Proeftuin „Kennemerlantl" te Alkmaar Proefplan 1932 Rechtszaken Laatste berichten Nieuwstijdingen ling heeft echter in de wet geen uitdrukking gevonden, aangezien daarin een uitdrukkelijk ver bod van verbranden niet wordt aangetroffen. Voor het niet laten begraven kan dus ook nie mand. verantwoordelijk worden gesteld. BROEK OP LANGENDIJK. Onder leiding van den heer Paul Kok gaf het Gemengd koor „Halleluja" op Nieuwjaarsdag een uitvoering in de Herv. Kerk. Bij het weergeven van No. 1 „de Lofzang van Zacharias" van J. Worp, werd al dadelijk de indruk gevestigd dat het koor berekend was voor de taak haar opgelegd, hetwelk ten volle tot uiting kwam in No. 2 Psalm 138 1 van J. P. Sweelink, met zijn vele technische moeilijkheden, welke bleken geheel overwonnen te zijn. Tet afwisseling werd door den heer K. Wagenaar Suite „Kerstfeest" van J. Zwart vertolkt op 't Kerk orgel, hetwelk wonderschoon en machtig door het kerkgebouw weerklonk. Door het koor werden hierna uitgevoerd „Lente van H. v. Rheenen, „Gebed van den Nacht" van Bernard Zweers en Psalm 46 1, 2 en 3 van Theo v. Zutphen, welke zonder uitzondering allen zeer mooi warden weergegeven. De heer Wagenaar speelde daarna: a. „Gebed en Wiegelied" van A. Guilmant; b. Cantilène Reli gieuse van Th. Dubois en c. Fantasie over ,,'t Scheepke onder Jezus hoede" van Cor Kees; waarbij deze nog zoo jonge organist toonde een bijzondere vaardigheid en meesterschap te bezitten over het orgel. Tenslotte gaf het koor ten gehoore „Lichtge flikker" van Leo Mens; „Berusting" van Kurt Kotteh en „Nieuwjaarsdag" van Jac. Bonset, welke een bijzonder woord van lof verdienen. De heer Kok heeft wederom getoond een musicus te zijn in den vollen zin des woords. Correct en zonder uitzondering werden de nummers weerge geven, zoowel wat uitspraak, rythme, samenzang en nuanceering betreft. Op verzoek werd nog gezongen „Lichtgeflikker" waarna deze goed geslaagde avond op de gebrui kelijke wijze werd gesloten. BROEK OP LANGENDIJK. De heeer P. Oud, Stations-ambtenaar hier ter plaatse is overgeplaatst naar Heerhugowaard. Volgens het in de vergadering van den Proef- en Schooltuin „Kennemerland" goedgekeurde proef plan voor het jaar 1932 zullen aldaar o.a. de vol gende proeven worden genomen: Vroege Aardappelen: In het vorige jaar werden uit Schotland aange schaft 3 soorten van vroege aardappelen, die onvat baar zijn voor de bekende en gevreesde wratziekte, n.l. de soorten Di Vernon, Arran Crest en Herald. De poters werden echter zóó laat in het jaar ont vangen, dat het onmogelijk was de eigenschappen als vroege aardappel te beoordeelen. Er zijn nu van alle 3 soorten poters gewonnen, die op de gewone wijze, dus als andere vroege aardappelen, worden overwinterd en die in het voorjaar 1932 met sprui ten worden uitgeplant naast de bekende Schotsche muis. Thans zal dus beoordeeld kunnen worden, of deze ontvatbare soorten geschikt zijn, om als vroe ge aardappelen onze Schotsche Muis te vervangen. Een andere proef met vroege aardappelen heeft tot. doel, om te onderzoeken, of het voorkomen van lichte vlekjes in het blad, dus een zeer zwakke vorm van mozaiek, al of niet schadelijk is voor de op brengst. Aardappelen, afkomstig van planten, die dergelijke lichte vlekjes vertoonen, zijn reeds een paar jaar nageteeld zonder dat eenige toename van het mozaiek (topbont) is waargenomen. Door ver gelijking met andere, gezonde stammen zal nu wor den onderzocht, of de bedoelde lichte aantasting van topbont invloed heeft op de opbrengst. Bij an- andere soorten, b.v. bij de Roode Ster, is gebleken, dat een dergelijke lichte aantasting wel eens een vroegere ontwikkeling in de hand werkt. Mocht dat hier ook zoo zijn, dan zou het bij de teelt van vroege aardappelen, in plaats van een nadeel, een voordeel kunnen wezen. Sluitkool. Van dit product zal o.a. verder worden voortge- teeld een kruising van Deensche witte met Roode win terkool, om daaruit te verkrijgen een product roode kool, dat gemakkelijker dan onze bestaande roode winterkool overwinterd kan worden. In de tweede plaats wordt een proef genomen tegen den knolvoet en wel met een nieuw midden, dat onder dan naam van Pasta in den handel wordt ge bracht. Zooals den lezers bekend is, heeft het Us- pulun, dat aanvankelijk goede uitkomsten beloofde, bij voortgezette proeven niet voldaan. Vandaar dat thans dit nieuwe middel zal worden geprobeerd. Bloemkool. Hiervan worden vooreerst verschillende soorten met elkander vergeleken, welke tegelijk zijn gezaaid, op dezelfde wijze worden overwinterd en tegelijk sullen worden uitgeplant. Tot de hierbedoelde soor ten behooren zoowel vroege soorten als soorten vap het Le Cerf-type. Verder ligt het in de bedoeling^ behalve van Le Cerf A, die speciaal als voorteelt geschikt is, ook zaad te winnen van een L. Cerf- soort, die beter als nateelt, b.v. na vroege aardap pelen, heeft voldaan. Bestrijding der koolmade. Zooals bekend wordt deze kwaal besterden door "het aanleggen van de z.g. koolkragen. Er zijn echter waarnemingen gedaan, die er op wijzen, dat ook gunstige resultaten verkregen kunnen worden met een oplossing van sublimaat in de sterkte van 1 pro mille. Aangezien de aanwending van dit middel veel goedkooper en eenvoudiger zijn zou dan het middel van de koolkragen, zal een begieting van den stam met sublimaat worden vergeleken met het aanbrengen van koolkragen en wel bij enkele soor ten van vroege bloemkool, omdat die nog al dik wijls door de maden worden aangetast. In 1930 en 1931 werd deze proef ook reeds genomen, maar toen leverde ze geen resultaten op, omdat de beschadiging door de koolmade in die jaren op den proeftuin niet voorkwam. Aardbeien. Met dit gewas wordt in de eerste plaats een soor- tenproef genomen door aardbeien, die in ons land worden geteeld te vergelijken met soorten, die uit Duitschland, Engeland en België zijn geïmpor teerd. In de tweede plaats wordt getracht het aardbei gewas te verbeteren door het winnen van ziekvrij plantgoed. Bij onderzoekingen van den laatsten tijd is n.l. gebleken, dat ook de aardbei lijdt aan ver schillende ziekten, die ten deele door dierlijke para sieten veroorzaakt worden en voor een ander deel nog onbekende oorzaken hebben. Door selectie van het plantgoed bestaat echter de mogelijkheid, om gezond materiaal en ten slotte gezonde aanplantin gen te verkrijgen, ongeveer langs denzelfden weg, die bij het verbeteren van den gezondheidstoestand der aardappelen is gevolgd. In den proeftuin zal deze slectie voornamelijk bij de voor Noord-Holland meest belangrijke soorten: Amazone en Deutsch Roem worden toegepast. Sla- en Snijboonen. Dit gewas heeft in de laatste jaren ongunstige resultaten opgeleverd tengevolge van een ziekte, die het boonenmaziek genoemd wordt, otndat zij in wezen veel met de mozaïekziekte in aardappelen en andere gewassen overeenkomt. Het boonenmo- zaiek gaat met het zaad over. In den proeftuin wordt al een paar jaar getracht, om door het winnen van zaad, van gezonde planten afkomstig, gezonde partijen te krijgen, welke het boonenmozaiek niet bezitten. Door de groote be smettelijkheid der ziekte is het echter nog al moei lijk, om partijen te krijgen, die van de kwaal geheel vrijn zijn. Bleekselderij. Aangezien het gebruik van dit gewas in het bui tenland nog al toeneemt, zoowel in verschen als in ingemaakten staat, zullen een paar soorten bleek selderij worden geprobeerd als nateelt na vroege aardappelen. Warenhuis. De hoofdvrucht zal, evenals vorige jaren, weer bestaan in het artikel tomaten. Daarmede zal wor den meegedaan aan een proef, die ook in andere provinciën wordt genomen en die tot doel heeft, om den invloed na te gaan van de temperatuur, de vochtigheid enz. op de opbrengst, het optreden van ziekten, misbloei enz. De proef wordt genomen met één bepaalde soort, die van een stamselectie af- Bakkenverwarming. Om te trachten voor onze bakken een verwar mingsmiddel te krijgen, dat den broeimest met voordeel vervangen kan, bestaat op den proeftuin een installatie, waardoor de bakken verwarmd wor den door middel van lage drukstoom. Deze stoom wordt in den bakgrond geblazen, condenseert daar en geeft dan de warmte weer af, die bij de vorming van den stoom werd opgenomen. In de beide voor gaande jaren heeft deze verwarmingsproef zeer goede resultaten opgeleverd en bleek het stelsel tevens een goedkoop verwarmingsmiddel te wezen Bij sommige artikelen, o.a. bij komkommers en me loenen, werd echter een kleine onvolkomenheid waargenomen, die door de volgende proeven nog moet worden hersteld. Kropsla. Op voorstel van enkele leden te De Rijp zal ook nog een proef worden genomen met enkele kropsla- soorten; in hoofdzaak, om te onderzoeken, of deze zich ook verschillend gedragen ten opzichte van de bekende randjesziekte. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Maandag 4 Januari 1932. Een „permanente" verdachte tot rust gekomen. De timmerman, Joh. T., wonende te Alkmaar en gedetineerd in de strafgevangenis te Haarlem, ten gevolge veroordeeling ter zake een zedendelict, heeft meerdere van dergelijke misstappen op zijn kerf stok en is een niet geheel onrechtmatigen twijfel gerezen omtrent zijn toerekeningsvatbaarheid, zoo dat een psychiatisch onderzoek is ingesteld en de verdachte voortdurend van Alkmaar moet worden overgebracht. Een transport, dat wel eens moeilijk heden oplevert en in ieder geval allesbehalve „effi ciënt" is, dank zij den de zuinigheid de wijsheid bedriegenden maatregel om de hier bestaande straf gevangenis geheel op te heffen. De uitspraak in het thans definitief afgewerkt proces luidde 1 dag gev, en ter beschikking stelling der regeering van dezen onmiskenbaren psychopaat. Uitgeester Kermisnapret. Een ingezetene uit Beverwijk, zekere Gebrand N., die ter gelegenheid van de Uitgeester kermis een ander bezoeker, J. van Lieshout, het kermisgenot grootendeels had bedorven, door hem op een mes steek te onthalen, was nog altijd niet voor dit bloedige feit veroordeeld, omdat men maar steeds bleef piekeren over het opleggen eener voorw. straf. Doch heden scheen het, dat er kans was op een definitieve beslissing. De heer Wiggers, ambtenaar der reclasseering werd gehoord als reporteur en deze heer adviseerde met eenige bezorgdheid en twijfelzucht een voorw. straf, in dien het jonge mensch wilde medewerken. Het magere resultaat was heden, dat de zaak opnieuw werd uitgesteld tot 15 Februari, teneinde de zedelijke kracht van verdachte te toetsen. Niet gewaardeerde clementie. Een succesvol verzet. De heer Gustaaf P., die 'n miniatuur villa op 4 wielen bewoont en zich dus met al zijn hebben en houden op eenvoudige wijze kan verplaatsen naar alle deelen des lands, bevond zich in den nacht van 15 September onder den rook van Spanbroek en maakte natuurlijk alstoen gebruik van de schoone gelegenheid, de kermis aldaar mede te' vieren. Hij amuseerde zich zonder twijfel kolosaal, doch om streeks een uur of 5 in den morgen, toen hij zich bevond in het café van den heer Bijman kreeg hij eenig verschil van meening met den landbouwer Dun uit Obdam en eindigde hij dit geanimeerd debat, door gezegden heer Dun 'n flinken tik toe dienen met een bierglas. Een voor den heer Gustaaf P. zeer onverstandig optreden, aangezien deze woonwagenbewoner als eens meer met de ju stitie in aanraking kwam. De officier toonde zich dus, toen op 23 November deze strafzaak contra den niet verschenen heer Gustaaf P., werd behandeld niet inschikkelijk en requireerde niet minder dan 2 maanden gevange nisstraf. De Politierechter echter was van meening dat men von das Gute auch zieviel kan krijgen en was zoo clement, de straf op 1 maand te bepalen. Maar deze edelmoedigheid bleek echter den veroor deelde niet voldoende, althans hij kwam in verzet, hetwelk heden werd behandeld. Thans was de ver dachte present om mede te deelen, dat de dagvaar ding hem niet had bereikt. Hij ontkende de mis handeling gepleegd te hebben opzettel-k, doch be weerde uit zelfverdediging te hebben gehandeld. Dit was door verschillende aanwezigen bevestigd. De getuige J. Dun maakte trouwens op den officier geen gunstigen indruk en requireerde Z.Ed. vrij spraak. Uitspraak conform. De politierechter gaf in deze zaak zijn afkeer te kennen over de verderfelijke boerenkermissen, die tot vele rumoerige tooneelen aanleiding geven. Strafbare melkverdunning. De veehouder Paulus K„ Veehouder te H. H. Waard, had op 6 October aan den getuige H. Veen- boer afgeleverd z.g. volle melk, die echter door Paulus naarstiglijk met aqua pompa was versneden. Een kunstbewerking die hij echter verzwegen had en deze geheimzinnigheid deed hem den das om. Hij stond althans heden terecht en tegen hem werd gevorderd mede op grond van zijn onsympa thieke houding, ook tegenover den heer Wiggers, 2 maanden gevangenisstraf. De timide verdachte, die eerbiediglijk voor den politierechter wilde knielen en hem „eerwaarde" noemde werd echter nog niet direct veroordeeld, doch stelde de politierechter het vonnis uit, teneinde een uitvoerig onderzoek in te stellen naar de finan- cieele draagkracht van den verdachte. Hervatting van het onderzoek op 29 Februari. Schitterende door afwezigheid. De heer Alex W. W„ niet verschenen ingezetene van den Helder had op 1 Nov. den pol. agent de Glopper gequalificeerd als een groote zwerver, het welk deze ambtenaar beleedigend achtte. De poli tierechter uitte echter zijn twijfel omtrent de belee- digende beteekenis van de geïncrimineerde woor den. In verband evenwel met de omstandigheden gaf de officier echter den getuige gelijk en vor derde f 20 boete of 20 dagen. Vonnis conform eisch. Knoeierij met een nummerbewijs en plaat. Verdachte vrijgesproken. De 27-jaridge monteur, N. J. R. te Helder, had op eenigszins wonderlijke wijze omgesprongen met een nummerbewijs, dat ten name stond van den heer C. J. Best en dat door hem weer werd gebezigd bij een anderen motor, die hij verhuurd had aan zekeren Heer J. Bakker, stoker 2e klasse bij de K. N. M. te Helder. Een nogal ernstige aanrijding op het Ritsevoort te Alkmaar gaf aanleiding tot de ontdekking door de Alkmaarsche politie van de ge pleegde onregelmatigheid. Eiscch f 10 boete of 10 dagen. Uitspraak: niet bewezen. Vrijgesproken. Heel wat op zijn kerfstok. De 18-jarige metaalbewerker, Cornells K., te Me- demblik verscheen in tamelijk onvoordeelige positie voor den politierechter, aangezien hij volgens dag vaarding in den nacht van 28 op 29 Nov. in de eerste plaats een raam met glas en al had inge- schopt in het hotel van den heer Van Overbeek. Voorts had hij den rijksveldwachter Brouwer met een stuk uit <yt raam gerukt hout een slag toege bracht en den gem. veldwachter Vijzelaar een schop tegen de buik gegeven, terwijl hij om de kroon op het werk te zetten, zich bij zijn overbrenging naar het arrestantenlokaal allergeweldigst verzette door rukken, trekken enzoovoort. De jonge wilde man herinnerde zich niets van al zijn pekelzonden en beriep zich op zijn dronkenschap. Voorts had hij later zijn excus aangeboden en toonde zich bereid de schade te vergoeden. De officier noemde ver dachte met zijn gladde gezicht een watertje met een diepen grond en verzocht een voorw. straf voor hem van 1 maand en civiel rechterlijk onder toe- zichtstelling. Uitspraak conform en 1 jaar onder toezicht. De gezinsvoogd zal nader worden aange- Minder mooie praatjes. De niet verschenen Enkhuizer eereburger N. C. Gr. had te Enkhuizen op den openbaren weg onder scheidene beleedigingen naar het hoofd geslingerd van brigadier Laagland. Hij handelde blijkbaar on der stimulans van het genoten spraakwater'-'. Eisch tegen deze onhebbelijken snuiter, meermalen ver oordeeld f 50 boete of 50 dagen. Vonnis overeenkom stig requisitoir. Onvoorzichtige manier van uitdrukken. De 28-jarige huisschilder, Dirk H., wonende te Winkel welke heer blijkbaar nog geen cursus in de burgerlijke wellevendheid heeft doorgemaakt, stond terecht ter zake beleediging van de 20-jarige mej. Jannetje Grietje Winkel, zijn voormalige verloofde, welke jonge dame hij in den nacht van 29 op 30 Nov. een zeer onbehoorlijke qualificatie toevoegde en haar animeerde „haar schulden" te betalen. Het meisje deeld mede, dat zij na het verbreken dei- verloving steeds door verdachte werd lastig geval len. De politierechter noemde het een misselijk op treden van dezen huisschilder en wenschte dat hij hem kon veroordeelen met het opleggen van een groot slot op zijn mond. De heer J. Strijbis, vee houder, in gemelden balnacht de jnomenteele cava lier van de beleedigde jonge dame, bevestigde haar verklaring. Misschien is de oude liefde noge niet geheel gedoofd! (Verslaggever). Eisch f25 boete of 25 dagen. Vonnis f 15 boete of 15 dagen. Verdachte is werkeloos en staat niet ongunstig bekend, de oorzaken der clementie van den strafrechter. Een kippenmelker met een ploertendooder. De 25-jarige pluimveehouder, Jac. K., wonende te Wij denes maakte bij kunstlicht zijn opwachting ter audiëntie, teneinde zich te verantwoorden ter zake een tweetal hen ten laste gelegde strafbare feiten en wel dat hij in den avond van 22 Nov. den café houder M. Oerlemans met een ploertendooder op het hoofd had getrommeld en hem bloedend ver wond, terwijl hij ook de echtgenoote, mej. A. M. de Greeuw op een dergelijke ongewenschte wijze had behandeld. De verdachte beweerde tot dit optreden te zijn genoopt omdat Oerlemans zekeren heer Dijkman een dorpsgenoot in de borst had gegrepen. Dit werd echter door den heer Oerlemans ontkend, dochc de heer Dijkman als getuige gehoord, zeide dat Oerle- n ans hem bij de keel had gegrepen. De officier noemde het optreden ven verdachte ergerlijk en ernstig en vorderde 2 maanden gev. met vernietiging van het wapen. Vonnis conform. Kindermishandeling te Egmond aan Zee. De 10 jarige Arendje Kok uit Egmond aan Zee was op 30 November 1931 geslagen door haar niet verschenen dorpsgenooe Cornelia A., echtgenoote van den heer Klaas Kr. aldaar. Het meisje had in de Bergstraat ruzie gehad met Maartje Kool, het dochtertje van verdachte en toen was de moe der toegesneld en had Arendje een bloedneus ge slagen. Moeder Kok werd bij wijze van toegift nog door de opgewonden vrouw uitgescholden. Gevor derd werd f 15 boete of 15 dagen. De Politierechter veroordeelde verdachte overeenkomstig requisitoir. Per Telefoon AJMOTiERiDAjM, 5 JAN. 1932. - UIT "VVORMERVEEK Machinist door den electrischen stroom gedood. oen gisteravond een begin van brand uitbrak in een zakkenpakhuis van de oliefabriek Vre-* de" te :Wormerveer, wend de 49-jarige machinist K. Huisman, alhier, bij het inschakelen voor de electrische brandbluschinrichting door den elee- trischen stroom getroffen. Hoewel men drie uur lang door middel van een zuurstofapparaat heeft getracht de levensgeesten op te wekken, moest de aanwezige geneesheer tenslotte den dood consta- teeren. De getroffene was gehuwd en vader van twee kinderen. Het begin van brand werd spoedig gebluscht. UIT VL AGTVVEDIE. Veldwachter aangerand en neergeslagen. De veldwachter te Vlachtwedde, de heer A. N Nieuw hof, die in den nacht van 'Zondag op Maandag op surveillance was, is door een onbe kend gebleven persoon besprongen en neergesla gen. De heer A. NN. geraakte bewusteloos. Toen hij weer bijkwam, bemerkte hij een groote won de te hebben in de rechterkaak, welke in het ziekenhuis te Winschoten is gehecht. De aanrander is tot heden onbekend. TT B'EUTHENN (Duitschland.) Door een mijhontploffing 15 arbeiders ingesloten Op de Karsten Centrum-mijn te Beuthen, vond gisteravond op de 774 meter verdieping een ont- plaats, waardoor een gedeelte der schacht instort te en 15 arbeiders den terugweg werd afgesneden. Terstond werd met het reddingswerk aange vangen, waarbij men er in slaagde een voorman te bevrijden. Ongeveer twee uren later vond een tweede ex plosie plaats, waardoor de voortzetting van het reddingswerk zeer gevaarlijk werd en naar men vreesde de nog ingesloten 14 arbeiders werden bedolven. Ondanks het gevaar werd het reddingswerk den geheelen nacht in koortsachtige haast voortg-e' zet en werd met alle macht getracht de ingeslo ten kameraden te bereiken. Het werk vorderde uiterst langzaam en was zeer moeilijk. Tegen 6 uur hedenmorgen waren de ongeluk- kigen nog niet bereikt, terwijl op geen enkele wijze verbinding met hen heeft kunnen krijgen zoodat men zich over hun lot ernstig bezorgd maakt. Le Mijninspectie te Bireslau deelde hedenmor gen mede: Het reddingswerk op de Karsten Centrum - mijn vordert zeer langzaam. Die mijn is nog steeds in beweging. |M>et de ingesloten 14 arbei ders kon nog steeds geen contact worden ver kregen. Er dient derhalve op gerekend 'te wor den dat zij dood zijn. Het reddingswerk wordt met grooten spoed voortgezet. hoogen leeftijd van den ex-keizer toch eenige ongerustheid. Gevangene uitgebroken maar weer „gepakt? Een pas aangekomen vrouwelijke gevangene in de rijkstuchtschool voor meisjes te Montfoort wist uit de wachtkamer te ontsnappen en ont vluchtte. Zij waadde door een achter den tuin van de tuchtschool gelegen sloot en kwam zoo doende op den pas aangelegden nieuwen weg te recht om vervolgens over een prikkeldraadver sperring op den provincialen weg uit te komen. NNa een achtervolging, die direct werd inge steld, nadat de ontvluchting was ontdekt, werd het meisje weer gegrepen. Opgelegde schepen te Amsterdam. In de Amsterdamsche haven waren 1 dezer opgelegd 49 NNeder 1 andsche koopvaardijschepen samen metende 270.615 bruto register ton of resp. 16 en 66.876 meer dan op 1 Dec. 1.1. Bovendien bevinden zich als opleggers in Am sterdamsche havens 2 Emgelsche, 2 NNoorsche 2 Grieksche stoomers, wélke samen 22890 ton meten. Met f 450 aan (lcn wandel. Een kantoorbediende van een firma te Am sterdam kreeg opdracht om aan het postkantoor een cheque te innen van f450. Aan deze opdracht heeft hij prompt voldaan, maar vergetep het geld af te dragen. D|oor de firma is aangifte gedaan bij de politie Be ex-keizer van Duitschland ziek. De ex-keizer van Duitschland heeft een zware koude gevat, zoodat hij het bed moet houden. Op Oudejaarsdag heeft hij nog zijn gewone da- gelijksche bezigheid, het hakken van hout ver richt. Op Oudejaarsavond de intreding van het NNieuwe jaar werd op huize Doorn op zeer een voudige wijze gevierd voelde de ex-keizer zich niet zeer goed en sindsdien is hij binnenshuis ge bleven. Zondagochtend was zijn toestand in die mate slechter geworden, dat de lijfarts van den ex-keizer hem voorgeschreven heeft het bed te houden. Hoewel er geen direct gevaar bestaat, bestaat er op huize Doorn in verband met den Janslag op zijn vroegere verloofde. Zekere J. K. uit Hollandsche Veld bij Hoo- geveen heeft een aanslag gepleegd op zijn vroe- I gere verloofde, mej. Jentje Stakelbee uit Mep- I pel. Het meisje kreeg messteken in hals en de borst. De toestand van mej. iStakelbeek die thuis wordt verpleegd is redelijk wel te noemen. De dader is door de marechaussee in arrest gesteld Een gladde jongen, profiteerde. Djie van de gladheid Die plotselinge regenval op het bevroren plaveisel van de straten heeft menigeen parten gespeeld. Daar weten de agenten van een politiebureau te l Botterdam van mee te spreken. Dlit politiebureau herbergde sinds enkele da gen een jongeman, die daar in verband met een inbraak in bewaring is gesteld. Deze- werd Vrijdagavond bij den dienstdoenden inspecteur ontboden om aan een verhoor onder worpen te worden. Toen dit afgeloopen was bracht een agent hem terug naar zijn cel. In het portaal van het gebouw gekomen ontrukte de arrestant zich echter plotseling aan den greep van zijn ge leider en gaf dezen een hevigen slag. De agent schoot daardoor met hoofd en bovenlijf door de ruit van de portaaldeur en de arrestant maakte van deze situatie gebruik door Ijlings de vlucht te nemen. Tot goed begrip van wat volgt dient men te weten, dat de arrestanten op de politiebu- reaux ontdaan worden van hun bretels das en xschoenen. Dit laatste dient mede om een even- tueele poging tot ontsnapping te bemoeilijken. Bij de bodemgesteldheid van Vrijdagavond was het gemis van schoenen echter allerminst een handicap. Integendeel. Op het tumult waren de agenten uit de wacht

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2