De Vrouw en de Mode BEURSOVERZICHT 12To DB TOOVENAAR GAAT ETEN. Vijf aardige plaatjes met onderschriften. Dames en heeren, bet wordt nu werkelijk tijd dat ik mijn maal eens ga gebruiken.' neemt te veel tijd weg en daarom moet ïfc in iedere brief kunnen lezen, hoe oud jullie bent, Ein nu gaan we weer raadselen: Oplossingen Letters AN 1. TROMP. T, afel Ei aadsels O chtend iM: aarten P eper 2. tor rot 3. de klok 4. de gramofoon of de radio. Nieuwe opgaven: Letters AP: 1 Wij zijn met z'n vieren, loopen elkaar steeds ina en krijgen elkaar nooit. Wie zijn wijf 2. Ik ben de naam van een beroemd Neder- landsch scliilder: Een Nederlandsche provincie (eerste letter onderstreepen). Een groote Nederlandsche stad aan net wa- Ean vischsoort, die gerookt bijzonder lek- j ker is. (derde lette ronderstreepen). een zuivelproduct (4e letter ouderstr.) j Lees nu de onderstreepte letters van boven naar beneden). 3. Ik ben een gebak, dat wij Nederlanders eens per jaar eteu eu wel iu Dieoember; ik besta. uit 10 letters. 5. 4. 2 is iets, dat wij aan iedere huisdeur aantreffen. 7, 3 9, 10 is een meisjesnaam. •8, 1, 6, 10 'is het geld, dat men voor gedane arbeid ontvangt. 4. Men gebruikt mij bij den maaltijd: draai mij om en 'ik ben onveranderd! Wie ben ik? Diaar staan ze dan weer. De oplossers, die een prijs wonnen, waren ditmaal Poeleke en Leeuwe rikje. Veel geluk en maar dapper blijven mee doen. Ein je prijsje op het bureau van de krant afhalen. En nu allemaal maar weer hartejijk 'door Mies en "door ÖQM MA ARTEN. ,Èven dit ei leeggooien in die hoed ,,De hoed keer ik om enziedaar, een ta feltje met de heerlijkste spijzen' Vrouw en Miode kan dit manteltje c(p -"alle avondjaponnen ge dragen worden en biedt het meer warmte dan de kleinere. v' Alle stoffen kunnen voor deze korte jasjes worden gekozen, ook brocaat is bijzonder chique,' maar fluweel staat warmer. Heeft men geen resten om de manteltjes tS maken, dan is de aanschaffing van het materiaal ook niet zoo kostoaar, daar men voor de meeste modellen niet meer dau 1.80 a 2 M. noodig heeft. Die patronen zijn bijna overal te krijgen en het maken èr van is zeer eenvoudig, zoodat het de moeite van hét hebben van zoo'n modieus asjje wel loont, ter meer, daar zij oude japonnetjes weer mooi en nieuw doen schijnen. Nieuwe winjtermodellen. Astrakan, de groote mode. a Groen laken mantel met eemtuur van de zelfde stof. De zwart astrakan kraag zet zich voort als gaxneering van de voorpanden en onder kant en laat ons aan de mouwen op elleboog hoogte een klein volant zien. b. Japon van donkergroen velvet, z.g. fles- schengroeu; rok met roud gekuipteu volant, die op heuphoogte een ingezet bies laat zien, die de zelfde lijn volgt van de volant. Het lijfje is met grijs astrakan gegarneerd evenals de kraag en schouderstukken. a. Zwart velours de laine wandel japon met kort manteltje dat met imitatie hermelijn is gegarneerd; wijde bonten bovenmouw, die in een langen stoffen manchet overgaat. Nu nog een aardige tafeldame waarmede ik mij kan onderhouden hopppla, daar is ze al. Pro<n„ iuffrouw. Laten we eens smakelijk eten Jaja, een too venaar als ik komt maar ge makkelijk aan de kost, viude njullie ook niet WIE KAN DAT? _;J Maak van één vierkant vijf kleintjes. b. Dlonker rooden kasha mantel met kraag en plastron van zwart astrakan. Raglan mouwen die op de hoogte van de elleboog twee volants van kasha 'nebbeu. Geheel recht model met gestrikten ceintuur. a. Mantel van groen duvetine met ingezette deelen, die een vest vorm laten zien. Origineel© kraag in pelerine vorm met zwart astrakan gar- ueering, waar de groote pofmouw en manchet ook van gemaakt zijn. Op het plaatje zien jullie een groot vierkant dat bestaat uit 9 kleine vierkantjes. Het is zooals jullie kunt zien gemaakt van 24 dood gewone lucifers. De opgave is nu: maak van dit eene groote vierkant vijf kleine vierkantjes. Daarbij mag je slechts vier lucifers wegnemen. Verder mogen geen veranderingen worden aangebracht. De vier- kanten moeten even groot zijn. Rjjmwedstrijd. Een gedichtje maken, 3 coupletten, ieder van vier regels, dat slaat c(p 'Jiet a.s. {sinterklaas feest. Netjes schrijven en naam, ouderdom, woon plaats en schuilnaam niet vergeten. Dit geldt ook voor de teekenaars. Ejn n üaan den slag. Ook de rijmpjes moeten voor 1 December zijn in geleverd. Alles wat de kinderrubriek betreft, steeds te adresseeren aan Oom Maarten, bureau van de courant. Daarbij in elke brief vermelden naam, schuilnaam, ouderdom, woonplaats, straat, huis- nog wel eens bij de meeste nichtjes en neefjes. Ein nummer en naam van de courant. Diat ontbreekt toch is het noodig. Want van de prijswinnaars moet ik steeds de leeftijd weten en dan zou ik j dat moeten naslaan in mijn briefjesmap; dat b. Zwart fluweelen manteljapon, rok met zes banen en aansluitend manteltje met rond ge knipte 'voorpanden en kleine ronde pelerine die met een smal randje konijnenbont is gegarneerd. MOOIE AVOND,MANTELTJES VAN OVERGESCHOTEN STOF. De kleine avondjasjes vragen onze aandacht; ze zijn zeer klein en kleeden allerliefst; men heeft er weinig stof voor noodig, omdat hier of daar in de lapp>enlade nog wel resten te vinden zullen zijn, waarvan het uitgaande jonge meisje een aardig avondjasje zal weten te too veren. Het woord avondmantel, zou echter den in druk kunnen wekken van een heerlijk warm om hulsel, dat ons bij' de koude goede diensten be wijtet, maar hieraan beantwoorden deze kleine jasjes natuurlijk niet. Zij zijn meer bedoeld als iets bijzonders en pikants en soms ook om klem te geven aan een effen avondjapon. Sommige zien ér uit als vlotte bolero s, andere' als korte manteltjes, soms denkt men aan een kleine cape met ruime mouwen, weer anderen, sluiten om het middel met een groote strik; een bonten omranding aan den onderkant der 'manteltjes en de mouwen staat zeer gekleed. Om te voorkomen, dat de kleine loshangende [bolero's van de schouders glijden, worden zij 'met kleine sierknipjes aan de japon vastgekne- [pen. Andere weer worden met een mooie kunst bloem aan de japon bevestigd, maar dan heeft 'mén 'kans speldegaten in ide teere weefsels te krijgen. Een rood fluweelen bolero met aansluitende mouw ,die vanaf de elleboog zeer wijd klokkend uitloopt staat beeldig op een wit zijden japon, vooral als men daarbij roode avondhandschoenen [kiest, ook op een zwarte japon doet zoo n kleine roode bolero zeer goed; het geeft er zoo n 'leven en gloed aan. Verder ziet men het gewone manteltje, dat echter geen kraag heeft en daardoor een punt- Ihas laat zien en op "taillehoogte sluit; een bree- 'den rand bont aan den onderkant der mantel en |de mouwen. Van ivoorkleurig fluweel gemaakt Het pond sterling zakte verder in en naderde wederom bedenkelijk de f9. Hjooge tariefmuren werden thans ook in Engeland, voor heel wat producten .opgetrokken en de repressaillemaat- regeien 'elders bleven al wee rniet uit. Zóó gaat de economische oorlog zijn gang en zóó wordt de kunstmatigheid in de productie overal weer ver sterkt. Een wedloop van egoïsme in stede van samenwerking onder de Groote Sitaten in aller uiteindelijk werkelijk belang. "Want onnoodig is het wel te herhalen hoe de huidige strijd ten slotte tot algemeetien ondergang zou kunnen lei den van ons 'tegenwoordige economische stelsel, tot revolutie of tot oorlog, terwijl alleen11 de in ternationale smokkelhandel er voorloopig baat Dij vindt en al het overige kwijnt. Japan gaat rustig zijn gang in Majidsjoerijë en houdt zich tegenover de nVolkenbond aa nhet ,,Veel beloven en weinig geven," terwijl dit Instituut de moei lijkheid aah den lijve gevoelt van het ,,zet maar eens een vuist, wanneer je geen hand hebt." Ons Diamrak kwam iets verder onder den in druk van het steeds flauw afkomend Amerika, in New 'York is de afbraak zoo langzamerhand perfect geworden. Van den heerlijken beurskoek van weleer, zijn nog slechts de hardste korstjes over. Het. mislukken der Koperconferentie, de weigering der spoorwegemployé's inzake loons verlaging, de geringheid der opleving in de Staalindustrie en wat al meer zijn de oorzaken der nieuwe 'kostbare instorting geweest. En de Yank, met zijn parvenuachtige manier voor re cords eu verdere dikdoenerij, heeft, nu al, uit gerekend dat Dollarland het dit' jaar wel tot de 2000 bankkrachs en krachjes zal brengen. De cijfers ,tot dusverre althans, staan daartoe zeer bevredigend. Eten prachtrecord wordt het. De Amsterdamsche beurs heeft zich, in ver houding, nog taai gehouden. Wel moesten allerlei fondsen ophieuw de ndruk der omstandigheden ondervinden, maar tot afbraak kwam het slechts zelden. Olies die tot 126 pet. als laagste koers, op Maandag 11. daalden, brachten het gisteren, toen onze Beurs zooveel prettiger gestemd was, dit, nettegenstaaude heele couranten vol slechts be richten over alles en nog wat stonden, weer tot omstreeks de 130 pet. De recente daling van den iSterlingwissel zal het Pondenbezit der Ko ninklijke echter zeker wel niet ten goede zijn ge- komeh, afgezien dan nog van de zuivere bedrfjfs- Unilevers zakten in tot omstreeks 115 pet-., doch mochten op gisteren eveneens wat ophalen. Dc steeds dalende suikerprijzen en de weinig bevredigende afzetten van Javasuikèr moesten de koersen der Suikeraandeelen wel beïnvloe den. Ook hier echter deed Dinsdag de alge meen© stemming tenslotte haar werk, speciaal voor H. V. A„ terwijl een ruimere suiker-afdoe ning, hoewel tegen slediteren prijs, toch nog wat opluchting bracht. Het „hoe komen wij door den huidigen suikervoorraad", is thans vaak een ernstiger vraag dan of er, ©ogenblikkelijk, eemig meerder verlies geleden wordt. Op dividenden re kent zo «langzamerhand al niemand meer. Een vraag blijft het echter, of de verliezen voor ve len niet te groot worden. Aku's raakten van de wijs en Accustieken konden niet langer op hun hooger peil blijven, toen de geheele beurs aan het dalen ging. Luttel herstel volgde, ook hier, op Dinsdag, hoewel het utblijven van positieve berichten onaangenaam blijft aandoen. Na al het gebeurde wordt, met'te meer aandrang, om het verslag geroepen. Meer dere onzer industrieën zullen den invloed van Pondendepreciatie en allerlei nieuwe invoerrech ten steods harder gaan ondervinden en oo'k' ten onzent verheffen zich steeds sterker stemmen voor afweer. I j PhilipSen konden ter beurae wat vreugde bren gen en waren ditmaal de marktleaders. Het be richt, dat de Eingelsche fabrieken het thans zoo slecht nog niet hebben, heeft dit veroorzaakt. De vraag is maar of dit de harigheid elders vol doende compenseert. Dte Decembermaand mét zijn oadeaudagen, pleegt overigens steeds wat meer werk aan 'den Philipswinkel te brengen. Bhetons leven in afwachting van een nieuw te sluiten contract. Br schijnen echter heel wat 'haken en oogen aan deze affaire te zitten. Tabakken hébben weinig animo getoond en Scheepvaarten liggen zonder attentie in de markt. In Engeland nam het getal werkloozen van 916 Nov. liefst met 35.495 af en bedraagt thans nog 2.648.429. In Duitsdnland ging het heel anders. In de eerste 14 dagen van November steeg het werkloozeheijfer met 220 000 tot het bedenkelijke getal van 4.840.000. Over ons eigen land zullen wij maa rlniet roemen. Het wordt er, behalve voor enkele gelukkigen, heusch niet beter op. iEte uitgifte van schatkistbiljetten en Promes sen werd echter een succes hetgeen op wat meer 1 vertrouwen wijst. D|e gouddekking der Neder landsche Bank nam ophieuw beduidend toe, het geen de securiteit der Biljetten vermeerdert, maar de vinstcapaeiteit der instelling zeker niet ten goede komt

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 6