Nieuwstijdingen SPORT EN WEDSTRIJDEN Rechtszaken Wanneer St. Nicolaas in aantocht is... lezer dagen verschenen in enkele bladen in Zuid-Holland advertenties, waarin voor het a.s. St. Nicclaasfeest vreugde pakketteil" te leveren onder rembours tegen f 1.15 per stuk werden aan geboden. ,D|e aanbieding was erg aantrekkelijk;, want zoo n pakket bevatte alles, wat een kind van St. Nicolaas verwacht: een teeken- en een schetsooek, 'n groote collectie kleurpotlooden, een zakpenhouder, een bouwdoos, een zakmes, een gezelschapsspel, een hand- of voetbal en twee surprises. Prima kwaliteit! E|n dat alles voor f 1.15. Ten minste zoo stond het er. De ^werke lijkheid was even anders. Want, de talrijke ge gadigden konden de vreugde" welke dit pak ket zou geven, bezwaarlijk inzien, het eenige wat zij vonden was een massa houtwol en een paar vrijwel waardelooze artikeltjes. D,e meneer, die op deze voor hein voordeelige, maar voor de betrokkenen minder aangename manier voor gjt. Nïoolaas speelde, heeft niet lang plezier van zijn pakketjes gehad. Het bleek te zijn de 23- jarige handelsreiziger A. van A., die door de Hiotterdamsche recherche is aangehouden en in verzekerde bewaring is gesteld. IN 25 DAGEN AMSTERDAM—BATAVIA UIT EN THUIS Zondagmiddag te 4.20 uur is „De Specht" gezag voerder Frijns, uit Rome te Schiphol aangekomen. Bij Bastia (Corsica) had het vliegtuig de uitgaande Valk" gezagvoerder Soer, ontmoet, en was langen tijd mét dezen in draadlooze verbinding gebleven. De staart van „De Valk" was hersteld en dit vlieg tuig bereikte Zondagmiddag nog Brindisi. Aan boord van de „Specht" bevond zich de heer Folk, assis tent-stationschef van Schiphaol, dei de reis als radio-telegrafist meemaakte. Hij was 29 October met de Uil", gezagvoerder Smirnoff, uit Amsterdam vertrokken en moest terstond na aankomst te Ban- dooeng wegens ziekte van den telegrafist van de .Specht" invaallen. Den 25sten dag na zijn vertrek uit Amsterdam was hij dus weer op dit station te rug. Hij kwam op 9 November te Bandoeng aan en vertrok vandaar weer op 13 November. WEER EEN VERKEERSONGELUK OP DEN AMSTERDAMSCHEN STRAATWEG. Motorrijder over den kop geslagen. Zaterdagavond, omtreeks 7 uur, heeft op den Rijksstraatweg nabij het Kruithuis te Halfweg weer een verkeersongeluk plaats gehad. Vermoedelijk tengevolge van den dikken mist geraaakte een motorrijder in den berm van den weg, sloeg over den kop en bleef bewusteloos liggen. De Gem. Geneesk. Dienst uit Amsterdam en dr. J. P. Baumann uit Halfweg werden gewaarschuwd. Laatstgenoemde was het eerste ter plaatse en ver- leende eerste hulp. Het bleek, dat de motorrijder, zekere K„ wonende te 's-Gravenhage een ernstige hoofdwonde en vermoedelijk hersenschudding had ge^ra0gverbonden te zijn, werd hij door den Gem. Geneeskundigen Dienst uit Amsterdam, die inmid dels was gearriveerd, naar een der ziekenhuizen te Amsterdam overgebracht. Het motorrijwiel was licht beschadigd. 18-JARIG MEISJE TE TONGELRE NEERGESLAGEN EN BEROOFD. Zaterdagavond omtreeks 10 uur werd langs den weg in voormalig Tongelre aan de Achterstraat te Eindhoven een meisje gevonden, dat daar bewuste loos neerlag. Het bleek de 18-jarige dochter van den slager Roy te zijn. Het meisje werd naar huis gebracht, waar het tot bewustzijn kwam. Zij vertelde, dat zij met een hard voorwerp op het hoofd was geslagen, waarna zij bewusteloos neerviel. Uit haar taschje was een bedrag van f 57.50 verdwenen. De twee meisjes, die het beroofde meisje hebben gevonden, zijn dadelijk door de politie gehoord, doch hadden niets verdachts gezien. De recherche zoekt den dader. Het slachtoffer had een buil op het achterhroofd en een inwendige verbloeding. Haar toestand is redelijk. wordt door den rechtsbinnen pradiitig ingekopt. Kust 2—1 -voor de thuisclub. bi a de thee pakteu de koekmannen flink aan en weten een gelijken stand te forceeren. Hun spel is zeer aantrekkelijk. Steeds scheppen zij door lange passen naar hun vleugels gevaarlijke situaties. D. geeft echter ook niet op en nog 2 maa lweet zij te scoren, waartegenover Verkade ,nog eenmaal den Dl.-keeper liet visschen. Eind stand alzo o43 voor D>., wat de verhouding goed weergeeft. Verkade is een sympathieke vploeg, die een stevig balletje spéélt, doch steeds binnen de perken bleef. Het was een faire, span nende wedstrijd, die door den heer Geurts op prettige, kalme wijze werd geleid. Dj. T. St aAlkmaar a. Tn een matig gespeelden wédstrijd deelden de 1>. adspiranten met de Alkmaar dito de puntjes. Een dubbelblanken uitslag was het resultaat. Koedijk 1—Df. T. 3 4—0. Precies op 'tijd laat 'de scheidsrechter aftrap pen. Koedijk valt onmiddellijk aan en blijft voorloopig in de meerderheid. De achterhoede van D.T.S. moet alle zeilen bijzetten om hun doel voor een doorboring te vrijwaren. Er ontstaan vele malen hachelijke situaties voor hun heilig dom, maar de Koedijkér voorhoede verknoeid de eenvoudigste kansen. Aan weerszijden wordt er hcelpoos slecht gespeeld. Dp D|.TJ3. aanval waagt e.n toe een poging om tot Koedijk's veste door te dringen, maar een schutter en doorzetter ont breekt. Nadat keeper Mol eenige malen verdien stelijk werk heeft verricht, wordt een boog schot hem te machtig 1—0. Spoedig daarop moet hij opnieuw visschen 2^0. Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust pakt Dj.TjS. beter aan en sluit Koedijk "bij wijlenxgeheel in. Was er een schutter geweest, dan was de uitslag stellig an ders geworden. Nu hield men het spel te peute rg. Slechts één goed schot is er gelost en wel door de linksbuiten. Het opdringen van de Dj. T. SS. achterhoede wordt hun noodlottig bij een utvalvan Koedijk', van dichtbij werd de bal ingeschoten 3—0. Nog geeft Dj. het niet op, maar telkens wordt het schieten verwaarloosd. Vijf minuten voor 't einde scoort de linksbuiten via de paal nummer vier. Het gelukte Di. niet de eer te. redden en als de scheidsrechter voor de laatste keer fluit, heeft Koedijk deze slecht ge speelde ontmoeting verdiend, doch sterk geflat teerd gewonnen. A REO NDiISSEMENTSREC IITB AN K. Meervoudige strafkamer. Uitspraken zitting 17 November. Anth. Arnoldus Ei., varensgezel zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans gedetineerd, dief stal van een rijwiel, 6 maanden met 2 maanden aftrek voorarrest. Willem van G„ arbeider zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans in voorarrest, rijwiel- verduistering, 4 maanden gev. met 2 maanden aftrek voorarrest. Overige uitspraken a.s, week. Heden geen be handeling van nieuwe strafzaken. KOEDIJK, Zondagavond ga fde muziekvereeniging .Au rora" een openbare uitvoering in de zaal van den heer Jb. Groot, aldaar. Allereerst werden eenige muzieknummers ten gelioore gebracht, waarna een tooneelstuk in 1 bedrijf, Moppie, de ongeluksvogel, door P. Gerdas, werd opgevoerd dat zeer i n den smaak va nde aanwezigen viel, ofschoon de opkomst niet groot was. Daarna wierden nog weer eenige muzieknummers ge speeld en het mag dus een geslaagde avond voor Aurora heeten, dat besloten werd met een bal. Dj. IT. Sj. 1—Verkade 1 4—3. Om tien minutejn over 2 laat scheidsrechter Geurts den strijd beginnen. Eien dichte mist maakt het moeilijk het verloop goed te volgen. 'Dit mocht voor het publiek' niet aangenaam zijn, Voor arbiter, grensrechters en spelers was het zekér lastig. R©eds in de eerste minuten scheen het alsof het Verkade-doel reeds doorboord zou worden, doch het harde schot, werd door de bovenlati gekeerd. De Zaandammers spelen een forsche, open partij voetbal en geven zich geheel. Succes blijft dan ook niet uit. Met een keiharde schui ver, die door een der D|.-backs van richting wordt veranderd en onhoudbaar in den tioek komt nemen zij de leiding. Dj. maakt echter spoe dig gelijk als de linksbinnen 'bij een onvoldoende gestopte, bal den keeper passeert. Ove rhet alge meen hield Di. het spel te kort. Bij| een Dl.-aanval wordt corner gewerkt. Dieze goed voorgezet, VOOR, DEN POLITIERECHTER. Zitting van Mjaandag 23 November. Artikel 239 und kein ende. Minstens voor de vijfde of zesde maal had de politierechter zich bezig te houden met den per soon van Joh. T„ een beklagenswaardig jong- mensch, omtrent wiens bedroevende zwakheden we maar verder het stilzwijgen "willen bewaren Die heer J. H. Wiggers ambtenaar van het' ge nootschap t. z. v. g. en kinderwetten heeft ook al menig velletje omtrent dezen jongen man vol getypt, weer als adviseur bij .de behandeling met gesloten deuren gehoord. Dr. Hoeneveld, de bekende psychiater werd eveneens meermalen aan gezocht zijn diagnose te stellen en ook ditmaal weer hij de behandeling met gesloten deuren, als getuige deskundige gehoord. Iets inn hetzelfde dubieuze genre. De 37-jarige arbeider Simon V., uit Limmen die zich op 28 Juli op het zeestrand, te Clastricum schuldig maakte aan hij art. 239 strafbaar ge stelde handelingen en voor dit feit op 28 Septem ber terecht stond, ontving alstoen de aanzeg ging, dat de heer Wiggers een rapport zou uit brengen en de behandeling tot nader orde werd geschorst. Heden weid deze zaak, natuurlijk met gesloten deuren, voortgezet en de heer Wiggers gehoord, teneinde zijn rapport nader toe te lich ten. Wraakzucht of baldadigheidslust Een 20-jarig jongmensch, Dorn. Dj., dat tijdens zijn werkzaamheden te Helder in Augustus van dit jaar, een billijk en behoorlijk logies genoot in het gebouw der getneelonthoujdersvereeniging aan de Hoofdgracht aldaar, gaf van zijn erkente lijkheid al op zeer zonderlinge wijze blijk, door op 15 Aug., alvorens afscheid te nemen, met messneden het beddegoed op zijn logeerkamertje verhielde, waardoor de philantropische vereeni- ging natuurlijk schade werd berokkend. Voor dez elaffe daad, waarvoor geefn motieven kon den worden gevonden, moest genoemde Cl. Dl op 2 Nov. terecht staan, doch alstoen bleek dat de verdachte zonder eenige kennisgeving, niet was verschenen. D(e politierechter liet zich ech ter zoo maar niet afschepen en schorste de zaak tot nader te bepalen datum, deneinde den heer [Wiggers in de gelegenheid te stellen informatiën te hemen en zoo noodig de persoonlijke verschij ning van den verdachte zo uwoiden gelast. Héden werd de zaak dan opnieuw aan de orde gesteld en hen evens de heer Wiggers ook de vorige ge tuigen wederom gehoord. D|e get. Heertjes was echter 'niet aanwezig. Zooals vanzelf spreekt, ont ving de nalatige comparant van den politierech ter een terechtwijzing wegens zijn niet verschij ning op de vorige zitting. D|oor dén heer F. als gemachtigde werd ingediend een eisch tot f15 schadevergoeding. Die werkelijke schade bedroeg echter f25, doch het bestuur wilde niet het onderste uit de kan verlangen. Die verdachte kon geen motief opgeven voor zijn wonderlijk optreden, dat de politierechtr de veronderstelling deed opperen, of deze verdachte wel recht wijs was. De heer Officier kon even min het mysterie oplossen, doch achtte het noo dig den verdachte aan het verstand te brengen dat een dergelijke manier van doen niet opgaat. Eisch f80 boete of 80 dagen. De zaakr zal woéden voortgezet op 21 Diecember, naAiet inwinnen van nadere inlichtingen omtrent dezen delinquent. Weer 'n gepeperd damesduel. Mej. E. V., huisvrouw van den heer .Tb. B. te Hoorn .terzake het feit, dat ze op Vrijdag 11 Sept. haar stadgenoote mej. Dl in het openbaar had beleedigd op een manier, die heusch niet tot verspreiding in een nieuwsblad of op eenjge an dere wijze geschikt is. De oorzaak van dit op treden moest worden gezocht in de omstandigheid, dat mej. Duin een kind een terechtwijzing gaf. Dit kind had het dochtertje van mej. Duin een klap in 't gelaat gegeven. Volgens verdachte was mej. Duin beginnen te schelden, en reduceerde zij voorts haar aandeel in 't gebeurde tot een mini mam. De heer A. N. Blasjes, houtbewerker had echter de uitlatingen evenmin in origineel en vorm gehoord. Deze getuige bracht dan ook de red ding in den nood en het resultaat was datf de verdachte werd vrijgesproken. iSa moeder kwam ook valder voor het voetlicht). De heer J. BI., echtgenooté van mej. Elisabeth V., de vorige verdachte, verscheen hierop -voor den politierechter, eveneens verdacht van beleedi- ging van mej. D'uin door de toevoeging van een scheldwoord, dat geen énkele redactie zal toela ten nader te releveeren.'Hiet was wel niet direct gemeend maar toch wel zeer onwelvoegelijk'. Hoe wel de verdachte zijn best deed een 'technische plausibele verklaring te geven van zijn straf bare uitlating. De heer officier kon zich dez ^manier van optreden voor iemand, die aangesloten was bij het Leger des Heils niet indenken en vorderde f10 boete of 10 dagen, vonnis na veel onzinnig gesputter van den verdachte conform eisdrt. Heel wat op zijln kerfstok. Echter erger dan het geleek. Een te Grootebroék wonende 33-jarige koop man. luisterende naar den naam van Petrus Jo- sephus R., stond terecht, omdat hij op 7 Septem ber te B'ovenkarspel den heer Jde Boer uit Ejnk- huizen had mishandeld door hem een slag in het gelaat toe te brengen en hem voorts te kwa- iificeerén als lummel, schurk en meer dergelijk fraais. Dit alles gebeurde ha een f ietsaanrijding door de beide heereh. Erg vriendschappelijk was de conferentie tusschen 'de verschillende partijen juist (niet, want de een pakte zijn klomp en de ander een mes. "Dé politierechter vermeende dat deze strijdvaardigheid 'niet overeenkomstig was met het heerschénde vredesidee. Voorts beriep de verdachte zich terecht of teh onrechte op zelf verdediging. öok zit er nog een oude geldkwes tie tusschen de combattanten. Eisch was na een geestig requisitoir f 15 boete of 15 dagen. Vonnis dito, dito. Onjuiste manier om eventueel achterstallige schuldenaars tot betaling te animeeren. De heer Willem Hj., melkslijter te Alkmaar, had op '2 [September een zijner naar zijn meening eemigszins minder vlugge cliënten tot betaling aangezocht door hem per post een schitterend rood gekleurde briefkaart, toegezonden, waarop ge drukt met koeien van lettersBietaal je schuld. De aldus tot voldoening aangevuurde adressant de heer J. cteenhuis uit de Ddjk'graafstraat, nam geen genoegen met deze wijze van aanmanen en deed een klacht wegens beleediging, met gevolg dat de melkhandelaar heden terecht stond. De hoer ontkende eenige melkschuld te hebben, welke ontkentenis door diens echtgenoote werd onderschreven. Gevorderd werd tegen verdachte reeds eenmaal voor een dergelijk feit veroordeeld tot f25 boete of 25 dagen. Minder onschuldig gebruik van een bierglas. De niet verschenen en in de rechtzaal niet geheel onbekende 'neer Gustaaf P., woonwagen- yhewoner, kwam in onvriendschappelijk contact met den officier en politierechter, omdat hij in den nacht van 15 September ter gelegenheid van de kermis te Spanbroek in het café van den heer B[. den landbouwer J. D|een uit Obdam een flinke mep op het hoofd had gegeven met een bierglas. Het was omstreeks 5 uur in den mor gen, dat Deen op een dergelijké hartelijke wijze werd getracteerd. Al weer een argument om de sluitingsuren op boerenkermissen wat minder ruim. toe te staan. Eisch tegen P., meermalen ver oordeeld, 2 maanden, vonnis 1 mand. weest om in de Hoogstraat te Blovencarspel te rijden met een motorrijwiel voorzien van een nummerbewijs, dat stond ten name van 'H- de Bioer te Bakhuizen. Toen hij echter werd aan gehouden, leed dit waagstuk een jammerlijk f.as- oo He1. was een truukje, dat Laagland trouwens bekfcnd was. Eisch f25 boete of 25 dagen. Von nis f 15 boete of 15 dagen. Jeugdig slaaf van sigarettengenot. Een 14-jarig jongeling H;. J. te Schermer- horn, moest zich de onaangename positie laten welgevallen als verdachte te compareeren naar aanleiding van het feit, dat hij zich een aantal doosjes met sigaretten had toegeëigend ten na- deele van den heer K„ caféhouder te Schermer- horn. De oneerlijke sigarettenminnaar werd ten slotte op heeterdaad betrapt. Het oordeel van brigadier Tftlsma omtrent dezen jeugdigen zwak keling was niet onverdeeld gunstig, doch de heer Wiggers was wat milder in zijn meening en ad viseerde een voorw. veroordeeling. Dé schade was door verdachte uit eigen impulsie vergoed. De officier, hoewel geneigd tot het vorderen van eeen voorw. straf, las de knaap streng de les en vorderde eeh erns'tige straf, 3 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Vonnis 6 weken gev. voorw. met 3 proefjaren én het opleggen van strenge bijzondere voorwaarden. Een minder aangename begroeting. De heer J. Mbedt, ambtenaar der belastingen te Alkmaar, die zich op 10 September te Elg- taiond aan zee vervoegde aan de woning van mej. W. D„ huisvrouw van. den visscher Jh. Zu, inet het doel inlichtingen in te winnen omtrent haar afwezige zuster, bleek dit bezoek niet be paald ingenomen en verwelkomde den heer Ml, de zich bevond in hoog gezelschap en wel de heeren A. Bergsma en ten Bruggencate, respec tievelijk rijks- en gemeenteveldwachter, met de weinig aanlokkelijke woorden: Schaam jij je niet, laffe kerel, leelijke lafaard, mispunt. De heer Moedt brak de conversatie dan maar liever zoo spoedig mogelijk af en was zoo vrij zichzelf satisfactie te bezorgen, door het indienen van een klacht ter zake beleediging van een ambtenaar. Volgens recentie van den gem. veldwachter, was verdachte niet zo okwaad, maar zeer op vliegend en van cholerisch temperament. Dé of ficier vermeende echter dat de juffrouw wel wat heel erg onhebbelijk was opgetreden en vorderde f20 boete of 20 dagen. Uitspraak onder aanne ming van verzachtende omstandigheden f 10 boete of 10 dagén. Voor dc variatie eens huisvredebreuk. Na een in den morgen van Vrijdag 25 SSept. duidelijk uitgesproken meeningsverschil tusschen de buurdames inej. K. en mej. Womma te Wie- mgen, vervoegde zich eenigen tijd late r'de echt genoote Dirk Oornelis KL, zich aan de woning van mej. Womma en drong die woning binnen, na vooraf een raampje te hebben verbroken. Hij gedroeg zich daarna al zeer onbehoorlijk en be vuilde onder meer met zijn grove boerenklom- pen het echtelijk bed van de familie Wpmma. De politierechter noemde dit optreden al bui tengewoon schandelijk en voegde den verdachte toe: Als je dat bij mij had geprobeerd, had ik je hij je kraag gepakt en je er uit gesmeten. Dé moeder van verdachte hield, nog een omstandig betoog ter verzachting van haar zoon's optre den. De officier dweepte echter niet bijzonder met de wijze waarop verdachte zich had gedra gen en vorderde f 50 boete o f50 dagen. Vonnis f30 'boete of 30 dagen, "t Is in orde, zei de ver oordeelde gemoedelijk. Eléu prima opstopper uitgedeeld. Die 33-jarige arbeider Pieter L. te Egmond- Binnen, wiens handen blijkbaar nogal los aan het lijf zateta, had op 5 October den smidsknecht O. Peperkamp uit Castricum onthaald op een krachtige vuistslag in het gelaat, zulks volgens zijn verklaring omdat Kees Peperkamp, die aan een haring zat te kluiven, geen aanstalten maak te /leze delicatesse te betalen. Dé mep kwam zo ohevig aan dat de neus van den Cjastrieummer smid aan bloeden sprong. Verdachte was de zoon van een arme weduwe, reden waarom hij zeer zeker had moeten nala ten, zich van drankgebruik en het plegen van strafbare feiten te onthouden. Eisch f 25 boete of '25 dagen. Vonnis tegen den ongebonden lief hebher van vuistrecht, zooals de politierechter hem noemde, conform eisch. Eek ongalante ridder. De heer Arie Paucras, inwoner, van Groote broek, was niet aanwezig om rekening en ver antwoording af te leggen wegens mishandeling van zijn buurvrouw mej. Ml Laan, geb. Dol, die hij in den avond van Zaterdag 19 September op haar eigen erf met de vuist op het gelaat had geslagen. Natuurlijk was ouverture van deze opera ook iniet bepaald harmonieus te noemen. G evorderd werd f 20 boete of 20 dagen. U itspraak conform. Gepronkt niet vreemde vederen. De 22-jarige bankwerker A. M. de Hl te Wervershoof was op 7 Sept. zoo vrijpostig ge- Eeh venijnige knieschop. De 22-jarige arbeider Exans Si, geboren te Onstwedde en wonende te Weeringen, deelde op 4 October aldaar den getuige R. Hoekstra, land- houwer, een schop tegen het kniegewricht, voor welk èfit hij heden terecht stond. Verdachte had in een aan drank ontleende baldadigheidsstemming de vrouw van Hoekstra lastig gevallen, waartegen Hoekstra natuurlijk prtesteerde. Hij ontving toen een trap en ook zijin vrouw werd een dergelijk ezelsmanuaal toe gediend. Hoekstra verlangde wegens beschadi ging van zijn kleeren f 20 schadevergoeding. Eiisch f35 boete of 35 dagen. Vonnis f25 boete of 25 dagen en f10 schadevergoeding. Een Alkmaarsche dame mishandeld. De verdachte heer Ered. R. had in den avond van 21 Sept. te Medemblik in het café van den heer Roemer, mej. H.M., echtgenoote van den heer H. de Jong te Alkmaar, die zich aldaar onledig hield met de talrijke harddraverij be zoekers te bedienen, een klap in den hals toege bracht. De getuige hielp haar zuster een in 'n twist gewonden man naar ee r<z ij kamer te ver voeren. Welk motief deze man had die dame al dus te mishandelen, is nog altijd een raadsel. Be officier vorderde f 15 boete of 15 dagen. Vonnis conform. Hierna sluiting.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 6