrikaat medebrengen. Dp handelaren (nebben zoodoende geen overzicht van dc partijen meer, het koopen wordt riskant, doordat men gevaar loopt, in de gestuurde partij minderwaardige exemplaren te krijgen of dat aantal en gewicht niet met de afspraak over een 'komen. r Bovendien verliest de fabrikant het groot© voordeel van de vrije markt, nl. de contant© betaling. Hij moet soms maandenlang op zijn geld wachten. 1 Men spaart zoogenaamd van de zijde der fa brieken de transportkosten naar de markt uit, maar bedenkt niet, dat men toch de mogelijk nog grooter transportkosten van de fabriek naar den kooper zal moeten betalen. Wleeg- en wik- loon en worden uitgespaard, maar op 'een partij 'van eenige beteekenis zijn deze kosten van on dergeschikt belang. Bovendien worden zij door de faorikanten eenvoudig op de handelaren afge schoven, die natuurlijk de ontvangen partijen willen wegen. Is het dus een vraag of de fabrikanten met de beurs gebaat zijn, zeker is dat niet het geval met de handelaren, die er grooten prijs op stellen, de partijen, welke zij koopen, in haar geheel te ik'unnen overzien en beoordeelen. Waar het al of 'niet verdwijnen van de zoo schilderachtige kaasmarkt in het bijzonder voor Alkmaar in velerlei opzicht van zeer groote be- teekehis is, mag met voldoening geconstateerd wjorden, dat in de kringen van den handel zelf een actie tegen het beurs-systeem tot uiting be gint te komen. i Dezer dagen heeft de Noordhollandsche Ver- eeniging van Kaashandelaren besloten aaln diverse fabrieken te verzoeken, de kaas in Purmerend niet meer in een cafélokaal op monster, maar weer als vau ouds met aanvoer van den ge- heelen voorraad op de markt te verkoopen. Daarvoor is een circulaire rondgezonden, waar in de hier genoemde bezwaren worden uiteen gezet. i Dleze circulaire is geteekénd door bekende han delaren uit Alkmaar, Oosthuizen, Eldam, Enk huizen, Hoorn, Zaandam, Rotterdam, Westzaan, Krommënie en Zaandijk'. Zij is gericht aan fabrie ken te Warder, Bieemster, D|en lip, Purmer, Beets Graft, Kwadijk, Edam Wormer, Berkhout en Jisp. (Handelsblad), J 1 De Rijksmiddelen: in Oct. 1931. Bijna f 6 millioen beneden de raming. De Rijksmiddelen hebben over de maand Oct. 1931 opgebracht f33.259.161.68, terwijl geraamd was f39.158.020.83. Over dezelfde maand van het vorig jaar was de opbrengst f 41.064.505.32. De opbrengst over de eerste tien maanden van 1931 en '30 was resp. f367.341.683.54 en f 421.374.976.30. De raming over deze tien maan den van 1931 bedroeg'f 391.580.208.30. Le inkomsten ten bate van het Wegenfonds bedragen in October f 812.67.32 tegen f704.644.97 in Oct. 1930. De inkomsten ten bate van het „Gemeente fonds bedragen in Oct. 1931 f 5.673.190.53. De inkomsten ten bate van het Leeningfonds 1914 bedragem over de maand Oct. f4.068.612.53 tegen f 5.226.878.88 in Oct. 1930. Een bededag. Naar wij vernemen, zal deze week door een aantal Kerkgenootschappen, elk tot zijn eigen kring, een oproep worden gericht om in de week van 29 Nov. in de bedehuizen samen te komen tot verootmoediging en gebedmet het oog op den ernst dezer tijden. Gevraagd zal worden, de samenkomsten der gemeente op Zpndag 29 Nov. daartoe te bestem men, tenzij aan een anderen avond in die week de voorkeur wordt gegeven. Wij vernemen voorts, dat zoowel een aantal Protestantsche kerken en het R.K. Episcopaat, alsook de Oud-Katholieke Klerk én de beide Is raëlitische kerkgenootschappen zulk een oproep zullen doen uitgaan. In de katholieke kerken zal nog officieel me- dedeeling over dezen bededag worden gedaan. Verduistering uit een postzending. Door het vinden van een bedrag van f 16 in eén papiermand in het postkantoor te Winscho ten ,is men daar tot de ontdekking gekomen, dat uit een dienstzending, afkomstig uit Pekela, f1000 is ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. BEVOLKING WIERINGERMEER. Een onzer correspondenten meldt: Indien geen vertraging in den aanbouw der ar beiderswoningen ontstaat, kunnen in 1932 van 1 Februari af geleidelijk landarbeidersgezinnen in den Wieringermeerpolder worden geplaatst. In aanmerking kunnen alleen komen gezonde en physiek sterke menschen, die op de hoogte zijn van alle in het gemengde landbouwbedrijf voorkomende werkzaamheden, van een leeftijd van omstreeks 30 en 45 jaar. De landarbeiders-gezinshoofden en eventueel me dewerkende zoons worden aanvankelijk geplaatst bij de Cultuur-maatschappij „De Wieringermeer". Het uurloon zal ongeveer 35 a 40 cent bedragen. Geleidelijk aan naarmate de kolonisatie van land bouwers toeneemt, zullen de landarbeiders bij de cultuur-maatschappij ontslagen worden, wijl zij dan in het gewone landbouwbedrijf werk zullen kun nen vinden. De woningen, die ter beschikking zullen worden gesteld, zullen een huur van rond ƒ3.a ƒ3.50 per week moeten opbrengen. Zoodra de grond hiervoor geschikt is, zullen ook landarbeiders-perceeltjes voor de teelt van aardap pelen enz. tegen nader overeen te komen voorwaar den, beschikbaar worden gesteld. (Handelsblad) Prachtige reclame! Maar 't werd nóg mooier. De motor van Sarrasani's vrachtauto, .welke anders al tijd uitstekend functlonneert, weigerde juist, toen de leeuw naar het circus zou worden gereden. Er zat niets anders op, er moest een monteur van het circus komen. Voor het Tuschinski-Theater werd het al maar voller. Iedereen wilde, den leeuw zien, die rustig op de auto achter de tralies naar al die aan gapende menschen zat te staren. Een telefooontje naar het circus, helaas, de mon teur was juist even op een boodschap. Reuzen stropreuzen-reclame! Want een andere mon teur kon natuurlijk geen hulp bieden, er was maar één, die de fijne knepen van den dezen motor kende. Maar die eene bleef ontzettend lang weg, zoodat het wel uren duurde, voordat de motor weer op gang kwam. De truc was prachtig geslaagd, op één der druk ste punten van Amsterdam was een reclame voor het circus gemaakt, zooals Sarrasani zelf niet beter had kunnen wenschen. DE PARATYPHUS TE ALPHEN a. d. RIJN. Het resultaat van het onderzoek. In verband met de te Alphen aan den Rijn heer- schende paratyphus-epldemie tegenvolgfe van het gebruik van ondeugdelijk boterhamspek, verneemt de „N. R. Ct." nog, dat in het laboratorium van het Centraal Bureau voor de volksgezondheid te Utrecht op de bij den slager W. in beslag genomen spek- resten inderdaad paratyphus-bacillen zijn gecon stateerd. Onder leiding van den burgemeester, dr. H. J. Lovink heeft, zooals reeds gemeld is, op het ge meentehuis een conferentie plaats gehad met den inspecteur voor de volksgezondheid, dr. Hulshoff Pol uit 's-Gravenhage en de plaatselijke genees- heeren, over de te nemen maatregelen ter voor koming van uitbreiding. Zoo is o.m. een melkzaak, waar vijf leden van het gezin aan paratyphus lij dende zijn, op last van den burgermeester geslo ten, terwijl de in den winkel aanwezige zuivelarti- kelen voor een deel zijn onteigend en vernietigd. Het aantal patiënten bedraagt thans eenige tientallen. Tot nu toe hebben zich geen ernstige complicaties voorgedaan. MINDER BALS OP HET PLATTELAND IN FRIESLAND. Ook al een gevolg van de crisis. Het is op te merken, zoo schrijft de Leeuwarder Crt., dat het aantal „bal-avonden" op het platte land in de provincie Friesland lang niet zoo groot meer is al in vroegere jaren. Bij informatie naar de oorzaak van dit verschijn sel bleek, dat het aantal aanvragen van de zijde der caféhouders tot het houden van een bal-avond is afgenomen. Doordat de vertering, als gevolg van de crisis, niet meer zoo is als vroeger, ziet de lokaalhouder van zulke aparte bal-avonden af. Hij vraagt voor bal alleen verlof na een uitvoering zooals vroeger altijd het geval was en laat „enkel bals" schieten. Ook sommige burgemeesters meenen, dat ettelijke „balavonden" in het winterseizoen niet noodig zijn en gaan ook weer in de richting van vroeger. „En kel bal na uitvoeringen." Er is geen dorp zoo klein of het heeft in den win ter een paar uitvoeringen van vereenigingen, waar- dan dan gelegenheid is een dansje te maken. En zijn er geen uitvoeringen, de rijpere jeugd zal al ware het alleen maar om een dansje te kun nen maken dan wel uitvoeringen organiseeren. Dan wordt de leeuw er op uit gestuurd Wij hebben indertijd melding gemaakt van een niet alledaagsch geschenk, dat den bioscoopeigenaar Tuschinski te Amsterdam ter gelegenheid van zijn jubileum gestuurd kreeg. Men zal zich herinneren dat de filmmaatschappij Metro Goldwyn hem een levenden leeuw, het dier, dat deze maatschappij in haar „wapen" voert aanbood. Eenigszins vreemd deed dit alles wel aan en inderdaad, de geschie denis blijkt thans nog vreemder te zijn geweest dan zij zoo al leek. De geheele aanbieding namelijk is niet anders geweest daneen handig opgezette reclame-truc van den circuskoning Sarrasani, zoo- als deze in een gesprek met een redacteur van de „N. R. Crt." heeft verteld. Het is hem tijdens zijn tournée door Nederland niet erg voor den wind gegaan en daarom was het noodig nu en dan eens flink op de groote trom te slaan. Vroeger had Sa- rasani daaraan geen behoefte, de tegenwoordige tijdsomstandigheden hebben hem er toe gedwongen. Het jubileum van den heer Tuschinski was een zeld zaam schoone gelegenheid. Hoe de aanbieding in haar werk is gegaan? In den morgen van den jubileumdag is de leeuwen temmer Wilson heel vroeg en in alle stilte met een zijner makte dieren op stap gegaan. Doel van zijn reis was Waalhaven, vanwaar de leeuw per K.L.M.- machine van Rotterdam naar Amsterdam werd ver voerd. De leeuwentemmer ging als begeleider mee. Op Schiphol stond een particuliere vrachtauto klaar, de leeuw werd opgeladen en zoo ging het naar het Tuschinski-Theater. Men kan onverwacht een hond of een poesje thuis gestuurd krijgen, het moge even onaangenaam zijn, maar een plaatsje is gauw daarvoor te vinden. Met een leeuw is dat heel wat anders, zelfs al is het nog zoo'n mak beestje, zoodat het geen wonder was, dat de heer Tuschinski er dood mee verlegen was, De heer Max Tak, de populaire dirigent, een vriend van Sarrasani (dat verklaart veel!) wist er echter wel raad op. Hij bood zijn vriend namens het bioscoopconcern het dier aan het circus aan. Sarrasani was verrukt over dit aanbod. Geweldige aanwinst voor zijn menagerie, die leeuw van de Metro Goldwyn! Reuzen-reclame! Hij stuurde on middellijk een vrachtauto de grootste, die hij had en waarvan de kleuren en het woord „Sara- sani" het meest opvielen naa rhet Tuschinski- Theater. De leeuwentemmer bracht zijn dier van den eenen wagen in den andere. Het stond al ziyart van menschen voor de bioscoop. „D's is wat van Sarrasani!" De politie moest er aan te pas komen. J AUTO OVER DEN KOP. De bestuurder op slag gedood. Gisteravond is bij het „Woudhuis" op den weg Zutfen naar Apeldoorn een auto, vermoedelijk door hetspringen van een bond, in volle vaart tegen een boom gereden en over den kop geslagen. De in zittende, de ongeveer 40-jarige P. Spekreis uit Twel- loo, werd op slag gedood. Elfde algemeen© valkstelling. De definitieve uitkomst van de elfde volks telling hier te lande is door Inet centraal bureau voo rde statistiek reeds aan ongeveer 1000 ge meenten meegedeeld. Vermoedelijk' zullen de ove rige gemeenten de mededeeling van het defini tieve bevolkingscijfer nog voor het einde van dit jaar ontvangen. Het voorloopig verschil tussdnen de gemeen telijke bevolkingsregisters en de volkstelling (volkstelling lager) wordt thans gesdnat op ruim 0.2 pet. van de totale bevolking (definitief ver schil 1909 bijna 0.69 pet. 1920 bijna 0.89 pet. Nalioiiaal Arbeids-Secretariaat. De vakbonden, aangesloten bij het Nationaal Arbeidssecretariaat, telden op 1 Sept. 1.1. 19680 leden tegen 17457 leden op 1 Januari 1931. Bij het N.A.S. zijn thans 11 vakhonden aangesloten. D'it jaar sloot zich de organisatie van koks aan met ongeveer 600 leden. Buitenland 'iDle mah, die een einde aan den oorlog maakte. Onlangs hebben wij melding gemaakt van den man, die een eind aan den oorlog heeft' gemaakt, doordat hij bij de verovering van een corps- hoofdkwartier der Dluitsdners te Framerville een hoop snippers bijeenvoegde, die bij nader onder zoek het Ineele plan van de Hindenburg-linie ble ken te bevatten, wat het groote hoofdkwartier der geallieerden tot het besluit bradnt den aan val in het najaar van 1918 tegen het aanvanke lijke plan in tot het einde toe door te! zetten. Deze man, wiens naam vergeten was ,is thans !k|omen opduiken. Het is ex-lui tenant B. J. Rol- lngs, thans sergeant bij de politie te Neatlu. Lady Houston, de weduwe van den bekenden seheep- vartmagnaat heeft den man een dnèque van 5000 pong toegezonden. D|eze verklaarde nog niet goed te weten, wat hij met het geld beginnen moest. Hij had, bij het verzamelen van de snippers niet het minste idee gehad van hun groote waarde 3000 sterfgevallen in den Belgischen Clongo. Naar uit Etelgisch Congo woidt gemeld, is al daar in het district Kwango een dysenterie-epide- m ©uitgebroken. Tot dusverre zijn er 3000 sterf gevallen te betreuren. EEN HUWELIJK, DAT BIJNA NIET DOORGING. De minister kon zich met de keuze van den bruidegom niet vereenigen. Het kleine Belgische stadje Maeseyck in het Lim- burgsche, heeft gedurende enkele dagen overeind gestaan wegens een besluit van den liberalen mi nister van oorlog, een beslissing welke doet denken aan voor-oorlogsche toestanden in Rusland, zoo schrijft de Antwerpsche coorrespondent van „De Msb." aan zijn blad. In Maeseyck woont namelijk de jonge advocaat Rijckeboer, die deze week ii^.het huwelijk zou tre den met juffer van Venckenray. Dat is een heel alledaagsche gebeurtenis en dit feit zou niet de heele stad in beroering hebben gebracht ware het' niet, dat de minister van landsverdediging tusschen- beide was gekomen. De minister van oorlog? Hoe dat mogelijk is? Wel, de bruiidegom- advocaat s ook nog reserve officier en volgens de Belgische wet welke waar schijnlijk nog dateert uit den tijd van Napoleon moet een officier en ook een reserve-officier, die het plan heeft in het huwelijksbootje te stappen, daar toe vergunning vragen aan den minister van lands verdediging. De bruid moest waaardig gekeurd wor den voor den sterre-drager. De trouwlustige advocaat-reserve-officier die de landswetten natuurlijk heel goed kent had zijn wet- telijken plicht gedaan, overtuigd dat de keuze van zijn hart wel geen bezwaar zop opleveren bij den minister. Maar, daar kwam dan plotseling de verrassing! Twee dagen vóór de groote plechtigheid zou plaats vinden werd hem het ministerieel besluit medege deeld, dat zijn huwelijk met juffrouw van Vencken ray niet mocht plaats hebben. Groote consternatie natuurlijk in de families, ja in heel de stad. - Men zocht naar dereden. In het mmistineel be sluit werd er geen genoemd, doch men vermoedt dat zij te zoeken is in het feit dat de familie van Ven ckenray uitgeefster is van het Vlaamsch natio nalistisch weekblad „Maas- en Kempenbode". Dat blijft echter nog maar vermoeden en de deur blijft open voor alle veronderstellingen. Wat er van zij de eer van de jonge bruid is door heel het gebeuren verdacht gëmaakt. Vandaar de groote verontwaardiging in Maeseyck. Hoogstaande personen van het stedeke hebben op het laatste moment alles in het werk gesteld om het ministerie te Brussel duidelijk te maken, welken flater men aldaar heeft begaan en zij schijnen er een bekeering te hebben bewerkt, want de bruiloft, welke bijna een „gestoorde bruiloft" was geworden, ts toch nog kunnen doorgaan, aldus genoemde cor respondent. Men begrijpt in welke gevoelens jegens het hoog- StErgwordt aangekondigd dat het laatste bedrijf van deze comedie, welke bijna een tragedie was ge worden, zal afgespeeld worden in een interpellatie in het parlement. ZOEKT, VINDT EN ONTVANGT 12.000 GULDEN! Een belooning van 1000 pond sterling is uitge loofd voor inlichtingen, welke leiden tot het terug krijgen van de juweelen, welke de vorige week in het Savoy-Hotel te Londen den Haharadjadhiradja van Dorbhanga werden ontstolen. De politie ver moedt, dat het gestolene reeds in buitenland van de hand hand is gedaan. HUWELIJKEN WORDEN OP DE OPERATIE TAFEL GESLOTEN. Twee New-Yorksche dames, op het punt in het huwelijk te treden en op weg naar de trouwplech tigheid, kregen een ongeluk met den auto, waarin zei gezeten waren. Zij werden vrij ernstig gewond en naar het ziekenhuis gebracht. De dames stonden er echter op dat het huwelijk door zou gaan en daar om werden de bruidegoms de ambtenaar van den burgerlijken stand en de noodige getuigen in de operatiezaal van het ziekenhuis gebracht en werd het dubbele huwelijk gesloten, terwijl de dames reeds op de operatietafel lagen. EEN KOSTBARE BIJBEL. Uit een Londensche verzameling heeft een boek handelaar te Londen aan een onbekend kooper een Gutenberg-bijbel verkocht voor den prijs van 100.000 dollar. Deze bijbel is het eerste gedrukte boek en werd in 1455 door Johan Gutenberg te Mainz uit gegeven. Van dezen bijbel bestaan in de geheele wereld slechts 41 exemplaren. NBarktberichten NOORDERMARKTBOND, 18 Nov. Aanvoer: 10600 kg uien: gele nep ƒ8.50; drielin gen ƒ4.50—5.00; uien ƒ4.20—5.10; grove uien ƒ4.90— 5.00; 2500 kg peen ƒ3.00—3.40; idem kleine ƒ1.30; 14200 kg roode kool ƒ0.90—2.10; 200 kg witte kool ƒ0.60; 17000 kg D. witte kool ƒ0.70—1.90; 1300 st. bloemkool ƒ2.405.40. NOORDERMARKTBOND, 19 Nov. Aanvoer: 14200 kg uien: gele nep ƒ8.40; drielin gen ƒ5.005.30;' uien ƒ5.10—5.30; grove uien ƒ5.20 —5.30; 2600 kg peen ƒ3.10—3.40; idem kleine ƒ1.30 —1.50; 10600 kg roode kool ƒ0.60—2.30; 4000 kg. gew. witte kool ƒ0.60; 11600 kg D. witte kool ƒ1.10—1.50; 2800 kg gele kool ƒ0.90—2.00; 1600 st. bloemkool ƒ3.80—4.70. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 18 Nov. Aanvoer: 4300 stuks Reuzen bloemkool ƒ3.50— 6j60; 2e soort ƒ0.80—1.40; 15000 kg roode kool ƒ0.80—2.60; 12000 kg gele kool ƒ0.901.60; 1600 kg witte kool ƒ0.60; 20000 kg D. witte ƒ0.70—1.80; 14000 kg uien 5.005.20; grove ƒ4.90—5.20; drie lingen ƒ5.10—5.20; nep ƒ8.70—9.30; 1500 kg bieten ƒ1.40—2.20; 1600 kg peen ƒ3.40—3.60; idem kleine ƒ1.30; 3200 kg aardappelen friesche borgers ƒ3.60— 3'9LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 19 Nov. Aanvoer: 3000 stuks reuzen bloemkool ƒ4.7.10; 16000 kg roode kool ƒ1.30—2.80; 11800 kg gele kool ƒ0.60—1.80; 5000 kg witte kool ƒ0.60—0.70; 22000 kg D witte ƒ0.60—1.70; 5200 kg uien ƒ5.00—5.30; grove ƒ5.00—5.30; drielingen ƒ5.10—5.30; 3900 kg bieten ƒ1.00—2.30; 1000 kg peen ƒ3.20—3.80; idem kleine ƒ1.50; 1800 kg ramenas ƒ1.802.30. WARMENHUIZEN17 Nov. Aanvoer: 350 kg. roode kool 2e kw. ƒ0.60; 7700 kg uien: drielingen ƒ4.90; uien ƒ5.00—5.20; grove uien Aanvooer: 3600 kg uien: uien ƒ4.70—5.10; grove uien ƒ4.90; 850 kg peen ƒ3.50; id. kleine ƒ0.80. BOVENKARSPEL, 18 Nov. Uien: grof ƒ2.50; groote gele ƒ2.302.55; drielin gen ƒ2.50—2.55; bloemkool ƒ5.40—8.50; 2e ƒ2—4.90; 3e ƒ0.75—1.40; roode kool 0.90—2.30; gele kool ƒ1.60 2.00; witte kool ƒ0.60. GEREF. M. V. „TEN ARBEID GEROEPEN", Afd. A. Broek op Langendijk. Agenda Vrijdag 20 November. Ma Dekker. Schets 19, N. T. Janny Troost. 2e helft Art. 12, Gel. Bel. Aafje de Graaf. Bijdrage.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 2