RECLAME I Hike Breijer's een BLIJVEND GESCHENK PARKER DUOFOLD P. HEERTJES, Speciaal Corsetten - Magazijn Binnenland. Het Pond en de positie van de Nederlandsche Bank P. Heertjes, De vulpen met een wereldreputatie. Zij is een heerlijk bezit met haar smaak volle kleuren, haar sierlijke en soliede bouw en haar volmaakte dienst. Voor dames en heeren. In prijzen van flO.—f 12.50, f 15.118.50, 120.— en hooger. Bijpassende potlooden 18.110. 111.—, 112.50. Op verzoek gaarne aan huis te ont bieden met een collectie. Aanbevelend, Bet autorijden, is geen criterium van weelde meer, 'n 24-jarig los werkman uit Heiloo, de heer K.L.3. is in het bezit van een bouwvallige vrachtauto en Inad op 19 Nov. zelfs ongemerkt zijn voornummer en letterbond, met ijzerdraad vastgeprutst, verloren, welke afwezigheid te Alk maar door de politie was opgemerkt. De arme broodstrijder stond nu terecht en werd veroor deeld .ondanks zijn beroep op zijn armoede tot f4 'boete of 4 dagen. Uitspraak vaat de zaak contra den heer i Ik K, W. te Biergen, j De heer M. werd ter zake overtreding art. 425 Wetboek van Strafrecht veroordeeld tot f8 j boete of 8 dagen en betaling der schade aan den heer J. Hartog tot een bedrag van f 50. 1 De ambtenaar van het O. M. laad vrijspraak ge vorderd. in onze straten geleerd, we hebben altijd vroom en braai geweest. Wij waren zeer godsdienstig enz. en. en nu, hier, voor een gesloten deur. O mijne hoor ders, wat zal dat vreeselijk zijn, meenen in te gaan en toch niet kunnen. Neen, hier helpt geen vroom heid ol Godsdienst, ol uitverkiezing, slechts zij die gelooven in het dierbaar bloed van mijn Heiland en Zaligmaker die voor ons de schuld betaalde voor ieder aan het kruis op Golgotha, Jezus Uw ver zoenend sterven is het rustpunt voor mijn hart. Alleen zij zijn gereed die kinderlijke aanvaarden wat God zegt in Zijn Woord. Vreeselijk zal het eijn om bijna in de zaal te zijn maar bijna is toch te laat, vrienden laat u nu, heden, met God verzoenen. Hij bidt U. Hij wacht op U. Nadat de heer Groen alleen nog gezongen had van „Bijna bewogen", werd deze samenkomst ge sloten met dankzegging door den heer Wiering van Broek op Langendijk, waarna nog eenige vriend schappelijke vragen werden beantwoord. BOEKHANDEL OUDKARSPEL die, hoewel niet gemachtigd, werd toegelaten om de kwestie nader toe te lichten 'in deze ver- stekzaa'k. Die heer Kriller verklaarde dan, dat bedoelde woning was ingericht als een perma nent te bewonen perceel, voorzien van alle ge makken en gedurende 3 achtereenvolgende jaren als zoodanig was bewoond, zonder eenige belem mering. Het vorige jaar echter werd hij bekeurd omdat h ij geen vergunning tot bewoning had aangevraagd en om nu verdere kwesties te voor komen ,had hij dit jaar wel de vergunning aan gevraagd, doch nu was deze hem geweigerd. De heer Kriller was alzoo van meening dat het met die wouinggeschiedenis in Schoorl niet geheel in den haak was. In ieder geval, de kantonrechter wenschte zich nok zoo volledig mogelijk op de hoogte te stel len en hield de zaak aan tot a.s. week. Alsdan zal Baron von Fridagh, burgemeester van Schoorl als getuige worden gedagvaard en gehoord en de heer C;. Kriller verschijnen als gemachtigde. Hel Hotelhouders bedrijf is ook niet onver deeld als een bron van geluk te beschouwen. De 49-jarige heer A. J. B:. exploiteert aan den Hcldersehen weg te Alkmaar een hotel-café-Re^- taurant en zit daar niet, om 't nu maar) eens amicaal te zeggen, om vliegen te vangen. Toen dus in den nacht van Donderdag 27 Aug. even na kermissluitingstijd 2 uur, een automobiel met een stelletje vroolijke kermisgasten uit den Hel der ariiveerde en zijn bijna gesloten café bin nendrong, wees hij' die verboden clandisie wel af, maar koesterde geen bedenkingen, toen de (dames en heeren het voornemen te kennen ga ven ,te willen blijven logeeren. omdat men het niet waagde in den dikken mist den weg naar der. Helder te vervolgen. Het liep echter niet maar wensch af met dit logies, want de heer B. werd door agent v. d. Broek gecalangeerd ter zake het na sluitingstijd in zijn locaal aanwezig hebben van bezoekers en stond hij nu deswege terecht. Hij beriep zich echter op zijn bevoegd heid als hotelhouder en beweerde onmiddellijk bedoelde personen, 2 dames en 3 heeren te heb- beh ingeschreven in zijn nachtregister als logies. Zij waren tot 5 uur gebleven en hadden toen, omdat de mist was opgetrokken, hun tocht ver volgd. Aangezien het procesverbaal niet klopte met het relaas van de nhotelhouder, werd be- Isloteh den heer v. d. Brink te hooren op de zit ting van a.s. Vrijdag. Het Ileldersehe gezelschap bleef ook uiet buiten schot. Het in de vorige zaak genoemde gezelschap, dat de Alkmaarsche kermis had bezocht, de da mes H. P. V. eh E. O. Si. en de heeren H. B.JG. K, O. El. en W. G. M. ontving pok nog een sou venir aan dien geidenkwaardigen kermisnacht in den vorm van een procesverbaal tegen ieder hun ner, welke surprise werd uitgereikt door bemid deling van 'den agent v. d. Brink, die hen nabij: de Spoorbrug aanhield. Het gevolg was dat allen ter zitting van he den waren gedagvaard. Evenwel waren de da mes afwezig en hadden het overgelaten aan hun natuurlijke beschermers om dit zaakje op te knappen. Ook hier luidde het verweer, dat de cliëntele van dien nacht zich schaarde onder de categorie logeergasten en dus als zoodanig ge rechtigd was in het locaal te vertoeven. Ook in deze zaak werd aanhouding gelast tot a.s. Onbekendheid met de wet strekt niemand tot versehooning. De heer G. B bedrijfsondernemer te Sichagen, die in de maand September j.l. had gereden mei een zeswielig motorrijtuig, terwijl dit reuze vehikel niet stond ingeschreven, werd heden ver oordeeld tot 2 maal f 15 boete of 2 maal 14 (dagen. Zijn verweer, dat hij onbekend was met deze formaliteit en hij zijn aanvraag als on juist ingevuld, had terugontvangen, kon hem niet, discuïpeeren. Verdacht en verboden dninwandelingetje. De 29-jarige visscher Kr. BI. uit Eigmond aan Zee, die al sinds 9 maanden geen versche ka beljauw had gezien, zodat op 17 October met een dorpsgenoot zijn troost in de duinen van Jhr. Six, wat he mtok al weer kwalijk werd genomen door een jachtopziener, zoodat hij he den terecht stond wegens overtreding van art. 461. De kantonrechter was bijna aangedaan toen hij Krijn zag versdnijnen, want vele jaren terug had hij dezen zoon van Eigmond, toen hij nog een kleine broekma iiwas, als strooper al te rechtgewezen. Dteze herinnering uit het verle den bleek echter niet van invloed te zijn op de straf, daar Krijn tot f 15 boete of 15'dagen werd veroordeeld. Mient 17 Alkmaar Tel. 526 Vertrouwd adres voor: goedpassende Buikband»! Elastieken Kousen Rechthouders en Rechthouder- Corsetten Plaatselijk Nieuws NOORDSCHARWOUDE. Kort verslag van de Evangelisatie samenkomst in „Concordia" te Noordscharwoude. Onderwerp: „Bereid en gereed zijn." Na het zingen van Gezang 49 opent de heer Groen van St. Pancras deze vergadering met gebed. Daarna leest hij een gedeelte uit Gods Woord en wel Math. 25 1—13. Voordat spreker zijn lezing begon, kregen we eerst een lied op de Gramafoon, gezongen door Joh. de Heer. Plechtig en vol en zeer duidelijk verstaanbaar klonk het „Heerlijk Evan geliewoord" door de zaal. Hierna begon de heer Groen ongeveer het volgende te zeggen: Uit het teksthoofdstuk bemerken we twee soorten van menschen. Allen bereid om naar de bruiloft te gaan doch 5 waren gereed. In uiterlijken vorm bij alle tien maagden geen of bijna geen ver schil. Allen gingen ter bruiloft, alle tien hadden lampen bij hun, alle tien vielen in slaap. Doch toen het geroep gehoord werd gaat uit den Bruidegom tegemoet, werd het verschil merkbaar, eerst nog niet zij werden alle tien gelijk wakker en bereiden alle tien hunne lampen, doch toen kwam het verschil, de vijf die gereed waren hadden ook nog vaten bij hun, die met olie gevuld waren, en konden hunne lampen weer vullen die intusschen uitgebrand waren toen zij sliepen. Toen de vijf dwaze maagden dit ook wilden doen kwamen zij tot de ontdekking dat zij iets misten, en vroegen toen aan de andere vijf om hun te helpen doch tevergeefs. De wijze antwoorden ga nu maar tot degeenen die u altijd verteld hebben hoe het moest en toen ze dat deden, kwamen ze natuurlijk te laat en vonden de deur der bruilofts- zaal gesloten. Ontzettend zal het wezen wanneer men denkt binnen te gaan en te moeten zeggen: Heere, Heere, doe ons open, en dat de Heere dan zal moeten zeggen. Ik ken u niet. Gaat weg van Mij enz. En die gereed waren gingen in. Ook deze gelijkenis is voor ons van toepassing. In deze godsdienstige en vrome wereld kunnen we ook bijna geen verschil zien tusschen een waar en een schijn-christen, allen zijn godsdienstig enz. maar vraagt ge, zijt ge het eigendom van Christus, dan zeggen bijna allen, mocht lk dat maar eens weten, of, ja maar dat gaat zoo maar niet, en, je moet toch uitverkoren wezen enz., enz., al dit soort van men schen zijn wel bereid om naar den hemel te gaan, maar nog niet gereed, en wanneer de Bruidegom vandaag komt zullen ze de deur gesloten vinden, trots alle uitnoodigingen die ze week op week ont vingen. En die gereed waren gingen in. Dit zijn zij die eenvoudig gelooven wat God in zijn Woord van Zijn Zoon getuigd. Namelijk dat Hij (Jezus) zich zeiven heeft gegeven tot een rantsoen voor allen. 1 Tim. 5 en 6, en wie dit hartelijk geloofd heeft het eeuwige leven volgens Joh. 3 36. Hierna werden nog een p Hierna werden nog een paar liederen gegeven op de gramafoon, waarna de vrouw van den heer Groen haar getuigenis gaf en de aanwezigen verzocht, niet langer op God te wach ten, of Hij u de zaligheid wil geven, maar dat God op u wacht, want Hij heeft de zaligheid gegeven en wacht nu op u, wat gij zult doen met Jezus. De vrouw van den heer Groen vertelde dat zij ook altijd dacht dat zij op God moest wachten. Zij was ook iemand die wel bereid was om Jezus te volgen, maar niet gereed, maar nu heeft zij gezien dat God alles aan haar gedaan had wat Hij kon, en dat het onze taak is om te aanvaarden, te gelooven, wat God ons aanbied in Christus. God biedt ons allen de zalig heid aan. Die in den Zoon geloofd heeft het leven. God heeft alles gedaan ook voor u. Hij wacht op U. Hierna besprak de heer Groen nog even den toe stand van degenen die wel bereid waren in te gaan doch die niet konden vanwege hun ongeloof, die voor de gesloten deur stonden te roepen en te schreien, Heere, Heere, wij hebben toch in uwe te genwoordigheid gegeten en gedronken, en Gij hebt Wij lezen in het Handelsblad: De Directie van de Nederlandsche Bank deel de in haar communiqué van 27 September '31 mede, dat zij alle reden meende te hebbent om aan te nemen, dat voor de Bank in do toekomst geen verlies op haar ponden bezit zofu te duchten zijn. 1 - Het daarna mondeling e» schriftelijk' gepleegde overleg heeft uitgewezen, dat de Bank of Ehge- land niet bereid is de aanspraken te erkennen, welke de Nederlandsche Bank naar billijklneid meende te kunnen "doen gelden. Hoewel de Nederlandsche Blank haar standpunt handliiaaft en hare pogingen voortzet, meende zjij londer deze omstandigheden !net koers-risico aan haar pondenbezit verbonden, niet verder te mogen loopen. Zij heeft derlnalve naar eene oplos sing gezocht, welke 'naar in staat zou stellen het grootste deel van haar pandenbezit zonder ver der koers-risico aan te houden. In samenwerking met de Begeering is deze oplossing hierin gevonden, dat de ponden, voor zoover deze bestemd kunnen worden voor af lossing van de twee Nederlandsch-Indisdne, in ponden luidende leeningen, welke aflossing in haar gein eel te beginnen met resp. 15 Juli 1933 en 15 Aug. 1933 kan geschieden, op latere leve ring aan de Nederlandsch-Indisdne Riegeering ver kocht zijn. D|e ponden, welke niet voor bovenstaand doel konden aangewend worden, zijn bereids gereali seerd. De hieruit en uit :den bovenomschreven termij uverkoop voor Die Nederlandsche Bank voortvloeiende verliezen zullen er toe leiden, dat het boekjaar 1931-'32 met een belangrijk na- deelig saldo zal sluiten. Maatregelen teneinde zoowel op materieele als op personeele uitgaven te bezuinigen, zijn ten deele reeds genomen, ten deele in bewerking. Dte voorzieningen, welke ove rigens ,in verband met de zooeven bedoelde ver liezen, zullen getroffen moeten worden, zijn in voomereiding. Te allen overvloede wordt hierbij met nadruk geconstateerd, dat ,na de hierboven omschreven transactie, uit het pondenbezit van De Neder landsche Bank geen nadeelen te duchten zijn voor de vervulling van hare taak om de goudwaarde van het Nederlandsche ruilmiddel te handhaven. Dte gouddekking van alle opeischbare verplich tingen der Bank bedraagt volgens de laatste weekbalans 70.22 pet., of 30.22 pet. meer dan de voorgeschreven minimum metaaldekking van 40 pet., Hierin is hare kracht voor de vervulling Van de zooeven bedoelde taak gelegen en deze kracht blijft geheel onverzwakt;. Na de geruststellende verklaring, door de Ne derlandsche Bank afgelegd omtrent de positie van den gulden, waarbij ook het een en ander over het pondenbezit werd medegedeeld, heeft het bestuur der bank aanleiding gevonden een nieuwe verklaring het licht te doen zien. Aan de goede trouw van het bestuur der bank hebben wij de vorige maal, dat het zich uit sprak, natuurlijk geen oogenolik getwijfeld. Toch was het aas niet geheel duidelijk hoe het moge lijk was, dat er geeh verliezen zouden zijn ge leden. Eerder scheen het ons mogelijk, dat er een mis verstand bestond, omtrent de toezegging, die de Bank van Engeland hold gegeven. De Bank van Eingeland heeft zeker mondelinge enige opmer king of mededeeling gedaan, die het bestuur der Nederlandsche Bank tot de eerste verklaring hadden geinspireerd, doch of zij schriftelijk wel een bindende verklaring had afgegeven, werd niet vermeld "en zulks scheen ons ook onwaar schijnlijk. Thans is echter alle twijfel wegge nomen en bezitten wij een openhartige duidelijke erkenning omtrent het pondenbezit. Of het standpunt, dat de bank heeft ingeno men tegenover de rdank van Engeland zal kunnen zegevieren, dient nog te worden afgewacht, hoe wel men daaromtrent gezien de positie der Bank van Engeland niet te optimistisch mag zijn. De Nederlandsche Bank heeft dan ook niet gedraald met het nemen der maatregelen, die onder de gegeven omstandigheden geboden wa ren. Haar positie blijft ondanks de geleden ver- lezeln onaangetast, en uit dien hoofde is dan ook de veiligheid van den gulden gewaarborgd. Of dit laatste het geval zal blijven is echter afhan- kelijkkelijk van meer factoren en in de aller eerste plaats vah de medewerking der overheid in alle geledingen tot saneering der openbare fi- inanciën. W,ij nemen echter aan, dat het bestuur der Blank deze waarheid zoo vanzelfsprekend adat, 100 visitekaarten met passende envelop pen, ronde of rechte hoeken met naam bedrukt. EEN GULDEN. Zie verder ons modellenboek met uitge breide collectie. Op aanvraag thuis ter inzage. Voor Sint Nicolaas voor 1 December bestellen. Aanbevelend, BOEKHANDEL dat het geen aanleiding gevonden heeft in deze •verklaring daarop nog eens de aandacht te ves tigen. Nieuwstijdingen DOODGESCHOTEN BEGRAVEN. Drie jongemannen uit Putbroek (L.) ver dwenen en later vermoord en begraven teruggevonden. Vrijdagavond hadden drie jonge mannen, Frans iWehrens en de gebroeders Kersten, allen woon achtig te Putbroek, een gehucht midden in de bosscheu onder de gemeente Echt, ten huize van de familie Kersteh, tot ongeveer 12 uur zit ten kaarten. Daarna zijn de drie mannen ver trokken, zeer waarschijnlijk met het doel strik ken te zoeken. Zij keerden evenwel niet in de ouderlijke woning terug. Toen zij Zaterdagmid dag nog niet terug waren, werd de politie ge waarschuwd, die met de marechaussee eeh on derzoek in het bosch instelde, zonder evenwel iets te vinden. *ZOnd agmorgen is opnieuw een troep van 40 main op onderzoek uitgegaan. Na lahg zoeken is men op ongeveer 200 M. afstand van de woningen, gekomen bij eeh versch gedolven kuil, welke met mos bestrooid was. Hierin vond. men genoeg aanleiding om eek nauwkeurig onderzoek in te stellen. Men ging aan het, graven en vond vrij spoedig de petten van de vermiste jongemannen. Na ge- ruimen tijd verder te hebben doorgegraven vond men tenslotte de drie lijken. Alle drie slacht offers waren met kiogels doodgeschoten. Onmid dellijk werd de justitie te Roermond gewaar schuwd. De lijken werden naar het gemeentehuis te Echt overgebradnt. Dit drama wekt de herinnering aan* de ver dwijning in Augustus van dit jaar van zekeren Rcebroeck, eveneens afkomstig uit Echt. Van hem heeft men nooit meer iets gehoord. Men vermoedt nu, dat- deze persoon op dezelfde wijze gedood is, als de slachtoffers vah Vrijdagnacht. In de bosschen wordt o phet oogenblik gezocht of meh nog een spoor kan vinden vah dezen ver miste. Bij eten particulier boschwachter heeft de jus titie Maandagmorgen kleeren in beslag geno men in verband met het gebeurde. Op ongeveer 500 M. afstand van de woning van de vermisten vond de politie Zondag bij het onderzoek eerst een leeren broekriem, welke bloedsporen vertoonde. Naar aanleiding van deze vondst werd. de geheele omgeving nauwkeurig afgezocht en op 200 M. afstand van de plaats waar de riem gevonden weid, ontdekte men dat de grond was omgewoeld. ;Men vond daar de kuil van ongeveer een meter in het vierkant en anderhalve meter diep .waarin de drie lijken waren gelegd. Dje kuil was afgedekt met een laag aarde van ongeveer 20 cM- waaroverheen takken waren gelegd om alles zooveel mogelijk te camoufleeren. Eeh van de drie slachtoffers schijnt door revol verschoten, de beide anderen schijnen door ge weerschoten gedood te zijn. D|e drie mannen droe gen geen wapens bij zich; een Van hen had een kinuppel. Die slachtoffers zijn ongeveer 200 M. ver het bosch ingebracht en toen begraven. Dje gebroeders Kersten komen uit een gezin, waar nog ee njongere broer en drie zeer jeugdige zus ters zijn. Die vader is mijnwerker. Het derde slachtoffer was de oudste zoon uit een vrij; tal rijk gezin. (Hjdbld.) i"ER|SBiER,ICiH1T. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollauds Noorderkwartier heeft bericht ontvan gen, dat oij het House of Commons een wetsont werp is ingediend tot het heffen van invoerrech ten tot 100 pet. van de waarde op de navolgende artikelen in Engeland: Kersen, bessen, kruis'bessen, kasdruiven, prui men, aardbeien, asperges, groene boonen, bloem kool, wortelen, omgekrulde salade, komkommers, andijvie, lettuke, paddenstoelen, groene erwten, vroege aardappelen, knollen, versche gesneden bloemen, planten in bloei, bloemen aan de bol, bladeren, bloembollen, rozenboomen. Die 'te heffen rechten, die nog niet zijn vastge steld voor elk van die artikelen, zullen gelden voor een tijdvak van 12 maanden. Van tijd tot tijd kunnen voor elk artikel deze rechten wor den vermeerderd of verminderd. -Wanneer binnen 28 dagen the House of Commons dé voor elk der artikelen te heffen rechten niet heeft goedge keurd, vervalt het voorstel.

Nieuwe Langedijker Courant | 1931 | | pagina 4